О внесении дополнений в приказ заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 января 2015 года № 14. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 января 2015 года № 10081. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 02.12.2016 № 630.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9699, опубликованный в справочно-правовой системе «Әділет» 25 сентября 2014 года), следующие дополнения:
в правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
главу 5 «Порядок составления и представления отчета об исполнении бюджета» дополнить параграфом 9 и пунктом 95-1 следующего содержания:
«Параграф 9. Отражение в отчете по исполнению республиканского бюджета данных по внешним займам и связанным грантам
95-1. Данные о поступлении и расходовании средств правительственных внешних займов или связанных грантов предоставляются государственными учреждениями, реализующими проекты за счет внешних займов, в ведомство и отражаются ведомством в данных об исполнении показателей республиканского бюджета в пределах сумм утвержденных сводного плана по поступлениям и сводных планов финансирования по обязательствам и платежам на отчетный период.
Одновременно с данными о поступлении и расходовании средств правительственных внешних займов или связанных грантов государственными учреждениями представляется в ведомство информация для контроля над недопущением превышения сумм кассовых расходов и поступлений над плановыми назначениями согласно приложению 13-1 к настоящим Правилам.»;
дополнить приложением 13-1 согласно приложению к настоящему приказу.

"Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасасу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 9 қаңтардағы № 14 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 қаңтарда № 10081 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 02.12.2016 № 630 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасасу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына ("Әділет" анықтама-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 25 қыркүйекте жарияланған Нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9699 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есептілікті жасасу және ұсыну қағидаларында:
"Бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау және беру тәртібі" деген 5-бөлімі мынадай мазмұндағы 9-параграфпен және 95-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-параграф. Сыртқы қарыздар және байланысты гранттар бойынша деректерді республикалық бюджетті атқару жөніндегі есепте көрсету
95-1. "Үкіметтік сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар қаражатының түсімі мен жұмсалуы туралы деректерді жобаларды сыртқы қарыздар есебінен іске асыратын мемлекеттік мекемелер ведомствоға ұсынады және оларды ведомство есепті кезеңге түсімдер бойынша жиынтық жоспардың және міндеттемелер және төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарларының бекітілген сомаларының шегінде республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректерде көрсетеді.
Үкіметтік сыртқы қарыздар немесе байланысты гранттар қаражаттарының түсімі мен жұмсалуы туралы деректермен бір мезгілде мемлекеттік мекемелер осы Қағидаларға 13-1-қосымшаға сәйкес кассалық шығындар мен түсімдер сомаларының жоспарлы тағайындаулардан асып кетуіне жол берілмеуін бақылау үшін ведомствоға ақпарат ұсынады.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 13-1-қосымшамен толықтырылсын.

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Султанов
Приложение
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 9 января 2015 года № 14
Приложение № 13-1
к Правилам
составления и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Информация по освоению средств внешнего займа по проекту
по состоянию на ____
Вид бюджета
Администратор бюджетных программ
Периодичность: ежемесячная
№ проекта
Единица измерения: тыс.тенге
остаток средств на начало отчетного периода:
Код бюджетной классификации
Утверждено бюджетом всего
Поступления за счет займов
факт
Сумма поступлений, принятая в текущем периоде
в следующем отчетном периоде
(7=3-5)
за отчетный период
с начала года
за отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
остаток средств на конец отчетного периода:
остаток средств на следующий отчетный период:
Код бюджетной классификации
Утверждено бюджетом всего
План на отчетный период
Расходы за счет займов
факт
Сумма расходов, принятая в текущем периоде
со спецсчета в следующем отчетном периоде

2. Қазақстан Рсепубликасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 14 қаңтардағы
№ 14 бұйрығына
қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк
бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасасу
және ұсыну қағидаларына
№ 13-1 қосымша
________ жай-күйі бойынша жоба бойынша сыртқы қарыз қаражаттары
игеру бойынша ақпарат
Бюджеттің түрі
Кезең: ай сайынғы
Жоба №
Өлшем бірлігі: мың теңге
есепті кезеңнің басына қаражат қалдығы:
Бюджеттік сыныптаманың коды
Бюджетпен бекітілген сома, барлығы
Займ есебінен түсімдер
нақты
Ағымдағы кезеңге қабылданған түсімдер сомасы
келесі есепті кезеңге (7=3-5)
есепті кезеңге
жыл басынан бергі
есепті кезеңге
жыл басынан бергі
1
2
3
4
5
6
7
есепті кезеңнің соғына қаражат қалдығы:
келесі есепті кезеңнің қаражат қалдығы:
Бюджеттік сыныптаманың коды
Бюджетпен бекітілген сома, барлығы
Есепті кезеңге арналған жоспар
Займ есебінен шығыстар
нақты
Ағымдағы кезеңге қабылданған шығыстар сомасы