Об утверждении положения коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области"
Постановление акимата Жамбылской области от 29 января 2015 года № 13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 11 марта 2015 года № 2563. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 11 июля 2016 года № 212
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 11.07.2016 № 212.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указа Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области" (далее - Управление).
2. Управлению в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Акимата Жамбылской области.
3. Контроль за исполнением данного постановления оставляю за собой.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области Орынбеков Б.
Утверждено постановлением
акимата Жамбылской области
№13 от "29" января 2015 года
Положение коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов акимата Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим функции в сфере (ах) исполнения бюджета области и управления имуществом областной коммунальной собственности.
2. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов акимата Жамбылской области" не имеет ведомства.
3. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов акимата Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

"Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 13 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 11 наурызда № 2563 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2016 жылғы 11 шілдедегі № 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Жамбыл облысы әкімдігінің 11.07.2016 № 212 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Басқарма) ережесі бекітілсін.
2. Басқарма заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурстарында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы Б. Орынбеков
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "29" қаңтардағы
№ 13 қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, облыс бюджеттінің атқарылуын қамтамасыз ету және облыстық коммуналдық меншіктегі мүліктерді басқару функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов акимата Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов акимата Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов акимата Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов акимата Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: почтовый индекс 080012, Республика Казахстан, Жамбылская область, город Тараз, улица Желтоксан, 78.
10. Полное наименование государственного органа – коммунальное государственное учреждение "Управление финансов акимата Жамбылской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области".
12. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области" осуществляется из областного бюджета.
13. Коммунальному государственному учреждению "Управление финансов акимата Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа.
14. Миссия коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области":
обеспечение своевременного и полного освоения бюджетных средств, эффективности управления имуществом областной коммунальной собственности.

4. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекеме ұжымдық – құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: пошталық индексі 080012, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 78
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
облыстық бюджеттің толық және уақытылы атқарылуын және облыстық коммуналдық меншіктегі мүліктерді тиімді басқарылуын қамтамасыз ету.

15. Задачи:
1) осуществление функции в сфере исполнения бюджета, ведения бухгалтерского учета, бюджетного учета и бюджетной отчетности по исполнению местного бюджета;
2) организация управления областной коммунальной собственностью и приватизации, осуществление мер по его защите.
16. Функции:
1) организация исполнения бюджета области и координация деятельности администраторов областных бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета районов (городов областного значения);
2) составление, утверждение и ведение сводного плана финансирования по обязательствам, сводного плана поступлений и финансирования по платежам областного бюджета;
3) внесение изменений в сводный план финансирования по обязательствам, в сводный плана поступлений и финансирования по платежам областного бюджета;
4) проведение в соответствии с законодательством Республики Казахстан комплекса мероприятий по обеспечению полноты и своевременности зачисления поступлений в бюджет;
5) управление бюджетными деньгами;
6) составление прогноза потоков наличности областного бюджета;
7) проведение мониторинга движения денег на контрольном счете наличности областного бюджета;
8) согласование сводных планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
9) осуществление корректировки областного бюджета на основании постановления местного исполнительного органа о проведении секвестр;
10) приостановление осуществления регистрации гражданско-правовых сделок и проведения платежей по бюджетным программам областного бюджета, по которым намечается секвестр;
11) осуществление бюджетного мониторинга;
12) составление и представление консолидированной финансовой отчетности в порядке, установленном центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
13) составление и представление отчета об исполнении областного бюджета в областной акимат, ревизионную комиссию области, уполномоченный орган области по государственному планированию, уполномоченный Правительством Республики Казахстан орган по внутреннему контролю;
14) составление и представление годового и ежемесячных отчетов, предусмотренных статьей 124 Бюджетного кодекса, в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета;
15) осуществление мониторинга государственных концессионных обязательств местных исполнительных органов;
16) принятие на основании решения маслихата области государственных концессионных обязательств местного исполнительного органа;
17) выполнение государственных концессионных обязательств местных исполнительных органов;

15. Міндеттері:
1) бюджетті атқару саласындағы функцияларды жүзеге асыру, бухгалтерлік есеп, бюджеттік есеп және жергілікті бюджеттің атқарылуы бойынша есептілікті жүргізу;
2) облыстық коммуналдық меншікті басқаруды және жекешелендіруді ұйымдастырады, оны қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асырады.
16. Функциялары:
1) облыс бюджетінің атқарылуын ұйымдастыру және облыстық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерін атқару жөніндегі уәкілетті органдардың қызметтерін үйлестіру;
2) облыстық бюджеттің міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын, түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасау, бекіту және жүргізу;
3) облыстық бюджеттің міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізу;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бюджетке түсетін түсімдердің толық және уақтылы есепке алынуын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар кешенін жүргізу;
5) бюджет ақшасын басқаруды жүзеге асыру;
6) облыстық бюджеттің қолма-қол ақша легінің болжамын жасау;
7) облыстық бюджеттің қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы мониторингін жүргізу;
8) мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуден түсетін өз билігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстарының жиынтық жоспарларын келісу;
9) жергілікті атқарушы органның секвестр жүргізу туралы қаулысының негізінде облыстық бюджетті түзетуді жүзеге асыру;
10) азаматтық-құқықтық мәмілелердің тіркелуін жүзеге асыруды және секвестрлеу белгіленген бюджеттік бағдарламалар бойынша төлемдер жүргізуді тоқтата тұру;
11) бюджеттік мониторингті жүзеге асыру;
12) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган белгiлеген тәртiппен шоғырландырылған қаржылық есептiлiктi жасау және ұсыну;
13) облыстық бюджеттің атқарылуы туралы есебін жасау және облыс әкімдігіне, облыстың тексеру комиссиясына, облыстың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органына, Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген ішкі бақылау жөніндегі органға беру;
14) ай сайын және жыл қорытындылары бойынша Бюджет кодексінің 124-бабында көзделген есептерді жасау және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсыну;
15) жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерінің орындалуына мониторингін жүргізу;
16) облыс мәслихатының шешiмi негiзiнде жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерін қабылдау;
17) жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттік концессиялық мiндеттемелерiн орындау;

18) обеспечение бюджетного кредитования за счет средств областного бюджета и осуществление контроля за выполнением условий кредитного договора;
19) обслуживание бюджетного кредита;
20) осуществление контроля за использованием бюджетного кредита по целевому назначению и наличием обеспечения исполнения обязательств по нему;
21) осуществление бюджетного мониторинга и оценки результатов по бюджетным кредитам;
22) ведение реестров всех предоставленных бюджетных кредитов в разрезе заемщиков и поверенных (агентов);
23) выдача разрешений на открытие контрольных счетов наличности, присвоение и закрытие кодов государственных учреждений;
24) проведение оценки эффективности деятельности государственных органов, финансируемых из областного бюджета, местных исполнительных органов районов (городов областного значения) по управлению бюджетными средствами;
25) осуществление свода и представления материалов в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета для проведения оценки деятельности акимата области по управлению бюджетными средствами;
26) управляет государственными пакетами акции акционерных обществ и государственными долями товариществ с участием государства, находящихся в областной коммунальной собственности, представляет интересы государства в их органах управления;
27) проведение мониторинга по уплате чистого дохода областных государственных коммунальных предприятий, дивидендов на государственные пакеты акций акционерных обществ и доходы на доли участия юридических лиц с участием государства, находящихся в областной коммунальной собственности;
28) закрепление областного коммунального имущества за областными коммунальными юридическими лицами;
29) принятие решений по передаче областного коммунального имущества на уровень коммунального имущества района, города областного значения;
30) принятие решений об использовании областного коммунального имущества, в том числе о передаче его в залог, аренду, безвозмездное пользование и доверительное управление;
31) принятие решений о передаче областного коммунального имущества в уставной капитал товариществ с ограниченной ответственностью либо в оплату акций акционерных обществ;
32) организация учета областного коммунального имущества;
33) осуществление приватизации областного коммунального имущества, в том числе привлечение посредника для организации процесса приватизации, обеспечение оценки объекта приватизации, осуществление подготовки и заключения договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи;

18) облыстық бюджет есебінен бюджеттік кредит беруді қамтамасыз ету, кредит шарты талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
19) бюджеттік кредитке қызмет көрсету;
20) бюджеттік кредиттің нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылуын және ол бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ететін жағдайдың болуын бақылау;
21) бюджеттік кредиттер бойынша бюджеттік мониторинг жүргізуді және нәтижелерді бағалауды жүзеге асыру;
22) қарыз алушылар мен сенім білдірілген өкілдер (агенттер) тұрғысында барлық берілген бюджеттік кредиттердің тізілімдерін жүргізу;
23) қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын ашуға рұқсатнама беру, мемлекеттік мекемелерге кодтар беру және жабу;
24) облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдардың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының бюджет қаражатын басқару бойынша қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу;
25) облыс әкімдігінің бюджет қаражатын басқару бойынша қызметінің тиімділігін бағалау үшін мәліметтерді жинақтау және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсыну;
26) облыстық коммуналдық меншікте тұрған акцияларының пакеттері мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдарды және мемлекеттің қатысу үлесі бар серіктестіктерді басқарады, олардың басқару органдарында мемлекеттің мүдделерін білдіреді;
27) облыстық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың таза кірістерінің акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакеттеріне дивидендтердің және облыстық коммуналдық меншікте мемлекеттің қатысу үлестері бар заңды тұлғалардың қатысу үлестеріне кірістердің дұрыстығын бақылайды;
28) облыстық коммуналдық мүлікті облыстық коммуналдық заңды тұлғаларға бекітіп береді;
29) облыстық маңызы бар қаланың, ауданның коммуналдық мүлкінің деңгейіне облыстық коммуналдық мүлікті беру туралы шешім қабылдайды;
30) облыстық коммуналдық мүлікті пайдалану туралы, оның ішінде оны кепілге, жалға, өтеусіз пайдалануға және сенімгерлікпен басқаруға беру жөнінде шешім қабылдайды;
31) облыстық коммуналдық мүлікті жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталына немесе акционерлік қоғамдардың акцияларын төлеуге беру туралы шешім қабылдайды;
32) облыстық коммуналдық мүліктің есепке алынуын ұйымдастырады;
33) облыстық коммуналдық мүлікті жекешелендіруді жүзеге асырады, оның ішінде жекешелендіру үдерісін ұйымдастыру үшін делдалды тартуы мүмкін, жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз ету, жекешелендіру объектісінің сатып алу-сату шарттарын дайындау мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;

34) предоставление областного коммунального имущества в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа или с правом последующего выкупа, правом последующей безвозмездной передачи в собственность субъектам малого предпринимательства;
35) осуществление мониторинга за соблюдением условий договоров имущественного найма (аренды), выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления областным коммунальным имуществом;
36) осуществление иных полномочий, возложенных на него настоящим Положением и действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) вправе запрашивать и получать от государственных органов, местных исполнительных органов, иных организаций и физических лиц информацию, необходимую для осуществления функций, возложенных на Учреждение;
2) вправе приостанавливать на основании предложений соответствующей бюджетной комиссии об изменении и дополнении в решения маслихата о местном бюджете по бюджетным программам, по которым принято решение о сокращении бюджетных средств;
3) вправе владеть, пользоваться, а также в случаях, установленных законодательными актами и Правительством Республики Казахстан, распоряжаться государственной долей в акционерных обществах и другим имуществом, находящимся в коммунальной собственности.
3. Организация деятельности государственного органа.
18. Руководство коммунальным государственным учреждением "Управление финансов акимата Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление финансов акимата Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Жамбылской области.
20. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области":
1) руководитель учреждения действует на принципах единоначалия и самостоятельно решает все вопросы деятельности учреждения в соответствии с его компетенцией, определяемой уполномоченным органам и настоящим Положением;

34) облыстық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға мүліктік жалдауға (жалға алуға), кейіннен сатып алу құқығымен немесе сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне кейіннен өтеусіз беру құқығымен береді;
35) облыстық коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерді сенімгерлік басқарушының орындауын, мүліктік жалға беру (жалдау) шарттары талаптарының сақталуына мониторинг жүргізеді;
36) өзіне осы Ережеде және Қазақстан Республикасының өзге де заңнамасында жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, жергілікті атқарушы органдардан, өзге де ұйымдардан және жеке тұлғалардан "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген функцияларды жүзеге асыруға қажетті ақпараттарды сұратуға және алуға;
2) тиісті бюджеттік комиссияның мәслихаттың жергілікті бюджет туралы шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ұсыныстары негізінде бюджет қаражатын қысқарту туралы шешім қабылданған бюджеттік бағдарламалар бойынша операцияларды тоқтата тұруға;
3) коммуналдық меншікте тұрған акционерлік қоғамдардағы мемлекеттік үлеске және коммуналдық басқа да мүлікке иелік етуге, пайдалануға, сондай-ақ, заңнамалық актілерде және Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген жағдайларда билік етуге құқығы бар.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Жамбыл облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мекеме басшысы дара басшылық принципімен әрекет етеді және мекеме қызметіне байланысты барлық мәселені уәкілетті орган берген құзыретінің шегінде және осы Ережеге сәйкес дербес түрде шешеді;

2) без доверенности действует от имени коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области";
3) представляет интересы коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области" во всех органах;
4) распоряжается имуществом коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области", заключает договоры, выдает доверенности;
5) открывает банковские счета и совершает сделки;
6) издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников;
7) принимает на работу и увольняет с работы работников коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области";
8) принимает меры поощрения и налагает меры взыскания на работников;
9) утверждает положения о структурных подразделениях коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области";
10) принимает меры по противодействию коррупционных правонарушений и несет персональную ответственность по применению мер против коррупции;
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов акимата Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Управление финансов акимата Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
25. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов акимата Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа.
26. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Жамбылской области" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

2) "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
3) барлық органдарда "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүддесін қорғайды;
4) "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкіне қожалық етеді, келісім жасайды, сенімхаттар береді;
5) банкіде есепшоттар ашады, іс бойынша келісім жасайды;
6) барлық қызметкерлерге міндетті болып табылатын бұйрықтар шығарады және тапсырмалар береді;
7) "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан шығарады;
8) қызметкерлерді марапаттау және оларға шара қолдануды анықтайды;
9) "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы Ережені бекітеді;
10) сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдайды және жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдауға дербес жауапкершілік көтереді.
"Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшысы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.