Об утверждении норм бесплатного, без разрешительных документов сбора физическими лицами для собственных нужд на территории государственного лесного фонда дикорастущих плодов, орехов, грибов, ягод лекарственного сырья и иных лесных ресурсов
Решение Жамбылского областного маслихата от 25 июня 2015 года № 38-12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 июля 2015 года № 2708
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 42 Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года "Лесной кодекс Республики Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить нормы бесплатного, без разрешительных документов сбора физическими лицами для собственных нужд на территории государственного лесного фонда дикорастущих плодов, орехов, грибов, ягод лекарственного сырья и иных лесных ресурсов, согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Жамбылского областного маслихата от 15 декабря 2005 года № 12-18 "Об утверждении норм бесплатного сбора лекарственного растительного сырья, дикорастущих плодов и других лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1634, опубликовано в газете "Знамя труда" от 17 января 2006 года № 8 (16433).
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам обеспечения общественного правопорядка, экологии и природопользования.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Секретарь
областного маслихата областного маслихата
С. Калманбетов Б. Карашолаков
"Согласовано"
Руководитель департамента
государственных доходов
по Жамбылской области
А. Тынысбеков
"Согласовано"
Руководитель Жамбылской областной
территориальной инспекции
лесного хозяйства и животного мира
К.Кемелов
Приложение к решению
Жамбылского областного маслихата
от 25 июня 2015 года № 38-12
Нормы бесплатного, без разрешительных документов сбора физическими лицами для собственных нужд на территории государственного лесного фонда дикорастущих плодов, орехов, грибов, ягод лекарственного сырья, иных лесных ресурсов
Наименование
Нормы сбора на 1 человека, килограмм
1
Заготовка для собственных нужд:
Камыша
Чия
Чингиля для изготовления метел
Карагача для изготовления метел
Полынь для изготовления метел
5,0
1,0
2,0
3,0
2,0
2
Лекарственные растения и техническое сырье, в том числе:
Травы, цветы, соцветия, почки, корни
(в сыром виде)
1,0 килограмм одного вида, но не более 3,0 килограм разных видов
3
Заготовка дикорастущих плодов и ягод:
Яблоки
Боярышники
Урюки
Лохи
Орехи
Грибы
Другие разные ягоды
(в сыром виде)
5,0
5,0
5,0
3,0
3,0
3,0
3,0

Мемлекеттік орман қоры аумағында жеке тұлғалардың өз қажеттілігіне ақысыз, рұқсат беру құжаттарынсыз жабайы жеміс, жаңғақ, саңырауқұлақ, дәрілік өсімдік шикізаттарын және орман ресурстарын жинау нормаларын бекіту туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2015 жылғы 25 маусымдағы № 38-12 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 шілдеде № 2708 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасының Орман кодексі" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Кодекстің 42 бабының 2, 3 тармақтарына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жамбыл облыстық мәслихаты шешIм ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мемлекеттік орман қоры аумағында жеке тұлғалардың өз қажеттілігіне ақысыз, рұқсат беру құжаттарынсыз жабайы жеміс, жаңғақ, саңырауқұлақ, дәрілік өсімдік шикізаттарын және орман ресурстарын жинау нормалары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде дәрілік өсімдік шикізаттарын, жабайы жемістерді және басқа да орман ресурстарын тегін пайдалану нормаларын бекіту туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2005 жылғы 15 желтоқсандағы № 12-18 шешімінің (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2006 жылдың 9 қаңтарында № 1634 болып тіркелген, "Ақ жол" газетінде 2006 жылдың 17 қаңтарында № 7 (15662) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау облыстық мәслихаттың қоғамдық құқықтық тәртіпті сақтау, экология және табиғатты пайдалануды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешiм әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихаттың Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы хатшысы
С. Қалманбетов Б. Қарашолақов
"Келісілді"
Жамбыл облысы бойынша
мемлекеттік кірістер
департаментінің басшысы
А. Тынысбеков
"Келісілді"
Жамбыл облыстық орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясының басшысы
Қ. Кемелов
Жамбыл облыстық маслихатының 2015 жылғы 25 маусымдағы
№ 38-12 шешіміне қосымша
Мемлекеттік орман қоры аумағында жеке тұлғалардың өз қажеттілігіне ақысыз, рұқсат беру құжаттарынсыз жабайы жеміс, жаңғақ, саңырауқұлақ, дәрілік өсімдік шикізаттарын және орман ресурстарын жинау нормалары
Атауы
1 адамға жинау нормасы, килограмм
1
Өз қажеттіліктеріне дайындау:
Қамыс
Ши
Сыпырғы жасау үшін жынғыл дайындау
Сыпырғы жасау үшін қарағаш дайындау
Сыпырғы жасау үшін жусан дайындау
5,0
1,0
2,0
3,0
2,0
2
Дәрілік шөптер және техникалық шикізат,
соның ішінде:
Шөптер, гүлдер, гүл шоқтары, гүл түйіндері,
тамырлар (ылғал күйінде)
бір түрінен 1,0 килограмм,
әр түрінен 3,0 килограмнан артық емес
3
Жабайы жидектер мен жемістерді дайындау:
Алмалар
Доланалар
Өріктер
Жиделер
Жаңғақтар
Саңырауқұлақтар
Басқа да түрлі жидектер
(ылғал күйінде)
5,0
5,0
5,0
3,0
3,0
3,0
3,0