Об утверждении регламента государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"
Постановление акимата Жамбылской области от 2 июля 2015 года № 144. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 30 июля 2015 года № 2712. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 30 марта 2018 года № 56
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 30.03.2018 № 56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление финансов акимата Жамбылской области" обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима области Р. Рахманбердиева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от 2 июля 2015 года №144
Регламент государственной услуги
"Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается коммунальным государственным учреждением "Управление финансов акимата Жамбылской области" (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется – услугодателем.
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – договор дарения и акт приема-передачи имущества (передаточный акт) на бумажном носителе, согласно приложению 3 к приказу Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества" (далее - Стандарт) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.

"Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 144 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 шілдеде № 2712 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2018 жылғы 30 наурыздағы №56 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 30.03.2018 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімі аппаратының басшысы Р.Рахманбердиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы 2 шілдедегі
№ 144 қаулысымен бекітілген
"Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен сыйға
тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке
тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Жамбыл облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі (әрі қарай - қызмет көрсетуші).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтінімдерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беруді қызмет көрсетуші жүзеге асырады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны - қағаз жүзінде.
3. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 27 сәуірдегі "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" (әрі қарай - Стандарт) № 285 бұйрығының 3 қосымшасына сәйкес қағаз жүзіндегі тасымалдауышта сыйға тарту шарты және мүлікті қабылдау-өткізу актісі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін беру нысаны - қағаз жүзінде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем обращения (заявления) с приложением документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
Содержание каждой процедуры (действия) входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) услугополучатель либо его представитель (по нотариально заверенной доверенности) предоставляет услугодателю обращение (заявление) с приложением документов;
2) канцелярией услугодателя осуществляется прием документов (30 минут);
результат процедуры - зарегистрированный документ услугополучателя;
3) услугодатель уведомляет об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения администратора бюджетных программ (далее - государственный орган) (7 календарных дней);
результат процедуры - уведомление в государственный орган;
4) государственный орган готовит заключение о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляет услугодателю (30 календарных дней);
результат процедуры - заключение.
Основными критериями при рассмотрении вопроса необходимости приобретения государством прав на имущество по договору дарения являются:
экономическая целесообразность приема имущества в государственную собственность;
назначение и использование имущества после приема в государственную собственность;
финансовая обеспеченность передаваемого имущества;
5) услугодателем разрабатывается проект соответствующего постановления акимата области (25 календарных дней);
результат процедуры - постановление акимата области;
6) на основании постановления государственным органом разрабатывается договор дарения (10 календарных дней);
результат процедуры - договор дарения;
7) между услугополучателем и государственным органом принимающим имущество составляется акт приема-передачи имущества (15 календарных дней) и утверждается услугодателем;
результат процедуры - акт приема-передачи имущества.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) должностное лицо услугодателя;

2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастауға, қызмет алушының Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды тіркей отырып өтінім білдіруі негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттердің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушыны немесе оның өкілі (нотариалды куәландырылған сенім хатымен) қызмет көрсетушіге құжаттарын тіркей отырып өтінім білдіреді;
2) қызмет көрсетушінің кеңсесі құжаттарды қабылдайды (30 минут);
қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарының тіркелуі;
3) қызмет көрсетуші сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқықтарын беру туралы түскен ұсыныспен бюджеттік бағдарлама әкімшісін (әрі қарай - мемлекеттік орган) хабардар етеді (7 күнтізбелік күн);
қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі - мемлекеттік органға хабарлама;
4) мемлекеттік орган сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқықтарына ие болу қажеттілігі (қажетінің жоқтығы) туралы қорытындыны дайындайды және қызмет көрсетушіге жібереді (30 күнтізбелік күн);
қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі - қорытынды.
Сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқықтарына ие болу қажеттігі мәселесін қарау кезіндегі негізгі өлшемдер:
мүлікті мемлекеттік меншікке қабылдаудың экономикалық орындылығы;
мүлікті мемлекеттік меншікке қабылдағаннан кейінгі мақсаты мен пайдаланылуы;
берілетін мүліктің қаржылық қамтамасыз етілуі;
5) қызмет көрсетуші облыс әкімдігінің тиісті қаулысының жобасын әзірлейді (25 күнтізбелік күн);
қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі - қаулы;
6) мемлекеттік орган қаулының негізінде сыйға тарту шартын әзірлейді (10 күнтізбелік күн);
қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі - сыйға тарту шарты;
7) қызмет алушы мен мүлікті қабылдайтын мемлекеттік органның арасында мүлікті қабылдау-өткізу актісі жасалады (15 күнтізбелік күн) және акт қызмет берушімен бекітіледі;
қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі - мүлікті қабылдау-өткізу актісі.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Қызмет көрсетушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) қызмет көрсетушінің кеңсе қызметкері;
2) қызмет көрсетушінің лауазымды тұлғасы;

3) руководитель услугодателя.
6. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием (30 минут), регистрацию документов и направляет руководителю (1 рабочий день);
руководитель услугодателя определяет исполнителя (1 рабочий день);
должностное лицо услугодателя рассматривает документы, готовит письмо об отказе или уведомление об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения в государственный орган
(7 календарных дней);
руководитель услугодателя подписывает уведомление или письмо об отказе (1 рабочий день);
сотрудник канцелярии услугодателя направляет письмо об отказе услугополучателю или уведомление об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения в государственный орган (1 рабочий день);
государственный орган готовит заключение о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляет услугодателю (30 календарных дней);
сотрудник канцелярии услугодателя принимает от государственного органа заключение о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляет должностному лицу услугодателя (1 рабочий день);
должностное лицо услугодателя рассматривает документы, готовит проект постановления акимата области о передаче государству прав на имущество по договору дарения или письмо об отказе (2 календарных дня);
руководитель услугодателя подписывает проект постановления или письмо об отказе (1 рабочий день);
принятие постановления акимата области (20 календарных дней);
после принятия постановления государственный орган разрабатывает договор дарения и оформляет акт приема-передачи имущества из частной собственности (10 календарных дней);
государственным органом составляется и подписывается акт приема-передачи имущества из частной собственности в государственную (15 календарных дней).
7. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение к регламенту
государственной услуги "Принятие Республикой
Казахстан прав на имущество негосударственных
юридических лиц и физических лиц по договору
дарения в порядке, определяемом Правительством
Республики Казахстан" утвержденного
постановлением акимата Жамбылской области
№ 144 от 2 июля 2015 года
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"
Условные знаки:
*СФЕ      - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя;

3) қызмет көрсетушінің басшысы.
6. Қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) қызмет көрсетудегі кезектілігі:
қызмет көрсетушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдайды (30 минут), тіркейді және басшыға жолдайды (1 жұмыс күні);
қызмет көрсетушінің басшысы орындаушыны анықтайды (1 жұмыс күні);
қызмет көрсетушінің лауазымды тұлғасы құжаттарды қарап, бас тарту туралы хат немесе сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқықтарын беру туралы ұсыныс жөнінде мемлекеттік органға хабарлама дайындайды (7 күнтізбелік күн);
қызмет көрсетушінің басшысы хабарламаға немесе бас тарту туралы хатқа қол қояды (1 жұмыс күні);
қызмет көрсетушінің кеңсе қызметкері бас тарту туралы хатты көрсетілетін қызметті алушыға немесе сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқықтарын беру ұсынысы жөніндегі хабарламаны мемлекеттік органға жолдайды (1 жұмыс күні);
мемлекеттік орган сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқықтарына ие болу қажеттілігі (қажетінің жоқтығы) туралы қорытындыны дайындайды және қызмет көрсетушіге жібереді (30 күнтізбелік күн);
қызмет көрсетушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік органнан сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқықтарына ие болу қажеттілігі (қажетінің жоқтығы) туралы қорытындыны қабылдайды және қызмет көрсетушінің лауазымды тұлғасына жолдайды (1 жұмыс күні);
қызмет көрсетушінің лауазымды тұлғасы құжаттарды қарап, сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқықтарын беру туралы облыс әкімдігінің қаулысының жобасын немесе бас тарту туралы хат әзірлейді (2 күнтізбелік күн);
қызмет көрсетушінің басшысы қаулының жобасына немесе бас тарту туралы хатқа қол қояды (1 жұмыс күні);
облыс әкімдігінің қаулысы қабылданады (20 күнтізбелік күні);
қаулы қабылданғаннан кейін, мемлекеттік орган сыйға тарту шартын әзірлейді және мүлікті жеке меншіктен қабылдау-өткізу актісін рәсімдейді (10 күнтізбелік күн);
мемлекеттік орган мүлікті жеке меншіктен мемлекеттік меншікке қабылдау-өткізу актісін жасайды және қол қояды (15 күнтізбелік күн).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы
2 шілдедегі №144 қаулысымен бекітілген
"Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын
тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік
емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың
мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының
қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын
тәртіппен сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес
заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлік құқықтарын Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процестерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық - функционалдық бірлік: қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылы;