Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Отдела финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области"
Постановление акимата Жуалынского района Жамбылской области от 18 февраля 2015 года № 73. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 17 марта 2015 года № 2578
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Жуалынского района Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить данные Положение коммунального государственного учреждения "Отдела финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области".
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдела финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" обеспечить регистрацию в органах юстиции и официальную публикацию данного Постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего Постановления возложить на начальника отдела финансов района Жузбаева Канай Алибековича.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким района Б. Кулекеев
Утверждено постановлением
акимата Жуалынского района
№ 73 "18" февраля 2015 года
ПОЛОЖЕНИЕ
О коммунальном государственном учреждении
"Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" - является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере своевременное и полное освоение бюджетных средств и эффективное использование имущества районной коммунальной собственности.
2. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" не имеет ведомств.
3. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

"Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Жамбыл облысы Жуалы аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 18 ақпандағы № 73 қаулысы. Жамбыл облысыӘділет департаментінде 2015 жылғы 17 наурызда № 2578 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының әділет органдарына мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімдігінің қаржы бөлімінің басшысы Қанай Әлібекұлы Жүзбаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Құлекеев
Жуалы ауданы әкімдігінің
2015 жылғы "18" ақпандағы
№ 73 қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі"
коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, аудандық бюджеттің толық, уақытылы атқарылуын қамтамасыз ету және аудандық коммуналдық меншіктегі мүліктерді тиімді басқару және бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар, мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном порядке принимает решения, оформляемые приказами предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: почтовый индекс: 080300, Республика Казахстан, Жамбылская область, Жуалынский район, село Бауыржан Момышулы, улица Е.Сауранбекулы, дом 2.
10. Полное наименование государственного органа - коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области".
12. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" осуществляется из районного бюджета.
13. Коммунальному государственному учреждению "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области".
Если коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области":
своевременное и полное освоение бюджетных средств и эффективное использование имущества районной коммунальной собственности.

5. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесініңқұрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның мекен-жайы: индексі: 080300, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Жуалы ауданы, Бауыржан Момышұлы ауылы, Е.Сауранбекұлы көшесі, 2 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін каржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
аудан бюджетін толық, уақытылы атқарылуын қамтамасыз ету және аудандық коммуналдық меншіктегі мүліктерді тиімді басқару.

15. Задачи:
1) организация работ по исполнению районного бюджета;
2) разработка, утверждение и внесение изменений в сводные планы поступлений и финансирования районного бюджета;
3) предоставление, обслуживание бюджетных кредитов, выданных за счет средств районного бюджета,обеспечение их учета,мониторинга и возврата;
4) мониторинг исполнения районного бюджета;
5) составление отчетности по исполнению районного бюджета;
6) составление сводной отчетности по исполению бюджета района;
7) выработка предложений по исполнению районного бюджета;
8) организация системы управления районной коммунальной собственностью и приватизации, осуществление мер по его защите;
9) обеспечение контроля за правильностью составления и утверждения планов финансирования государственных учреждений, финансируемых из районного бюджета.
16. Функции:
1) участие в разработке проекта решения районного маслихата о районном бюджете на соответствующий финансовый год, внесении изменений и дополнений в бюджет, а также в разработке проекта постанавления районного акимата о реализации решения районного маслихата об ройонном бюджете на соответсвующий финансовый год;
2) участие в разработке социально- экономического развития района;
3) участие в прогнозировании поступлений в бюджет и определении целей и приоритетов государственной политики в сфере поступления доходов в бюджет района;
4) организация процесса привлечения денег посредством заимствования;
5) формирование и предоставление отчетов об исполнений районного бюджета и бюджета района по форме и в сроки установленные бюджетным законодательством;
6) предоставление информации в акимат района об исполнении районного бюджета с указанием причин несвоевременного и неэффективного исполнения бюджета и рекомендациями о подходах по дальнейшему исполнению районного бюджета;
7) анализ практики применения законодательства, подготовку предложений по его совершенствованию, разработку и подготовку в пределах своей компетенции проектов (или принятие) нормативных правовых актов;
8) осуществляет контроль за целевым и эффективным использованием районного имущества;
9) осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития районных государственных предприятий, контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью;
10) контролирует правильность начисления и уплаты чистого дохода районных коммунальных государственных предприятий, дивидендов на государственные пакеты акций акционерных обществ и доходы на доли участия юридических лиц с участием государства находящихся в районной коммунальной собственности;

15. Міндеттері:
1) аудандық бюджеттің атқарылуы бойынша жұмыстарды ұйымдастырады;
2) аудандық бюджеттің түсімдері мен қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасайды,бекітеді және оған өзгерістер енгізеді;
3) аудандық бюджеттің қаражат есебінен бюджеттік кредитердің берілуін, қызмет көрсетілуін, оларды есепке алуды, мониторингі мен қайтарылуын қамтамасыз етеді;
4) аудандық бюджеттің атқарылуына мониторинг жүргізеді;
5) аудандық бюджеттің атқарылуы жөніндегі есептілікті жасайды;
6) аудандық бюджеттің атқарылуы жөніндегі жиынтық есептілікті жасайды;
7) аудандық бюджеттің атқарылуы жөнінде ұсыныстар әзірлейді;
8) аудандық коммуналдық меншікті басқару және жекешелендіру жүйесін ұйымдастырады, оны қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асырады;
9) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру жоспарыныың құрылуы және бекітілу дұрыстығына бақылауды қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
16. Фукциялары:
1) тиісті қаржы жылына арналған аудандық бюджет туралы аудандық мәслихат шешімінің жобаларын әзірлеуге, бюджетке өзгерістер мен толықтырулар енгізуге, сондай-ақ, тиісті қаржы жылына арналған аудандық бюджет туралы аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы аудандық әкімдік қаулысының жобасын әзірлеуге қатысадды;
2) ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуының жоспарларын әзірлеуге қатысады;
3) бюджет түсімдерін болжауға және аудан бюджетіне кірістер түсу саласындағы мемлекеттік саясаттың мақсаттары мен басымдықтарын анықтауға қатысуды;
4) қарызға алу арқылы ақша тарту үдерісін ұйымдастыруды;
5) аудандық бюджеттің және аудан бюджетінің атқарылуы туралы есептерді бюджеттік заңнамаларда белгіленген формада және мерзімде құруды және ұсынуды;
6) аудан әкімдігіне аудандық бюджеттің атқарылуы туралы бюджеттің уақытылы және тиімсіз атқарылуының себептерін көрсете отырып және аудандық бюджеттің бұдан былайғы атқарылуы бойынша әдістемелер жөніндегі ұсыныстармен бірге мәлімет ұсынуды;
7) заңнама қолдану практикасын талдау, оны жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды дайындау, өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуді және дайындауды (немесе қабылдауды);
8) аудандық мүлікті мақсатты және тиімді пайдалануына бақылау жүргізуді;
9) аудандық мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің даму жоспарларының орындалуын бақылау мен талдауды жүзеге асырады;
10) аудандық коммуналдық кәсіпорындардың таза кірістерінің акционерлік қоғамдық акцияларының мемлекеттік пакеттеріне дивидендтердің және аудандық коммуналдық меншікте мемлекеттің қатысу үлестері бар заңды тұлғалардың қатысу үлестеріне кірістердің дұрыстығын бақылайды;

11) закрепляет районное коммунальное имущество за районными коммунальными юридическими лицами;
12) принимает решения об использовании районного коммунального имущества, в том числе о передаче его в залог, аренду, безвозмездное пользование и доверительное управление;
13) организует учет районного коммунального имуществ, обеспечивает его эффективное использование;
14) осуществляет приватизацию районного коммунального имущества, в том числе привлекает посредника для организации процесса приватизации, обеспечивают оценку объекта приватизации, осуществляет подготовку и заключение договоров купли- продажи объекта, приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи;
15) предоставляет районное коммунальное имущество в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственными юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе;
16) осуществляет контроль за соблюдением условий договоров имущественного найма (аренды), выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления районным коммунальным имуществом;
17) осуществляет иные полномочия, возложенные на него настоящим Положением и действующим законодательством Республики Казахстан;
18) на оснований законодательства Республики Казахстан оценивает эффективность деятельности испольнительных органов финансируемых из районного бюджета по управлению бюджетными средствами.
17. Права и обязанности коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области":
1) запрашивать и получать от государственных органов, местных исполнительных органов, иных организаций и физических лиц информацию, необходимую для осуществления функций возложенных на отдел;
2) владеть, пользоваться, а также в случаях, установленных законодательными актами и Правительством Республики Казахстан, распоряжаться государственной долей в акционерных обществах и другим имуществом, находящимся в коммунальной собственности;
3) осуществлять функции органа государственного управления государственными предприятиями, находящимися введенииучреждения;
4) получать от местных исполнительных органов сводные данные об утвержденном бюджете района, ежемесячные отчеты об их исполнении, а также от государственных учреждений, финансируемых из районного бюджета, ежемесячные отчеты об исполнении смет расходов;
5) давать оценку причинам нарушений требований бюджетного законодательства Республики Казахстан об исполнении местных бюджетов, а также оценку экономической эффективности и целесообразности утвержденных бюджетных программ (подпрограмм);

11) аудандық коммуналдық мүлікті аудандық коммуналдық заңды тұлғаларға бекітіп береді;
12) аудандық коммуналдық мүлікті пайдалану туралы, оның ішінде оны кепілге, жалға алуға, өтеусіз пайдалануға және сенімгерлікпен басқаруға беру туралы шешім қабылдайды;
13) аудандық коммуналдық мүліктің есепке алуын ұйымдастырады, оның тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етеді;
14) аудындық коммуналдық мүлікті жекешелендіруді жүзеге асырады, оның ішінде жекешелеедіру процесін ұйымдастыру үшін делдалды тартады, жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз етеді, жекешелендіру объектісінің сатып алу-сату шарттарын дайындау мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
15) аудандық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне кейіннен сатып алу құқығымен немесе кейіннен меншігіне өтеусіз негізде беру құқығымен мүліктік жалдауға (жалға алуға), сенімгерлікпен басқаруға беруді ұйымдастырады;
16) сенімгерлікпен басқарушының аудандық коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша міндеттемелер орындауын, жалға беру (жалдау) мүліктің шарттары жағдайларының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
17) өзіне осы Ережеде және Қазақсатан Республикасының өзге заңнамасында жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
18) Қазақстан Республикасының заңнамаларының негізінде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың бюджет қаражатын басқару жөніндегі қызметінің тиімділігін бағалайды.
17. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, жергілікті атқару органдардан өзге де ұйымдардан және жеке тұлғалардан мекемеге жүктелген функцияларды жүзеге асыруға қажетті ақпаратты сұратуға және алуға;
2) коммуналдық меншікте тұрған акционерлік қоғамдағы мемлекеттік үлеске және коммуналдық басқа да мүлікке йелік етуге, пайдалануға, сондай-ақ, заңнамалық актілерде және Қазақстан Республикасының Үкіметі белгіленген жағдайларда билік етуге;
3) бөлімнің қармағындағы мемлекеттік кәсіпорындарға мемлекеттік басқару органының функцияларын жүзеге асыруға;
4) жергілікті атқарушы органдардан ауданның бекітілген бюджеті туралы жиынтық деректер мен олардың атқарылуы туралы ай сайынғы есептерді, сондай-ақ аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерден шығыстар-сметаларының атқарылуы туралы ай сайынғы есептерді алуға;
5) жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы Қазақсатн Республикасының бюджет заңнамалары талаптарының бұзылуы себептеріне баға беруге, сондай-ақ, бекітілген бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тиімділігі мен орындалғанына баға беруге;

6) издавать в пределах своей компентеции нормативно-правовые акты, обязательные для исполнения их, подведомственными юридическими лицами;
7) закрепленным в настоящем Положении, допускается лишь с разрешения уполномоченного органа, назначенного собственником;
8) сделки, совершенные отделом в противоречии с функциями, могут быть в установленном законодательством порядке признаны недействительными по иску его собственника или уполномоченного органа;
9) если отделу законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
3. Организация деятельности государственного органа.
18. Руководство коммунальным государственным учреждением "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение, возложенных задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
20. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района" не имеет заместителей.
21. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области":
1) руководитель отдела действует на принципах единоначалия и самостоятельно решает все вопросы деятельности учреждения в соответствии с его компетенцией, определяемой уполномоченным органом и настоящим Положением.
2) без доверенности действует от имени коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области";
3) представляет интересы коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" во всех органах;
4) распоряжается имуществом коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области", заключает договоры, выдает доверенности;
5) открывает банковские счета и совершает сделки;
6) издает приказы и дает указания, обязательные для всех сотрудников;
7) принимает на работу и увольняет с работы сотрудников коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области";
8) принимает меры поощрения и налагает меры взыскания на сотрудников;
9) принимает меры по противодействию коррупционных правонарушений и несет персональную ответственность по применению мер против коррупции;

6) өз құзыретінің шегінде ведомстволық бағынысты заңды тұлғалар орындауға міндетті нормативтік- құқықтық актілер шығаруға;
7) бөлім осы Ережеде бекітілген қызметтердің мақсатында, міндетіне және әрекетіне сәйкес келмейтін жұмыстарымен, меншік иесі тағайындаған уәкілетті органның рұқсатымен ғана айналыса алады;
8) бөлімнің функциясына сәйкес келмейтін келісімдер меншік иесінің немесе уәкілетті органның талап ету бойынша, заңнамада анықталған тәртіпке сай заңсыз деп танылуы мүмкін;
9) егер, бөлімге заң актілерінде кірістер акелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жолданады.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының орынбасарлары болмайды.
21. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) бөлім басшысы дара басшылық принципімен әрекет етеді және мекеме қызметіне байланысты барлық мәселені уәкілетті орган берген құзыретінің шегінде және осы Ережеге сәйкес дербес түрде шешеді;
2) "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
3) барлық органдарда "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүддесін қорғайды;
4) "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкіне қожалық етеді, келісім жасайды, сенімхаттар береді;
5) банкте есепшоттар ашады, іс бойынша келісім жасайды;
6) барлық қызметкерлерге міндетті болып табылатын бұйрықтар шығарады және тапсырмалар береді;
7) "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
8) қызметкерлерді марапаттау және оларға шара қолдануды анықтайды;
9) "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлері тарапынан сыбайлас жемқорлық фактілері жіберілсе, сол үшін бөлім басшысының дербес жауаптылығы белгіленеді;

10) исполнение полномочий первого коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающем в соответствии с действующим законодательством.
22. Аппарат коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" возглавляется руководителем отдела коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области", назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждение "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области", относится к коммунальной собственности.
25. Коммунальное государственное учреждение "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидациягосударственного органа
26. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Отдел финансов акимата Жуалынского района Жамбылской области" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

10) "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.