О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение 43 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2015 года № 5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 декабря 2015 года № 3587. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 934 088 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 931 058 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 410 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 421 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 980 199 тысяч тенге;
2) затраты – 6 009 984 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 61 689 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 87 651 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 962 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 137 585 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 137 585 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 87 651 тысяч тенге;
погашение займов – 31 365 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 81 299 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2016 № 4 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 85 процентов;
2) по социальному налогу – 75 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 304 792 тысяч тенге.
4. Учесть в составе районного бюджета на 2016 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского и областного бюджета согласно приложению 4.
5. Утвердить резерв акимата Бухар-Жырауского района на 2016 год в размере 38 917 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 12.10.2016 № 4 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Установить на 2016 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы 43 сессиясының № 5 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 желтоқсанда № 3587 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 934 088 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 931 058 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8 410 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 14 421 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 980 199 мың теңге;
2) шығындар – 6 009 984 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 61 689 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 87 651 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25 962 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 137 585 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 137 585 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 87 651 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31 365 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 81 299 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 02.12.2016 № 4 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2016 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 85 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 75 пайыз.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 1 304 792 мың теңге сомасында көзделсін.
4. 2016 жылға арналған республикалық және облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2016 жылға арналған Бұқар жырау ауданы әкімдігінің резерві 38 917 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 12.10.2016 № 4 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2016 жылға арналған, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год согласно приложению 5.
8. Утвердить расходы районного бюджета по селам, поселкам, сельским округами на 2016 год согласно приложению 6.
9. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами на 2016 год согласно приложению 7.

7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бойынша шығындары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2016 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бойынша бөлудің көлемдері 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.