Об утверждении положений некоторых государственных учреждений
Постановление акимата Бейнеуского района от 02 февраля 2015 года № 8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 06 марта 2015 года № 2628. Утратило силу постановлением акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 24 мая 2016 года № 77
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бейнеуского района Мангистауской области от 24.05.2016 № 77 (вводится в действие со дня принятия)
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Бейнеуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
Положение государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" (приложение 1);
Положение государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" (приложение 2);
Положение государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" (приложение 3);
Положение государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" (приложение 4);
Положение государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" (приложение 5).
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Бейнеуского района" (далее – аппарат) обеспечить официальное опубликование настоящего постановления в информационно – правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет – ресурсе районного акимата.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата У.Амирханову.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б.Азирханов
Приложение 1
к постановлению акимата
Бейнеуского района № 8
от 2 февраля 2015 года
ПОЛОЖЕНИЕ
Государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим государственную регистрацию актов гражданского состояния.
2. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

Кейбір мемлекеттік мекемелердің ережелерін бекіту туралы
Бейнеу аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 02 ақпандағы № 8 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 06 наурызда № 2628 болып тіркелді. Күші жойылды – Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 24 мамырдағы № 77 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы әкімдігінің 24.05.2016 № 77 қаулысымен (қабылданған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 31-бабына сәйкес Бейнеу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
"Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі (1-қосымша);
"Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі (2-қосымша);
"Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі (3-қосымша);
"Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі (4-қосымша);
"Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі (5-қосымша).
2. "Бейнеу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (одан әрі – аппарат) осы қаулының "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, аудандық әкімдіктің интернет – ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалысын бақылау аппарат басшысы Ү.Әмірхановаға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б.Әзірханов
2015 жылғы 2 ақпандағы
№ 8 Бейнеу ауданының әкімдігінің
қаулысына 1-қосымша
"Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" вступает в гражданско–правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" имеет право выступать стороной гражданско–правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 130100, Республика Казахстан, Мангистауская область, Бейнеуский район, село Бейнеу, здание "Ұстаздар үйі".
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния".
10. Учредителем государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" является акимат Бейнеуского района.
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния".
Если государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

3. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық – құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық–құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық–құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 130100, Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, "Ұстаздар үйі" ғимараты.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Бейнеу ауданының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

14. Режим работы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" определяется государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" самостоятельно в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния"
15.Миссия государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния":
Проведение государственной политики в сфере государственной защиты брака (супружества) и семьи, материнства, отцовства и детства.
16. Основные задачи государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния":
государственная регистрация актов гражданского состояния;
ведение информационной системы записей актов гражданского состояния;
оказание информационных услуг по государственной регистрации актов гражданского состояния.
17. Функции государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния":
1) государственная регистрация рождения, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
2) государственная регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
3) выдача повторных свидетельств или справок о государственной регистрации актов гражданского состояния;
4) государственная регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
5) государственная регистрация перемены имени, отчества, фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
6) восстановление записей актов гражданского состояния;
7) государственная регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
8) государственная регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния;
9) государственная регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния.
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" осуществляет иные функций, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.

14. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесімен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.
2. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Некені (ерлі-зайыптылықты) және отбасын, ананы, әкені және баланы мемлекеттік қорғау саласында мемлекеттік саясатты жүргізуді қамтамасыз ету.
16. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері:
азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу;
азаматтық хал актілерін жазудың ақпараттық жүйесін жүргізу;
азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу бойынша ақпараттық қызметтер көрсету.
17. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) тууды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
2) неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
3) азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе анықтамалар беру;
4) әке болуды анықтауды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
5) атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
6) азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру;
7) қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
8) бала асырап алуды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу;
9) некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу.
"Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.

18. Права и обязанности:
государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" имеет права:
1) приобретать и осуществлять имущественные и личные неимущественные права;
2) использовать средства на осуществление предусмотренных в настоящем положении целей;
3) быть истцом и ответчиком в суде;
4) осуществлять иные права, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" обязано:
1) соблюдать законодательство Республики Казахстан;
2) в установленном порядке уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет;
3) нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния"
19. Руководство государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" задач и осуществление им своих функций.
20. Первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" назначает на должность и освобождает от должности аким Бейнеуского района в соответствий с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния":
1) определяет обязанности работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния";
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния";
3) в установленном законодательством порядке осуществляет поощрение работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния";
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния";
5) в пределах своей компетенции издает обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" приказы, дает указания, подписывает служебную документацию;

18. Құқықтары мен міндеттері:
"Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқығы бар:
1) мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарды иемденіп алуға және жүзеге асыруға;
2) осы ережеде көзделген мақсаттарды жүзеге асыруға қаражаттарды пайдалануға;
3) сотта талап қоюшы және жауапкер болуға;
4) Қазақстан Республикасының заңдарына қайшы келмейтін өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
"Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі міндетті:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауға;
2) белгіленген тәртіпте салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікте болуға.
3. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі басшылық "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшымен жүзеге асырылады.
20. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бейнеу ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерінің міндеттерін анықтайды;
2) "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымдарға тағайындайды және лауазымдарынан босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды жүзеге асырады;
4) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар қолданады;
5) өз құзіретінің шегінде "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді, қызметтік құжаттарға қол қояды;

6) представляет интересы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами.
Первый руководитель государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" несет персональную ответственность за организацию противодействия коррупции в государственном учреждении "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния".
К ведению первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" законодательством Республики Казахстан может быть отнесено решение иных вопросов.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" в период его отсутствия осуществляется лицом, его заменяющим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния"
22. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение
25. Внесение изменений и дополнений в Положение производится постановлением акимата Бейнеуского района.
Внесенные изменения и дополнения в Положение регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния"
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел регистрации актов гражданского состояния" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению акимата
Бейнеуского района № 8
от 2 февраля 2015 года
ПОЛОЖЕНИЕ
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства"

6) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіреді.
"Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекетті ұйымдастыруға дербес жауапты болады.
"Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының құзырына Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзге де мәселелердi шешу жатқызылуы мүмкiн.
"Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлғамен орындалады.
4. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi
22. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
24. Егер заңнамамен өзгеше белгіленбесе, "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
25. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу Бейнеу ауданының әкімдігінің қаулысымен жүргізіледі.
26. Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Бейнеу аудандық азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
2015 жылғы 2 ақпандағы № 8
Бейнеу ауданының әкімдігінің
қаулысына 2-қосымша
"Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ

1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства" является государственным органом, осуществляющим руководство в сфере строительства.
2. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 130100, Республика Казахстан, Мангистауская область, Бейнеуский район, село Бейнеу, улица Д.Тәжіұлы, здание районного акимата.
9. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства".
10. Учредителем государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" является акимат Бейнеуского района.
11. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел строительства" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства".
Если законодательными актами государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел строительства" предоставлено право, осуществлять приносящую доход деятельность, то доходы полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1. Жалпы ережелер
1. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі құрылыс саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер кабылдайды.
7. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 130100, Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Д.Тәжіұлы көшесі, аудандық әкімдік ғимараты.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Бейнеу ауданының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

14. Режим работы определяется государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел строительства" самостоятельно в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства"
15. Миссия государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства":
Регулирование отношений, возникающих между государственными органами, физическими и юридическими лицами в процессе осуществления строительной деятельности, формирование полноценной среды обитания и жизнедеятельности человека, устойчивое развитие населенных пунктов и межселенных территорий в соответствии с законодательством Республики Казахстана.
16. Основные задачи государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства":
Координация работ в сфере строительной деятельности.
17. Функции государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства":
1) обеспечение государственных и общественных интересов в сфере строительства;
2) информирование населения о планируемой застройке территории;
3) выступление заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов районной коммунальной собственности и объектов социального назначения;
4) подготовка необходимых документов на проектирование и(или) строительство объектов, проведение по ним конкурсов государственных закупок;
5) организация работ по строительству водопроводов, очистных сооружений, тепловых и электрических сетей и других объектов транспортной и инженерной инфраструктуры, жилья коммунального жилищного фонда района, а также объектов, строящихся за счет государственного бюджета;
6) осуществление в интересах местного государственного управления иных функций, возлагаемых на государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" с законодательством Республики Казахстан.
18. Права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства":
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства" имеет право:
1) приобретать и осуществлять имущественные и личные неимущественные права;
2) использовать средства на осуществление предусмотренных в положении целей;
3)быть истцом и ответчиком в суде;
4) осуществлять иные права, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства" обязано:
1) соблюдать законодательство Республики Казахстан;
2) в установленном порядке уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет;

14. Жұмыс режимі "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесімен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.
2. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Қазақстан Республикасының заңнамасына сай құрылыс қызметін жүзеге асыру барысында мемлекеттік органдардың, жеке және заңды тұлғалардың арасында туындайтын қатынастарды реттеу, адамның мекендейтін және тіршілік ететін толымды ортасын қалыптастыру, елді мекендер мен қонысаралық аумақтарды тұрақты дамыту.
16. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері:
Құрылыс қызметі саласындағы жұмыстарды үйлестіру.
17. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) құрылыс саласындағы мемлекеттік және қоғамдық мүдделерді қамтамасыз ету;
2) аумақта жоспарланып отырған құрылыс салу туралы халыққа хабарлап отыру;
3) аудандық коммуналдық меншіктегі объектілер мен әлеуметтік объектілердің құрылыстары, реконструкциялау және жөндеу бойынша тапсырыс беруіші болу;
4) объектілерді жобалауға және(немесе) құрылысқа қажет құжаттарды дайындау, олар бойынша мемлекеттік сатып алу конкурстарын өткізу;
5) ауданның су құбырлары, тазарту құрылыстары, жылу мен электр желілері және басқа да көліктік және инженерлік инфрақұрылымдар объектілері, коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлері, сондай-ақ мемлекеттік бюджет есебінен салынатын объектілердің құрылыс жұмыстарын ұйымдастыру;
6) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
18. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
"Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқығы бар:
1) мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарды иемденіп алуға және жүзеге асыруға;
2) осы ережеде көрсетілген мақсаттарды жүзеге асыруға қаражаттарды пайдалануға;
3) сотта талап қоюшы және жауапкер болуға;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
"Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі міндетті:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауға;
2) белгіленген тәртіпте салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуге;

3) нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства"
19. Руководство государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел строительства" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства" задач и осуществление им своих функций.
20. Первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" назначает на должность и освобождает от должности аким Бейнеуского района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства":
1) определяет обязанности работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства";
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства";
3) в установленном законодательством порядке осуществляет поощрение сотрудников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства";
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства";
5) в пределах своей компетенции издает обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" приказы, дает указания, подписывает служебную документацию;
6) представляет государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства" в государственных органах и иных организациях.
Первый руководитель государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" несет персональную ответственность за организацию противодействия коррупции в государственном учреждении "Бейнеуский районный отдел строительства".
К ведению первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" законодательством Республики Казахстан может быть отнесено решение иных вопросов.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" в период его отсутствия осуществляется лицом, его заменяющим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства"
22. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікте болуға.
3. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі басшылық "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларының жүзеге асырылуына дербес жауапты болатын бірінші басшымен жүзеге асырылады.
20. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бейнеу ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін анықтайды;
2) "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымдарға тағайындайды және лауазымдарынан босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды жүзеге асырады;
4) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар қолданады;
5) өз құзыретінің шегінде "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді, қызметтік құжаттарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан өкілдік етеді.
"Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекетті ұйымдастыруға дербес жауапты болады.
"Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының құзырына Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзге де мәселелерді шешу жатқызылуы мүмкін.
"Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктері қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлғамен орындалады.
4. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
22. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен көрсетілген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

23. Имущество закрепленное за государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел строительства", относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел строительства" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение
25. Внесение изменений и дополнений в Положение производится постановлением акимата Бейнеуского района.
26. Внесенные изменения и дополнения в Положение регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства"
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел строительства" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к постановлению акимата
Бейнеуского района № 8
от 2 февраля 2015 года
ПОЛОЖЕНИЕ
Государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" является государственным органом, осуществляющим руководство в сфере культуры, физической культуры и спорта.
2. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

23. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамамен өзгеше белгіленбесе "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
25. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу Бейнеу ауданының әкімдігінің қаулысымен жүргізіледі.
26. Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Бейнеу аудандық құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастырау және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
2015 жылғы 2 ақпандағы № 8
Бейнеу ауданының әкімдігінің
қаулысына 3-қосымша
"Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер кабылдайды.

7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 130100, Республика Казахстан, Мангистауская область, Бейнеуский район, село Бейнеу, улица Д.Тәжіұлы, здание районного акимата.
9. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта".
10. Учредителем государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" является акимат Бейнеуского района.
11. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта".
Если государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" предоставлено право, осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
14. Режим работы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" определяется государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" самостоятельно в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта"
15. Миссия государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта":
Реализация государственной политики в сферах культуры, физической культуры и спорта.
16. Основные задачи государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта":
1) организация мероприятий, направленных на возрождение, сохранение, развитие и распространение культуры народа Республики Казахстан;
2) патриотическое и эстетическое воспитания граждан путем приобщения к ценностям национальной и мировой культуры;

7. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8.Заңды тұлғаның орналасқан жері: 130100, Қазақстан Республикасы,Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Д.Тәжіұлы көшесі, аудандық әкімдік ғимараты.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Бейнеу ауданының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
14. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі"Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.
2. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттікмекемесініңмиссиясы:
мәдениет, дене шынықтыру және спорт салаларындағы мемлекеттiк саясатты іске асыру болып табылады.
16. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттікмекемесінің негізгі міндеттері:
1) Қазақстан Республикасы халқының мәдениетін қайта түлетуге, сақтауға, дамытуға және таратуға бағытталған шараларды ұйымдастыру;
2) ұлттық және әлемдік мәдениет құндылықтарына баулу арқылы азаматтарды отаншылдыққа және эстетикалық тәрбиелеу;

3) обеспечение свободного доступа к культурным ценностям;
4) укрепление материально-технической базы государственных организаций культуры;
5) обеспечение поддержки талантливых личностей;
6) проведение мероприятий по недопущению в сфере культуры пропаганды или агитации насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, расового, национального, религиозного, сословного и родового превосходства, а также культа жестокости и насилия;
7) формирование международного сотрудничества в сфере культуры;
8) проведение спортивно-массовых мероприятий;
9) развитие национальных, технических и прикладных видов спорта;
10) поддержка и стимулирование физической культуры и спорта;
11) развитие физической культуры и спорта.
17. Функции государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта":
1) координация деятельности государственных организации культуры района в сферах театрального, музыкального и киноискусства, библиотечного и музейного дела, культурно-досуговых работ;
2) организация работ по учету, охране и использованию памятников истории, материальной и духовной культуры местного значения;
3) проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий, а также смотров, фестивалей и конкурсов среди любительских творческих объединений;
4) проведение аттестацию государственных организаций культуры района;
5) в пределах своей компетенции осуществление управления коммунальной собственностью в сфере культуры;
6) создание условий для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха;
7) проведение и организация спортивно-массовых и физкультурно-оздоровительных мероприятий по видам спорта;
8) обеспечение подготовку районных сборных команд по видам спорта и их участие на областных, республиканских и международных спортивных соревнованиях;
9) обеспечение развития массового спорта и национальных видов спорта на территории района;
10) координация деятельности физкультурно-спортивных организаций на территории района;
11) организация работ по присваиванию спортсменам спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда;
12) организация работ по присваиванию квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья;

3) мәдени құндылықтарғаеркін қол жеткізуді қамтамасыз ету;
4) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту;
5) дарынды тұлғаларды қолдауды қамтамасыз ету;
6) мәдениет саласында Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, тұтастығын бұзуды, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, соғысты, әлеуметтік, нәсілдік, ұлттық, діни, топтық-тектік және рулық астамшылықты, сондай-ақ қатігездікке және зорлық-зомбылыққа табынуды насихаттауға немесе үгіттеуге жол бермеу жөнінде шаралар жүргізу;
7) мәдениет саласындағы халықаралық ынтымақтастықтықалыптастыру;
8) спорттық-бұқаралық іс-шараларды өткізу;
9) ұлттық, техникалық және қолданбалы спорт түрлерін дамыту;
10) дене шынықтыру мен спортты қолдау және ынталандыру;
11) дене шынықтыру және спорт саласын дамыту;
17. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттікмекемесінің функциялары:
1) театр, музыка және кино өнері, кітапхана және мұражай ісі, мәдени-демалыс жұмыстары салаларында ауданның мемлекеттік мәдениетұйымдарыныңқызметін үйлестіру;
2) жергілікті маңызы бар тарих, материалдық және рухани мәдениет ескерткіштерін есепке алу, қорғаужәне пайдалану жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
3) сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шараларын, сондай-ақ әуесқой шығармашылық бірлестіктер арасында байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткізу;
4) ауданның мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттаудан өткізу;
5) өз құзіреті шегінде мәдениет саласындағы коммуналдық меншікті басқаруды жүзеге асыру;
6) жеке адамдардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалу орындарында спортпен шұғылдануы үшін жағдайлар жасау;
7) спорт түрлерi бойыншаспорттық-бұқаралық және дене шынықтыру-сауықтыру іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу;
8) спорт түрлерi бойынша аудандық құрама командаларды даярлауды және олардың облыстық, республикалық және халықаралық спорттық жарыстарға қатысуын қамтамасыз ету;
9) аудан аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз ету;
10) аудан аумағында дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiру;
11) спортшыларға: 2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 2-жасөспірімдік-разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік-разрядты спортшы спорттық разрядтарынберу жұмыстарын ұйымдастыру;
12) мынадай: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешiсi біліктілік санаттарынберу жұмыстарын ұйымдастыру;

13) формирование единого календаря спортивно-массовых мероприятий;
14) проведение работ по сбору и анализу информаций по развитию физической культуры и спорта;
15) формирование районных списков сборных команд по видам спорта;
16) организация медицинского обеспечения официальных физкультурных и спортивных мероприятий;
17) содействие в доступности населению спортивных сооружений на территории района;
18) оказание методической и консультативной помощи спортивным организациям;
19) пропаганда достижений в сфере физической культуры и спорта и принципов здорового образа жизни;
20) координация работ спортивных клубов и секций;
21) осуществление в интересах местного государственного управления иных функций, возлагаемых на государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" законодательством Республики Казахстан.
18. Права и обязанности:
государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" имеет права:
1) приобретать и осуществлять имущественные и личные неимущественные права;
2) использовать средства на осуществление предусмотренных в положении целей;
3) быть истцом и ответчиком в суде;
4) осуществлять иные права, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" обязано:
1) соблюдать законодательство Республики Казахстан;
2) в установленном порядке уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет;
3) нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта"
19. Руководство государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" задач и осуществление им своих функций.
20. Первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" назначает на должность и освобождает от должности аким Бейнеуского района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта":
1) определяет обязанности работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта";

13) спорттық–бұқаралық iс-шаралардың бірыңғай күнтiзбесін қалыптастыру;
14) дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинаужәне талдау жұмыстарын жүргізу;
15) спорт түрлері бойынша құрама командалардыңаудандық тізімдерін қалыптастыру;
16) ресми дене шынықтыру және спорттық іс-шараларды медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
17) аудан аумағында спорт ғимараттарының халыққа қолжетімді болуынажәрдемдесу;
18) спорт ұйымдарына әдістемелік және консультациялық көмек көрсету;
19) дене шынықтыру және спорт саласындағы жетістіктерді және салауатты өмір салтының принциптерін насихаттау;
20) спорттық клубтар мен секциялардың жұмыстарын үйлестіру;
21) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелетін өзге де функцияларды жүзеге асыру.
18. Құқықтары мен міндеттері:
"Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі"мемлекеттік мекемесінің құқығы бар:
1) мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарды иемденіп алуға және жүзеге асыруға;
2) осы ережеде көзделген мақсаттарды жүзеге асыруға қаражаттарды пайдалануға;
3) сотта талап қоюшы және жауапкер болуға;
4) Қазақстан Республикасының заңдарына қайшы келмейтін өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
"Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі міндетті:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауға;
2) белгіленген тәртіпте салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікте болуға.
3. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі басшылық "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшымен жүзеге асырылады.
20. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бейнеу ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін анықтайды;

2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта";
3) в установленном законодательством порядке осуществляет поощрение сотрудников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта";
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта";
5) в пределах своей компетенции издает обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" приказы, дает указания, подписывает служебную документацию;
6) представляет интересы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами.
Первый руководитель государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" несет персональную ответственность за организацию противодействия коррупции в государственном учреждении "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта".
К ведению первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" законодательством Республики Казахстан может быть отнесено решение иных вопросов.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" в период его отсутствия осуществляется лицом, его заменяющим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта"
22. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" относится к коммунальной собственности.

2) "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымдарға тағайындайды және лауазымдарынан босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру жәнеспорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды жүзеге асырады;
4) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар қолданылады;
5) өз құзыретінің шегінде "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді, қызметтік құжаттарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіреді.
"Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекетті ұйымдастыруға дербес жауапты болады.
"Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының құзырына Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзге де мәселелерді шешу жатқызылуы мүмкін.
"Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлғамен орындалады.
4. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi
22. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесініңзаңнамамен көзделген жағдайлардажедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақөз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23."Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдықменшiкке жатады.

24. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение
25. Внесение изменений и дополнений в Положение производится постановлением акимата Бейнеуского района.
26. Внесенные изменения и дополнения в Положение регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта"
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4
к постановлению акимата
Бейнеуского районного № 8
от 2 февраля 2015 года
ПОЛОЖЕНИЕ
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" является государственным органом, осуществляющим руководство в сфере архитектуры и градостроительства.
2. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

24. Егер заңнамамен өзгеше белгіленбесе, "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
25. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу Бейнеу ауданының әкімдігінің қаулысымен жүргізіледі.
26. Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. "Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
27."Бейнеу аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
2015 жылғы 2 ақпандағы № 8
Бейнеу ауданының әкімдігінің
қаулысына 4-қосымша
"Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі сәулет және қала құрылысы саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер кабылдайды.

7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 130100, Республика Казахстан, Мангистауская область, Бейнеуский район, село Бейнеу, улица Д.Тәжіұлы, здание районного акимата.
9. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства".
10. Учредителем государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" является акимат Бейнеуского района.
11. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства".
Если законодательными актами государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" предоставлено право, осуществлять приносящую доход деятельность, то доходы полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
14. Режим работы определяется государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" самостоятельно в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства"
15. Миссия государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства":
Регулирование отношений, возникающих между государственными органами, физическими и юридическими лицами в процессе осуществления строительной деятельности, формирование полноценной среды обитания и жизнедеятельности человека, устойчивое развитие населенных пунктов и межселенных территорий в соответствии с законодательством Республики Казахстана.
16. Основные задачи государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства":
Координация работ в сферах архитектурной деятельности и градостроительной деятельности.

7. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 130100, Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Д.Тәжіұлы көшесі, аудандық әкімдік ғимараты.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Бейнеу ауданының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
14. Жұмыс режимі "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесімен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.
2. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Қазақстан Республикасының заңнамасына сай құрылыс қызметін жүзеге асыру барысында мемлекеттік органдардың, жеке және заңды тұлғалардың арасында туындайтын қатынастарды реттеу, адамның мекендейтін және тіршілік ететін толымды ортасын қалыптастыру, елді мекендер мен қонысаралық аумақтарды тұрақты дамыту.
16. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері:
Сәулет қызметі және қала құрылысы қызметі салалардағы жұмыстарды үйлестіру.

17. Функции государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства":
1) обеспечение государственных и общественных интересов в сферах архитектуры и градостроительства;
2) координация деятельности по реализации, утвержденной в установленном законодательством порядке комплексной схемы градостроительного планирования территории района (проекта районной планировки), генеральных планов сельских населенных пунктов;
3) предоставление в установленном порядке информаций и (или) сведений для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра;
4) информирование населения о планируемых градостроительных изменениях;
5) проведение комплекса работ по строительству, инженерной подготовке территории, благоустройству и озеленению, консервацию строительства незавершенных объектов, постутилизацию объектов районного значения;
6) регистрация и ведение учета объектов (комплексов), вводимых в эксплуатацию в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
7) организация сохранения жилищного фонда, коммуникаций, памятников истории и культуры районного значения, контроль за их содержанием (использованием, эксплуатацией);
8) организация разработки схем градостроительного развития территории района, а также проектов генеральных планов сельских населенных пунктов района;
9) реализация градостроительных проектов, разрабатываемых для развития утвержденных генеральных планов (схем территориального развития) населенных пунктов;
10) ведение мониторинга строящихся (намеченных к строительству) объектов и комплексов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
11) выбор земельных участков на подведомственной территории для застройки или иного градостроительного освоения;
12) принятие решения о реконструкции (перепланировке, переоборудовании, перепрофилировании) помещений существующих зданий;
13) осуществление в интересах местного государственного управления иных функций, возлагаемых на государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" с законодательством Республики Казахстан.
18. Права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства":
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" имеет право:
1) приобретать и осуществлять имущественные и личные неимущественные права;
2) использовать средства на осуществление предусмотренных в настоящем положении целей;
3) быть истцом и ответчиком в суде;
4) осуществлять иные права, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" обязано:

17. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) сәулет және қала құрылысы салаларындағы мемлекеттік және қоғамдық мүдделерді қамтамасыз ету;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген аудан аумағының қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасын (аудандық жоспарлау жобасын), ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын іске асыру жөніндегі қызметті үйлестіру;
3) мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін белгіленген тәртіппен ақпараттар және (немесе) мәліметтер беру;
4) жоспарланып отырған қала құрылысының өзгерістері туралы халыққа хабарлап отыру;
5) аудандық маңызы бар құрылыс, аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру және көгалдандыру, аяқталмаған объектілер құрылысын тоқтатып қою, объектілерді кейіннен кәдеге жарату бойынша жұмыстар кешенін жүргізу;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте пайдалануға берілген объектілерді (кешендерді) тіркеу және есебін жүргізу;
7) аудандық маңызы бар тұрғын үй қорын, коммуникацияларды, тарих және мәдениет ескерткіштерін сақтауды ұйымдастыру, олардың күтіп ұсталуына (қолданылуына, пайдалануына) бақылау;
8) аудан аумағының қала құрылысын дамыту схемаларын, сондай-ақ ауданның ауылдық елді мекендерінің бас жоспарларының жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру;
9) елді мекендердің бекітілген бас жоспарларын (аумақтық даму схемаларын) дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жобаларын іске асыру;
10) салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте жүргізу;
11) ведомстволық бағынысты аумақта құрылыс салуға немесе өзге де қала құрылысын игеруге арналған жер учаскелерін таңдау;
12) қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау, қайта бейіндеу) туралы шешім қабылдау;
13) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
18. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
"Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқығы бар:
1) мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарды иемденіп алуға және жүзеге асыруға;
2) осы ережеде көрсетілген мақсаттарды жүзеге асыруға қаражаттарды пайдалануға;
3) сотта талап қоюшы және жауапкер болуға;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
"Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі міндетті:

1) соблюдать законодательство Республики Казахстан;
2) в установленном порядке уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет;
3) нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства"
19. Руководство государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" задач и осуществление им своих функций.
20. Первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" назначает на должность и освобождает от должности аким Бейнеуского района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства":
1) определяет обязанности работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства";
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства";
3) в установленном законодательством порядке осуществляет поощрение сотрудников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства";
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства";
5) в пределах своей компетенции издает обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" приказы, дает указания, подписывает служебную документацию;
6) представляет государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" в государственных органах и иных организациях.
Первый руководитель государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" несет персональную ответственность за организацию противодействия коррупции в государственном учреждении "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства".
К ведению первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" законодательством Республики Казахстан может быть отнесено решение иных вопросов.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" в период его отсутствия осуществляется лицом, его заменяющим в соответствии с действующим законодательством.

1) Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауға;
2) белгіленген тәртіпте салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікте болуға.
3. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі басшылық "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларының жүзеге асырылуына дербес жауапты болатын бірінші басшымен жүзеге асырылады.
20. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бейнеу ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін анықтайды;
2) "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымдарға тағайындайды және лауазымдарынан босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды жүзеге асырады;
4) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар қолданады;
5) өз құзыретінің шегінде "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді, қызметтік құжаттарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан өкілдік етеді.
"Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекетті ұйымдастыруға дербес жауапты болады.
"Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының құзырына Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзге де мәселелерді шешу жатқызылуы мүмкін.
"Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктері қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлғамен орындалады.

4. Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства"
22. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество закрепленное за государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства", относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение
25. Внесение изменений и дополнений в Положение производится постановлением акимата Бейнеуского района.
26. Внесенные изменения и дополнения в Положение регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства"
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел архитектуры и градостроительства" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 5
к постановлению акимат
Бейнеуского района № 8
от 2 февраля 2015 года
ПОЛОЖЕНИЕ
Государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах внутренней политики, государственной молодежной политики, развития языков, религиозной деятельности, координации работ общественных объединений, политических партий и средств массовой информации, пропаганды государственных символов.
2. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
22. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен көрсетілген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамамен өзгеше белгіленбесе, "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
25. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу Бейнеу ауданының әкімдігінің қаулысымен жүргізіледі.
26. Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Бейнеу аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастырау және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
2015 жылғы 2 ақпандағы № 8
Бейнеу ауданының әкімдігінің
қаулысына 5-қосымша
"Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі ішкі саясат, мемлекеттік жастар саясаты, тілдерді дамыту, діни қызмет, қоғамдық бірлестіктердің, саяси партиялардың және бұқаралық ақпарат құралдарының жұмыстарын үйлестіру, мемлекеттік рәміздерді насихаттау салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 130100, Республика Казахстан Мангистауская область, Бейнеуский район, село Бейнеу, улица Д.Тәжіұлы, здание районного акимата.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков".
10. Учредителем государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" является акимат Бейнеуского района.
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" осуществляется из местного бюджета.
13.Государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков".
Если государственному учреждению "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

3. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 130100, Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, Д.Тәжіұлы көшесі, аудандық әкімдік ғимараты.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Бейнеу ауданының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

14. Режим работы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" определяется государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" самостоятельно в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков"
15. Миссия государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков":
Реализация государственной политики в сферах внутренней политики, государственной молодежной политики, развития языков, религиозной деятельности, координации работ общественных объединений, политических партий и средств массовой информации, пропаганды государственных символов на территорий района.
16. Основные задачи государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков":
1) способствование в установлении отношений взаимной терпимости и уважения между гражданами Республики Казахстан, иностранцами и лицами без гражданства, исповедующими религию и не исповедующими ее, а также между различными религиозными объединениями;
2) защита прав и законных интересов молодежи;
3) предоставление помощи и социальных услуг молодежи;
4) реализация социально значимых инициатив молодежи;
5) реализация государственной информационной политики через средств массовой информации;
6) обеспечение соблюдения прав и законных интересов политических партий.
7) осуществления контроля за использованием (установлением, размещением) государственных символов Республики Казахстан на территории района
8) всемерное развитие государственного языка в Республике Казахстан, укрепление его международного авторитета;
9) создание всех необходимых организационных, материально-технических условий для свободного и бесплатного овладения государственным языком всеми гражданами Республики Казахстан.
17. Функций государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков":
1) участие в укреплении демократических институтов общества, разъяснение основных приоритетов Стратегии развития Казахстана, ежегодных Посланий Главы государства народу Казахстана;
2) последовательное осуществление на территории района государственной политики относительно религиозных, неправительственных, молодежных организаций;
3) осуществление контроля и проверки исполнения законодательства Республики Казахстан о языках в предприятиях и организациях, независимо от их форм собственности, в случаях выявления фактов нарушения законадательства Республики Казахстан о языках выдача рекомендаций об их устранении;

14. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесімен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.
2. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Аудан аумағында ішкі саясат, мемлекеттік жастар саясаты, тілдерді дамыту, діни қызмет, қоғамдық бірлестіктердің, саяси партиялардың және бұқаралық ақпарат құралдарының жұмыстарын үйлестіру, мемлекеттік рәміздерді насихаттау салаларындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
16. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің негізгі міндеттері:
1) дiн ұстанатын және оны ұстанбайтын Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар арасында, сондай-ақ әртүрлі діни бiрлестiктер арасында өзара төзушілік пен құрметтеу қатынастарын орнатуға жәрдемдесу;
2) жастардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау;
3) жастарға көмек беру және әлеуметтік қызметтер көрсету;
4) жастардың әлеуметтiк маңызды бастамаларын iске асыру;
5) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру;
6) саяси партиялардың құқықтары мен заңды мүдделерiнiң сақталуын қамтамасыз ету;
7) аудан аумағында Қазақстан Республикасы мемлекеттік рәміздерінің пайдаланылуын (тігілуін, орналастырылуын) бақылауды жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасында мемлекеттiк тiлдi барынша дамыту, оның халықаралық беделiн нығайту;
9) Қазақстан Республикасының барша азаматтарының мемлекеттiк тiлдi еркiн және тегiн меңгеруiне қажеттi барлық ұйымдастырушылық, материалдық-техникалық жағдайларды жасау.
17. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) қоғамның демократиялық институттарын нығайтуға қатысу, Қазақстанның Стратегиялық дамуының негізгі басымдылықтарын, Қазақстан халқына мемлекет Басшысының жыл сайынғы Жолдауларын түсіндіру;
2) аудан аумағында діни, үкіметтік емес, жастар ұйымдарына қатысты мемлекеттік саясатты жүйелі жүргізу;
3) олардың меншік нысанына қарамастан кәсіпорындарда және ұйымдарда Қазақстан Республикасының тілдер туралы заңнамасының орындалуына бақылау мен тексеруді жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының тілдер туралы заңнамасын бұзу фактілері анықталған жағдайда, оларды жою туралы ұсынымдар беру;

4) разработка методических, информационно-аналитических материалов по вопросам, относящихся к компетенции государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" и приниятие мер к их реализации;
5) осуществление контроля за соответствием действующему законодательству и политическому курсу Республики Казахстан содержания средств наглядной агитации;
6) всестороннее изучение, анализ и регулирование общественных процессов, происходящих в районе, проведение социологических исследований, опросов общественного мнения, выявление очагов социальной напряженности, формирование общественного мнения по важнейшим вопросам жизни республики, области, района;
7) пределах своей компетенции:
обеспечение деятельности консультативно-совещательных органов по реализации государственной политики в сферах внутренней политики, государственной молодежной политики, развития языков, религиозной деятельности, координации работ общественных объединений, политических партий и средств массовой информации, пропаганды государственных символов;
содействие развитию молодежных объединений и координация их деятельности;
8) осуществление работ по формированию информационной базы данных общественно-политических, религиозных, молодежных, неправительственных объединений;
9) осуществление связей с политическими партиями, национально-культурными объединениями, правозащитными, религиозными и иными общественными организациями;
10) осуществление разъяснительной работы и информационно-пропагандистских мероприятий по вопросам религии;
11) осуществление работ по формированию у населения уважительного отношения к государственным символам Республики Казахстан, выработка рекомендаций и предложений по вопросам пропаганды и применения государственных символов;
12) осуществление работ по семейно-демографическим вопросам;
13) осуществление в интересах местного государственного управления иных функций, возлагаемых на государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" законодательством Республики Казахстан.
18. Права и обязанности:
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" имеет право:
1) приобретать и осуществлять имущественные и личные неимущественные права;
2) использовать средства на осуществление предусмотренных в настоящем Положении целей;
3) быть истцом и ответчиком в суде;
4) осуществлять иные права, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" обязано:

4) "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша әдістемелік, ақпараттық талдау материалдарын әзірлеу және оларды іске асыру шараларын қабылдау;
5) көрнекі насихат құралдары мазмұнының Қазақстан Республикасының саяси бағытына және қолданыстағы заңнамаларға сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру;
6) ауданда болып жатқан қоғамдық процестерді жан-жақты зерттеу, талдау және реттеу, әлеуметтік зерттеулер, қоғамдық пікір сауалнамаларын жүргізу, әлеуметтік шиеленіс ошақтарын анықтау, республика, облыс, аудан өмірінің маңызды мәселелері жөнінде қоғамдық пікірді қалыптастыру;
7) өз құзыретi шегiнде:
ішкі саясат, мемлекеттік жастар саясаты, тілдерді дамыту, діни қызмет, қоғамдық бірлестіктердің, саяси партиялардың және бұқаралық ақпарат құралдарының жұмыстарын үйлестіру, мемлекеттік рәміздерді насихаттау салаларындағы саясатты іске асыру жөнiндегі консультациялық-кеңесшi органдарының қызметiн қамтамасыз ету;
жастар бірлестіктерінің дамуына жәрдемдесу және олардың қызметтерін үйлестіру;
8) қоғамдық-саяси, діни, жастар, үкіметтік емес бірлестіктердің ақпараттық деректер базасын қалыптастыру бойынша жұмысты жүзеге асыру;
9) саяси партиялармен, ұлттық-мәдени бірлестіктермен, құқық қорғаушы, діни және басқа да қоғамдық ұйымдармен байланысты жүзеге асыру;
10) дін мәселелері бойынша түсіндіру жұмыстары мен ақпараттық-насихаттық iс-шараларды жүзеге асыру;
11) тұрғындар арасында Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздеріне құрметпен қарауды қалыптастыру бойынша жұмыстарды жүзеге асыру, мемлекеттік рәміздерді қолдану мен насихаттау мәселелері бойынша ұсыныстар мен нұсқаулықтар әзірлеу;
12) отбасылық-демографиялық мәселелер бойынша жұмыстар жүргізу;
13) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
18. Құқықтары мен міндеттері:
"Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқығы бар:
1) мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарды иемденіп алуға және жүзеге асыруға;
2) осы Ережеде көзделген мақсаттарды жүзеге асыруға қаражаттарды пайдалануға;
3) сотта талап қоюшы және жауапкер болуға;
4) Қазақстан Республикасының заңдарына қайшы келмейтін өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
"Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі міндетті:

1) соблюдать законодательство Республики Казахстан;
2) в установленном порядке уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет;
3) нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков"
19. Руководство государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" задач и осуществление им своих функций.
20.Первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" назначает на должность и освобождает от должности аким Бейнеуского района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков":
1) определяет обязанности работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков";
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков";
3) в установленном законодательством порядке осуществляет поощрения работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков";
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков";
5) в пределах своей компетенции издает обьязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" приказы, дает указания, подписывает служебную документацию;
6) представляет интересы государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами.
Первый руководитель государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" несет персональную ответственность за организацию противодействия коррупции в государственном учреждении "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков".
К ведению первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" законодательством Республики Казахстан может быть отнесено решение иных вопросов.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" в период его отсутствия осуществляется лицом, его заменяющим в соответствии с действующим законодательством.

1) Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауға;
2) белгіленген тәртіпте салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікте болуға.
3. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі басшылық "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшымен жүзеге асырылады.
20. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бейнеу ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерінің міндеттерін анықтайды;
2) "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымдарға тағайындайды және лауазымдарынан босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды жүзеге асырады;
4) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар қолданады;
5) өз құзыретінің шегінде "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді, қызметтік құжаттарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіреді.
"Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекетті ұйымдастыруға дербес жауапты болады.
"Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының құзырына Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзге де мәселелердi шешу жатқызылуы мүмкiн.
"Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктері қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлғамен орындалады.

4. Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков"
22. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение
25. Внесение изменений и дополнений в Положение производится постановлением акимат Бейнеуского района.
26. Внесенные изменения и дополнения в Положение регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков"
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Бейнеуский районный отдел внутренней политики и развития языков"осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

4. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi
22. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
24. Егер заңнамамен өзгеше белгіленбесе, "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
25. Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу Бейнеу ауданының әкімдігінің қаулысымен жүргізіледі.
26. Ережеге енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Бейнеу аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.