Об утверждении Положения государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков"
Постановление акимата Мангистауского района Мангистауской области от 27 июля 2015 года № 234. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 07 августа 2015 года № 2799. Утратило силу постановлением акимата Мангистауского района Мангистауской области от 13 июля 2016 года № 233
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауского района Мангистауской области от 13.07.2016 № 233
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2012 года № 1672 "Об утверждении Инструкции по разработке и утверждению положения о государственном органе", акимат Мангистауского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков".
2. Государственному учреждению "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" (Ауданбаева А.), обеспечить государственную регистрацию постановления в органах юстиции и его официального опубликования в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе "Әділет", а также размещения на интернет-ресурсе уполномоченного государственного органа.
3. Контроль за исполнением постановления возложить на руководителя аппарата акима района Жонасова Л.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Ж.Айтуаров
СОГЛАСОВАНО:
И.о.руководителя государственного
учреждения "Мангистауский
районный отдел внутренней политики
и развития языков"
А.Ауданбаева
27 июль 2015 жыл
Утверждено постановлением
акимата Мангистауского
района от 27 июля
2015 года № 234
Положение государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах внутренней политики и развития языков.

"Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 27 шілдедегі № 234 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 07 тамызда № 2799 болып тіркелді. Күші жойылды – Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 13 шілдедегі № 233 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданы әкімдігінің 13.07.2016 № 233 қаулысымен
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына және "Мемлекеттік орган туралы ережені әзірлеу және бекіту жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 1672 Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысына сәйкес, Маңғыстау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі (А.Ауданбаева), қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын, сонымен қатар уәкілетті мемлекеттік органның интернет ресурстарында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Л.Жонасовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Ж.Айтуаров
КЕЛІСІЛДІ:
"Маңғыстау аудандық ішкі саясат
және тілдерді дамыту бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы м.а.
А.Ауданбаева
27 шілде 2015 жыл
Маңғыстау ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 27 шілде
№ 234 қаулысымен бекітілген
"Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
Е р е ж е с і
1. Жалпы ережелер
1. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі ішкі саясат, тілдерді дамыту салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

2. Ведомственные учреждении государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков":
1) Коммунальное государственное учреждение "Мангистауский районный центр молодежной политики" акимата Мангистауского района
3. Государственное учреждение "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, Законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" является юридическим лицом в организационно–правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" вступает в гражданско–правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" имеет право выступать стороной гражданско–правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" утверждается в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков": индекс 130400, Республика Казахстан, Мангистауская область, Мангистауский район, село Шетпе, ул. Центральная № 1.
10. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке: "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков".
11. Учредителем государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" является акимат Мангистауского района.

2. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволық мекемесі:
1) Маңғыстау ауданы әкімдігінің "Маңғыстау аудандық жастар саясаты орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
3. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысанында заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өзінің атауы жазылған мөрі мен мөртабаны, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық басқармасында есеп-шоттары бар.
5. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзінің атынан азаматтық-құқықтық қатынасқа түседі.
6. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік болса, "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастар жағынан сөз сөйлеуге құқығы бар.
7. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі белгіленген тәртіпте өзінің құзыреттілігі мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған мемлекеттік мекеме басшысының бұйрықтары және өзге де актілерімен рәсімделетін шешімдер шығарады.
8. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штаттық санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңды мекенжайы: индекс 130400, Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, Маңғыстау ауданы, Шетпе селосы, Орталық алаң № 1 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков".
11. Маңғыстау ауданының әкімдігі "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.

12. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков".
13. Финансирование деятельности государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" осуществляется из районного бюджета.
14. Государственному учреждению "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков".
Если государственному учреждению "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" законодательными актами предоставлено право осуществлять, приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков"
15. Миссия: государственное учреждение "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" реализует государственную политику в сфере внутренней политики и развития языков.
Предметом деятельности государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" является осуществление управленческих функций в области внутренней политики и развития языков.
Целью деятельности государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" является эффективная реализация государственной политики в сфере внутренней политики, направленной на консолидацию жителей района на основе единого понимания стоящих перед нацией стратегических задач, укрепление государственности и формирование социального оптимизма граждан, реализация на районном уровне мероприятий по вопросам организации, координации работы в сфере развития языков.
16. Задачи:
1) обеспечение, реализация, исполнения в районе местными органами государственного управления внутренней политики государства в соответствии с Законами Республики Казахстан, актами и поручениями Президента, Правительства Республики Казахстан, относящимися к компетенции государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков";
2) последовательное осуществление политики государства на территории Мангистауского района в отношении религий, молодежных, неправительственных объединений района, осуществление связи с политическими партиями;

12. Осы Ереже "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
13. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қаржылық қызметі аудандық бюджеттен жүзеге асырылады.
14. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілермен "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. Миссиясы: "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі ішкі саясат және тілдерді дамыту салаларында мемлекеттік саясатты жүзеге асырады.
Маңғыстау ауданының аумағында Қазақстан Республикасының ішкі саясат және тілдерді дамыту саласында басқарушылық функцияларды жүзеге асыру "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мәні болып табылады.
Ұлтымыздың алдында тұрған стратегиялық міндеттері, азаматтардың әлеуметтік нық сенімін мемлекеттік күшейту және қалыптастырудың бірыңғай ұғымының негізінде аудан тұрғындарының бірігуіне бағытталған ішкі саясат саласында мемлекеттік саясатты тиімді жүзеге асыру, тілдерді дамыту кешенінің жұмысын ұйымдастыру, үйлестіру мәселелерінде іс-шараларды аудандық деңгейде іске асыру "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаты болып табылады.
16. Міндеттері:
1) ауданда жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен Қазақстан Республикасы Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілері мен тапсырмаларына сәйкес "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мемлекеттің ішкі саясатын орындау, іске асыру, қамтамасыз ету;
2) Маңғыстау ауданы аумағында ауданның үкіметтік емес діни, жастар бірлестігіне қатысты мемлекеттің жүйелі саясатын жүргізу, саяси партиялармен байланысын жүзеге асыру;

3) участие в укреплении демократических институтов общества, разъяснение и пропаганда основных приоритетов Стратегии развития Казахстана-2050;
4) Разъяснение и пропаганда законодательства Республики Казахстан по вопросам общественно-политической и внутренней политики;
5) взаимодействие с общественными объединениями, политичискими партиями, общественно-политическими и религиозными организациями, профессиональными союзами, средствами массовой информации, представителями общественности;
6) реализация государственной информационной политики на районном уровне;
17. Функции:
1) разъяснение и пропаганда политики Президента Республики Казахстан, программ Правительства Республики Казахстан, постановлений акиматов области и района, решений и распоряжений акимов области и района;
2) всестороннее и объективное изучение, обобщение и анализ происходящих в регионе общественно-политических процессов и тенденций их развития;
3) реализация государственной информационной политики координация деятельности районных средств массовой информации по выполнению государственного заказа по ее проведению;
4) анализ и регулирование общественных процессов, происходящих в районе, выявления очагов социальной напряженности, формирование общественного мнения по важнейшим вопросам жизни республики, области, района;
5) осуществление работы по реализации молодежной политики района;
6) последовательное осуществление политики государства на территории Мангистауского района в отношении религии, обеспечение реализации законодательства в сфере регулирования отношений религиозных объединений;
7) осуществление связей с политическими партиями, правозащитными, религиозными и иными общественными организациями;
8) осуществления работы по формированию у населения уважительного отношения к государственным символам Республики Казахстан, выработка рекомендаций и предложений по вопросам пропаганды и применения государственных символов;
9) осуществление работы по семейно-демографическим вопросам;
10) разрабатывает и обеспечивает осуществление плана мероприятий по реализации на территории района региональной программы функционирования и развития языков;
11) проводит мероприятия районного уровня, направленные на развитие государственного и других языков;
12) обеспечивает функционирование государственного языка во всех сферах общественной жизни и проводит языковую политику в районе;
13) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
18. Права и обязанности:
1) запрашивать в установленном порядке от государственных органов и должностных лиц, иных организаций и граждан информацию необходимую для выполнения своих функций;

3) Қазақстан-2050 Стратегиясы қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағытын негізгі басымдықтарын түсіндіріп, насихаттауға, қоғамды демократияландыру институттарының нығаюына қатысу;
4) Қазақстан Республикасының қоғамдық-саяси және ішкі саясат мәселелері жөніндегі заңнамаларын түсіндіру және насихаттау;
5) аудан деңгейінде саяси партиялармен, қоғамдық бірлестіктермен, кәсіподақтармен, қоғамдық-саяси және діни ұйымдармен, бұқаралық ақпарат құралдарымен, көпшілік өкілдерімен қарым-қатынаста болу;
6) аудан деңгейінде мемлекеттік ақпарат саясатын жүзеге асыру;
17. Функциялары:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің бағдарламаларын, облыс және аудан әкімдіктерінің қаулыларын, облыс және аудан әкімінің шешімдері мен өкімдерін түсіндіру және насихаттау;
2) аймақта болып жатқан қоғамдық-саяси процестерді және олардың даму тенденциясын жан-жақты және нақты зерттеу, жинақтап қорыту және талдау;
3) мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру, мемлекеттік тапсырысты орындау бойынша, оны өткізу жөнінде аудандық бұқаралық ақпарат құралдарының қызметін үйлестіру;
4) ауданда болып жатқан қоғамдық процестерді реттеу және талдау, әлеуметтік шиеленісу ошақтарын анықтау, республика, облыс, аудан өмірінің маңызды мәселелері жөнінде қоғамдық пікірді қалыптастыру;
5) ауданның жастар саясатын іске асыру жөніндегі жұмысты жүзеге асыру;
6) Маңғыстау ауданының аумағында дінге қатысты мемлекеттік саясатын біртіндеп жүзеге асыру, діни бірлестіктердің қарым-қатынасын реттеу саласындағы заңнаманы жүзеге асыруды қамтамасыз ету;
7) саяси партиялармен, құқық қорғау, діни және басқа да қоғамдық ұйымдармен байланысты жүзеге асыру;
8) тұрғындар арасында Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздеріне құрметпен қарауды қалыптастыру бойынша жұмысты жүзеге асыру, мемлекеттік рәміздерді қолдану мен насихаттау мәселелері бойынша ұсыныстар мен нұсқаулықтар әзірлеу;
9) отбасы - демографиялық мәселелер бойынша жұмыс жүргізу;
10) ауданның аумағында тілдерді қолдану және дамытудың өңірлік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлейді және оның жүзеге асырылуын қамтамасыз етеді;
11) мемлекеттік тілді және басқа тілдерді дамытуға бағытталған аудандық деңгейдегі іс-шараларды жүргізеді;
12) мемлекеттік тілдің қоғам өмірінің барлық салаларында қолданылуын қамтамасыз ету және ауданда тіл саясатын жүргізу;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған басқа да міндеттерді жүзеге асырады.
18. Құқықтары мен міндеттері:
1) заңмен қойылған ретте өз қызметін орындау үшін мемлекеттік органдардан, қызметтегі тұлғалардан, өзге де кәсіпорындар мен азаматтардан сұратуға;

2) взаимодействовать в установленном порядке с местными исполнительными органами, организациями, учреждениями всех форм собственности и объектов по вопросам относящимся к компетенции государственного учреждения;
3) осуществлять правовой мониторинг нормативных правовых актов акима и акимата, разработчиком которых учреждение являлось,и своевременно принимать меры по внесению в них изменений и (или) дополнений, или признанию их утратившими силу;
4) осуществляет иные права предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков"
19. Руководство государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" задач и осуществление им своих функций.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" назначается на должность и освобождается от должности акимом Мангистауского района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков":
1) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков";
3) представляет от имени государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" во всех государственных и иных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
4) контролирует соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, работу кадровой службы и организацию документооборота;
5) в целях обеспечения деятельности государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" и выполнения, возложенных на него задач организует проведение государственных закупок;
6) осуществляет поощрение работников государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

2) мемлекеттік мекеменің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша белгіленген тәртіпте жергілікті атқарушы органдармен, меншік нысанына қарамастан ұйымдармен, мекемелермен және объектілермен өзара іс-қимыл жасауға;
3) әзірлеушісі мекеме болып табылатын, әкімнің және әкімдіктің нормативтік құқықтық актілеріне құқықтық мониторингті жүзеге асыру және оларға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу немесе олардың күші жойылған деп тану бойынша уақытылы шаралар қабылдауға;
4) қолданыстағы заңнамалық актілермен қарастырылған өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
3. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
20. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Маңғыстау ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) Өзінің құзіретіндегі мәселелер бойынша "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сай мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан шығады;
4) Құжат айналымын ұйымдастыруды, қадрлық қызмет жұмысын, орындаушы және еңбек тәртібін сақтауды бақылайды;
5) "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметін қамтамасыз ету және оған жүктелген тапсырмаларды орындау мақсатында мемлекеттік сатып алуларды өткізуді ұйымдастырады;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сай "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды, оларға материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;

7) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" в период его отсутствия осуществляется лицом, его заменяющим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков"
22. Уполномоченным органом по государственному имуществу государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" является государственное учреждение "Мангистауский районный отдел экономики и финансов".
23. Государственным учреждением "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" проводится ежегодный отчет и мониторинг эффективности управления государственным имуществом с предоставлением данных в уполномоченный орган.
24. Государственное учреждение "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" можеть иметь на праве оперативного управления обословленное имущество.
Имущество государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" относится к коммунальной собственности.
26. Государственное учреждение "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Режим работы государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков"
27. Режим работы государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" определяется самостоятельно в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
6. Внесение изменений и дополнений в учредительные документы государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков"
28. Внесение изменений и дополнений в учредительные документы государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" производится по постановлению акимата Мангистауского района.

7) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және ол үшін дербес жауап береді.
"Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезде, оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
22. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органы "Маңғыстау аудандық экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі болып табылады.
23. Уәкілетті органға мәліметтерді ұсынумен мемлекеттік мүлікті басқарудың тиімділік мониторингі мен жыл сайынғы есебі "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесімен өткізіледі.
24. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі жедел басқару құқығында оқшау мүлікке ие болуы мүмкін.
"Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік есебінен, сонымен бірге (ақшалай табысты қосқанда) Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған қызмет және өзге де көздер нәтижесінде сатып алудан қалыптастырылады.
25. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс уақыты
27. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс уақыты Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес белгіленеді.
6. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
28. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу Маңғыстау ауданы әкімдігінің қаулысы бойынша жүзеге асырылады.

29. Внесенные изменения и дополнения в учредительные документы государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков"
30. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Мангистауский районный отдел внутренней политики и развития языков" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

29. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тіркеледі.
7." Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
30. "Маңғыстау аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.