Об утверждении Положения государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта"
Постановление акимата Мунайлинского района от 10 марта 2015 года № 52-қ. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 16 апреля 2015 года № 2682. Утратило силу постановлением акимата Мунайлинского района Мангистауской области от 16 января 2020 года № 7-қ
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мунайлинского района Мангистауской области от 16.01.2020 № 7-қ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и постановлением акимата Мангистауской области от 26 января 2015 года № 11 "О внесении изменения в постановление акимата Мангистауской области от 1 июня 2013 года № 187 "О структуре местного государственного управления Мангистауской области", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта".
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Мунайлинского района" (Билялов Б.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Тажибаева Н.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Е. Абилов
Приложение
утверждено постановлением
акимата Мунайлинского района
от 10 марта 2015 года № 52-қ
П О Л О Ж Е Н И Е
государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры,физической культуры и спорта"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющий руководство в сферах культуры, физической культуры и спорта на территории района.
2. Государственное учреждение "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

"Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Мұнайлы аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 52-қ қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 16 сәуірде № 2682 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 16 қаңтардағы № 7-қ қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы әкімдігінің 16.01.2020 № 7 - қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарына және "Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 1 шілдедегі № 187 "Маңғыстау облысының жергілікті басқару құрылымы туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 11 қаулысына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Мұнайлы ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (Б. Біләлов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Н. Тәжібаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім
Е. Әбілов
Мұнайлы ауданы әкімдігінің
10 наурыз 2015 ж.
№ 52-қ қаулысымен бекітілген
қосымша
"Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
Е Р Е Ж Е С І
1. Жалпы ережелер
1. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі аудан аумағында мәдениет, дене шынықтыру және спорт салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3. Государственное учреждение "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
6. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
7. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Мангистауская область, 130006, Мунайлинский район, село Мангистау, здание общественных организации.
8. Полное наименование государственного органа – Государственное учреждение "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта".
9. Учредителем государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" является акимат Мунайлинского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта".
13. Режим работы определяется государственным учреждением "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" самостоятельно в соответсвии с требованием действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта"

3. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
7. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, 130006, Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, қоғамдық ұйымдар ғимараты.
8. Мемлекеттік органның толық атауы – "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
9. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Мұнайлы ауданының әкімдігі болып табылады.
10. Осы Ереже "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің кәсіпкерлік субъектілерімен "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
13. Мұнайлы ауданы әкімдігінің "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.
2. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

14. Миссия государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта": формирование и реализация государственной политики в области культуры, физической культуры и спорта.
15. Задачи:
1) сохранение исторического и культурного наследия, содействие развитию исторических, национальных и культурных традиций, обычаев населения на территории района;
2) обеспечение укрепления материально-технической базы районных организаций культуры, физической культуры и спорта;
3) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных основ нравственности и здорового образа жизни, обогащение интеллекта, путем создания условий для развития индивидуальности;
4) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине – Республике Казахстан, уважения к государственным символам, почитания народных традиций;
5) обеспечение развития туристской деятельности.
16. Функции:
1) обеспечение контроля за исполнением актов Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, поручений Администрации Президента Республики Казахстан, нормативных актов акимов области и района;
2) обеспечение информационной связью соответствующих отделов аппарата акима района по вопросам входящим в компетенцию отдела;
3) активное содействие развитию богатств казахской национальной культуры и искусства, а также культуры народов, проживающих в регионе, нравственному и эстетическому воспитанию граждан;
4) взаимодействие с творческими союзами, другими общественными организациями;
5) вносить в государственные органы управления предложения в установленном порядке по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта;
6) руководить организацией проведением конкурсов и других мероприятий, обеспечивающих создание высокохудожественных произведений драматического, музыкального, хореографического, изобразительного, декоративно-прикладного, эстрадного искусства;
7) осуществлять контроль за работой по учету памятников истории и культуры на территории района и их пропаганде, охране, использованию, реставрации, участвовать в составлении проектно-сметной документации;
8) анализирует рынок туристских услуг и представляет в уполномоченный орган необходимые сведения о развитии туризма на территории района;
9) координирует деятельность по планированию и строительству объектов туристской индустрии на территории района;
10) пропагандировать спортивное движения, принципов здорового образа жизни;

14. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүзеге асыру.
15. Міндеттері:
1) аудан аумағында халықтың тарихи және мәдени мұрасын сақтау, тарихи ұлттық және мәдени салт-дәстүрлерді, әдет-ғұрыптарды дамытуға көмек көрсету;
2) аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуды қамтамасыз ету;
3) тұлғаның шығармашылық, рухани және физикалық мүмкіндіктерін дамыту, адамгершілік және салауатты өмір салтының берік негіздерін қалыптастыру, жеке тұлғалықтарын дамыту үшін жағдайлар жасау арқылы ой-өрістерін байыту;
4) азаматтылыққа, патриоттыққа және өз Отаны – Қазақстан Республикасын сүюге, мемлекеттік рәміздерді сыйлауға, халқымыздың салт-дәстүрлерін құрметтеуге тәрбиелеу.
5) туристік қызметтің дамуын қамтамасыз ету;
16. Функциялары:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінің, Қазақстан Республикасы Президенті әкімшілігінің тапсырмаларын, облыс, аудан әкімдері нормативтік актілерінің орындалысын бақылауды қамтамасыз ету;
2) бөлімнің құзырына кіретін мәселелер бойынша аудан әкімі аппаратының тиісті бөлімдерімен ақпараттық байланысты қамтамасыз ету;
3) қазақтың ұлттық мәдениеті мен өнер байлықтарын, сонымен қатар осы аймақта тұратын халықтардың мәдениетін дамытуға белсенді ықпал жасау, азаматтарды рухани және әдемілік жағынан тәрбиелеу;
4) шығармашылық одақтармен, өзге де қоғамдық ұйымдармен өзара қарым-қатынастар орнату;
5) "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік басқару органдарына белгіленген тәртіпте ұсыныстар енгізу;
6) драмалық, музыкалық, хореографиялық, бейнелеу, әсемдік-қолданбалы және эстрадалық өнердің жоғары көркемдік туындыларын қамтамасыз ететін сайыстар мен өзге де шараларды ұйымдастырып өткізуге басшылық жасау;
7) аудан аумағындағы тарихи және мәдени ескерткіштердің есебін жүргізу және оларды насихаттау, қорғау, пайдалану, жөндеу жұмыстарын қадағалауды жүзеге асыру, жобалық-сметалық құжаттамаларын жасақтауға қатысу;
8) туристік қызметтер көрсету нарығына талдау жасайды және аудан аумағында туризмнің дамуы туралы қажетті мәліметтерді уәкілетті органға табыс етеді;
9) аудан аумағында туристік индустрия объектілерін жоспарлау және салу жөніндегі қызметті үйлестіреді;
10) спорт қозғалысының, саламатты өмір салты принциптерін насихаттау;

11) подготовливать спортивного резерва в сборные команды области;
12) достигать высоких спортивных результатов на областной и республиканской аренах;
13) проводить районные соревнований по различным видам спорта;
14) обеспечить подготовки сборных команд района по различным видам спорта и их выступлению на областных, республиканских и других мероприятиях;
15) поддержание развития видов массового спорта и национального спорта на территории района;
16) поощрять участников спортивных мероприятий, спортсменов и работников спортивных организаций, победителей и призеров районных и других мероприятий дипломами, грамотами, медалями, значками, призами;
17) подготовить, утверждать и реализавать календарный план районных массовых спортивных мероприятий;
18) контролировать правила техники безопасности при проведении спортивных мероприятий;
19) разрабатывать в установленном порядке, внедряет в государственных казенных предприятиях и государственных учреждениях культуры района общие основы планово-экономической деятельности, контролирует бухгалтерский учет и отчетность, анализирует представляемые отчеты, своды и представляет их районным, областным статическими и финансовыми органами;
20) государственное учреждение "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" контралирует хозяйственно-производственных и жилищно-социальных сторон в подведомственных ему коммунального государственного учреждения и коммунальных государственных казенных предприятий;
21) участие в программах подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров, методического обеспечения их деятельности, организовать конференции, семинары, другие формы обучения.
17. Права и обязанности:
1) давать поручения, относящиеся к сфере деятельности отдела, соответствующим государственным органам контролировать их исполнение, а также участвовать в мероприятиях, проводимыми местными исполнительными органами;
2) запрашивать у местных исполнительных органов, предприятий и организаций информацию по вопросам, относящимся к компетенции государственному учреждению "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта";
3) осуществлять управление переданным ему имуществом;
4) утверждать имущества подведомственным коммунальному государственному учреждению и государственным коммунальным казенным предприятиям государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта";
5) утверждать финансовый план и штатное расписание подведомственных коммунального государственного учреждения и государственных коммунальных казенных предприятий государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта";

11) облыс құрама командаларына спорт резервтерін даярлау;
12) облыстық және республикалық спорт аренасында жоғарғы спорт нәтижелеріне жету;
13) спорт түрлерінен аудандық жарыстар өткізу;
14) спорт түрлерінен ауданның құрама командаларын даярлауды және облыстық, республикалық, басқа да іс-шараларға қатысуды қамтамасыз ету;
15) аудан аумағында бұқаралық спорт және ұлттық спорт түрлерінің дамуын қолдау;
16) спорт іс-шараларының қатысушыларын, спортшылар мен спорт ұйымдарының қызметкерлерін, аудандық және басқа да іс-шаралар жеңімпаздары мен жүлдегерлерін дипломдар, мақтау қағаздары, медальдар, төс белгілері, сыйлықтармен марапаттау;
17) аудандық бұқаралық спорттық іс-шараларының күнтізбелік жоспарын әзірлеу, бекіту және жүзеге асыру;
18) спорт іс-шараларын өткізу кезінде техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау;
19) белгіленген тәртіппен аудандық мәдениет мекемелеріндегі коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың және коммуналдық мемлекеттік мекеменің жоспарлы-экономикалық қызметінің жалпылама негізін жасақтау, бухгалтерлік есеппен жасақталған есеп жиынтықтарын бақылау, тапсырылған есептер мен олардың жиынтығын талдау, аудандық, облыстық статистикалық және қаржылық органдарға тапсыру;
20) "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне қарасты коммуналдық мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорындардың шаруашылық өндірістік және тұрмыстық-әлеуметтік жағынан қамтамасыз етілуіне бақылау жасау;
21) кадрларды дайындау, қайта дайындықтан өткізу және біліктілігін көтеру бағдарламаларына қатысу, олардың қызметіне әдістемелік жағынан қамтамасыз ету, конференциялар, семинар, басқа да оқу түрлерін ұйымдастыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) бөлімнің саласына жататын мәселелер бойынша тиісті мемлекеттік органдарға тапсырмалар беру, олардың орындалысын бақылау, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың ұйымдастырған шараларына қатысу;
2) жергілікті атқарушы органдардан, кәсіпорындар мен ұйымдардан "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзырына жататын мәселелер бойынша ақпарат сұратуға;
3) өзіне берілген мүлікті басқаруды жүзеге асыруға;
4) "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне ведомствалық бағынысты коммуналдық мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорындардың мүліктерін бекітуге;
5) "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне ведомствалық бағынысты коммуналдық мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорындарының қаржылық жоспары мен штаттық кестесін бекітуге;

6) определять структуру коммунального государственного учреждения и государственных коммунальных казенных предприятий подведомственным государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта";
7) осуществлять иные права, предусмотренные законодательствами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта"
18. Руководство государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнением возложенных на государственного учреждение "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
20. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта":
1) определяет полномочия и обязанности специалистов отдела;
2) в соответствии с законом назначает на должности и освобождает от должности сотрудников отдела;
3) издает приказы и дает указания, обязательные для всех сотрудников отдела;
4) представляет отдел во всех государственных органах и иных организациях;
5) утверждает штатное расписание отдела в пределах установленного фонда оплаты труда и численности работников;
6) в установленном законодательством порядке решает вопросы вознаграждения, оказания материальной помощи, привлечение к дисциплинарной ответственности работников отдела;
7) принимает меры по борьбе с коррупцией и несет за это персональную ответственность;
8) исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта"
21. Государственное учреждение "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

6) "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне ведомствалық бағынысты коммуналдық мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорындарының құрылымын анықтауға;
7) Қазақстан Республикасы заңдарына сай өзге де қызметтерді жүзеге асыруға құқылы.
3. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
18. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Мұнайлы ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) бөлім мамандарының өкілеттігі мен міндеттерін белгілейді;
2) заңнамаға сәйкес бөлім қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) бұйрық шығарады және бөлімнің барлық қызметкерлеріне тиісті тапсырма береді;
4) барлық мемлекеттік органдарға және өзге ұйымдарға бөлімді таныстырады;
5) бөлімнің қызметкерлер саны мен еңбекке ақы төлеу қорының белгіленген шегінде штат кестесін бекітеді;
6) заңнамамен белгіленген тәртіпте бөлім қызметкерлерін сыйақы беру, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселесін шешеді;
7) жемқорлықпен күрес жүргізу бойынша шаралар қолданады және ол жеке жауап береді;
8) "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
21. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта"
24. Внесение изменений и дополнений в Положение государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" производится по постановлению акимата Мунайлинского района.
25. Внесенные изменения и дополнения в Положение государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта" регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта"
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел внутренней политики, культуры и развития языков" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Перечень организации, находящихся в ведении государственного учреждения "Мунайлинский районный отдел культуры, физической культуры и спорта"
1. Коммунальное государственное учреждение "Мунайлинская районная центральная библиотека" Мунайлинского районного отдела культуры, физической культуры и спорта.
2. Государственное коммунальное казенное предприятие "Дом культуры села Кызылтобе" Мунайлинского районного отдела культуры, физической культуры и спорта.
3. Государственное коммунальное казенное предприятие "Клуб села Баянды" Мунайлинского районного отдела культуры, физической культуры и спорта.
4. Государственное коммунальное казенное предприятие "Детско-юношеская спортивная школа села Мангистау Мунайлинского района" Мунайлинского районного отдела культуры, физической культуры и спорта.
5. Государственное коммунальное казенное предприятие "Детско-юношеская спортивная школа села Даулет Мунайлинского района" Мунайлинского районного отдела культуры, физической культуры и спорта.
6. Государственное коммунальное казенное предприятие "Детско-юношеская спортивная школа села Баскудык Мунайлинского района" Мунайлинского районного отдела культуры, физической культуры и спорта.

22. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бекітілген мүлкі коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
24. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу Мұнайлы ауданы әкімдігінің қаулысымен жүргізіледі.
25. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекеменің Ережесіне өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. Мұнайлы ауданы әкімдігінің "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
7. "Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік мекеме мен кәсіпорындар тізбесі
1. Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Мұнайлы аудандық орталық кітапханасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2. Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Қызылтөбе ауылдық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
3. Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Баянды ауыл клубы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
4. Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Мұнайлы ауданы Маңғыстау ауылының балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
5. Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Мұнайлы ауданы Дәулет ауылының балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
6. Мұнайлы аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Мұнайлы ауданы Басқұдық ауылының балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
: