Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 28 апреля 2015 года № 168. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 мая 2015 года № 5632. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 17 мая 2017 года № 260
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 17.05.2017 № 260 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Садуакасов
Утверждено
постановлением акимата
от 28 апреля 2015 года
№ 168
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении
"Управление экономики и бюджетного планирования
акимата Костанайской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах экономики и бюджетного планирования области в пределах своей компетенции.
2. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

"Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 168 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 мамырда № 5632 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 17 мамырдағы № 260 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 17.05.2017 № 260 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Садуақасов
Әкімдіктің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 168 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің шегінде экономика және бюджеттік жоспарлау салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.

6. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области": 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, проспект Аль-Фараби, дом 66.
10. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области".
Если государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции,
права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области": содействие развитию и совершенствованию государственной политики в сфере экономики и бюджетного планирования.

6. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелері бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
9. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Әл-Фараби даңғылы, 66-үй.
10. Мемлекеттiк органның толық атауы – "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметiн қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттiк бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Мемлекеттiк органның миссиясы, негiзгi мiндеттерi,
функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
14. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: экономика және бюджеттік жоспарлау саласында мемлекеттік саясаттың дамуына және жетілдіруіне жәрдемдесу.

15. Задачи:
1) реализация государственной политики в сфере экономики;
2) реализация государственной политики в сфере бюджетного планирования;
3) реализация государственной политики в сфере регионального развития;
4) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) разработка прогноза социально-экономического развития области;
2) проведение экономической экспертизы проектов контрактов на недропользование по общераспространенным полезным ископаемым;
3) разработка программы развития территории Костанайской области;
4) проведение мониторинга программы развития территории Костанайской области;
5) определение направлений расходов и минимальных объемов их финансирования из областного бюджета;
6) определение объемов трансфертов общего характера;
7) ежегодная разработка областного бюджета на плановый период;
8) разработка проекта постановления акимата области о реализации решения маслихата области об областном бюджете Костанайской области;
9) прогнозирование поступлений в местный бюджет;
10) определение лимитов расходов администраторов областных бюджетных программ, лимитов на новые инициативы;
11) рассмотрение бюджетных заявок, проектов бюджетных программ администраторов областных бюджетных программ, формирование заключения по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ и направление их на рассмотрение бюджетной комиссии акимата Костанайской области;
12) подготовка экономических заключений на инвестиционные предложения;
12-1) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области государственно-частного партнерства;
13) исключен постановлением акимата Костанайской области от 23.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
14) исключен постановлением акимата Костанайской области от 23.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
15) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайской области от 23.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Права и обязанности:
1) вносить в акимат области предложения по основным направлениям социально-экономической политики;
2) в пределах своей компетенции подготавливать и представлять государственным органам информационно-аналитические материалы;
3) в пределах своей компетенции участвовать в разработке нормативных правовых актов;

15. Мiндеттерi:
1) экономика саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру;
2) бюджеттік жоспарлау саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру;
3) өңірлік даму саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де міндеттер.
16. Функциялары:
1) облыстың әлеуметтiк-экономикалық даму болжамын әзірлеу;
2) кең таралған пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiмшарт жобаларына экономикалық сараптаманы жүргiзу;
3) Қостанай облысының аумағын дамыту бағдарламасын әзірлеу;
4) Қостанай облысының аумағын дамыту бағдарламасына мониторинг жүргізу;
5) шығыстардың бағыттары мен оларды облыстың бюджетiнен қаржыландырудың ең төмен көлемдерiн айқындау;
6) жалпы сипаттағы трансферттердiң көлемiн айқындау;
7) жыл сайынғы жоспарлы кезеңге облыстық бюджетті әзiрлеу;
8) Қостанай облысының облыстық бюджеті туралы облыс мәслихатының шешiмiн iске асыру туралы облыс әкімдігі қаулысының жобасын әзірлеу;
9) жергiлiктi бюджетке түсетiн түсiмдердi болжау;
10) облыстық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi шығыстарының лимиттерiн, жаңа бастамаларға арналған лимиттердi айқындау;
11) облыстық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк өтiнiмдерiн, бюджеттiк бағдарламаларының жобаларын қарау, бюджеттiк өтiнiмдер мен бюджеттiк бағдарламалардың жобалары бойынша қорытындылар қалыптастыру және оларды Қостанай облысы әкімдігінің бюджет комиссиясының қарауына жiберу;
12) инвестициялық ұсыныстарға экономикалық қорытындылар дайындау;
12-1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік–жекешілік әріптестік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
13) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 23.02.2016 № 76 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
14) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 23.02.2016 № 76 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
15) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 23.02.2016 № 76 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17. Құқықтары мен мiндеттерi:
1) облыс әкімдігіне әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар енгізу;
2) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдарға ақпараттық-талдамалық материалдар дайындау және ұсыну;
3) өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу;

4) осуществлять защиту прав и законных интересов государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" в судебных органах;
5) в пределах своей компетенции запрашивать и получать у государственных органов, должностных лиц и иных организаций необходимую информацию и документы;
6) осуществлять свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) осуществлять иные права и нести иные обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Костанайской области.
20. Руководитель государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области":
1) организует и руководит работой государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области";
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" в установленном законодательством порядке;
3) определяет полномочия и обязанности работников государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области";
4) утверждает структуру государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области";
5) утверждает положения об отделах и должностные инструкции работников государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области";
6) издает приказы и дает обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" указания;

4) "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен заңды мүдделерiн сот органдарында қорғауды жүзеге асыру;
5) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттар мен құжаттарды сұрату және алу;
6) өз қызметін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асыру;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыру және өзге де міндеттерді атқару.
3. Мемлекеттiк органның қызметiн ұйымдастыру
18. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
19. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысын Қостанай облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының өкiлеттiгi:
1) "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық жасайды;
2) заңнамамен белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің өкілеттіктері мен міндеттерін белгілейді;
4) "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын бекітеді;
5) "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бөлімдері туралы ережелерді және қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
6) бұйрықтар шығарады және "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері орындауға міндетті нұсқаулар береді;

7) представляет государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" во всех государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
8) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области";
9) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

7) қолданыстағы заңнамаға сәйкес барлық мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесін білдіреді;
8) заңнамамен белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар қолданады;
9) өзінің құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
"Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Басшы өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгiлейдi.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкiн.
"Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
24. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.