О внесении изменений в решение маслихата от 25 декабря 2014 года № 274 "О бюджете города Костаная на 2015-2017 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 1 апреля 2015 года № 311. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 апреля 2015 года № 5494
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 25 декабря 2014 года № 274 "О бюджете города Костаная на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5288, опубликованное 13 января 2015 года в газете "Наш Костанай") следующие изменения:
подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) доходы – 32035895,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 19476128,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 73507,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1870727,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10615533,0 тысячи тенге;
2) затраты – 32221279,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2100409,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 114574,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 114574,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2400367,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2400367,5 тысяч тенге.";
пункты 56789 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 1007,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 660,0 тысяч тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 258104,0 тысячи тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 98995,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 366060,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 593646,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 129779,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 274 "Қостанай қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2015 жылғы 1 сәуірдегі № 311 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 3 сәуірде № 5494 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109-баптарына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 274 "Қостанай қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5288 тіркелген, 2015 жылғы 13 қаңтарында "Наш Костанай" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 32035895,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 19476128,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 73507,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1870727,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 10615533,0 мың теңге;
2) шығындар – 32221279,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 2100409,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 114574,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 114574,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2400367,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2400367,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 56789-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 1007,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 660,0 мың теңге сомасында;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 258104,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 98995,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 366060,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 593646,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлi жүйе бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге төленетiн еңбекақыны арттыруға 129779,0 мың теңге сомасында;

на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в сумме 11819,0 тысяч тенге;
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) – сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 1938,0 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества в сумме 33109,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с 6 до 10 месячных расчетных показателей в сумме 13224,0 тысячи тенге;
на разработку схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов в сумме 50463,0 тысячи тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 4895,0 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 9818,0 тысяч тенге;
на оплату широкополосного Интернета в рамках программы электронного обучения в сумме 13158,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
целевого трансферта на развитие строительства и реконструкцию объектов образования в сумме 1688465,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 3301723,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства в сумме 4596,0 тысяч тенге;
на строительство специализированных центров обслуживания населения в сумме 1019081,0 тысяча тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 610327,0 тысяч тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года в сумме 46409,0 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 114574,0 тысячи тенге.
7. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов в рамках Программы развития регионов до 2020 года, реализуемых по следующим направлениям:
кредитование городского бюджета на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 1371944,0 тысячи тенге;
кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения в сумме 2100409,0 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1784124,0 тысячи тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда в сумме 459559,0 тысяч тенге.

патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 11819,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражаттарын төлеуге 1938,0 мың теңге сомасында;
балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беруге 33109,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларының және мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10 айлық есептік көрсеткішке дейін ұлғайтуға 13224,0 мың теңге сомасында;
аудан аумағында қала құрылысын дамытудың схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге 50463,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 4895,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 9818,0 мың теңге сомасында;
электрондық оқыту бағдарламасы шеңберінде кең жолақты Интернетті төлеуге 13158,0 мың теңге сомасында.
6. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы даму трансферті 1688465,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферті 3301723,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға нысаналы трансферті 4596,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құруына 1019081,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 610327,0 мың теңге сомасында;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 46409,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 114574,0 мың теңге сомасында.
7. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде республикалық және облыстық бюджеттерден қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін:
қалалық бюджетке тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беруге 1371944,0 мың теңге сомасында;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беруге 2100409,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 1784124,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе), салу, реконструкциялауға 459559,0 мың теңге сомасында.

8. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в сумме 63760,0 тысяч тенге на реализацию Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата города Костаная.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2015 год в сумме 157774,3 тысячи тенге.";
приложения 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу №19               А. Бойченко
Секретарь Костанайского
городского маслихата                       Н. Халыков
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"
___________ Р. Айткужинова
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования
акимата города Костаная"
___________ Н. Дорошок
Приложение 1
к решению маслихата
от 01 апреля 2015 года № 311
Приложение 1
к решению маслихата
от 25 декабря 2014 года № 274
Бюджет города Костаная на 2015 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

8. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға республикалық бюджеттен 63760,0 мың теңге сомасында қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
9. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 157774,3 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 12-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, №19 сайлау
округі бойынша депутаты                    А. Бойченко
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Халыков
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
___________ Р. Айткужинова
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ Н. Дорошок
Мәслихаттың
2015 жылғы 01 сәуірдегі
№ 311 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 274 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2015 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер