Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная"
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 25 июня 2015 года № 1629. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 июля 2015 года № 5773. Утратило силу постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 7 апреля 2016 года № 790
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 07.04.2016 № 790 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная".
2. Государственному учреждению "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" обеспечить государственную регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким А. Ахметжанов
Утверждено
постановлением акимата
города Костаная
от 25 июня 2015 года № 1629
Положение
о государственном учреждении "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере архитектуры и градостроительства.
2. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

"Қостанай қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 25 маусымдағы № 1629 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 шілдеде № 5773 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 7 сәуірдегі № 790 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 07.04.2016 № 790 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Қостанай қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі жоғарыда көрсетілген ережені Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім А. Ахметжанов
Қостанай қаласы әкiмдігінің
2015 жылғы 25 маусымдағы
№ 1629 қаулысымен бекітілген
"Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi сәулет және қала құрылыс саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.
2. "Қостанай қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица Алтынсарина, дом № 128.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная".
Если государственному учреждению "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссией государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" является формирование полноценной среды жизнедеятельности человека, отвечающей экономическим, санитарно-гигиеническим, экологическим, эстетическим и другим требованиям.

5. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтармен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жерi: индексі 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Алтынсарин көшесi, 128 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қостанай қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің қызметiн қаржыландыру жергiлiктi бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттiк органның миссиясы, негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
14. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің миссиясы: экономикалық, санитарлық-гигиеналық, экологиялық, эстетикалық және басқа да талаптарға жауап беретін адамның мекендейтін толымды ортасын қалыптастыру болып табылады.

15. Задачи:
1) Проведение государственной политики в сфере архитектурной и градостроительной деятельности, устойчивое развитие города.
2) Иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
16 Функции:
1) Координация деятельности по реализации утвержденного в установленном законодательством порядке генерального плана города, комплексной схемы градостроительного планирования прилегающих территорий (проекта районной планировки), отнесенных в установленном законодательством порядке к зоне влияния города;
2) Организация разработки и внесение на одобрение в городской маслихат проекта генерального плана города, проектов детальной планировки и застройки города и пригородной зоны;
3) Информирование населения города о планируемой застройке либо иных градостроительных изменениях;
4) Утверждение и реализация градостроительных проектов, проектов детальной планировки и застройки города и пригородной зоны;
5) Принятие решений по выбору, предоставлению, а в случаях, предусмотренных законодательными актами, и изъятию для государственных нужд земельных участков на подведомственной территории для застройки или иного градостроительного освоения;
6) Принятие решений о строительстве (расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции, реставрации и капитальном ремонте) строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации строек (объектов), проведении комплекса работ по постутилизации объектов местного значения;
7) Определение состава и назначение комиссии по приемке объектов (комплексов) в эксплуатацию в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, а также регистрация и ведение учета объектов (комплексов), вводимых в эксплуотацию;
8) Ведение мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан;
9) Оказание государственных услуг в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан;
10) В пределах своей компетенции осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) Вносить на рассмотрение акима города и городского маслихата предложения по решению вопросов, относящихся к компетенции государственного учреждения;
2) Привлекать специалистов предприятий, организаций, общественных формирований города по согласованию с их руководителями для проведения проверок и экспертиз, участия в конкурсных комиссиях;

15. Мiндеттерi:
1) Сәулет және қала құрылысы қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты жүргізу, қаланы тұрақты дамыту.
2) Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
16. Функциялары:
1) Қаланың заңнамада белгiленген тәртiппен бекiтiлген бас жоспарын, заңнамада белгiленген тәртiппен қала ықпал ететiн аймаққа жатқызылған iргелес жатқан аумақтарда қала құрылысын жоспарлаудың кешендi схемасын (аудандық жоспарлау жобасын) iске асыру жөнiндегi қызметтi үйлестiру;
2) Қала мен қала маңы аймағының ежгей-тегжиілі жоспарлау құрылыс салу жобаларын, әзірлеуді ұйымдастыру және қала мәслихатының мақұлдауына ұсыну;
3) Жоспарланып отырған құрылыс салу не өзге де қала құрылысының өзгерiстерi туралы қала халықтарына хабарлап отыру;
4) Қала және қала маңы аймағының қала құрылысы жобаларын, егжей-тегжейлi жоспарлау және құрылыс салу жобаларын бекіту және iске асыру;
5) Ведомстволық бағынысты аумақта құрылыс салу немесе өзге де қала құрылысын игеруге арналған жер учаскелерiн таңдау, беру, алу заңнамалық актiлерде көзделген жағдайларда, мемлекеттiк қажеттер үшiн алып қою жөнiнде шешiмдер қабылдау;
6) Құрылыстарды, үйлердi, ғимараттарды, инженерлiк және көлiк коммуникацияларын салу (кеңейту, техникамен қайта жарықтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтiру және күрделi жөндеу) туралы, сондай-ақ аумақты инженерлiк жағынан дайындау, абаттандыру мен көгалдандыру, құрылысты (объектiнi) консервациялау, жергiлiктi маңызы бар объектiлердi кейiннен кәдеге жарату жөнiнде жұмыстар кешенiн жүргiзу туралы шешiмдер қабылдау;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен объектiлердi (кешендердi) қабылдау жөнiндегi комиссияның құрамын белгiлеу және тағайындау, сондай-ақ пайдалануға берілетін объектілерді (кешендерді) тіркеу және есебін жүргізу;
8) Салынып жатқан (салынуы белгiленген) объектiлер мен кешендердiң мониторингiн Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен жүргiзу;
9) Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету;
10) Өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен мiндеттерi:
1) Қала әкімінің және қалалық мәслихаттың қарауына мемлекеттік мекеменің құзырына жататын мәселелерді шешу жөнінде ұсыныс енгізуге;
2) Қаланың кәсiпорындары, ұйымдары құрылымдары мамандарын қоғамдық конкурстық комиссияға қатысу, тексеру мен сараптама жүргiзу үшiн олардың басшыларының келiсiмi бойынша тартуға;

3) При осуществлении своих полномочий посещать объекты и предприятия энергетики, строительства, строительной индустрии, объекты дорожного, водного и жилищно-коммунального хозяйства;
4) В пределах своей компетенции запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов и других организаций необходимые сведения, материалы и документы;
5) Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" имеет иные права и обязанности, предоставленные ему действующим законодательством.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Костаная.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная":
1) Представляет государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" в государственных органах и иных организациях;
2) В случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
3) Заключает договора;
4) Выдает доверенности;
5) Обладает правом первой подписи финансовых документов;
6) Утверждает порядок и планы государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" по командировкам, стажировкам, обучению сотрудников в учебных центрах и иным видам повышения квалификации сотрудников;
7) Издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная";
8) Принимает на работу и увольняет сотрудников государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная";
9) Принимает меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная";

3) Өзiнiң өкiлеттiлiгiн жүзеге асыру кезiнде объектiлерді және энергетика, құрылыс, индустрия құрылысы, жол, су және тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық объектiлерiн барып қарауға;
4) Өзiнiң құзiретi шегiнде мемлекеттiк органдардан және басқа да ұйымдардан белгіленген тәртіппен қажетті мәліметтер, материалдар мен құжаттар сұратуға және алуға;
5) "Қостанай қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қолданыстағы заңнамамен берілген өзге де құқықтары мен міндеттері бар.
3. Мемлекеттiк органның қызметiн ұйымдастыру
18. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi басшылықты "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бiрiншi басшы жүзеге асырады.
19. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің бiрiншi басшысын Қостанай қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің бiрiншi басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
21. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің бiрiншi басшысының өкiлеттiгi:
1) Мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда "Қостанай қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесін ұсынады;
2) Заңнамада белгiленген жағдайларда және шектерілде мүлiкке билік етеді;
3) Шарттар жасасады;
4) Сенiмхаттар бередi;
5) Қаржылық құжаттарға бiрiншi қол қою құқығына ие;
6) "Қостанай қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің оқу орындарында қызметкерлердiң оқуын және қызметкерлердiң бiлiктiлiгiн арттырудың басқа да түрлерi, тағлымдамалар, iс-сапарлар жөнiндегi тәртiбi мен жоспарын бекiтедi;
7) "Қостанай қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінiң барлық қызметкерлерi үшiн мiндеттi тапсырмалар бередi және бұйрықтар шығарады;
8) "Қостанай қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылыс бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң қызметкерлерiн жұмысқа қабылдайды және шығарады;
9) "Қостанай қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылыс бөлімі" мемлекеттiк мекемесінiң қызметкерлерiне тәртiптiк жаза қолданады және көтермелеу шараларын қолданады;

10) Назначает заместителя, с выполнением функциональных обязаностей согласно должностной инструкции;
11) Осуществляет иные полномочия, в соответствии с действующим законодательством.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
24. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная", относится к коммунальной собственности.
26. Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
27. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел архитектуры и градостроительства акимата города Костаная" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

10) Лауазымдық нұсқаулығына сәйкес функционалдық өз міндеттерін атқарумен орынбасарды тағайындайды;
11) Қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Қостанай қаласы әкімдігінің сәулет және қала құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіліктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттiк органның мүлкi
24. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасына тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
25. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi, өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Қостанай қаласы әкiмдігінің сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.