Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная"
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 16 сентября 2015 года № 2477. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 15 октября 2015 года № 5937. Утратило силу постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 22 февраля 2017 года № 579
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 22.02.2017 № 579 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная".
2. Государственному учреждению "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" обеспечить регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий
обязанности акима К. Сандибеков
Утверждено
постановлением акимата
города Костаная
от 16 сентября 2015 года
№ 2477
Положение о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере культуры, досуга и развития языков города Костаная.
2. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" имеет ведомства:
1) государственное коммунальное казенное предприятие "Центр досуга" отдела культуры и развития языков акимата города Костаная";
2) государственное учреждение "Централизованная библиотечная система отдела культуры и развития языков акимата города Костаная".
3. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

"Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қыркүйектегі № 2477 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 қазанда № 5937 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 22 ақпандағы № 579 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 22.02.2017 № 579 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңына, "Қазақстан Республикасы" мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі жоғарыда көрсетілген ережені Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес әділет органдарында тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкімнің
міндетін атқарушы Қ. Сәндібеков
Қостанай қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 16 қыркүйекте
№ 2477 қаулысымен бекітілді
"Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі мәдениет, демалыс және тілдерді дамыту саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің мынадай ведомстволары бар:
1) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмiнің "Демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
2) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмiнің Орталықтандырылған кітапхана жүйесі" мемлекеттік мекемесі.
3. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" утверждается в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 110000, Республика Казахстан, город Костанай, улица Дулатова, дом № 91.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная".
Если государственному учреждению "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа

4. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай қаласы, Дулатов көшесі, № 91 үй.
10. Мемлекеттiк органның толық атауы - "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі.
11. Осы Ереже "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінiң құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесіне заңнамалық актілерімен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттiк органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

14. Миссия: государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" реализует на территории города Костаная государственную политику в области культуры, охраны историко-культурного наследия и развития языков.
15. Задачи:
1) принятие мер, направленных на возрождение, сохранение, развитие и распространение культуры народа Республики Казахстан;
2) создание условий для патриотического и эстетического воспитания граждан путем приобщения к ценностям национальной и мировой культуры;
3) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) инициирует создание государственных организаций культуры города Костаная в сфере библиотечного дела, культурно-досуговой работы, а также осуществляет координацию их деятельности;
2) инспектирует работу по учету, охране и использованию памятников истории, материальной и духовной культуры местного значения;
3) курирует проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий города Костаная, а также смотров, фестивалей и конкурсов среди любительских творческих объединений;
4) в пределах своей компетенции осуществляет управление коммунальной собственностью в области культуры;
5) оказывает содействие в укреплении материально-технического обеспечения государственных организаций культуры;
6) в пределах своей компетенции осуществляет другие функции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Функции ведомств:
государственное коммунальное казенное предприятие "Центр досуга" отдела культуры и развития языков акимата города Костаная":
1) организовывает и проводит общегородские праздники, фестивали, шоу-программы, конкурсы, культурно-массовые, спортивные и другие мероприятия;
2) осуществляет сценарные разработки и постановочную деятельность в сфере новых форм культурно-досуговой деятельности;
3) в пределах своей компетенции осуществляет другие функции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Государственное учреждение "Централизованная библиотечная система отдела культуры и развития языков акимата города Костаная":
1) обеспечивает учет, хранение и максимальное использование библиотечного фонда;
2) взаимодействует с другими учреждениями культуры, творческими союзами, учебными заведениями, государственными и общественными организациями, средствами массовой информации, органами местной власти по осуществлению культурно-образовательных программ, организации свободного времени молодежи;
3) в пределах своей компетенции осуществляет другие функции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

14. Миссиясы: "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі Қостанай қаласы аумағында мәдениет, тарихи-мәдени мұраны сақтау және тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады.
15. Міндеттері:
1) Қазақстан Республикасы халқының мәдениетін қайта түлетуге, сақтауға, дамытуға және таратуға бағытталған шаралар қабылдау;
2) ұлттық және әлемдік мәдениет құндылықтарына баулу арқылы азаматтарды отаншылдыққа және эстетикалық тәрбиелеуге жағдайлар жасау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
16. Функциялары:
1) кітапхана ісі, мәдени-демалыс қызмет саласында Қостанай қаласының мемлекеттік мәдениет ұйымдарын құруға бастамашылық жасайды, сондай-ақ олардың қызметін үйлестіруді жүзеге асырады;
2) жергілікті маңызы бар тарих, материалдық және рухани мәдениет ескерткіштерін есепке алу, қорғау және пайдалану жөніндегі жұмысты инспекциялайды;
3) Қостанай қаласының сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шараларын, сондай-ақ әуесқой шығармашылық бірлестіктер арасында байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткізуге жетекшілік етеді;
4) өз құзыреті шегінде мәдениет саласындағы коммуналдық меншікті басқаруды жүзеге асырады;
5) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық қамтылуын нығайтуға жәрдем көрсетеді;
6) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ведомстволардың функциялары:
"Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны:
1) жалпы қалалық мерекелер, фестивальдер, шоу-бағдарламалар, байқаулар, мәдени-көпшiлiк, спорт және басқа да шараларды ұйымдастырады және өткiзеді;
2) мәдени демалыс қызметi саласында жаңа түрдегі сценарийлық әзірлемелер және қойылымдық қызметті жүзеге асырады;
3) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің орталықтандырылған кітапхана жүйесі" мемлекеттік мекемесі:
1) кітапхана қорын барынша пайдалануды және есепке алуды, сақтауды қамтамасыз етеді;
2) басқа да мәдениет мекемелерімен, шығармашылық одақтармен, оқу орындарымен, мемлекеттік және қоғамдық ұйымдармен, бұқаралық ақпарат құралдарымен, жергілікті атқарушы органдармен мәдени-ағарту бағдарламаларды, жастардың бос уақытын ұйымдастыруды жүзеге асыру бойынша өзара әрекет жасайды.
3) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.

17. Права и обязанности:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов и других организаций необходимые сведения, материалы и документы;
2) организовывать и проводить информационно-презентационные мероприятия (круглые столы, семинары и другие мероприятия), совещания по вопросам культуры и развития языков;
3) создавать временные и постоянные рабочие группы, комиссии для решения вопросов развития культуры и языков, охраны и использования историко-культурного наследия;
4) планировать свою основную деятельность и определять развитие сферы культуры, развития языков, охраны и использования историко-культурного наследия по согласованию с местными исполнительными органами;
5) анализировать деятельность подведомственных учреждений и предприятий;
6) государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" имеет иные права и обязанности, предоставленные ему действующим законодательством.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Костаная.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" не имеет заместителей.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная":
1) организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная";
2) распределяет должностные обязанности и полномочия руководителей структурных подразделений;
3) действует от имени государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная";
4) представляет интересы государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" во всех организациях;
5) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
6) заключает договоры;
7) выдает доверенности;
8) издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения всеми работниками государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная";

17. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыры шегінде белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдар мен басқа ұйымдардан қажетті мәліметтер, материалдар мен құжаттар сұрау және алу;
2) мәдениет және тілдерді дамыту мәселелері бойынша мәжілістер, ақпараттық-презентациялық іс-шаралар (дөңгелек үстелдер, семинарлар және басқа іс-шаралар) ұйымдастыру және өткізу;
3) мәдениет пен тілдерді дамыту, тарихи-мәдени мұраны сақтау және пайдалану мәселелерін шешу үшін комиссиялар мен уақытша және тұрақты жұмыс топтарын құру;
4) өзінің негізгі қызметін жоспарлау және жергілікті атқарушы органдармен келісім бойынша мәдениет, тілдерді дамыту, тарихи-мәдени мұраны сақтау және пайдалану саласының дамуын анықтау;
5) ведомстволық бағынысты мекемелер мен кәсіпорындардың қызметін талдау;
6) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің қолданыстағы заңнамамен берілген өзге де құқықтары мен міндеттері бар.
3. Мемлекеттiк органның қызметін ұйымдастыру
18. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесі басшылықты "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің бірінші басшысын Қостанай қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің бірінші басшысының орынбасарлары болмайды.
21. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің бірінші басшысының өкілеттілігі:
1) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
2) құрылымдық бөлімшелер басшыларының лауазымдық міндеттері мен өкілеттілігін бөледі;
3) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің атынан әрекет етеді;
4) барлық ұйымдарда "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіреді;
5) заңнамада белгіленген жағдайларда және шектерде мүлiкке билік етеді;
6) шарттар жасасады;
7) сенiмхаттар береді;
8) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерімен орындалуға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;

9) принимает на работу и увольняет с работы сотрудников государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная";
10) применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная";
11) несет персональную ответственность за организацию противодействия коррупции;
12) осуществляет иные функции, в соответствии с действующим законодательством.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
22. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата города Костаная" и его ведомств
Государственное коммунальное казенное предприятие "Центр досуга" отдела культуры и развития языков акимата города Костаная".
Государственное учреждение "Централизованная библиотечная система отдела культуры и развития языков акимата города Костаная".

9) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
10) "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне көтермелеу шараларын қолданады және тәртіптік жазаға тартады;
11) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұйымдастыруға дербес жауап береді;
12) қолданыстағы заңнамаға сәйкес, өзге де функцияларды орындайды.
"Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттiк органның мүлкі
22. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен табылған мүлік қалыптастырылады.
23. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Қостанай қаласы әкiмдігінің мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi" мемлекеттiк мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
"Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
"Қостанай қаласы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің орталықтандырылған кітапхана жүйесі" мемлекеттік мекемесі.