О внесении изменений в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 205 "О бюджете города Аркалыка на 2015-2017 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 28 мая 2015 года № 247. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 июня 2015 года № 5637
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 205 «О бюджете города Аркалыка на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5289, опубликовано 16 января 2015 года в газете «Торгай») следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3710236,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1206611,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17777,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 38725,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2447123,7 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1709083,0 тысячи тенге;
2) затраты – 3710659,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26652,2 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 50142,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -77216,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77216,7 тысяч тенге.»;
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
«2. В бюджете города на 2015 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 666735,0 тысяч тенге, в том числе:
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 2170,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 27976,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 71749,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 560,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 2419,0 тысяч тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг в сумме 3217,0 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 10959,0 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне на оказание единовременной материальной помощи в сумме 8625,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 205 "Арқалық қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 247 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 3 маусымда № 5637 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 205 «Арқалық қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5289 тіркелген, 2015 жылғы 16 қаңтарда «Торғай» газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
«1. Арқалық қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3710236,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1206611,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 17777,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 38725,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2447123,7 мың тенге, оның ішінде субвенция көлемі – 1709083,0 мың теңге;
2) шығындар – 3710659,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 26652,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 50142,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -77216,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 77216,7 мың теңге.»;
көрсетілген шешімнің 2–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
«2. 2015 жылға арналған қала бюджетінде 666735,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі, оның ішінде:
азаматтық хал актілерді тіркеу бөлімдерінің штаттық кестесін қамтамасыз етуге 2170,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 27976,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 71749,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 560,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 2419,0 мың теңге сомасында;
арнаулы әлеуметтік қызметтердің стандарттарын енгізуге 3217,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарының мөлшерін көбейтуді қамтамасыз етуге 10959,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге, біржолғы материалдық көмек көрсетуге 8625,0 мың теңге сомасында;

на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне на комиссионное вознаграждение банкам второго уровня за выплату материальной помощи сумме 86,0 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 5702,0 тысячи тенге;
на субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов в моногородах в сумме 2857,0 тысяч тенге;
на предоставление грантов на развитие новых производств в моногородах в сумме 6000,0 тысяч тенге;
на реализацию текущих мероприятий в моногородах в сумме 391834,0 тысячи тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 132581,0 тысяч тенге.»;
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
«3. В бюджете города на 2015 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 21163,7 тысяч тенге, в том числе:
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 3602,0 тысячи тенге;
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 596,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 6 до 10 месячных расчетных показателей в сумме 571,0 тысяча тенге;
на зимнее содержание автомобильных дорог районного (города областного значения) в сумме 6500,0 тысяч тенге.

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге, біржолғы материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық сыйақыға 86,0 мың теңге сомасында;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін қамтамасыз етуге 5702,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларда жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық ставканы субсидиялауға 2857,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларда жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беруге 6000,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларда ағымдық іс-шараларды іске асыруға 391834,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорын жұмыскерлерінің айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 132581,0 мың теңге сомасында.»;
көрсетілген шешімнің 3–тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
«3. 2015 жылға арналған қала бюджетінде 21163,7 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі, оның ішінде:
патронаттық тәрбиешілерге еңбек ақы төлеу жөніндегі функциялары берілуге байланысты потронаттық тәрбиешілерге берілген баланы(балаларды) күтіп ұстауға, оның ағымдағы шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен 3602,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға, қорғаншыларға біржолғы қаражат төлемі 596,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан Соғысы қатысушыларының және мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10 айлық көрсеткішке дейін ұлғайтуға 571,0 мың теңге сомасында;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қысқы мезгілдегі автомобиль жолдарының маңызды бөлігіне 6500,0 мың теңге сомасында;

на восстановление по итогам секвестра 2014 года на текущее обустройство моногородов в сумме 9894,7 тысяч тенге.»;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель очередной
сессии маслихата                           К. Смагулов
Секретарь маслихата                        Н. Шалдыбаев
Приложение
к решению маслихата
от 28 мая 2015 года № 247
Бюджет города Аркалыка на 2015 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

моноқалаларды ағымдық жайғастыруға 2014 жылдың секвестр қортындысы бойынша қайта енгізуге 9894,7 мың теңге сомасында.»;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың кезекті
сессиясының төрағасы                       Қ. Смағұлов
Мәслихат хатшысы                           Н. Шалдыбаев
Мәслихаттың
2015 жылғы 28 мамырдағы
№ 247 шешіміне қосымша
Арқалық қаласының 2015 жылға арналған бюджетi
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кiрiстер