О внесении изменений в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 259 "О бюджете города Лисаковска на 2015-2017 годы"
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 26 мая 2015 года № 315. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 июня 2015 года № 5645
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 259 "О бюджете города Лисаковска на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5285, опубликовано 29 января, 5 февраля 2015 года в газете "Лисаковская новь") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3149509,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2113874,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 16036,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13592,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1006007,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3076711,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17817,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17817,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 92368,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 92368,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -37387,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37387,0 тысяч тенге.";
пункты 4567 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Лисаковска на 2015 год в сумме 1246,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, в сумме 1342,0 тысячи тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 7278,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с шести до десяти месячных расчетных показателей в сумме 2188,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 259 "Лисаков қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2015 жылғы 26 мамырдағы № 315 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 5 маусымда № 5645 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109-баптарына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 259 "Лисаков қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5285 нөмірімен тіркелген, 2015 жылғы 29 қаңтарда, 5 ақпанда "Лисаковская новь" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Лисаков қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3149509,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2113874,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 16036,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 13592,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1006007,0 мың теңге;
2) шығындар – 3076711,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 17817,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17817,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 92368,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 92368,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -37387,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 37387,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4567-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Лисаков қаласы жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 1246,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге 1342,0 мың теңге сомасында;
аудандар мен қалалардың деңгейінде ақшалай қаражатты ағымдағы шотқа аудару жолымен патронат тәрбиешілердің еңбекақылары бойынша функцияларды беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 7278,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмекті 6-дан 10 дейін айлық есептік көрсеткіштерге ұлғайтуға 2188,0 мың теңге сомасында;

на оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 8120,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь, связанных с ожидаемым невыполнением доходной части, в сумме 275610,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 57427,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 6048,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 20057,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе, в сумме 39667,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 109,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 143,0 тысячи тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 55214,0 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне, в сумме 20271,0 тысяча тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в сумме 71809,0 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1092,0 тысячи тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 3503,0 тысячи тенге;
на реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы развития регионов до 2020 года в общей сумме 140564,0 тысячи тенге, реализуемых по следующим направлениям:
субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов в сумме 2857,0 тысяч тенге;
предоставление грантов на развитие новых производств в сумме 8000,0 тысяч тенге;
текущее обустройство в сумме 129707,0 тысяч тенге.";
приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель внеочередной сессии           С. Мустафина
Секретарь городского маслихата             Г. Жарылкасымова
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Лисаковска"
__________________ Н. Турлубекова
26 мая 2015 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 26 мая 2015 года
№ 315
Приложение 1
к решению маслихата

электрондық білім беру жүйесі бағдарламасының шеңберінде кең жолақты Интернетке төлеуге 8120,0 мың теңге сомасында;
болжалды кіріс бөлігінің орындалмауына байланысты шығындарды өтеуге, 275610,0 мың теңге сомасында.
6. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектiлерін салу және реконструкциялауға 57427,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 6048,0 мың теңге сомасында.
7. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 20057,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 39667,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 109,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 143,0 мың теңге сомасында;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 55214,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 20271,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 71809,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1092,0 мың теңге сомасында;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға 3503,0 мың теңге сомасында;
мынадай:
жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау 2857,0 мың теңге сомасында;
жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беру 8000,0 мың теңге сомасында;
ағымдағы жайластыру 129707,0 мың теңге сомасында, бағыттары бойынша іске асырылатын Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға 140564,0 мың теңге жалпы сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессияның төрайымы            С. Мустафина
Қалалық мәслихат хатшысы                   Г. Жарылқасымова
КЕЛІСІЛДІ
"Лисаков қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ Н. Турлубекова
2015 жылғы 26 мамыр
Мәслихаттың
2015 жылғы 26 мамырдағы
№ 315 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
352,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
352,0

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
352,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
352,0