О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 87 "О бюджете Денисовского района на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 20 марта 2015 года № 16. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 марта 2015 года № 5464
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, на основании решения Костанайского областного маслихата от 17 марта 2015 года № 383 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 12 декабря 2014 года № 354 "Об областном бюджете Костанайской области на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5435) Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 87 "О бюджете Денисовского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5274, опубликовано 21 января 2015 года в информационно–правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 838 206,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 579 572,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 4 365,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 241 769,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2 838 341,7 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37 961,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 47 568,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 607,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 38 096,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 38 096,7 тысяч тенге.";
в пункте 2:
подпункт 4) изложить в новой редакции:
"4) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;";
подпункты 5) и 8) исключить;

Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 87 "Денисов ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 16 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 наурызда № 5464 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109-баптарына сәйкес, Қостанай облыстық мәслихатының 2015 жылғы 17 наурыздағы № 383 "Мәслихаттың 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 354 "Қостанай облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5435 тіркелген) негізінде Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 87 "Денисов ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5274 тіркелген, 2015 жылғы 21 қаңтарындағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Денисов ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 838 206,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 579 572,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 365,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 12 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 241 769,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 838 341,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 37 961,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 47 568,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 9 607,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 38 096,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 38 096,7 мың теңге.";
2-тармақта:
4) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;";
5) және 8) тармақшалар алынып тасталсын;

дополнить подпунктами 9) и 10) следующего содержания:
"9) содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния;";
"10) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса.";
дополнить указанное решение пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в бюджете района на 2015 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 135,7 тысяч тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 127,1 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 8,6 тысяч тенге.".
Приложение 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель внеочередной
сессии районного маслихата                 В. Ткач
Секретарь Денисовского
районного маслихата                        А. Мурзабаев
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов акимата Денисовского района"
_____________ Рахметова С.Ф.
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 марта 2015 года № 16
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 87
Бюджет Денисовского района на 2015 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

мынадай мазмұндағы 9) және 10) тармақшалармен толықтырылсын:
"9) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға;";
"10) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға.";
көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттерді 135,7 мың теңге сомасында қайтару қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджетке 127,1 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 8,6 мың теңге сомасында.".
Көрсетілген шешімнің 14-қосымшасы осы шешімнің 12-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс сессиясының төрағасы                   В. Ткач
Денисов аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Мұрзабаев
КЕЛІСІЛДІ
"Денисов ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________ С.Ф. Рахметова
Мәслихаттың
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 16 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 87 шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған Денисов ауданының бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкi сыныбы
Атауы
Кірістер

59114,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9143,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
17631,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8824,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
447,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
8675,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14394,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
98396,6
1
Социальное обеспечение
4901,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4901,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4901,0
2
Социальная помощь
66841,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66841,0
002
Программа занятости
6974,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1160,0
006
Оказание жилищной помощи
1284,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17791,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
734,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15202,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
15304,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1645,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
6747,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26654,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26654,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17047,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
479,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

59114,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9143,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
17631,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
8824,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
447,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
8675,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
14394,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
98396,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4901,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4901,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4901,0
2
Әлеуметтiк көмек
66841,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66841,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6974,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1160,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1284,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17791,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
734,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
15202,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
15304,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1645,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
6747,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26654,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26654,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17047,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
479,0
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру