О бюджете Железинского района на 2016 - 2018 годы
Решение маслихата Железинского района Павлодарской области от 24 декабря 2015 года № 338-5/45. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 05 января 2016 года № 4878. Утратило силу решением маслихата Железинского района Павлодарской области от 7 марта 2017 года № 79/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата Железинского района Павлодарской области от 07.03.2017 № 79/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Павлодарского областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 394/46 "Об областном бюджете на 2016 - 2018 годы" Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016 - 2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3424662 тыс. тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 568811 тыс. тенге;
неналоговым поступлениям – 7641 тыс. тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2727 тыс. тенге;
поступлениям трасфертов – 2845483 тыс. тенге;
2) затраты – 3425146 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3925 тыс. тенге; в том числе:
бюджетные кредиты – 15907 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11982 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами равно нулю;
5) дефицит бюджета – -4409 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 4409 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Железинского района Павлодарской области от 16.02.2016 № 352-5/48 (вводится в действие с 01.01.2016); от 13.06.2016 № 16/6 (вводится в действие с 01.01.2016); от 14.07.2016 № 27/6 (вводится в действие с 01.01.2016); от 16.11.2016 № 48/6 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.12.2016 № 52/6 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить объем бюджетных субвенции на 2016 год, передаваемой из областного бюджета в сумме 1698347 тыс. тенге.
3. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
4. Утвердить бюджетные программы сельских округов района на 2016 год согласно приложению 5.

Железинка ауданының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Павлодар облысы Железинка аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 338-5/45 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 05 қаңтарда № 4878 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Железинка аудандық мәслихатының 2017 жылғы 7 наурыздағы № 79/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Железинка аудандық мәслихатының 07.03.2017 № 79/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Павлодар облыстық мәслихатының 2015 жылғы 10 желтоқсандағы "2016 - 2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 394/46 шешіміне сәйкес Железинка аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2016 - 2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3424662 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 568811 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7641 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2727 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2845483 мың теңге;
2) шығыстар – 3425146 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3925 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттеу – 15907 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11982 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы – -4409 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 4409 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Павлодар облысы Железинка аудандық мәслихатының 16.02.2016 № 352-5/48 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.06.2016 № 16/6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.07.2016 № 27/6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.11.2016 № 48/6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2016 № 52/6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен 2016 жылға берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 1698347 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Ауданның ауылдық округтерінің 2016 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить на 2016 год объемы распределения сумм трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6 к настоящему решению.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 4587 тыс. тенге.
7. В соответствии с пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" от 8 июля 2005 года специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 2016 жылға арналған трансферттер сомаларын бөлу көлемдері осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 4587 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года и утрачивает силу с введением в действие решения маслихата о бюджете района на следующий плановый период.
9. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию социально-экономического развития и бюджета районного маслихата.
Председатель сессии
районного маслихата Г. Оспанова
Секретарь районного маслихата В. Крутиков
Приложение 1
к решению Железинского
районного маслихата (XLV
(очередная) сессия, V созыв) от
24 декабря 2015 года № 338-5/45
Районный бюджет на 2016 год
(с изменениями)

8. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және келесі жоспарлы кезеңге арналған аудан бюджеті туралы мәслихат шешімінің қолданысқа енгізілуімен күшін жояды.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық дамыту және бюджеттік тұрақты комиссиясына жүктелсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Г.Оспанова
Аудандық мәслихаттың хатшысы В. Крутиков
Железинка аудандық
мәслихатының (V сайланған
XLV (кезекті) сессиясы)
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 338-5/45 шешіміне
1-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет
(өзгерістермен)

69345
002
Программа занятости
17933
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4380
006
Оказание жилищной помощи
491
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
36932
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
526
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9083
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
25847
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25847
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20323
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
540
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
118
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
4866
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
65566
1
Жилищное хозяйство
27353
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
10924
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
380
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
10544
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6884
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
1467
005
Снос аварийного и ветхого жилья
90
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5327
464
Отдел образования района (города областного значения)
3859
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
3859
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
5686
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

69345
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
17933
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4380
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
491
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
36932
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
526
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
9083
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
25847
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25847
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды, жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20323
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
540
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
118
054
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4866
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
65566
1
Тұрғын үй шаруашылығы
27353
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
10924
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
380
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
10544
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6884
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
1467
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
90
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
5327
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3859
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
3859
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
5686
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

15897
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9721
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6176
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
78159
1
Сельское хозяйство
33645
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14942
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14942
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
18703
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
17888
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
132
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
683
6
Земельные отношения
9429
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9429
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9429
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
35085
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
35085
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
35085
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18643
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18643
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18643
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
9598
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
9045
12
Транспорт и коммуникации
83198
1
Автомобильный транспорт
82790
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
42203
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
15274
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов
26929
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40587
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

15897
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9721
003
Жастар саясаты саласындағы іс-шараларды іске асыру
6176
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
78159
1
Ауыл шаруашылығы
33645
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14942
099
Мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14942
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
18703
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17888
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
132
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
683
6
Жер қатынастары
9429
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9429
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9429
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
35085
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
35085
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
35085
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18643
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18643
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18643
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайландыру және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9598
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
9045
12
Көлiк және коммуникация
83198
1
Автомобиль көлiгi
82790
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
42203
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
15274
045
Елді мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
26929
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40587
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 5
к решению Железинского
районного маслихата (XLV
(очередная) сессия, V созыв) от
24 декабря 2015 года № 338-5/45
Перечень местных бюджетных программ сельских округов на 2016 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата Железинского района Павлодарской области от 09.08.2016 № 34/6 (вводится в действие с 01.01.2016).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
Актауский сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13
Прочие
9
Прочие
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
Алакольский сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления

002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Железинка аудандық
мәслихатының (V сайланған
XLV (кезекті) сессиясы)
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 338-5/45 шешіміне
5-қосымша
2016 жылға арналған ауданның селолық
округтерінің бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Павлодар облысы Железинка аудандық мәслихатының 09.08.2016 № 34/6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
Ақтау селолық округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13
Басқалар
9
Басқалар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Алакөл селолық округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар