Об определении оптимальных сроков сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Айыртаускому району на 2015 год
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14 июля 2015 года N 224. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 3 августа 2015 года N 3335
В соответствии с пунктом 10 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" акимат Айыртауского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Определить оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Айыртаускому району на 2015 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 3 мая 2015 года.
и.о акима района А. Махметов
Приложение к постановлению акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области № 224 от 14 июля 2015
Оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур в Айыртауском районе на 2015 год
Земледельческая зона, ПЗР
Культура
Оптимальные сроки сева
по Северо-Казахстанской области
Яровая пшеница (среднепоздние, среднеспелые, среднеранние сорта и твердая)
с 14 мая по 08 июня 2015 года
Ячмень, овес
с 25 мая по 12 июня 2015 года
Гречиха
с 20 мая по 03 июня 2015 года
Просо
с 25 мая по 03 июня 2015 года
Нут
с 12 мая по 18 мая 2015 года
Горох
с 20 мая по 03 июня 2015 года
Соя
с 22 мая по 30 мая 2015 года
Чечевица
с 22 мая по 03 июня 2015 года
Рапс (предшественники-пар, однолетние травы, зерновые)
с 12 мая по 01 июня 2015 года
Лен, горчица
с 15 мая по 03 июня 2015 года
Подсолнечник на маслосемена
с 15 мая по 30 мая 2015 года
Рыжик
с 20 мая по 01 июня 2015 года
Картофель
с 15 мая по 05 июня 2015 года
Кукуруза на силос
с 16 мая по 20 мая 2015 года
Картофель
с 15 мая по 31 мая 2015 года
Томаты (рассада)
с 28 мая по 12 июня 2015 года
Капуста (рассада)
с 25 мая по 15 июня 2015 года
Морковь (семена)
с 10 мая по 20 мая 2015 года
Свекла
с 25 мая по 05 июня 2015 года
Огурцы
с 16 мая по 05 июня 2015 года
Лук (семена)
с 10 мая по 20 мая 2015 года
Озимая пшеница
с 25 августа по
08 сентября 2015 года
Озимая рожь
с 26 августа до 10 сентября
II - степная, равнинная, колочно-степная
Кукуруза на силос
с 16 мая по 20 мая 2015 года
Подсолнечник на силос
с 18 мая по 24 мая 2015 года
Однолетние травы на зеленый корм (овес горох, горох+овес+ячмень)
Сено (суданская трава, просо, могар, овес+вика) и сенаж (овес+ячмень+горох, овес+горох, просо+горох)
с 05 июня по 10 июня 2015 года
Зеленый конвейер (однолетние травы)
I срок (горох+овес)
с 08 мая по 10 мая 2015 года
II срок (овес+ячмень+горох+пшеница, суданская трава+горох, просо+горох)
с 23 мая по 25 мая 2015 года
III срок (горо+овес+ячмень, суданская трава+горох, овес+горох)
с 08 июня по 10 июня 2015 года
IV срок (рапс, овес)
с 08 июля по 10 июля 2015 года
Многолетние травы (люцерна, донник, эспарцет, козлятник, кострец, житняк) I срок
с 05 мая по 15 мая 2015 года
Многолетние травы (люцерна, донник, эспарцет, козлятник, кострец, житняк) II срок
с 05 июля по 20 июля 2015 года
Озимая рожь (на зеленый корм)
с 10 августа по 15 августа 2015 года
IV- горносопочная и мелкосопочная (в пределах Кокшетауской возвышенности)
Кукуруза на силос по зерновой технологии
с 16 мая по 20 мая 2015 года
Подсолнечник на силос
с 18 мая по 24 мая 2015 года
Однолетние травы на зеленый корм (овес горох, горох+овес+ячмень)
Сено (суданская трава, просо, могар, овес+вика) и сенаж (овес+ячмень+горох, овес+горох, просо+горох)
с 05 июня по 10 июня 2015 года
Зеленый конвейер (однолетние травы)
I срок (горох+овес)
с 08 мая по 10 мая 2015 года
II срок (овес+ячмень+горох+пшеница, суданская трава+горох, просо+горох)
с 23 мая по 25 мая 2015 года
III срок (горо+овес+ячмень, суданская трава+горох, овес+горох)
с 08 июня по 10 июня 2015 года
IV срок (рапс, овес)
с 08 июля по 10 июля 2015 года
Многолетние травы (люцерна, донник, эспарцет, козлятник, кострец, житняк) I срок
с 03 мая по 11 мая 2015 года
Многолетние травы (люцерна, донник, эспарцет, козлятник, кострец, житняк) II срок
с 02 июля по 15 июля 2015 года
Озимая рожь (на зеленый корм)
с 10 августа по
15 августа 2015 года

2015 жылға арналған Айыртау ауданы бойынша субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарын әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімдерін белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 14 шілдедегі N 224 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 3 тамызда N 3335 болып тіркелді
"Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауылшаруашылық дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министірінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығымен бекітілген басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауылшаруашылық дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарын субсидиялау Ережесінің 10 – тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2015 жылға Айыртау ауданы бойынша субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарың әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімдері осы қаулының қосымшасына сәйкес, белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімінің басшылық ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы бұқаралық ақпарат құралдарында бірінші рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылдың 3 мамырынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Аудан әкімінің м.а А. Махметов
Айыртау ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 14 шілдедегі № 224 қаулысына қосымша
2015 жылға Айыртау ауданы бойынша субсидияланатын басым ауыл шаруашылық дақылдардың әрбір түрлері бойынша оңтайлы себу мерзімдерін белгілеу туралы
Жер өндеу аймағы
Дақылдар
Себудің оңтайлы мерзімдері
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша
Жаздық бидай (орташа, орташа кеш пісетін, ерте пісетін және қатты сорттар)
2015 жылдың 14 мамырынан 2015 жылдың 08 маусымы аралығы
Арпа, сұлы
2015 жылдың 25 мамырынан 2015 жылдың 12 маусымы аралығы
Қарақұмық
2015 жылдың 20 мамырынан 2015 жылдың 03 маусымы аралығы
Тары
2015 жылдың 25 мамырынан 2015 жылдың 03 маусымы аралығы
Нұт
2015 жылдың 12 мамырынан 2015 жылдың 18 мамыры аралығы
Асбұршақ
2015 жылдың 20 мамырынан 2015 жылдың 03 маусымы аралығы
Қытай бұршағы
2015 жылдың 22 мамырынан 2015 жылдың 30 мамыры аралығы
Жасымық
2015 жылдың 22 мамырынан 2015 жылдың 03 маусымы аралығы
Рапс (бастамшы-пар, бір жылдық шөптер, дәнді)
2015 жылдың 12 мамырынан 2015 жылдың 01 маусымы аралығы
Лен, қыша
2015 жылдың 15 мамырынан 2015 жылдың 03 маусымы аралығы
Күнбағыс май тұқымына
2015 жылдың 15 мамырынан 2015 жылдың 30 мамыры аралығы
Арыш
2015 жылдың 20 мамырынан 2015 жылдың 01 маусымы аралығы
Картоп
2015 жылдың 15 мамырынан 2015 жылдың 05 маусымы аралығы
Жүгері сүрлемі
2015 жылдың 16 мамырынан 2015 жылдың
20 мамыры аралығы
Картоп
2015 жылдың 15 мамырынан 2015 жылдың 31 мамыры аралығы
Қызынақ (көшеті)
2015 жылдың 28 мамырынан 2015 жылдың
12 маусымы аралығы
Қырыққабат (көшеті)
2015 жылдың 25 мамырынан 2015 жылдың
15 маусымы аралығы
Сәбіз (көшеті)
2015 жылдың 10 мамырынан 2015 жылдың
20 мамыры аралығы
Қызылша
2015 жылдың 25 мамырынан 2015 жылдың
05 маусымы аралығы
Қияр
2015 жылдың 16 мамырынан 2015 жылдың
05 маусымы аралығы
Пияз (тұқым)
2015 жылдың 10 мамырынан 2015 жылдың
20 мамыры аралығы
Күздік бидай
2015 жылдың 25 тамызына 2015 жылдың
08 құркүйек аралығы
Күздік қарабидай
2015 жылдың 26 тамызына 2015 жылдың
10 құркүйек аралығы
II –дала, тегіс, шоқ далалы
Жүгері сүрлемі
2015 жылдың 16 мамырынан 2015 жылдың
20 мамыры аралығы
Күнбағыс сүрлемі
2015 жылдың 18 мамырынан 2015 жылдың 24 мамыры аралығы
Бір жылдық өсімдіктері көк жемшөптікке:
(сұлы+бұршақ; бұршақ+ сұлы+арпа),
шөпке:
(судан шөбі;тары; итқонақ; сұлы+ сиыржоңышқа),
пішендемеге:
(сұлы+арпа+ бұршақ+
бидай; сұлы+ бұршақ;
тары+бұршақ)
2015 жылдың 05 маусымынан
2015 жылдың
10 маусымы аралығы
Көк конвеер (бір жылдық өсімдіктері):
I мерзім (бұршақ+ сұлы)
2015 жылдың 08 мамырынан 2015 жылдың 10 мамыры аралығы
II мерзім (сұлы+арпа+ бұршақ; судан шөбі+ бұршақ; тары+бұршақ)
2015 жылдың 23 мамырынан 2015 жылдың
25 мамыры аралығы
III мерзім (бұршақ+ сұлы+арпа; судан шөбі+ бұршақ; сұлы+ бұршақ)
2015 жылдың 08 маусымынан 2015 жылдың
10 маусымы аралығы
IV мерзім (рапс, сұлы)
2015 жылдың 08 шілдесінен 2015 жылдың 10 шілдесі аралығы
Көп жылдық шөптер (жонышқа, түйе жоңышқа,
эспарцет, ешкібұршақ, арпабас, еркекшөп)
I мерзім
2015 жылдың 05 мамырынан 2015 жылдың 15 мамыры аралығы
Көп жылдық шөптер (жонышқа, түйе жоңышқа,
эспарцет, ешкібұршақ, арпабас, еркекшөп)
II мерзім
2015 жылдың 05 шілдесінен 2015 жылдың 20 шілдесі аралығы
Қыстық қарабидай
(көк жемшөпке)
2015 жылдың 10 тамызынан 2015 жылдың 15 тамызы аралығы
IV- таулытас және таушықтасты (Көкшетау биіктігі шегінде)
Жүгері сүрлемі
2015 жылдың 16 мамырынан 2015 жылдың
20 мамыры аралығы
Күнбағыс сүрлемі
2015 жылдың 18 мамырынан 2015 жылдың 24 мамыры аралығы
Бір жылдық өсімдіктері көк жемшөптікке:
(сұлы+бұршақ; бұршақ+ сұлы+арпа),
шөпке:
(судан шөбі;тары; итқонақ; сұлы+ сиыржоңышқа),
пішендемеге:
(сұлы+арпа+ бұршақ+
бидай; сұлы+ бұршақ;
тары+бұршақ)
2015 жылдың 05 маусымынан
2015 жылдың
10 маусымы аралығы
Көк конвеер (бір жылдық өсімдіктері):
I мерзім (бұршақ+ сұлы)
2015 жылдың 08 мамырынан 2015 жылдың 10 мамыры аралығы
II мерзім (сұлы+арпа+ бұршақ; судан шөбі+ бұршақ; тары+бұршақ)
2015 жылдың 23 мамырынан 2015 жылдың
25 мамыры аралығы
III мерзім (бұршақ+ сұлы+арпа; судан шөбі+ бұршақ; сұлы+ бұршақ)
2015 жылдың 08 маусымынан 2015 жылдың
10 маусымы аралығы
IV мерзім (рапс, сұлы)
2015 жылдың 08 шілдесінен 2015 жылдың 10 шілдесі аралығы
Көп жылдық шөптер (жонышқа, түйе жоңышқа,
эспарцет, ешкібұршақ, арпабас, еркекшөп)
I мерзім
2015 жылдың 03 мамырынан 2015 жылдың 11 мамыры аралығы
Көп жылдық шөптер (жонышқа, түйе жоңышқа,
эспарцет, ешкібұршақ, арпабас, еркекшөп)
II мерзім
2015 жылдың 02 шілдесінен 2015 жылдың 15 шілдесі аралығы
Қыстық қарабидай
(көк жемшөпке)
2015 жылдың 10 тамызынан 2015 жылдың 15 тамызы аралығы