Об утверждении схем и правил перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Есильского района Северо - Казахстанской области
Постановление акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18 сентября 2015 года № 308. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 октября 2015 года № 3420.
Сноска. Заголовок в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3-1) пункта 3 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" акимат Есильского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить схемы перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Есильского района Северо-Казахстанской области согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утвердить правила перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Есильского района Северо-Казахстанской области согласно приложению 14.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Есильского района Северо-Казахстанской области Бектасову Айнагул Какимжоловну.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района М.Абишев
Приложение к постановлению акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки детей в коммунальное государственное учреждение "Покровская средняя школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селах Мальцево, Есильское
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының шалғайдағы елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беретін мектептерге тасымалдаудың схемалары мен қағидаларын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 20 қазанда N 3420 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Автомобиль көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 14 бабы 3 тармағы 3-1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының шалғайдағы елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беретін мектептерге тасымалдаудың схемалары 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 - қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының шалғайдағы елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беретін мектептерге тасымалдаудың қоса берілген қағидалары 14 - қосымшаға сәйкес бекітілсін
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімінің орынбасары Айнагүл Кәкімжолқызы Бектасоваға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі М.Әбішев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Мальцево, Есіл ауылдарында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Покровка орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне балаларды тасымалдау схемасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің

от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки детей в коммунальное государственное учреждение "Волошинская средняя школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селах Лузинка, Ивано – Петровка
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки детей в коммунальное государственное учреждение "Ильинская средняя школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селах Александровка, Амангельды
Сноска. Приложение 3 в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки детей в коммунальное государственное учреждение "Петровская средняя школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селе Мадениет
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки детей в коммунальное государственное учреждение "Бескудукская основная школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селе Черуновка
Сноска. Приложение 5 в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Лузинка, Ивано-Петровка ауылдарында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Волошинка орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне балаларды тасымалдау схемасы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Александровка, Амангелді ауылдарында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Ильинка орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне балаларды тасымалдау схемасы
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Мәдениет ауылында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Петровка орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне балаларды тасымалдау схемасы
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Черуновка ауылында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Бесқұдық негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне балаларды тасымалдау схемасы
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің

от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки детей в коммунальное государственное учреждение "Тарангульская средняя школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селе Двинск
Сноска. Приложение 6 в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки детей в коммунальное государственное учреждение "Амангельдинская средняя школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селе Поляковка
Сноска. Приложение 7 в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки детей в коммунальное государственное учреждение "Булакская средняя школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селе Карагай
Сноска. Приложение 8 в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки детей в коммунальное государственное учреждение "Орнекская основная школа имени Есляма Зикибаева – известного поэта" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селе Жаргайын
Сноска. Приложение 9 в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Двинск ауылында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Таранғұл орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне балаларды тасымалдау схемасы
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Поляковка ауылында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Амангелді орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне балаларды тасымалдау схемасы
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Қарағай ауылында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Бұлақ орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне балаларды тасымалдау схемасы
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Жарғайың ауылында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Белгілі ақын Есләм Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне балаларды тасымалдау схемасы
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің

от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки детей в коммунальное государственное учреждение "Корнеевская средняя школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селах Черуновка, Бескудук, Алабие, Советское, Новоузенка, Светлое, Булак, Стрельниковка
Сноска. Решение дополнено приложением 10 в соответствии с постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки детей в коммунальное государственное учреждение "Заградовская средняя школа" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селах Тонкошуровка, Орлиногорский лесхоз, Горное
Сноска. Решение дополнено приложением 11 в соответствии с постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки детей в коммунальное государственное учреждение "Средняя школа имени Аскара Игибаева" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селах Спасовка, Каратал
Сноска. Решение дополнено приложением 12 в соответствии с постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 18 сентября 2015 года № 308
Схема перевозки в коммунальноое государственное учреждение "Явленская средняя школа № 3 имени Аягана Шажимбаева - кинорежиссера" коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо - Казахстанской области", проживающих в селах Чириковка, Караагаш, Бирлик, Амангельды, Талапкер, Горное, Карагай, Актас, Покровка, Енбек

2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Черуновка, Бесқұдық, Алабие, Советское, Новоузенка, Светлое, Бұлақ, Стрельниковка ауылдарында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Корнеевка орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне балаларды тасымалдау схемасы
Ескерту. Шешім 10-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Тонкошуровка, Орлиногор орман шаруашылығы, Горный ауылдарында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Заградовка орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне балаларды тасымалдау схемасы
Ескерту. Шешім 11-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Спасовка, Қаратал ауылдарында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Асқар Игібаев атындағы орта мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне балаларды тасымалдау схемасы
Ескерту. Шешім 12-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысына қосымша
Чириковка, Қараағаш, Бірлік, Амангелді, Талапкер, Горный, Қарағай, Ақтас, Покровка, Еңбек ауылдарында тұратын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Кинорежиссер Аяған Шәжімбаев атындағы № 3 Явленка орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне тасымалдау схемасы

Сноска. Решение дополнено приложением 13 в соответствии с постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утверждены
постановлением
акимата Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 18 сентября 2015 года № 308
Правила перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Есильского района Северо - Казахстанской области
Сноска. Правила в редакции постановления акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.05.2022 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах Есильского района Северо - Казахстанской области (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 3-1) пункта 3 статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте", приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 349 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11550).
Глава 2. Требования, предъявляемые к перевозчикам и автотранспортным средствам
1. Перевозки детей осуществляются автобусами, оборудованными в соответствии с требованиями настоящих Правил и с предоставлением каждому ребенку отдельного места для сидения.
2. Для перевозки детей допускаются водители:
1) в возрасте не менее двадцати пяти лет, имеющие водительское удостоверение соответствующей категории и стаж работы водителем не менее пяти лет;
2) имеющие непрерывный стаж работы в качестве водителя автобуса не менее трех последних лет;
3) не имевшие в течение последнего года грубых нарушений трудовой дисциплины и Правил дорожного движения.
3. Техническое состояние, объемы и сроки проведения технического обслуживания, оборудование автобусов, выделяемых для перевозки детей, должны отвечать требованиям Правил технической эксплуатации автотранспортных средств, утверждаемых уполномоченным органом, осуществляющим руководство в области автомобильного транспорта, согласно подпункта 23 - 10) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте".
Автобусы, предназначенные для перевозки детей имеют не менее двух дверей и соответствуют пункту 1 приложения 25 к Санитарным правилам "Санитарно-эпидемиологические требования к транспортным средствам для перевозки пассажиров и грузов", утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 января 2021 года № ҚР ДСМ-5 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к транспортным средствам для перевозки пассажиров и грузов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22066), а также оборудуются:

Ескерту. Шешім 13-қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 18 қыркүйектегі № 308
қаулысымен бекітілген
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының шалғайдағы елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы білім беретін мектептерге тасымалдаудың қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 18.05.2022 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1 - тарау. Жалпы ережелер
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының шалғайдағы елді мекендерінде тұратын балаларды жалпы бiлiм беретiн мектептерге тасымалдаудың осы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Автомобиль көлiгi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14 - бабы 3 - тармағының 3-1) тармақшасына, "Автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 349 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11550 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.
2 - тарау. Тасымалдаушыларға және автокөлік құралдарына қойылатын талаптар
1. Балаларды тасымалдау осы Қағидалардың талаптарына сәйкес жабдықталған автобустармен және әрбір балаға отыратын жеке орын беріле отырып жүзеге асырылады.
2. Балаларды тасымалдау үшін мынадай жүргiзушiлерге рұқсат етiледi:
1) жасы жиырма бес жастан кем емес, тиiстi санаттағы жүргiзушi куәлiгi және жүргiзушiнiң бес жылдан кем емес жұмыс өтiлi бар;
2) автобустың жүргiзушiсi ретiнде кемiнде соңғы үш жыл үздiксiз жұмыс өтiлi бар;
3) соңғы жыл ішінде еңбек тәртібін және жол қозғалысы ережелерін өрескел бұзбаған.
3. Балаларды тасымалдау үшiн бөлiнген автобустардың техникалық жай-күйi, техникалық қызмет көрсету өткiзудiң көлемдерi мен мерзiмдерi, жабдықтары "Автомобиль көлiгi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13 - бабы 23 - 10) тармақшасына сәйкес автомобиль көлігі саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органмен бекітілетін Автокөлiк құралдарын техникалық пайдалану қағидаларының талаптарына жауап беруi тиiс.
Балаларды тасымалдауға арналған автобустардың кемiнде екi есiгi болады және "Жолаушылар мен жүктерді тасымалдауға арналған көлік құралдарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 11 қаңтардағы № ҚР ДСМ-5 бұйрығымен бекітілген, "Жолаушылар мен жүктерді тасымалдауға арналған көлік құралдарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларының 25-қосымшаның 1-тармағына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 22066 болып тіркелген) сәйкес келеді, сондай-ақ мыналармен:

1) квадратными опознавательными знаками "Перевозка детей", которые должны быть установлены спереди и сзади автобуса;
2) проблесковым маячком желтого цвета;
3) двумя легкосъемными огнетушителями емкостью не менее двух литров каждый (один – в кабине водителя, другой – в пассажирском салоне автобуса);
4) двумя аптечками первой помощи (автомобильными) с лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения согласно перечню лекарственных средств и изделий медицинского назначения автомобильных аптечек первой медицинской помощи, утвержденного приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 июля 2014 года № 368 "Об утверждении перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения автомобильных аптечек первой медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9649);
5) двумя противооткатными упорами;
6) знаком аварийной остановки.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской от 25.12.2023 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок перевозок детей
1. Перевозка детей автобусом в светлое время суток осуществляется с включенным ближним светом фар.
2. Площадки, отводимые для ожидающих автобус детей, должны быть достаточно большими, чтобы не допускать выхода детей на проезжую часть.
Площадки имеют благоустроенные подходы и располагаются отдельно от остановочных пунктов маршрутов регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа.
Если перевозки детей осуществляются в темное время суток, то площадки должны иметь искусственное освещение.
В осеннее - зимний период времени площадки должны очищаться от снега, льда, грязи.
3. Заказчик перевозок детей в учебные заведения регулярно (не реже одного раза в месяц) проверяет состояние мест посадки и высадки детей.
4. Водителю автобуса при перевозке детей не позволяется:
1) следовать со скоростью более 60 километров в час;
2) изменять маршрут следования;
3) перевозить в салоне автобуса, в котором находятся дети, любой груз, багаж или инвентарь, кроме ручной клади и личных вещей детей;
4) выходить из салона автобуса при наличии детей в автобусе, в том числе при посадке и высадке детей;
5) осуществлять движение автобуса задним ходом;
6) покидать свое место или оставлять транспортное средство, если им не приняты меры, исключающие самопроизвольное движение транспортного средства или использование его в отсутствие водителя.
При выполнении перевозки детей водитель:

1) автобустың алдында және артында орнатылуы тиiс "Балаларды тасымалдау" деген төрт бұрыш айыратын белгiмен;
2) сары түстi жылтыр шағын маягымен;
3) әрқайсысының сыйымдылығы кемiнде екi литр болатын оңай алынатын өрт сөндiргiштермен (бiреуi - жүргiзушiнiң кабинасында, басқасы – автобустың жолаушылар салонында);
Автомобильдегі алғашқы медициналық көмек қобдишасының дәрілік заттары мен медициналық мақсаттағы бұйымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2014 жылғы 2 шілдедегі № 368 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9649 болып тіркелген) автомобильдегі алғашқы медициналық көмек қобдишасының дәрілік заттары мен медициналық мақсаттағы бұйымдарының тізбесіне сәйкес дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдары бар екі алғашқы көмек дәрі қобдишаларымен (автомобильді);
5) екi жылжуға қарсы тiректермен;
6) авариялық тоқтау белгiсiмен.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 25.12.2023 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соңқолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3 - тарау. Балаларды тасымалдау тәртібі
1. Тәулiктiң жарық мезгiлiнде балаларды автобуспен тасымалдау фаралардың жақын қосылған жарығымен жүзеге асырылады.
2. Автобусты күтiп тұрған балаларға арналған алаңшалар, олардың жүрiс бөлiгiне шығуын болдырмайтындай жеткiлiктi үлкен болуы тиiс.
Алаңдарда жайластырылған өту жолдары болуы және жолаушыларды және багажды автомобильмен тұрақты тасымалдау маршруттарының аялдама пункттерiнен бөлек орналасуы тиiс.
Егер балаларды тасымалдау тәулiктiң қараңғы мезгiлiнде жүзеге асырылса, онда алаңшалардың жасанды жарығы болуы тиiс.
Күзгi-қысқы кезеңде алаңдар қардан, мұздан, кiрден тазартылуы тиiс.
3. Балаларды оқу орындарына тасымалдауға Тапсырыс берушi балаларды отырғызу және түсiру орындарының жай-күйiн тұрақты түрде (айына кемiнде бiр рет) тексередi.
4. Балаларды тасымалдау кезiнде автобустың жүргiзушiсiне:
1) сағатына 60 километр артық жылдамдықпен жүруге;
2) жүру маршрутын өзгертуге;
3) балалар бар автобус салонында қол жүгi мен балалардың жеке заттарынан басқа кез келген жүктi, багажды немесе жабдықтарды тасымалдауға;
4) автобуста балалар болған кезiнде, соның iшiнде балаларды отырғызу және түсiру кезiнде автобус салонынан шығуға;
5) автобуспен артқа қарай қозғалысты жүзеге асыруға;
6) егер ол көлiк құралының өздiгiнен қозғалуын немесе оны жүргiзушi жоқ болғанда пайдалануын болдырмау шараларын қолданбаса, өз орнын тастап кетуге немесе көлiк құралын қалдыруға рұқсат берілмейді.
Балаларды тасымалдаған кезде жүргiзушi:

1) не отклоняется от установленного маршрута движения автобуса и не превышает установленные скоростные режимы;
2) во время движения не отвлекается от управления автобусом (разговаривать, принимать пищу, включать в кабине громкую музыку);
3) не провозит в автобусе запрещенные к провозу предметы, вещества и материалы;
4) не осуществляет съезд на грунтовые дороги и двигаться по ним (за исключением случаев перевозки детей на сельскохозяйственные работы и в места отдыха, а также во время проведения работ по ремонту и реконструкции дорог).
5. Посадка детей в автобус производится после полной остановки автобуса на посадочной площадке под руководством сопровождающих и под наблюдением водителя.
6. Сопровождающие обеспечивают надлежащий порядок среди детей во время посадки в автобус и высадки из него, при движении автобуса, во время остановок.
Глава 4. Заключение
1. Отношения не урегулированные настоящими Правилами перевозки в общеобразовательные школы детей, проживающих в отдаленных населенных пунктах регулируются в соответствии с действующим законодательством.

1) автобус қозғалысының белгiленген маршрутынан ауытқымайды және белгiленген жылдамдық режимдерiн бұзбайды;
2) қозғалыс барысында автобусты басқаруда алаңдамайды (сөйлеспейді, тамақ iшпейді, кабинада қатты музыка қоймайды);
3) тасуға тыйым салынған нәрселердi, заттарды және материалдарды автобуста алып жүрмейді;
4) топырақ жолдарға шығып кетпейді және олармен жүрмейді (балаларды ауылшаруашылық жұмыстарына және демалыс орындарына, сондай-ақ жолды жөндеу және қайта жаңғырту жұмыстарын жүргiзу кезiнде тасымалдаған жағдайдан басқа).
5. Балаларды автобусқа отырғызу автобус толық тоқтағаннан кейін отырғызу алаңында еріп жүрушілердің басшылығымен және жүргізушінің бақылауымен жүргізіледі.
6. Еріп жүрушілер автобусқа отырғызу және одан түсіру кезінде, автобус қозғалысы кезінде, аялдама кезінде балалар арасында тиісті тәртіпті қамтамасыз етеді.
4-тарау. Қорытынды
1. Осы шалғайдағы елдi мекендерде тұратын балаларды жалпы бiлiм беретiн мектептерге тасымалдау Қағидалармен реттелмеген қатынастар қолданыстағы заңнамаға сәйкес реттеледі.