Об утверждении Положения государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 45-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 21 января 2016 года № 3580. Утратило силу решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 3 ноября 2016 года № 6-5
Cноска. Утратило силу решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 3.11.2016 № 6-5 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", пунктом 65 Типового регламента маслихата, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 03 декабря 2013 года № 704 "Об утверждении Типового регламента маслихата", маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области Г. Сагандыкова
Секретарь маслихата района
Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области Т. Абильмажинов
Утверждено
решением маслихата района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 23 декабря 2015 года № 45-4
Положение государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, обеспечивающим деятельность маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, его органов и работу депутатов.
2. Государственное учреждение "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" не       имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми       актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в       органах казначейства.

"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 45-4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 қаңтарда N 3580 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2016 жылғы 3 қарашадағы № 6-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 3.11.2016 № 6-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына, "Мәслихаттың үлгі регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 704 Жарлығымен бекітілген Мәслихаттың үлгі регламентінің 65-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса берілген "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының төрағасы Г. Сағындықова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы Т. Әбілмәжінов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының 2015 жылғы
23 желтоқсандағы
№ 45-4 шешімімен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің
Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының, оның органдарының қызметін және депутаттарының жұмысын қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

5. Государственное учреждение "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями секретаря маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" утверждается в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 150800, Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная, дом №      56.
10. Полное наименование государственного органа на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік       мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области".
11. Учредителем государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" является акимат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области.
12. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области".
13. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
14. Государственному учреждению "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области".
Миссия, предмет, цель деятельности, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области"

5. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихат хатшысының өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделген шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индексі 150800, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қаласы, Юбилейный көшесі, № 56 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Аппарат маслихата района Мағжан Жұмабаев Северо-Казахстанской области".
11. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әкімдігі болып табылады.
12. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
13. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылады.
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

15. Миссия государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области": обеспечение деятельности маслихата района Магжана Жумабаева, его органов и депутатов.
16. Предмет деятельности государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области": аппарат маслихата осуществляет организационное, правовое, материально-техническое и иное обеспечение маслихата и его органов, оказывает помощь депутатам в осуществлении их полномочий.
17. Цель деятельности государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области": проведение государственной политики на территории района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области по ее развитию в пределах компетенции, определенной Законом Республики Казахстан 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
18. Основные задачи:
1) организационное, документационное, правовое, информационно-аналитическое обеспечение деятельности районного маслихата;
2) обеспечение соответствия принятых районным маслихатом решений действующему законодательству;
3) материально-техническое обеспечение деятельности депутатов районного маслихата;
4) обеспечение информированности населения о деятельности районного маслихата;
5) обеспечение реализации контрольных функций маслихата и его органов;
6) усовершенствование информационных систем маслихата;
7) обеспечение повышения квалификации и переподготовки сотрудников аппарата маслихата.
19. Функции:
1) организационное, документационное, правовое, информационно-аналитическое и материально-техническое и иное обеспечение деятельности маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, его органов и депутатов;
2) контроль на соответствие действующему законодательству Республики Казахстан проектов нормативных правовых актов и иных проектов решений вносимых на рассмотрение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, проведение мониторинга нормативных правовых актов принятых маслихатом района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области;
3) определение расходов на обеспечение деятельности маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, возмещение командировочных расходов, обеспечение депутатов необходимыми канцелярскими принадлежностями и иными товарами для исполнения депутатской деятельности;
4) организация публикаций в средствах массовой информации сведений о деятельности маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, публикация нормативных правовых актов принимаемых маслихатом района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области;

15. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының қызметін қамтамасыз ету.
16. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметінің нысанасы: мәслихат аппараты мәслихат пен оның органдарын ұйымдастырушылық, құқықтық, материалдық-техникалық және өзге де камтамасыз етуді жүзеге асырады, депутаттарға өздерінің өкілеттіктерін жүзеге асыруға көмек көрсетеді
17. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметінің мақсаты: "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы заңында белгіленген құзыреті шегінде Мағжан Жұмабаев ауданы аумағында оны дамыту бойынша мемлекеттік саясатты жүргізу
18. Негізгі міндеттері:
1) аудандық мәслихат қызметін ұйымдастырушылық, құжаттамалық, құқықтық, ақпараттық-талдау жағынан қамтамасыз ету;
2) аудандық мәслихатпен қабылданған шешімдердің қолданыстағы заңнамаға сәйкес болуын қамтамасыз ету;
3) аудандық мәслихат депутаттары қызметін материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету;
4) тұрғындарды аудандық мәслихаттың қызметі туралы ақпаратпен қамтамасыз ету;
5) мәслихат және оның органдарының бақылау функциялары жүзеге асырылуын қамтамасыз ету;
6) мәслихаттың ақпараттық жүйелерін жетілдіру;
7) мәслихат аппараты қызметкерлерінің біліктілігін арттыру және қайта даярлаудан өтуін қамтамасыз ету.
19. Функциялары:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының, оның органдары мен депутаттарының қызметiн ұйымдастырушылық, құжаттық, құқықтық, ақпараттық-сараптамалық және материалдық-техникалық және өзге де қамтамасыз ету;
2) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының қарауына енгізілген нормативтік құқықтық актілердің және өзге де шешімдер жобаларының Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес келуін қадағалау, аудандық мәслихат қабылдаған нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу;
3) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының қызметін қамтамасыз ету шығындарын айқындау, іссапар шығындарын өтеу, депутаттарды қажетті кеңсе құралдарымен және депутаттық қызметті атқару үшін өзге де тауарлармен қамтамасыз ету;
4) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының қызметі туралы ақпаратты бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды, аудандық мәслихатпен қабылданған нормативтік құқықтық актілерді жариялауды ұйымдастыру;

5) сбор, анализ информации, отчетов руководителей исполнительных органов, подготовка справок о результатах деятельности государственных органов, отчитывающихся о своей деятельности перед депутатами маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области;
6) размещение в интернет-ресурсе маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области информации о деятельности районного маслихата, его органов и депутатов;
7) обеспечение повышения квалификации и переподготовки сотрудников государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области";
8) осуществление иных функций возлагаемых на государственное учреждение "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" законодательством Республики Казахстан.
20. Права и обязанности:
1) обеспечивать соблюдение регламента маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области;
2) запрашивать в установленном порядке от государственных органов и должностных лиц, иных организаций и граждан информацию, справки, отчеты, проекты решений, сведения о публикации в средствах массовой информации проектов нормативных правовых актов, заключения экспертных советов, необходимые согласования по внесенным проектам решений маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области по вопросам повестки дня сессий и заседаний постоянных (временных) комиссий;
3) направлять запросы в государственные органы и учреждения в целях обеспечения своевременности рассмотрения и реализации запросов депутатов и депутатских предложений;
4) осуществлять контроль за сроками и результатом исполнения обращений юридических и физических лиц, направленных в маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области;
5) оказывать консультативно-методическую, информационную, организационно-техническую и иную помощь должностным лицам и государственным органам по вопросам, входящим в компетенцию маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области;
6) в пределах своей компетенции осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
21. Руководство государственным учреждением "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" осуществляется секретарем маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат маслихата Магжана Жумабаева района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.

5) атқарушы органдар басшыларының ақпараттарын, есептерін жинақтау, талдау, Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихат депутаттарының алдында өз қызметі туралы есеп беретін мемлекеттік органдар қызметінің нәтижелері туралы анықтамаларды дайындау;
6) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының интернет-ресурсында аудандық мәслихаттың, оның органдары мен депутаттарының қызметі туралы ақпаратты орналастыру;
7) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің біліктілігін арттыруын және қайта даярлануын қамтамасыз ету;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасымен "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
20. Құқықтары мен міндеттері:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты регламентінің орындалуын қамтамасыз ету;
2) белгіленген тәртіп бойынша мемлекеттік органдар мен лауазым иелерінен, өзге де ұйымдар мен азаматтардан ақпарат, анықтамалар, есептер, шешімдер жобаларын, нормативтік құқықтық актілері жобаларының бұқаралық ақпарат құралдарында басылуы туралы мәліметтер, сараптамалық кеңестердің қорытындыларын, сессиялар мен тұрақты (уақытша) комиссиялардың күн тәртібінің мәселелері бойынша Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының енгізілген шешімдер жобалары бойынша қажетті келісулерді сұрау;
3) депутаттар сауалдарын және депутаттық ұсыныстарды дер кезінде қаралуын және іске асырылуын қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік органдар мен мекемелерге сауалдар жолдау;
4) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихатына жолданған жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін орындау мерзімдеріне және нәтижесіне бақылау жүргізу;
5) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдар мен лауазым иелеріне кеңестік-әдістемелік, ақпараттық, ұйымдастырушылық-техникалық және өзге де көмек көрсету.
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде басқа да құқықтарды және міндеттерді жүзеге асыру.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
21. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының хатшысы (бұдан әрі – аудандық мәслихат хатшысы) жүзеге асырады, ол "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады.

22.      Секретарь маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области избирается из числа депутатов открытым или тайным голосованием большинством голосов от общего числа депутатов и освобождается от должности маслихатом на сессии.
23. Секретарь маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области не имеет заместителей.
24. Полномочия секретаря маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области:
1) организует подготовку сессии маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области и вопросов, вносимых на ее рассмотрение, обеспечивает составление протокола и вместе с председателем сессии подписывает решения, иные документы, принятые или утвержденные на сессии маслихата;
2) содействует депутатам маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области в осуществлении ими своих полномочий, обеспечивает их необходимой информацией, рассматривает вопросы, связанные с освобождением депутатов от выполнения служебных обязанностей для участия в сессиях маслихата, в работе его постоянных комиссий и иных органов и в избирательных округах;
3) контролирует рассмотрение запросов депутатов и депутатских обращений;
4) руководит деятельностью государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области", назначает на должность и освобождает от должности его служащих;
5) регулярно представляет в маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области информацию об обращениях избирателей и о принятых по ним мерах;
6) организует взаимодействие маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области с иными органами местного самоуправления;
7) организует проверку подлинности собранных подписей депутатов маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, инициирующих вопрос о выражении недоверия акиму в соответствии со статьей 24 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан";
8) по вопросам своей компетенции издает распоряжения;
9) координирует деятельность постоянных комиссий и иных органов маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области и депутатских групп;
10) представляет маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области в отношениях с государственными органами, организациями, органами местного самоуправления и общественными объединениями;

22. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының хатшысы мәслихаттың сессиясында депутаттардың арасынан ашық немесе жасырын дауыс беру арқылы депутаттардың жалпы санының көпшілік даусымен сайланады және қызметінен босатылады.
23. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихат хатшысының орынбасарлары болмайды.
24. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихат хатшысының өкілеттіктері:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының сессиясын және оның қарауына енгізілетін мәселелерді әзірлеуді ұйымдастырады, хаттама жасалуын қамтамасыз етеді және сессия төрағасымен бірге мәслихат сессиясында қабылданған немесе бекітілген шешімдерге, өзге де құжаттарға қол қояды;
2) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихат депутаттарына өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына жәрдемдеседі, оларды қажетті ақпаратпен қамтамасыз етеді, депутаттарды мәслихат сессияларына, оның тұрақты комиссияларының және өзге де органдарының жұмысына және сайлау округтеріндегі жұмысқа қатысу үшін қызметтік міндеттерін орындаудан босатуға байланысты мәселелерді қарайды;
3) депутаттар сауалдарының және депутаттық өтініштердің қаралуын бақылайды;
4) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметіне басшылық жасайды, оның қызметшілерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
5) сайлаушылардың өтініштері туралы және олар бойынша қабылданған шаралар туралы Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихатына ұдайы ақпарат беріп отырады;
6) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының өзге де жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен өзара іс-қимылын ұйымдастырады;
7) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 24-бабына сәйкес әкiмге сенiмсiздiк бiлдiру туралы мәселеге бастамашылық еткен Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихат депутаттарының жиналған қолдарының түпнұсқалығын тексеруді ұйымдастырады;
8) өз құзыретiндегi мәселелер бойынша өкiмдер шығарады;
9) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының тұрақты комиссиялары мен өзге де органдарының және депутаттық топтардың қызметін үйлестіреді;
10) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен, жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен және қоғамдық бірлестіктермен қарым-қатынастарда Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының атынан өкілдік етеді;

11) обеспечивает опубликование решений маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, определяет меры по контролю за их исполнением;
12) в установленном законодательством порядке и в пределах своей компетенции поощряет, налагает либо снимает дисциплинарные взыскания на сотрудников аппарата маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области;
13) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
14) выполняет иные функции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан и по решению маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области.
При отсутствии секретаря маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области по решению председателя сессии маслихата его полномочия временно осуществляются председателем одной из постоянных комиссий маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области или депутатом районного маслихата.
25. Аппарат государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" возглавляется секретарем маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области, избираемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
26. Государственное учреждение "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
27. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" относится к коммунальной собственности.
28. Государственное учреждение "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Режим работы государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
29. Режим работы государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.

11) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының шешімдерінің жариялануын қамтамасыз етеді, олардың орындалуына бақылау жасау жөніндегі іс-шараларды белгілейді;
12) бекітілген заң тәртібімен өз құзыреті шеңберінде "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, тәртіптік жазалар қолданады немесе алып тастайды;
13) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдарға бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдауға дербес жауапты болады;
14) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес және Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының шешімі бойынша өзге де функцияларды атқарады.
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының хатшысы болмаған кезде оның өкiлеттiгiн мәслихат сессиясы төрағасының шешiмi бойынша Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының тұрақты комиссияларының бiрiнiң төрағасы немесе аудандық мәслихат депутаты уақытша жүзеге асырады.
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке сайланатын және қызметтен босатылатын Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының хатшысы басқарады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
28. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі
29. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының жұмыс регламентімен орнатылады және Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының нормаларына қайшы келмеуі тиіс.

6. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
30. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

6. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесін
қайта ұйымдастыру және тарату
30. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.