О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2014 года №244 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 14 августа 2015 года N 309. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 сентября 2015 года N 3370
В соответствии со статьями 106, 109 и пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, статьи 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 годы" от 24 декабря 2014 года № 244 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 3047 от 08 января 2015 года, опубликовано в районной газете от 16 января 2015 года "Тайынша таңы" № 2, в районной газете от 16 января 2015 года "Тайыншинские вести" № 2) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2015-2017 (далее бюджет района) годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 4847584тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 869298 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 48900 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 109388 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3819998 тысяч тенге;
2) затраты – 4870187,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9357 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 11892 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2535 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -13924 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 13924 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 18036,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета- 18036,6 тысяч тенге;
поступление займов –11892 тысяч тенге;
погашение займов- 2535 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств –8679,6 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 1846 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 244 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2015 жылғы 14 тамыздағы N 309 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 7 қыркүйекте N 3370 болып тіркелді
2008 жылғы 04 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, 111-бабының 1-тармағына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2015 - 2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 244 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 08 қаңтарда № 3047 болып тіркелген, "Тайынша таңы" 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 2 аудандық газетінде, "Тайыншинские вести" 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 2 аудандық газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2015 - 2017 жылдарға арналған бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4847584 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 869298 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 48900 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 109388 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3819998 мың теңге;
2) шығындар – 4870187,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9357 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11892 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2535 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – -13924 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 13924 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 18036,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 18036,6 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 11892 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2535 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8679,6 мың теңге.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 1846 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Учесть в бюджете района целевые трансферты из республиканского бюджета на 2015 год в следующих размерах:
1) 199460 тысяч тенге - на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;
2) 85876 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
3)79666 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4) 250 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) 314 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
6) 14245 тысяч тенге - на оказание социальной защиты и помощи населению в рамках реализации плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
7) 28896 тысяч тенге - на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
8) 661 тысяч тенге - на изъятие земельных участков для государственных нужд;
9) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах- 165724 тысяч тенге;
10) на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 700000 тысяч тенге;
11) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса - 7208 тысяч тенге;
12) на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния - 974 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть в бюджете района на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на софинансирование ремонта объектов жилищно-коммунального хозяйства, инженерно-транспортной инфраструктуры, социально-культурных объектов и благоустройства населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020" - 8294 тысяч тенге;
2) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах – 7085 тысяч тенге;
3) на увеличение размера социальной помощи к памятным датам и праздничным дням - 3191 тысяч тенге;
4) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней - 11794 тысяч тенге;
5) на приобретение и доставку учебников - 10164 тысяч тенге;
6) предоставление услуг к сети интернет - 15185 тысяч тенге;
7) текущий ремонт дорог - 59779 тысяч тенге;
8) на проведение капитального ремонта стадиона г. Тайынша - 21000 тысяч тенге.";

"8. 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер мынадай көлемдерде есепке алынсын:
1) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне олардың лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 199460 мың теңге;
2) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 85876 мың теңге;
3) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 79666 мың теңге;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 250 мың теңге;
5) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 314 мың теңге;
6) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру аясында халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсетуге - 14245 мың теңге;
7) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 28896 мың теңге;
8) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға - 661 мың теңге;
9) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйесін дамытуға -165724 мың теңге;
10) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 700000 мың теңге;
11) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының құрылымдарын ұстауға - 7208 мың теңге;
12) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штаттық санын ұстауға - 974 мың теңге.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер есептелсін, оның ішінде:
1) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инженерлік-көліктік инфрақұрылым объектілерін және әлеуметтік-мәдени объектілерін жөндеуді және елді мекендерді абаттандыруды бірлесіп қаржыландыруға – 8294 мың теңге;
2) елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға – 7085 мың теңге;
3) атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерін ұлғайтуға – 3191 мың теңге;
4) энзоотиялық ауруларға қарсы алдын-алу ісшараларын жүргізуге -11794 мың теңге;
5) оқулықтар сатып алуға және жеткізуге – 10164 мың теңге;
6) интернет желісіне қызмет ұсынуға - 15185 мың теңге;
7) жолдарды ағымдағы жөндеуге – 59779 мың теңге;
8) Тайынша қаласының стадионына күрделі жөндеу жүргізуге - 21000 мың теңге.";

приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
XLI сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
Е. Алпысов
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Приложение 1 решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 14 августа 2015 года № 309

көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының
XLI сессиясының төрағасы
Е. Алпысов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Шәріпов
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2015 жылғы 14 тамыздағы № 309 шешіміне 1-қосымша

4870187,6
01
Государственные услуги общего характера
303095,4
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
13693,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
13693,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
77390,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района
(города областного значения)
71897,1
003
Капитальные расходы государственного органа
5492,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
180580,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
179980,4
022
Капитальные расходы государственного органа
600,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9626,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9626,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21806,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
19242,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1480,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1084,0
02
Оборона
10381,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10381,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7781,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1800,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
800,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5800,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5800,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5800,0
04
Образование
2856078,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2827586,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14103,0
003
Общеобразовательное обучение
2560642,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

4870187,6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
303095,4
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
13693,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13693,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
77390,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
71897,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5492,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
180580,4
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
179980,4
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9626,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9626,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21806,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттiк атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
19242,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1480,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1084,0
02
Қорғаныс
10381,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкімінің аппараты
10381,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7781,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1800,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
800,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5800,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5800,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
5800,0
04
Білім беру
2856078,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2827586,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14103,0
003
Жалпы білім беру
2560642,0
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу