Об утверждении Типовых правил внутреннего распорядка организации образования Атырауской области
Постановление акимата Атырауской области от 22 мая 2015 года № 156. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 05 июня 2015 года № 3222. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 27 июня 2024 года № 152
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 27.06.2024 № 152 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 24-7) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Типовые правила внутреннего распорядка организации образования Атырауской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление образования Атырауской области" довести настоящее постановление до сведения городского, районных отделов образования, областных организаций образования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Мукан Ш.Ж. - заместителя акима Атырауской области.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Измухамбетов
Приложение к постановлению акимата Атырауской области от 22 мая 2015 года № 156
Утверждены постановлением акимата Атырауской области от 22 мая 2015 года № 156
Типовые правила внутреннего распорядка организации образования Атырауской области
1. Общие положения
1. Настоящие Типовые правила внутреннего распорядка организации образования Атырауской области (далее – Типовые правила) разработаны в соответствии с подпунктом 24-7) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и являются основанием для разработки и утверждения правил внутреннего распорядка организации образования.
2. Типовые правила разработаны в целях обеспечения единых подходов при разработке и утверждении правил внутреннего распорядка организации образования.
3. С учетом режима деятельности организации образования (круглосуточное пребывание обучающихся и воспитанников, пребывание их в течение определенного времени, сменности учебных занятий и других особенностей работы организации образования) администрацией организации образования устанавливается режим рабочего времени и времени отдыха педагогических и других сотрудников организации образования.

Атырау облысы білім беру ұйымдарының ішкі тәртіптемесінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 156 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 05 маусымда № 3222 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2024 жылғы 27 маусымдағы № 152 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 27.06.2024 № 152 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабы 2-тармағы 24-7) тармақшасына сәйкес Атырау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Атырау облысы білім беру ұйымдарының ішкі тәртіптемесінің үлгілік қағидалары бекітілсін.
2. "Атырау облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны қалалық, аудандық білім бөлімдерінің, облыстық білім беру ұйымдарының назарына жеткізсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары Ш.Ж. Мұқанға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Ізмұхамбетов
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 156 қаулысына қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 156 қаулысымен бекітілген
Атырау облысы білім беру ұйымдарының ішкі тәртіптемесінің үлгілік қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Атырау облысы бойынша білім беру ұйымдарының ішкі тәртіптемесінің үлгілік қағидалары" (бұдан әрі – Үлгілік қағида) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабы 2-тармағының 24-7) тармақшасына сәйкес әзірленді және білім беру ұйымдарының ішкі тәртіптемесінің қағидасын әзірлеу және бекіту үшін негіз болып табылады.
2. Үлгілік қағида білім беру ұйымдарының ішкі тәртіптемесінің қағидасын әзірлеу және бекіту кезінде бірыңғай тәсілдерді қамтамасыз ету мақсатында әзірленген.
3. Білім беру ұйымдарының қызмет режимін ескере отырып (білім алушылар мен тәрбиеленушілердің тәулік бойы болуы, олардың белгілі бір уақытта ғана болуы, оқу сабақтарының ауысымдылығы және білім беру ұйымының өзге де жұмыс ерекшелігіне қарай) білім беру ұйымдарының әкімшілігі білім беру ұйымдарының педагог және өзге де қызметкерлерінің жұмыс және демалыс уақыттарының режимін белгілейді.

4. В целях обеспечения внутреннего распорядка администрация организации образования обеспечивает соблюдение сотрудниками, а также обучающимися и воспитанниками организации образования, обязанностей, возложенных на них законодательством Республики Казахстан в области образования и Правилами внутреннего распорядка организации образования.
2. Внутренний распорядок организации образования
5. В правилах внутреннего распорядка организации образования должны предусматриваться:
взаимодействие администрации организации образования и педагогов с обучающимися и воспитанниками;
поведение участников учебно-воспитательного процесса;
условия для получения знаний и сохранения жизни и здоровья обучающихся и воспитанников, охраны прав детей;
организация повышения профессиональной квалификации сотрудников организации;
время начала и окончания работы организации образования, перерывы между ними;
форма одежды воспитанников и обучающихся;
продолжительность учебных занятий обучающихся и воспитанников.
6. Администрация организации образования обеспечивает доступность и ознакомление сотрудников, обучающихся и воспитанников, а также их родителей или других законных представителей с Правилами внутреннего распорядка организации образования.

4. Ішкі тәртіптемені қамтамасыз ету мақсатында білім беру ұйымдарының әкімшілігі білім беру ұйымдары қызметкерлерінің, сонымен қатар білім алушылар мен тәрбиеленушілердің білім беру саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасымен және білім беру ұйымының ішкі тәртіп қағидасымен жүктелген міндеттерді сақтауын қамтамасыз етеді.
2. Білім беру ұйымдарының ішкі тәртіптемесі
5. Білім беру ұйымдарының ішкі тәртіптемесінің қағидасында:
білім беру ұйымының әкімшілігі және педагогтерінің білім алушыларымен және тәрбиеленушілерімен өзара қарым-қатынасы;
оқу-тәрбие процесіне қатысушылардың тәртібі;
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің білім алуы және өмірі мен денсаулығын сақтау, балалардың құқықтарын қорғау үшін жағдайлар;
ұйым қызметкерлерінің кәсіби біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;
білім беру ұйымы жұмысының басталу және аяқталу уақыты, олардың арасындағы үзілістер;
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің киім үлгілері;
білім алушылар мен тәрбиеленушілердің оқу сабақтарының ұзақтығы қарастырылуы тиіс.
6. Білім беру ұйымының әкімшілігі қызметкерлердің, білім алушылар мен тәрбиеленушілердің, сонымен қатар, олардың ата-аналарының немесе басқа да заңды өкілдерінің білім беру ұйымының ішкі тәртіптемесінің қағидасына қолжетімділігін және таныстыруды қамтамасыз етеді.