Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений
Постановление акимата Атырауской области от 12 июня 2015 года № 182. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 23 июля 2015 года № 3264. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 25 декабря 2019 года № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 25.12.2019 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" согласно приложению 7 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенным постановлением акимата Атырауской области от 27.12.2016 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу постановление акимата Атырауской области от 23 мая 2014 года № 154 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2941, опубликовано 10 июля 2014 года в газете "Прикаспийская коммуна").

Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 12 маусымдағы № 182 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 шілдеде № 3264 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 25.12.2019 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес "Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы әкімдігінің 27.12.2016 № 310 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Атырау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 23 мамырдағы № 154 "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" қаулысының күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2941 тіркелген, 2014 жылғы 10 шілдеде "Атырау" газетінде жарияланған).

3. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие приказов исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 270 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11051), № 271 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11052) и № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050).
Исполняющий обязанности
акима области
Г. Дюсембаев
Приложение 1 к постановлению акимата Атырауской области от "12" июня 2015 года № 182
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "12" июня 2015 года № 182
Регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Атырауской области, районов и города Атырау (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата Атырауской области от 04.07.2016 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9-1 стандарта государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством", утвержденном приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

3. Осы қаулының орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 270 "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11051 болып тіркелген), № 271 "Жер қатынастары саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11052 болып тіркелген) және № 272 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 болып тіркелген) бұйрықтарының қолданысқа енгізілуінен бұрын емес.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы Ғ. Дүйсембаев
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысына 1-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысымен бекітілген
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Атырау облысы, Атырау қаласы мен аудандардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 04.07.2016 № 136 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі - жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісі не Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.

Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата Атырауской области от 27.12.2016 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления акимата Атырауской области от 27.12.2016 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя регистрирует поступившие документы и передает руководителю в течении 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с содержанием документа, налагает резолюцию и отправляет специалисту на исполнение в течении 15 (пятнадцати) минут;
3) специалист проверяет представленные документы и готовит к утверждению акт либо мотивированный ответ об отказе и направляет их руководителю услугодателя для подписания в течении 2 (двух) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя в течении 30 (тридцати) минут проверяет подготовленный акт либо мотивированный ответ об отказе, подписывает и направляет работнику канцелярии услугодателя;
5) работник канцелярии услугодателя регистрирует результат государственной услуги и выдает услугополучателю или передает курьеру Государственной корпорации для выдачи услугополучателю в течении 6 (шести) часов.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
работник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя;
специалист.
7. Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 27.12.2016 № 310 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш негіз болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 27.12.2016 № 310 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері келіп түскен құжаттарды 15 (он бес) минут ішінде тіркейді және басшыға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттың мазмұнымен танысып, бұрыштама қояды және 15 (он бес) минут ішінде маманға орындауға жібереді;
3) маман ұсынылған құжаттарды тексеріп, бекітуге актіні не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және оларды 2 (екі) жұмыс күні ішінде қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 30 (отыз) минут ішінде дайындалған актіні не бас тарту туралы дәлелді жауапты тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жібереді;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркеп, көрсетілетін қызметті алушыға береді немесе көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін 6 (алты) сағат ішінде Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысына береді.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) жұмылдырылған:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
маман.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында және "Мемлекеттің жеке меншікке сатылатын нақты жер учаскілерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы 2-қосымшасында берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

Сноска. Наименование раздела 4 в редакции постановления акимата Атырауской области от 04.07.2016 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Пошаговые действия и решения по оказанию государственной услуги (диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Государственной корпорации приведена в приложении 3 к настоящему регламенту) через Государственной корпорации:
1) процесс 1 – работник Государственной корпорации принимает от услугополучателя необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта, в случае предоставления неполного пакета документов, выдает расписку об отказе в их принятии (в течении 15 (пятнадцати) минут);
2) процесс 2 – если документы полные, работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает расписку услугополучателю о приеме соответствующих документов (в течении 15 (пятнадцати) минут);
3) процесс 3 – работник Государственной корпорации передает документы в накопительный сектор Государственной корпорации и вводит данные в информационную систему Государственной корпорации (в течении 15 (пятнадцати) минут);
4) процесс 4 – накопительный сектор собирает документы, составляет реестр и передает документы услугодателю через курьера Государственной корпорации (в течении 1 (одного) рабочего дня);
5) процесс 5 – курьер Государственной корпорации передает документы в канцелярию услугодателя (в течении 15 (пятнадцати) минут);
6) процесс 6 – услугодатель после получения документов с Государственной корпорации проходит этапы оказания государственной услуги, указанные в пункте 5 настоящего Регламента (в течении 3 (трех) рабочих дней);
7) процесс 7 – курьер Государственной корпорации передает результат государственной услуги в накопительный сектор (в течении 15 (пятнадцати) минут);
8) процесс 8 – работник накопительного сектора Государственной корпорации с помощью сканерного штрих-кода отмечает полученные документы от услугодателя в информационную систему Государственной корпорации (в течении 15 (пятнадцати) минут);
9) процесс 9 – накопительный сектор передает результат государственной услуги инспектору Государственной корпорации (в течении 30 (тридцати) минут);
10) процесс 10 – инспектор Государственной корпорации выдает услугополучателю результат государственной услуги (в течении 20 (двадцати) минут).
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги
Приложение 2 Регламенту государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
Приложение 3 к Регламенту оказания государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Государственной корпорации
Таблица. Условные обозначения

Ескерту. 4-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 04.07.2016 № 136 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша шешімдер мен адымдық іс-қимылдар (Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында берілген):
1) 1-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9–тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттар топтамасының толық емес ұсынылған жағдайда оларды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (15 (он бес) минут ішінде).
2) 2-процесс егер құжаттар толық болса, Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді (15 (он бес) минут ішінде);
3) 3-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы секторына береді және Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне деректерді енгізеді (15 (он бес) минут ішінде);
4) 4-процесс – жинақтаушы сектор құжаттарды жинайды, тізілім жасайды және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысы арқылы береді (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
5) 5-процесс Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне құжаттарды береді (15 (он бес) минут ішінде);
6) 6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорациядан құжаттарды алғаннан кейін осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдерінен өтеді (3 (үш) жұмыс күні ішінде);
7) 7-процесс – Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін жинақтаушы секторға жібереді (15 (он бес) минут ішінде);
8) 8-процесс - Мемлекеттік корпорация жинақтаушы секторының қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған құжаттарды сканерлік штрих-кодтың көмегімен Мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйесіне белгілейді (15 (он бес) минут ішінде);
9) 9-процесс жинақтаушы сектор мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін Мемлекеттік корпорация инспекторына береді (30 (отыз) минут ішінде);
10) 10-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді (20 (жиырма) минут ішінде).
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшасы"
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес–процестерінің анықтамалығы
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер

Приложение 2 к постановлению акимата Атырауской области от "12" июня 2015 года № 182
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "12" июня 2015 года № 182
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Атырауской области, районов и города Атырау (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – веб- портал).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата Атырауской области от 04.07.2016 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - постановление о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее - разрешение), либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме и распечатывается.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата Атырауской области от 27.12.2016 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление либо электронная заявка по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления акимата Атырауской области от 27.12.2016 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысына 2-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысымен бекітілген
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Атырау облысы, Атырау қаласы мен аудандардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - веб-портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 04.07.2016 № 136 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулы (бұдан әрі- рұқсат) не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу үшін қағаз жеткізгіште жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді және басып шығарылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 27.12.2016 № 310 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш негіз болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 27.12.2016 № 310 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя регистрирует поступившую документацию и передает пакет документов руководителю услугодателя в течении 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с содержанием документа, налагает резолюцию и отправляет руководителю местного уполномоченного органа по земельным отношениям на исполнение в течении 15 (пятнадцати) минут;
3) руководитель местного уполномоченного органа по земельным отношениям ознакамливается с содержанием документа, налагает резолюцию и отправляет специалисту местного уполномоченного органа по земельным отношениям на исполнение в течении 15 (пятнадцати) минут;
4) специалист местного уполномоченного органа по земельным отношениям в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов подгатовливает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет руководителю местного уполномоченного органа по земельным отношениям для подписания.
Рассматривает документы на соответствие законодательству (при необходимости направляет на согласование в уполномоченные органы в области особо охраняемых природных территорий и землями лесного фонда) готовит проект разрешения услугодателя, согласовывает его с членами услугодателя и руководителем местного уполномоченного органа в течении 8 (восьми) рабочих дней;
5) руководитель местного уполномоченного органа по земельным отношениям подписывает мотивированный отказ либо согласовывает проект разрешения и направляет руководителю услугодателя для подписания в течении 30 (тридцати) минут;
6) работник канцелярии местного уполномоченного органа по земельным отношениям выдает услугополучателю мотивированный отказ в течении 15 (пятнадцати) минут;
7) руководитель услугодателя подписывает разрешение и направляет в канцелярию в течение 1 (одного) часа;
8) работник канцелярии услугодателя регистрирует результат государственной услуги и выдает услугополучателю или передает курьеру Государственной корпорации для выдачи услугополучателю либо направляет через портал в течении 3 (трех) часов.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
работник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя либо лицо его заменяющее;
специалист;
руководитель местного уполномоченного органа по земельным отношениям.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері келіп түскен құжаттаманы 15 (он бес) минут ішінде тіркейді және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттың мазмұнымен танысып, бұрыштама қояды және 15 (он бес) минут ішінде жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысына жолдайды;
3) жер қатынастар жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысы құжаттың мазмұнымен танысып, бұрыштама қояды және жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті органның маманына орындау үшін 15 (он бес) минут ішінде жібереді;
4) жер қатынастар жөніндегі жергілікті уәкілетті органның маманы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда әрі қарай өтінішті қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды дайындап, жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысына қол қою үшін жолдайды.
Құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарайды (қажет болған жағдайда ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен орман қорларының жерлері саласындағы уәкілетті органға келісім алуға жібереді), 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші мүшелерімен және жергілікті уәкілетті орган басшысымен келіседі;
5) жер қатынастар жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысы дәлелді бас тартуға қол қояды не рұқсат жобасына келісім беріп, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін 30 (отыз) минут ішінде жолдайды;
6) жер қатынастар жөніндегі жергілікті уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға 15 (он бес) минут ішінде дәлелді бас тартуды береді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатқа қол қояды және кеңсеге 1 (бір) сағат ішінде жібереді;
8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркеп, көрсетілетін қызметті алушыға береді немесе көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін 3 (үш) сағат ішінде Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысына береді не портал арқылы жібереді.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) жұмылдырылған:
көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері;
көрсетілетін қызмет берушінің басшысы не оны алмастыратын тұлға;
маман;
жер қатынастар жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысы.

7. Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Наименование раздела 4 в редакции постановления акимата Атырауской области от 04.07.2016 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Этапы оказания государственной услуги через Государственной корпорации (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту):
1) процесс 1 – работник Государственной корпорации принимает от услугополучателя необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта, в случае предоставления неполного пакета документов, выдает расписку об отказе в их принятии;
2) процесс 2 – инспектор Государственной корпорации регистрирует поступившие документы и выдает расписку услугополучателю о приеме соответствующих документов с указанием (максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 (пятнадцати) минут);
3) процесс 3 – инспектор Государственной корпорации передает документы в накопительный сектор Государственной корпорации и вводит данные в информационную систему Государственной корпорации (в течении 15 (пятнадцати) минут);
4) процесс 4 – накопительный сектор собирает документы, составляет реестр и передает документы услугодателю через курьера Государственной корпорации (в течении 1 (одного) часа);
5) процесс 5 – курьер Государственной корпорации передает документы в канцелярию услугодателя (в течении 1 (одного) рабочего дня);
6) процесс 6 – услугодатель после получения документов с Государственной корпорации проходит этапы оказания государственной услуги, указанные в пункте 5 настоящего Регламента (в течении 10 (десяти) рабочих дней);
7) процесс 7 – курьер Государственной корпорации передает результат государственной услуги в накопительный сектор (в течении 15 (пятнадцати) минут);
8) процесс 8 – работник накопительного сектора Государственной корпорации с помощью сканерного штрих-кода отмечает полученные документы от услугодателя в информационную систему Государственной корпорации (в течении 15 (пятнадцати) минут);

7. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында және "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы 2-қосымшасында берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Ескерту. 4-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 04.07.2016 № 136 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету кезеңдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында берілген):
1) 1) 1-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттар топтамасын толық емес ұсынған жағдайда оларды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (15 (он бес) минут ішінде);
2) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы келіп түскен құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы көрсетілген қолхат береді (өтініш берген күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге жол берілген ең ұзақ уақыт 15 (он бес) минуттан аспайды);
3) 3-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы құжаттарды Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы секторына береді және деректерді Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне енгізеді (15 (он бес) минут ішінде);
4) 4-процесс – жинақтаушы сектор құжаттарды жинайды, тізілім жасақтайды және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды Мемлекеттік корпорацияның курьері арқылы береді (1 (бір) сағат ішінде);
5) 5-процесс – Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысы көрсетілетін қызметті беруші кеңсесіне құжаттарды береді (1(бір) жұмыс күні ішінде).
6) 6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорациядан құжаттарды алғаннан кейін осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетудің кезеңдерінен өтеді (10 (он) жұмыс күні ішінде).
7) 7-процесс – Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін жинақтаушы секторға береді (15 (он бес) минут ішінде);
8) 8-процесс – Мемлекеттік корпорация жинақтаушы секторының қызметкері сканерлік штрих-кодтың көмегімен көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған құжаттарды Мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйесіне белгілейді (15 (он бес) минут ішінде);

9) процесс 9 – накопительный сектор передает результат государственной услуги инспектору Государственной корпорации (в течении 30 (тридцати) минут);
10) процесс 10 – инспектор Государственной корпорации выдает услугополучателю результат государственной услуги (в течении 15 (пятнадцати) минут).
9. Пошаговые действия и решения услугодателя через веб-портал (диаграмма №2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги приведена через веб-портал в приложении 3 к настоящему Регламенту):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на веб-портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на веб-портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на веб-портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование веб-порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на веб-портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) в шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) для обработки услугодателем;

9) 9-процесс – жинақтаушы сектор мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін Мемлекеттік корпорация инспекторына береді (30 (отыз) минут ішінде);
10) 10-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді (15 (он бес) минут ішінде).
9. Веб-портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдер (веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген):
1) көрсетілетін қызметті алушы веб-порталда тіркеуді жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) және парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүргізіледі) көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЖСН/БСН мен парольді (авторландыру процесі) веб-порталда енгізуі;
3) 3-шарт – веб-порталда тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – веб-порталмен көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабараламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс көрсетілетін қызмет алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрде қажетті құжаттардың көшірмелерін сұрау салудың нысанына бекітуі, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін электрондық цифрлық қолтаңбаның (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдық мерзімі мен қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі үшін "электрондық үкімет" шлюзіне (бұдан әрі - ЭҮШ) жіберу;

9) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания государственной услуги;
10) процесс 6 – получение услугополучателем результата государственной услуги (в форме электронного документа), сформированного веб-порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
Приложение 3 к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Государственной корпорации
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал
Таблица. Условные обозначения
Приложение 3 к постановлению акимата Атырауской области от 12" июня 2015 года № 182
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "12" июня 2015 года № 182
Регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Атырауской области, районов и города Атырау (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация).
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – веб- портал).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата Атырауской области от 04.07.2016 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса берген Стандарттың 9–тармағында көрсетілген құжаттардың және мемлекеттік қызметті көрсету үшін негіздерге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының веб-порталмен қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанында) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысына 3-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Атырау облысы, Атырау қаласы мен аудандардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі -веб-портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 04.07.2016 № 136 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

3. Результат оказания государственной услуги – утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка (далее – приказ) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9-1 стандарта государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденном приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата Атырауской области от 27.12.2016 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление согласно приложению 1 к Стандарту.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления акимата Атырауской области от 27.12.2016 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя регистрирует поступившие документы и передает руководителю в течении 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с содержанием документа, налагает резолюцию и отправляет специалисту на исполнение в течении 15 (пятнадцати) минут;
3) специалист услугодателя в течении 5 (пяти) рабочих дней проверяет представленные документы и готовит приказ либо мотивированный ответ об отказе и направляет их руководителю услугодателя для подписания;

3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – бекітілген жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасы (бұдан әрі – бұйрық) не Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу үшін қағаз жеткізгіште жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілген қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 27.12.2016 № 310 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш негіз болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 27.12.2016 № 310 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері келіп түскен құжаттарды 15 (он бес) минут ішінде тіркейді және басшыға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттың мазмұнымен танысып, бұрыштама қояды және 15 (он бес) минут ішінде маманға орындауға жібереді;
3) маман ұсынылған құжаттарды тексеріп, бұйрықты не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және оларды 5 (бес) жұмыс күні ішінде қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;

4) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет подготовленный приказ либо мотивированный ответ об отказе, подписывает и направляет в канцелярию услугодателя;
5) работник канцелярии услугодателя регистрирует результат государственной услуги и выдает услугополучателю или передает курьеру Государственной корпорации для выдачи услугополучателю либо направляет через портал в течении 6 (шести) часов.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
работник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя либо лицо его заменяющее;
специалист.
7. Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Наименование раздела 4 в редакции постановленияакимата Атырауской области от 04.07.2016 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Этапы оказания государственной услуги через Государственной корпорации (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Государственной корпорации приведены в приложении 2 к настоящему регламенту);
1) процесс 1 – работник Государственной корпорации принимает от услугополучателя необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта, в случае предоставления неполного пакета документов, выдает расписку об отказе в их принятии (в течении 15 (пятнадцати) минут);
2) процесс 2 – если документы полные, работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает расписку услугополучателю о приеме соответствующих документов (в течении 15 (пятнадцати) минут);
3) процесс 3 – работник Государственной корпорации передает документы в накопительный сектор Государственной корпорации и вводит данные в информационную систему Государственной корпорации (в течении 15 (пятнадцати) минут);
4) процесс 4 – накопительный сектор собирает документы, составляет реестр и передает документы услугодателю через курьера Государственной корпорации (в течении 1 (одного) дня);

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайындалған бұйрықты не бас тарту туралы дәлелді жауапты тексереді, қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркеп, 6 (алты) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушыға береді немесе көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысына береді не портал арқылы жібереді.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) жұмылдырылған:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
маман.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында және "Жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы 2-қосымшасында берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Ескерту. 4-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 04.07.2016 № 136 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету кезеңдері (мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында берілген):
1) 1-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттар пакеті толық емес ұсынған жағдайда оларды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (15 (он бес) минут ішінде);
2) 2-процесс егер құжаттар толық болса, Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді (15 (он бес) минут ішінде);
3) 3-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы құжаттарды Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы секторына береді және деректерді Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне енгізеді (15 (он бес) минут ішінде);
4) 4-процесс – жинақтаушы сектор құжаттарды жинайды, тізілім жасақтайды және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысы арқылы береді (1 (бір) жұмыс күні ішінде);

5) процесс 5 – курьер Государственной корпорации передает документы в канцелярию услугодателя (в течении 1 (одного) часа);
6) процесс 6 – услугодатель после получения документов с Государственной корпорации проходит этапы оказания государственной услуги, указанные в пункте 5 настоящего регламента (в течении 7 (семи) рабочих дней);
7) процесс 7 – курьер Государственной корпорации передает результат государственной услуги в накопительный сектор (в течении 15 (пятнадцати) минут);
8) процесс 8 – работник накопительного сектора Государственной корпорации с помощью сканерного штрих-кода отмечает полученные документы от услугодателя в информационную систему Государственной корпорации (в течении 15 (пятнадцати) минут);
9) процесс 9 – накопительный сектор передает результат государственной услуги работнику Государственной корпорации (в течении 30 (тридцати) минут);
10) процесс 10 – работник Государственной корпорации выдает услугополучателю результат государственной услуги (в течении 15 (пятнадцати) часов).
8. Этапы оказания государственной услуги через веб-портал (диаграмма №2 функционального взаимодействия при оказании услуги через портал приведены в приложении 3 к настоящему регламенту):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на веб-портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на веб-портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на веб-портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

5) 5-процесс – Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысы көрсетілетін қызметті беруші кеңсесіне құжаттарды береді (1 (бір) сағат ішінде);
6) 6-процесс – көрсетілген қызметті беруші Мемлекеттік корпорациядан құжаттарды алғаннан кейін осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетудің кезеңдерінен өтеді (7 (жеті) жұмыс күні ішінде);
7) 7-процесс – Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін жинақтаушы секторға береді (15 (он бес) минут ішінде);
8) 8-процесс – Мемлекеттік корпорация жинақтаушы секторының қызметкері сканерлік штрих-кодтың көмегімен көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған құжаттарды Мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйесіне белгілейді (15 (он бес) минут ішінде);
9) 9-процесс – жинақтаушы сектор мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін Мемлекеттік корпорация инспекторына береді (30 (отыз) минут ішінде);
10) 10-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді (15 (он бес) минут ішінде).
9. Веб-портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдер (веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген):
1) көрсетілетін қызметті алушы веб-порталда тіркеуді жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) және парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүргізіледі) көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЖСН/БСН мен парольды (автордандыру процесі) веб-порталда енгізуі;
3) 1-шарт – веб-порталда тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – веб-порталмен көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабараламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс көрсетілетін қызмет алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электронды түрде қажетті құжаттардың көшірмелерін сұрау салудың нысанына бекітуі, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;

6) условие 2 – проверка на веб-портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) для обработки услугодателем;
9) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания государственной услуги;
10) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (справка в форме электронного документа), сформированного веб-порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
Приложение 3 к Регламенту оказания государственной услуги "Утверждение землеусроительных проектов по формированию земельных участков"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Государственной корпорации
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал/веб-портал
Таблица. Условные обозначения
Приложение 4 к постановлению акимата Атырауской области от 12" июня 2015 года № 182
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "12" июня 2015 года № 182
Регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Атырауской области, районов и городов областного значения, акимами городов районного значения, поселка, села, сельского округа (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляются через:

6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдық мерзімі мен қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы электронды мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі үшін "электрондық үкімет" шлюзіне (бұдан әрі - ЭҮШ) жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілген қызметті алушы қоса берген Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың және мемлекеттік қызметті көрсету үшін негіздерге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының веб-порталмен қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы анықтаманы) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту"
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Портал/веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысына 4-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Атырау облысы, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімдері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:

1) работник канцелярии услугодателя регистрирует поступившие документы и передает руководителю в течении 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с содержанием документа, налагает резолюцию и отправляет руководителю местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства на исполнение в течении 2 (двух) часов;
3) руководитель местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства ознакамливается с содержанием документа, налагает резолюцию и отправляет специалисту местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства на исполнение в течении 15 (пятнадцати) минут;
4) специалист местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства направляет его на согласование одновременно всем заинтересованным государственным органам, соответствующим службам и получает согласование в течении 5 (пяти) рабочих дней, в течении 2 (двух) рабочих дней со дня поступления заключении подготавливает предложение (далее-предложение) о возможности использования земельного участка по заявленному целевому назначению и направляет руководителю местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства;
5) руководитель местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства подписывает предложение в течении 2 (двух) часов и направляет специалисту местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства;
6) специалист местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства направляет заключение в комиссию в течении 2 (двух) часов;
7) комиссия составляет заключение в двух экземплярах в форме протокольного решения в течении 5 (пяти) рабочих дней с момента поступления в комиссию предложения и передает заключение специалисту местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства;
8) специалист местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства подготавливает письмо в уполномоченный орган по земельным отношениям и направляет руководителю местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства на подпись в течении 30 (тридцати) минут;
9) руководитель местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства подписывает подготовленное письмо и передает работнику канцелярии в течении 30 (тридцати) минут;
10) работник канцелярии местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства регистрирует письмо и направляет документы в местный уполномоченный орган по земельным отношениям в течении 1 (одного) часа;

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері келіп түскен құжаттарды 15 (он бес) минут ішінде тіркейді және құжаттар пакетін басшыға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттың мазмұнымен танысып, бұрыштама қояды және 2 (екі) сағат ішінде сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның басшысына орындауға жолдайды;
3) сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның басшысы құжаттың мазмұнымен танысып, бұрыштама қояды және сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның маманына орындау үшін 15 (он бес) минут ішінде жібереді;
4) сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның маманы оны бір мезгілде барлық мүдделі мемлекеттік органдарға, тиісті қызметтерге 5 (бес) жұмыс күні ішінде келісім алу үшін жолдайды, қорытынды келіп түскен сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде жер учаскесін өтініш берілген нысаналы мақсатта пайдалану мүмкіндігі туралы ұсынысты (бұдан әрі-ұсыныс) дайындайды сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның басшысына жолдайды;
5) сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның басшысы ұсынысқа 2 (екі) сағат ішінде қол қояды және сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның маманына жібереді;
6) сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның маманы қорытындыны 2 (екі) сағат ішінде комиссияға жібереді;
7) комиссияға ұсыныс келіп түскен сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде комиссия хаттамалық шешім нысанында екі данада қорытынды жасайды және қорытындыны сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның маманына береді;
8) сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның маманы жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілітті органға хат дайындайды және сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның басшысына 30 (отыз) минут ішінде қол қоюға жібереді;
9) сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның басшысы дайындалған хатқа қол қояды және кеңсе қызметкеріне 30 (отыз) минут ішінде береді;
10) сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері хатты тіркейді және құжаттарды 1 (бір) сағат ішінде жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті органға жібереді;

11) работник канцелярии местного уполномоченного органа по земельным отношениям в течении 30 (тридцати) минут регистрирует поступившие документы и передает руководителю местного уполномоченного органа по земельным отношениям;
12) руководитель местного уполномоченного органа по земельным отношениям ознакамливается с содержанием документа, налагает резолюцию и отправляет специалисту местного уполномоченного органа по земельным отношениям в течении 15 (пятнадцати) минут;
13) специалист местного уполномоченного органа по земельным отношениям рассматривает поступившие документы, готовит проект решения в течении 2 (двух) рабочих дней, согласовывает с соответствующими государственными органами и должностными лицами в течении 4 (четырех) рабочих дней и направляет на подпись руководителю услугодателя в течении 1 (одного) часа;
14) руководитель услугодателя подписывает решение в течении 1 (одного) рабочего дня и передает в канцелярию;
15) работник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает результат государственной услуги услугополучателю или передает курьеру Государственной корпорации для выдачи услугополучателю либо направляет через портал в течении 3 (трех) рабочих дней.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
работник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя либо лицо его заменяющее;
руководитель местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства;
специалист местного уполномоченного органа в сфере архитектуры и градостроительства;
работник канцелярии местного уполномоченного органа по земельным отношениям;
руководитель местного уполномоченного органа по земельным отношениям;
специалист местного уполномоченного органа по земельным отношениям.
7. Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" в приложении 4 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Наименование раздела 4 в редакции постановленияакимата Атырауской области от 04.07.2016 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11) жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері 30 (отыз) минут ішінде келіп түскен құжаттарды тіркейді және жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті орган басшысына береді;
12) жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті орган басшысы құжаттың мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және 15 (он бес) минут ішінде жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті органның маманына жібереді;
13) жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті органның маманы келіп түскен құжаттарды қарап, 2 (екі) жұмыс күні ішінде шешім жобасын дайындайды, 4 (төрт) жұмыс күні ішінде мемлекеттік органдармен келіседі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 1 (бір) сағат ішінде жолдайды;
14) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешімге қол қояды және кеңсеге береді;
15) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеп, 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға береді немесе көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорация хат тасушысына береді не портал арқылы жібереді.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) жұмылдырылған:
көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері;
көрсетілетін қызмет берушінің басшысы не оны алмастыратын тұлға;
сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның басшысы;
сәулет және қала құрылысы саласындағы жергілікті уәкілетті органның маманы;
жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті органның басшысы;
жер қатынастары жөніндегі жергілікті уәкілетті орган маманы.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында және "Жер учаскісінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы 2-қосымшасында берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Ескерту. 4-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 04.07.2016 № 136 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

8. Этапы оказания государственной услуги через Государственной корпорации (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту):
1) процесс 1 – работник Государственной корпорации принимает от услугополучателя необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта, в случае предоставления неполного пакета документов, выдает расписку об отказе в их принятии;
2) процесс 2 – инспектор Государственной корпорации регистрирует поступившие документы и выдает расписку услугополучателю о приеме соответствующих документов с указанием (максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 (пятнадцати) минут);
3) процесс 3 – инспектор Государственной корпорации передает документы в накопительный сектор Государственной корпорации и вводит данные в информационную систему Государственной корпорации (в течении 15 (пятнадцати) минут);
4) процесс 4 – накопительный сектор собирает документы, составляет реестр и передает документы услугодателю через курьера Государственной корпорации (в течении 1 (одного) рабочего дня);
5) процесс 5 – курьер Государственной корпорации передает документы в канцелярию услугодателя (в течении 1 (одного) рабочего дня);
6) процесс 6 – услугодатель после получения документов с Государственной корпорации проходит этапы оказания государственной услуги, указанные в пункте 5 настоящего Регламента (в течении 30 (тридцати) рабочих дней);
7) процесс 7 – курьер Государственной корпорации передает результат государственной услуги в накопительный сектор (в течении 15 (пятнадцати) минут);
8) процесс 8 – работник накопительного сектора Государственной корпорации с помощью сканерного штрих-кода отмечает полученные документы от услугодателя в информационную систему Государственной корпорации (в течении 15 (пятнадцати) минут);
9) процесс 9 – накопительный сектор передает результат государственной услуги инспектору Государственной корпорации (в течении 15 (пятнадцати) минут);
10) процесс 10 – инспектор Государственной корпорации выдает услугополучателю результат государственной услуги (в течении 15 (пятнадцати) минут).
9. Пошаговые действия и решения услугодателя через веб-портал (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги приведена через веб-портал в приложении 3 к настоящему Регламенту):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на веб-портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);

8. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету кезеңдері (мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында берілген):
1) 1-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттар пакеті толық емес ұсынылған жағдайда оларды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (15 (он бес) минут ішінде);
2) 2-процесс Мемлекеттік корпорация инспекторы келіп түскен құжаттарды тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы белгісімен қабылдағаны туралы көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді (көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілген ең ұзақ уақыты – (15 (он бес) минуттан аспайды);
3) 3-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы құжаттарды Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы секторына береді және деректерді Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне енгізеді (15 (он бес) минут ішінде);
4) 4-процесс – жинақтаушы сектор құжаттарды жинайды, тізілім жасақтайды және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды Мемлекеттік корпорацияның курьері арқылы береді (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
5) 5-процесс – Мемлекеттік корпорацияның курьері көрсетілетін қызметті беруші кеңсесіне құжаттарды береді (1(бір) жұмыс күні ішінде);
6) 6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорациядан құжаттарды алғаннан кейін осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетудің кезеңдерінен өтеді (30 (отыз) жұмыс күні ішінде);
7) 7-процесс – Мемлекеттік корпорацияның курьері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін жинақтаушы секторға береді (15 (он бес) минут ішінде);
8) 8-процесс – Мемлекеттік корпорация жинақтаушы секторының қызметкері сканерлік штрих-кодтың көмегімен көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған құжаттарды Мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйесіне белгілейді (15 (он бес) минут ішінде);
9) 9-процесс – жинақтаушы сектор мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін Мемлекеттік корпорация инспекторына береді (15 (он бес) минут ішінде);
10) 10-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді (15 (он бес) минут ішінде).
9. Веб-портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдер (веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген):
1) көрсетілетін қызметті алушы веб-порталда тіркеуді жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) және парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүргізіледі) көмегімен жүзеге асырады;

2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на веб-портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на веб-портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование веб-порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на веб-портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) в шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) для обработки услугодателем;
9) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания государственной услуги;
10) процесс 6 – получение услугополучателем результата государственной услуги (в форме электронного документа), сформированного веб-порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
Приложение 3 к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через центр
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал
Таблица. Условные обозначения

2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЖСН/БСН мен парольді (авторландыру процесі) веб-порталда енгізуі;
3) 1-шарт – веб-порталда тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – веб-порталмен көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабараламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызмет алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрде қажетті құжаттардың көшірмелерін сұрау салудың нысанына бекітуі, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін электрондық цифрлық қолтаңбаны (бұдан әрі - ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдық мерзімі мен қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі үшін "электрондық үкімет" шлюзіне (бұдан әрі - ЭҮШ) жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілген қызметті алушы қоса берген Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың және мемлекеттік қызметті көрсету үшін негіздерге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының веб-порталмен қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы анықтаманы) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру"
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы
Веб-портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер

Приложение 5 к постановлению акимата Атырауской области от "12" июня 2015 года № 182
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "12" июня 2015 года № 182
Регламент государственной услуги "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя и (или) местных исполнительных органов районов;
2) веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - постановление услугодателя о решении перевода орошаемой пашни в неорашаемые виды угодий (далее – разрешение) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9-1 стандарта государственной услуги "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий", утвержденном приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме и распечатывается.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата Атырауской области от 27.12.2016 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысына 5-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысымен бекітілген
"Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың жергілікті атқарушы органдары көрсетеді (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі және (немесе) аудандардың жергілікті атқарушы органдар;
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыру шешімі (бұдан әрі – рұқсат) туралы қаулысы не Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Суармалы егістікті алқаптардың суарылмайтын түріне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілген қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметтті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу үшін қағаз жеткізгіште жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді және басып шығарылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 27.12.2016 № 310 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления акимата Атырауской области от 27.12.2016 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии местного исполнительного органа района (города областного значения) регистрирует поступившие документы и передает руководителю местного исполнительного органа района (города областного значения) в течении 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель местного исполнительного органа района рассматривает документы и направляет в уполномоченные органы по земельным отношениям районов и города областного значения (далее – уполномоченный орган района) для исполнения в течении 2 (двух) часов;
3) работник канцелярии уполномоченного органа района в течении 15 (пятнадцати) минут с момента поступления документов, регистрирует и направляет руководителю уполномоченного органа района;
4) руководитель уполномоченного органа района рассматривает документы и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа района в течении 2 (двух) часов;
5) ответственный специалист уполномоченного органа района принимает и рассматривает документы, проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет руководителю уполномоченного органа района для подписания в течении 3 (трех) часов.
При соответствии документов законодательству согласовывает с районными органами сельского и водного хозяйства и по результатам согласования обобщает их, готовит заключение и передает руководителю для подписания в течении 1 (одного) календарного дня;
6) руководитель уполномоченного органа района подписывает заключение либо мотивированный ответ об отказе и передает работнику канцелярии уполномоченного органа района в течении 15 (пятнадцати) минут;
7) работник канцелярии уполномоченного органа района регистрирует заключение и направляет в уполномоченный орган области, либо ответ об отказе и выдает услугополучателю в течении 30 (тридцати) минут;
8) работник канцелярии уполномоченного органа области регистрирует поступившие документы и направляет руководителю уполномоченного органа области в течении 15 (пятнадцати) минут;

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша cуармалы егiстiктi суарылмайтын алқап түрлерiне ауыстыруға рұқсат беру туралы өтініш негіз болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 27.12.2016 № 310 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) ауданның (облыстық маңызы бар қала) жергілікті атқарушы органы кеңсесінің қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және 15 (он бес) минут ішінде ауданның (облыстық маңызы бар қала) жергілікті атқарушы орган басшысына береді;
2) ауданның (облыстық маңызы бар қала) жергілікті атқарушы орган басшысы құжаттарды қарап, облыстық маңызы бар аудандар мен қаланың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі-ауданның уәкілетті органы) орындауға 2 (екі) сағат ішінде жолдайды;
3) ауданның уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттар келіп түскен сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде тіркейді және ауданның уәкілетті органының басшысына жібереді;
4) ауданның уәкілетті органының басшысы құжаттарды қарап, ауданның уәкілетті органының жауапты маманға 2 (екі) сағат ішінде жолдайды;
5) ауданның уәкілетті органының жауапты маманы құжаттарды қабылдап, қарайды және ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда әрі қарай өтінішті қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды дайындап, 3 (үш) сағат ішінде ауданның уәкілетті органының басшысына қол қою үшін жолдайды.
Құжаттар заңнамаға сәйкес болған жағдайда ауданның селолық және су шаруашылығы органдарымен келіседі және келісім нәтижелері бойынша оларды жинақтайды, қорытынды дайындайды және 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде қол қою үшін басшыға береді;
6) ауданның уәкілетті орган басшысы қорытынды не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды 15 (он бес) минут ішінде ауданның уәкілетті органы кеңсесінің қызметкеріне береді;
7) ауданның уәкілетті органы кеңсесінің қызметкері қорытындыны тіркейді және облыстың уәкілетті органына жолдайды, не бас тарту туралы жауапты 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға береді;
8) облыстың уәкілетті органы кеңсесі қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және 15 (он бес) минут ішінде облыстың уәкілетті органының басшысына жібереді;

9) руководитель уполномоченного органа области рассматривает документы и направляет специалисту уполномоченного органа области в течении 30 (тридцати) минут;
10) специалист уполномоченного органа области рассматривает документы, согласовывает с областными органами сельского и водного хозяйства, охраны окружающей среды и по результатам согласования обобщает их, готовит заключение и передает руководителю уполномоченного органа области для подписания в течении 3 (трех) календарных дней;
11) руководитель уполномоченного органа области подписывает заключение и передает работнику канцелярии уполномоченного органа области в течении 30 (тридцати) минут;
12) работник канцелярии уполномоченного органа регистрирует заключение и направляет в центральный уполномоченный орган для согласования в течении 1 (одного) календарного дня (центральный уполномоченный орган согласовывает документы в течении 16 (шестнадцати) дней) принимает согласованные материалы с центрального уполномоченного органа, регистрирует их и направляет руководителю уполномоченного органа области в течении 15 (пятнадцати) минут;
13) руководитель уполномоченного органа области осуществляет ознакомление с поступившими документами и отправляет специалисту уполномоченного органа области в течении 15 (пятнадцати) минут;
14) специалист уполномоченного органа области подготавливает проект разрешения и согласовывает с руководителем уполномоченного органа, с членами акимата области, а также с соответствующими органами и направляет для подписания руководителю услугодателя в течении 6 (шести) календарных дней;
15) руководитель услугодателя подписывает разрешение и направляет в работнику канцелярии услугодателя в течении 1 (одного) календарных дней;
16) работник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает результат государственной услуги услугополучателю в течении 30 (тридцати) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
работник канцелярии местного исполнительного органа района;
руководитель местного исполнительного органа района;
работник канцелярии уполномоченного органа района;
руководитель уполномоченного органа района;
ответственный специалист уполномоченного органа района;
работник канцелярии уполномоченного органа области;
руководитель уполномоченного органа области;
специалист уполномоченного органа области;
руководитель услугодателя;
работник канцелярии услугодателя.

9) облыстың уәкілетті органының басшысы құжаттарды қарап, 30 (отыз) минут ішінде облыстың уәкілетті орган маманына жібереді;
10) облыстың уәкілетті органының маманы құжаттарды қарап, облыстың селолық және су шаруашылығы органдарымен келіседі және келісім нәтижелері бойынша оларды жинақтайды, қорытынды дайындайды және 3 (үш) күнтізбелік күн ішінде қол қою үшін облыстың уәкілетті органының басшысына береді;
11) облыстың уәкілетті органының басшысы қорытындыға қол қояды және 30 (отыз) минут ішінде облыстың уәкілетті органы кеңсесінің қызметкеріне береді;
12) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері қорытындыны тіркейді және 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде орталық уәкілетті органға келісу үшін жібереді (орталық уәкілетті орган құжаттарға 16 (он алты) күн ішінде келісім береді) орталық уәкілетті органмен келісілген материалдарды қабылдайды, оларды тіркейді және облыстың уәкілетті органының басшысына жолдайды.
13) облыстың уәкілетті органының басшысы келіп түскен құжаттармен танысып, облыстың уәкілетті органының маманына 15 (он бес) минут ішінде жібереді;
14) облыстың уәкілетті органының маманы рұқсат жобасын дайындайды, уәкілетті органның басшысымен, облыс әкімдігінің мүшелерімен, сондай-ақ тиісті органдармен келіседі және көрсетілетін қызмет берушінің басшына қол қоюға 6 (алты) күнтізбелік күн ішінде жібереді.
15) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатқа қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде жібереді;
16 көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеп, көрсетілетін қызметті алушыға 30 (отыз) минут ішінде береді.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) жұмылдырылған:
ауданның жергілікті атқарушы органының басшысы кеңсесінің қызметкері;
ауданның жергілікті атқарушы органының басшысы;
ауданның уәкілетті органы кеңсесінің қызметкері;
ауданның уәкілетті органының басшысы;
ауданның уәкілетті органының жауапты маманы;
облыстың уәкілетті органы кеңсесінің қызметкері;
облыстың уәкілетті органының басшысы;
облыстың уәкілетті органының маманы;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері.

7. Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через портал (диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги приведена через портал в приложении 3 к настоящему Регламенту):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

7. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында және "Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы 2-қосымшасында берілген.
Ескерту. Регламент 4-бөліммен толықтырылды - Атырау облысы әкімдігінің 04.07.2016 № 136 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасау тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Веб-портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдер (веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген):
1) көрсетілетін қызметті алушы веб-порталда тіркеуді жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) және парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүргізіледі) көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЖСН/БСН мен парольді (авторландыру процесі) веб-порталда енгізуі;
3) 3-шарт – веб-порталда тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – веб-порталмен көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабараламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызмет алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрде қажетті құжаттардың көшірмелерін сұрау салудың нысанына бекітуі, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін электрондық цифрлық қолтаңбаның (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдық мерзімі мен қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) в шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) для обработки услугодателем;
9) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта и основаниям для оказания государственной услуги;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги (в форме электронного документа), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
Приложение 3 к Регламенту государственной услуги "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Таблица. Условные обозначения
Приложение 6 к постановлению акимата Атырауской области от "12" июня 2015 года № 182
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "12" июня 2015 года № 182
Регламент государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" (далее - государственная услуга) оказывается оказывается местными исполнительными органами Атырауской области, районов и городов областного значения, акимами городов районного значения, поселков, сел, сельских округов (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением акимата Атырауской области от 04.07.2016 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі үшін "электрондық үкімет" шлюзіне (бұдан әрі - ЭҮШ) жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса берген Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың және мемлекеттік қызметті көрсету үшін негіздерге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының веб-порталмен қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанында) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
"Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
"Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысына 6-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 12" маусымдағы № 182 қаулысымен бекітілген
"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Атырау облысы, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Результат оказания государственной услуги решение о предоставлении права землепользования на земельный участок (далее - решение) с приложением земельно-кадастрового плана и договора временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования (далее – договор), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 270 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11051) (далее – Стандарт).
После получения результата оказания государственной услуги услугополучатель подписывает договор временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования и после его регистрации в уполномоченном органе по земельным отношениям направляет в орган, осуществляющий государственную регистрацию прав на недвижимое имущество, для дальнейшей регистрации в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При испрашивании земельного участка для индивидуального жилищного строительства заявление (ходатайство) услугополучателя берется на специальный учет и удовлетворяются по мере подготовки площадок для отвода либо при наличии свободных территорий, используемых для индивидуального жилищного строительства, с уведомлением заявителя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугополучателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 270 "Об утверждении стандарта государственной услуги предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" (далее – Стандарт).
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя регистрирует поступившие документы и передает руководителю услугодателя в течении 15 (пятнадцати) минут;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер-кадастр жоспарын және уақытша (қысқа мерзімді, ұзақ мерзімді) өтеулі (өтеусіз) жер пайдалану шартын (бұдан әрі - шарт) қоса бере отырып, жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім (бұдан әрі - шешім), не Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 270 "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11051 болып тіркелген) бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін алғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы уақытша (қысқа мерзімді, ұзақ мерзімді) өтеулі (өтеусіз) жер пайдалану шартына қол қояды және оны жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органда тіркегеннен кейін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес одан әрі тіркеу үшін жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын органға жібереді.
Жер учаскесін жеке тұрғын үй салу үшін сұраған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының өтініші (қолдаухаты) арнайы есепке алынады және бөлуге арналған алаңдар дайын болғанда не жеке тұрғын үй құрылысы үшін пайдаланылатын бос аумақ болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыны хабардар ете отырып қанағаттандырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;

2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, налагает резолюцию и направляет в структурное подразделение местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства (далее – органы архитектуры и градостроительства) в течении 5 (пяти) часов;
3) канцелярия органа архитектуры и градостроительства осуществляет прием документов, их регистрацию и передает руководителю органа архитектуры и градостроительства в течении 15 (пятнадцати) минут;
4) руководитель органа архитектуры и градостроительства ознакамливается с корреспонденцией и передает ответственному специалисту для согласования заинтересованными государственными органами в течении 30 (тридцати) минут;
5) ответственный специалист органа архитектуры и градостроительства проверяет полноту представленных документов и в случае установления факта неполноты представленных документов подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет руководителю услугодателя для подписания в течение 1 (одного) рабочего дня.
При соответствии документов законодательству подготавливает акт выбора земельного участка с его ситуационной схемой и направляет его на согласование одновременно всем заинтересованным государственным органам в течении 6 (шести) рабочих дней (согласующие органы выносят соответствующие заключения о возможности предоставления участка по заявленному назначению в течении 12 (двенадцать) рабочих дней).
После согласования всеми заинтересованными государственными органами, подготавливает окончательный акт выбора земельного участка и уведомление, направляет руководителю органа архитектуры и градостроительства на согласование в течении 3 (трех) рабочих дней, либо в случае поступления соответствующей информации о занятости испрашиваемого земельного участка оформляет заключение об отказе и направляет его руководителю органа архитектуры и градостроительства в течении 2 (двух) рабочих дней.
В случаях и по основаниям, предусмотренным Стандарта подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе и передает руководителю органа архитектуры и градостроительства в течении 12 (двенадцать) рабочих дней;
6) руководитель органа архитектуры и градостроительства ознакамливается с предоставленными заключениями и в случае поступления положительных заключений и технических условий на подключение к инженерным сетям согласовывает окончательный акт выбора и подписывает уведомление и передает ответственному специалисту органа архитектуры и градостроительства в течении 1 (одного) рабочего дня, либо подписывает заключение об отказе и передает работнику канцелярии услугодателя в течении 2 (двух) часов или подписывает письменный мотивированный ответ об отказе и передает работнику канцелярии услугодателя в течении 1 (одного) часа;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарап, сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларын жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі - сәулет және қала құрылысы органы) орындауға 5 (бес) сағат ішінде жолдайды;
3) сәулет және қала құрылысы органының кеңсесі құжаттарды қабылдайды тіркейді және сәулет және қала құрылысы органының басшысына 15 (он бес) минут ішінде береді;
4) сәулет және қала құрылысы органының басшысы хат-хабармен танысып, мүдделі мемлекеттік органдармен келісу үшін жауапты маманға 30 (отыз) минут ішінде береді;
5) сәулет және қала құрылысы органының жауапты маманы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарап, ұсынылған құжаттардың толық емес факті анықталған жағдайда өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайындайды.
Құжаттар заңнамаға сәйкес болған кезде оның ахуалдық сызбасымен жер учаскесін таңдау актін дайындайды және бір мезгілде барлық мүдделі мемлекеттік органдарға келісуге 6 (алты) жұмыс күні ішінде (келісетін органдар өтініш берілген бағыт бойынша учаскені беру мүмкіндігі туралы тиісті қорытындыны 12 (он екі) жұмыс күні ішінде шығарады) жібереді.
Барлық мүдделі органдармен келіскеннен кейін жер учаскесін таңдаудың түпкілікті актсі мен хабарламаны дайындайды, сәулет және қала құрылысы органының басшысына келісуге 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді, не сұраған жер учаскесінің бос болмау туралы сәйкес ақпарат түскен жағдайда бас тарту туралы қорытындыны ресімдейді және сәулет және қала құрылысы органының басшысына 2 (екі) жұмыс күні ішінде жібереді.
Стандарттың 10-тармағыда көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап сәулет және қала құрылысы органының басшысына 12 (он екі) жұмыс күні ішінде береді;
6) сәулет және қала құрылысы органының басшысы ұсынылған қорытындылармен танысады және инженерлік желілерге қосылуға техниалық шарттар мен оң қорытындылар түскен жағдайда түпкілікті таңдау актін келіседі және хабарламаға қол қояды және сәулет және қала құрылысы органының жауапты маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді, не бас тарту туралы қорытынды қол қояды көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне 2 (екі) жұмыс күні ішінде береді немесе бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне 1 (бір) сағат ішінде береді;

7) работник канцелярии услугодателя передает заключение об отказе курьеру Государственной корпорации для выдачи услугопалучателю в течении 6 (шести) часов либо мотивированный ответ об отказе в течении 1 (одного) часа;
8) ответственный специалист органа архитектуры и градостроительства в течении 1 (одного) часа направляет окончательный акт выбора услугополучателю через портал или через Государственной корпорации для согласования (согласование окончательного акта выбора и оплата за услуги земельно-кадастровых работ услугоплучателем осуществляются в течении 3 (трех) рабочих дней) и после согласования выдает услугополучателю уведомление о дате получения договора временного землепользования для подписания в течении 1 (одного) часа и готовит письмо в Атырауский филиал Республиканского Государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-призводственный центр земельного кадастра" (далее - НПЦзем) для изготовления земельно-кадастрового плана в течении 1 (одного) часа;
9) руководитель органа архитектуры и градостроительства подписывает письмо и передает в канцелярию органа архитектуры и градостроительства в течение 1 (одного) часа;
10) канцелярия органа архитектуры и градостроительства регистрирует письмо в течении 15 минут и направляет вместе подписаннами материалами в НПЦзем (земельно-кадастровой план изготавливается в течении 10 (десяти) рабочих дней и направляется в уполномоченный орган по земельным отношениям области, района, города областного значения (далее – уполномоченный орган);
11) работник канцелярии уполномоченного органа принимает документы с НПЦзем, регистрирует их в журнале регистрации и передает руководителю уполномоченного органа в течение 1 (одного) часа;
12) руководитель уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, налагает резолюцию и передает специалисту уполномоченного органа в течение 1 (одного) часа;
13) специалист уполномоченного органа готовит проект приказа об утверждении земельно-кадастрового плана и передает руководителю для подписания в течение 2 (двух) рабочих дней;
14) руководитель уполномоченного органа подписывает приказ об утверждении земельно-кадастрового плана и передает специалисту уполномоченного органа для регистрации в течение 1 (одного) часа;
15) специалист уполномоченного органа регистрирует приказ об утверждении земельно-кадастрового плана в журнале регистрации в течении 15 минут и готовит проект решения, согласовывает с руководителем уполномоченного органа, с членами акимата, а также с соответствующими органами и направляет для подписания руководителю услугодателя в течении 4 (четыре) рабочих дней;

7) көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері бас тарту туралы қорытындыны Мемлекеттік корпорация хат тасушысына 6 (алты) сағат ішінде не бас тарту туралы дәлелді жауапты 1 (бір) сағат ішінде береді;
8) сәулет және қала құрылысы органының жауапты маманы 1 (бір) сағат ішінде түпкілікті таңдау актін келісу үшін көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы немесе Мемлекеттік корпорация арқылы жолдайды (көрсетілетін қызметті алушы түпкілікті таңдау актін келісу және 3 (үш) жұмыс күні ішінде жер-кадастр жұмыстарының қызметіне төлем жүргізеді) және келіскеннен кейін жер пайдаланудың уақытша шартын алу күні туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға қол қою үшін 1 (бір) сағат ішінде береді және "Жер ғылыми-өндірістік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын Атырау филиалына (бұдан әрі - ЖерҒӨО) жер-кадастр жоспарын дайындау үшін 1 (бір) сағат ішінде хат дайындайды;
9) сәулет және қала құрылысы органының басшысы хатқа қол қояды, сәулет және қала құрылысы органының кеңсесіне 1 (бір) сағат ішінде береді;
10) сәулет және қала құрылысы органының кеңсесі 15 (он бес) минут ішінде хатты тіркейді және қол қойылған материалдармен бірге ЖерҒӨО-ға жібереді (жер-кадастр жоспары 10 (он) жұмыс күні ішінде дайындалып, облыс, аудан, облыстық маңызы бар қала жер қатынастары уәкілетті органға (бұдан әрі-уәкілетті орган) жолдайды);
11) уәкілетті органының кеңсе қызметкері ЖерҒӨО-дан құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеу журналында тіркейді уәкілетті орган басшысына 1 (бір)сағат ішінде береді;
12) уәкілетті орган басшысы келіп түскен құжаттарды қарайды, бұрыштаманы қояды және уәкілетті орган маманына 1 (бір) сағат ішінде береді;
13) уәкілетті орган маманы жер-кадастр жоспарын бекіту туралы бұйырық жобасын дайындайды және басшыға қол қою үшін 2 (екі) жұмыс күні ішінде береді;
14) уәкілетті орган басшысы жер-кадастр жоспарын бекіту туралы бұйрыққа қол қояды және уәкілетті орган тіркеу үшін маманына тіркеу үшін 1 (бір) сағат ішінде береді;
15) уәкілетті органның маманы жер-кадастр жоспарын бекіту туралы бұйрықты тіркеу журналында 15 (он бес) минут ішінде тірекейді, уәкілетті орган басшыларымен, әкімдік мүшелерімен, сондай-ақ тиісті органдармен келіседі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін 4 (төрт) жұмыс күні ішінде жібереді;

16) руководитель услугодателя подписывает решение и передает работнику канцелярии в течении 1 (одного) рабочего дня;
17) работник канцелярии регистрирует и передает копию решения в уполномоченный орган для подготовки договора временного землепользования в течении 1 (одного) рабочего дня;
18) работник канцелярии уполномоченного органа принимает копию решения акима и направляет руководителю уполномоченного орган в течении 30 (тридцати) минут;
19) руководитель уполномоченного органа налагает резолюцию и направляет специалисту для подготовки договора временного землепользования в течении 15 (пятнадцати) минут;
20) специалист уполномоченного органа подготавливает договор временного землепользования и передает на подпись руководителю уполномоченного органа в течении 1 (одного) рабочего дня;
21) руководитель уполномоченного органа подписывает договор и передает специалисту уполномоченного органа для регистрации в течении 1 (одного) часа;
22) специалист уполномоченного органа передает работнику канцелярии услугодателя копию решение о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана и договора временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования направляет через Государственной корпорации или портал для подписания в течении 1 (одного) рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
работник канцелярии местного исполнительного органа;
руководитель местного исполнительного органа;
канцелярия органа архитектуры и градостроительства;
руководитель органа архитектуры и градостроительства;
ответственный специалист органа архитектуры и градостроительства;
уполномоченный орган;
работник канцелярии уполномоченного органа по земельным отношениям;
руководитель уполномоченного органа по земельным отношениям;
специалист уполномоченного органа по земельным отношениям;
7. Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

16) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешімге қол қояды және кеңсе қызметкеріне 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
17) кеңсе қызметкері шешімді тіркеп, көшірмесін уақытша жер пайдалану шартын дайындау үшін уәкілетті органға 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
18) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері әкім шешімінің көшірмесін қабылдап, уәкілетті орган басшысына 30 (отыз) минут ішінде жібереді;
19) уәкілетті орган басшысы бұрыштама қояды және маманға уақытша жер пайдалану шартын дайындау үшін маманға 15 (он бес) минут ішінде жібереді;
20) уәкілетті орган маманы уақытша жер пайдаану шартын дайындайды және уәкілетті орган басшысына қол қоюға 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
21) уәкілетті орган басшысы шартқа қол қояды және уәкілетті орган маманына тіркеу үшін 1 (бір) сағат ішінде береді;
22) уәкілетті орган маманы көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жер-кадастр жоспарын және уақытша (қысқа мерзімді, ұзақ мерзімді) өтеулі (өтеусіз) жер пайдалану шартын (бұдан әрі - шарт) қоса бере отырып, жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешімнің көшірмесін Мемлекеттік корпорациялар немесе портал арқылы қол қою үшін 1 (бір) сағат ішінде жібереді.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) жұмылдырылған:
жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері;
жергілікті атқарушы орган басшысы;
сәулет және қала құрылысы органының кеңсесі;
сәулет және қала құрылысы органының басшысы;
сәулет және қала құрылысы органының жауапты маманы;
уәкілетті орган;
жер қатынастары жөніндегі уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның басшысы;
жер қатынастары жөніндегі уәкілетті орган басшысы.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында және "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы 2-қосымшасында берілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

Сноска. Наименование раздела 4 в редакции постановленияакимата Атырауской области от 04.07.2016 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Этапы оказания государственной услуги через Государственной корпорации (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Государственной корпорации приведена в приложении 2 к настоящему регламенту):
1) процесс 1 – услугополучатель представляет документы указанные в пункте 9 согласно к Стандарту;
2) процесс 2 – инспектор Государственной корпорации регистрирует поступившие документы и выдает расписку услугополучателю о приеме соответствующих документов с указанием (максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 (пятнадцати) минут);
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Государственной корпорации, принявшего заявление на оформление документов;
3) процесс 3 – инспектор Государственной корпорации документы передает в накопительный сектор Государственной корпорации и вводит данные в информационную систему Государственной корпорации (в течении 15 (пятнадцати) минут);
4) процесс 4 – накопительный сектор собирает документы, составляет реестр и передает документы услугодателю через курьера Государственной корпорации (в течении 1 (одного) часа);
5) процесс 5 – курьер Государственной корпорации передает документы в канцелярию услугодателя (в течении 30 (тридцати) минут);
6) процесс 6 – услугодатель после получения документов с Государственной корпорации проходит этапы оказания государственной услуги, указанные в пункте 5 настоящего регламента (в течение 50 (пятьдесят) рабочих дней);
7) процесс 7 – курьер Государственной корпорации передает результат государственной услуги в накопительный сектор (в течении 15 (пятнадцати) минут);
8) процесс 8 – работник накопительного сектора Государственной корпорации с помощью сканерного штрих-кода отмечает полученные документы от услугодателя в информационную систему Государственной корпорации (в течении 15 (пятнадцати) минут);
9) процесс 9 – накопительный сектор передает результат государственной услуги инспектору Государственной корпорации (в течении 30 (тридцати) минут);
10) процесс 9 – инспектор Государственной корпорации выдает услугополучателю результат государственной услуги (в течении 15 (пятнадцати) минут).
9. Этапы оказания государственной услуги через веб-портал (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал приведена в приложении 3 к настоящему регламенту):

Ескерту. 4-бөлімнің атауы жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 04.07.2016 № 136 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері (Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген):
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы Стандартқа сәйкес 9-тармақта көрсетілген құжаттарды ұсынады.
2) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы келіп түскен құжаттарды тіркейді және тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы көрсете отырып көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді (көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды);
сұрау салуды қабылдау нөмірі мен күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру орны мен күні (уақыты);
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Мемлекеттік корпорация инспекторының тегі, аты, әкесінің аты;
3) 3-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы құжаттарды Мемлекеттік корпорацияның жинақтаушы секторына береді және деректерді Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне енгізеді (15 (он бес) минут ішінде);
4) 4-процесс – жинақтаушы сектор құжаттарды жинайды, тізілім жасақтайды және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысы арқылы береді (1 (бір) сағат ішінде);
5) 5-процесс – Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысы көрсетілетін қызметті беруші кеңсесіне құжаттарды береді (30 (отыз) минут ішінде);
6) 6-процесс – көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорациядан құжаттарды алғаннан кейін осы регламенттің 5-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсетудің кезеңдерінен өтеді (50 (елу) жұмыс күні ішінде);
7) 7-процесс – Мемлекеттік корпорацияның хат тасушысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін жинақтаушы секторға береді (15 (он бес) минут ішінде);
8) 8-процесс – Мемлекеттік корпорация жинақтаушы секторының қызметкері сканерлік штрих-кодтың көмегімен көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған құжаттарды Мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйесіне белгілейді (15 (он бес) минут ішінде);
9) 9-процесс – жинақтаушы сектор мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін Мемлекеттік корпорация инспекторына береді (30 (отыз) минут ішінде);
10) 10-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді (15 (он бес) минут ішінде).
10. Веб-портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдер (веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген):

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес–идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно – цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный Порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 1 к Регламенту оказания государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги
Приложение 2 к Регламенту оказания государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
Приложение 3 к Регламенту оказания государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Государственной корпорации
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал и веб-портал
Таблица. Условные обозначения

1) көрсетілетін қызметті алушы веб-порталда тіркеуді жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) және парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүргізіледі) көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЖСН/БСН мен парольді (авторландыру процесі) веб-порталда енгізуі;
3) 1-шарт – веб-порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – веб-порталмен көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабараламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызмет алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрде қажетті құжаттардың көшірмелерін сұрау салудың нысанына бекітуі, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін электрондық цифрлық қолтаңбаны (бұдан әрі - ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдық мерзімі мен қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі-ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі - ЭҮӨШ АЖО) жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы қоса берген Стандартта көрсетілген құжаттардың және мемлекеттік қызметті көрсету үшін негіздерге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7-процесс – Портал қалыптастырған көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын қолданумен қалыптастырылады.
"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
н
"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың 2-диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер

Приложение 7 к постановлению акимата Атырауской области от "12" июня 2015 года № 182
Утвержден постановлением акимата Атырауской области от "12" июня 2015 года № 182
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" 1. Общие положения
Сноска. По всему тексту наименование регламента государственной услуги заменены словами "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" постановлением акимата Атырауской области от 27.12.2016 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами районов и городов областного значения (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - разрешение услугодателя о переводе сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой (далее - решение) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 9-1 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 271 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11052) (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата Атырауской области от 27.12.2016 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление о выдаче разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой по форме согласно приложению к Стандарту.

Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысына 7-қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "12" маусымдағы № 182 қаулысымен бекітілген
"Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
Ескерту. Орыс тілдегі барлық мәтінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің атауы "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" деген сөздермен ауыстырылды, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді – Атырау облысы әкімдігінің 27.12.2016 № 310 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстық маңызы бар қала мен аудандардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыру туралы рұқсаты (бұдан әрі – шешім) не Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 271 "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11052 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-1-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 27.12.2016 № 310 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың қосымшасына сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру туралы өтініш негіз болып табылады.

Сноска. Пункт 4 в редакции постановления акимата Атырауской области от 27.12.2016 № 310 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя в течении 20 (двадцати) минут с момента поступления пакета документов, необходимых для оказания государственной услуги регистрирует и направляет руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет в уполномоченный орган по земельным отношениям (далее – уполномоченный орган) района для исполнения в течении 1 (одного) календарного дня;
3) работник канцелярии уполномоченного органа района в течении 15 (пятнадцати) минут с момента поступления документов, регистрирует и направляет руководителю уполномоченного органа района;
4) руководитель уполномоченного органа района рассматривает документы и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа в течении 1 (одного) часа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа района принимает и рассматривает документы, проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов подготавливает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет руководителю услугодателя для подписания в течении 5 (пяти) часов.
При соответствии документов законодательству:
при переводе менее ценных сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой:
согласовывает с районными органами сельского и водного хозяйства и по результатам согласования обобщает их, подготавливает заключение и готовит проект разрешения, согласовывает с руководителем уполномоченного органа района, с членами акимата, а также с соответствующими органами и направляет для подписания руководителю услугодателя в течении 20 (двадцати) календарных дней;
при переводе неорошаемой пашни в менее ценные виды сельскогохозяйственных угодий:
согласовывает с районными органами сельского и водного хозяйства и по результатам согласования обобщает их, готовит заключение и передает руководителю уполномоченного органа района для подписания в течении 3 (трех) календарных дней;
6) руководитель услугодателя подписывает в течении 5 (пяти) календарных дней разрешение, либо в течении 1 (одного) часа письменный мотивированный отказ и направляет к работнику канцелярии услугодателя;
7) работник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает в течении 1 (одного) календарного дня результат государственной услуги, либо в течении 25 (двадцати пяти) минут мотивированный отказ услугополучателю;

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 27.12.2016 № 310 қаулысымен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасының келіп түскен сәтінен бастап 20 (жиырма) минут ішінде тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарап, жер қатынастары жөніндегі ауданның уәкілетті органына (бұдан әрі - уәкілетті орган) орындауға 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде жолдайды;
3) ауданның уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды келіп түскен сәтінен бастап 15 (он бес) минут ішінде тіркейді және ауданның уәкілетті органының басшысына жібереді;
4) ауданның уәкілетті органының басшысы құжаттарды қарайды және уәкілетті органның жауапты маманына 1 (бір) сағат ішінде жібереді;
5) ауданның уәкілетті органының жауапты маманы құжаттарды қабылдап, қарайды, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді бас тарту дайындайды және қол қою үшін көрсетілетін қызмет берушінің басшысына 5 (бес) сағат ішінде жібереді.
Заңнамаға құжаттардың сәйкестігі кезінде:
Неғұрлым бағасы төмен ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыру кезінде: аудандық селолық және су шаруашылығы органдарымен келіседі және келісу нәтижелері бойынша олады жинақтайды қорытынды дайындайды және рұқсат беру жобасын дайындайды, ауданның уәкілетті органының басшысымен, әкімдік мүшелерімен, сондай-ақ тиісті органдармен келіседі, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қою үшін 20 (жиырма) күнтізбелік күн ішінде жібереді;
Неғұрлым бағасы төмен ауыл шаруашылығы алқаптарының бір түрден екінші түрге ауыстыру кезінде:
аудандық селолық және су шаруашылығы органдарымен келіседі және келісу нәтижелері бойынша олады жинақтайды қорытынды дайындайды және рұқсат беру жобасын дайындайды, ауданның уәкілетті органының басшысына қол қою үшін 3 (үш) күнтізбелік күн ішінде жібереді.
6) ауданның уәкілетті орган басшысы рұқсатқа 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде не 1 (бір) сағат ішінде жазбаша дәлелді бас тартуға және қол қою үшін көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкеріне береді;
7) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметті нәтижесін тіркейді және 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде, не көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту 25 (жиырма бес) минут ішінде береді;

8) руководитель уполномоченного органа района подписывает заключение и передает работнику канцелярии уполномоченного органа района в течении 15 (пятнадцати) минут;
9) работник канцелярии уполномоченного органа района регистрирует заключение и направляет в уполномоченный орган области в течении 1 (одного) календарного дня;
10) работник канцелярии уполномоченного органа области регистрирует поступившие документы и направляет руководителю уполномоченного органа области в течении 15 (пятнадцати) минут;
11) руководитель уполномоченного органа области рассматривает документы и направляет специалисту уполномоченного органа области в течении 30 (тридцати) минут;
12) специалист уполномоченного органа области рассматривает документы, согласовывает с областными органами сельского и водного хозяйства, охраны окружающей среды и по результатам согласования обобщает их, готовит заключение и передает руководителю уполномоченного органа области для подписания в течении 5 (пяти) календарных дней;
13) руководитель уполномоченного органа области подписывает заключение и передает работнику канцелярии уполномоченного органа области в течении 1 (одного) календарного дня;
14) работник канцелярии уполномоченного органа области регистрирует заключение и направляет в уполномоченный орган района в течении 3 (трех) календарных дней;
15) работник канцелярии уполномоченного органа района в течении 15 (пятнадцати) минут с момента поступления документов, регистрирует и направляет руководителю уполномоченного органа района;
16) руководитель уполномоченного органа района рассматривает документы и направляет ответственному специалисту уполномоченного органа района в течении 1 (одного) календарного дня;
17) ответственный специалист уполномоченного органа района готовит проект разрешения, согласовывает с руководителем уполномоченного органа района, с членами акимата, а также с соответствующими органами и направляет для подписания руководителю услугодателя в течении 10 (десяти) календарных дней;
18) руководитель услугодателя подписывает разрешение и направляет к работнику канцелярии услугодателя в течении 1 (одного) календарного дня;
19) работник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает результат государственной услуги услугополучателю в течении 1 (одного) календарного дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
работник канцелярии услугодателя;
руководитель услугодателя;
работник канцелярии уполномоченного органа района;
руководитель уполномоченного органа района;
ответственный специалист уполномоченного органа района;
работник канцелярии уполномоченного органа области;
руководитель уполномоченного органа области;
специалист уполномоченного органа области.

8) ауданның уәкілетті органының басшысы қорытындыға қол қояды және ауданның уәкілетті органы кеңсесінің қызметкеріне береді 15 (он бес) минут ішінде;
9) ауданның уәкілетті органы кеңсесінің қызметкері қорытындыны тіркейді және облыстың уәкілетті органына 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде жібереді;
10) облыстың уәкілетті органы кеңсесінің қызметкері келіп түскен құжаттарды тіркейді және облыстың уәкілетті органының басшысына 15 (он бес) минут ішінде жібереді.
11) облыстың уәкілетті органының басшысы құжаттарды қарап, облыстың уәкілетті органының маманына 30 (отыз) минут ішінде жібереді;
12) облыстың уәкілетті органының маманы құжаттарды қарап, ауыл шаруашылығының және су шаруашылығының, қоршаған ортаны қорғау және облыстық органдарымен келіседі, келісу нәтижелері бойынша оларды жинақтайды, қорытынды дайындап, облыстың уәкілетті органы басшысына қол қою үшін 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде береді;
13) облыстың уәкілетті органының басшысы қорытындыға қол қояды және облыстың уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде береді;
14) облыстың уәкілетті органы кеңсесі қызметкері қорытындыны тіркейді және ауданның уәкілетті органына 3 (үш) күнтізбелік күн ішінде жібереді;
15) ауданның уәкілетті органы кеңсесінің қызметкері құжаттар келіп түскен сәтінен бастап 15 (он бес) минут ішінде тіркейді және ауданның уәкілетті органының басшысына береді;
16) ауданның уәкілетті органы басшысы құжаттарды қарап, ауданның уәкілетті органының жауапты маманына 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде жібереді;
17) ауданның уәкілетті органының жауапты маман рұқсат жобасын дайындап, ауданның уәкілетті орган басшысымен, әкімдік мүшелерімен келіседі, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушіне 10 (он) күнтізбелік күн ішінде қол қоюға жібереді;
18) көрсетілетін қызметті беруші басшысы рұқсатқа қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде жібереді;
19) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркеп береді.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) жұмылдырылған:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
ауданның уәкілетті органы кеңсесінің қызметкері;
ауданның уәкілетті органының басшысы;
ауданның уәкілетті органының жауапты маманы;
облыстың уәкілетті органы кеңсесінің қызметкері;
облыстың уәкілетті органының басшысы;
облыстың уәкілетті органының маманы.

7. Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги приведено в приложении 1 и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой"
Описание последовательности процедур (действий) по оказанию государственной услуги
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой"
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным постановлением акимата Атырауской области от 04.07.2016 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой"

7. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында және "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы 2-қосымшасында берілген.
"Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы
"Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы