О внесении изменений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 27 июня 2001 года № 11/127-ІІ "Об установлении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов, применяемых к базовым ставкам платы за земельные участки в городах областного значения Южно-Казахстанской области"
Решение областного маслихата Южно-Казахстанской области от 19 марта 2015 года № 36/302-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 15 апреля 2015 года № 3131
В соответствии с пунктом 1 статьи 11 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 27 июня 2001 года № 11/127-II «Об установлении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов, применяемых к базовым ставкам платы за земельные участки в городах областного значения Южно-Казахстанской области» (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 326, опубликовано 6 августа 2001 года в газете «Южный Казахстан») следующие изменения:
в приложении 1 к указанному решению:
раздел «по городу Шымкенту» изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
в приложении 2 к указанному решению:
раздел «для города Шымкента» изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата                       К. Камбаров
Секретарь областного маслихата             К. Ержан
Приложение 1
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата от 19 марта
2015 года № 36/302-V
По городу Шымкенту:
1 зона - земли, расположенные внутри границы, начинающиеся от пересечения улиц Байдибек би и Астана в восточном направлении по правой стороне улицы Астана до пересечения улицы Адырбекова, затем по правой стороне улицы Адырбекова до границы административно-делового центра-1. С восточной стороны граничит с административно-деловым центром-2. Далее по правой стороне улицы Аргынбекова до пересечения улицы Жибек-Жолы, по правой стороне улицы Жибек-Жолы до пересечения улицы Сайрамской, по правой стороне улицы Сайрамской в южном направлении до пересечения улицы Иляева, по правой стороне улицы Иляева до улицы Заславского, по правой стороне улицы Заславского до улицы Акназархан, по правой стороне улицы Акназархан до улицы Толеби, по правой стороне улицы Толеби до улицы Акпан батыр, по правой стороне Акпан батыр до улицы Туркестанской, по правой стороне улицы Туркестанской в западном направлении до пересечения улицы Аль-Фараби, по правой стороне улицы Аль-Фараби в южном направлении до улицы Жангельдина, по правой стороне улицы Жангельдина до железной дороги, по правой стороне железной дороги в западном направлении до улицы Павлова, по правой стороне улицы Павлова до улицы Гагарина, по правой стороне улицы Гагарина в западном направлении до улицы Кремлевской, по правой стороне улицы Кремлевской до улицы Калдаякова, по правой стороне улицы Калдаякова до улицы Абая, по правой стороне улицы Абая до улицы Аскарова, по правой стороне улицы Аскарова до улицы Мангельдина, по правой стороне улицы Мангельдина до Темирлановского шоссе, по правой стороне Темирлановского шоссе по границам 124, 125, 127 кварталов до улицы Казиева, по правой стороне улицы Казиева в северном направлении до улицы Аргынбекова. Далее по правой стороне улицы Аргынбекова до пересечения улицы Байдибек би до начальной точки.
2 зона - земли, расположенные внутри границ начинающихся:

"Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар қалаларында бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына қолданылатын түзету коэффициенттерін белгілеу туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2001 жылғы 27 маусымдағы № 11/127-ІІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 19 наурыздағы № 36/302-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 сәуірде № 3131 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 11-бабы 1-тармағына сәйкес, Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2001 жылғы 27 маусымдағы № 11/127-II «Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар қалаларында бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына қолданылатын түзету коэффициенттерін белгілеу туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 326-нөмірмен тіркелген, 2001 жылғы 2 тамызда «Оңтүстік Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасында:
«Шымкент қаласы бойынша» бөлімі осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 2-қосымшасында:
«Шымкент қаласы үшін» бөлімі осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Қ.Қамбаров
Облыстық мәслихат
хатшысы                                    Қ.Ержан
Оңтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2015 жылғы
19 наурыздағы № 36/302-V шешіміне
1-қосымша
Шымкент қаласы бойынша:
1 аймақ - шекара ішінде орналасқан жерлер, Бәйдібек би және Астана көшесінің қиылысынан, шығыс бағытына қарай Астана көшесінің оң жағымен Адырбеков көшесінің қиылысына дейін, Адырбеков көшесінің оң жағымен «1-Әкімшілік іскер орталығының» шекарасына дейін. Шығыстан 2-Әкімшілік Іскер орталығымен шектеседі. Әрі қарай Арғынбеков көшесінің оң жағымен Жібек-Жолы көшесінің қиылысына дейін, Жібек-Жолы көшесінің оң жағымен Сайрам көшесінің қиылысына дейін, Сайрам көшесінің оң жағымен оңтүстік бағытына, Іляев көшесінің қиылысына дейін, Іляев көшесінің оң жағымен Заславский көшесіне дейін, Заславский көшесінің оң жағымен Ақназархан көшесіне дейін, Ақназархан көшесінің оң жағымен Төлеби көшесіне дейін, Төлеби көшесінің оң жағымен Ақпан батыр көшесіне дейін, Ақпан батыр көшесінің оң жағымен Түркістан көшесіне дейін, Түркістан көшесінің оң жағымен батыс бағытына Әл-Фараби көшесінің қиылысына дейін, Әл-Фараби көшесінің оң жағымен оңтүстікке қарай Жангельдин көшесіне, Жангельдин көшесінің оң жағымен темір жолға дейін, темір жолдың оң жағымен батыс бағытымен Павлов көшесіне дейін, Павлов көшесінің оң жағымен Гагарин көшесіне дейін, Гагарин көшесінің оң жағымен батыс бағытымен Кремлевская көшесіне дейін, Кремлевская көшесінің оң жағымен Қалдаяқов көшесіне дейін, Қалдаяқов көшесінің оң жағымен Абай көшесіне дейін, Абай көшесінің оң жағымен Асқаров көшесіне дейін, Асқаров көшесінің оң жағымен Мангельдин көшесіне дейін, Мангельдин көшесінің оң жағымен Темірлан тас жолына дейін, Темірлан тас жолының оң жағымен 124, 127, 125 кварталдары шекарасымен Қазиев көшесіне дейін, Қазиев көшесінің оң жағымен солтүстік бағытымен Арғынбеков көшесіне дейін. Одан әрі Арғынбеков көшесінің оң жағымен Бәйдібек би көшесінің қиылысына дейін және бастапқы нүктеге шығады.
2 аймақ - шекара ішінде орналасқан жерлер басталады:

от пересечения улиц Отегенова и Малхарова, в восточном направлении по правой стороне улицы Малхарова до пересечения улицы Казиева, по правой стороне улицы Казиева в южном направлении до улицы Мадели Кожа, по правой стороне улицы Мадели Кожа, далее по правой стороне 125, 127 кварталов до Темирлановского шоссе, по правой стороне Темирлановского шоссе в юго-восточном направлении до улицы Мангельдина, по правой стороне улицы Мангельдина до улицы Аскарова, по правой стороне улицы Аскарова до улицы Абая, по правой стороне улицы Абая до улицы Калдаякова, по правой стороне улицы Калдаякова до улицы Кремлевской, по правой стороне улицы Кремлевской на юг до улицы Гагарина, по правой стороне улицы Гагарина на запад до улицы Интернациональной, по правой стороне улицы Интернациональной до улицы Калдаякова, по правой стороне улицы Калдаякова в северо-западном направлении до улицы Хамза, по правой стороне улицы Хамза до пересечения улицы Гагарина, по улице Гагарина до реки Карасу, по правой стороне реки Карасу на юго-восток до улицы Коргандай, по правой стороне улицы Коргандай до улицы Фазылова, по правой стороне улицы Фазылова до улицы Байтулы баба, по правой стороне улицы Байтулы баба до улицы Момышулы, по правой стороне улицы Момышулы до улицы Жандосова, по правой стороне улицы Жандосова до улицы Отегенова, далее границы проходят по правой стороне улицы Отегенова до улицы Малхарова и до начальной точки;
от пересечения улиц Аль-Фараби и Туркестанской по правой стороне улицы Туркестанской до улицы Казыбек би, по правой стороне улицы Казыбек би до улицы Айтеке би, по правой стороне улицы Айтеке би до улицы Громова, по правой стороне улицы Громова до улицы Жангельдина, по правой строне улицы Жангельдина до улицы Аль-Фараби. Далее проходят по правой стороне улицы Аль-Фараби до улицы Туркестанской до начальной точки.
3 зона - земли, расположенные в южной части города, граница проходит по правой стороне Ташкентской трассы в восточном направлении, по правой стороне границ населенных пунктов Бадам и Карабастау, далее по правой стороне реки Бадам до угла границы нефтеперерабатывающего завода, вниз на юг по границе нефтеперерабатывающего завода, по правой стороне границы села Жулдыз, с включением полностью квартала 267, по границе квартала 268, затем на запад включая полностью квартала 276, 275, 266 в западном направлении до Ташкентской трассы, далее по правой стороне Ташкентской трассы на север до начальной точки. В эту зону входят находящиеся в северной части города, учетные квартала 216, 217, кроме земель «Бозарык-1».

Өтегенов көшесі мен Малхаров көшесінің қиылысынан басталып, шығыс бағытында, Малхаров көшесінің оң жағымен Қазиев көшесінің қиылысына дейін, Қазиев көшесінің оң жағымен оңтүстік бағытына Мәделі қожа көшесіне дейін, Мәделі қожа көшесінің оң жағымен, 125, 127 кварталдары оң жағымен Темірлан тас жолына дейін, Темірлан тас жолының оң жағымен оңтүстік-шығыс бағытына Мангельдин көшесіне дейін, Мангельдин көшесінің оң жағымен Асқаров көшесіне дейін, Асқаров көшесінің оң жағымен Абай көшесіне дейін, Абай көшесінің оң жағымен Қалдаяқов көшесіне дейін, Қалдаяқов көшесінің оң жағымен Кремлевская көшесіне дейін, Кремлевская көшесінің оң жағымен оңтүстік бағытына Гагарин көшесіне дейін, Гагарин көшесінің оң жағымен батыс бағытына Интернационал көшесіне дейін, Интернационал көшесінің оң жағымен Қалдаяқов көшесіне дейін, Қалдаяқов көшесінің оң жағымен солтүстік-батыс бағытына Хамза көшесіне дейін, Хамза көшесінің оң жағымен Гагарин көшесінің қиылысына дейін, Гагарин көшесінің бойымен Қарасу өзеніне дейін, Қарасу өзенінің оң жағымен оңтүстік-шығыс бағытына Қорғандай көшесіне дейін, Қорғандай көшесінің оң жағымен Фазылов көшесіне дейін, Фазылов көшесінің оң жағымен Байтулы баба көшесіне дейін, Байтулы баба көшесінің оң жағымен Момышұлы көшесіне дейін, Момышұлы көшесінің оң жағымен Жандосов көшесіне дейін, Жандосов көшесінің оң жағымен Өтегенов көшесіне дейін. Одан әрі шекара Өтегенов көшесінің оң жағымен Малхаров көшесіне дейін жүріп бастапқы нүктеге шығады;
Әл-Фараби және Түркістан көшесінің қиылысынан басталып, Түркістан көшесінің оң жағымен Қазыбек би көшесіне дейін, Қазыбек би көшесінің оң жағымен Әйтеке би көшесіне дейін, Әйтеке би көшесінің оң жағымен, Громов көшесіне дейін, Громов көшесінің оң жағымен Жангельдин көшесіне дейін, Жангельдин көшесінің оң жағымен Әл-Фараби көшесіне дейін. Одан әрі Әл-Фараби көшесінің оң жағымен Түркістан көшесіне дейін жүріп бастапқы нүктеге шығады.
3 аймақ - қаланың оңтүстік бөлігінде орналасқан жерлер, шекара Ташкент тас жолының оң жағынан бастап шығысқа қарай, Бадам, Қарабастау елді мекендердің шекарасының оң жағымен, одан әрі Бадам өзенінің оң жағымен мұнай өңдеу зауытының бұрышына жетіп, зауыттың шекарасымен төмен оңтүстік бағытына Жұлдыз ауылының оң жағымен 267 кварталды қамтып, 268 кварталдың шекарасымен содан кейін батысқа 276, 275, 266 кварталдарды түгелдей қамтып батыс бағытына Ташкент тас жолына дейін, одан әрі Ташкент тас жолының оң жағымен солтүстік бағытына бастапқы нүктеге шығады. Осы аймаққа қаланың солтүстігінде орналасқан 216; 217 кварталдары, «Бозарық-1» жерлерінен басқа жерлер енгізілген.

4 зона - земли, расположенные внутри границы, начинающиеся от пересечения Темирлановского шоссе и объездной дороги Алматы-Ташкент в северном направлении до улицы Толеметова, по правой стороне улицы Толеметова на восток до улицы Отегенова, по правой стороне улицы Отегенова на север, с включением 073 квартала до улицы Байдибек би, по улице Байдибек би на восток по границе микрорайона «Туран», по правой стороне микрорайон Туран, по старой границе города на юг до улицы Толеметова, по правой стороне улицы Толеметова на запад, по левой стороне административно - делового центра-1 до улицы Адырбекова, по правой стороне улицы Адырбекова до улицы Астана, по правой стороне улицы Астана до улицы Байдибек би, по правой стороне улицы Байдибек би до пересечения улицы Аргынбекова, по правой стороне улицы Аргынбекова до улицы Казиева, по правой стороне улицы Казиева до пересечения улицы Малхарова, по правой стороне улицы Малхарова на запад до улицы Отегенова, по правой стороне улицы Отегенова на юг до улицы Жандосова, по правой стороне улицы Жандосова на юго-запад до улицы Момышулы, по правой стороне улицы Момышулы до улицы Байтулы баба, по правой стороне улицы Байтулы баба на юго-запад до Темирлановского шоссе, по правой стороне улицы Фазылова до улицы Коргандай, по правой стороне улицы Коргандай на запад до Темирлановского шоссе, далее по правой стороне Темирлановского шоссе до начальной точки.

4 аймақ- шекара ішінде орналасқан жерлер, Темірлан тас жолы және Алматы-Ташкент айналма жолының қиылысынан бастап, Алматы-Ташкент айналма жолы бойымен солтүстік бағытымен Төлеметов көшесіне дейін, Төлеметов көшесінің оң жағымен шығысқа Өтегенов көшесіне дейін, Өтегенов көшесінің оң жағымен солтүстікке 073 кварталды қамтып, Бәйдібек би көшесіне дейін, Бәйдібек би көшесімен шығысқа «Тұран» мөлтек ауданымен шектесіп, «Тұран» мөлтек ауданының оң жағымен қаланың бұрынғы шекарасымен, оңтүстікке Төлеметов көшесіне дейін, Төлеметов көшесінің оң жақ бетімен батысқа, сол жағымен 1-әкімшілік іскер орталығымен, Адырбеков көшесіне дейін, Адырбеков көшесінің оң жағымен Астана көшесіне дейін, Астана көшесінің оң жағымен Бәйдібек би көшесіне дейін, Бәйдібек би көшесінің оң жағымен Арғынбеков көшесінің қиылысына дейін, Арғынбеков көшесінің оң жағымен Қазиев көшесіне дейін, Қазиев көшесінің оң жағымен Малхаров көшесінің қиылысына дейін, Малхаров көшесінің оң жағымен батысқа Өтегенов көшесіне дейін, Өтегенов көшесінің оң жағымен оңтүстікке Жандосов көшесіне дейін, Жандосов көшесінің оң жағымен оңтүстік-батысқа Момышұлы көшесіне дейін, Момышұлы көшесінің оң жағымен Байтулы баба көшесіне дейін, Байтулы баба көшесінің оң жағымен оңтүстік-батысқа Темірлан тас жолына дейін, Фазылов көшесінің оң жағымен Қорғандай көшесіне дейін, Қорғандай көшесінің оң жағымен батысқа Темірлан тас жолына дейін. Одан әрі Темірлан тас жолының оң жағымен бастапқы нүктеге дейін.

5 зона - земли, расположенные внутри границы, начинающиеся с верхней точки дачного массива «Кайнарбулак», с включением 202 квартала, по границе 203 квартала на юг до объездной дороги Алматы-Ташкент, далее в восточном направлении границы проходят по правой стороне микрорайона «Туран», с включением 201,199 кварталов до улицы Толеметова, по правой стороне улицы Толеметова на запад до объездной дороги Алматы-Ташкент, по правой стороне дороги Алматы-Ташкент до Темирлановского шоссе, по правой стороне Темирлановского шоссе до улицы Коргандай, по правой стороне улицы Коргандай до реки Карасу, вдоль реки Карасу, с включением 110,133, 141 кварталов в южном направлении до реки Бадам, по правой стороне реки Бадам до туннеля, от туннеля по правой стороне железной дороги, по границе квартала 048 производственной зоны до села Каратобе, по правой стороне села Каратобе в южном направлении до реки Бадам, по правой стороне реки Бадам до села Бадам, по южной границе села Бадам, по границам кварталов 021, 022, 195 до Ташкентской автотрассы, по левой стороне Ташкентской автотрассы до объездной дороги Алматы-Ташкент, по правой стороне дороги с включением правой стороны микрорайона Кызылжар, до поворота на кладбище, далее по правой стороне объездной дороги до железной дороги, по правой стороне железной дороги, с включением кварталов 097, 099, 064, 204, 096, 060, 200 до начальной точки.
6 зона - земли, расположенные в северо-западной и северо-восточной части города Шымкента, микрорайон «Туран», согласно плану детального проектирования.
7 зона - земли, расположенные внутри границ начинающихся:

5 аймақ - шекара ішінде орналасқан жерлер, Қайнарбұлақ саяжай массивінің жоғары нүктесінен басталып, 202 кварталды қамтып, 203 квартал шекарасымен оңтүстікке Алматы-Ташкент айналма жолына дейін, одан әрі шекара шығыс бағытына «Тұран» мөлтек ауданының оң жағымен өтеді, 201, 199 кварталдарды қамтып Төлеметов көшесіне дейін, Төлеметов көшесінің оң жағымен батысқа, Алматы-Ташкент айналма жолына дейін, Алматы-Ташкент тас жолының оң жағымен Темірлан тас жолына дейін, Темірлан тас жолының оң жағымен Қорғандай көшесіне дейін, Қорғандай көшесінің оң жағымен Қарасу өзеніне дейін, Қарасу өзенінің бойымен оңтүстік бағытына 110, 133, 141 кварталдары қамтып, Бадам өзеніне дейін, Бадам өзенінің оң жағымен туннельге дейін, туннельден темір жолдың оң жағымен 048 кварталдың шекарасымен, өндірістік аймақтың шекарасымен Қаратөбе ауылына дейін, Қаратөбе ауылының оң жағымен Бадам өзеніне дейін, Бадам өзенінің оң жағымен Бадам ауылына дейін, Бадам ауылының оңтүстік шекарасымен 021, 022, 195 кварталдардың шекарасымен, Ташкент тас жолына дейін, Ташкент тас жолының сол жағымен, Алматы-Ташкент айналма жолына дейін, жолдың оң жағымен Қызылжар мөлтек ауданының оң жағын қамтып, мазарат бұрылысына дейін, одан әрі айналма жолдың оң жағымен темір жолға дейін, темір жолдың оң жағымен 097, 099, 064, 204, 096, 060, 200 кварталдары қамтылып бастапқы нүктеге шығады.
6 аймақ - Шымкент қаласының солтүстік батыс бөлігінде және солтүстік шығыс бөлігінде орналасқан жерлер, «Тұран» мөлтекауданы егжей-тегжей жоспарына сәйкес.
7 аймақ - шекара ішінде орналасқан жерлер басталады:

от правой стороны улицы Толеметова, по границе с административно-деловым центром-2, далее граничит с землями населенного пункта Таскен, включая населенный пункт Тассай и экономическую зону до улицы Жибек-Жолы, по правой стороне улицы Жибек-Жолы, далее включая правую сторону железной дороги также населенных пунктов Опытная станция и Кызылсай, по правой стороне железной дороги до улицы Сайрамской, по правой стороне улицы Сайрамской до улицы Жибек-Жолы, по правой стороне улицы Жибек-Жолы до улицы Аргынбекова, по правой стороне улицы Аргынбекова по границе административно-деловым центром-1, 194 квартала в северном направлении до улицы Толеметова;

2-Әкімшілік- іскерлік орталығы шекарасымен, Төлеметов көшесінің оң жағымен шектеседі, одан әрі Таскен елді мекен жерлерімен шектесіп, Тассай елді мекенін экономикалық аймағын түгелдей қамтып, Жібек жолы көшесіне дейін, Жібек-жолы көшесінің оң жағымен, Тәжірибе станциясы және Қызылсай елді мекендерінің темір жолға дейінгі, одан әрі темір жолдың оң жағымен Сайрам көшесіне дейін, Сайрам көшесінің оң жағымен Жібек-Жолы көшесіне дейін, Жібек-Жолы көшесінің оң жағымен Арғынбеков көшесіне дейін, Арғынбеков көшесінің оң жағымен 194 кварталдың 1-әкімшілік іскер орталығы шекарасымен солтүстік бағытына, Төлеметов көшесіне дейін;

от пересечения улиц Сайрамской и Уалиханова на юго-востоке города, вдоль железной дороги Шымкент-Алматы с включением кварталов 035, 039, 040, от переезда в Сайрамском направлении по правой стороне улицы Аль-Фараби, по левой стороне железной дороги Кызылсай -Тогыс до реки Бадам, вдоль реки на восток с включением 049 квартала до Ленгерского шоссе, по правой стороне Ленгерского шоссе на запад до площади Капал-батыра, по правой стороне улицы Акназархана до улицы Иляева, по правой стороне Иляева до улицы Сайрамской, по правой стороне улицы Сайрамской до начальной точки;

қаланың оңтүстік-шығысында Сайрам көшесі мен Уәлиханов көшесінің қиылысынан басталып, Шымкент-Алматы темір жол бойымен, 035, 039, 040 кварталдарды түгелдей қамтып, темір жол өткелінен Сайрам бағытындағы Әл-Фараби көшесінің оң жағымен, Қызылсай-Тоғыс темір жолы, сол жағымен Бадам өзеніне дейін, өзеннің бойымен шығыс бағытына 049 кварталды қамтып Ленгір тас жолына дейін, Ленгір тас жолының оң жағымен батысқа қарай Қапал батыр алаңына дейін, Ақназархан көшесінің оң жағымен Іляев көшесіне дейін, Іляев көшесінің оң жағымен Сайрам көшесіне дейін, Сайрам көшесінің оң жағымен бастапқы нүктеге дейін;

от пересечения улиц Казыбек би и Туркестанской в южном направлении до улицы Акпан батыра, по левой стороне улицы Акпан батыра, с включением 015, 016 кварталов до улицы Громова, по правой стороне улицы Громова до улицы Айтеке би, по правой стороне улицы Айтеке би до улицы Казыбек би, по правой стороне улицы Казыбек би до улицы Туркестанской до начальной точки.
В эту зону входят:
производственные и экономические зоны, находящейся в юго-западной и южной части города 134, 135, 142, 143 кварталы, нефтеперерабатывающий завод и свободная экономическая зона;

Қазыбек би және Түркістан көшесінің қиылысынан бастап оңтүстік бағытына Ақпан батыр көшесіне дейін, Ақпан батыр көшесінің сол жағымен 015, 016 кварталдарды қамтып Громов көшесіне дейін, Громов көшесінің оң жағымен Әйтеке би көшесіне дейін, Әйтеке би көшесінің оң жағымен Қазыбек би көшесіне дейін, Қазыбек би көшесінің оң жағымен Түркістан көшесіне шығады.
Осы аймаққа кіреді:
қаланың оңтүстік-батысында және оңтүстігінде орналасқан өндірістік және экономикалық аймақтары 134,135,143,142 кварталдары, мұнай өңдеу зауыты және еркін экономикалық аймағы;

203, 075 кварталы, находящиеся в северной части города, с включением бывшего села Бозарык, граничащие с севера 216, 217 кварталами, северо-западной части с землями сельскохозяйственного использования, с южной части граничит по объездной дороге Алматы-Ташкент.
8 зона - земли, расположенные в восточной части города, 031, 237 кварталы, по правой стороне железной дороги Алматы-Шымкент до канала Шымкентский, далее вдоль канала, в восточном направлении по границе дачного массива 236 квартала, с включением села Исфиджаб, до улицы Ибрагим ата, по границе села Исфиджаб до улицы Аль-Фараби, по правой стороне улицы Аль-Фараби до железнодорожного переезда, по правой стороне железной дороги до начальной точки;
в данную зону входят бывшие населенные пункты, расположенные в восточной части города: Сайрам, Базаркакпа, Турдыабад, Бадам-1, Қаратобе;
от юго-восточной границы квартала 052 по правой стороне железной дороги до моста на нефтеперерабатывающий завод, далее вдоль Ленгерского шоссе до границы села Бадам-1, по западной границе села Бадам до реки Бадам, далее по правой стороне реки Бадам до границы села Каратобе с включением полностью 265 квартала до начальной точки.

қаланың солтүстігінде орналасқан 203, 075 кварталдары, бұрынғы Бозарық елді мекені, солтүстігі 216, 217 кварталдарымен және солтүстік-батыс жағы ауылшаруашылығы үшін пайдаланатын жерлермен, оңтүстігі Алматы-Ташкент айналма тас жолымен шектеседі.
8 аймақ - қаланың шығыс бөлігінде, 031, 237 кварталдары, солтүстігі Алматы-Шымкент темір жолының оң жағымен Шымкент каналына дейін, одан әрі каналдың бойымен, шығыс бағытымен, саяжайлардың шетімен 236 квартал шекарасымен төмен Исфиджаб ауылын қамтып, Ибраим ата көшесіне дейін, Исфиджаб ауылының шекарасымен төмен Әл-Фараби көшесіне дейін, Әл-Фараби көшесінің оң жағымен темір жол өткеліне дейін, темір жолдың оң жағымен бастапқы нүктеге шығады;
осы аймаққа қаланың жоспарланған шығыс бөлігінде орналасқан бұрынғы елді мекендер: Сайрам, Базарқақпа, Тұрдыабад, Бадам-1, Қаратөбе кіреді;
052 кварталдың оңтүстік-шығыс шекарасынан темір жолдың оң жағымен, мұнай өңдеу зауытына баратын көпірге дейін, Ленгір тас жолының бойымен Бадам-1 ауылының шекарасына дейін, Бадам-1 ауылының батыс шекарасымен Бадам өзеніне дейін, одан әрі Бадам өзенінің оң жағымен Қаратөбе ауылының шекарасына дейін, 265 кварталды түгелдей қамтып, бастапқы нүктеге шығады.