О мерах по реализации приказа исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 12 июня 2015 года № 167. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 23 июня 2015 года № 3218. Срок действия постановления - до 1 января 2017 года
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить:
1) перечень приоритетных сельскохозяйственных культур Южно-Казахстанской области согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) нормы субсидий (на 1 гектар и (или) 1 тонну) на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте в Южно-Казахстанской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.

"Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өндеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығын іске асыру туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 12 маусымдағы № 167 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 маусымда № 3218 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
"Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Оңтүстік Қазақстан облысы басым ауыл шаруашылығы дақылдардың тізбесі осы қаулының 1-қосымшасына;
2) Оңтүстік Қазақстан облысы басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары (1 гектарға және (немесе) 1 тоннаға) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысы Әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулының Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Туякбаева С.К.
Аким области А.Мырзахметов
СОГЛАСОВАНО:
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________А.Мамытбеков
"12" июнь 2015 года
Оспанов Б.
Жилкишиев Б.
Айтаханов Е.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Каныбеков С.
Абдуллаев А.
Исаева Р.
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской
области
от "12" июня 2015 года №
167
Перечень приоритетных сельскохозяйственных культур Южно-Казахстанской области

3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ.Тұяқбаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі А.Мырзахметов
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
______________А.Мамытбеков
"12" маусым 2015 жыл
Б.Оспанов
Б.Жылқышиев
Е.Айтаханов
Е.Садыр
С.Тұяқбаев
С.Қаныбеков
А.Абдуллаев
Р.Исаева
Оңтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы "12"
маусым
№ 167 қаулысына
1-қосымша
Оңтүстік Қазақстан облысы басым ауыл шаруашылығы дақылдардың тізбесі

Сноска. Приложение 1 – с изменениями, внесенными постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 10.11.2016 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование приоритетных культур
1
Исключена постановлением Южно-Казахстанского областного акимата от 10.11.2016 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
2
Кукуруза на зерно
3
Рис
4
Масличные культуры (сафлор, подсолнечник)
5
Хлопчатник
6
Картофель
7
Овощи и бахчевые культуры
8
Кормовые культуры (за исключением многолетних трав посева прошлых лет)
9
Исключена постановлением Южно-Казахстанского областного акимата от 10.11.2016 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
10
Кукуруза на силос
11
Овощи защищенного грунта
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской
области
от "12" июня 2015 года №
167
Нормы субсидий (на 1 гектар и (или) 1 тонну) на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте в Южно-Казахстанской области
Сноска. Приложение 2 – с изменениями, внесенными постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 10.11.2016 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование приоритетных культур
Нормы субсидий на 1 гектар, тенге
Нормы субсидий на 1 тонну, тенге
1
Исключена постановлением Южно-Казахстанского областного акимата от 10.11.2016 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
2
Кукуруза на зерно
25 000
2.1
в том числе: кукуруза, возделываемая с применением систем капельного орошения промышленного образца, систем спринклерного орошения промышленного образца
80 000
3
Рис
30 000
4
Масличные культуры (сафлор, подсолнечник)
4 000
4.1
Масличные культуры (сафлор, подсолнечник)
4 000
5
Хлопчатник
15 000
5.1
Хлопчатник
6 000
5.2
в том числе: хлопчатник, возделываемый с применением систем капельного орошения промышленного образца, систем спринклерного орошения промышленного образца
60 000
6
Картофель
18 000
7
Овощи и бахчевые культуры
18 000
7.1
в том числе: овощи и бахчевые культуры, возделываемые с применением систем капельного орошения промышленного образца, систем спринклерного орошения промышленного образца

Ескерту. 1 – қосымшаға өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 10.11.2016 № 290 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
р/с №
Басым дақылдардың атауы
1
Алынып тасталды – Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 10.11.2016 № 290 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2
Дәндік жүгері
3
Күріш
4
Майлы дақылдар (мақсары, күнбағыс)
5
Мақта
6
Картоп
7
Көкөніс және бақша дақылдары
8
Жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көп жылдық шөптерді қоспағанда)
9
Алынып тасталды – Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 10.11.2016 № 290 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10
Сүрлемдік жүгері
11
Қорғалған топырақта өсірілген көкөністер
Оңтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы "12"
маусым
№ 167 қаулысына
2-қосымша
Оңтүстік Қазақстан облысы басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары
(1 гектарға және (немесе) 1 тоннаға)
Ескерту. 2 – қосымшаға өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 10.11.2016 № 290 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
р/с №
Басым дақылдардың атауы
1 гектарға арналған субсидиялар нормалары, теңге
1 тоннаға арналған субсидиялар нормалары, теңге
1
Алынып тасталды – Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 10.11.2016 № 290 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2
Дәндік жүгері
25 000
2.1
оның ішінде: өнеркәсіптік үлгідегі тамшылатып суару жүйелерін, өнеркәсіптік үлгідегі спринклерлік суару жүйелерін қолдана отырып өсірілген жүгері
80 000
3
Күріш
30 000
4
Майлы дақылдар (мақсары, күнбағыс)
4 000
4.1
Майлы дақылдар (мақсары, күнбағыс)
4 000
5
Мақта
15 000
5.1
Мақта
6 000
5.2
оның ішінде: өнеркәсіптік үлгідегі тамшылатып суару жүйелерін, өнеркәсіптік үлгідегі спринклерлік суару жүйелерін қолдана отырып өсірілген мақта
60 000
6
Картоп
18 000
7
Көкөніс және бақша дақылдары
18 000
7.1
оның ішінде: өнеркәсіптік үлгідегі тамшылатып суару жүйелерін, өнеркәсіптік үлгідегі спринклерлік суару жүйелерін қолдана отырып өсірілген көкөніс және бақша дақылдары

80 000
8
Кормовые культуры (за исключением многолетних трав посева прошлых лет)
15 000
9
Исключена постановлением Южно-Казахстанского областного акимата от 10.11.2016 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
10
Кукуруза на силос
9 000
11
Овощи защищенного грунта, выращиваемые в промышленных тепличных комплексах с досветкой
(1 культурооборот)
5 000 000
11-1
Овощи защищенного грунта, выращиваемые в промышленных тепличных комплексах без досветки
(1 культурооборот)
2 500 000
12
Овощи защищенного грунта, выращиваемые в фермерских тепличных комплексах
(1 культурооборот)
1 500 000

80 000
8
Жемшөптік дақылдар (өткен жылғы егілген көп жылдық шөптерді қоспағанда)
15 000
9
Алынып тасталды – Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 10.11.2016 № 290 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10
Сүрлемдік жүгері
9 000
11
Жарықты өнеркәсіптік жылыжай кешенінде өсірілген қорғалған топырақтағы көкөністер (1 дақыл айналымына)
5 000 000
11-1
Жарықсыз өнеркәсіптік жылыжай кешенінде өсірілген қорғалған топырақтағы көкөністер (1 дақыл айналымына)
2 500 000
12
Фермерлік жылыжай кешенінде өсірілген қорғалған топырақтағы көкөністер (1 дақыл айналымына)
1 500 000