Об утверждении регламента государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 11 сентября 2015 года № 230. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 14 октября 2015 года N 4176. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 13 марта 2018 года № 67
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 13.03.2018 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 10.01.2017 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 "Об утверждении реестра государственных услуг", приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11154), Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан".
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 10.01.2017 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно - Казахстанской области Д. Ахметов
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

"Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 11 қыркүйектегі N 230 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қазанда N 4176 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 67 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 13.03.2018 № 67 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 10.01.2017 № 3 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27 - бабының 2 - тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16 - бабының 3- тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысына, "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 11154 болып тіркелген) сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 10.01.2017 № 3 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің

от " 11 " сентября 2015 года
№ 230
Регламент государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан"
Сноска. В заголовок регламента внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 10.01.2017 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан" (далее – государственная услуга), является местный исполнительный орган – структурное подразделение, осуществляющее функции в сфере учета коммунального имущества (государственное учреждение "Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности Восточно-Казахстанской области") (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 10.01.2017 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – договор дарения и акт приема-передачи имущества (передаточный акт), согласно приложению к стандарту государственной услуги "Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан", утвержденному приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 год № 285 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11154) (далее – Стандарт).
Сноска. В пункт 3 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 10.01.2017 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

2015 жылғы "11" қыркүйектегі
№ 230 қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің тақырыбы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 10.01.2017 № 3 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушісі жергілікті атқарушы орган – коммуналдық мүлікті есепке алу саласында функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімше ("Шығыс Қазақстан облысының мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы" мемлекеттік мекемесі) (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 10.01.2017 № 3 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 11154 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт), "Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес, сыйға тарту шарты және мүліктің қабылдау – беру актісі (табыстау актісі).
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 10.01.2017 № 3 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предложение собственника имущества о передаче государству прав на имущество по договору дарения с предоставлением документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
4-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 10.01.2017 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
действие 1 – специалист канцелярии услугодателя принимает от услугополучателя заявление с приложением документов, указанных в пункте 9 Стандарта, регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции, выдает расписку, в которой указывается номер, дата входящего документа, фамилия, имя, отчество, номер телефона специалиста, принявшего заявление (далее – расписка), передает документы на рассмотрение руководителю услугодателя. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 2 – руководитель услугодателя определяет специалиста для рассмотрения заявления услугополучателя. Длительность выполнения – 1 (один) календарный день;
действие 3 – специалист канцелярии услугодателя доводит заявление с приложенными документами до специалиста услугодателя в соответствии с визой руководителя. Длительность выполнения – 1 (один) календарный день;
действие 4 – специалист улугодателя направляет уведомление об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения в соответствующие местные исполнительные органы районов (городов) или исполнительные органы, финансируемые из местного бюджета, уполномоченные на осуществление отдельных функций местного государственного управления (далее – государственные органы) для представления заключения о необходимости приобретения государством прав на имущество по договору дарения. Длительность выполнения – 7 (семь) календарных дней;
действие 5 – государственные органы готовят заключение о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2011 года № 1103 "Об утверждении Правил приобретения государством прав на имущество по договору дарения" и направляют услугодателю. Длительность выполнения – 30 (тридцать) календарных дней;

4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураны (іс-қимылды) бастауға Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсына отырып, мүлік иесінің сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқықтарын мемлекетке беру туралы ұсынысы болып табылады.
4-1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі болып табылады.
Ескерту. Регламент 4-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 10.01.2017 № 3 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір процедураның (іс-қимылдың) мазмұны, олардың орындалу ұзақтығы:
1 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызмет алушыдан өтiнiшті Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарымен қабылдайды, оны кіріс хат-хабар тіркеу журналына тiркейдi, өтінішті алған маманның тегі, аты, әкесінің аты, телефоны, өтініш берген күні мен нөмірі көрсетілген қолхат ұсынады (бұдан әрі – қолхат), құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға ұсынады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарау үшін маманды анықтайды. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) күнтізбелік күн;
3 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы өтінішті берілген құжаттарымен көрсетілетін қызметті берушінің маманына басшының бұрыштамасына сәйкес тапсырады. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) күнтізбелік күн;
4 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқығын мемлекеттік меншікке алуының қажеттігі туралы қорытынды ұсыну үшін аудандардың (қалалардың) тиісті жергілікті атқарушы органдарды немесе жергілікті мемлекеттік басқарудың жекелеген функцияларын жүзеге асыруға уәкілетті жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарды (бұдан әрі – мемлекеттік органдар) сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқығын беру жөніндегі қолда бар ұсыныс туралы хабардар етеді. Орындалу ұзақтығы – 7 (жеті) күнтізбелік күн;
5 – іс-қимыл – мемлекеттік органдар "Сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 1103 қаулысына сәйкес сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қажеттілігі (қажетінің жоқтығы) туралы қорытынды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) күнтізбелік күн;

действие 6 – специалист услугодателя готовит проект приказа о принятии имущества в государственную собственность по договору дарения, разрабатывает договор дарения (в случае получения заключения государственных органов о необходимости приобретения государством прав на имущество по договору дарения), подписывает договор дарения между услугодателем и услугополучателем либо направляет мотивированный ответ услугополучателю об отказе в оказании государственной услуги (в случае получения заключения государственных органов об отсутствии необходимости приобретения государством прав на имущество по договору дарения). Длительность выполнения – 40 (сорок) календарных дней;
действие 7 – государственным органом, принимающим имущество, составляется акт приема-передачи имущества (передаточный акт). Длительность выполнения – 10 (десять) календарных дней.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 3 (три) месяца.
6. Результатом действия по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя, выдача расписки, что служит основанием для начала выполнения действия;
результатом по действию 2, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является определение руководителем специалиста ответственного за исполнение заявления услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 3;
результатом по действию 3, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является получение специалистом услугодателя документов услугополучателя к исполнению, что служит основанием для начала выполнения действия 4;
результатом по действию 4, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является уведомление услугодателя об имеющемся предложении по передаче государству прав на имущество по договору дарения в государственные органы для представления заключения о необходимости (отсутствия необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения, что служит основанием для начала выполнения действия 5;
результатом по действию 5, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является заключение государственных органов о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения, что служит основанием для начала выполнения действия 6;
результатом по действию 6, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является договор дарения имущества, что служит основанием для начала выполнения действия 7, либо мотивированный ответ услугополучателю об отказе в оказании государственной услуги;

6 – іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің маманы мүлікті сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік меншікке алу туралы бұйрық жобасын дайындайды, сыйға тарту шартын әзірлейді (мемлекеттік органдардан сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қажеттілігі туралы қорытынды алынған жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының арасында сыйға тарту шартына қол қойдырады немесе көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жолдайды (мемлекеттік органдардан сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қажетінің жоқтығы туралы қорытынды алынған жағдайда). Орындалу ұзақтығы – 40 (қырық) күнтізбелік күн;
7 – іс-қимыл – мүлікті қабылдайтын мемлекеттік орган мүлікті қабылдау– беру актісін (табыстау актісі) рәсімдейді. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) күнтізбелік күн.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 3 (үш) ай.
6. Осы Регламенттің 5 – тармағында көрсетілген 1 – ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызмет алушының құжаттарын қабылдау, қолхат беру болып табылады, ол 2 – ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады;
осы Регламенттің 5 – тармағында көрсетілген 2 – ші іс-қимылдың нәтижесі басшының көрсетілетін қызметті алушының өтінішін орындауға жауапты маманды анықтауы болып табылады, ол 3 – ші іс-қимылдың орындалуын бастау үшін негіз болып табылады;
осы Регламенттің 5 – тармағында көрсетілген 3 – ші іс-қимылдың нәтижесі, көрсетілетін қызметті берушінің маманының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын орындауға алуы болып табылады, ол 4 – ші іс-қимылдың орындалуын бастау үшін негіз болып табылады;
осы Регламенттің 5 – тармағында көрсетілген 4 – ші іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің 5 – ші іс-қимылдың орындалуын бастау үшін негіз болып табылатын сыйға тарту шарты бойынша мүлік құқығын мемлекеттік меншікке алуының қажеттігі (қажеттіліктің болмауы) туралы қорытынды ұсыну үшін мемлекеттік органдарға сыйға тарту шарты бойынша мемлекетке мүлік құқығын беру жөніндегі қолда бар ұсыныс туралы хабардар ету болып табылады;
осы Регламенттің 5 – тармағында көрсетілген 5 – ші іс-қимылдың нәтижесі сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қажеттілігі (қажетінің жоқтығы) туралы қорытынды болып табылады, ол 6 – шы іс-қимылдың орындалуын бастау үшін негіз болып табылады;
осы Регламенттің 5 – тармағында көрсетілген 6 – шы іс – қимылдың нәтижесі мүлікті сыйға тарту шарты немесе көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады. Ол 7 – ші іс-қимылдың орындалуын бастау үшін негіз болып табылады;

результатом по действию 7, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является акт приема-передачи имущества.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) специалист услугодателя;
4) государственные органы.
8. Описание действий, необходимых для оказания государственной услуги услугополучателю при принятии прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения:
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием заявления и необходимых документов от услугополучателя, регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции, выдает расписку. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя определяет специалиста для рассмотрения заявления услугополучателя. Длительность выполнения – 1 (один) календарный день;
3) специалист канцелярии услугодателя доводит заявление с приложенными документами до специалиста услугодателя в соответствии с визой руководителя. Длительность выполнения – 1(один) календарный день;
4) специалист улугодателя проверяет соответствие представленных документов с требованиями пункта 9 Стандарта, готовит проект уведомления, подписывает руководителем и направляет в государственные органы для представления заключения о необходимости приобретения государством прав на имущество по договору дарения. Длительность выполнения – 7 (семь) календарных дней;
5) государственные органы рассматривают уведомление услугодателя, готовят заключение о необходимости (отсутствии необходимости) приобретения государством прав на имущество по договору дарения и направляют услугодателю. Длительность выполнения – 30 (тридцать) календарных дней;
6) специалист услугодателя рассматривает заключения государственных органов, в случае получения заключения государственных органов о необходимости приобретения государством прав на имущество по договору дарения готовит проект приказа, подписывает руководителем, разрабатывает договор дарения, подписывает договор руководителем и услугополучателем, в случае получения заключения государственных органов об отсутствии необходимости приобретения государством прав на имущество по договору готовит проект мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, подписывает руководителем, направляет услугополучателю. Длительность выполнения – 40 (сорок) календарных дней;

осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 7 – ші іс-қимылдың нәтижесі мүлікті қабылдау – беру актісі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
4) мемлекеттік органдар.
8. Сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттік емес заңды және жеке тұлғалардың мүлікке құқық алу кезіндегі көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті іс-қимылдардың сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және қажетті құжаттарын қабылдайды, кіріс құжаттарын тіркеу журналында тіркейді, қолхат береді. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастыратын маманды анықтайды. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) күнтізбелік күн;
3) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы басшының бұрыштамасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің маманына қоса берілген құжаттармен өтінішті жеткізеді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) күнтізбелік күн;
4) көрсетілетін қызметті берушінің маманы ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9 – тармағындағы талаптарға сәйкестігін тексереді, хабарлама жобасын әзірлейді, басшыға қол қойғызады және сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қажеттілігі туралы қорытынды ұсыну үшін мемлекеттік органдарға жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 7 (жеті) күнтізбелік күн;
5) мемлекеттік органдар көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасын қарастырады, сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қажеттілігі (қажетінің жоқтығы) туралы қорытынды әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 30 (отыз) күнтізбелік күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік органдардың қорытындысын қарастырады, мемлекеттік органдардан сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлікке құқықтарына ие болу қажеттілігі туралы қорытынды алған жағдайда бұйрық жобасын әзірлейді. Басшының қолын қойдырады, сыйға тарту шартын әзірлейді, шартқа басшының және көрсетілетін қызметті алушының қолын қойдырады, егер мемлекеттік органдардан сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қажеттілігі жоқтығы туралы қорытынды алынған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, басшының қолын қойдырады, көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 40 (қырық) күнтізбелік күн;

7) государственный орган, принимающий имущество, составляет и подписывает акт приема-передачи имущества (передаточный акт). Длительность выполнения – 10 (десять) календарных дней.
Описание последовательности взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение к Регламенту
государственной услуги
"Принятие Республикой
Казахстан прав
на имущество
негосударственных
юридических лиц
и физических лиц
по договору дарения
в порядке, определяемом
Правительством
Республики Казахстан"
Сноска. В тексте приложения внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 10.01.2017 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:

7) мүлікті қабылдаған мемлекеттік орган мүлікті қабылдау – беру актісін (табыстау актісі) әзірлейді және қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 10 (он) күнтізбелік күн.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара іс-қимылы реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстер анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Мемлекеттік емес заңды
тұлғалардың және жеке
тұлғалардың мүлікке құқығын
сыйға беру шарты бойынша
Қазақстан Республикасының
Үкіметі белгілеген тәртіппен
Қазақстан Республикасының
қабылдауы" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Ескерту. Қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 10.01.2017 № 3 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер: