Об утверждении Инструкции по учету лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционных правонарушений
Приказ и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 36. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2015 года № 10347. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 июня 2016 года № 113
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 22.06.2016 № 113 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования и развития государственной правовой статистической системы, а также статистического обеспечения Законов Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией» и от 23 июля 1999 года «О государственной службе», руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Инструкцию по учету лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционных правонарушений, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов обеспечить надлежащее исполнение настоящего приказа.
3. Признать утратившими силу приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
4. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) направить настоящий приказ заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан                      И. Меркель
Приложение 1
к приказу и.о. Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 20 февраля 2015 года № 36
Инструкция
по учету лиц, привлеченных к дисциплинарной
ответственности за совершение коррупционных правонарушений
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция устанавливает учет лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционных правонарушений и правонарушений, создающих условия для коррупции (далее - учет лиц, совершивших коррупционные правонарушения).

Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2015 жылғы 20 ақпандағы № 36 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 ақпанда № 10347 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 22 маусымдағы № 113 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 22.06.2016 № 113 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік құқықтық статистикалық жүйені жетілдіру және дамыту, сондай-ақ «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі және «Мемлекеттiк қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңдарын статистикалық қамтамасыз ету мақсатында, «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алу жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Құқықтық статистика мен арнайы есепке алудың мүдделі субьектілері осы бұйрықтың тиісті орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрықтары күші жойылды деп танылсын.
4. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты құқықтық статистика мен арнайы есепке алудың мүдделі субьектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а.                      И. Меркель
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а.
2015 жылғы 20 ақпандағы
№ 36 бұйрығына
1-қосымша
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алу жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық және сыбайлас жемқорлыққа жағдай туғызатын құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдардың есебін белгілейді (бұдан әрі – сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған адамдарды есепке алу).

2. Учет лиц, совершивших коррупционные правонарушения, осуществляется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) путем ведения банка данных в целях статистического обеспечения Законов Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией» (далее – Закон) и от 23 июля 1999 года «О государственной службе», анализа состояния борьбы с коррупционными правонарушениями.
3. Субъекты правовой статистики и специальных учетов, обеспечивающие в пределах своих полномочий исполнение требований Закона и применение предусмотренных в нем дисциплинарных мер, своевременно представляют информационно-учетные документы в территориальные управления Комитета (далее – территориальные управления), осуществляющие контроль за соблюдением требований настоящей Инструкции.
4. Учету подлежат лица, уполномоченные на выполнение государственных функций, а также лица, приравненные к ним, совершившие коррупционные правонарушения и правонарушения, создающие условия для коррупции.
5. К лицам, уполномоченным на выполнение государственных функций, относятся депутаты маслихатов, все государственные служащие в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственной службе.
6. К лицам, уполномоченным на выполнение государственных функций, приравниваются лица, избранные в органы местного самоуправления, граждане, зарегистрированные в установленном законом порядке в качестве кандидатов в Президенты Республики Казахстан, депутаты Парламента Республики Казахстан и маслихатов, а также в члены выборных органов местного самоуправления, служащие, постоянно или временно работающие в органах местного самоуправления, оплата труда которых производится из средств государственного бюджета Республики Казахстан, лица, исполняющие управленческие функции в государственных организациях и организациях, в уставном капитале которых доля государства составляет более пятидесяти процентов, в том числе в национальных управляющих холдингахнациональных холдингахнациональных компаниях, национальных институтах развития, акционером которых является государство, их дочерних организациях, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат им, а также юридических лицах, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежит указанным дочерним организациям, служащие Национального Банка Республики Казахстан и его ведомств.

2. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған адамдарды есепке алуды Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы» 1998 жылғы 2 шілдедегі Заңын (бұдан әрі – Заң) және «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңын статистикалық қамтамасыз ету, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылыққа қарсы күресу жағдайын талдау мақсатында деректер банкін жүргізу арқылы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) жүзеге асырады.
3. Өз уәкілеттіктерінің шегінде Заңның талаптарын орындауды және онда қаралған тәртіптік шаралардың қолданылуын қамтамасыз ететін құқықтық статистика және арнайы есепке алу субьектілері осы Нұсқаулық талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асыратын Комитеттің аумақтық басқармаларына (бұдан әрі – аумақтық басқармалар) ақпараттық-есепке алу құжаттарын уақытылы тапсырып отырады.
4. Есепке алуға сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған және сыбайлас жемқорлыққа жағдай туғызатын құқық бұзушылық жасаған мемлекеттік міндеттерді атқаруға уәкілдік берілген адамдар және соларға теңестірілген адамдар жатады.
5. Мемлекеттік міндеттерді атқаруға уәкілдік берілген адамдарға мемлекеттік қызмет туралы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мәслихат депутаттары, барлық мемлекеттік қызметкерлер жатады.
6. Мемлекеттік міндеттерді атқаруға уәкілдік берілген адамдарға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына сайланған адамдар, заңмен белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының Президенттігіне, Қазақстан Республикасы Парламенті мен мәслихаттарының депутаттығына, сондай-ақ жергілікті өзін-өзі басқару сайланбалы органдарының мүшелігіне кандидаттар ретінде тіркелген азаматтар, жергілікті өзін-өзі басқару органдарында тұрақты немесе уақытша жұмыс істейтін, еңбекақысы Қазақстан Республикасы мемлекеттік бюджетінің қаражатынан төленетін қызметкерлер, мемлекеттік ұйымдарда және жарғылық капиталында мемлекеттің үлесі елу пайыздан жоғарыны құрайтын ұйымдарда, соның ішінде акционерлері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердеұлттық холдингтердеұлттық компанияларда, ұлттық даму институттарында, өздеріне тиесілі дауыс құқығын беретін акциялары (қатысу үлесі) елу пайыздан жоғарыны құрайтын олардың еншілес ұйымдарында басқару міндеттерін атқаратын адамдар, сонымен қатар дауыс құқығын беретін акциялары (қатысу үлесі) көрсетілген еншілес ұйымдарға тиесілі және елу пайыздан жоғарыны құрайтын заңды тұлғалар, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және оның ведомстволарының қызметкерлері теңестіріледі.

2. Ведение карточек первичного учета
7. Основанием для постановки на учет лиц, совершивших коррупционные правонарушения, является факт совершения ими коррупционного правонарушения и правонарушения, создающего условия для коррупции и наличие решения уполномоченного органа о привлечении их к дисциплинарной ответственности согласно норм Закона.
8. Государственным органом (должностным лицом), выявившим коррупционное правонарушение, по результатам рассмотрения дела (материала) выставляется карточка учета лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционных правонарушений, формы № 1-К (далее - карточка), согласно приложению 1  к настоящей Инструкции в двух экземплярах, с обязательным приложением копии приказа (решения) о наложении дисциплинарного взыскания.
При этом:
1) государственным органом (должностным лицом), выявившим правонарушение и уполномоченным на рассмотрение дела (материала), в течение 3-х рабочих дней с момента получения сообщения о рассмотрении дела (материала) о коррупционном правонарушении выставляется карточка в соответствующее территориальное управление;
2) государственным органом (должностным лицом), выявившим правонарушение, но не уполномоченным на рассмотрение, дело (материал) направляется в орган (должностному лицу), правомочный наложить дисциплинарное взыскание.
Сообщение о рассмотрении дела (материала) о привлечении к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционных правонарушений по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции с обязательным приложением копии приказа (решения) о наложении дисциплинарного взыскания и документа, удостоверяющего личность, органом (должностным лицом), рассмотревшим дело, в течение 3-х рабочих дней со дня принятия решения направляется органу (должностному лицу), выявившему правонарушение.
На основании этой информации орган (должностное лицо), выявивший коррупционное правонарушение, в течение 3-х рабочих дней после поступления сообщения выставляет карточку в соответствующее территориальное управление.
Примечание: примером объединения в одном государственном органе, выявившего правонарушение и уполномоченного на рассмотрение дела (материала), является аким области по отношению к акиму района этой же области.
Пример различия полномочий органа, выявившего правонарушение, и не полномочного рассматривать дело (материал) об этом деянии: прокурор, выявивший коррупционное правонарушение, совершенное сотрудником органов внутренних дел, направляет дело (материал) об этом полномочному руководителю органа внутренних дел, который сообщает прокурору о результатах рассмотрения дела (материала).

2. Алғашқы есепке алу карточкаларын жүргізу
7. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған адамдарды есепке қою үшін олардың сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық және сыбайлас жемқорлыққа жағдай туғызатын құқық бұзушылық жасаған деректері мен Қазақстан Республикасы Заңының нормаларына сәйкес оларды тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы уәкілетті орган шешімінің бар болуы негіз болып табылады.
8. Cыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтаған мемлекеттік орган (лауазымды адам) істі (материалды) қарау нәтижелері бойынша осы Нұсқаулықтың 1-қосымшаға сәйкес, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алудың № 1-К нысанды карточкасын (бұдан әрі – карточка) екі данада қояды, оған тәртіптік жазаға тарту туралы бұйрықтың (шешімнің) көшірмесін міндетті түрде қосады.
Соның ішінде:
1) құқық бұзушылықты анықтаған және істі (материалды) қарауға уәкілетті мемлекеттік орган (лауазымды адам) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы істі (материалды) қарау жөніндегі хабарламаны алған кезден бастап 3 жұмыс күнінің ішінде тиісті аумақтық басқармаға карточканы қояды;
2) құқық бұзушылықты анықтаған, бірақ қарауға уәкілеттігі жоқ мемлекеттік орган (лауазымды адам) осы істі (материалды) тәртіптік жазаға тартуға уәкілеттігі бар органға (лауазымды адамға) жібереді.
Осы Нұсқаулықтың 2-қосымшаға сәйкес, істі қараған орган (лауазымды адам) тәртіптік жазаға тартылғаны туралы бұйрықтың (шешімнің) көшірмесін және жеке басын куәландыратын құжатты міндетті түрде қоса отырып, шешім қабылданған күннен бастап 3 жұмыс күнінің ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы істі (материалды) қарағаны туралы хабарламаны құқық бұзушылықты анықтаған органға (лауазымды адамға) жібереді.
Осы ақпараттың негізінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтаған орган (лауазымды адам) хабарлама келіп түскеннен кейінгі 3 жұмыс күнінің ішінде тиісті аумақтық басқармаға карточканы қояды.
Ескерту: құқық бұзушылықты анықтаған және істі (материалды) қарауға уәкілдік берілген бір мемлекеттік органда бірігудің мысалы ретінде бір облыс ауданының әкіміне қатысты осы облыстың әкімі болып табылады.
Құқық бұзушылықты анықтаған орган уәкілдігінің және осы әрекет туралы істі (материалды) қарауға уәкілдігі жоқ құрылымның айырмашылығына мысал: ішкі істер органдарының қызметкері жасаған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтаған прокурор, осы жөніндегі істі (материалды) ішкі істер органының уәкілдік берілген басшысына жібереді, ол істің (материалдың) қаралу нәтижелері туралы прокурорға хабарлайды.

9. Государственными органами и должностными лицами, деятельность которых поднадзорна военному или транспортному прокурору, карточка направляется в военное или территориальное транспортное управления соответственно.
10. В реквизиты карточки заполняется следующая информация:
1) наименование органа, выявившего правонарушение;
2) наименование государственного органа, по инициативе которого выявлено правонарушение;
3) ведомственная принадлежность лица, совершившего правонарушение;
4) наименование органа, рассмотревшего дело (материал);
5) квалификация правонарушения согласно норм Закона;
6) краткая фабула совершенного правонарушения;
7) номер приказа (решения) и дата вынесения приказа (решения);
8) примененная мера взыскания;
9-10) установочные данные лица, совершившего правонарушение;
11-13) место работы и должность лица, совершившего правонарушение.
11. Карточка подлежит подписанию лицом, выявившим коррупционное правонарушение, который в реквизитах 13, 14 указывает фамилию, должность и дату заполнения карточки.
Реквизиты 16, 17 заполняются сотрудником территориального управления, который в соответствии с данными единого журнала учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения (далее - журнал) по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции указывает регистрационный номер и дату его регистрации, свою фамилию и подписывает карточку.
12. Реквизиты карточки заполняются печатными буквами, синим или черным красителем, без подчисток и исправлений. Фамилия, имя и отчество лица, подлежащего учету, вносятся с заглавной буквы. Место его работы и должность, а также наименование органа (должностного лица), выявившего правонарушение, а также рассмотревшего дело (материал), вносятся без сокращений.
13. После заполнения карточка является официальным информационным учетным документом.
14. Территориальными управлениями карточки регистрируются в журнале. Один экземпляр карточки после проверки правильности заполнения и полноты реквизитов не позднее 3-х рабочих дней после регистрации и ввода в базу данных направляется в Комитет, второй подлежит обработке и хранению в территориальном управлении.
15. Карточки, содержащие неполные либо недостоверные сведения, заполненные с нарушением требований настоящей Инструкции или на бланках неустановленного образца, не регистрируются и подлежат возврату для корректировки в орган, их выставивший, в течение 24 часов, после поступления.
Откорректированные карточки, в течение 3 рабочих дней со дня поступления, подлежат направлению в территориальное управление для постановки на учет.

9. Қызметі әскери немесе көлік прокурорларының қадағалауындағы мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдар карточканы тиісінше әскери немесе аумақтық көлік басқармаларына жолдайды.
10. Карточканың деректемелеріне мынадай ақпарат толтырылады:
1) құқық бұзушылықты анықтаған органның атауы;
2) бастамашылық етіп құқық бұзушылықты анықтаған мемлекеттік органның атауы;
3) құқық бұзушылық жасаған адамның ведомстволық тиесілігі;
4) істі (материалды) қараған органның атауы;
5) Заңның нормаларына сәйкес құқық бұзушылықтың біліктілігі;
6) жасалған құқық бұзушылықтың қысқаша фабуласы;
7) бұйрықтың (шешімнің) нөмірі және бұйрықтың (шешімнің) шығарылған күні;
8) қолданылған өндіріп алу шарасы;
9-10) құқық бұзушылық жасаған адамның нұсқаушы мәліметтері;
11-13) құқық бұзушылық жасаған адамның жұмыс орны мен лауазымы.
11. Карточкаға сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтаған адам қол қояды, ол 13, 14-деректемелерде өзінің тегін, лауазымын және карточканы толтыру күнін көрсетеді.
16, 17-деректемелер аумақтық басқарманың қызметкерімен толтырылады, ол осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған адамдарды бірыңғай есепке алу журналының (бұдан әрі – журнал) деректеріне сай тіркеу нөмірін және оның тіркелу күнін, өзінің тегін көрсетіп, карточкаға қол қояды.
12. Карточка деректемелері баспа әріптерімен, көк немесе қара сиямен, тазартусыз және түзетусіз толтырылады. Есепке алынатын адамның тегі, аты және әкесінің аты бас әріппен жазылады. Оның жұмыс орны мен лауазымы, құқық бұзушылықты анықтаған және істі (материалды) қараған органның (лауазымды адамның) атауы қысқартусыз енгізіледі.
13. Карточка толтырылғаннан кейін ресми ақпараттық есепке алу құжаты болып табылады.
14. Аумақтық басқармалар карточкаларды бірыңғай журналда тіркейді. Деректемелерді толтырудың және толықтығының дұрыстығын тексергеннен кейін карточканың бір данасы тіркелгеннен және деректер қорына енгізілгеннен соң 3 жұмыс күнінің ішінде Комитетке жіберіледі, екіншісі аумақтық басқармада өңделеді және сақталады.
15. Толық емес немесе айқын емес мәліметтерден тұратын, осы Нұсқаулықтың талаптарын бұзу арқылы немесе белгіленбеген үлгідегі бланкілерде толтырылған карточкалар тіркелмейді және оларды жіберген органға келіп түскеннен кейінгі 24 сағаттың ішінде түзету үшін қайтарылуға жатады.
Түзетуден өткен карточкалар келіп түскеннен бастап 3 жұмыс күнінің ішінде аумақтық басқармаға есепке қою үшін жіберілуге жатады.

16. Сведения о лицах, совершивших коррупционные правонарушения, подлежат хранению в течение 3-х лет с момента наложения взыскания, за исключением сведений о лицах, в отношении которых наложено дисциплинарное взыскание в виде увольнения.
Сведения о лицах, уволенных за совершение коррупционных правонарушений, хранятся постоянно.
17. В случае изменения или отмены решения о привлечении лица к дисциплинарной ответственности государственный орган (должностное лицо) в течение 3 рабочих дней извещает об этом орган, выявивший коррупционное правонарушение. Орган, выявивший коррупционное правонарушение, незамедлительно направляет два экземпляра сообщения об изменении (отмене) решения о привлечении лица к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения, привлеченного к дисциплинарной ответственности по форме согласно приложению 4 к настоящей Инструкции в территориальное управление, которым один экземпляр документа представляется в Комитет. Сообщение является основанием для внесения корректировки.
Примечание: сообщение об отмене решения о привлечении лица к дисциплинарной ответственности выставляется в случае признания судом лица, не совершавшим коррупционного правонарушения, либо правонарушения, создающего условия для коррупции.
18. В целях обеспечения полноты учета и контроля своевременности предоставления карточек, субъектами правовой статистики и специальных учетов ежеквартально, до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, проводятся сверки с соответствующим территориальным управлением.
График, образцы и формы актов сверок определяются территориальным управлением.
3. Ведение журнала
19. Журнал ведется территориальными управлениями и является документом строгой отчетности, его страницы нумеруются, прошиваются, опечатываются с заверительной надписью: «В журнале пронумеровано и прошнуровано _____ листов. Подпись, дата, расшифровка подписи ответственного лица за ведение журнала».
Контроль за правильностью ведения журнала возлагается на руководителей территориальных управлений. Журнал подлежит постоянному хранению.
В графе 1 журнала указывается номер материала по порядку, в графе 2 - наименование органа, выявившего коррупционное правонарушение, в графе 3 - наименование органа, рассмотревшего дело (материал), в графе 4 - дата выставления карточки, должность, фамилия и подпись лица, выставившего карточку.
Графы 5-7 содержат описание правонарушения, сведения о лицах, совершивших коррупционные правонарушения и квалификацию деяния.
Результаты и дата рассмотрения дела (материала) отражаются в графе - 8. В графе - 9 отражаются данные об изменении или отмене решения.

16. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған адамдар туралы мәліметтер, қызметтен босату түріндегі тәртіптік жаза қолданылған адамдар туралы мәліметтерді қоспағанда, жаза салынған кезден бастап 3 жыл бойы сақталынады.
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін қызметтен босатылған адамдар туралы мәліметтер тұрақты сақталынады.
17. Адамды тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы шешім заңмен белгілеген тәртіпте өзгертілген немесе жойылған жағдайда мемлекеттік орган (лауазымды адам) бұл жөнінде 3 жұмыс күнінің ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтаған органға хабарлайды. Сыбайлас жемқорлық құқық бүзушылықты анықтаған орган, 4-қосымшаға сәйкес, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін адамды тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы шешімді өзгерту (жою) жөніндегі хабарламаның екі данасын тез арада аумақтық басқармаға жібереді, ол құжаттың бір данасын Комитетке тапсырады. Хабарлама мәліметтерге түзету енгізуге негіз болып табылады.
Ескерту: адамды тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы шешімді жою жөніндегі хабарлама сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық немесе сыбайлас жемқорлыққа жағдай туғызатын құқық бұзушылық жасамаған адамды мемлекеттік орган (лауазымды адам) мойындаған жағдайда қойылады.
18. Карточкалардың уақытылы ұсынылуын есепке алу мен бақылаудың толықтығын қамтамасыз ету мақсатында, құқықтық статистика және арнайы есепке алу субьектілері тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін тиісті аумақтық басқармалармен салыстыру жүргізеді.
Салыстыру актілерінің кестесі, үлгілері және нысандары аумақтық басқармалармен анықталады.
3. Бірыңғай журналды жүргізу
19. Журналды аумақтық басқармалар жүргізеді, ол қатаң есептілік құжаты болып табылады, оның парақтары нөмірленеді, тігіледі, растайтын жазумен мөрленеді: «Журналда _____ парақ нөмірленіп, тігінделді. Қолы, күні, журналды жүргізген жауапты адам қолының мағынасы түсіндірілді».
Журналдың дұрыс жүргізілуін бақылау аумақтық басқармалардың басшыларына жүктеледі. Журнал тұрақты сақталынуға жатады.
Журналдың 1-бағанында материалдың нөмірі рет-ретімен, 2-бағанында сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтаған органның атауы, 3-бағанында істі (материалды) қараған органның атауы, 4-бағанында карточканың қойылған күні, карточканы қойған адамның лауазымы, тегі және қолы көрсетіледі.
5, 7-бағандар құқық бұзушылықтың сипаттамасынан, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған адамдар туралы мәліметтерден және іс-әрекет біліктілігінен тұрады.
Істің (материалдың) қаралу нәтижелері мен күні 8-бағанда бейнеленеді. 9-бағанда шешімнің өзгеруі немесе бұзылуы жөніндегі мәліметтер бейнеленеді.

4. Основания обращения к учету
20. Проверке по учету подлежат все лица, предусмотренные пунктами 2, 3 статьи 3 Закона, а также лица, претендующие на поступление на государственную службу и при переводе административного государственного служащего на другую государственную должность.
Формы бланков, порядок их заполнения и направления для проверки по учетам, а также сроки исполнения идентичны установленным Правилами  ведения и использования отдельных видов специальных учетов, утвержденными приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2014 года № 71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9638).
21. Поступившие из органов внутренних дел сведения о гражданах, изменивших установочные данные, сотрудники территориальных управлений в течение 5-и рабочих дней проверяют по учету лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности.
При наличии сведений в отношении граждан, изменивших анкетные данные, в базе данных производится отметка «имеет другие анкетные данные» и указываются соответствующие данные.
Приложение 1
к Инструкции по учету лиц,
привлеченных к дисциплинарной
ответственности, за совершение
коррупционных правонарушений
форма
Карточка учета лиц,
привлеченных к дисциплинарной ответственности
за совершение коррупционных правонарушений
(формы № 1-К)
(составляется органом, выявившим коррупционное правонарушение,
ответственность за которое предусмотрена Законом Республики
Казахстан "О борьбе с коррупцией", по результатам рассмотрения
материала (протокола)
1. __________________________________________________________________
(наименование органа, выявившего правонарушение)
2. в том числе по инициативе государственного органа
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
3. Совершено: депутатом, судьей, акимом;
сотрудниками органов: МВД, Национальной гвардии МВД, КУИС МВД, КЧС
МВД, КНБ, ПС КНБ, прокуратуры, службы экономических расследований
КГД МФ; министерства обороны, службы государственной охраны
Казахстана, службы внешней разведки «Сырбар»;
служащими министерств: иностранных дел, национальной экономики, по
инвестициям и развитию, образования и науки, здравоохранения и
социального развития, сельского хозяйства, финансов, энергетики,
культуры и спорта, юстиции.
Служащими Комитетов и департаментов: министерства культуры и спорта:
Комитета по делам религий, Комитета по делам спорта и физической
культуры; министерства национальной экономики: Комитета по
статистике, Комитета по регулированию естественных монополий и защите
конкуренции, Комитета по защите прав потребителей, Комитета по делам
строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления
земельными ресурсами; министерства по инвестициям и развитию:
Комитета связи, информатизации и информации, Аэрокосмического
комитета; Комитета транспорта; министерства сельского хозяйства:
Комитета лесного хозяйства и животного мира; министерства энергетики:
Комитета атомного и энергетического надзора и контроля; министерства
здравоохранения: Комитета труда, социальной защиты и миграции;
министерства юстиции: департамента по исполнению судебных актов;
Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского
бюджета;
служащими агентств: по делам государственной службы и противодействию
коррупции;
служащие Национального банка, служащие акиматов и их структурных
подразделений, служащие прочих государственных структур.
_____________________________________________________________________
(наименование ведомств)

4. Есепке алуға жүгінудің негіздері
20. Есепке алу бойынша тексеруге Заңның 3-бабының 23-тармақтарымен қаралған барлық адамдар, сондай-ақ мемлекеттік қызметке орналасуға үміткер және әкімшілік мемлекеттік қызметкердің басқа мемлекеттік лауазымға ауысуы кезіндегі адамдар жатады.
Бланкілердің нысандары, оларды толтыру және есепке алу бойынша тексеріс жүргізу үшін жіберу тәртібі, сондай-ақ орындау мерзімдері (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9638 санымен тіркелген) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 10 шілдедегі № 71 бұйрығымен бекітілген Арнайы есепке алудың жеке түрлерін жүргізу мен қолдану қағидасында белгіленгенмен ұқсас.
21. Ішкі істер органдарынан келіп түскен нұсқаушы деректерді өзгерткен адамдар туралы мәліметтерді аумақтық басқарма қызметкерлері 5 жұмыс күнінің ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасап, тәртіптік жазаға тартылған адамдарды есепке алу бойынша тексереді.
Анкеталық деректерді өзгерткен азаматтарға қатысты мәліметтер бар болғанда, деректер базасында «басқа анкеталық деректері бар» белгісі қойылады және тиісті мәліметтер көрсетіледі.
Сыбайлас жемқорлық құқық
бұзушылық жасағаны үшін
тәртіптік жауаптылыққа
тартылған адамдарды есепке
алу жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
Нысаны
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік
жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алудың № 1-К нысанды
карточкасы
(№ 1-К нысаны)
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы материалды (хаттаманы) қарау нәтижелері
бойынша жауаптылығы «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасы
Заңымен қаралған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтаған органмен құрылады)
1. __________________________________________________________________
(құқық бұзушылықты анықтаған органның атауы)
2. соның ішінде мемлекеттік органның бастамасы бойынша
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
3. жасалған: депутатпен, сотпен, әкіммен;
орган қызметкерлерімен: ІІМ-нің, ІІМ Ұлттық гвардиясының, ІІМ ҚАЖК-нің, ІІМ ТЖК, ҰҚК, ҰҚК ШҚ, прокуратураның, экономикалық тергеу қызметі КГД МФ, Қарулы күштердің, Қазақстанның мемлекеттік күзет қызметі, «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің;
министрліктер қызметкерлерімен: сыртқы істер, білім және ғылым, денсаулық сақтау және әлеуметтік даму, ауыл шаруашылығы, қаржы, энергетика, мәдениет және спорт;
Комитет қызметкерлерімен: Дін істері комитеті, Спорт және дене шынықтыру істері комитеті; ұлттық экономика бойынша: Статистика комитеті, Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі комитет, Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, Құрылыс істері комитеті, Тұрғын үй-коммуналдық комитеті; инвестициялар және даму бойынша: Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті, Аэроғарыштық комитеті; әділет бойынша: Сот актілерін орындау департаменті; Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитеті;
агенттіктер қызметкерлерімен: Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі агенттіктің; Ұлттық банк қызметкерлерінің, әкімдіктердің және олардың құрылымдық бөлімшелерінің, басқа да мемлекеттік құрылымдардың қызметкерлері;
_____________________________________________________________________
(ведомстволар атауы)

4. Наименование органа, рассмотревшего материал (протокол) о
коррупционном правонарушении:
_____________________________________________________________________
(наименование органа, рассмотревшего правонарушение)
5. Квалификация правонарушения по нормам Закона РК "О борьбе с
коррупцией"
статья ____________ пункт _________ подпункт _______
6. Фабула нарушения ЗРК _____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Материал (протокол) рассмотрен по существу:
Приказ (решение) № __________ от "____" __________________ 20__ г.
8. Применена мера взыскания: увольнение с должности (1), понижение в
должности (2), предупреждение о неполном служебном соответствии (3)
9. Сведения о лице, подвергнутом ответственности за коррупционное правонарушение
ФАМИЛИЯ
ИМЯ
ОТЧЕСТВО (при его наличии)
10. Дата рождения "____" __________________ 19 ____ г.
10.1 Место рождения __________________________________
11. Адрес проживания (регистрации)
_______________________________________________________________
12. Место работы __________________________________________
13. Должность _________________________________________________
14. Должность, фамилия, подпись лица, заполнившего карточку
_______________________________________________________________
15. Дата заполнения "____" _________________ 20____ г.
16. Дата регистрации в территориальном управлении "__" ____ 20__ г.
№ материала (протокола) по единому журналу ____________________
17. Сотрудник территориального управления
_______________________________________________________________
(должность, фамилия, подпись)
Примечание: карточка является официальным статистическим
документом; лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных
сведений несут ответственность в установленном законодательством срок
Приложение 2
к Инструкции по учету лиц,
привлеченных к дисциплинарной
ответственности, за совершение
коррупционных правонарушений
Форма
_____________________________________________________________________
(орган, выявивший коррупционное правонарушение)
СООБЩЕНИЕ
о рассмотрении дела (материала) о привлечении к дисциплинарной
ответственности, за совершение коррупционных правонарушений
Описание установленного правонарушения ______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сведения о лице, подвергнутом ответственности за коррупционное правонарушение
ФАМИЛИЯ
ИМЯ
ОТЧЕСТВО
_____________________________________________________________________
(указать прежние, если менялись)
Дата рождения "____" __________________ 19__ г.
Место рождения
_____________________________________________________________________
Адрес проживания (регистрации) ______________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
Место работы ________________________________________________________
Должность ___________________________________________________________
Результат рассмотрения дела:
_____________________________________________________________________
(указать вид взыскания, дату рассмотрения и др.)
Наименование государственного органа, рассмотревшего материал
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Начальник ___________________________________________________________
(фамилия, подпись начальника государственного органа)
Начальник кадровой службы ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)
Дата составления "___" _____________ 20__ г.               МП
(размер 150х210)
Приложение 3
к Инструкции по учету лиц,
привлеченных к дисциплинарной
ответственности, за совершение
коррупционных правонарушений
Форма
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Комитет по правовой статистике и специальным учетам
ЕДИНЫЙ ЖУРНАЛ
учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения
№ ________________
Начат __________________________ 20____ г. с № ________________
Окончен ________________________ 20____ г. с № ________________
Астана 20___ г.
№ п/п
Наименование государственного органа (должностного лица), выявившего коррупционное правонарушение
Наименование государственного органа рассмотревшего дело (материал)
Должность, фамилия, имя, отчество лица, представившего карточку, дата выставления подпись
Фабула правонарушения (дата, время, место совершения, размер материального ущерба в тенге)
Квалификация правонарушения по нормам законодательного акта
Сведения о лицах, совершивших правонарушения (ФИО, число, год, месяц рождения, должность, место работы)
Результаты и дата рассмотрения дела (материала)
Данные об изменении (отмене) решения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 4
к Инструкции по учету лиц,
привлеченных к дисциплинарной
ответственности, за совершение
коррупционных правонарушений
Форма
Комитет по правовой статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Копия: в территориальное управление ________________________ области
СООБЩЕНИЕ
об изменении (отмене) решения о привлечении лица к
дисциплинарной ответственности за совершение
коррупционного правонарушения, привлеченного к
дисциплинарной ответственности
Фамилия __________________________________________________
Имя _________________________ Отчество ________________________
дата рождения "____" _________________ 19__ г.
Сведения о примененной мере ответственности:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать основание, вид и дату привлечения к ответственности
за коррупционное правонарушение)
Сведения об изменении (отмене) принятого решения:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать основания и дату принятия решения об изменении
(отмене) принятого решения о привлечении к
дисциплинарной ответственности)
Наименование органа, принявшего решение:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(должность, фамилия и подпись лица, составившего сообщение)
Дата составления "___" __________ 20__ г.           МП
(размер 150х210)
Приложение 2
к приказу и.о.
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 20 февраля 2015 года № 36
Перечень
утративших силу приказов
Генерального Прокурора Республики Казахстан

4. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық туралы материалды (хаттаманы)
қараған органның атауы:
_____________________________________________________________________
(құқық бұзушылықты қараған органның атауы)
5. «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасы
Заңының нормалары бойынша құқық бұзушылықты саралау
____________ бап _________ тармақ _______ тармақша
6. Қазақстан Республикасы Заңың фабуласының бұзылуы
_____________________________________________________________________
7. Материал (хаттама) мәніне қарай қаралған:
Бұйрық (шешім) № __________ "____" __________________ 20__ ж.
8. Мынадай жазалау шарасы қолданылған: лауазымынан босату (1), лауазымын төмендету (2), қызметтік сәйкестіктігі толық еместігі туралы ескерту (3)
9. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған адам туралы мәліметтер
ТЕГІ
АТЫ
ӘКЕСІНІҢ АТЫ
(ол болған жағдайда)
10. Туған күні "____" __________________ 19___ ж.
10.1 Туған жері _____________________________________________________
11. Тұрғылықты (тіркелген) мекенжайы ________________________________
12. Жұмыс орны ______________________________________________________
13. Лауазымы ________________________________________________________
12. Жұмыс орны ______________________________________________________
13. Лауазымы ________________________________________________________
14. Карточканы толтырған адамның лауазымы, тегі, қолы _______________
15. Толтырылған күні "____" _________________ 20___ ж.
16. Аумақтық басқармада тіркелген күні "_____" __________ 20___ ж.
Бірыңғай журнал бойынша материалдың (хаттаманың) № __________________
17. Аумақтық басқарма қызметкері ____________________________________
(лауазымы, тегі, қолы)
Ескерту: карточка ресми статистикалық құжат болып табылады; оған қол қойған адамдар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заңдармен белгіленген тәртіпте жауапты болады
Сыбайлас жемқорлық құқық
бұзушылық жасағаны үшін
тәртіптік жауаптылыққа
тартылған адамдарды есепке
алу жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
_____________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтаған орган)
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы істі (материалды) қарау жөніндегі
ХАБАРЛАМА
Анықталған құқық бұзушылықтың сипаттамасы ___________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған адам туралы мәліметтер
ТЕГІ
АТЫ
ӘКЕСІНІҢ АТЫ
(ол болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
(егер өзгертілген болса, бұрынғысы көрсетіледі)
Туған күні "____" __________________ 20___ ж.
Туған жері __________________________________________________________
Тұрғылықты (тіркелген) мекенжайы ____________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|
Жұмыс орны __________________________________________________________
Лауазымы ____________________________________________________________
Істің қаралу нәтижесі: ______________________________________________
(жазаның түрі, қаралған күні және т.б. көрсетіледі)
Материалды қараған мемлекеттік органның атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бастық ______________________________________________________________
(мемлекеттік орган бастығының тегі, қолы)
Кадр қызметінің бастығы _____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
Құрастырылған күні "___" _____________ 20__ ж.         МО
(көлемі 150х210)
Сыбайлас жемқорлық құқық
бұзушылық жасағаны үшін
тәртіптік жауаптылыққа
тартылған адамдарды есепке
алу жөніндегі нұсқаулыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алудың
БІРЫҢҒАЙ ЖУРНАЛЫ
№ ________________
Басталды __________________________ 20___ ж. № ________________
Аяқталды __________________________ 20___ ж. № ________________
Астана 20__ ж.
р/р
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты анықтаған мемлекеттік органның (лауазымды адамның) атауы
Істі (материалды) қараған мемлекеттік органның атауы
Карточканы қойған адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, карточканың қойылған күні, қолы көрсетіледі
Құқық бұзушылықтың фабуласы (жасалған күні, уақыты, орны, материалдық зиянның мөлшері теңгеде)
Заңнамалық актілердің нормалары бойынша құқық бұзушылықты саралау
Құқық бұзушылық жасаған адамдар туралы мәліметтер (ТАӘ, туған күні, айы, жылы, лауазымы, жұмыс орны)
Істің (материалдың) қаралу нәтижелері мен күні
Шешімді өзгерту (жою) туралы мәліметтер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сыбайлас жемқорлық құқық
бұзушылық жасағаны үшін
тәртіптік жауаптылыққа
тартылған адамдарды есепке
алу жөніндегі нұсқаулыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
Көшірме: ___________________________ облысының аумақтық басқармасына
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған мемлекеттік қызметкерді жауаптылыққа тарту туралы шешімді өзгерту (жою) жөніндегі
ХАБАРЛАМА
Тегі ________________________________________________________________
Аты ____________________________ Әкесінің аты _______________________
Туған күні "____" _________________ 19__ ж.
Қолданылған жауаптылық шарасы туралы мәлімет:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылыққа тарту
негізі, түрі және күні көрсетіледі)
Қабылданған шешімді өзгерту (жою) жөніндегі мәлімет:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы қабылданған шешімді өзгерту
(жою) жөніндегі шешімді қабылдау негізі және күні көрсетіледі)
Шешімді қабылдаған органның атауы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(хабарламаны құрастырған адамның лауазымы, тегі және қолы)
Құрастырылған күні "___" __________ 20__ ж.            МО
(Көлемі 150х210)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а.
2015 жылғы 20 ақпандағы
№ 36 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының күші жойылған бұйрықтарының тізбесі

1. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2004 года № 4 «Об утверждении Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2741, опубликован в Бюллетени нормативных правовых актов центральных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 г., № 13-6, ст.915);
2. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 сентября 2006 года № 48 «О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2004 года № 4 «Об утверждении Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правонарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности», (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4424);
3. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 6 сентября 2007 года № 36 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4954);
4. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 февраля 2008 года № 5 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5158);
5. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 сентября 2008 года № 50 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5317);
6. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 марта 2010 года № 18 «О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2004 года № 4 «Об утверждении Инструкции о ведении учета лиц, совершивших коррупционные правнарушения, привлеченных к дисциплинарной ответственности» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6162);
7. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 июня 2011 года № 55 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 3 августа 2011 года за № 7099).

1. «Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 20 қаңтардағы № 4 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2741 санымен тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде 2004 жылы, № 13-16 санымен, 915-бапта жарияланған);
2. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4424 санымен тіркелген «Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 20 қаңтардағы № 4 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2006 жылғы 14 қыркүйектегі № 48 бұйрығы;
3. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4954 санымен тіркелген, «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2007 жылы 6 қыркүйектегі № 36 бұйрығы 1-тармағының 2) тармақшасы;
4. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5158 санымен тіркелген, «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 4 ақпандағы № 5 бұйрығы 1-тармағының 4) тармақшасы;
5. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5317 санымен тіркелген, «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 4 қыркүйектегі № 50 бұйрығы 1-тармағының 4) тармақшасы;
6. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6162 санымен тіркелген, «Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 20 қаңтардағы № 4 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 17 наурыздағы № 18 бұйрығы;
7. Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылдың 3 тамызында № 7099 санымен тіркелген, «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 24 маусымдағы № 55 бұйрығы 1-тармағының 2) тармақшасы.