Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 18 августа 2015 года № 221. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 23 сентября 2015 года № 4056. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 5 июня 2020 года № 132
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 05.06.2020 № 132 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность";
2) "Выдача лицензии на проектную деятельность";
3) "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы";
4) "Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков";
5) "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
2. Государственному учреждению "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Западно-Казахстанской области" (А. Н. Губайдуллин) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Турегалиева Н. Т.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 18 августа 2015 года №221
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 22.04.2016 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом Западно - Казахстанской области, осуществляющим государственный архитектурно-строительный контроль (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2015 года № 11133) (далее – стандарт).
Прием заявлений и выдача результата осуществляется через:

Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекiту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 18 тамыздағы № 221 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 қыркүйекте № 4056 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 5 маусымдағы № 132 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 05.06.2020 № 132 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін:
1) "Іздестіру қызметіне лицензия беру";
2) "Жобалау қызметіне лицензия беру";
3) "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру";
4) "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру";
5) "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау".
2. "Батыс Қазақстан облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (А. Н. Ғұбайдуллин) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары Н. Т. Төреғалиевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
2015 жылғы 18 тамыздағы №221
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Іздестіру қызметіне лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.04.2016 № 142 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысы мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы №276 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 22 мамырда №11133 тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) негізінде көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен нәтижелерін беру:

1) Департамент "Центр обслуживания населения" - филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Западно-Казахстанской области" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии, переоформление и выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность (далее-лицензия), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта (далее - мотивированный ответ об отказе).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
4. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года № 120-VI "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
2) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии;
3) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии на изыскательскую деятельность, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства".
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 28.12.2018 № 309 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя и документы, предусмотренные пунктом 9 стандарта (далее –документы).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при выдаче, переоформлении лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории – 15 рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги):

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Батыс Қазақстан облысы бойынша филиалы – "Халыққа қызмет көрсету орталығы" департаменті (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-портал (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі іздестіру қызметіне лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру (бұдан әрі – лицензия) немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы көрсетіледі.
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы №120-VІ Кодексіне сәйкес:
1) лицензия беру үшін - 10 айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияның телнұсқасын беру үшін - лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын;
3) лицензияны қайта ресімдеу үшін - лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады
Іздестіру қызметіне лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқаларын беруге электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 28.12.2018 № 309 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың (бұдан әрі - құжаттар) болуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
лицензия беру, заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру және заңды тұлға-лицензиатты бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде және санат бере отырып қайта ресімдеу - 15 жұмыс күні (құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):

1) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует поступившие документы, на получение государственной услуги и предоставляет их руководителю услугодателя в течение 20 минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет их ответственному исполнителю услугодателя в течение 30 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет разрешительный контроль, подготавливает заключение на соответствие квалификационным требованиям заявителя, лицензию и приказ, либо документы с мотивированным ответом об отказе и направляет руководителю услугодателя на подписание в течение 12 рабочих дней;
4) подписание руководителем услугодателя в течение 2 рабочих дней приказа и лицензии, либо мотивированного ответа об отказе, после подписания документы поступают услугополучателю через Государственную корпорацию или портал;
при выдаче дубликата лицензии – 2 рабочих дня (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги):
1) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует поступившие документы, на получение государственной услуги и предоставляет их руководителю услугодателя в течение 20 минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 30 минут;
3) подготовка ответственным исполнителем услугодателя в течение 1рабочего дня заключения о выдаче дубликата лицензии и приказа, либо мотивированного ответа об отказе;
4) подписание руководителем услугодателя в течение 7 часов приказа и дубликата лицензии, либо мотивированного ответа об отказе, после подписания документы поступают услугополучателю через Государственную корпорацию или портал;
при переоформлении лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформлении лицензии при изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата – 3 рабочих дня (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);
1) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует поступившие документы, на получение государственной услуги и предоставляет их руководителю услугодателя в течение 20 минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 30 минут;

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 20 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге келіп түскен құжаттарды тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 30 минут ішінде құжаттарды қарайды және оларды көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 12 жұмыс күні ішінде рұқсаттық бақылауды жүзеге асырады, өтініш берушінің біліктілік талаптарға сәйкестігіне қорытынды, лицензияны және бұйрықты немесе бас тарту туралы дәлелді жауаппен құжаттарды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен 2 жұмыс күні ішінде бұйрыққа және лицензияға немесе бас тарту туралы дәлелді жауабы бар құжаттарға қол қоюы, қол қойылған соң құжаттар көрсетілетін қызметті алушыға Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы жеткізіледі;
лицензияның телнұсқасын беру - 2 жұмыс күні (өтініштер мен құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 20 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге келіп түскен құжаттарды тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 30 минут ішінде құжаттарды қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 жұмыс күні ішінде лицензияға телнұсқа беру туралы қорытынды және бұйрықты немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен 7 сағат ішінде бұйрыққа және лицензияның телнұсқасына немесе бас тарту туралы дәлелді жауабы бар құжаттарға қол қоюы, қол қойылғаннан соң құжаттар көрсетілетін қызметті алушыға Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы жеткізіледі;
жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезінде қайта ресімдеу - 3 жұмыс күнін (құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 20 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге келіп түскен құжаттарды тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 30 минут ішінде құжаттарды қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;

3) проверка и подготовка ответственным исполнителем услугодателя в течение 1 рабочего дня заключения о переоформлении лицензии и приказа, либо мотивированного ответа об отказе;
4) подписание руководителем услугодателя в течение 1 рабочего дня приказа и переоформленной лицензии, либо мотивированного ответа об отказе, после подписания документы поступают услугополучателю через Государственную корпорацию или портал.
7. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированные документы с входящим номером;
2) заключение о выдаче лицензии, выдаче дубликата лицензии, переоформлении лицензии, либо мотивированного ответа об отказе;
3) приказ руководителя услугодателя;
4) выдача результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера (далее – ИИН или БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги на портале, указанной в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность" (далее - регламент), вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме заявления необходимых документов в электронном виде;

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 жұмыс күні ішінде тексеру және лицензияны қайта рәсімдеу туралы қорытынды және бұйрықты немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен 1 күн ішінде бұйрыққа және қайта рәсімделген лицензияға немесе бас тарту туралы дәлелді жауабы бар құжаттарға қол қоюы, қол қойылғаннан соң құжаттар көрсетілетін қызметті алушыға Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы жеткізіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижелері келесі рәсімдерді (іс-қимыл) орындауды бастауға негіздеме болып табылады:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген құжаттар;
2) лицензияны беру, лицензияның телнұсқасын беру, лицензияны қайта рәсімдеу туралы қорытынды немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығы;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда парольді енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – порталда жеке сәйкестендіру нөмірінің немесе бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН немесе БСН) логині және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде (бұдан әрі - регламент) көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін өтініш нысанын шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізуі), өтініш нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіту;

6) процесс 4 – оплата государственной услуги на платежном шлюзе "Электронного правительства" (далее – ПШЭП), а затем эта информация поступает на портал;
7) условие 2 – проверка в информационной системе факта оплаты за оказание государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание государственной услуги на портале;
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) заявления;
10) условие 3 – проверка на портале электронного правительства (далее – ПЭП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН или БИН, указанным в запросе, и ИИН или БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) документов на оказание государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (заявления услугополучателя) в информационной системе государственная база данных "Е-лицензирование" (далее - ИС ГБД) и обработка документов на портале;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронная лицензия, либо мотивированный ответ об отказе), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник Государственной корпорации в течение 5 минут проверяет правильность заполнения заявления и полноту документов, представленных услугополучателем;
2) процесс 1 – ввод сотрудником Государственной корпорации в автоматизированном рабочем месте Государственной корпорации (далее - АРМ Государственная корпорация) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги в течение 1 минуты;

6) 4-процесс – "электрондық үкімет" төлем шлюзінде (бұдан әрі – ЭҮТШ) мемлекеттік көрсетілетін қызметке ақы төлеу, бұдан кейін бұл ақпарат порталға келіп түседі;
7) 2-шарт – ақпараттық жүйеде мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін ақы төлеу фактісін тексеру;
8) 5-процесс – порталда мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үшін ақының болмауына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының өтінішті куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – электрондық үкімет порталында (бұдан әрі - ЭҮП) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН немесе БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН немесе БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге арналған құжаттардың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы);
13) 9-процесс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - МДБ АЖ) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының өтінішін) тіркеу және порталда құжаттарды өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті алушының лицензия беру үшін біліктілік талаптарына және негіздемелерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
15) 10-процесс – қалыптастырған порталдан көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық лицензияны, немесе бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылы диаграмма осы регламенттің 1- қосымшасында келтірілген.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдардың) ұзақтығын көрсету арқылы Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау:
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері 5 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған өтініштің толтыру дұрыстығын және құжаттардың толықтығын тексереді.
2) 1-процесс– Мемлекеттік корпорацияның қызметкерімен 1 минут ішінде қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияның автоматтандырылған жұмыс орнында (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация АЖО) логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);

3) процесс 2 – выбор сотрудником Государственной корпорации государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания государственной услуги и ввод данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются) в течении 2 минут;
4) процесс 3 – направление заявления через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических лиц (далее – ГБД ФЛ) государственную базу данных юридических лиц (ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в Единую нотариальную информационную систему (далее – ЕНИС), данных о доверенности представителя услугополучателя в течении 2 минут;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ, данных доверенности – в ЕНИС в течение 1 минуты;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ, данных доверенности – в ЕНИС в течение 2 минут;
7) процесс 5 – направление электронного документа (документов услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП сотрудником Государственной корпорации, через ШЭП в ИС ГБД в течении 2 минут.
11. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) процесс 6 – регистрация электронных документов в ИС ГБД в течении 2 минут;
2) условие 2 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
3) процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронная лицензия, либо мотивированный ответ об отказе), сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя сформированной в ИС ГБД.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий, взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.

3) 2-процесс – Мемлекеттік корпорацияның қызметкерімен 2 минут ішінде осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін өтініш нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерін енгізуі (нотариалды түрде расталған сенімхат болған кезде, сенімхат өзгеше түрде расталған кезде сенімхат деректері толтырылмайды);
4) 3-процесс – 2 минут ішінде электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі - ЖТ МДБ) заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі - ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты туралы деректерді жолдау;
5) 1-шарт – 1 минут ішінде ЖТ МДБ немесе ЗТ МДБ-да – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің бар болуын тексеру;
6) 4-процесс – 2 минут ішінде ЖТ МДБ немесе ЗТ МДБ-да – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5-процесс – 2 минут ішінде ЭЦҚ арқылы куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын) Мемлекеттік корпорацияның қызметкерінің ЭҮШ арқылы МДБ АЖ-ға жолдауы;
11. Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін алу процесін, оның ұзақтығын сипаттау:
1) 6-процесс – 2 минут ішінде электрондық құжаттарды МДБ АЖ-да тіркеу;
2) 2-шарт – лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және негіздемелерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
3) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық лицензияны, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты) алуы. Электрондық құжат МДБ АЖ-да қалыптастырған көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге
тартылған ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимылдар тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

13. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии на
изыскательскую деятельность"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через портал
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии на
изыскательскую деятельность"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии на
изыскательскую деятельность"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на изыскательскую деятельность", при выдаче, переоформлении
лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения
и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на изыскательскую деятельность", при выдаче дубликата лицензии
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на изыскательскую деятельность", при переоформлении лицензии
при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его
наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении
наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата,
переоформлении лицензии при изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии)
физического лица-лицензиата
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 18 августа 2015 года №221
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на проектную деятельность"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 22.04.2016 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на проектную деятельность" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом Западно – Казахстанской области, осуществляющим государственный архитектурно-строительный контроль (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на проектную деятельность", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года №276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2015 года № 11133) (далее – стандарт).
Прием заявлений и выдача результата осуществляется через:

13. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының,
Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарттың 3 - бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Іздестіру қызметіне
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Іздестіру қызметіне
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
"Іздестіру қызметіне
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда
лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта
ресімдеу кезінде "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Лицензияның телнұсқасын беру кезінде "Іздестіру қызметіне лицензия беру"
мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелгенде, атауын немесе заңды мекенжайын
өзгерткенде лицензияны қайта ресімдеу кезінде және заңды тұлға-лицензиат атауын
және (немесе) орналасқан жерін өзгерткенде лицензияны қайта ресімдеу кезінде
"Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
2015 жылғы 18 тамыздағы №221
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Жобалау қызметіне лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.04.2016 № 142 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысы мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы №276 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 22 мамырда №11133 тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) негізінде көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен нәтижелерін беру:

1) Департамент "Центр обслуживания населения" - филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Западно - Казахстанской области" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии, переоформление и выдача дубликата лицензии на проектную деятельность (далее - лицензия), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта (далее - мотивированный ответ об отказе).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
4. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года № 120-VI "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
2) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии;
3) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии на проектную деятельность, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства".
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 28.12.2018 № 309 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя и документы, предусмотренные пунктом 9 стандарта (далее – документы).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при выдаче, переоформлении лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории – 15 рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги):

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Батыс Қазақстан облысы бойынша филиалы – "Халыққа қызмет көрсету орталығы" департаменті (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-портал (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі жобалау қызметіне лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру (бұдан әрі - лицензия) немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады (бұдан әрі - бас тарту туралы дәлелді жауап).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы көрсетіледі.
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы №120-VІ Кодексіне сәйкес:
1) лицензия беру үшін - 10 айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияның телнұсқасын беру үшін - лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын;
3) лицензияны қайта ресімдеу үшін - лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады
Жобалау қызметіне лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқаларын беруге электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 28.12.2018 № 309 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың (бұдан әрі - құжаттар) болуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
лицензия беру, заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру және заңды тұлға-лицензиатты бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде және санат бере отырып қайта ресімдеу - 15 жұмыс күні (құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):

13. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии
на проектную деятельность"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через портал
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии
на проектную деятельность"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии
на проектную деятельность"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на проектную деятельность", при выдаче, переоформление
лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и
разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на проектную деятельность" при выдаче дубликата лицензии
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на проектную деятельность" при переоформление лицензии при
перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его
наименования или юридического адреса, переоформление лицензии при изменении
наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 18 августа 2015 года №221
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на строительно-монтажные работы"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 22.04.2016 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом Западно-Казахстанской области, осуществляющим государственный архитектурно-строительный контроль (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы" утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2015 года № 11133) (далее – стандарт).
Прием заявлений и выдача результата осуществляется через:

13. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарттың 3 - бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Жобалау қызметіне
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Жобалау қызметіне
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
"Жобалау қызметіне
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда
лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта
ресімдеу кезінде "Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Лицензияның телнұсқасын беру кезінде "Жобалау қызметіне лицензия беру"
мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелгенде, атауын немесе заңды мекенжайын
өзгерткенде лицензияны қайта ресімдеу кезінде және заңды тұлға-лицензиат атауын
және (немесе) орналасқан жерін өзгерткенде лицензияны қайта ресімдеу кезінде
"Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
2015 жылғы 18 тамыздағы №221
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.04.2016 № 142 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысы мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы №276 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 22 мамырда №11133 тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) негізінде көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен нәтижелерін беру:

13. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии на
строительно-монтажные работы"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через портал
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии на
строительно-монтажные работы"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии на
строительно-монтажные работы"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на строительно-монтажные работы" при выдаче, переоформление
лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и
разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на строительно-монтажные работы" при выдаче дубликата лицензии
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на строительно-монтажные работы" при переоформление лицензии
при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его
наименования или юридического адреса, переоформление лицензии при изменении
наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 18 августа 2015 года №221
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий
за счет привлечения денег дольщиков"
Сноска. Регламент исключен постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 28.12.2018 № 309 (вводится в со дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 18 августа 2015 года №221
Регламент государственной услуги
"Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые
услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 22.04.2016 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).

13. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарттың 3 - бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Құрылыс-монтаж
жұмыстарына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Құрылыс-монтаж
жұмыстарына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
"Құрылыс-монтаж
жұмыстарына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда
лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта
ресімдеу кезінде "Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік
қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Лицензияның телнұсқасын беру кезінде "Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия
беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелгенде, атауын немесе заңды мекенжайын
өзгерткенде лицензияны қайта ресімдеу кезінде және заңды тұлға-лицензиат атауын
және (немесе) орналасқан жерін өзгерткенде лицензияны қайта ресімдеу кезінде
"Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
2015 жылғы 18 тамыздағы №221
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды
ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент алып тасталды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 28.12.2018 № 309 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2015 жылғы 18 тамыздағы №221
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық
жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге
асыратын сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 22.04.2016 № 142 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом Западно-Казахстанской области, осуществляющим государственный архитектурно-строительный контроль (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2015 года № 11133) (далее – стандарт);
Прием заявлений и выдача результата осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача аттестат эксперта, осуществляющего экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (далее – аттестат), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее - мотивированный ответ об отказе) в случаях и по основаниям, предусмотренном пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно: физическим лицам.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя и документы, предусмотренные пунктом 9 стандарта (далее –документы).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, поступившие на получение государственной услуги и предоставляет документы руководителю услугодателя в течение 20 минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 рабочего дня;

1. Жалпы ережелер
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысы бойынша мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші), Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы №276 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 22 мамырда №11133 тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) негізінде көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-портал (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларға аттестат беру (бұдан әрі - аттестат) немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі: жеке тұлғаларға.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың (бұдан әрі - құжаттар) болуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 20 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге келіп түскен құжаттарды тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күн ішінде құжаттарды қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;

3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает документы, подготавливает справку на соответствие услугополучателя квалификационным требованиям и приказ о допуске или не допуске услугополучателя к тестированию в течение 12 рабочих дней;
4) утверждение руководителем услугодателя приказа по итогам рассмотрения на соответствие квалификационным требованиям (допуск или недопуск) документов в течение 1 рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя составляет график проведения тестирования, уведомляет заявителей и проводит тестирования в течение 7 рабочих дней;
6) ответственный исполнитель услугодателя в течение 4 рабочих дней подготавливает приказ по результатам тестирования (аттестован, не аттестован) и аттестат, либо мотивированным ответом об отказе;
7) утверждение руководителем услугодателя приказа по итогам тестирования (аттестован, не аттестован) и подписание аттестата, либо мотивированного ответа об отказе в течение 5 рабочих дней, после подписания документы поступают услугополучателю через канцелярию услугодателя или портал.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 21.10.2016 № 316 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня первого официального опубликования).
7. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированные документы с входящим номером;
2) изучение документов, подготовка справки, приказа (допуск, не допуск);
3) уведомление о допуске или не допуске на тестирование;
4) приказ (аттестован, не аттестован);
5) выдача результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, который хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 12 жұмыс күні ішінде құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі жөніндегі анықтаманы және көрсетілетін қызметті алушыны тестілеуге жіберу немесе жібермеу туралы бұйрықты дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен 1 жұмыс күн ішінде құжаттардың біліктілік талаптарға сәйкестігіне қарау қорытындысы бойынша бұйрықты ( жіберу немесе жібермеу) бекіту;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы тестілеу кестесін құрайды, өтініш берушілерді хабардар етеді және 7 жұмыс күн ішінде тестілеу жүргізеді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 4 жұмыс күн ішінде тестілеу қорытындысы бойынша бұйрықты (аттестатталды, аттестатталмады) және аттестатты, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен 5 жұмыс күн ішінде тестілеу қорытындысы бойынша бұйрықты (аттестатталды, аттестатталмады) бекіту және аттестатқа немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюы, қол қойған соң құжаттар көрсетілетін қызметті беруші немесе портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жеткізіледі;
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 21.10.2016 № 316 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижелері келесі рәсімдерді (іс-қимыл) орындауды бастауға негіздеме болып табылады:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген құжаттар;
2) құжаттарды зерделеу, анықтама, бұйрық (жіберу, жібермеу) дайындау;
3) тестілеуге жіберу немесе жібермеу туралы хабарлама;
4) бұйрық (аттестатталды, аттестатталмады);
5) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады;

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги на портале, указанной в регламенте государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (далее-регламент), вывод на экран формы документов для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) документов;
7) условие 2 – проверка на портале электронного правительства (далее – ПЭП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в документов, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 8 – получение услугодателем документов от услугополучателя, сформированных в ИС ГБД "Е-лицензирование".
12) процесс 9 – формирование уведомления о допуске с указанием времени, даты проведения или не допуске к тестированию, на основании приказа.
13) процесс 10 – получение услугополучателем результата услуги (электронный аттестат), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя на основании приказа.
Диаграмма функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведены согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін порталда парольді енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – порталда жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) логині және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде (бұдан әрі - регламент) көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін өтініш нысанын шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізуі), өтініш нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіту;
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының өтінішті куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – электрондық үкімет порталында (бұдан әрі - ЭҮП) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/ мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – қызмет көрсетуге арналған сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы);
10) 7-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранымы) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұранымды өңдеу;
11) 8-процесс – көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушыдан "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптастырған құжаттарды алу.
12) 9-процесс – бұйрық негізінде тестілеу жүргізу күні, уақыты көрсетілген жіберу турлы немесе жібермеу туралы хабарлама қалыптастыру;
13) 10 – процесс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптастырған көрсетілетін қызметті алушының қызметтің нәтижесін (электрондық аттестат) алуы. Электрондық құжат бұйрық негізінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы регламенттің 1- қосымшасында келтірілген.

10. Подробное описание последовательности процедур (действий, взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
13. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Аттестация экспертов,
осуществляющих экспертные
работы и инжиниринговые
услуги в сфере архитектурной,
градостроительной и строительной деятельности"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Аттестация экспертов,
осуществляющих экспертные
работы и инжиниринговые
услуги в сфере архитектурной,
градостроительной и строительной деятельности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые
услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 21.10.2016 № 316 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня первого официального опубликования).

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылдар тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі стандарттың 3 - бөлімінде сипатталған.
"Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс қызметі салаларында
сарапшылық жұмыстарды және
инжинирингтік көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын
сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
"Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс қызметі салаларында
сарапшылық жұмыстарды және
инжинирингтік көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын
сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық
жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді
жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 21.10.2016 № 316 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір өткен соң қолданысқа енгізіледі).