О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 32-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 15 января 2016 года № 4237. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 января 2017 года № 12-5
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.01.2017 № 12-5 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 290 261 тысяча тенге:
налоговые поступления – 6 198 366 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 50 138 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 004 892 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2 036 865 тысяч тенге;
2) затраты – 9 143 486 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 679 768 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 703 176 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 408 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 532 993 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 532 993 тысячи тенге:
поступление займов – 963 762 тысячи тенге;
погашение займов – 934 483 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 503 714 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 02.12.2016 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Поступления в районный бюджет на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" и согласно пункту 3 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 12, 15, 17, 18, 19, 23 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 314 159 тысяч тенге, в том числе:

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 32-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 қаңтарда № 4237 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 қаңтардағы № 12-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 26.01.2017 № 12-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 290 261 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 198 366 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 50 138 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 004 892 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 036 865 мың теңге;
2) шығындар 9 143 486 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 679 768 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 703 176 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 408 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -532 993 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 532 993 мың теңге:
қарыздар түсімі – 963 762 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 934 483 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 503 714 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 02.12.2016 № 9-2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 3-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12, 15, 17, 18, 19, 23 баптары басшылыққа және қатерге алынсын.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 314 159 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:

на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 428 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 78 100 тысяч тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 18 493 тысячи тенге;
переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 988 373 тысячи тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 62 000 тысяч тенге;
на обеспечение экономической стабильности – 92 088 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 5 704 тысячи тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 54 085 тысяч тенге;
на создание инфраструктуры цифрового образовании – 13 888 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.08.2016 № 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменениями, внесенными решениями Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.10.2016 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2016); 02.12.2016 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
4-1. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 1 278 308 тысяч тенге:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 629 217 тысяч тенге;
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 649 091 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.04.2016 № 2-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 408 160 тысяч тенге:
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 7 383 тысячи тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 8 704 тысячи тенге;
на установку систем видеонаблюдения в учреждениях образования – 1 600 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров для общеобразовательных школ и колледжей – 8 832 тысячи тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества – 37 331 тысяча тенге;

азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 428 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 78 100 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет көрсетудің стандарттарын енгізуге – 18 493 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай – ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 988 373 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға – 62 000 мың теңге;
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге – 92 088 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 5 704 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдарға әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттерге – 54 085 мың теңге;
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға – 13 888 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 05.08.2016 № 6-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 06.10.2016 № 8-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.12.2016 № 9-2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4-1. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген нысаналы трансферттер мен кредиттердің жалпы сомасы 1 278 308 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:
инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 629 217 мың теңге;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылыс үшін– 649 091 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 21.04.2016 № 2-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 408 160 мың теңге көлемінде ескерілсін:
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 7 383 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) күтіп-бағуға – 8 704 мың теңге;
білім беру мекемелерінде бейнебақылау жүйесін орнатуға – 1 600 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептер мен колледждерге компьютер сатып алуға – 8 832 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беруге – 37 331 мың теңге;

дополнительная потребность в связи с увеличением норм питания спортивных учреждений – 4 543 тысячи тенге;
на оплату услуг по использованию комплекса виртуального обучения по программе подготовки к единому национальному тестированию "Itest", "BilimLand", "iMektep" – 1 710 тысяч тенге;
на реализацию проекта превенции суицида среди несовершеннолетних – 1 269 тысяч тенге;
дополнительная потребность на внедрение полиязычия в школах района для повышения квалификации учителей на языковых курсах – 7 049 тысяч тенге;
на приобретение базового набора по робототехнике, командировочные расходы учителей информатики по повышению квалификации – 22 098 тысяч тенге;
на определение мест захоронения сибирской язвы и проведение лабораторных обследований – 860 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения – 20 000 тысяч тенге.
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 74 тысячи тенге;
на приобретение и доставку учебников – 2 209 тысяч тенге.
на кредитование областных бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья – 260 586 тысяч тенге;";
на строительство инженерно-коммуникационной системы и благоустройство ста сорока четырех квартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак-1 города Аксай – 9 029 тысяч тенге;
на строительство инженерных сетей водоснабжения, газоснабжения, электроснабжения согласно плану детальной планировки села Пугачево – 14 883 тысячи тенге;
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.08.2016 № 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменениями, внесенными решениями Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.10.2016 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2016); от 02.12.2016 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере 100 990 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 02.12.2016 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2016 года.

спорт мекемелерінің тамақтану нормасының өсуіне байланысты қосымша қажеттілік – 4 543 мың теңге;
ұлттық бірыңғай тестілеуге дайындық бағдарламасы бойынша виртуалды білім берудің кешенін пайдалануға қызмет ақысын төлеуге "iTest", "BilimLand", "iMektep" – 1 710 мың теңге;
кәмелет жасқа толмағандар арасындағы суицидтің алдың алу жобасын жүзеге асыруға – 1 269 мың теңге;
аудандағы мектептерде көптілділікті енгізуге мұғалімдердің біліктіліктерін арттыруға арналған тіл курстарына қосымша қажеттілік – 7 049 мың теңге;
роботтық техника бойынша базалық жиынтығын сатып алуға, информатика пәні мұғалімдерінің біліктілігін арттыру бойынша іс сапар шығындарына – 22 098 мың теңге;
анықталмаған сібір жарасы көмінділері орындарын анықтауға және зертханалық зерттеулер жүргізуге – 860 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге және күтіп ұстауға – 20 000 мың теңге.
инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру – 74 мың теңге;
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге – 2 209 мың теңге.
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға облыстық бюджеттен кредит беру – 260 586 мың теңге;
Ақсай қаласы Қарашығанақ-1 шағынауданда жүз қырық төрт пәтерлік тұрғын үйді абаттандыруға және инженерлік-коммуникациялық жүйесінің құрылысына – 9 029 мың теңге;
Пугачев ауылының егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарға сай сумен жабдықтау, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау инженерлік желілерінің құрылысына – 14 883 мың теңге;
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 05.08.2016 № 6-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 06.10.2016 № 8-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.12.2016 № 9-2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 100 990 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 02.12.2016 № 9-2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын жиырма бес пайызға көтеру белгіленсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год, согласно приложению 4.
10. Руководителю отдела организационно-правовой работы аппарата районного маслихата (Л.Ш.Букушева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

9. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Аудандық мәслихат аппаратының ұйымдастыру-құқықтық жұмысы бөлімінің басшысы (Букушева Л.Ш.) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.