О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 декабря 2015 года № 39-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 12 января 2016 года № 4219. Утратило силу решением маслихата Зеленовского района Западно-Казахстанской области от 14 марта 2017 года № 8-7
Сноска. Утратило силу решением маслихата Зеленовского района Западно-Казахстанской области от 14.03.2017 № 8-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и от 23 января 2001 года Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 866 767 тысяча тенге:
налоговые поступления – 1 781 445 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 71 616 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 013 676 тысяч тенге;
2) затраты – 7 094 220 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 264 319 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 303 311 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 992 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -491 772 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 491 772 тысячи тенге:
поступление займов – 302 243 тысячи тенге;
погашение займов – 38 992 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 228 521 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.08.2016 № 4-2 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменениями, внесенными решениями Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.09.2016 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2016); от 05.12.2016 № 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Поступления в районный бюджет на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" и согласно пунктам 4, 5 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 14, 15 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы":

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 39-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 12 қаңтарда № 4219 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 14 наурыздағы № 8-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 8-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 866 767 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 781 445 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 71 616 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 013 676 мың теңге;
2) шығындар – 7 094 220 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 264 319 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 303 311 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 992 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -491 772 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 491 772 мың теңге:
қарыздар түсімі – 302 243 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 992 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 228 521 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 10.08.2016 № 4-2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 28.09.2016 № 5-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2016 № 6-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4, 5 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 14, 15-баптары қатерге және басшылыққа алынсын:

1) Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 634 896 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 7 923 тысячи тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 358 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 8 535 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 5 064 тысячи тенге;
на переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 1 163 437 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 78 100 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 892 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для мер социальной поддержки специалистов – 302 243 тысячи тенге;
на обеспечение экономической стабильности- 66 238 тысяч тенге;
на обеспечение экономической стабильности (сфера спорта) – 122 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры – 1 984 тысячи тенге;
2) Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 576 187 тысяч тенге, в том числе:
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 6 714 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 24 818 тысяч тенге;
на установку систем видеонаблюдения в организациях образования района – 8 000 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров для общеобразовательных школ и колледжей – 19 776 тысяч тенге;
на целевые трансферты из местного бюджета – 28 693 тысячи тенге;
на текущий ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения – 42 000 тысяч тенге;
на проведение капитального ремонта сельского клуба в селе Рубежинское – 10 156 тысяч тенге;
на строительство школы в селе Озерное Переметнинского сельского округа на 48 мест – 137 480 тысяч тенге;
на оплату услуг по использованию комплекса виртуального обучения по программе подготовки к едином национальным тестам "iTest", "BilimLand", "iMektep" – 2 090 тысяч тенге;
на реализацию проекта превенции суицида среди несовершеннолетних - 1 221 тысяча тенге;

1) 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 634 896 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 7 923 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 358 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыздандыру нормаларын көбейтуге – 8 535 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 5 064 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 1 163 437 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 78 100 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 892 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 302 243 мың теңге;
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге – 66 238 мың теңге;
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге (спорт саласына) – 122 мың теңге;
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға – 1 984 мың теңге;
2) 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 576 187 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету – 6714 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 24 818 теңге;
ауданның білім беру ұйымдарына бейнебақылау жүйесін орнатуға – 8 000 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептер мен колледждерге компьютерлер сатып алуға – 19 776 мың теңге;
жергілікті бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерге – 28 693 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға – 42 000 мың теңге;
Рубежин ауылындағы ауылдық клубқа күрделі жөндеу жүргізуге – 10 156 мың теңге;
Переметный ауылдық округінің Озерный ауылындағы 48 орындық мектеп құрылысына – 137 480 мың теңге;
ұлттық бірыңғай тестілеуге дайындық бағдарламасы бойынша "іTest", "BіlіmLand", "іMektep" виртуалды білім берудің кешенін пайдалануға қызмет ақысын төлеуге - 2 090 мың теңге;
кәмелетке толмағандар арасындағы суицидтің алдын алу жобасын жүзеге асыруға – 1 221 мың теңге;

на внедрение полиязычия в школах – 12 085 тысяч тенге;
на приобретение базового набора по робототехнике – 41 142 тысячи тенге;
капитальный ремонт здания Переметнинской общеобразовательной средней школы села Переметное – 25 944 тысячи тенге;
на дополнительную потребность в связи с повышением нормы питания по организациям спорта – 1 916 тысяч тенге;
на возмещение 50 процентов владельцам больных животных – 10 356 тысяч тенге;
на определение мест неустановленных сибиреязвенных захоронений и на проведение лабораторных исследований – 4 223 тысяч тенге;
на разработку генерального плана, совмещенного с проектом детальной планировки села Дарьинское – 6 468 тысяч тенге;
на электроснабжение жилого массива села Белес – 414 тысяч тенге;
на водоснабжение жилого массива села Белес – 481 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников – 3 212 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержание автомобильных дорог Мичуринского сельского округа – 134 496 тысяч тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Мичурино – 54 502 тысяч тенге;
3) Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 236 836 тысяч тенге, в том числе:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 236 836 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.04.2016 № 2-1 (вводится в действие с 01.01.2016); от 10.08.2016 № 4-2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 28.09.2016 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2016); от 05.12.2016 № 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 38 992 тысячи тенге.
5. Установить на 2016 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере 10 990 тысяч тенге.
8. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2016 года.

мектептерде көптілдікті енгізуге – 12 085 мың теңге;
роботты техника базалық жиынтығын сатып алуға – 41 142 мың теңге;
Переметный ауылындағы Переметный жалпы орта білім беретін мектебінің ғимаратын күрделі жөндеуге – 25 944 мың теңге;
спорт ұйымдары бойынша тамақтану нормасының өсуіне байланысты қосымша қажеттілікке – 1 916 мың теңге;
ауру мал иелеріне 50 пайыз өтеуге – 10 356 мың теңге;
анықталмаған сібір жарасы көмінділері орындарын анықтауға және зертханалық зерттеулер жүргізуге – 4 223 мың теңге;
Дариян ауылының нақты жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарын әзірлеуге – 6 468 мың теңге;
Белес ауылындағы тұрғын құрылысын электрмен жабдықтау – 414 мың теңге;
Белес ауылындағы тұрғын құрылысын сумен жабдықтау – 481 мың теңге;
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге –3 212 теңге;
Мичурин ауылдық округінің автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп-ұстауға –134 496 теңге;
Мичурин ауылының ауылшілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге –54 502 теңге;
3) 2016 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы – 236 836 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 236 836 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 21.04.2016 № 2-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.08.2016 № 4-2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.09.2016 № 5-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2016 № 6-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы 38 992 мың теңге қарастырылсын.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2016 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 10 990 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год, согласно приложения 4.
10. Руководителю аппарата районного маслихата (Терехов Г. А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и средствах массовой информации.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Т. Залмуканов
Секретарь районного маслихата Р. Исмагулов
Приложение 1
к решению
Зеленовского районного маслихата

9. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Г. А. Терехов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т. Залмуканов
Аудандық мәслихат хатшысы Р. Исмагулов
Зеленов аудандық мәслихатының