О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2015 года № 39-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2016 года № 4224. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 7 марта 2017 года № 9-5
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.03.2017 № 9-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 203 328 тысяч тенге:
налоговые поступления – 817 501 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 2 110 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 383 567 тысяч тенге;
2) затраты – 5 376 872 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 79 513 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 101 808 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 295 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -253 057 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 253 057 тысяч тенге:
поступление займов – 101 808 тысяч тенге;
погашение займов – 22 295 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 173 544 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.11.2016 № 7-3 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Поступления в районный бюджет на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 29-2 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированное 23 декабря 2015 года в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4190) и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы".

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 39-6 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 4224 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 7 наурыздағы № 9-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 07.03.2017 № 9-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 203 328 мың теңге:
салықтық түсімдер – 817 501 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 110 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 150 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 383 567 мың теңге;
2) шығындар – 5 376 872 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 79 513 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 101 808 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 295 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -253 057 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 253 057 мың теңге:
қарыздар түсімі – 101 808 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 295 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 173 544 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 30.11.2016 № 7-3 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылдың 14 желтоқсандағы № 29 - 2 "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 23 желтоқсанда № 4190 тіркелген) сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19 - баптары қатерге және басшылыққа алынсын.

4. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджета в общей сумме 1 925 718 тысяч тенге:
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 326 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 117 942 тысячи тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 265 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 5 027 тысяч тенге;
переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам - 877 479 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 58 500 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 9 794 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 101 808 тысяч тенге;
на обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи – 8 793 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 2 973 тысячи тенге;
на установку систем видеонаблюдения в организациях образования – 8 400 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров для общеобразовательных школ и колледжей - 15 264 тысячи тенге;
целевые текущие трансферты из местных бюджетов – 34 879 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения – 46 000 тысяч тенге;
обеспечение экономической стабильности – 69 265 тысяч тенге;
на разработку генерального плана села Казталов – 14 012 тысячи тенге;
на разработку генерального плана села Жалпактал – 14 405 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Казталов – 62 022 тысячи тенге;
на водоснабжение села Нурсай – 249 835 тысяч тенге;
на оплату услуг по использованию комплекса виртуального обучения по программе подготовки к единому национальному тесту "iTest", "BilimLand", "iMektep" – 570 тысяч тенге;
на реализацию проекта превенции суицида среди несовершеннолетних" – 910 тысяч тенге;
на внедрение полиязычия в школах области" – 8156 тысяч тенге;
на покупку базовых комплектации "Робототехника" – 6985 тысяч тенге;";
на капитальный ремонт здания средней школы и пришкольного интерната в селе Нурсай – 25331 тысяча тенге;
дополнительная потребность в связи с повышением нормы питания по организациям спорта" - 998 тысяч тенге;

4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 925 718 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 326 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 117 942 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату – 265 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту – 5 027 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 877 479 мың теңге;
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 58 500 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға - 9 794 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 101 808 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге - 8 793 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 2 973 мың теңге;
білім беру ұйымдарына бейне бақылау жүйесін қондыруға - 8 400 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептермен колледждерге компьютерлер сатып алуға – 15 264 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер - 34 879 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға - 46 000 мың теңге;
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге – 69 265 мың теңге;
Казталов ауылының бас жоспарын әзірлеуге - 14 012 мың теңге;
Жалпақтал ауылының бас жоспарын әзірлеуге - 14 405 мың теңге;
Казталов ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 62 022 мың теңге;
Нұрсай ауылын сумен жабдықтауға – 249 835 мың теңге;
Ұлттық бірыңғай тестқа дайындық бағдарламасы бойынша виртуалды білім берудің кешенін пайдалануға қызмет ақысын төлеуге "iTest", "BilimLand", "iMektep" –570 мың теңге;
кәмелет жасқа толмағандар арасындағы суицидтың алдын алу жобасын жүзеге асыруға - 910 мың теңге;
облыстағы мектептерде көптілдікті енгізуге – 8156 мың теңге;
"Роботтық техника" базалық жиынтығын сатып алуға – 6 985 мың теңге;
Нұрсай ауылындағы орта мектеп ғимаратын және мектеп жанындағы интернат ғимаратын күрделі жөндеуге - 25331 мың теңге;
Спорт ұйымдары бойынша тамақтану нормасының өсуіне байланысты қосымша қажеттілік - 998 мың теңге;

на возмещение 50% владельцам больных животных – 74 869 тыс. тенге;
На определение мест неустановленных сибиреязвенных захоронений и на проведение лабораторных исследований" – 5 650 тысяч тенге;
на приобретение и доставка учебников – 447 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Жалпактал – 10 000 тысяч тенге.
Капитальный ремонт автодорог села Казталов по улицам Шарафутдинова, Х.Жакып, Сейфуллина – 77 020 тысяч тенге;
Капитальный ремонт автодорог села Жалпактал по улице С.Датова – 9 353 тысячи тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры – 7 440 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.04.2016 № 3-1 (вводится в действие с 01.01.2016); от 05.08.2016 № 5-3 (вводится в действие с 01.01.2016); от 05.10.2016 № 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016); от 30.11.2016 № 7-3 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным Кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере 5 000 тысяч тенге.
7. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2016 года.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить бюджетные программы сельских округов Казталовского района на 2016 год согласно приложению 5.
10. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

Ауру мал иелеріне 50 % өтеуге - 74 869 мың теңге;
Анықталмаған сібір жарасы көмінділері орындарын анықтауға және зертханалық зерттеулер жүргізуге – 5 650 мың теңге;
оқулықтарды сатып алу және жеткізу – 447 мың теңге;
Жалпақтал ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 10 000 мың теңге.
Казталов ауылында Шарафутдинов, Х.Жақып, С.Сейфуллин көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 77 020 мың теңге;
Жалпақтал ауылында С.Датұлы көшесіндегі автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 9 353 мың теңге;
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға – 7 440 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 22.04.2016 № 3-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.08.2016 № 5-3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2016 № 6-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2016 № 7-3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдардың резерві 5 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
7. 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
8. 2016 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Казталов ауданының ауылдық округтерінің 2016 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Казталов аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Н.Қажғалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

112 428
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 300
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11 300
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
101 128
006
Функционирование районных (городских) библиотек
101 128
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
31 765
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
18 282
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12 256
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6 026
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
13 483
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
13 212
014
Капитальные расходы государственного органа
271
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
254 510
1
Сельское хозяйство
155 127
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22 037
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
22 037
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
13 339
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
13 339
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
119 751
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
15 091
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
6 194
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
560
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
15 081
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 700
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
81 125
6
Земельные отношения
9 404
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 404
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 404
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

112 428
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 300
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11 300
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
101 128
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
101 128
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
31 765
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
18 282
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 256
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6 026
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
13 483
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 212
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
271
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
254 510
1
Ауыл шаруашылығы
155 127
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22 037
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
22 037
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
13 339
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 339
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
119 751
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 091
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 194
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
560
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
15 081
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 700
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
81 125
6
Жер қатынастары
9 404
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 404
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 404
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер