О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 304 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере промышленной собственности"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 8 января 2016 года № 7. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2016 года № 13106. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.10.2018 № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", а также руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 304 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11559, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 3 июля 2015 года), внести следующие изменения и дополнения:
подпункт 1) пункта 1 указанного Приказа изложить в следующей редакции:
"1) регламент государственной услуги "Регистрация договоров об уступке прав на товарный знак и объекты промышленной собственности" согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
подпункт 4) пункта 1 указанного Приказа изложить в следующей редакции:
"4) регламент государственной услуги "Регистрация товарного знака" согласно приложению 4 к настоящему приказу;";
подпункт 5) пункта 1 указанного Приказа изложить в следующей редакции:
"5) регламент государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" согласно приложению 5 к настоящему приказу;";
приложения 1, 2, 4 и 5, утвержденные указанным Приказом изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";

"Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 304 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 8 қаңтардағы № 7 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 17 ақпанда № 13106 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.10.2018 № 1481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес, сондай-ақ "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 304 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11559 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған Бұйрықтың 1-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;";
аталған Бұйрықтың 1-тармағының 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;";
аталған Бұйрықтың 1-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;";
аталған Бұйрықпен бекітілген 1, 2, 4 және 5-қосымшалар осы бұйрықтың 1, 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;

3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 8 января 2016 года № 7
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 304
Регламент государственной услуги
"Регистрация договоров об уступке прав на товарный знак и
объекты промышленной собственности"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация договоров об уступке прав на товарный знак и объекты промышленной собственности" оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – экспертная организация), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация договоров об уступке прав на товарный знак и объекты промышленной собственности" (далее – стандарт), утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 613 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12825).
2. Форма оказываемой государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является государственная регистрация договора с проставленным штампом с датой регистрации и текущим номером договора, выдаваемого на бумажном носителе, либо мотивированный ответ в письменном виде об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги –электронная, бумажная.
При обращении на портал – справка о государственной регистрации договора о передаче права на товарный знак или мотивированный ответ об отказе в регистрации договора.
4. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений в
процессе оказания государственной услуги

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 8 қаңтардағы
№ 7 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі міндетін
атқарушының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 304 бұйрығына
1-қосымша
"Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне
құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу" (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптау ұйымы), оның ішінде "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 613 бұйрығымен бекітілген "Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12825 болып тіркелген).
2. Қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Қағаз жеткізгіште берілген, тіркеу күні және оның ағымдағы нөмірімен бірге мөртабан қойылған шартты мемлекеттік тіркеу не стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық, қағаз түрінде.
Порталға жүгінген кезде – тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу туралы анықтама немесе шарттарды тіркеуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде құрылымдық
бөлімшелердің іс-қимылы тәртібін сипаттау

5. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя в экспертную организацию – письменное заявление о регистрации договора уступки прав на товарный знак или объект промышленной собственности (далее – заявление) по форме согласно приложению 2 к стандарту, с приложением пакета документов предусмотренных в пункте 9 стандарта:
1) регистрация заявления работником канцелярии экспертной организации в ведомственной автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС");
2) рассмотрение заявления экспертом управления экспертизы договоров экспертной организацией;
3) вынесение экспертного заключения экспертной организацией;
4) принятие решения о регистрации или об отказе в регистрации договора услугодателем;
5) при принятии решения о регистрации договора – внесение услугодателем сведений о договоре в реестр зарегистрированных договоров;
6) при принятии решения о регистрации договора – публикация экспертной организацией сведений о зарегистрированном договоре в официальном бюллетение;
7) направление экспертной организацией результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Схема получения государственной услуги при обращении к услугодателю приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и экспертной организации, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии экспертной организации;
2) руководство экспертной организации;
3) управление экспертизы договоров экспертной организации;
4) работник канцелярии услугодателя;
5) сотрудник услугодателя.
7. Работник канцелярии экспертной организации принимает документы, указанные в пункте 9 стандарта у услугополучателя, выдает ему копию заявления с указанием номера, даты и времени приема заявления, фамилии, имени, отчества (при его наличии) работника канцелярии экспертной организации, принявшего документы и передает в течение одного рабочего дня принятые документы руководству экспертной организации.
Руководство экспертной организации рассматривает и распределяет в течение одного рабочего дня заявление в структурное подразделение управление экспертизы договоров для исполнения.
Управление экспертизы договоров в течение тринадцати рабочих дней с даты поступления заявления проводит предварительную экспертизу поступивших документов, в ходе которой проверяется наличие необходимых документов и соблюдение установленных к ним требований, в случае отсутствия в прилагаемых к заявлению материалах документа, подтверждающего оплату проведения экспертизы, услугополучателю выставляется счет на оплату. В этом случае указанные сроки исчисляются со дня поступления оплаты в экспертную организацию.
В течение пятнадцати рабочих дней проводится экспертиза по существу, в ходе которой проводится изучение материалов договора о передаче права на товарный знак или объекты промышленной собственности, по результатам которой выносится экспертное заключение о регистрации договора либо об отказе в регистрации договора.
В течение двух рабочих дней после вынесения заключения об отказе в регистрации договора, экспертная организация направляет данное заключение услугодателю с указанием причин отказа.
При положительном результате экспертизы экспертная организация в течение пяти рабочих дней направляет услугодателю заключение об отсутствии оснований, препятствующих регистрации договора о передаче права.
Услугодатель в течение пяти рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации принимает решение о регистрации договора или решение об отказе в регистрации договора о передаче права.
После вынесения решения о регистрации договора услугодатель проставляет на титульном листе договора штамп о его регистрации с указанием даты регистрации и его регистрационного номера, вносит сведения о договоре в реестр зарегистрированных договоров, направляет три экземпляра зарегистрированного договора с заключением в экспертную организацию.
Экспертная организация по зарегистрированным договорам направляет два экземпляра зарегистрированного договора по адресу для переписки, указанному в заявлении и публикует в бюллетене сведения о зарегистрированных договорах.
В случае вынесения услугодателем решения об отказе в регистрации договора, документы по рассматриваемому договору вместе с решением об отказе в регистрации возвращаются экспертной организацией по адресу, указанному в заявлении.
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.

5. Көрсетілетін қызметті алушы сараптау ұйымына жүгінген кезде стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасын қоса бере отырып, стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша nауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу туралы жазбаша өтініші (бұдан әрі – өтініш) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауы үшін негіз болып табылады.
1) өтінішті сараптау ұйымының кеңсесі қызметкерінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ведомстволық автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "ҰЗМИ" ААЖ) тіркеуі;
2) өтінішті сараптау ұйымының шарттарды сараптау басқармасы сарапшысының қарауы;
3) сараптау ұйымының сараптау қорытындысын шығаруы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің шартты тіркеу туралы немесе шартты тіркеуден бас туралы шешім қабылдауы;
5) шартты тіркеу туралы шешім қабылданған кезде - көрсетілетін қызметті берушінің шарт туралы мәліметтерді тіркелген шарттар тізіліміне енгізуі;
6) шартты тіркеу туралы шешім қабылданған кезде – сараптау ұйымының ресми бюллетеньде тіркелген шарт туралы мәліметтерді жариялауы;
7) сараптау ұйымының көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жіберуі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу схемасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы
тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) және сараптау ұйымының тізбесі:
1) сараптау ұйымы кеңсесінің қызметкері;
2) сараптау ұйымы басшысы;
3) сараптау ұйымының шарттарды сараптау басқармасы;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
5) көрсетілетін қызметті беруші қызметкері;
7. Сараптау ұйымы кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды, оған өтініштің нөмірін, қабылданған күні мен уақытын, құжаттарды қабылдап алған сараптау ұйымы кеңсесі қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда) көрсете отырып, өтініштің көшірмесін береді және бір жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттарды сараптау ұйымының басшылығына береді.
Сараптау ұйымының басшылығы өтінішті бір жұмыс күнінің ішінде қарайды және орындау үшін шарттарды сараптау басқармасының құрылымдық бөлімшесіне бөледі.
Шарттарды сараптау басқармасы өтініш келіп түскен күннен бастап он үш жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттардың алдын ала сараптамасын жүргізеді, оның барысында қажетті құжаттардың болуы және оларға қойылатын талаптардың сақталуы тексеріледі, өтінішке қоса берілген материалдарда сараптама жүргізуге ақы төленгенін растайтын құжат болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға төлем шоты беріледі. Осындай жағдайда көрсетілген мерзімдер сараптау ұйымына төлемнің түскен күнінен бастап есептеледі.
Он бес жұмыс күні ішінде мәні бойынша сараптама жүргізіледі, оның барысында тауар таңбасына немесе өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды беру туралы шарттың материалдарына зерделеу жүргізіледі, оның нәтижелері бойынша шартты тіркеу туралы немесе тіркеуден бас тарту туралы сараптама қорытындысы шығарылады.
Шартты тіркеуден бас тарту туралы қорытынды шығарылғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде сараптау ұйымы бас тарту себептерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушіге осы қорытындыны жібереді.
Сараптама нәтижесi оң болған жағдайда, сараптау ұйымы бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге құқықты беру туралы шартты тiркеуге кедергi келтiретiн негiздердiң жоқтығы туралы қорытындыны жiбередi. Көрсетілетін қызметті беруші сараптау ұйымынан сараптама қорытындысы келіп түскен кезден бастап бес жұмыс күні ішінде құқықты беру туралы шартты тіркеу немесе шартты тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Шартты тіркеу туралы шешім шығарылғаннан кейін көрсетілетін қызметті беруші шарттың титулдық парағына тіркелген күнін және оның тіркеу нөмірін көрсете отырып, мөртабан қояды, тіркелген шарттар тізіліміне шарт туралы мәліметтерді енгізеді, тіркелген шарттың үш данасын қорытындысымен бірге сараптау ұйымына жібереді.
Сараптау ұйымы тіркелген шарттар бойынша хат жазысу үшін тіркелген шарттың екі данасын өтініште көрсетілген мекенжай бойынша жібереді және бюллетеньде тіркелген шарттар туралы мәліметтерді жариялайды.
Көрсетілетін қызметті беруші шартты тіркеуден бас тарту туралы шешім шығарған жағдайда, қаралып отырған шарт бойынша құжаттарды тіркеуден бас тарту туралы шешіммен бірге сараптау ұйымы өтініште көрсетілген мекенжай бойынша қайтарады.
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы функционалдық өзара іс-қимыл схемасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.

4. Описание порядка информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. Услугополучатель подает заявление через портал "электронного правительства" заявление попадает в АИС "НИИС" и отправляется на рассмотрение в экспертную организацию.
Услугополучатель для получения государственной услуги на портале выбирает государственную услугу. Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные о услугополучателе.
Услугополучатель заполняет следующие данные в сплывающих окнах портала:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Прикрепляет необходимые документы:
2) электронная копия подлинника договора, предметом которого являются однородные объекты промышленной собственности, в четырех экземплярах, снабженного титульным листом, прошитого, скрепленного бумажной пломбой, на которой сделана запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставлен оттиск печати и подписи обеих сторон либо уполномоченных на то лиц обеих сторон (для договоров уступки прав на изобретения, полезные модели, промышленные образцы - оттиск печати и подписи обеих сторон либо заявителя).
Вместо подлинников договора могут быть прикреплены электронные копии нотариально засвидетельствованной копии договора;
3) электронная копия доверенности, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
4) для национальных заявителей электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия;
5) электронная копия документа об оплате услуг экспертной организации.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, информацию об оплате государственной пошлины через ПШЭП, услугодатель может получить из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При отправке заявления через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о заявлении, которая обновляется в ходе обработки заявления услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) Услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
Заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя поступает в АИС "НИИС" сотруднику канцелярии, где система присваивает регистрационный номер и штрих-код и направляет уведомление в "личный кабинет" услугополучателя с указанием номера, даты и времени приема заявления.
Сотрудник канцелярии передает заявление в течение одного рабочего дня руководству экспертной организации.
Руководство экспертной организации рассматривает и распределяет в течение одного рабочего дня заявление в управление экспертизы договоров для исполнения.
В ходе предварительной экспертизы в течение тринадцати рабочих дней с даты поступления заявления, управление экспертизы договоров проводит предварительную экспертизу поступивших документов, в ходе которой проверяется наличие необходимых документов и соблюдение установленных к ним требований, в случае отсутствия в прилагаемых к заявлению материалах документа, подтверждающего оплату проведения экспертизы, услугополучателю выставляется счет на оплату. В этом случае указанные сроки исчисляются со дня поступления оплаты в экспертную организацию.
В течение пятнадцати рабочих дней проводится экспертиза по существу, в ходе которой проводится изучение материалов договора о передаче права на товарный знак или объект промышленной собственности, по результатам которой выносится экспертное заключение о регистрации договора либо об отказе в регистрации договора.
В течение двух рабочих дней после вынесения заключения об отказе в регистрации договора, экспертная организация направляет данное заключение услугодателю с указанием причин отказа.
При положительном результате экспертизы экспертная организация в течение пяти рабочих дней направляет услугодателю заключение об отсутствии оснований, препятствующих регистрации договора о передаче права.
Услугодатель в течение пяти рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации, принимает решение о регистрации договора или решение об отказе в регистрации договора о передаче права.
После вынесения решения о регистрации договора, услугодатель вносит сведения о договоре в реестр зарегистрированных договоров.
Экспертная организация по зарегистрированным договорам публикует в бюллетене сведения о зарегистрированных договорах.
В случае вынесения услугодателем решения об отказе в регистрации договора, документы по рассматриваемому договору вместе с решением об отказе в регистрации возвращаются экспертной организацией по адресу, указанному в заявлении.
Экспертная организация осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги или мотивированного письма об отказе, посредством направления справки о государственной регистрации договора о передаче права на товарный знак или объект промышленной собственности в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица в "личном кабинете" услугополучателя либо выдачу мотивированного ответа в электронном виде об отказе в регистрации договора.
Схема получения государственной услуги через портал приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация договоров об уступке
прав на товарный знак и
объекты промышленной собственности"
Схема получения государственной услуги
при обращении к услугодателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация договоров об уступке
прав на товарный знак и
объекты промышленной собственности"
Схема функционального взаимодействия
между структурными подразделениями
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Регистрация договоров об уступке
прав на товарный знак и
объекты промышленной собственности"
Схема получения государственной услуги
"Регистрация договоров об уступке прав на товарный знак и
объекты промышленной собственности" через портал "электронного
правительства"
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 8 января 2016 года № 7
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 304
Регламент государственной услуги
"Регистрация лицензионных, сублицензионных договоров"

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібі
8. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті "электрондық үкіметтің" порталы арқылы береді, "ҰЗМИ" ААЖ-ге келіп түседі және сараптау ұйымына қарауға жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметін таңдайды. Портал автоматты түрде көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді толтыра отырып, өтінім берудің бірінші қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы порталда ашылған терезелерде деректерді:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі өтінішті толтырады;
Мынадай қажетті құжаттарды:
2) нысанасы біртектес өнеркәсіптік меншік объектілері болып табылатын шарттың титулдық парақпен жабдықталған төрт данадағы төлнұсқасының электрондық көшірмесін қоса береді, онда тігілген, қағаз пломбамен бекемделген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалады, мөр бедері және екі тараптың не соған уәкілеттік берілген екі тарап адамдарының қолтаңбалары (өнертабысқа, пайдалы модельге, өнеркәсіп үлгілеріне құқықты басқаға беру шарттары үшін - мөр бедері және екі тараптың не өтініш берушінің қолтаңбалары) қойылады.
Шарт төлнұсқаларының орнына шарттың нотариат куәландырған электрондық көшірмелері берілуі мүмкін;
3) өтініш патенттік сенім білдірілген тұлға немесе өзге де өкіл арқылы берілген жағдайда, сенімхаттың электрондық көшірмесін;
4) ұлттық өтінім берушілер үшін қорғау құжаты немесе айрықша құқық иесінің басқару органдарының, құрылтайшылардың немесе акционерлердің жалпы жиналысының шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі бойынша шешімінің электрондық көшірмесін;
5) сараптау ұйымының көрсетілетін қызметтерге төлем төленгені туралы құжаттың электрондық көшірмесін қоса береді.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттар туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ала алады.
Портал арқылы өтініш жіберу кезінде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, оны көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартып отырады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің жүгіну тәртібі мен рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттiлiгi сипаттамасы:
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған өтініші "ҰЗМИ" ААЖ кеңсесінің қызметкеріне келіп түседі, онда жүйе тіркеу нөмірін және штрих-кодын береді және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтініштің нөмірін, қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып, хабарлама жолдайды.
Кеңсе қызметкері бір жұмыс күні ішінде өтінішті орындау үшін шарттарды сараптау басқармасына береді.
Сараптау ұйымының басшылығы өтінішті бір жұмыс күнінің ішінде қарайды және орындау үшін шарттарды сараптау басқармасының құрылымдық бөлімшесіне бөледі.
Алдын ала сараптама жүргізу барысында шарттарды сараптау басқармасы өтініш келіп түскен күннен бастап он үш жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттардың алдын ала сараптамасын жүргізеді, оның барысында қажетті құжаттардың болуы және оларға қойылатын талаптардың сақталуы тексеріледі, өтінішке қоса берілген материалдарда сараптама жүргізуге ақы төленгенін растайтын құжат болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға төлем шоты беріледі. Осындай жағдайда көрсетілген мерзімдер сараптау ұйымына төлемнің түскен күнінен бастап есептеледі.
Он бес жұмыс күні ішінде мәні бойынша сараптама жүргізіледі, оның барысында тауар таңбасына немесе өнеркәсіптік меншік объектісіне құқықтарды беру туралы шарт материалдарын зерделеу жүргізіледі, оның нәтижелері бойынша шартты тіркеу туралы не шартты тіркеуден бас тарту туралы сараптама қорытындысы шығарылады.
Шартты тіркеуден бас тарту туралы қорытынды шығарылғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде сараптау ұйымы бас тарту себептерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушіге осы қорытындыны жібереді.
Сараптама нәтижесi оң болған жағдайда, сараптау ұйымы бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге құқықты беру туралы шартты тiркеуге кедергi келтiретiн негiздердiң жоқтығы туралы қорытындыны жiбередi.
Көрсетілетін қызметті беруші сараптау ұйымының қорытындысы келіп түскен кезден бастап бес жұмыс күні ішінде құқықты беру туралы шартты тіркеу немесе шартты тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Шартты тіркеу туралы шешім шығарылғаннан кейін көрсетілетін қызметті беруші тіркелген шарттардың тізіліміне шарт туралы мәліметтерді енгізеді.
Сараптау ұйымы тіркелген шарттар бойынша мәліметтерді тіркелген шарттар туралы бюллетеньде жариялайды.
Көрсетілетін қызметті беруші шартты тіркеуден бас тарту туралы шешім шығарған жағдайда, қаралып отырған шарт бойынша құжаттарды тіркеуден бас тарту туралы шешіммен бірге сараптау ұйымы өтініште көрсетілген мекенжай бойынша қайтарады.
Сараптау ұйымы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін немесе көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, электрондық құжат нысанында тауар таңбасына немесе өнеркәсіптік меншік объектісіне құқықтарды беру туралы шартты мемлекеттік тіркеу туралы анықтама жіберу арқылы бас тарту туралы дәлелді хатты беруді не шартты тіркеуден бас тарту туралы электрондық түрде дәлелді жауап беруді жүзеге асырады.
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу схемасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
"Тауар таңбасына және өнеркәсіптік
меншік объектілеріне құқықтарды
басқаға беру туралы шарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кездегі мемлекеттік көрсетілетін қызмет алудың схемасы
"Тауар таңбасына және өнеркәсіптік
меншік объектілеріне құқықтарды
басқаға беру туралы шарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы
өзара қызметтік қарым-қатынас схемасы
"Тауар таңбасына және өнеркәсіптік
меншік объектілеріне құқықтарды
басқаға беру туралы шарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет"
порталы арқылы алудың схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 8 қаңтардағы
№ 7 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі міндетін
атқарушының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 304 бұйрығына
2-қосымша
"Лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация лицензионных, сублицензионных договоров" оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – экспертная организация), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация лицензионных, сублицензионных договоров" (далее – стандарт), утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 613 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12825).
2. Форма оказываемой государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является государственная регистрация договора с проставленным штампом с датой регистрации и текущим номером договора, выдаваемого на бумажном носителе, либо мотивированный ответ в письменном виде об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги –электронная, бумажная.
При обращении на портал – справка о государственной регистрации лицензионного, сублицензионного договора или мотивированный ответ об отказе в регистрации договора.
4. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений в
процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя в экспертную организацию письменным заявлением о регистрации лицензионных, сублицензионных договоров (далее – заявление) по форме согласно приложению 2 к стандарту, с приложением пакета документов предусмотренных в пункте 9 стандарта.
1) регистрация заявления работником канцелярии экспертной организации в ведомственной автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС");
2) рассмотрение заявления экспертом управления экспертизы договоров экспертной организацией;
3) вынесение экспертного заключения экспертной организацией;
4) принятие решения о регистрации или об отказе в регистрации договора услугодателем;
5) при принятии решения о регистрации договора – внесение услугодателем сведений о договоре в реестр зарегистрированных договоров;
6) при принятии решения о регистрации договора – публикация экспертной организацией сведений о зарегистрированном договоре в официальном бюллетение;
7) направление экспертной организацией результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Схема получения государственной услуги при обращении к услугодателю приведена, в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги

1. Жалпы ережелер
1. "Лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тiркеу" (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптау ұйымы), оның ішінде "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 613 бұйрығымен бекітілген "Лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12825 болып тіркелген).
2. Қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Қағаз жеткізгіште берілген, тіркеу күні және оның ағымдағы нөмірімен бірге мөртабан қойылған шартты мемлекеттік тіркеу не стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық, қағаз түрінде.
Порталға жүгінген кезде – лицензиялық, сублицензиялық шартты мемлекеттік тіркеу туралы анықтама немесе шартты тіркеуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде құрылымдық
бөлімшелердің іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Көрсетілетін қызметті алушы сараптау ұйымына жүгінген кезде стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасын қоса бере отырып, стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тіркеу туралы жазбаша өтініші (бұдан әрі - өтініш) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауы үшін негіз болып табылады.
1) өтінішті сараптау ұйымының кеңсесі қызметкерінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ведомстволық автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "ҰЗМИ" ААЖ) тіркеуі;
2) өтінішті сараптау ұйымының шарттарды сараптау басқармасы сарапшысының қарауы;
3) сараптау ұйымының сараптау қорытындысын шығаруы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің шартты тіркеу туралы немесе шартты тіркеуден бас туралы шешім қабылдауы;
5) шартты тіркеу туралы шешім қабылданған кезде - көрсетілетін қызметті берушінің шарт туралы мәліметтерді тіркелген шарттар тізіліміне енгізуі;
6) шартты тіркеу туралы шешім қабылданған кезде – сараптау ұйымының ресми бюллетеньде тіркелген шарт туралы мәліметтерді жариялауы;
7) сараптау ұйымының көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жіберуі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу схемасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы
тәртібін сипаттау

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация товарного знака" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – экспертная организация), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация товарного знака" (далее – стандарт), утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 613 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12825).
2. Форма оказываемой государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
Результатом оказания государственной услуги является регистрация товарного знака зарегистрированного в Государственном реестре товарных знаков выдаваемый на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная, бумажная.
При обращении через портал юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель) направляется уведомление в "личный кабинет", в форме электронного документа, с указанием даты и места получения результата государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
4. Срок оказания государственной услуги предусмотрен пунктом 4 стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя:
1) в экспертную организацию на бумажном носителе – письменное заявление установленной формы согласно приложению 2 стандарта государственной услуги (далее – заявление), с приложением пакета документов предусмотренных в пункте 9 стандарта;
2) через портал – заявление установленной формы в электронном виде, согласно приложению 2 стандарта государственной услуги, с прикрепленным к нему пакетом документов, предусмотренных в пункте 9 стандарта.
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:

1. Жалпы ережелер
1. "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптау ұйымы) арқылы, оның ішінде "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 613 бұйрығымен бекітілген "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12825 болып тіркелген).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз жеткізгіште берілетін, Тауар таңбаларының мемлекеттiк тiзiлiмiнде тiркелген тауар таңбасына тіркеу не стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық, қағаз түрінде.
Портал арқылы өтініш берген кезде заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен орны көрсетілген электрондық құжат нысанындағы хабарлама жіберіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі стандарттың 4-тармағында қөзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдерін (іс-қимылдарын) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы:
1) сараптау ұйымына қағаз жеткізгішпен жүгінген кезде – мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы жазбаша өтініш (бұдан әрі – өтініш), стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасын қоса алғанда;
2) портал арқылы жүгінген кезде – мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы электрондық нысандағы өтініш оған тіркелген стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасын қоса алғанда, негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):

1) регистрация заявления работником канцелярии экспертной организации в ведомственной автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС");
2) рассмотрение заявления работником экспертной организации управления регистрации и предварительной экспертизы заявок на товарные знаки и наименования мест происхождения товаров;
3) рассмотрение заявления работником управления экспертизы товарных знаков и наименований мест происхождения товаров;
4) направление заключения об отказе или о регистрации товарного знака услугодателю;
5) рассмотрение экспертного заключения сотрудником услугодателя;
6) внесение сведений о результатах государственной услуги работником экспертной организации в государственный реестр товарных знаков, публикация в официальном бюллетене и подготовка уведомления о регистрации товарного знака;
7) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Схема получения государственной услуги приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии экспертной организации;
2) управление регистрации и предварительной экспертизы заявок на товарные знаки и наименования мест происхождения товаров;
3) управление экспертизы товарных знаков и наименований мест происхождения товаров;
4) управление государственных реестров и публикации;
5) сотрудник канцелярии услугодателя;
6) сотрудник услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
Работник канцелярии экспертной организации принимает документы у услугополучателя, выдает ему копию заявления с указанием номера, даты и времени приема заявления, фамилии, имени, отчества (при его наличии) работника канцелярии экспертной организации, принявшего заявление на оформление документов и в течение рабочего дня передает принятые документы в структурное подразделение управление регистрации и предварительной экспертизы заявок на товарные знаки и наименований мест происхождения товаров, для исполнения.
В ходе предварительной экспертизы в течении одного месяца проверяются содержание заявки, наличие необходимых документов в соответствии с требованиями, установленные пунктом 9 стандарта.
По результатам предварительной экспертизы услугополучателю сообщается о принятии заявки к рассмотрению, присвоении ей соответствующего номера, установлении даты подачи и даты приоритета либо об отказе в принятии заявки к рассмотрению в виде мотивированного заключения.
По результатам предварительной экспертизы заявка на регистрацию товарного знака направляется в управление экспертизы товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, для проведения полной экспертизы в течение восьми месяцев, в ходе которой проверяется соответствие заявляемого обозначения требованиям, установленным пунктом 10 стандарта.
В течение пяти рабочих дней после вынесения заключения экспертная организация направляет заключение об отказе или о регистрации товарного знака услугодателю.
Услугодатель в течение пятнадцати рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации принимает решение о регистрации товарного знака или об отказе в регистрации товарного знака и направляет решение в экспертную организацию, для дальнейшего направления услугополучателю.
Управление государственных реестров и публикации на основании решения услугодателя после получения материалов заявок из управления экспертизы товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, в течение двух месяцев вносит сведения в Государственный реестр товарных знаков, публикует сведения в бюллетене, готовит уведомление о регистрации товарного знака.
Экспертная организация осуществляет выдачу экспертного заключения о регистрации либо об отказе в регистрации товарного знака услугополучателю нарочно или через почтовую службу.
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.

1) өтінішті сараптау ұйымның кеңсесі қызметкерінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ведомстволық автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "ҰЗМИ" ААЖ) тіркеуі;
2) өтінішті сараптау ұйымы қызметкерлерінің тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердің атауларына арналған өтінімді алдын ала сараптау және тіркеу басқармасы қызметкерінің қарауы;
3) өтінішті тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердің атауларын сараптау басқармасы қызметкерінің қарауы;
4) қызмет берушінің қызметкерінің сараптамалық қорытындыны қарауы;
5) сараптамау ұйымны қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелері туралы мәліметтерді тауар таңбаларының мемлекеттік тізіліміне енгізуі, ресми бюллетеньде жариялау және тауар таңбасын тіркеу туралы хабарламаны дайындау;
6) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдау.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу схемасы осы регламенттің
1-қосымшасында келтірілген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-қимылдары
тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушы көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) сараптау ұйымы кеңсесінің қызметкері;
2) тауар таңбасына және тауар шығарылған жерлердің атауларына арналған өтінімді тіркеу және алдын ала сараптау басқармасы;
3) тауар таңбаларын және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын сараптау басқармасы;
4) мемлекеттік тізілімдер және жарияланымдар басқармасы;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
6) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
8. Құрылымдық бөлімшелер мен көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығын сипаттау:
Сараптау ұйымы кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдап, оған өтініштің нөмірі, қабылданған күні мен уақыты, құжаттарды рәсімдеуге арналған өтінішті қабылдаған сараптау ұйымның кеңсесі қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетілген көшірмесін береді және қабылданған құжаттарды бір жұмыс күні ішінде тауар таңбаларына және тауар шығарылған жерлердің атауларына арналған өтінімді тіркеу және алдын ала сараптау басқармасының құрылымдық бөлімшесіне орындау үшін табыстайды.
Алдын ала сараптама барысында бір ай ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес өтінімнің мазмұны, қажетті құжаттардың болуы тексеріледі.
Алдын ала сараптаманың нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға өтінімді қарауға қабылдау, оған тиісті нөмір беру, берілетін күні мен басымдық алатын күнін белгілеу туралы не дәлелді қорытынды түрінде өтінімді қарауға қабылдаудан бас тарту туралы хабарланады.
Алдын ала сараптаманың нәтижелері бойынша тауар таңбасын тіркеуге арналған өтінім стандарттың 10-тармағында белгіленген талаптарға мәлімделіп отырған белгілердің сәйкестігі тексерілетін сегіз айдың ішінде толық сараптама жүргізу үшін тауар таңбаларын және тауарлардың шығарылатын жерлерінің атауларын сараптау басқармасына жолданады.
Сараптау ұйымы қорытынды шығарғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде тауар таңбасын тіркеуден бас тарту туралы немесе тіркеу туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші сараптау ұйымының қорытындысы түскен күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде тауар таңбасын тіркеу туралы немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және әрі қарай шешімді көрсетілетін қызметті алушыға жіберу үшін сараптау ұйымына жолдайды.
Мемлекеттік тізілімдер және жарияланымдар басқармасы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі негізінде мәліметтерді екі ай ішінде тауар таңбаларының мемлекеттік тізіліміне енгізіп, бюллетеньде жариялайды, тауар таңбасын тіркеу туралы хабарламаны дайындайды.
Сараптау ұйымы тауар таңбасын тіркеу туралы не тіркеуден бастарту туралы сараптамалық қорытындыны көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол немесе пошта қызметі арқылы береді.
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы функционалдық қызметтік іс-қимыл осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.

4. Описание порядка информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Услугополучатель подает заявление через портал "электронного правительства", заявление попадает в АИС "НИИС" и отправляется на рассмотрение в экспертную организацию.
Услугополучатель для получения государственной услуги на портале выбирает государственную услугу. Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные о услугополучателе.
Услугополучатель заполняет следующие данные в сплывающих окнах портала:
1) Заявление изображение товарного знака;
2) сведения о заявителе;
3) заявление класс международной классификации товаров работ и услуг (МКТУ) и описание;
4) цвета и цветовые сочетания (при наличии);
5) приоритетные данные (при наличии);
6) почтовый адрес для переписки.
Прикрепляет необходимые документы:
1) нотариально заверенная доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя в форме электронной копии документа;
2) информация, подтверждающая соответствующую оплату в установленном размере через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа;
3) устав коллективного товарного знака (в случае подачи заявки на коллективный товарный знак), включающий наименование организации, уполномоченой зарегистрировать коллективный товарный знак на свое имя, цель регистрации этого знака, перечень субъектов, имеющих право на пользование этим знаком, перечень и единые качества или иные характеристики товаров и услуг, которые будут обозначаться коллективным товарным знаком, условия его использования, порядок контроля за его использованием, ответственность за нарушение положений устава коллективного товарного знака прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
4) документ, подтверждающий правомерность испрашивания выставочного приоритета с указанием международного статуса выставки, времени и места ее проведения, объекта экспонирования с заявляемым в качестве товарного знака обозначением (документ заявляется администрацией или оргкомитетом выставки и должен подтверждать международный статус выставки) – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа.
При отправке заявки через портал, услугополучателю автоматически формируется бланк заявления из сведений заполненных услугополучателем. Далее из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" порталы арқылы өтініш береді, "ҰЗМИ" ААЖ арқылы түседі және қарау үшін сараптау ұйымына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы порталда мемлекеттік көрстілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметін таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, өтініш беру жолындағы бірінші қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы порталдың ашылған терезелеріндегі мынадай деректерді толтырады:
1) тауар таңбасының бейнесін мәлімдеу;
2) өтініш беруші туралы мәліметтер;
3) тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің халықаралық жіктелу сыныбын мәлімдеу (ТКХЖ) және сипаттау;
4) түстер және түстердің ұштасуы (бар болған кезде);
5) басым деректер (бар болған кезде);
6) хат-хабар алмасу үшін пошталық мекенжай.
Мынадай қажетті құжаттарды қоса тіркейді:
1) өтінішті патенттік сенім білдірлген өкіл немесе өзге де өкіл арқылы құжаттың электрондық нысандағы көшірмесін берген жағдайда, нотариалды куәландырылған сенімхат;
2) екінші деңгейдегі банктер арқылы төленген жағдайда, тиісті төлемнің ЭҮТШ арқылы белгіленген мөлшерде төленгенін растайтын ақпарат қағаз жеткізгіштегі түбіртек құжаттың электрондық көшірмесі түрінде өтінімге қоса тіркеледі;
3) ұжымдық тауар таңбасын өз атына тiркеуге уәкiлеттi ұйымның атауын, бұл таңбаны тiркеу мақсатын, осы таңбаны пайдалануға құқылы субъектiлер тiзбесiн, ұжымдық тауар таңбасымен белгiленетiн тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтердiң тiзбесi мен бiрыңғай сапасын немесе өзге де сипаттамаларын, оны пайдалану шарттарын, оның пайдаланылуын бақылау тәртiбiн, ұжымдық тауар таңбасы жарғысының ережелерiн бұзғаны үшiн жауаптылықты қамтитын ұжымдық тауар таңбасының жарғысы (ұжымдық тауар таңбасына өтiнiм берiлген жағдайда) құжаттың электрондық көшірмесі нысанында өтінімге қоса тіркеледі;
4) көрменiң халықаралық мәртебесiн, оны өткiзу уақыты мен орнын, тауар таңбасы ретiнде мәлiмделген белгiсi бар экспонаттау объектісін көрсете отырып, көрмелiк басымдықты сұратудың заңдылығын растайтын құжат (құжатты әкімшілік немесе көрмені ұйымдастыру комитеті мәлімдейді және көрменің халықаралық мәртебесін растауға тиіс) – құжаттың электрондық көшірмесі нысанында өтінімге қоса тіркеледі.
Өтінімді көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы жөнелткен кезде көрсетілетін қызметті беруші толтыратын мәліметтерден өтініш бланкі қалыптастырылады, содан кейін өтінішпен жүгіну туралы ақпаратқа "жеке кабинеттен" қол жеткізуге болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі барысында (жеткізілгені туралы белгілер, тіркеулер, орындаулар, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып тұрады.

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
Заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя поступает по АИС "НИИС" сотруднику канцелярии, где система автоматически присваивает входящий регистрационный номер и штрих-код и направляет уведомление в "личный кабинет" услугополучателя с указанием входящего номера, даты и времени приема заявления;
По истечении пяти рабочих дней услугополучателю направляется бланк заявки с присвоенным соответствующим номером и датой подачи.
Сотрудник канцелярии в течение рабочего дня передает заявление о регистрации товарного знака в структурное подразделение управление регистрации и предварительной экспертизы заявок на товарные знаки и наименований мест происхождения товаров, для исполнения.
В ходе предварительной экспертизы в течение одного месяца проверяются содержание заявки, наличие необходимых документов в соответствии с требованиями, установленные пунктом 9 стандарта.
По результатам предварительной экспертизы, услугополучателю сообщается о принятии заявки к рассмотрению, установлении даты приоритета либо об отказе в принятии заявки к рассмотрению.
По результатам предварительной экспертизы, заявка на регистрацию товарного знака направляется в управление экспертизы товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, для проведения полной экспертизы в течение восьми месяцев, в ходе которой проверяется соответствие заявляемого обозначения требованиям, установленным пунктом 10 стандарта.
В течение пяти рабочих дней после вынесения заключения экспертная организация направляет заключение об отказе или о регистрации товарного знака услугодателю.
Услугодатель в течение пятнадцати рабочих дней, с момента поступления заключения экспертной организации принимает решение о регистрации товарного знака или об отказе в регистрации товарного знака и направляет решение в экспертную организацию, для дальнейшего направления услугополучателю.
Управление государственных реестров и публикации на основании решения услугодателя, в течение двух месяцев вносит сведения в Государственный реестр товарных знаков, публикует сведения в бюллетене, готовит уведомление о регистрации товарного знака.
Экспертная организация осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги в виде уведомления о регистрации товарного знака или экспертного заключения об отказе в регистрации товарного знака на бумажном носителе или в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя в "личном кабинете" услугополучателя уведомления о регистрации товарного знака либо об отказе в регистрации товарного знака.
Схема получения государственной услуги через портал приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация товарного знака"
Схема получения государственной услуги
при обращении к услугодателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация товарного знака"
Схема функционального взаимодействия
между структурными подразделениями
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Регистрация товарного знака"
Схема получения государственной услуги
через портал "электронного правительства"
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 8 января 2016 года № 7
Приложение 5
к приказу исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 304
Регламент государственной услуги
"Регистрация права пользования наименованием места
происхождения товара"

10. Портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының жүгінуі кезінде көрсетілетін қызметті берушінің жүгіну тәртібі мен рәсімдері (іс-қимылдары) сабақтастығының сипатталуы:
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған өтініші кеңсе қызметкеріне "ҰЗМИ" ААЖ арқылы түседі, онда жүйе кіріс тіркеу нөмірі мен штрих-кодты автоматты түрде береді және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтініштің кіріс нөмірі, қабылданған күнімен уақыты көрсетілген хабарламаны жолдайды.
Кеңсенің қызметкері тауар таңбасына тіркеу туралы өтінішті бір жұмыс күні ішінде тауар таңбаларына және тауар шығарылған жерлердің атауларына арналған өтінімді тіркеу және алдын ала сараптау басқармасының құрылымдық бөлімшелеріне орындау үшін береді.
Алдын ала сараптама барысында бір ай ішінде стандарттың
9-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес өтінімнің мазмұны мен қажетті құжаттардың болуы тексеріледі.
Алдын ала сараптаманың нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға өтінімді қарауға қабылдау, басымдық берілетін күнін белгілеу туралы не өтінімді қарауға қабылдаудан бас тарту туралы хабарланады.
Алдын ала сараптаманың нәтижелері бойынша тауар таңбасын тіркеуге арналған өтінім стандарттың 10-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес мәлімделіп отырған белгілердің сәйкестігі тексерілетін сегіз айдың ішінде толық сараптама жүргізу үшін тауар таңбаларын және тауарлардың шығарылатын жерлерінің атауларын сараптау басқармасына жолданады.
Сараптау ұйымы қорытынды шығарғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге тауар таңбасын тіркеуден бас тарту туралы немесе тіркеу туралы қорытындыны жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші сараптау ұйымының қорытындысы түскен күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде тауар таңбасын тіркеу туралы немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және әрі қарай шешімді көрсетілетін қызметті алушыға жіберу үшін сараптау ұйымына жолдайды.
Мемлекеттік тізілімдер және жарияланымдар басқармасы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі негізінде мәліметтерді екі ай ішінде тауар таңбаларының мемлекеттік тізіліміне енгізіп, бюллетеньде жариялайды, тауар таңбасын тіркеу туралы хабарламаны дайындайды.
Сараптау ұйымы тауар таңбасын тіркеу туралы хабарлама немесе қағаз жеткізгіште тауар таңбасын тіркеуден бас тарту туралы сараптамалық қорытынды түрінде немесе көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат, тауар таңбасын тіркеу туралы не тауар таңбасын тіркеуден бас тарту туралы хабарлама нысанында мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді жүзеге асырады.
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу схемасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
"Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алудың схемасы
"Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы
функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
"Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет"
порталы арқылы алудың схемасы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 8 қаңтардағы
№ 7 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі міндетін
атқарушының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 304 бұйрығына
5-қосымша
"Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель) через Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – экспертная организация), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" (далее – стандарт), утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 613 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12825).
2. Форма оказываемой государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги является регистрация права пользования наименованием места происхождения товара, зарегистрированного в Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, выдаваемый либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги –электронная, бумажная.
При обращении через портал юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель) направляется уведомление в "личный кабинет", в форме электронного документа с указанием даты и места получения результата государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
4. Сроки оказания государственной услуги предусмотрен пунктом 4 стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя:
1) в экспертную организацию на бумажном носителе – письменное заявление установленной формы согласно приложению 2 стандарта государственной услуги (далее – заявление), с приложением пакета документов предусмотренных в пункте 9 стандарта;
2) через портал – заявление установленной формы в электронном виде, согласно приложению 2 стандарта государственной услуги, с прикрепленным к нему пакетом документов, предусмотренных в пункте 9 стандарта.

1. Жалпы ережелер
1. "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Ұлттық зияткерлік меншік институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – сараптау ұйымы) арқылы, оның ішінде "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 613 бұйрығымен бекітілген "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" туралы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12825 болып тіркелген).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз жеткізгіште берілетін, Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын мемлекеттiк тiзiлiмiнде тiркелген Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу не стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін беру нысаны – электрондық, қағаз түрінде.
Портал арқылы өтініш берген кезде заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен орны көрсетілген электрондық құжат нысанындағы хабарлама жіберіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 4-тармағында көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің) іс-қимылдары
тәртібінің сипаттамасы
5. Көрсетілетін қызметті алушының:
1) сараптау ұйымына қағаз жеткізгіште жүгінген кезде – стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасын қоса бере отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы жазбаша өтініші (бұдан әрі – өтініш);
2) портал арқылы – стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасын қоса тіркеп, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының
2-қосымшасына сәйкес белгіленген нысандағы электрондық өтініші көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауы үшін негіз болып табылады.

6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) регистрация заявления работником канцелярии экспертной организации в ведомственной автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС");
2) рассмотрение заявления работником экспертной организации управления экспертизы товарных знаков и наименований мест происхождения товаров;
3) рассмотрение экспертного заключения сотрудником услугодателя;
4) внесение сведений о результатах государственной услуги работником экспертной организации в государственный реестр наименований мест происхождения товаров, публикация в официальном бюллетене и подготовка уведомления о регистрации права пользования наименованием места происхождения товара;
5) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Схема получения государственной услуги приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия экспертной организации;
2) управление регистрации и предварительной экспертизы заявок на товарные знаки и наименования мест происхождения товаров;
3) управление экспертизы товарных знаков и наименований мест происхождения товаров;
4) управление государственных реестров и публикации;
5) канцелярия услугодателя;
6) сотрудник услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
Работник канцелярии экспертной организации принимает документы у услугополучателя, выдает ему копию заявления с указанием номера, даты и времени приема заявления, фамилии, имени, отчества (при его наличии) работника канцелярии экспертной организации, принявшего заявление на оформление документов и в течение одного рабочего дня передает документы руководству экспертной организации.
Структурными подразделениями управления экспертизы товарных знаков и наименований мест происхождения товаров проверяются: содержание заявки, наличие необходимых документов и соответствие их установленным требованиям, в соответствии с пунктом 9 стандарта государственной услуги.
По результатам предварительной экспертизы заявка на регистрацию наименований мест происхождения товаров направляется в управление экспертизы товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, для проведения полной экспертизы в течение шести месяцев, в ходе которой проверяется соответствие заявляемого обозначения требованиям, установленным пунктом 10 стандарта.
По результатам экспертизы выносится экспертное заключение о регистрации, либо об отказе в регистрации наименования места происхождения товара и (или) предоставлении права пользования наименованием места происхождения товара, которое в течение пяти рабочих дней направляется услугодателю.
Услугодатель в течение пятнадцати рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации принимает решение о регистрации или об отказе в регистрации наименования места происхождения товара и (или) предоставлении права пользования наименованием места происхождения товара и направляет в экспертную организацию, для дальнейшего направления услугополучателю.
Управление государственных реестров и публикации на основании решения услугодателя в течение двух месяцев вносит сведения в Государственный реестр наименований мест происхождения товаров, публикует сведения в бюллетене и осуществляет подготовку уведомления о регистрации права пользования наименованием места происхождения товара.
Экспертная организация осуществляет экспертного заключения о регистрации или об отказе в регистрации и (или) предоставлении права пользования наименованием места происхождения товара услугополучателю нарочно или через почтовую службу.
Схема функционального взаимодействия между структурными подразделениями (работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия) указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) өтінішті сараптау ұйымы кеңсесі қызметкерінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ведомстволық автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "ҰЗМИ" ААЖ) тіркеуі;
2) өтінішті тауар таңбасы және тауардың шығарылған жерінің атауларын сараптау басқармасы қызметкерінің қарауы;
3) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің сараптама қорытындысын қарауы;
4) сараптау ұйымы қызметкерінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелері туралы мәліметтерді тауардың шығарылған жерлері атауларының таңбаларының мемлекеттік тізіліміне енгізуі, ресми бюллетеньде жариялау және тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы хабарламаны әзірлеуі;
6) Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алушыға жолдауы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу схемасы осы регламенттің
1-қосымшасында келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара қарым-қатынасы
тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушы көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) сараптау ұйымының кеңсесі;
2) тауар таңбасы және тауар шығарылған жерлердің атауларына алдын ала сараптама жасау және тіркеу басқармасы;
3) тауар таңбаларын және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын сараптау басқармасы;
4) мемлекеттік тізілімдер және жарияланымдар басқармасы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
8. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері мен құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) дәйектілігінің сипаттамасы:
Сараптау ұйымы кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдап алады, оған өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні көрсетіліп, құжаттарды рәсімдеу үшін өтінішті қабылдаған сараптамау ұйымы кеңсесі қызметкерінің қолы қойылған көшірмесін береді және бір жұмыс күні ішінде құжаттарды сараптау ұйымының басшылығына береді.
Тауар таңбаларын және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын сараптау басқармасының құрылымдық бөлімшері: өтінімнің мазмұнын, қажетті құжаттардың болуын және мемлекеттік қызмет стандарттарының 9-тармағына сәйкес белгіленген талаптарға олардың сәйкестігін тексереді.
Алдын ала сараптаманың нәтижелері бойынша тауарлар шығарылған жерлердің атауларын тіркеуге арналған өтінім стандарттың 10-тармағында белгіленген талаптарға мәлімделіп отырған белгілердің сәйкестігі тексерілетін алты айдың ішінде толық сараптама жүргізу үшін тауар таңбаларын және тауарлардың шығарылатын жерлерінің атауларын сараптау басқармасына жолданады.
Сараптама нәтижелері бойынша тіркеу туралы не тауардың шығарылған жерінің атауын тіркеуден бас тарту туралы және (немесе) бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге жіберілетін, тауардың шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығын беру туралы сараптау қорытындысы шығарылады.
Көрсетілетін қызметті беруші сараптау ұйымының қорытындысы келіп түскен кезден бастап он бес жұмыс күні ішінде тіркеу туралы немесе тауардың шығарылған жерінің атауын тіркеуден және (немесе) тауардың шығарылған жерінің атауын пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды және одан әрі көрсетілетін қызметті пайдаланушыға жіберу үшін сараптау ұйымына жібереді.
Мемлекеттік тізілімдер және жарияланымдар басқармасы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі негізінде мәліметтерді екі ай ішінде тауарлардың шығарылған жерлері атауларының мемлекеттік тізіліміне енгізіп, бюллетеньде жариялайды, тауарлар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы хабарламаны дайындайды.
Сараптау ұйымы көрсетілетін қызметті алушыға тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы немесе тіркеуден бас тарту туралы сараптау қорытындысын қолма-қол немесе пошта қызметі арқылы бере алады.
Құрылымдық бөлімшелер (әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып қызметкерлер) арасындағы функционалдық өзара іс-қимыл схемасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.

4. Описание порядка информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Услугополучатель подает заявление через портал "электронного правительства", запрос попадает в АИС "НИИС" и отправляется на рассмотрение в экспертную организацию.
Услугополучатель для получения государственной услуги на портале выбирает государственную услугу. Портал формирует первый шаг подачи заявки, автоматически заполняя данные о услугополучателе.
Услугополучатель заполняет следующие данные в сплывающих окнах портала:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) для услугополучателей Республики Казахстан:
заключение местного исполнительного органа о том, что услугополучатель находится в указанном географическом объекте и производит товар, особые свойства которого связаны с характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) человеческими факторами – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
заключение местного исполнительного органа о действительном место нахождения производителя и его производства в данном географическом объекте – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
для иностранного услугополучателя:
документ, подтверждающий право услугополучателя на заявленное наименование места происхождения товара (свидетельство (сертификат) о регистрации объекта в стране происхождения, выданное компетентным органом страны происхождения товара, в подлиннике или в виде заверенной копии) – прикрепляется к заявке в форме электронной копии документа;
3) нотариально заверенная доверенность, в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя в форме электронной копии документа;
4) информация подтверждающая соответствующую оплату в установленном размере через ПШЭП, в случае оплаты через банки второго уровня квитанция на бумажном носителе – прикрепляется к заявке в виде электронной копии документа.
При отправке запроса через портал, услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
Заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя поступает по АИС "НИИС" сотруднику канцелярии, где система автоматический присваевает входящий регистрационный номер и штрих-код и направляет уведомление в "личный кабинет" услугополучателя с указанием входящего номера, даты и времени приема заявления.
Сотрудник канцелярии в течение рабочего дня передает заявление о регистрации права пользования наименованием места происхождения товара в структурное подразделение управление экспертизы товарных знаков и наименований мест происхождения в ходе которой проверяются содержание заявки, наличие необходимых документов и соответствие их установленным требованиям, в соответствии с пунктом 9 стандарта государственной услуги.
По результатам предварительной экспертизы заявка на регистрацию наименований мест происхождения товаров направляется в управление экспертизы товарных знаков и наименований мест происхождения товаров, для проведения полной экспертизы в течение шести месяцев, в ходе которой проверяется соответствие заявляемого обозначения требованиям, установленным пунктом 10 стандарта.
По результатам экспертизы выносится экспертное заключение о регистрации, либо об отказе в регистрации наименования места происхождения товара и (или) предоставлении права пользования наименованием места происхождения товара, которое в течении пяти рабочих дней направляется услугодателю.
Услугодатель в течение пятнадцати рабочих дней с момента поступления заключения экспертной организации принимает решение о регистрации или об отказе в регистрации наименования места происхождения товара и (или) предоставлении права пользования наименованием места происхождения товара и направляет в экспертную организацию, для дальнейшего направления услугополучателю.
Управление государственных реестров и публикации на основании решения услугодателя в течение двух месяцев вносит сведения в Государственный реестр наименований мест происхождения товаров, публикует сведения в бюллетене и осуществляет подготовку уведомления о предоставлении права пользования наименованием места происхождения товара.
Экспертная организация осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги в виде уведомления о предоставлении права пользования наименованием места происхождения товара или экспертного заключения об отказе в регистрации и (или) предоставления права пользования наименованием места происхождения товара на бумажном носителе или в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя в "личном кабинете" услугополучателя уведомления о регистрации о регистрации права пользования наименованием места происхождения товара об отказе в регистрации права пользования наименованием места происхождения товара.
Схема получения государственной услуги через портал приведена, в приложении 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация права пользования
наименованием места происхождения товара"
Схема получения государственной услуги
при обращении к услугодателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация права пользования
наименованием места происхождения товара"
Схема функционального взаимодействия
между структурными подразделениями
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Регистрация права пользования
наименованием места происхождения товара"
Схема получения государственной услуги
через портал "электронного правительства"

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" порталы арқылы өтініш береді, "ҰЗМИ" ААЖ-ға түседі және сараптау ұйымының қарауына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы порталда мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, өтініш берудің бірінші қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы ашылатын терезелерде мына деректерді:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі өтініші;
2) Қазақстан Республикасының көрсетілетін қызметті алушыларына:
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген географиялық объектіде болып жатқаны және ерекше қасиеттері осы географиялық объектіге тән табиғат жағдайларына және (немесе) адам факторларына байланысты тауарды шығаратыны туралы жергілікті атқарушы органның қорытындысын – құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге қоса тіркеледі;
өндірушінің және оның өндірісінің осы географиялық объектіде нақты орналасқан жері туралы жергілікті атқарушы органның қорытындысы – құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге тіркеледі;
көрсетілетін қызметті алушы шетелдік үшін:
көрсетілетін қызметті алушының тауардың шығарылған жерінің мәлімделген атауына құқығын растайтын құжатты (түпнұсқада немесе куәландырылған көшірме түріндегі тауардың шығарылған елінің құзыретті органы берген, объектіні шығарылған елде тіркеу туралы куәлік (сертификат) – құжаттың электрондық көшірмесі нысанындағы өтінімге тіркеледі;
3) нотариат куәландырған сенімхат өтінішті патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы берген жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі;
4) ЭҮТШ арқылы белгіленген мөлшерде тиісті төлемнің төленгенін растайтын ақпарат, төлем екінші деңгейдегі банктер арқылы төленген жағдайда, қағаз жеткізгіштегі түбіртекті толтыру құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі өтінімге тіркеледі.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінімге ЭЦҚ-мен қол қояды.
Портал арқылы сауал салуды жіберген кезде "жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті алушыға ақпарат қол жетімді, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгіну тәртібінің сипаттамасы көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылының) дәйектілігі:
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған өтініші "ҰЗМИ" ААЖ бойынша кеңсе қызметкеріне түседі, жүйе кіріс тіркеу нөмірін және штрих-код береді және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" өтініштің кіріс нөмірі, қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп хабарлама жібереді.
Кеңсе қызметкері тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы өтінішті бір жұмыс күні ішінде тауар таңбасы және тауар шығарылған жерлердің атауларын сараптау басқармасының құрылымдық бөлімшесіне береді оның барысында өтінімнің мазмұны, қажетті құжаттардың болуы және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес тексеріледі.
Алдын ала сараптаманың нәтижелері бойынша тауарлар шығарылған жерлердің атауларын тіркеуге арналған өтінім стандарттың 10-тармағында белгіленген талаптарға мәлімделіп отырған белгілердің сәйкестігі тексерілетін алты айдың ішінде толық сараптама жүргізу үшін тауар таңбаларын және тауарлардың шығарылатын жерлерінің атауларын сараптау басқармасына жолданады.
Сараптама қорытындысы бойынша тауар шығарылған жердің атауын тіркеу не оны тіркеуден бас тарту және (немесе) тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы сараптама қорытындысы шығарылады, ол көрсетілетін қызметті алушыға бес жұмыс күні ішінде жіберіледі
Көрсетілетін қызметті беруші сараптау ұйымының қорытындысы түскен күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде тауар шығарылған жердің атауын тіркеу немесе оны тіркеуден бас тарту және (немесе) тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын беру туралы шешім қабылдайды және одан әрі көрсетілетін қызметті алушыға жіберу үшін сараптау ұйымына жібереді.
Мемлекеттік тізілімдер және жарияланымдар басқармасы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі негізінде мәліметтерді екі ай ішінде тауарлардың шығарылған жерлері атауларының мемлекеттік тізіліміне енгізіп, бюллетеньде жариялайды, тауарлар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы хабарламаны дайындайды.
Сараптау ұйымы тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы хабарлама түрінде мемлекеттік қызмет нәтижесін немесе тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеуден және (немесе) оны тіркеуден бас тарту туралы, тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" хабарлама беруді жүзеге асырады.
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет схемасы осы регламентке 3-қосымшада келтірілген.
"Тауар шығарылған жердiң атауын
пайдалану құқығын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кездегі
мемлекеттік көрсетілетін қызмет алудың схемасы
"Тауар шығарылған жердiң атауын
пайдалану құқығын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы
өзара функционалдық іс-қимыл схемасы
"Тауар шығарылған жердiң атауын
пайдалану құқығын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет"
порталы арқылы алу схемасы