Об утверждении стандарта государственной услуги "Аккредитация юридических лиц, осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 февраля 2016 года № 72. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2016 года № 13210. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 4 февраля 2021 года № 44.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Аккредитация юридических лиц, осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности".
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управлению земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
М. Кусаинов
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 12 февраля 2016 года № 72
Стандарт государственной услуги
"Аккредитация юридических лиц, осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности"

"Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2016 жылғы 12 ақпандағы № 72 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 ақпанда № 13210 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 4 ақпандағы № 44 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.02.2021 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отрыған "Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның баспа және электрондық көшірмесін мерзімдік баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
М. Құсайынов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 12 ақпандағы
№ 72 бұйрығымен
бекітілді
"Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.07.2019 № 499 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация юридических лиц, осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги 20-40 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации по форме согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) на портал при получении свидетельства об аккредитации по осуществлению инжиниринговых услуг по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности:
заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений, для прохождения аккредитации организацией осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.07.2019 № 499 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мерзімдері 20-40 минут.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік беру болып табылады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
9. Қызметті алушы (өкілеттігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның уәкілетті өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі техникалық қадағалау жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтерді көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік алу кезінде порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша сұрау;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны;

2) на портал при получении свидетельства об аккредитации по осуществлению экспертных работ по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности:
заявление по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений, для прохождения аккредитации организации, осуществляющей экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия диплома инженер-геодезиста.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
10. Для обжалования решений, действий (бездействий), услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам указанному в пункте 13, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Нур-Султан, проспект Мәңгілік Ел 8, Дом министерств, 10 подъезд, телефон: 8 (7172) 74-19-28, 74-19-45.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

2) бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстары жөніндегі қызметті көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік алу кезінде порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша сұрау;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстары жөніндегі жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны;
инженер-геодезист дипломының электрондық көшірмесі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, немесе 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8, Министрліктер үйі, 10 кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-19-28, 74-19-45 мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына шағым беріледі.
Шағым пошта бойынша жазбаша нысанда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы беріледі, не көрсетілген қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі және орны көрсетілген тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы не болмаса Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги оказываемой в электронной форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах: услугодателя.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах Министерства: www.miid.gov.kz, услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация юридических лиц,
осуществляющих технический надзор
и техническое обследование по
объектам первого и второго
уровней ответственности"
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
N 00000 Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
_________________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
_______________________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право осуществления инжиниринговых услуг по техническому надзору на технически и
технологически сложных объектах _________________________________________________
(соответствующий уровень ответственности)
уровня ответственности
АККРЕДИТОВАНО
и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ________________________________
Уполномоченный орган _______________________________________
город ___________ "_____" ___________ 20___ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация юридических лиц,
осуществляющих технический надзор
и техническое обследование по
объектам первого и второго
уровней ответственности"
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
N 00000 Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
_______________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
_____________________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право осуществления экспертных работ по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
АККРЕДИТОВАНО
и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ___________________________________________
Уполномоченный орган ___________________________
город ___________ "___" ___________ 20 года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация юридических лиц,
осуществляющих технический надзор
и техническое обследование по
объектам первого и второго
уровней ответственности"
Форма
Заявление
В ________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты бизнес-идентификационного номера)
Прошу аккредитовать в качестве организации осуществляющего инжиниринговые услуги по
техническому надзору на технически и технологически сложных объектах
________________________________________________________________________________
(соответствующий уровень ответственности) уровня ответственности
Адрес___________________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома/здания (стационарного помещения),
телефон, факс, е-mail)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки)_______________________________
(местонахождение и реквизиты)
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них направляется любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельства;
у заявителя отсутствует ограничения наложенное судом на занятие лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель _________ ____________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: " " __________ 20 года
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация юридических лиц,
осуществляющих технический надзор
и техническое обследование по
объектам первого и второго
уровней ответственности"
Форма
Форма сведений, для прохождения аккредитации организацией, осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету орындарының мекенжайлары: Көрсетілетін қызметті берушінің.
13. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.kds.mііd.gov.kz. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
"Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілер бойынша техникалық
қадағалауды және техникалық
зерттеп-қарауды жүзеге
асыратын заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
АККРЕДИТАЦИЯ ТУРАЛЫ КУӘЛІК N 00000
Аккредитация туралы осы куәлік __________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы )
_____________________________________________________________ берілді,
(заңды мекенжай)
____________________________________________ жауапкершілік деңгейіндегі
(тиісті жауапкершілік деңгейі)
техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру құқығына
АККРЕДИТТЕЛДІ
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді
Куәлікті қолдану мерзімі _____________________________________ дейін
Уәкілетті орган _______________________________________
қала ___________ 20__ж. " " ___________
"Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілер бойынша техникалық
қадағалауды және техникалық
зерттеп-қарауды жүзеге
асыратын заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК N 00000
Осы аккредиттеу туралы куәлік ______________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы )
_____________________________________________________________ берілді,
(заңды мекенжай)
бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыру құқығына
АККРЕДИТТЕЛДІ
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді.
Куәлікті қолдану мерзімі _____________________________________ дейін
Уәкілетті орган _______________________________________
қала ___________ 20__ж. " " ___________
"Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілер бойынша техникалық
қадағалауды және техникалық
зерттеп-қарауды жүзеге
асыратын заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
__________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________ жауапкершілік деңгейіндегі
(тиісті жауапкершілік деңгейі)
техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйым ретінде аккредиттеуді сұраймын.
Мекенжайы ___________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі, телефон,
факс, е-maіl)
Филиалдар (өкілеттіктер, объектілер, пунктер, учаскелер) ____________________
______________________________________________________________________
(орналасқан орны және деректемелері)
Банк шоты ____________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға куәлік беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен қойылған шектеуліттер жоқтығы;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы _________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
толтырылған күні: 20 жылғы " "___________
"Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілер бойынша техникалық
қадағалауды және техникалық
зерттеп-қарауды жүзеге
асыратын заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны

1) Сведения о сотрудниках имеющих соответствующий аттестат эксперта технического надзора:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
№, дата выдачи и кем выдан аттестат эксперта
Специализация по аттестату
Специальность по диплому
Сведения по осуществлению технического надзора
Наличие административных штрафов при осуществлении технического надзора на объекте строительства
Наименование объекта (согласно заключению экспертизы)
Заказчик
Дата начала/дата завершения осуществления технического надзора
Примечание: Аттестованные эксперты входят состав только одной организации осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
2) Сведения о материально-технической оснащенности, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование и марка средства измерения и контроля
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации
Сроки поверки
Примечание
3) Сведения о наличии нормативной документаций, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
4) Сведения о наличии на праве собственности или привлечении аккредитованной лаборатории:
№ п/п
Наименование лаборатории
№ и дата аттестата об аккредитации лаборатории
Описание области аккредитации
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Месторасположение лаборатории
Контактные телефоны
Обо всех изменениях, указанных в настоящей форме сведений данных, обязуюсь своевременно сообщать в уполномоченный орган.
Осведомлен, что за предоставление недостоверной информаций буду нести ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Руководитель ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация юридических лиц,
осуществляющих технический надзор
и техническое обследование по
объектам первого и второго
уровней ответственности"
Форма
Заявление
В_______________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от ____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты бизнес-идентификационного номера)
Прошу аккредитовать в качестве организации осуществляющей экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
Адрес __________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома/здания (стационарного помещения),
телефон, факс, е-mail)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _____________________________
______________________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Банковский счет ________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них направляется любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельства;
у заявителя отсутствует ограничения наложенное судом на занятие лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель ________ ____________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: " " __________ 20 года
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация юридических лиц,
осуществляющих технический надзор
и техническое обследование по
объектам первого и второго
уровней ответственности"
Форма
Форма сведений, для прохождения аккредитации организации, осуществляющего экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности

1) Техникалық қадағалау сарапшысының тиісті аттестаты бар қызметкерлері туралы мәліметтер
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), Жеке сәйкестендіру нөмірі
Сарапшы аттестатының №, берілген күні, кім берді
Аттестат бойынша мамандануы
Диплом бойынша мамандығы
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру бойынша мәлімет
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру кезінде әкімшілік айыппұлдың болуы
Объектінің атауы (сараптама қорытындысына сәйкес)
Тапсырыс беруші
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру басталған/ аяқталған күні
Ескертпе: Аттестатталған сарапшылар бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілері техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын бір ғана ұйымның құрамына кіреді
2) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдарының болуы туралы мәліметтер
Р/с №
Өлшеу және бақылау құралдарының маркасы мен атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі
Тексеру мерзімдері
Ескертпе
3) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік құжаттарының болуы туралы мәліметтер
Р/с №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескертпе
4) Меншік құқығындағы немесе тартылған аккредиттелген зертхананың болуы туралы мәліметтер
Р/с №
Зертхананың атауы
Зертхананы аккредиттеу туралы аттестаттың № және берілген күні
Аккредиттеу саласын сипаттау
Меншіктік құқықты растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Зертхана орналасқан жер
Байланыс телефоны
Осы нысанда көрсетілген деректер мәліметтерінің барлық өзгерістері туралы уәкілетті органға уақытында хабарлауға міндеттеме аламын.
Дұрыс емес ақпарат ұсынғаным үшін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген жауаптылықта болатыныма хабардармын.
Басшы __________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
"Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілер бойынша техникалық
қадағалауды және техникалық
зерттеп-қарауды жүзеге
асыратын заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
5-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
______________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
______________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірінің деректемелері)
бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйым ретінде аккредиттеуді сұраймын.
Мекенжайы ______________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі, телефон,
факс, е-maіl) Филиалдар (өкілеттік, объекті, пункті, учаске)
____________________________________
(орналасқан орны және деректемелері)
Банк шоты ________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға куәлік беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен қойылған шектеуліттер жоқтығы;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы _________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20 жылғы " "___________
"Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілер бойынша техникалық
қадағалауды және техникалық
зерттеп-қарауды жүзеге
асыратын заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
6-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны

1) Сведения о сотрудниках, имеющих соответствующие аттестаты по осуществлению экспертных работ по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений, по экспертизе градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации по специализации конструктивная часть и диплом инженера-геодезиста:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
№, дата выдачи и кем выдан аттестат эксперта
Специализация по аттестату
Специальность по диплому
Сведения по осуществлению технического обследования
Наличие административных штрафов при осуществлении технического обследования
Наименование объекта
Заказчик
Примечание: Аттестованные эксперты входят состав только одной организации осуществляющего экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
2) Сведения о наличии административно-производственной базы на праве собственности или аренды на срок более одного года:
№ п/п
Функциональные составляющие административно-бытового помещения
Площадь
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Адрес и кадастровый номер
3) Сведения о материально-технической оснащенности, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций, а также компьютеры, оснащенные лицензионными программными обеспечениями необходимыми для выполнения расчетов, составления и оформления графических и иных материалов:
№ п/п
Наименование и марка средства измерения и контроля, компьютеров, лицензионных программ
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации
Сроки поверки
Примечание
4) Сведения о наличии нормативной документаций, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
5) Сведения о наличии на праве собственности или привлечении аккредитованной лаборатории:
№ п/п
Наименование лаборатории
№ и дата аттестата об аккредитации лаборатории
Описание области аккредитации
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Месторасположение лаборатории
Контактные телефоны
Обо всех изменениях, указанных в настоящей форме сведений данных, обязуюсь своевременно сообщать в уполномоченный орган.
Осведомлен, что за предоставление недостоверной информаций буду нести ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Руководитель ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)

1) Ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарды жүзеге асыру бойынша, қала құрылысы, конструктивтік бөлім бойынша маманданған жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттама сараптамасы бойынша тиісті аттестаты бар және инженер-геодезист дипломы бар қызметкерлер туралы мәлімет
№ р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), Жеке сәйкестендіру нөмірі
Сарапшы аттестатының №, берілген күні, кім берді
Аттестат бойынша мамандануы
Диплом бойынша мамандығы
Техникалық зерттеп-қарауды
жүзеге асыру бойынша мәлімет
Техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру кезінде әкімшілік айыппұлдың болуы
Объектінің атауы
Тапсырыс беруші
Ескертпе: Аттестатталған сарапшылар бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын бір ғана ұйымның құрамына кіреді
2) Меншік немесе бір жылдан астам мерзімге жалға алу құқығында әкімшілік-өндірістік базасының болуы туралы мәлімет
Р/с №
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайдың функционалдық құрам бөлігі
Алаңы
Меншіктік құқықты растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Мекенжайы және кадастрлық нөмірі
3) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдарының, сондай-ақ есеп айырысуларды орындауға, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті лицензиялық бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютерлердің болуы туралы мәлімет
Р/с №
Өлшеу және бақылау құралдарының, компьютерлердің, лицензиялық бағдарламалардың маркасы мен атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі
Тексеру мерзімдері
Ескертпе
4) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік құжаттарының болуы туралы мәлімет
Р/с №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескертпе
5) Меншік құқығында немесе тартылған аккредиттелген зертхананың болуы туралы мәлімет
Р/с №
Зертхананың атауы
Зертхананы аккредиттеу туралы аттестаттың № және берілген күні
Аккредиттеу саласын сипаттау
Меншіктік құқықты растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Зертхана орналасқан жер
Байланыс телефоны
Осы нысанда көрсетілген деректер мәліметтерінің барлық өзгерістері туралы уәкілетті органға уақытында хабарлауға міндеттеме аламын.
Дұрыс емес ақпарат ұсынғаным үшін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген жауаптылықта болатыныма хабардармын.
Басшы ______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)