Об утверждении перечня открытых данных Министерства внутренних дел Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 47. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2016 года № 13430. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 декабря 2021 года № 807.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 24.12.2021 № 807 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень открытых данных Министерства внутренних дел Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных.
2. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Беккер В.Р.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа, его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа, его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Божко В.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_______________ Ж. Касымбек

Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ашық деректер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 47 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 10 наурызда № 13430 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 807 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 24.12.2021 № 807 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ашық деректер интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ашық деректер тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті (В.Р. Беккер):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркегеннен кейін күнтiзбелiк он күн iшiнде оны мерзiмдi баспа басылымдарында және "Әдiлет" ақпараттық-құқықтық жүйесiнде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркегеннен кейін күнтiзбелiк он күн iшiнде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау бойынша мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары В.К. Божкоға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
Міндетін атқарушы
______________ Ж. Қасымбек

28 января 2016 года
Утвержден
приказом Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 20 января 2016 года № 47
Перечень открытых данных
Министерства внутренних дел Республики Казахстан,
размещаемых на интернет-портале открытых данных
п/п
Наименование набора открытых данных
Период актуализации
Срок предоставления
Источник (через АРМ интернет-портала открытых данных или через API системы государственного органа)
Ответственное лицо
1
Перечень комитетов, департаментов и территориальных органов, подведомственных Министерству внутренних дел Республики Казахстан и его ведомствам
По мере изменения
По мере изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент кадровой работы
2
Перечень ведомственных организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
По мере изменения
По мере изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент кадровой работы
3
Представители Министерства внутренних дел Республики Казахстан в иностранных государствах
По мере изменения
По мере изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
Штаб-Департамент
4
Количество транспортных средств и прицепов к ним, зарегистрированных на территории Республики Казахстан
1 раз в полгода
1 раз в полгода
АРМ интернет-портала открытых данных
Комитет административной полиции
5
Сведения о вакантных должностях административных государственных служащих центрального аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент кадровой работы
6
Сведения о вакантных должностях административных государственных служащих центрального аппарата Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Комитет по чрезвычайным ситуациям
7
Реестр негосударственных противопожарных служб
Ежемесячно
Ежемесячно
АРМ интернет-портала открытых данных
Комитет по чрезвычайным ситуациям
8
Государственный реестр экспертных организаций аккредитованных на осуществление деятельности по аудиту в области пожарной безопасности
Ежемесячно
Ежемесячно
АРМ интернет-портала открытых данных
Комитет по чрезвычайным ситуациям
9
Реестр аварийно-спасательных служб и формирований
Ежемесячно
Ежемесячно
АРМ интернет-портала открытых данных
Комитет по чрезвычайным ситуациям
10
Наименования и адреса Центральной и окружных военно-врачебных комиссий
По мере изменения
По мере изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент тыла
11
Перечень государственных услуг, оказываемые органами внутренних дел Республики Казахстан
По мере изменения
По мере изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент миграционной полиции, Оперативно-криминалистический департамент, Информационно-аналитический центр, Комитет административной полиции, Комитет по чрезвычайным ситуациям
12
Размер штрафов нарушения Правил дорожного движения по видам нарушения
По мере изменения
По мере изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
Комитет административной полиции
13
Перечень пожарных депо и их юридические адреса
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Комитет по чрезвычайным ситуациям
14
Обзорная информация о чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Комитет по чрезвычайным ситуациям
15
Официальный статистический учет пожаров и их последствий
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Комитет по чрезвычайным ситуациям
16
Подверженность территории Республики Казахстан к природным стихийным бедствиям
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Комитет по чрезвычайным ситуациям
17
Перечень санаториев Министерства внутренних дел Республики Казахстан (наименование, адрес, контактные данные, перечень услуг);
По мере изменения
По мере изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент тыла
18
Количество выданных паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан в разрезе регионов
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент миграционной полиции
19
Количество выданных временных удостоверений личности гражданам Республики Казахстан в разрезе регионов
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент миграционной полиции
20
Количество зарегистрированных по месту жительства граждан Республики Казахстан в разрезе регионов
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент миграционной полиции
21
Количество зарегистрированных иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан в разрезе регионов
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент миграционной полиции
22
Количество зарегистрированных и выданных разрешений иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан в разрезе регионов
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент миграционной полиции
23
Количество выданных и продленных разрешений трудовым иммигрантам
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент миграционной полиции
24
Реестр выданных лицензий на право занятия охранной деятельностью
Один раз в полгода
Один раз в полгода
АРМ интернет-портала открытых данных
Комитет административной полиции
25
Результаты общественного мониторинга качества оказания государственных услуг
Ежегодно
Ежегодно
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент миграционной полиции, Комитет административной полиции, Комитет по чрезвычайным ситуациям
26
Порядок осуществления разрешительных действий (лицензирование, аккредитация, регистрация и другие)
По мере изменения
По мере изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент миграционной полиции, Комитет административной полиции, Комитет по чрезвычайным ситуациям
27
Стандарты и регламенты государственных услуг, оказываемые органами внутренних дел
По мере изменения
По мере изменения
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент миграционной полиции, Оперативно-криминалистический департамент, Комитет административной полиции, Комитет по чрезвычайным ситуациям
28
Порядок приема физических и юридических лиц
Ежеквартально
Ежеквартально
АРМ интернет-портала открытых данных
Управление документационного обеспечения
29
Отчеты о деятельности органов внутренних дел по вопросам оказания государственных услуг
Ежегодно
Ежегодно
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент миграционной полиции, Комитет административной полиции, Комитет по чрезвычайным ситуациям
30
Информация о полученных и использованных грантах, предоставленных иностранным государством, международной или иностранной организацией и (или) фондом
Ежегодно
Ежегодно
АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент кадровой работы

2016 жылғы 28 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2016 жылғы 20 қаңтардағы
№ 47 бұйрығымен
бекітілді
Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ашық деректер тізбесі
р/с №
Ашық деректер жиынтығының атауы
Өзектендіру кезеңі
Ұсыну мерзімі
Дереккөздер (ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы немесе мемлекеттік органның АРІ жүйесі арқылы
Жауапты тұлға
1
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне және оның ведомстволарына ведомстволық бағынысты комитеттердің, департаментердің және аумақтық органдардың тізбесі
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Кадр жұмысы департаменті
2
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволық білім беру ұйымдарының тізбесі
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Кадр жұмысы департаменті
3
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің шет мемлекеттердегі өкілдері
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Штаб-департамент
4
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген көлік құралдарының және олардың тіркемелерінің саны
Жарты жылда
1 рет
Жарты жылда
1 рет
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Әкімшілік полиция комитеті
5
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі орталық аппаратының әкімшілік мемлекеттік қызметшірлерінің бос лауазымдары туралы мәлімет
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Кадр жұмысы департаменті
6
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті орталық аппаратының әкімшілік мемлекеттік қызметшірлерінің бос лауазымдары туралы мәлімет
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Төтенше жағдайлар комитеті
7
Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтердің тізілімі
Ай сайын
Ай сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Төтенше жағдайлар комитеті
8
Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит бойынша қызметті жүзеге асыруға аккредиттелген сараптамалық ұйымдардың мемлекеттік тізілімі
Ай сайын
Ай сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Төтенше жағдайлар комитеті
9
Авариялық-құтқару қызметтерінің және құралымдарының тізілімі
Ай сайын
Ай сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Төтенше жағдайлар комитеті
10
Орталық және өңірлік әскери-дәрігерлік комиссиялардың атулары және мекенжайлары
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Тыл департаменті
11
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарымен көрсетілетің мемлекеттік қызметтердін тізбесі
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Көші-қон полиция департаменті, Жедел-криминалистикалық департаменті, Ақпараттық-талдау орталығы, Әкімшілік полиция комитеті, Төтенше жағдайлар комитеті
12
Бұзушылықтардың түрлері бойынша Жол жүрісі қағидаларын бұзушылықтардың айыппұл мөлшері
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Әкімшілік полиция комитеті
13
Өрт сөндіру деполарының тізбесі мен олардың заңды мекенжайлары
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Төтенше жағдайлар комитеті
14
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы шолу ақпараты
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Төтенше жағдайлар комитеті
15
Өрттер мен олардың зардаптарын ресми статистикалық есепке алу
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Төтенше жағдайлар комитеті
16
Қазақстан Республикасы аумағының табиғи дүлей зілзалаларға тартылуы
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Төтенше жағдайлар комитеті
17
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі санаторийлерінің тізбесі (атауы, мекенжайы, байланыс деректері, қызметтер тізбесі)
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Тыл департаменті
18
Өңірлер бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарына берілген төлқұжаттардың, жеке куәліктердің саны
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Көші-қон полициясы департаменті
19
Өңірлер бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарына берілген уақытша төлқұжаттардың, жеке куәліктердің саны
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Көші-қон полициясы департаменті
20
Өңірлер бойынша тұрғылықты жерде тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Көші-қон полициясы департаменті
21
Өңірлер бойынша Қазақстан Республикасында тіркелген шетелдердің және азаматтығы жоқ, уақытша болатын адамдардың саны
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Көші-қон полициясы департаменті
22
Өңірлер бойынша Қазақстан Республикасында шетелдіктерге және тұрақты тұруға азаматтығы жоқ адамдарға тіркелген және берілген рұқсаттардың саны
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Көші-қон полициясы департаменті
23
Еңбек иммигранттарына берілген және ұзартылған рұқсаттардың саны
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Көші-қон полициясы департаменті
24
Күзет қызметімен айналысу құқығына берілген лизенциялар тізілімі
Жарты жылда бір рет
Жарты жылда бір рет
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Әкімшілік полиция комитеті
25
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын қоғамдық мониторингілеу нәтижелері
Жыл сайын
Жыл сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Көші-қон полициясы департаменті, Әкімшілік полиция комитеті, Төтенше жағдайлар комитеті
26
Рұқсат беру іс-қимылдарын жүзеге асыру тәртібі (лицензиялау, аккредиттеу, тіркеу және басқалары)
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Көші-қон полициясы департаменті, Әкімшілік полиция комитеті, Төтенше жағдайлар комитеті
27
Ішкі істер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттары мен регламенттері
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Өзгеріс енгізілуіне қарай
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Көші-қон полициясы департаменті, Әкімшілік полиция комитеті, Төтенше жағдайлар комитеті
28
Жеке және заңды тұлғаларды қабылдау тәртібіТоқсан сайын
Тоқсан сайын
Тоқсан сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасы
29
Ішкі істер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша қызметі туралы есептер
Жыл сайын
Жыл сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Көші-қон полициясы департаменті, Әкімшілік полиция комитеті, Төтенше жағдайлар комитеті
30
Алынған және пайдаланылған, шетелдік мемлекетке, халықаралық немесе шетелдік ұйымға және (немесе) қорға ұсынылған гранттар туралы ақпарат
Жыл сайын
Жыл сайын
Ашық деректер интернет-порталының АЖО
Кадр жұмысы департаменті