Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются способом конкурса с предварительным квалификационным отбором и внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 694 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 91. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2016 года № 13553.
Примечание ИЗПИ!
Утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 26.09.2024 № 646 (вводится в действие с 01.01.2025).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.04.2016 г.
В соответствии с пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 31.05.2019 № 521 (вводится в действие с 01.07.2019).
2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 694 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12618, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 6 января 2016 года) следующие изменения и дополнения:
В Правилах формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Реестры в сфере государственных закупок (далее – реестры) подразделяется на следующие виды:
1) реестр заказчиков;
2) реестр договоров о государственных закупках;
3) реестр недобросовестных участников государственных закупок;
4) реестр квалифицированных потенциальных поставщиков.";
дополнить главой 6 и пунктами 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 и 69 следующего содержания:
"6. Порядок формирования и ведения реестра квалифицированных потенциальных поставщиков
31. Реестр квалифицированных потенциальных поставщиков содержит перечень потенциальных поставщиков, прошедших квалификационный отбор в порядке, определенном Законом и настоящими Правилами.
32. Ведение реестра квалифицированных потенциальных поставщиков осуществляется по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

Мемлекеттік сатып алу алдын ала біліктілік іріктеуі арқылы конкурс тәсілімен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту және "Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 694 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 91 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 30 наурызда № 13553 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген – ҚР Қаржы министрінің 26.09.2024 № 646 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.04.2016 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 31-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 31.05.2019 № 521 (01.07.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 694 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12618 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 6 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік сатып алу саласында бірыңғай республикалық тізілімдер (бұдан әрі – тізілімдер) мынадай түрлерге бөлінеді:
1) тапсырыс берушілердің тізілімі;
2) мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімі;
3) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі;
4) білікті әлеуетті өнім берушілердің тізілімі.";
мынадай мазмұндағы 6-тараумен және 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 және 69-тармақтармен толықтырылсын:
"6. Білікті әлеуетті өнім берушілердің тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртібі
31. Білікті әлеуетті өнім берушілердің тізілімінде Заңда және осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен біліктілік іріктеуінен өткен өнім берушілердің тізілімін қамтуға тиіс.
32. Білікті әлеуетті өнім берушілердің тізілімін жүргізу осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылады.

33. При внесении сведений в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков указываются:
1) сфера деятельности потенциального поставщика в соответствии с Перечнем товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются способом конкурса с предварительным квалификационным отбором, предусмотренным пунктом 1 статьи 31 Закона (далее – Перечень);
2) информация о квалифицированном потенциальном поставщике:
наименование потенциального поставщика;
страна потенциального поставщика;
для резидентов Республики Казахстан – бизнес идентификационный номер (БИН) (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для физического лица);
для резидентов Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН) (для юридических лиц), страховой номер индивидуального лицевого счета (СНИЛС) (для физических лиц);
для резидентов Республики Беларусь – учетный номер плательщика (УНП) (для юридических лиц);
3) сведения о критериях, влияющих на конкурсное ценовое предложение:
сведения об опыте работы в соответствующей сфере деятельности (наименование товаров, работ, услуг, временной период (дата поставки товара, год и месяц оказания услуги, год и месяц завершения работ, сумма договора);
сведения о документах, подтверждающих соответствие предлагаемых товаров, работ, услуг стандартам, выданных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области технического регулирования (о добровольном подтверждении соответствия национальным или неправительственным стандартам, соответствие системы менеджмента качества национальному стандарту, соответствие системы экологического менеджмента национальному стандарту, соответствие предлагаемых товаров стандарту экологической чистой продукции).
34. Реестр квалифицированных потенциальных поставщиков формируется уполномоченным органом, с участием представителей Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, иных некоммерческих организаций и уполномоченного (отраслевого) органа в соответствующей сфере деятельности.
35. Реестр квалифицированных потенциальных поставщиков формируется в разрезе товаров, работ, услуг в соответствии с Перечнем.
36. К потенциальным поставщикам, принимающим участие в квалификационном отборе, кроме квалификационных требований, установленных статьей 9 Закона, предъявляются квалификационные требования, предусмотренные Перечнем.
37. Порядок формирования реестра квалифицированных потенциальных поставщиков предусматривает выполнение следующих последовательных мероприятий:
1) формирование и утверждение состава квалификационной комиссии по отбору квалифицированных потенциальных поставщиков (далее – Комиссия), секретаря Комиссии;

33. Білікті әлеуетті өнім берушілердің тізіліміне мәліметтер енгізу кезінде мыналар көрсетіледі:
1) Заңның 31-бабының 1-тармағында көзделген Мемлекеттік сатып алу алдын ала біліктілік іріктеуі арқылы конкурс тәсілімен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес әлеуетті өнім берушінің қызмет саласы;
2) білікті әлеуетті өнім беруші туралы ақпарат:
әлеуетті өнім берушінің атауы;
әлеуетті өнім берушінің елі;
Қазақстан Республикасының резиденттері үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН) (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (жеке тұлға үшін);
Ресей Федерациясының резиденттері үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (СТС) (заңды тұлға үшін), дара жеке шоттың сақтандыру нөмірі (ДЖШСН) (жеке тұлға үшін);
Беларусь Республикасы резиденттері үшін – төлеушінің есепке алу нөмірі (ТЕН) (заңды тұлға үшін);
3) конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттар туралы мәліметтер:
тиісті қызмет саласындағы тәжірибесі туралы мәліметтер (тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң атауы, уақыт кезеңі (тауарды жеткізу күні, қызметтер көрсетілетін жыл мен ай, жұмыстар аяқталатын жыл мен ай, шарт сомасы);
Қазақстан Республикасының техникалық реттеу саласындағы заңнамасына сәйкес берілген ұсынылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң стандарттарына сәйкестікті растайтын (ұлттық немесе үкіметтік емес стандарттарға сәйкестігін, сапа менеджменті жүйесінің ұлттық стандарттарға сәйкестігін, экологиялық менеджмент жүйесінің ұлттық стандарттарға сәйкестігін, ұсынылатын тауарлардың экологиялық таза өнім стандарттарына сәйкестігін ерікті растау туралы) құжаттар туралы мәліметтер.
34. Білікті әлеуетті өнім берушілердің тізілімін уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, өзге де коммерциялық емес ұйымдардың және тиісті қызмет саласындағы уәкілетті (салалық) орган өкілдерінің қатысуымен қалыптастырылады.
35. Білікті әлеуетті өнім берушілердің тізілімі Тізбеге сәйкес тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң бөлінісінде қалыптастырылады.
36. Біліктілік іріктеуде қатысатын әлеуетті өнім берушілерге Заңның 9-бабында белгіленген біліктілік талаптардан басқа Тізбеде көзделген біліктілік талаптары қойылады.
37. Білікті әлеуетті өнім берушілердің тізілімін қалыптастыру тәртібінде мынадай дәйекті іс-шаралардың орындалуы көзделеді:
1) білікті әлеуетті өнім берушілерді іріктеу жөніндегі біліктілік комиссиясының құрамын (бұдан әрі – Комиссия), Комиссияның хатшысын қалыптастыру және бекіту;

2) представление потенциальными поставщиками посредством веб-портала заявок на участие в первом этапе государственных закупок способом конкурса с предварительным квалификационным отбором, подаваемых в форме электронного документа (далее – заявка);
3) автоматическая регистрация заявок на веб-портале;
4) направление уполномоченным органом посредством веб-портала уведомления в адрес членов Комиссии на осуществление процедур квалификационного отбора;
5) вскрытие заявок и размещение на веб-портале соответствующего протокола вскрытия;
6) рассмотрение Комиссией заявок на наличие ограничений, связанных с участием в государственных закупках;
7) рассмотрение Комиссией заявок на предмет соответствия предъявляемым квалификационным требованиям;
8) определение Комиссией потенциальных поставщиков, не соответствующих квалификационным требованиям, с подробным описанием причин их несоответствия и информации о недостающих документах либо сведений;
9) определение потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям;
10) включение потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков.
38. Прием заявок на включение в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков осуществляется ежеквартально в течение первого месяца квартала.
39. Заявки, направленные по истечении срока, установленного пунктом 38 настоящих Правил не регистрируются.
40. Заявки (при их наличии) рассматриваются Комиссией в течение второго, третьего месяцев каждого квартала.
41. Допускается внесение потенциальными поставщиками при необходимости изменений и (или) дополнений в заявки или их отзыв до истечения срока представления заявок.
42. Заявка является формой выражения согласия потенциального поставщика, на получение сведений о нем, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным подпунктами 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) и 10) пункта 1 статьи 6 Закона.
43. Заявка содержит:
1) электронные копии документов, заверенные электронной цифровой подписью, либо электронные документы, представляемые потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
разрешения (уведомления) и (или) патенты, свидетельства, сертификаты, другие документы, подтверждающие право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, на выполнение работ, оказание услуг;
справка банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается потенциальный поставщик, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793, согласно приложению 7 к настоящим Правилам (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, непредставление таких справок от каждого из таких банков), выданной не ранее даты начала приема заявок;
сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, полученных не ранее даты начала приема заявок;

2) біліктілікті алдын ала іріктеумен жүргізілетін конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алудың бірінші кезеңінде қатысуға әлеуетті өнім берушілердің веб-портал арқылы электрондық құжат нысанында берілетін өтінім (бұдан әрі – өтінім) ұсынуы;
3) өтінімдерді веб-порталда автоматты түрде тіркеу;
4) білікті іріктеу рәсімдерін жүзеге асыруға веб-портал арқылы Комиссия мүшелерінің атына уәкілетті органның хабарлама жіберуі;
5) өтінімдерді ашу және тиісті ашу хаттамасын веб-порталда орналастыруы;
6) Комиссияның өтінімдерді мемлекеттік сатып алуға қатысумен байланысты шектеулердің болуы тұрғысынан қарауы;
7) Комиссияның өтінімдерді қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарауы;
8) біліктілік комиссиясының, олардың сәйкес келмеу себептерін және жетіспейтін құжаттар туралы ақпаратты не мәліметтерді толық сипаттай отырып, біліктілік талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді айқындауы;
9) біліктілік талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындауы;
10) біліктілік талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді білікті әлеуетті өнім берушілердің тізілімі енгізу.
38. Білікті әлеуетті өнім берушілердің тізіліміне енгізуге өтінімдерді қабылдау тоқсан сайын тоқсанның бірінші айы ішінде жүзеге асырылады.
39. Осы Қағидалардың 38-тармағында белгіленген мерзім өткен соң ұсынылған өтінімдер тіркелмейді.
40. Комиссия өтінімдерді (олар бар болса) әр тоқсанның екінші, үшінші айларының ішінде қарайды.
41. Өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейiн әлеуетті өнім берушілердің қажет болған кезде өтінімдеріне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуіне немесе оны кері қайтарып алуына рұқсат етіледі.
42. Өтінім әлеуетті өнім берушінің ол туралы біліктілік талаптарына және Заңның 6-бабының 1-тармағы 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) және 10) тармақшаларында белгіленген шектеулерге сәйкестігін растайтын мәліметтерді алуға келісімін білдіру нысаны болып табылады.
43. Өтінім мыналарды:
1) мынадай:
әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге құқығын растайтын рұқсаттар (хабарламалар) және (немесе) патенттер, куәліктер, сертификаттар, дипломдар, басқа да құжаттардың;
өтінімдерді қабылдау басталған күнінен кейін берілген, әлеуетті өнім берушіге қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының қолы мен мөрі бар әлеуетті берушінің осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 болып тіркелген) "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына сәйкес банктің немесе банк филиалының алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан астам созылған мерзімі өткен берешегінің жоқтығы туралы (егер әлеуетті өнім беруші екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылған жағдайда, осындай анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылмауы) анықтаманың;
өтінімдерді қабылдау басталған күнінен кейін алынған салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтердің;

сведения о квалификации согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящим Правилам.
2) документы, подтверждающие квалификационные требования, предусмотренные Перечнем;
3) документы, подтверждающие критерии, влияющие на конкурсное ценовое предложение, предусмотренные подпунктом 1) пункта 4 статьи 21 Закона (при их наличии).
44. В случае, если потенциальный поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то для подтверждения его соответствия квалификационным требованиям, представляются те же документы, что и резидентами Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения о квалификации потенциального поставщика-нерезидента Республики Казахстан с засвидетельствованным нотариусом переводом на казахский и русский языки. При этом документ предоставляется в форме электронной копии документа.
45. Заявка подлежит автоматическому отклонению веб-порталом в следующих случаях:
1) в текущем квартале потенциальным поставщиком ранее представлена заявка;
2) заявка поступила на веб-портале после истечения окончательного срока приема заявок;
3) наличие ограничений, предусмотренных подпунктами 3), 4), 5), 6) и 8) пункта 1 статьи 6 Закона.
46. Для формирования состава Комиссии уполномоченный орган направляет в адрес Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, иных некоммерческих организаций и уполномоченного (отраслевого) органа в соответствующей сфере деятельности запрос о представлении кандидатур в состав Комиссии.
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан, иные некоммерческие организаций, уполномоченный (отраслевой) орган в соответствующей сфере деятельности в течение трех рабочих дней со дня получения запроса направляют в уполномоченный орган кандидатуру (кандидатуры) в состав Комиссии с указанием сведений по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
47. Решение о создании Комиссии принимается уполномоченным органом.
48. Членами Комиссии являются председатель и другие члены Комиссии. Общее количество членов Комиссии составляет нечетное число, но не менее семи человек.
При этом, общее число представителей Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и иных некоммерческих организаций составляет не менее двух человек.
49. Председателем Комиссии выступает должностное лицо, определенное решением уполномоченного органа.
Председатель комиссии:
1) определяет секретаря Комиссии;
2) руководит деятельностью Комиссии;
3) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
50. Комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании.

осы Қағидаларға 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес біліктілігі туралы мәліметтердің біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін әлеуетті өнім беруші ұсынатын электрондық қолтаңбамен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмесін не электрондық құжаттарды;
2) Тізбеде көзделген біліктілік талаптарын растайтын құжаттарды;
3) Заңның 21-бабы 4-тармағының 1) тармақшасында көзделген конкурстық баға ұсынысына ықпал ететін өлшемшарттарды растайтын құжаттарды (бар болса) қамтиді.
44. Егер әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылған жағдайда, оның біліктілік талаптарға сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденттері ұсынатын құжаттарды не нотариат куәландырған қазақ және орыс тілдеріне аудармасымен Қазақстан Республикасының бей резиденті әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттарды ұсынады. Бұл ретте құжат құжаттың электрондық көшірмесі нысанында ұсынылады.
45. Өтінім:
1) ағымдағы тоқсанда әлеуетті өнім беруші алдында өтінім ұсынған;
2) өтінім веб-порталда өтінімдерді қабылдау мерзімі өткеннен кейін түскен;
3) Заңның 6-бабы 1-тармағының 3), 4), 5), 6) және 8) тармақшаларында көзделген шектеулер болған жағдайларда веб-порталдың автоматты түрде қабылдамауына жатады.
46. Комиссияның құрамын қалыптастыру үшін уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына, өзге коммерциялық емес ұйымдарға және тиісті қызмет саласындағы уәкілетті (салалық) органға Комиссия құрамына кандидатуралар беру туралы сұрау салу жібереді.
Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы, өзге коммерциялық емес ұйымдар, тиісті қызмет саласындағы уәкілетті (салалық) орган сұрау салуды алған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде уәкілетті органға осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтерді көрсете отырып, Комиссияның құрамына кандидатураларды жібереді.
47. Комиссияны құру туралы шешімді уәкілетті орган қабылдайды.
48. Комиссияның төрағасы мен басқа да мүшелері Комиссияның мүшелері болып табылады. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды, бірақ кемінде жеті адамды құрайды.
Бұл ретте Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы мен өзге коммерциялық емес ұйымдардың өкілдерінің жалпы саны кемінде екі адамды құрайды.
49. Комиссияның төрағасы болып уәкілетті орган айқындаған лауазымды адам шығады.
Комиссия төрағасы:
1) Комиссияның хатшысын айқындайды;
2) Комиссияның қызметін басқарады;
3) осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
50. Комиссия оны құру туралы шешім күшіне енген күннен бастап әрекет етеді.

51. Решение Комиссии принимается голосованием с использованием веб-портала и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии.
52. В случае несогласия с решением Комиссии любой член данной Комиссии представляет особое мнение, которое размещается на веб-портале в форме электронной копии документа.
53. В случае отсутствия подписи какого-либо члена Комиссии в соответствующих протоколах секретарем Комиссии на веб-портале размещается документ или информация, содержащие причину отсутствия подписи.
54. Организационная деятельность Комиссии обеспечивается ее секретарем, определяемым из числа должностных лиц уполномоченного органа. Секретарь Комиссии не является членом Комиссии.
55. Секретарь Комиссии:
1) направляет посредством веб-портала уведомление членам Комиссии;
2) размещает на веб-портале протокол квалификационного отбора, а также другие документы, при их наличии;
3) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
56. Вскрытие заявок производится веб-порталом автоматически на следующий день после истечения срока представления заявок.
57. Протокол вскрытия заявок размещается веб-порталом автоматически в день вскрытия согласно приложению 12 к настоящим Правилам. При этом веб-портал рассылает автоматические уведомления членам Комиссии, секретарю Комиссии, потенциальным поставщикам, подавшим заявки.
58. Комиссия рассматривает заявки и принимает решение о включении потенциальных поставщиков в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков в сроки, установленные настоящими Правилами.
При необходимости по решению председателя Комиссии срок рассмотрения заявок продлевается, но не более чем на один месяц.
59. Комиссия рассматривает заявку как отвечающую квалификационным требованиям, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа представленной заявки.
60. Комиссия:
1) рассматривает заявку на предмет полноты и надлежащего оформления документов;
2) определяет потенциальных поставщиков, представивших неполный перечень документов и (или) представивших ненадлежащим образом оформленные документы;
3) при необходимости, с целью уточнения сведений, содержащихся в заявках, в письменной форме запрашивает необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц. Не допускаются запросы и иные действия Комиссии, связанные с приведением заявки в соответствие с требованиями, установленными пунктом 43 настоящих Правил.

51. Комиссияның шешімі веб-портал пайдаланыла отырып, дауыс берумен қабылданады және егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санынан көп дауыс берілсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссияның төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
52. Комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда осы Комиссияның кез келген мүшесі құжаттың электрондық көшірмесі нысанында веб-порталда орналастырылатын ерекше пікір ұсынады.
53. Комиссияның тиісті хаттамаларында Комиссияның қандай да бір мүшесінің қолы болмаған жағдайда Комиссияның хатшысы веб-порталда қолдың болмауы себебін қамтитын құжатты немесе ақпаратты орналастырады.
54. Комиссияның ұйымдастырушылық қызметін уәкілетті органның лауазымды адамдары санынан тағайындалатын хатшысы қамтамасыз етеді. Комиссияның хатшысы Комиссияның мүшесі болып табылмайды.
55. Комиссияның хатшысы:
1) веб-портал арқылы Комиссияның мүшелеріне хабарлама жібереді;
2) веб-порталда біліктілік іріктеу хаттамасын, сондай-ақ бар болса, басқа да құжаттарды орналастырады;
3) осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
56. Өтінімдерді ашу біліктілік іріктеуге қатысуға өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін келесі күні автоматты түрде веб-порталмен жүргізіледі.
57. Өтінімдерді ашу хаттамасы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес ашу күні автоматты түрде веб-порталмен орналастырылады. Бұл ретте веб-портал Комиссия мүшелеріне, Комиссияның хатшысына, өтінім берген әлеуетті өнім берушілерге автоматты хабарламалар таратады.
58. Комиссия осы Қағидалармен белгіленген мерзімде өтінімді қарайды және білікті әлеуетті өнім берушілер тізіліміне әлеуетті өнім берушілерді енгізу туралы шешім қабылдайды.
Қажет болған жағдайда, Комиссия төрағасының шешімі бойынша өтінімді қарау мерзімі ұзартылады, бірақ бір ай аспайтын мерзімге ұзартылады.
59. Комиссия өтінімді ұсынылған өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, онда оны біліктілік талаптарына жауап беруші ретінде қарайды.
60. Комиссия:
1) Өтінімді құжаттардың толықтығы және тиісінше ресімделуі тұрғысынан қарайды;
2) толық емес құжаттар тізбесін ұсынған және (немесе) тиісінше ресімделмеген құжаттарды ұсынған әлеуетті өнім берушілерді айқындайды;
3) өтінімдердегі мәліметтерді нақтылау мақсатында Комиссия жазбаша нысанда тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан қажетті ақпарат сұратады. Өтінімді осы Қағидалардың 43-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келтіруге байланысты сұрау салуларға және Комиссияның өзге әрекеттеріне жол берілмейді;

4) определяет потенциальных поставщиков, которые соответствуют предъявляемым квалификационным требованиям, и принимает решение о включении их в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков.
61. Потенциальный поставщик не включается в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков, если:
1) он определен не соответствующим квалификационным требованиям по следующим основаниям:
непредставление электронных копий разрешений (уведомлений) либо разрешений (уведомлений) в виде электронного документа, полученных (направленных) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов. В случае отсутствия сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет нотариально засвидетельствованную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
непредставление электронных копий либо в виде электронного документа патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
непредставление электронной копии справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается потенциальный поставщик, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793, согласно приложению 7 к настоящим Правилам (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, непредставление таких справок от каждого из таких банков), выданной не ранее даты приема заявок;
наличие в справке банка или филиала банка с подписью и печатью просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи данной справки;
непредставление сведений об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, полученных не ранее даты приема заявки;
наличие в сведениях соответствующего органа государственных доходов информации о налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям в размере одного тенге и более (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан);

4) Біліктілік талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды және оларды білікті әлеуетті өнім берушілер тізіліміне енгізу туралы шешім қабылдайды.
61. Әлеуетті өнім беруші білікті әлеуетті өнім берушілердің тізіліміне енгізілмейді, егер:
1) ол біліктілік талаптарына мынадай негіздер бойынша сәйкес келмейді деп анықталса:
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жолданған), мемлекеттік органдардың ақпараттар жүйесінде расталатын мәліметтердің электрондық көшірмелерін не электрондық түрдегі рұқсаттарды (хабарламаларды) ұсынбауы. Мемлекеттік органдардың ақпараттар жүйесінде мәліметтер болмаған жағдайда, әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жолданған) тиісті рұқсаттардың (хабарламалардың) нотариалдық куәландырылған көшірмелерін ұсынады;
әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және сатуға, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге құқығын растайтын патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, басқа да құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынбауы;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес өтінімдерді қабылдау басталған күнінен кейін берілген әлеуетті өнім берушіге қызмет көрсетілетін банктің немесе банк филиалының қолы және мөрі бар, (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 28 ақпанда № 6793 тіркелген) "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына сәйкес банктің немесе банк филиалының алдындағы міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша әлеуетті өнім берушінің анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан астам созылған мерзімі өткен берешегінің жоқтығы туралы анықтаманың электрондық көшірмесін ұсынбауы (егер әлеуетті өнім беруші екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, осы анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады);
банктің немесе банк филиалының қол қойылған және мөр басылған анықтамасында осындай анықтаманы беру күнінің алдындағы үш айдан астам созылатын әлеуетті өнім берушінің міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешегінің болуы;
өтінімдерді қабылдау басталған күнінен кейін алынған, салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді ұсынбауы;
тиісті мемлекеттік кірістер органының мәліметтерінде (төлем мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұзартылған жағдайларды қоспағанда) бір теңге мөлшерінде және одан астам салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдары бойынша берешегінің бар екендігі туралы ақпараттың болуы;

непредставление сведений о квалификации согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящим Правилам;
непредставление документов, подтверждающих соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям, предусмотренным в Перечне;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям, предусмотренным в Перечне;
установлен факт представления недостоверной информации по квалификационным требованиям;
2) он подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;
3) выявлены ограничения, связанные с участием в государственных закупках, предусмотренные подпунктами 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) и 10) пункта 1 статьи 6 Закона.
62. Потенциальные поставщики, предоставившие недостоверную информацию, на основании которой они были включены в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков, подлежат исключению из реестра квалифицированных поставщиков в течение трех рабочих дней со дня установления такого факта.
Факт предоставления недостоверной информации потенциальным поставщиком устанавливается Комиссией на любой стадии квалификационного отбора, либо заказчиком, организатором государственных закупок, единым организатором государственных закупок, органами государственного аудита и финансового контроля на любой стадии осуществления государственных закупок.
Лица, установившие факт предоставления недостоверной информации потенциальным поставщиком, на основании которой он был включен в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков, не позднее пяти рабочих дней со дня установления такого факта письменно уведомляют уполномоченный орган.
63. Протокол квалификационного отбора оформляется согласно Приложению 13 к настоящим Правилам и размещается секретарем Комиссии в день его подписания членами Комиссии, с автоматическим уведомлением по электронной почте всех потенциальных поставщиков, подавших заявки.
64. В случае, если потенциальный поставщик не включен в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков, то в протоколе квалификационного отбора отражаются конкретные причины и обоснования отклонения его заявки.
65. Решение Комиссии о включении (не включении) в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков может быть обжаловано в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
66. Сведения о потенциальных поставщиках, прошедших квалификационный отбор, включаются в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков автоматически веб-порталом на основании сведений, содержащихся в протоколе квалификационного отбора.
67. Срок нахождения потенциальных поставщиков в реестре квалифицированных потенциальных поставщиков составляет двенадцать месяцев со дня его включения в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков.

осы Қағидаларға 8, 9 және 10-қосымшаларына сәйкес біліктілігі туралы мәліметтерді ұсынбауы;
әлеуетті өнім берушінің Тізбеде көзделген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынбауы;
әлеуетті өнім берушінің Тізбеде көзделген біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
біліктілік талаптары бойынша дұрыс ақпараттың берілмеу фактісі анықталса;
2) банкроттық не тарату рәсіміне жатса;
3) Заңның 6-бабының 1-тармағының 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) және 10) тармақшаларының талаптарын бұзса.
62. Білікті әлеуетті өнім берушілердің тізбесіне дәйексіз ақпарат беру негізінде енгізілген әлеуетті өнім берушілер осындай факті анықталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде білікті әлеуетті өнім берушілердің тізбесінен шығарылуға жатады.
Әлеуетті өнім берушімен дәйексіз ақпаратты беру фактісі іріктеудің кезкелген сатысында Комиссия, немесе мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудың кез келген сатысында тапсырыс беруші, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы, мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушы, мемлекеттік аудит пен қаржылық бақылау органдары белгілейді.
Білікті әлеуетті өнім берушілердің тізбесіне дәйексіз ақпарат беру негізінде енгізілген әлеуетті өнім берушілердің дәйексіз ақпаратты беру фактісін анықтаған тұлғалар осындай факті анықталған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органға хабарлайды.
63. Біліктілік іріктеу хаттамасы осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес ресімделеді және Комиссияның мүшелерімен қол қойылған күнде өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілерге электрондық почта бойынша автоматты хабарлама жібере отырып Комиссия хатшысымен орналастырылады.
64. Егер әлеуетті өнім беруші білікті әлеуетті өнім берушілердің тізбесіне енгізілмеген жағдайда, онда біліктілік іріктеу хаттамасында нақты себептер және өтінімнен бас тарту негіздері көрсетіледі.
65. Комиссияның білікті әлеуетті өнім берушілер тізіліміне енгізу (енгізбеу) туралы шешімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағымдалуы мүмкін.
66. Біліктілік іріктеуінен өткен өнім берушілер туралы мәлімттер білікті әлеуетті өнім берушілер тізіліміне веб-порталмен автоматты түрде біліктілік іріктеу хаттамасында көрсетілген мәлімттер негізінде енгізіледі.
67. Әлеуетті өнім берушілердің білікті әлеуетті өнім берушілер тізілімінде болу мерзімі ол білікті әлеуетті өнім берушілер тізіліміне енгізілген күннен бастап он екі айды құрайды.

68. Потенциальные поставщики, включенные в реестр квалифицированных потенциальных поставщиков, в целях непрерывности периода нахождения в реестре квалифицированных потенциальных поставщиков вправе представить заявки по истечении девяти месяцев со дня его включения в данный реестр.
69. Потенциальные поставщики автоматически исключаются из реестра квалифицированных потенциальных поставщиков, в случаях:
1) истечение срока установленного пунктом 67 настоящих Правил;
2) включение потенциального поставщика в реестр недобросовестных участников государственных закупок;
3) наличие ограничений, связанных с участием в государственных закупках, предусмотренных подпунктами 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) и 10) пункта 1 статьи 6 Закона.";
дополнить приложениями 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему приказу.
2. Департаменту законодательства государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан (Ахметов С.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 апреля 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 91
Перечень товаров, работ, услуг, по которым
государственные закупки осуществляются способом конкурса с
предварительным квалификационным отбором
Сноска. Перечень утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 31.05.2019 № 521 (вводится в действие с 01.07.2019).
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 91
"Приложение 6
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Реестр квалифицированных потенциальных поставщиков
_____________________________________________________________________
(сфера деятельности в соответствии с Перечнем товаров, работ,
услуг, по которым государственные закупки осуществляются способом
конкурса с предварительным квалификационным отбором)
Информация о квалифицированном потенциальном поставщике
Сведения о критериях, влияющих на конкурсное ценовое предложение
Сведения об опыте работы в соответствующей сфере деятельности
Наименование потенциального поставщика
Страна потенциального поставщика
БИН, ИИН (ИНН, СНИЛС – для РФ, УНП – для РБ)
Наименование товаров (работ, услуг)
Временной период (дата поставки товара, год и месяц оказания услуги, год и месяц завершения работ)
Сумма договора
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Сведения о критериях, влияющих на конкурсное ценовое предложение
Дата включения и исключения из Реестра
Сведения о документах, подтверждающих соответствие предлагаемых товаров, работ, услуг стандартам, выданных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области технического регулирования
о добровольном подтверждении соответствия предлагаемых товаров национальным или неправительственным стандартам
соответствие системы менеджмента качества национальному стандарту
соответствие системы экологического менеджмента национальному стандарту
соответствие предлагаемых товаров стандарту экологической чистой продукции
7
8
9
10
11
"
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 91
"Приложение 7
к Правилам формирования и
ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Справка об отсутствии задолженности
Наименование банка ____________________________________________
Реквизиты банка _____________________________________________________
Банк (наименование) по состоянию на _________________________________
подтверждает отсутствие просроченной задолженности перед банком,
длящейся более трех месяцев предшествующих дате выдачи справки,
согласно Типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго
уровня и ипотечных компаниях, утвержденному постановлением правления
Национального Банка Республики Казахстан, (указать полное
наименование юридического лица, телефон, адрес, обслуживающимся в
данном Банке).
Дата _____________ Подпись __________ МП (при наличии)"
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 91
"Приложение 8
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Сведения о квалификации
(заполняется потенциальным поставщиком при участии в квалификационном
отборе квалифицированных потенциальных поставщиков работ)

68. Білікті әлеуетті өнім берушілер тізіліміне енгізілген әлеуетті өнім берушілер білікті әлеуетті өнім берушілер тізілімінде болу кезеңінің үздіксіздігі мақсатында өтінімді оны аталған тізілімге енгізген күннен бастап тоғыз айы өткеннен кейін беруге құқылы.
69. Әлеуетті өнім берушілер білікті әлеуетті өнім берушілер тізілімінен:
1) осы Қағидалардың 67-тармағында белгіленген мерзім өткеннен кейін;
2) әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне енген;
3) Заңның 6-бабы 1-тармағының 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), және 10) тармақшаларында көзделген мемлекеттік сатып алуларға қатысуына байланысты шектеулер болған жағдайларда автоматты түрде алып тасталады.";
осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк сатып алу заңнамасы департаментi (С.М. Ахметов) заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң Эталондық бақылау банкiнде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 91 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік сатып алу алдын ала біліктілік іріктеуі арқылы конкурс тәсілімен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Ескерту. Тізбенің күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 31.05.2019 № 521 (01.07.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 91 бұйрығына
1-қосымша
"Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді қалыптастырудың
және жүргізудің қағидаларына
6-қосымша
нысан
Білікті әлеуетті өнім берушілердің тізілімі
_____________________________________________________________________
(Мемлекеттік сатып алу алдын ала біліктілік іріктеуі арқылы конкурс
тәсілімен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін
қызметтердің тізбесіне сәйкес қызмет саласы)
Білікті әлеуетті өнім беруші туралы ақпарат
Конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттары туралы мәліметтер
Тиісті қызмет саласындағы жұмыс тәжірибесі туралы мәліметтер
Әлеуетті өнім берушінің атауы
Әлеуетті өнім берушінің елі
БСН, ЖСН (РФ – үшін СТС, ДЖШСН, БР үшін – ТЕН)
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Уақытша кезеңі (тауарды жеткізген күні, қызметті көрсеткен жылы және айы, жұмысты аяқтау жылы, айы)
Шарттың сомасы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттары туралы мәліметтер
Тізілімге енгізу және алып тастау күні
Қазақстан Республикасының техникалық реттеу саласындағы заңнамасына сәйкес берілген ұсынылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң стандарттарына сәйкестікті растайтын құжаттар туралы мәліметтер
ұлттық немесе үкіметтік емес стандарттарына ерікті түрде ұсынылатын тауарлар туралы
сапа менеджменті жүйесінің ұлттық стандартқа сәйкестігі
экологиялық менеджменті жүйесінің ұлттық стандартқа сәйкестігі
ұсынылған тауарлардың экологиялық таза өнім стандарттарына сәйкестігі
7
8
9
10
11
"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 91 бұйрығына
2-қосымша
"Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді қалыптастырудың
және жүргізудің қағидаларына
7-қосымша
нысан
Берешектің жоқ екендігі туралы анықтама
Банктің атауы _______________________________________________________
Банктің деректемелері _______________________________________________
Банк (атауы) ___________ жағдай бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкі басқармасының қаулысымен бекітілген Екінші деңгейдегі
банктердегі және ипотекалық компаниялардағы бухгалтерлік есептің үлгі
шот жоспарына сәйкес (осы Банкте қызмет көрсетілетін заңды тұлғаның
толық атауын, телефонын, мекенжайын көрсету керек) банк алдында
анықтама берілген айдың алдындағы үш айдан артық созылған мерзімі
өткен берешегінің жоқтығын растайды.
Күні _____________ Қолы __________ МО (болған жағдайда)"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 91 бұйрығына
3-қосымша
"Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді қалыптастырудың
және жүргізудің қағидаларына
8-қосымша
нысан
Біліктілігі туралы мәліметтер
(жұмыстарды білікті әлеуетті өнім берушілерді біліктілік іріктеуге
қатысу кезінде әлеуетті өнім беруші толықтырады)

1. Объем выполненных потенциальным поставщиком работ (аналогичных,
схожих), в течение последних пятнадцати лет, с приложением
электронных копий подтверждающих документов (заполняется в случае
наличия).
Наименование работы
Место выполнения работы (место нахождение объекта)
Наименование заказчика
Год, месяц завершения работ
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, тенге
2. Потенциальный поставщик указывает сведения о наличии оборудования
(механизмов, машин), либо аналогичного (дополнительного) оборудования
(механизмов, машин), необходимого для выполнения работ с приложением
электронных копий подтверждающих документов.
Наименование оборудования (механизмов, машин)
Количество имеющихся единиц
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
3. Сведения о трудовых ресурсах, с приложением электронных копий
подтверждающих документов.
Ф. И. О. работников (при наличии) приложить электронную копию удостоверения личности
Должность
Гражданство
Квалификация по документу об образовании (приложить электронную копию документа об образовании)
1
2
"
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 91
"Приложение 9
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Сведения о квалификации
(заполняется потенциальным поставщиком при участии в квалификационном
отборе квалифицированных потенциальных поставщиков услуг)
1. Объем оказанных потенциальным поставщиком услуг (аналогичных,
схожих) в течение последних пятнадцати лет, с приложением электронных
копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
Наименование услуги
Место оказания услуги
Наименование заказчика
Год и месяц оказания услуги
(с __ по __)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, тенге
2. Потенциальный поставщик указывает сведения о наличии оборудования
(материалов), либо аналогичного (схожего, дополнительного)
оборудования (материалов), необходимого для оказания услуг с
приложением электронных копий подтверждающих документов.
Наименование оборудования (материалов)
Количество имеющихся единиц (штук)
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа

1. Растаушы құжаттардың (болған жағдайда толтырылады) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, әлеуетті өнім берушінің соңғы он бес жыл ішінде орындаған жұмыстарының (ұқсас, осындай) көлемі.
Жұмыстың атауы
Жұмысты орындау орны (объектінің орналасқан жері)
Тапсырыс берушінің атауы
Жұмысты аяқтау жылы, айы
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі
Шарттың құны, теңге
2. Әлеуетті өнім беруші жұмыстарды орындау үшін қажетті растаушы қағаз құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, жабдықтың (тетіктердің, машиналардың) не ұқсас (қосымша) жабдықтың (тетіктердің, машиналардың) болуы туралы мәліметтерді көрсетеді.
Жабдықтардың (тетіктердің, машиналардың) атауы
Қолда бар бірліктердің саны
Жай-күйі (жаңа, жақсы, нашар)
Жеке меншік (меншік құқығын растаушы құжаттар қоса берілсін), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растаушы құжаттар қоса берілсін)
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі
3. Растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, еңбек ресурстары туралы мәліметтер.
Қызметкердің Т.А.Ә. (болған жағдайда) жеке куәлігінің электрондық көшірмесі қоса берілсін
Лауазымы
Азаматтығы
Білімі туралы құжат бойынша біліктілігі (білімі туралы құжаттың электрондық көшірмесін қоса беру)
1
2
"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 91 бұйрығына
4-қосымша
"Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді қалыптастырудың
және жүргізудің қағидаларына
9-қосымша
нысан
Біліктілігі туралы мәліметтер
(көрсетілетін қызметтерді білікті әлеуетті өнім берушілерді
біліктілік іріктеуге қатысу кезінде әлеуетті өнім беруші толықтырады)
1. Растаушы құжаттардың (болған жағдайда толтырылады) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, әлеуетті өнім берушінің соңғы он бес жыл ішінде көрсеткен қызметтерінің (ұқсас, осындай) көлемі
Қызметтің атауы
Қызметті көрсеткен орны
Тапсырыс берушінің атауы
Қызметті көрсеткен жылы
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі
Шарттың құны, теңге
2. Әлеуетті өнім беруші қызметті көрсету үшін қажетті растаушы қағаз құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, жабдықтың (материалдардың) не ұқсас (сол сияқты, қосымша) жабдықтың (материалдардың) болуы туралы мәліметтерді көрсетеді
Жабдықтың (материалдардың) атауы
Қолда бар бірліктердің саны (дана)
Жай-күйі (жаңа, жақсы, нашар)
Жеке меншік (меншік құқығын растаушы құжаттар қоса берілсін), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растаушы құжаттар қоса берілсін)
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі

3. Потенциальный поставщик указывает сведения о квалифицированных
работников для выполнения возложенных на них обязанностей,
необходимых в целях оказания услуг с приложением электронных копий
подтверждающих документов.
п/п
Ф. И. О. работника (при наличии) приложить электронную копию удостоверения личности
Стаж работы в сфере оказания услуг закупаемых на данном конкурсе
Квалификация (специальность) по диплому, свидетельству и других документов об образовании (приложить электронную копию документа об образовании)
Категория, разряд, класс по специальности
"
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 91
"Приложение 10
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Сведения о квалификации
(заполняется потенциальным поставщиком при участии в квалификационном
отборе квалифицированных потенциальных поставщиков товаров)
1. Объем товаров (аналогичных, схожих), поставленных (произведенных)
потенциальным поставщиком в течение последних пятнадцати лет, с
приложением электронных копий подтверждающих документов (заполняется
в случае наличия).
Наименование товара
Наименование заказчика
Место поставки товара
Дата поставки товара
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, тенге
"
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 91
"Приложение 11
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Сведения о кандидатах, направляемых в состав квалификационной
комиссии по отбору квалифицированных потенциальных поставщиков
№ п/п
Наименование организации
БИН организации
Ф.И.О.
кандидата
должность
Контактные данные (телефон)
ИИН
кандидата
"
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 91
"Приложение 12
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Протокол вскрытия заявок (номер, дата)
Период принятия заявок с __________ по _________
Ф. И. О.
Должность в организации
Роль в комиссии
Заявки представлены следующими потенциальными поставщиками:
Наименование поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/ УНП
Реквизиты
Дата и время представления заявки
Информация о наличии (отсутствии) документов, предоставляемых
потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия
квалификационным требованиям:
Наименование поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/ УНП
Наименование документа
Признак наличия
"
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 91
"Приложение 13
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Протокол квалификационного отбора (номер, дата)
Период принятия заявок с __________ по _________
Состав Комиссии:
ФИО
Должность в организации
Роль в комиссии
Информация о представленных заявках:
Наименование поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/УНП
Реквизиты
Дата и время представления заявки
Результаты голосования членов Комиссии:
Наименование потенциального поставщика (перечень потенциальных поставщиков)
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
ФИО, должность, роль в Комиссии
Решение члена Комиссии
Подробное описание причин не соответствия квалификационным требованиям
Обоснование причин отклонения
Перечень документов в заявке потенциального поставщика, которые необходимо привести в соответствие с квалификационными требованиями
Отклоненные заявки:
Наименование поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/УНП
Причина отклонения
Заявки соответствующие квалификационным требованиям:
Наименование поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/УНП
Комиссия по результатам рассмотрения заявок РЕШИЛА:
Наименование поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/ УНП
Реквизиты
Решение Комиссии
Сведения об опыте работы в соответствующей сфере деятельности
наименование товаров (работ, услуг)
Временной период (дата поставки товара, год и месяц оказания услуги, год и месяц завершения работ)
Сумма договора
продолжение таблицы
Сведения о документах, подтверждающих соответствие предлагаемых товаров, работ, услуг стандартам, выданных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области технического регулирования
о добровольном подтверждении соответствия предлагаемых товаров национальным или неправительственным стандартам
соответствие системы менеджмента качества национальному стандарту
соответствие системы экологического менеджмента национальному стандарту
соответствие предлагаемых товаров стандарту экологической чистой продукции
"

3. Әлеуетті өнім беруші растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, қызметтерді көрсету мақсатында қажетті өздеріне жүктелген міндеттерді орындау үшін білікті қызметкерлер туралы мәліметтерді көрсетеді.
р/с
Қызметкердің Т.А.Ә. (болған жағдайда) жеке куәлігінің электрондық көшірмесі қоса берілсін
Осы конкурста сатып алынатын қызметтерді көрсету саласындағы жұмыс өтілі
Білімі туралы дипломы, куәлігі және басқа да құжаттары бойынша біліктілігі (мамандығы)
Мамандығы бойынша санаты, разряды сыныбы
"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 91 бұйрығына
5-қосымша
"Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді қалыптастырудың
және жүргізудің қағидаларына
10-қосымша
нысан
Біліктілігі туралы мәліметтер
(тауарларды білікті әлеуетті өнім берушілерді біліктілік іріктеуге
қатысу кезінде әлеуетті өнім беруші толықтырады)
1. Растаушы құжаттардың (болған жағдайда толтырылады) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, әлеуетті өнім берушінің соңғы он бес жыл ішінде жеткізген (өндірген) тауарларының (ұқсас, осындай) көлемі.
Тауардың атауы
Тапсырыс берушінің атауы
Тауарды жеткізген орны
Тауарды жеткізген күні
Растаушы құжаттың атауы, күні мен нөмірі
Шарттың құны, теңге
"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 91 бұйрығына
6-қосымша
"Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді қалыптастырудың
және жүргізудің қағидаларына
11-қосымша
нысан
Білікті әлеуетті өнім берушілерді іріктеу жөніндегі біліктілік
комиссиясының құрамына жіберілетін кандидаттар
туралы мәліметтер
р/с №
Ұйымның атауы
Ұйымның БСН
Кандидаттың Т.А.Ә.
Лауазымы
Байланыс деректері (телефон)
Кандидаттың ЖСН
"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 91 бұйрығына
7-қосымша
"Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді қалыптастырудың
және жүргізудің қағидаларына
12-қосымша
нысан
Өтінімдерді ашу хаттамасы (нөмірі, күні)
Өтінімді қабылдау мерзімі __________ бастап _________ дейін
Т.А.Ә.
Ұйымдағы лауазымы
Комиссиядағы рөлі
Біліктілік іріктеуге қатысуға өтінімдерді мынадай әлеуетті өнім берушілер берді:
Өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ СЖН/СЕН
Деректемелерi
Конкурстық құжаттама алынған күн мен уақыт
Әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін ол ұсынатын құжаттардың болуы (болмауы) туралы ақпарат:
Өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ СЖН/СЕН
Құжаттың атауы
Болу белгісі
"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 91 бұйрығына
8-қосымша
"Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді қалыптастырудың
және жүргізудің қағидаларына
13-қосымша
нысан
Біліктілік іріктеу хаттамасы (нөмірі, күні)
Өтінімді қабылдау мерзімі __________ бастап _________ дейін
Комиссияның құрамы:
Т.А.Ә.
Ұйымдағы лауазымы
Комиссиядағы рөлі
Өтінімдер туралы ақпарат:
Өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / СЖН/ СЕН
Деректемелері
Өтінімді ұсыну күні мен уақыты
Тиісті қызмет саласындағы жұмыс тәжірибесі туралы мәліметтер
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Уақытша кезеңі (тауарды жеткізген күні, қызметті көрсеткен жылы және айы, жұмысты аяқтау жылы, айы)
Шарттың сомасы
Комиссия мүшелерінің дауыс беру нәтижелері:
Әлеуетті өнім берушінің атауы (әлеуетті өнім берушілер тізбесі)
БСН (ЖСН)/ СЖН/СЕН
Т.А.Ә. лауазымы, комиссиядағы рөлі
Комиссия мүшесінің шешімі
Біліктілік талаптарына сәйкес келмеу себебі
Бас тарту себептеріне негіздеме
Әлеуетті өнім берішінің өтінімінде біліктілік талаптарына сәйкес келтіру үшін қажетті құжаттар тізбесі
Қабылданбаған өтінімдер:
Өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/СЖН/СЕН
Ауытқу себебі
Тиісті біліктілік талаптарына сәйкес келетін өтінімдер:
Өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/СЖН/СЕН
Комиссия өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша ШЕШТІ:
Өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ СЖН/СЕН
Деректемелері
Комиссияның шешімі
Тиісті қызмет саласындағы жұмыс тәжірибесі туралы мәліметтер
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Уақытша кезеңі (тауарды жеткізген күні, қызметті көрсеткен жылы және айы, жұмысты аяқтау жылы, айы)
Шарттың сомасы
кестенің жалғасы
Қазақстан Республикасының техникалық реттеу саласындағы заңнамасына сәйкес берілген ұсынылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң стандарттарына сәйкестікті растайтын құжаттар туралы мәліметтер
ұлттық немесе үкіметтік емес стандарттарына ерікті түрде ұсынылатын тауарлар туралы
сапа менеджменті жүйесінің ұлттық стандартқа сәйкестігі
экологиялық менеджменті жүйесінің ұлттық стандартқа сәйкестігі
ұсынылған тауарлардың экологиялық таза өнім стандарттарына сәйкестігі
"