О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 501 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 февраля 2016 года № 183. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2016 года № 13572. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2020 № 267 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 501 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11624, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 23 июля 2015 года) следующие изменения:
1) регламент государственной услуги "Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан", утвержденный указанным приказом изложить в редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача временного удостоверения личности гражданам Республики Казахстан", утвержденный указанным приказом изложить в редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Регистрация по месту жительства граждан Республики Казахстан", утвержденный указанным приказом изложить в редакции, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Снятие с регистрации по месту жительства граждан Республики Казахстан", утвержденный указанным приказом изложить в редакции, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Выдача адресных справок с места жительства", утвержденный указанным приказом изложить в редакции, согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";

"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 501 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің м.а. 2016 жылғы 26 ақпандағы № 183 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 6 сәуірде № 13572 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.03.2020 № 267 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 501 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11624 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 23 шілдедегі жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5) көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң Көшi-қон полициясы департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;

3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З. и Департамент миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Саинов С.С.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра внутренних дел
Республики Казахстан
М. Демеуов
генерал-лейтенант полиции
Приложение 1
к приказу и.о. министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 183
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 мая 2015 года № 501
Регламент государственной услуги
"Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам
Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан" (далее – Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан" (далее – Стандарт), утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 апреля 2015 года № 332 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 11174).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя в некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал): www.egov.kz – при обмене документа, удостоверяющего личность, в связи с видоизменением документов, согласно новой технологии их изготовления.

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін оны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрiнiң орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң Көшi-қон полициясы департаментіне (С.С. Сайынов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
міндетін атқарушы
полиция генерал-лейтенанты
М. Демеуов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 183 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 30 мамырдағы
№ 501 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 332 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11174 болып тіркелген) бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттар қабылдау:
1) "Азаматтар үшін үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) дайындаудың жаңа технологиясына сәйкес құжаттардың түр өзгерісіне байланысты жеке басын куәландыратын құжатты ауыстыру кезінде – "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

3. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача паспорта и (или) удостоверения личности гражданина Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов у услугополучателя, указанных в пункте 9 Стандарта, предоставленных услугодателю в Государственной корпорации;
электронного запроса, направленного через портал: www.egov.kz – при обмене документа, удостоверяющего личность, в связи с видоизменением документов.
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее – ОМП) и работник Государственной корпорации.
Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность и последовательность их выполнения, результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, осуществляется в Государственной корпорации на рабочих местах посредством информационной системы "Регистрационный пункт "Документирование и регистрация населения" (далее – ИС РП ДРН), на которых указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность услугодателя.
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию, через услугодателя – при приеме документов через Портал.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство) - www.mvd.gov.kz в разделе "О Министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан", Государственной корпорации - www.con.gov.kz, Портала - www.еgov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в Государственной корпорации.

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасы азаматының паспорты және (немесе) жеке куәлігін беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме "Азаматтар үшін үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың көрсетілетін қызметті алушыда болуы болып табылады.
Жеке басын куәландыратын құжатты, құжаттардың түрлерінің өзгеруіне байланысты ауыстыру кезінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жолданған электрондық сұрау салу болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы), кенттік көші-қон полициясы басқармасының (бөлімі) (бұдан әрі – КҚПб) бөлім (бөлімше, топ) қызметкері және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері қатысады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлерінің іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін процестің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, олардың орындалу ұзақтығы мен реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау Мемлекеттік корпорацияда "Халықты құжаттандыру және тіркеу" Тіркеу пункті" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "ХҚТ ТП" АЖ) арқылы жұмыс орындарында жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады, көрсетілетін қызметті беруші арқылы – Портал арқылы құжаттарды қабылдаған кезде.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Ішкі істер министрлігінің – www.mvd.gov.kz "Ішкі істер органдарының қызметі туралы" бөлімінде, Мемлекеттік корпорацияның – www.con.gov.kz, Порталдың – www.egov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және Мемлекеттік корпорацияда орналасқан стенділерде орналастырылады.

9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
10. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) сотрудник ОМП;
2) работник Государственной корпорации;
3) сотрудник управления миграционной полиции Департамента внутренних дел области, городов Астаны и Алматы (далее – УМП);
4) сотрудник Департамента миграционной полиции (далее – ДМП);
5) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-производственный центр" Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – РГП "ИПЦ").
11. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
12. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
Услугополучатель;
Сотрудник ОМП;
Сотрудник УМП;
Сотрудник ДМП;
РГП "ИПЦ";
Государственная корпорация;
ПЭП;
Шлюз "электронного правительства" (ШЭП);
ИС РП ДРН.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне:
1) КҚПб қызметкері;
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері;
3) облыстың, Астана және Алматы қалаларының ішкі істер департаменттері Көші-қон полициясы басқармасының қызметкері (бұдан әрі – КҚПБ);
4) Көші-қон полициясы департаментінің қызметкері (бұдан әрі – КҚПД);
5) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің "Ақпараттық-өндірістік орталығы" (бұдан әрі – "АӨО" РМК) шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны қатысады.
11. Мәтіндік кестелік әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасауының сипаттамасы әрбір әкімшілік іс-қимылдардың орындалу мерзімін көрсетіле отырып осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне:
Көрсетілетін қызметті алушы;
КҚПб қызметкері;
КҚПБ қызметкері;
КҚПД қызметкері;
"АӨО" РМК;
Мемлекеттік корпорация қызметкері;
ЭҮП;
"Электрондық үкімет" шлюзі (ЭҮШ);
ХҚТ ТП АЖ қатысады.

13. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт–центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414), 8 800 080 7777.
14. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией в процессе оказания государственной услуги указаны в приложениях 1, 3, 4 к настоящему Регламенту и отражены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства" и интернет-ресурсе Министерства www.mvd.gov.kz, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной
услуги "Выдача паспортов, удостоверений
личности граждан Республики Казахстан"
Описание
последовательности и взаимодействие административных действий
(процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Государственная корпорация, ГОРРОВД
Государственная корпорация, ГОРРОВД
ГОРРОВД
УМП
ДМП
РГП "ИПЦ"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием пакета документов услугополучателя
Проверка по базе данных, регистрация заявки, заполнение электронного формуляра, фотографирование, заверение ЭЦП.
Проставление персонального кода, даты и подписи при заполнении бумажного формуляра.
Формирование
реестра ГОРРОВД в 3-х экземплярах, первый из которых
приобщается к номенклатурному
делу, второй и
третий -
передаются вместе с формулярами в УМП (на бумажном носителе).
Оформленный электронный формуляр передается для проверки в УМП посредством кода "рабочего места" РП ДРН.
Проверка правильности и обоснованности
заполнения формуляров, формирование сводного реестра в 3-х экземплярах, первый
приобщается к номенклатурному делу второй и третий вместе с районными реестрами и
формулярами - направляются в ДМП (на бумажном носителе).
После проверки правильности и обоснованности
заполнения электронный формуляр отправляется на центральный узел РП ДРН (ДМП).
Регистрация полученных
из УМП сводных реестров в
книге учета входящих сводных реестров из
УМП ДВД (на бумажном носителе).
Проверка правильности и обоснованности заполнения формуляров, в том числе на бумажном носителе, включенных в сводный реестр, проверка услугополучателей по базе данных на лиц, находящихся в розыске.
Приобщение
первого экземпляра
сводного реестра с районными реестрами к номенклатурному делу, направление второго экземпляра вместе с районными реестрами и формулярами в РГП "ИПЦ"
Изготовление документов, направление их вместе с формулярами, реестром изготовленных документов и экземпляром сводного реестра в ДМП
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация обращения услугополучателя
Выдача услугополучателю талона электронной регистрации заявки.
Выдача корешка формуляра услугополучателю
Реестр
Сводный реестр
Входящий
номер регистрации сводного реестра.
Заверение
сводного
реестра
подписью ДМП.
Сопроводительное письмо
Готовые документы
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
Для 1 и 2 категорий срочности – 1 рабочий день (день оформления), для 3 категории – 2 рабочих дня, в общем порядке – 2 рабочих дня.
Для 1 и 2 категорий срочности – 1 рабочий день, для 3 категории – 2 рабочих дня, в общем порядке – 2 рабочих дня.
1 рабочий день

13. Қажетті ақпаратты және мемлекеттік қызмет көрсету бойынша кеңесті мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының телефоны: (1414), 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 1, 3 және 4-қосымшаларда көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында және ІІМ www.mvd.gov.kz, облыстардың, Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және көші-қон полициясы бөліністерінде орналасқан стенділерде орналастырылады.
"Қазақстан Республикасының азаматтарына
паспорттар, жеке куәліктер беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасудың сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ-ның атауы
Мемлекеттік корпорация, ҚАІІб
Мемлекеттік корпорация, ҚАІІб
ҚАІІб
КҚПБ
КҚПД
"АӨО" РМК
3
Іс-қимыл (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау.
Деректер базасы бойынша өтінімнің тіркелуін, электрондық формулярдың толтырылуын, суретке түсірілуін, ЭЦҚ-ның расталуын тексеру.
Қағаз формуляр толтырылған кезде дербес коды, күні және қолы қойылады.
ҚАІІб-нің тізілімінің 3 данада жасалуы, оның бірі номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі және үшіншісі формулярмен бірге КҚПБ-ға жолданады (қағаз тасымалдағышта).
Ресімделген электрондық формуляр ХҚТ ТП-нің "жұмыс орны" коды арқылы КҚПБ-ға тексеру үшін жолданады.
Формулярлардың толтырылуының негізділігін және дұрыстығын тексеру, жиынтық тізілімнің 3 данада жасалуы, оның бірі номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі және үшіншісі аудандық тізіліммен және формулярмен бірге КҚПД-ға жолданады (қағаз тасымалдағышта).
Толтырылуының негізділігі және дұрыстығы тексерілгеннен кейін электрондық формуляр ХҚТ ТП-ның орталық торабына (КҚПД) жіберіледі.
КҚПБ-дан түскен жиынтық тізілімдерді ІІД КҚПБ-ның жиынтық тізілімдерінің кіріс есебі кітабына тіркеу (қағаз тасымалдағышта). Формулярлардың толтырылуының негізділігін және дұрыстығын тексеру, жиынтық тізілімді, оның ішінде қағаз тасымалдағышта жиынтық тізілімге енгізілген.көрсетілетін қызметті алушыны іздеу салынған адамдардың деректер базасы бойынша тексереді. Жиынтық тізілімнің бірінші данасы аудандық тізілімдермен бірге номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі аудандық тізілімдер және формулярлармен бірге "АӨО" РМК-ға жолданады.
Құжаттарды әзірлеу, оларды формулярлармен, әзірленген құжаттардың тізілімдерімен және жиынтық тізіліммен бірге КҚПД-ге жолданады.
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеу
Көрсетілетін қызметті алушыға электрондық өтінімнің тіркелу талонын беру. Қызметті алушыға формуляр түбіртегін беру
Тізілім
Жиынтық тізілім
Жиынтық тізілімнің тіркелу кіріс нөмірі. Жиынтық тізілімді КҚПД қолымен растау. Ілеспе хат.
Дайын құжаттар
5
Орындалу мерзімдері
30 минут
30 минут
1 және 2-санаттағы жеделдік – 1 жұмыс күні (ресімдеу күні), 3-санаттағы үшін – 2 жұмыс күні, жалпы тәртіпте – 2 жұмыс күні.
1 және 2-санаттағы жеделдік - 1 жұмыс күні, 3-санаттағы – 2 жұмыс күні, жалпы тәртіпте - 2 жұмыс күні.
1 жұмыс күні

Для 1 категории срочности – 1 рабочий день, для 2 категории – до 2 рабочих дней, для 3 категории – до 3 рабочих дней, в общем порядке – до 5 рабочих дней
Продолжение таблицы 1
1
7
8
9
10
2
ДМП
УМП
ГОРРОВД
Государственная корпорация
3
Регистрация реестров изготовленных
документов, формирование реестра на отправку. Направление реестра на
отправку вместе с реестрами
изготовленных документов, готовыми документами, формулярами, и для оформленных на бумажном носителе -
экземпляром сводного реестра вместе с районными в УМП.
Приобщение реестра на отправку и
третьего экземпляра
сводного реестра
в номенклатурное
дело. Направление реестров
изготовленных
документов, вместе с готовыми документами,
формулярами, и
экземпляром реестра ГОРРОВД в ГОРРОВД
Направление
реестров
изготовленных
документов
вместе с готовыми
документами,
формулярами в
Государственную корпорацию. Внесение
формуляров в
картотеку ГОРОВД
Выдача услугополучателю изготовленных документов
4
Реестр на
отправку. Направление
реестра на
отправку в УМП
Сопроводительный реестр
Сопроводительный реестр
5
Для 1, 2 и 3 категорий срочности – 1 рабочий день, в общем порядке до 5 рабочих дней
1 рабочий день
1 рабочий день
10 минут
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление паспортов, удостоверений
личности гражданам Республики Казахстан.
Основной процесс (ход, поток работ)
Государственная корпорация, ГОРРОВД
УМП
ДМП
РГП "ИПЦ"
1. Прием и проверка полноты предъявленного пакета документов услугополучателя.
4. Проверка правильности и
обоснованности заполнения
формуляра, формирование
сводного реестра в 3-х экземплярах, первый
приобщается к
номенклатурному делу
второй и третий - направляются вместе с формулярами в ДМП (на бумажном носителе). После проверки правильности и обоснованности
заполнения электронный формуляр отправляется на центральный узел РП ДРН (ДМП).
5. Регистрация полученных из УМП сводных
реестров в книге учета входящих сводных реестров
из УМП ДВД (на бумажном носителе). Проверка правильности и обоснованности
заполнения формуляров, в том числе на бумажном носителе, включенных в сводный реестр, проверка
услугополучателей по базе данных на лиц, находящихся в розыске. Приобщение первого экземпляра сводного реестра с одним экземпляром районного реестра к номенклатурному делу, направление второго экземпляра вместе с районными реестрами и формулярами в РГП "ИПЦ".
6. Изготовление документов, направление их вместе с формулярами, реестром изготовленных документов и экземпляром сводного реестра в ДМП.
2. Идентификация личности по базе данных, регистрация заявки, заполнение, заверение электронного формуляра ЭЦП. Проставление персонального кода, даты и подписи при заполнении бумажного формуляра.
Выдача услугополучателю талона регистрации.

1 -санаттағы жеделдік үшін – 1 жұмыс күні, 2-санаттағы үшін – 2 жұмыс күніне дейін, 3-санаттағы үшін – 3 жұмыс күніне дейін, жалпы тәртіпте - 5 жұмыс күніне дейін.
1-кестенің жалғасы
1
7
8
9
10
2
КҚПД
КҚПБ
ҚАІІб
Мемлекеттік корпорация
3
Әзірленген құжаттардың тізілімін тіркеу, жіберуге тізілімдерді қалыптастыру. Әзірленген құжаттардың тізілімдерін, дайын құжаттарды, формулярларды бірге, қағаз тасымалдағышта ресімделгендер үшін – жиынтық тізіліммен бірге КҚПБ-ге жолдау.
Тізілімді жөнелтуге қосу және жиынтық тізілімнің үшінші данасын номенклатуралық іске қосу.
Дайын құжаттардың тізілімін дайын құжаттармен жолдау, және ҚАІІб тізілімінің бір данасымен бірге қалалық ҚАІІб-ге жолдау
Дайын құжаттардың тізілімін дайын құжаттармен, формулярлармен Мемлекеттік корпорацияға жолдау. Формулярларды ҚАІІб-нің картотекасына енгізу.
Көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беру
4
Жөнелтуге тізілім. КҚПБ-ге тізілімді жолдау.
Ілеспе хат
Ілеспе хат.
5
1, 2 және 3-санаттағы жеделдік үшін – 1 жұмыс күні, жалпы тәртіпте – 5 жұмыс күніне дейін
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
10 минут
Қолдану нұсқалары.
2–кесте. Негізгі процесс – Қазақстан Республикасы азаматтарына паспорттар, жеке куәліктерді ресімдеу
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚАІІб, Мемлекеттік корпорация
КҚПБ
КҚПД
"АӨО" РМК
1. Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар топтамасын қабылдау және толықтығын тексеру
4. Формулярлардың толтырылуының негізділігін және дұрыстығын тексеру, жиынтық тізілімді 3 данада жасау, оның бірі номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі және үшіншісі формулярмен бірге КҚПД-ға жолданады (қағаз тасымалдағышта).
Дұрыстығы мен негізділігі тексерілгеннен кейін электрондық формуляр ХҚТ ТП-нің орталық торабына жолданады (КҚПД).
5. КҚПБ-дан түскен жиынтық тізілімдерді ІІД КҚПБ-ның жиынтық тізілімдерінің кіріс есебі кітабына тіркеу (қағаз тасымалдағышта).Формулярлардың толтырылуының негізділігін және дұрыстығын тексеру, жиынтық тізілімді, оның ішінде қағаз тасымалдағышта жиынтық тізілімге енгізілген.
көрсетілетін қызметті алушыны іздеу салынған адамдардың деректер базасы бойынша тексереді. Жиынтық тізілімнің бірінші данасы аудандық тізілімдермен бірге номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі аудандық тізілімдер және формулярлармен бірге "АӨО" РМК-ға жолданады.
6. Құжаттарды әзірлеу, оларды формуларлармен бірге дайын құжаттардың тізіліміне қоса және жиынтық тізілімнің бір данасымен КҚПД-ға жолдау
2.Деректер базасы бойынша тұлғаны салыстырып тексеру, өтінімді тіркеу, электрондық формулярды толтыру, ЭЦҚ-ны растау
Көрсетілетін қызметті алушыға тіркеу талонын беру

8. Приобщение реестра на отправку и третьего экземпляра сводного реестра в номенклатурное дело. Направление реестров
изготовленных документов, вместе с готовыми документами, формулярами, и
экземпляром реестра ГОРРОВД в ГОРРОВД.
7. Регистрация реестров изготовленных документов,
формирование реестра на отправку в УМП ДВД. Направление реестра на отправку вместе с реестрами изготовленных документов, готовыми документами, формулярами, и для оформленных на бумажном носителе экземпляром сводного реестра вместе с районными в УМП ДВД.
3. Формирование реестра ГОРРОВД в 3-х экземплярах, первый приобщается к номенклатурному
делу, второй и третий -
направляются вместе с бумажными
формулярами в УМП.
Оформленный электронный формуляр передается для проверки в УМП посредством кода "рабочего места" РП ДРН.

8. Тізілімді жөнелтуге қосу және жиынтық тізілімнің 3- данасын номенклатуралық іске қосу. ҚАІІБ-ден ҚАІІБ-нің тізілімімен формулярлармен, дайын құжаттармен бірге әзірленген құжаттардың тізілімін жолдау
7. Әзірленген құжаттар тізілімдерін тіркеу, ІІД КҚПБ-ға жөнелту үшін тізілімді қалыптастыру. Жөнелтуге тізілімді әзірленген құжаттардың тізілімдерімен, дайын құжаттармен, формулярлармен бірге, қағаз тасымалдағышта ресімделгендер үшін жиынтық тізілімнің бір данасын аудандық тізіліммен бірге ІІД КҚПБ-ға жолдау.
3. ҚАІІб-нің жиынтық тізілімі 3 данада жасалады, оның бірі номенклатуралық іске тіркеледі, екіншісі және үшіншісі қағаз формулярлармен бірге КҚПБ-ға жолданады.
Ресімделген электрондық формуляр ХҚТ ТП-нің (КҚПД) орталық торабына ХҚТ ТП-нің коды арқылы жіберіледі

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача временного удостоверения личности гражданам Республики Казахстан" (далее – Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача временного удостоверения личности гражданам Республики Казахстан" (далее – Стандарт), утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 апреля 2015 года № 332 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 11174).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя в некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача временного удостоверения личности, заверенного гербовой паспортной печатью и подписью услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления от услугополучателя с прилагаемыми документами, указанными в пункте 9 Стандарта, поданного услугодателю в Государственной корпорации.
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию.
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее – ОМП) – прием документов от услугополучателя и оформление временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, и работник Государственной корпорации – выдача документов услугополучателю.
Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность и последовательность их выполнения, результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.

1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 332 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11174 болып тіркелді) бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттар қабылдау "Азаматтар үшін үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің паспорттық елтаңбалы мөрімен және қолымен куәландырылған уақытша жеке куәлік беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме "Азаматтар үшін үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қоса беріліп отырған құжаттармен бірге көрсетілетін қызметті алушыдан алынған өтініштің болуы болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы), кенттік көші-қон полициясы басқармасының (бөлімі) (бұдан әрі – КҚПб) бөлім (бөлімше, топ) қызметкері қатысады – ол көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды береді және Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдейді, Мемлекеттік корпорация қызметкері – көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлерінің іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін процестің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, олардың орындалу ұзақтығы мен реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.

7. Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, осуществляется на рабочих местах в Государственной корпорации, на которых указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность сотрудника ОМП.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства внутренних дел Республики Казахстан - www.mvd.gov.kz в разделе "О Министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан", Государственной корпорации - www.con.gov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в Государственной корпорации.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. В процессе оказания государственной услуги участвует сотрудник ОМП – оформление временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан и работник Государственной корпорации – выдача документа.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указано в приложении 1 к настоящему Регламенту, описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства" и интернет ресурсе услугодателя.
12. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт–центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414), 8 800 080 7777.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги "Выдача временного удостоверения
личности гражданина Республики Казахстан"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Государственная корпорация
ГОРРОВД
3
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка
пакета документов
услугополучателя, оформление временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, проставление даты, должности и подписи
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Выдача временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан
Регистрация в
журнале учета выдачи временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан
5
Сроки исполнения
15 минут
В течение 2-х рабочих дней
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление временного удостоверения
личности гражданина Республики Казахстан.
Основной процесс (ход, поток работ)
Государственная корпорация
ГОРРОВД

7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау Мемлекеттік корпорацияда жұмыс орындарында жүзеге асырылады, онда КҚПб қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Ішкі істер министрлігінің – www.mvd.gov.kz "Министрлік туралы" бөлімінде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстары" кіші бөлімінде, Мемлекеттік корпорацияның – www.con.gov.kz, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және Мемлекеттік корпорацияда орналасқан стенділерде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы) КҚПБ қызметкері қатысады – ол Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдейді және Мемлекеттік корпорация қызметкері құжатты береді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ХҚКО-мен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында және көрсетілетін қызметті берушінің интернет ресурсында орналастырылады.
12. Қажетті ақпаратты және мемлекеттік қызмет көрсету бойынша кеңесті мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының телефоны: (1414), 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
"Қазақстан Республикасының азаматтарына
уақытша жеке куәліктер беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасудың сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
Мемлекеттік корпорация
ҚАІІб
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар пакетін қабылдау және тексеру, Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдеу, күнін қою, лауазымын көрсету және қол қою
4
Аяқталу нысандары (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беру
Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беру есебін жүргізу журналында тіркеу
5
Орындалу мерзімдері
15 минут
2 жұмыс күні ішінде
Қолдану нұсқалары.
2–кесте. Негізгі процесс – Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдеу
Негізгі процесс (жұмыстың барысы, ағыны)
Мемлекеттік корпорация
ҚАІІб
Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру

1. Прием и проверка пакета документов
услугополучателя, оформление временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, проставление даты, должности и подписи
3. Выдача временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан
2. Регистрация в журнале учета выдачи временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги "Выдача временного удостоверения
личности гражданина Республики Казахстан"
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
"Выдача временного удостоверения личности гражданам
Республики Казахстан"
Приложение 3
к приказу и.о. министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 183
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 мая 2015 года № 501
Регламент государственной услуги
"Регистрация по месту жительства граждан Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Регистрация граждан Республики Казахстан по месту жительства" (далее – Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Регистрация граждан Республики Казахстан по месту жительства" (далее – Стандарт), утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 апреля 2015 года № 332 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 11174).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется через:
Услугодателя в некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
веб-портал "электронного правительства" (далее – портал): www.egov.kz.
3. Форма оказания государственной услуги: электронная.
4. Результатом оказания государственной услуги является внесение услугодателем сведений об адресе регистрации по месту постоянного жительства, а при временной регистрации – об адресе временного пребывания в информационную систему "Регистрационный пункт "Документирование и регистрация населения" (далее – ИС РП ДРН), перезапись юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем.
При регистрации по новому месту жительства, снятие с регистрации граждан Республики Казахстан по прежнему месту жительства осуществляется автоматически.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.

1. Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар пакетін қабылдау және тексеру, Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдеу, күнін қою, лауазымын көрсету және қол қою
3. Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беру
2. Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беру есебін жүргізу журналында тіркеу
"Қазақстан Республикасының азаматтарына
уақытша жеке куәліктер беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 183 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 30 мамырдағы
№ 501 бұйрығына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 332 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11174 болып тіркелді) бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрілігінің аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттар қабылдау:
"Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
"электрондық үкіметтің" www.еgov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: электрондық түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің "Халықты құжаттандыру және тіркеу" тіркеу пункті" (бұдан әрі – ХҚТ ТП) ақпараттық жүйесіне тұрғылықты тұратын жерiнің мекенжайы туралы, ал уақытша тіркелген кезде – уақытша болатын мекенжайы туралы мәліметтерді енгізу, электрондық жеткізгіші бар жеке куәлікке көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын қайта жазу болып табылады.
Жаңа тұрғылықты жері бойынша тіркеу кезінде Қазақстан Республикасының азаматтарын бұрынғы тұрғылықты жерінен тіркеуден шығару автоматты түрде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов у услугополучателя, предоставленных услугодателю в Государственной корпорации;
электронного запроса через портал: www.egov.kz – при наличии удостоверения личности с электронным носителем. При обращении на портал результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в виде уведомления о регистрации по месту жительства услугополучателя с указанием необходимости явки в Государственную корпорацию для перезаписи юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем.
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее – ОМП) – прием документов от услугополучателя, регистрация заявки, внесение сведений об адресе регистрации по месту постоянного жительства, а при временной регистрации – об адресе временного пребывания в ИС РП ДРН, перезапись юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем.
Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность и последовательность их выполнения, результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в Государственной корпорации на рабочих местах РП ДРН, на которых указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность услугодателя.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства внутренних дел Республики Казахстан - www.mvd.gov.kz в разделе "О Министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан", Государственной корпорации - www.con.gov.kz, Портала - www.еgov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в Государственной корпорации.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме "Азаматтар үшін үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған құжаттардың көрсетілетін қызметті алушыда болуы болып табылады;
электрондық тасымалдағышы бар жеке куәлігі болған кезде – www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы электрондық сұрау салу болып табылады. Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық жеткізгіші бар жеке куәлікке көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын қайта жазу үшін Мемлекеттік корпорацияға келу қажеттілігін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұратын жері бойынша тіркелгені туралы хабарлама түрінде "жеке кабинетке" жіберіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы), кенттік көші-қон полициясы басқармасының (бөлімі) (бұдан әрі - КҚПб) бөлім (бөлімше, топ) қызметкері қатысады – көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар қабылдау, өтінімдерді тіркеу, тұрақты тұратын жері бойынша тіркеу мекенжайы туралы мәліметі енгізу, көрсетілетін қызметті берушінің тұрғылықты тұратын жерiнің мекенжайы туралы, ал уақытша тіркелген кезде – уақытша болатын мекенжайы туралы мәліметтерді ХҚТ ТП АЖ-ға енгізу, электронды тасымалдағышы бар жеке куәліктерге көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын қайта жазу.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлерінің іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін процестің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, олардың орындалу ұзақтығы мен реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ХҚТ ТП-нің жұмыс орындарындағы Мемлекеттік корпорацияда жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Ішкі істер министрлігінің – www.mvd.gov.kz "Министрлік туралы" бөлімде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстарында" кіші бөлімінде, Мемлекеттік корпорацияның – www.con.gov.kz, Порталдың – www.egov.kz интернет-ресурстарында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және Мемлекеттік корпорацияда орналасқан стенділерде орналастырылады.

9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
10. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
Услугополучатель;
Сотрудник ОМП;
ПЭП;
Шлюз "электронного правительства" (ШЭП);
ИС РП ДРН.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указаны в приложениях 1, 3 и 4 к настоящему Регламенту, описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства" и интернет-ресурсе услугодателя.
12. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт–центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414), 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной
услуги "Регистрация по месту жительства
граждан Республики Казахстан"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ГОРРОВД
ГОРРОВД
3
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка
полноты представленных документов
услугополучателя
Оформление регистрации по месту жительства граждан Республики Казахстан
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Внесение сведений в ИС РП ДРН об адресе регистрации по месту постоянного жительства, а при временной регистрации – об адресе временного пребывания, перезапись юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем
5
Сроки исполнения
10 минут
20 минут
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление регистрации по месту
жительства граждан Республики Казахстан.
Основной процесс (ход, поток работ)
ГОРРОВД
ГОРРОВД

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне:
Көрсетілетін қызметті алушы;
КҚПб-ның қызметкері;
ЭҮП;
"Электрондық үкімет" шлюзі (ЭҮШ);
ХҚТ ТП АЖ қатысады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 1, 3 және 4-қосымшаларда көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында және көрсетілетін қызметті берушінің интернет ресурсында орналастырылады.
12. Қажетті ақпаратты және мемлекеттік қызмет көрсету бойынша кеңесті мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының телефоны: (1414), 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
"Қазақстан Республикасының азаматтарын
тұрғылықты жері бойынша тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасудың сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
ҚАІІб
ҚАІІб
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру
Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуді ресімдеу
4
Аяқталу нысандары (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тұрғылықты тіркелген мекенжайы туралы, ал уақытша тіркеу кезінде – уақытша болу жерінің мекенжайы туралы мәліметтерді ХҚТ ТП АЖ-ға енгізу, көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын электрондық ақпарат тасымалдағышы бар жеке куәлігіне қайта жазу
5
Орындалу мерзімдері
10 минут
20 минут
Қолдану нұсқалары.
2–кесте. Негізгі процесс – Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуді ресімдеу.
Негізгі процесс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚАІІб
ҚАІІб

1. Прием и проверка пакета документов
услугополучателя
2. Оформление регистрации по месту жительства граждан Республики Казахстан
3. Внесение сведений в ИС РП ДРН об адресе регистрации по месту постоянного жительства, а при временной регистрации – об адресе временного пребывания, перезапись юридического адреса услугополучателя в удостоверении личности с электронным носителем
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной
услуги "Регистрация по месту жительства
граждан Республики Казахстан"
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
"Регистрация по месту жительства граждан Республики Казахстан"
Приложение 3
к Регламенту оказания государственной
услуги "Регистрация граждан
Республики Казахстан по месту жительства"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы
через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
Услугополучатель
ПЭП
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и паролю
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбирает ЭЦП.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя ЭЦП
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя ПЭП
Получение услугополучателем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
-
-
-
-
-
-
Регистрация по месту жительства граждан Республики Казахстан
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
15 минут
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных услугополучателя;
3 – если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных услугополучателя;
5 – если нарушений нет
-
6 - если есть нарушения в данных услугополучателя;
7 – если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий структурно-функциональной единицы через
Государственную корпорацию
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Сотрудник ОМП
ПЭП
Сотрудник ОМП
ПЭП
Сотрудник
ОМП
ПЭП
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС РП ДРН по логину и паролю
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника ОМП
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбирает ЭЦП.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника ОМП
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника ОМП в ИС РП ДРН
Получение услугополучателем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
-
-
-
-
-
-
Регистрация граждан Республики Казахстан по месту жительства
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 минута
15 минут
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных сотрудника ОМП;
3 – если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных сотрудника ОМП;
5 – если нарушений нет
-
6 - если есть нарушения в данных сотрудника ОМП;
7 – если нарушений нет
-
-
Приложение 4
к Регламенту оказания государственной
услуги "Регистрация граждан
Республики Казахстан по месту жительства"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС Государственной
корпорации
Условные обозначения:
Приложение 4
к приказу и.о. министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 183
Приложение 4
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 мая 2015 года № 501
Регламент государственной услуги
"Снятие с регистрации по месту жительства граждан
Республики Казахстан"

1. Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру
2. Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуді ресімдеу
3. Тұрғылықты тіркелген мекенжайы туралы, ал уақытша тіркеу кезінде – уақытша болу жерінің мекенжайы туралы мәліметтерді ХҚТ ТП АЖ-ға енгізу, көрсетілетін қызметті алушының заңды мекенжайын электрондық ақпарат тасымалдағышы бар жеке куәлігіне қайта жазу
"Қазақстан Республикасының азаматтарын
тұрғылықты жері бойынша тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамалығы
"Қазақстан Республикасының азаматтарын
тұрғылықты жері бойынша тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
1
Іс-әрекет №
(жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ-ның атауы
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
Көрсетілетін қызметті алушы
ЭҮП
ЭҮП
3
Іс-қимыл (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЭҮП-қа ЖСН бойынша және пароль арқылы авторизацияланады
Көрсетілетін қызметті алушының деректерінде болған заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарды қалыптастырады
Қызметті таңдайды және сауалдың деректерін қалыптастырады, ЭЦҚ таңдайды
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ деректерінде болған заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарды қалыптастырады
Сұрау салуды кәландыруды (қол қою) ЭЦҚ арқылы жүргізу
Көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП деректерінде болған заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарды қалыптастырады
Көрсетілетін қызметті алушының қызмет көрсету нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
-
-
-
-
-
-
Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу
5
Орындалу мерзімдері
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минут
1 минут
15 минут
6
Келесі іс-қимыл нөмірі
2-егер көрсетілетін қызметті алушының деректерінде заң бұзушылықтар болса;
3-егер авторизация сәтті өткен болса
4-егер көрсетілетін қызметті алушының деректерінде заң бұзушылықтар болса;
5-егер заң бұзушылықтар жоқ болса
-
6-егер көрсетілетін қызметті алушының деректерінде заң бұзушылақтар болса;
7-егер заң бұзушылықтар жоқ болса
-
-
2-кесте. Мемлекеттік корпорация арқылы құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
1
Іс-әрекет №
(жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ-ның атауы
КҚПб-нің қызметкері
ЭҮП
КҚПб-нің қызметкері
ЭҮП
КҚПб-нің қызметкері
ЭҮП
ЭҮП
3
Іс-қимыл (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ХҚТ ТП АЖ-ға логин және пароль бойынша авторизацияланады
КҚПб қызметкерінің деректерінде болған заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарды қалыптастырады
Көрсетілетін қызметті таңдайды және сауалдың деректерін қалыптастырады, ЭЦҚ таңдайды
КҚПб қызметкерінің ЭЦҚ деректерінде болған заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарды қалыптастырады
Сауалды растауды (қол қою) ЭЦҚ арқылы жүргізу
ХҚТ ТП АЖ-да КҚПб-нің қызметкерінің деректерінде болған заң бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарды қалыптастырады
Көрсетілетін қызметті алушының қызмет көрсету нәтижесін алуы
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
-
-
-
-
-
-
Қазақстан Республикасы азаматтарын
тұрғылықты жері бойынша тіркеу
5
Орындалу мерзімдері
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
30 сек – 1 минут
1 минут
15 минут
6
Келесі іс-қимыл нөмірі
2-егер КҚПб-нің қызметкерінің деректерінде заң бұзушылықтар болса;
3-егер авторизация сәтті өткен болса
4-егер КҚПб-нің қызметкерінің деректерінде заң бұзушылықтар болса;
5-егер заң бұзушылықтар жоқ болса
-
6-егер КҚПб-нің қызметкерінің деректерінде заң бұзушылықтар болса;
7-егер заң бұзушылықтар жоқ болса
-
-
"Қазақстан Республикасының азаматтарын
тұрғылықты жері бойынша тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл жасасудың 1-диаграммасы
Электрондық мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация АЖ арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл жасасудың 2-диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 183 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 30 мамырдағы
№ 501 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Снятие с регистрации по месту жительства граждан Республики Казахстан" (далее – Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Снятие с регистрации по месту жительства граждан Республики Казахстан" (далее – Стандарт), утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 апреля 2015 года № 332 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 11174).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя в некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результатом оказания государственной услуги является внесение услугодателем сведений о снятии с регистрации по месту жительства в информационную систему "Регистрационный пункт "Документирование и регистрация населения" (далее – ИС РП ДРН) и выдача в бумажном виде адресного листка убытия с проставлением штампа установленного образца, заверенного гербовой паспортной печатью и подписью услугодателя.
Предоставляется для лиц, выбывших на постоянное место жительства за пределы республики, осужденных к лишению свободы на основании приговора суда, признанных судом утратившими право пользования жилым помещением, по заявлению собственника жилища.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов у услугополучателя, согласно пункту 9 Стандарта, поданных услугодателю в Государственной корпорации.
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее – ОМП) – внесение сведений о снятии с регистрации по месту жительства в ИС РП ДРН и выдача в бумажном виде адресного листка убытия с проставлением штампа установленного образца, заверенного гербовой паспортной печатью и подписью услугодателя.

1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 332 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11174 болып тіркелді) бекітілген "Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті берушінің "Халықты құжаттандыру және тіркеу" тіркеу пункті" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ХҚТ ТП АЖ) тұрғылықты жерi бойынша тіркеу есебінен шығару туралы мәліметтерді енгізуі және көрсетілетін қызметті берушінің елтаңбалы паспорттық мөрімен және қолымен куәландырылған белгіленген үлгідегі мөртабан қоюмен қағаз түрінде мекенжайдан кету парағын беруі болып табылады.
Республиканың шегінен тыс жерге тұрақты тұруға кеткен, сот үкiмi негiзiнде бас бостандығынан айыруға сотталған, тұрғын үй иесінің өтініші бойынша сот тұрғын үйдi пайдалану құқығы жойылды деп таныған адамдар үшін ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағына сәйкес "Азаматтар үшін үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетілетін қызметті беруші ұсынған құжаттардың көрсетілетін қызметті алушыда болуы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне: ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы), кенттік көші-қон полициясы басқармасының (бөлімі) (бұдан әрі - КҚПб) бөлім (бөлімше, топ) қызметкері қатысады – ХҚТ ТП АЖ-ға тұрғылықты жерi бойынша тіркеу есебінен шығару туралы мәліметтерді енгізу және көрсетілетін қызметті берушінің елтаңбалы паспорттық мөрімен және қолымен куәландырылған белгіленген үлгідегі мөртабан қоюмен қағаз түрінде мекенжайдан кету парағын беру.

7. Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется в Государственной корпорации на рабочих местах РП ДРН, на которых указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность услугодателя.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства внутренних дел Республики Казахстан - www.mvd.gov.kz в разделе в разделе "О Министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан", Государственной корпорации - www.con.gov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в Государственной корпорации.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указано в приложении 1 к настоящему Регламенту, описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства" и интернет ресурсе услугодателя.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414), 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги "Снятие с
регистрации по месту жительства
граждан Республики Казахстан"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, поток работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ГОРОВД
ГОРОВД
3
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка
полноты представленных документов
услугополучателя
Оформление снятия с регистрации по месту жительства граждан Республики Казахстан
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Внесение в ИС РП ДРН сведений о снятии с регистрации по месту жительства и выдача в бумажном виде адресного листка убытия с проставлением штампа установленного образца, заверенного гербовой паспортной печатью и подписью услугодателя
5
Сроки исполнения
10 минут
20 минут
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление снятия с регистрации граждан
Республики Казахстан по месту жительства.
Основной процесс (ход, поток работ)
ГОРОВД
ГОРОВД

7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау жәңе мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ХҚТ ТП жұмыс орындарындағы Мемлекеттік корпорацияда жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Ішкі істер министрлігінің – www.mvd.gov.kz "Министрлік туралы" бөлімінде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстары" кіші бөлімде, Мемлекеттік корпорацияның – www.con.gov.kz, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және Мемлекеттік корпорация орналасқан стенділерде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 1, 3 және 4-қосымшаларда көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында және көрсетілетін қызметті берушінің интернет ресурсында орналастырылады.
11. Қажетті ақпаратты және мемлекеттік қызмет көрсету бойынша кеңесті мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының телефоны: (1414), 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
"Қазақстан Республикасы азаматтарын
тұрғылықты жері бойынша тіркеуден
шығару" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасудың сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
ҚАІІб
ҚАІІб
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру
Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығаруды ресімдеу
4
Аяқталу нысандары (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
ХҚТ ТП АЖ-ға тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығару туралы мәліметтерді енгізу және елтаңбалы паспорттық мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің қолымен куәландырылған, бекітілген үлгіде мөртабан қоя отырып, мекенжайдан кету парағын қағаз түрінде беру
5
Орындалу мерзімдері
10 минут
20 минут
Қолдану нұсқалары.
2–кесте. Негізгі процесс – Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығаруды ресімдеу.
Негізгі процесс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚАІІб
ҚАІІб

1. Прием и проверка пакета документов
услугополучателя
2. Оформление снятия с регистрации по месту жительства граждан Республики Казахстан
3. Внесение в ИС РП ДРН сведений о снятии с регистрации по месту жительства и выдача в бумажном виде адресного листка убытия с проставлением штампа установленного образца, заверенного гербовой паспортной печатью и подписью услугодателя
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги "Снятие с
регистрации по месту жительства
граждан Республики Казахстан"
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
"Снятие с регистрации по месту жительства граждан
Республики Казахстан"
Приложение 5
к приказу и.о. министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 183
Приложение 5
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 мая 2015 года № 501
Регламент государственной услуги
"Выдача адресных справок с места жительства"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача адресных справок с места жительства" (далее – Регламент) разработан в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача адресных справок с места жительства" (далее – Стандарт), утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 апреля 2015 года № 332 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 11174).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная.
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача адресной справки либо мотивированный отказ в приеме документов по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, указанных в пункте 9 Стандарта, поданных в Государственной корпорации;
на портал: www.egov.kz.
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию либо портал.

1. Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру
2. Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығаруды ресімдеу
3. ХҚТ ТП АЖ-ға тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығару туралы мәліметтерді енгізу және елтаңбалы паспорттық мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің қолымен куәландырылған, бекітілген үлгіде мөртабан қоя отырып, мекенжайдан кету парағын қағаз түрінде беру
"Қазақстан Республикасының азаматтарын
тұрғылықты жері бойынша тіркеуден
шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процесінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 183 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 30 мамырдағы
№ 501 бұйрығына
5-қосымша
"Тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамаларын беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 332 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11174 болып тіркелді) бекітілген "Тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – мемлекеттік корпорация) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
"электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб порталы арқылы (бұдан әрі – портал) жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі мекенжай анықтамасын беру не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша құжаттарды қабылдаудан дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме "Азаматтар үшін үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) ұсынылған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың болуы болып табылады.
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб порталы арқылы (бұдан әрі – Портал) жүзеге асырылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация немесе Портал арқылы жүзеге асырылады.

6. В процессе оказания государственной услуги участвуют сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел (далее – ОМП) – корректировка адресных сведений услугополучателя при выявлении их несоответствия и работник Государственной корпорации – прием документов, выдача адресной справки либо мотивированный отказ в приеме документов.
Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги, содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность и последовательность их выполнения, результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется на рабочих местах в Государственной корпорации, на которых указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника Государственной корпорации.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на Интернет-ресурсах: Министерства внутренних дел Республики Казахстан - www.mvd.gov.kz в разделе "О Министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан", Государственной корпорации - www.con.gov.kz, портала - www.еgov.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в Государственной корпорации.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
10. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
Услугополучатель;
Сотрудник ОМП;
Работник Государственной корпорации;
ПЭП;
Шлюз "электронного правительства" (ШЭП);
Интегрированная информационная система Государственной корпорации;
Государственная база данных "Физические лица" (ГБД ФЛ);
Государственная база данных "Юридические лица" (ГБД ЮЛ).
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указаны в приложениях 1, 3 и 4 к настоящему Регламенту, описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства" и интернет-ресурсе услугодателя.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қаладағы), кенттік көші-қон полициясы басқармасының (бөлімі) (бұдан әрі - КҚПб) бөлім (бөлімше, топ) қызметкері қатысады – ол көрсетілетін қызметті алушының мекенжай мәліметтерін олар сәйкес келмегенін анықтау кезінде түзету енгізеді және Мемлекеттік корпорация қызметкері қатысады – ол құжаттарды қабылдайды, мекенжай анықтамаларын береді немесе құжаттарды қабылдаудан дәлелді бас тартады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы және дәйектілігі, мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
7. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау ХҚТ ТП-нің жұмыс орындарындағы Мемлекеттік корпорацияда жүзеге асырылады, онда көрсетілетін қызметті берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Ішкі істер министрлігінің – www.mvd.gov.kz "Министрлік туралы" бөлімінде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстары" кіші бөлімінде, Мемлекеттік корпорацияның – www.con.gov.kz, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және Мемлекеттік корпорацияда орналасқан стенділерде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде:
Көрсетілетін қызметті алушы;
КҚПБ-ның қызметкері;
Мемлекеттік корпорация қызметкері;
ЭҮП;
"Электрондық үкімет" шлюзі (ЭҮШ);
Мемлекеттік корпорацияның біріктірілген ақпараттық жүйесі (Мемлекеттік корпорацияның БАЖ);
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы (ЖТ МДБ);
"Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы (ЗТ МДБ) қатысады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 1, 3 және 4-қосымшаларда көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында және көрсетілетін қызметті берушінің интернет ресурсында орналастырылады.

12. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт–центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414), 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной
услуги "Выдача адресных справок с места
жительства"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Государственная корпорация
ГОРРОВД
3
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка
полноты представленных документов
услугополучателя
Корректировка адресных сведений услугополучателя при выявлении их несоответствия
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Выдача адресной справки либо мотивированный отказ в приеме документов
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – выдача адресной справки с места
жительства.
Основной процесс (ход, поток работ)
Государственная корпорация
ГОРРОВД

12. Қажетті ақпаратты және мемлекеттік қызмет көрсету бойынша кеңесті мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығының телефоны: (1414), 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
"Тұрғылықты жерiнен мекенжай
анықтамаларын беру" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік рәсімдердің дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасудың сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылының сипаттамасы
Негізгі процестің қимылы (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
Мемлекеттік корпорация
ҚАІІб
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру
Көрсетілетін қызметті алушының мекенжай мәліметтері сәйкес келмеген жағдайда оның мекенжайына түзетулер енгізу
4
Аяқталу нысандары (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер, Әділет министрліктерінің электрондық цифрлық қолтаңбалары қойылған тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамасын беру немесе құжаттарды қабылдаудан дәлелді бас тарту
5
Орындалу мерзімдері
15 минут
15 минут
Қолдану нұсқалары.
2–кесте. Негізгі процесс – тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамаларын беру
Негізгі процесс (жұмыстың барысы, ағыны)
Мемлекеттік корпорация
ҚАІІб