Об утверждении форм, сроков и периодичности предоставления ликвидационными комиссиями принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций отчетов и дополнительной информации
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 65. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2016 года № 13638.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан "О страховой деятельности" и "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить следующие формы отчетов и дополнительной информации, представляемых ликвидационными комиссиями принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций (далее - ликвидируемая страховая (перестраховочная) организация):
1) форма отчета по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форма отчета о состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форма отчета о состоянии обязательств ликвидируемой страховой организации согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форма отчета о состоянии обязательств ликвидируемой перестраховочной организации согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форма отчета о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по текущему счету в тенге согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форма отчета о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по текущему счету в иностранной валюте согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форма отчета о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по кассе в тенге согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форма отчета о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форма отчета о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 9 к настоящему постановлению;

Мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары тарату комиссияларының есептер мен қосымша ақпаратты беру нысандарын, мерзімдерін және кезеңділігін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 65 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 27 сәуірде № 13638 болып тіркелді.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Сақтандыру қызметі туралы" және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының (бұдан әрі – таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы) тарату комиссиялары ұсынатын есептер мен қосымша ақпараттың мына нысандары бекітілсін:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есептің нысаны;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес таратылатын қайта сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шетел валютасымен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есептің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен касса бойынша ақша қозғалысы туралы есептің нысаны;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есептің нысаны;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есептің нысаны;

10) форма отчета о расходах, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) форма отчета об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в аренду, согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) форма отчета о численности работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) форма журнала учета требований кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов, согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) форма отчета о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) форма промежуточного ликвидационного баланса страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) форма списка кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
17) форма журнала учета заявленных кредиторами ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации претензий (заявлений) согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) форма журнала учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) форма журнала учета собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
20) форма журнала учета дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
21) форма отчета по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 21 к настоящему постановлению;
22) форма реестра требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации, согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
23) форма реестра требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс перестраховочной организации, согласно приложению 23 к настоящему постановлению;

10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстар туралы есептің нысаны;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есептің нысаны;
12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есептің нысаны;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының шағым-талаптарды (өтініштерді) беру үшін белгіленген мерзімі өткен соң мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналының нысаны;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есептің нысаны;
15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансының нысаны;
16) осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының тарату процесінің басындағы тізімінің нысаны;
17) осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары мәлімдеген шағым-талаптарды (өтініштерді) есепке алу журналының нысаны;
18) осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналының нысаны;
19) осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкін есепке алу журналының нысаны;
20) осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін есепке алу журналының нысаны;
21) осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есептің нысаны;
22) осы қаулыға 22-қосымшаға сәйкес кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптары тізілімінің нысаны;
23) осы қаулыға 23-қосымшаға сәйкес кредиторлардың қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптары тізілімінің нысаны;

24) форма сведений об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по сравнению с балансом на начало ликвидационного процесса согласно приложению 24 к настоящему постановлению;
25) форма изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации, согласно приложению 25 к настоящему постановлению;
26) форма изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации, согласно приложению 26 к настоящему постановлению;
27) форма ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 27 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Под отчетами ликвидационных комиссий ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций (далее – ликвидационная комиссия) понимаются:
1) отчет о проделанной работе за день (ежедневный отчет), составляемый в произвольной форме;
2) отчет о проделанной работе за месяц (ежемесячный отчет);
3) отчет о проделанной работе за год (годовой отчет);
4) промежуточный ликвидационный баланс;
5) отчет о ликвидации;
6) ликвидационный баланс.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Ежедневный отчет представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) в течение одного года после вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации посредством факсимильной либо электронной связи в следующие сроки:
1) при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 11.00 часов времени города Астаны рабочего дня, следующего за отчетным днем;
2) при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 16.00 часов времени города Астаны рабочего дня, следующего за отчетным днем.
Ежемесячный отчет представляется в уполномоченный орган:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным.
Годовой отчет представляется в уполномоченный орган:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.

24) осы қаулыға 24-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы баланспен салыстырғанда орын алған ауытқулары туралы мәліметтердің нысаны;
25) осы қаулыға 25-қосымшаға сәйкес кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нысаны;
26) осы қаулыға 26-қосымшаға сәйкес кредиторлардың таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нысаны;
27) осы қаулыға 27-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансының нысаны.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары тарату комиссияларының (бұдан әрі – тарату комиссиясы) есептері болып мыналар түсініледі:
1) еркін нысанда жасалатын бір күнде істелген жұмыс туралы есеп (күн сайынғы есеп);
2) бір айда істелген жұмыс туралы есеп (ай сайынғы есеп);
3) бір жылда істелген жұмыс туралы есеп (жылдық есеп);
4) аралық тарату балансы;
5) тарату туралы есеп;
6) тарату балансы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Күн сайынғы есеп қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімі заңды күшіне енгеннен кейін бір жыл ішінде факсимильдік не электрондық байланыс арқылы мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған кезде – есепті күннен кейінгі жұмыс күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 11.00-ден кешіктірмей;
2) тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде – есепті күннен кейінгі жұмыс күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 16.00-ден кешіктірмей.
Ай сайынғы есеп уәкілетті органға:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған кезде – есепті айдан кейінгі айдың 6-нан (алтысынан) кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде – есепті айдан кейінгі айдың 8-нен (сегізінен) кешіктірмей ұсынылады.
Жылдық есеп уәкілетті органға:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған кезде – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей ұсынылады.

Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Ежедневный отчет представляется в виде информации о состоянии ликвидационного процесса в ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, содержащей сведения о:
1) работе в рамках предварительного досудебного разрешения споров и (или) судопроизводства;
2) реализации имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
3) поступлениях на текущий счет и в кассу;
4) приеме, увольнении и переводе на другую должность работников ликвидационной комиссии;
5) расчетах с кредиторами, а также дополнительную информацию, связанную с деятельностью ликвидационной комиссии по основным направлениям ее деятельности.
5. Ежемесячный отчет включает в себя:
1) баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по состоянию на отчетную дату;
2) отчеты и дополнительную информацию, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3) (для ликвидируемой страховой организации), 4) (для ликвидируемой перестраховочной организации), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 14) пункта 1 настоящего постановления;
3) пояснительную записку о состоянии ликвидационного процесса в ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации за отчетный период (далее – пояснительная записка), содержащую информацию, указанную в пункте 7 настоящего постановления.
6. Годовой отчет включает в себя:
1) баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на отчетную дату;
2) отчеты и дополнительную информацию, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3) (для ликвидируемой страховой организации), 4) (для ликвидируемой перестраховочной организации), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 14) пункта 1 настоящего постановления;
3) пояснительную записку, содержащую информацию, указанную в пункте 7 настоящего постановления.
7. Пояснительная записка за отчетный период (ежемесячный, годовой отчеты) содержит информацию о (об):
1) изменениях по активам и обязательствам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации с указанием причин изменения;
2) характеристике работы в рамках предварительного досудебного разрешения споров и (или) судопроизводства;
3) работе ликвидационной комиссии с имуществом ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
4) характеристике работы ликвидационной комиссии с кредиторами и по текущей задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Күн сайынғы есеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдағы тарату процесінің жай-күйі туралы:
1) дауларды және (немесе) сот өндірісін алдын ала сотқа дейін шешу шеңберіндегі жұмыс;
2) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін сату;
3) ағымдағы шотқа және кассаға түсімдер;
4) тарату комиссиясының қызметкерін жұмысқа қабылдау, босату және басқа лауазымға ауыстыру;
5) кредиторлармен есеп айырысулар, тарату комиссиясының оның қызметінің негізгі бағыттары бойынша қызметіне байланысты қосымша ақпарат туралы мәліметтер қамтылған ақпарат түрінде ұсынылады.
5. Ай сайынғы есепке мыналар кіреді:
1) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының есепті күнгі жағдай бойынша балансы;
2) осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3) (таратылатын сақтандыру ұйымы үшін), 4) таратылатын қайта сақтандыру ұйымы үшін), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 14) тармақшаларында көзделген есептер мен қосымша ақпарат;
3) есепті кезеңдегі таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдағы тарату процесінің жай-күйі туралы, осы қаулының 7-тармағында көрсетілген ақпарат қамтылған түсіндірме жазба (бұдан әрі – түсіндірме жазба) қамтылады.
6. Жылдық есепке мыналар кіреді:
1) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының есепті күнгі балансы;
2) осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3) (таратылатын сақтандыру ұйымы үшін), 4) (таратылатын қайта сақтандыру ұйымы үшін), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 14) тармақшаларында көзделген есептер мен қосымша ақпарат;
3) осы қаулының 7-тармағында көрсетілген ақпарат қамтылған түсіндірме жазба қамтылады.
7. Есепті кезеңдегі (ай сайынғы, жылдық есептер) түсіндірме жазбада:
1) өзгерту себептерi көрсетіле отырып, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтерi мен мiндеттемелерi бойынша өзгерiстер;
2) дауларды және (немесе) сот өндірісін алдын ала сотқа дейін шешу шеңберіндегі жұмыстың сипаттамасы;
3) тарату комиссиясының таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкiмен жұмысы;
4) тарату комиссиясының кредиторлармен және таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы борышы бойынша жұмысының сипаттамасы;

5) расходах на ликвидационное производство;
6) основных проблемах и перспективах завершения ликвидационного производства ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.
8. Промежуточный ликвидационный баланс, предусмотренный подпунктом 15) пункта 1 настоящего постановления, составляется на основании следующих документов:
1) лицевые счета к балансовым счетам, регистры аналитического и синтетического учета ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
2) акты инвентаризации бухгалтерских и юридических документов, активов и обязательств ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
3) баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса;
4) расшифровки всех балансовых счетов на начало ликвидационного процесса;
5) данные по внебалансовым счетам на начало ликвидационного процесса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
6) дополнительная информация, предусмотренная подпунктами 16), 17), 18), 19) и 20) пункта 1 настоящего постановления.
9. К промежуточному ликвидационному балансу прилагаются следующие отчеты и документы:
1) копии актов инвентаризации бухгалтерских и юридических документов, активов и обязательств ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в одном экземпляре;
2) оригинал баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса;
3) оригиналы расшифровок всех балансовых счетов на начало ликвидационного процесса;
4) оригиналы данных по внебалансовым счетам на начало ликвидационного процесса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
5) дополнительная информация, предусмотренная подпунктами 16), 17), 18), 19) и 20) пункта 1 настоящего постановления, в оригинале и в копии в одном экземпляре;
6) оборотно-сальдовая ведомость к промежуточному ликвидационному балансу ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации за период с начала ликвидации до даты составления промежуточного ликвидационного баланса включительно;
7) отчеты и дополнительная информация, предусмотренная подпунктами 21), 22) (для ликвидируемой страховой организации), 23) (для ликвидируемой перестраховочной организации) и 24) пункта 1 настоящего постановления;
8) пояснительная записка, содержащая информацию о (об):
мероприятиях, проведенных ликвидационной комиссией;
изменениях по активам и обязательствам с начала ликвидации по состоянию на дату составления промежуточного ликвидационного баланса с указанием причин изменений;
состоянии дебиторской и кредиторской задолженности;
собственном имуществе ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
основных проблемах, препятствующих проведению ликвидационного производства.
Оригиналы документов в течение 5 (пяти) рабочих дней подлежат возврату в ликвидационную комиссию страховой (перестраховочной) организации после утверждения промежуточного ликвидационного баланса.

5) тарату өндірісінің шығыстары;
6) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату өндiрiсiн аяқтаудың негiзгi проблемалары және перспективалары туралы ақпарат қамтылады.
8. Осы қаулының 1-тармағының 15) тармақшасында көзделген аралық тарату балансы мынадай құжаттар негiзiнде жасалады:
1) баланстық шоттарға жеке шоттар, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының талдамалық және синтетикалық есебінің тіркелімдері;
2) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік және заң құжаттарын, активтері мен мiндеттемелерiн түгендеу актiлерi;
3) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату процесінің басындағы балансы;
4) барлық баланстық шоттың тарату процесiнің басындағы талдамалары;
5) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату процесiнің басындағы баланстан тыс шоттар бойынша деректер;
6) осы қаулының 1-тармағының 16), 17), 18), 19) және 20) тармақшаларында көзделген қосымша ақпарат.
9. Аралық тарату балансына мынадай есептер мен құжаттар қоса беріледі:
1) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік және заң құжаттарын, активтері мен міндеттемелерін түгендеу актілерінің көшірмелері бір данада;
2) тарату процесінің басындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының балансының түпнұсқасы;
3) барлық баланстық шоттың тарату процесінің басындағы талдамаларының түпнұсқалары;
4) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату процесінің басындағы баланстан тыс шоттар бойынша деректердің түпнұсқалары;
5) осы қаулының 1-тармағының 16), 17), 18), 19) және 20) тармақшаларында көзделген қосымша ақпараттың түпнұсқасы және бір данадағы көшірмелері;
6) тарату басталғаннан бастап аралық тарату балансын жасаған күнді қоса алғандағы кезеңдегі таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансына айналым-сальдо ведомосы;
7) осы қаулының 1-тармағының 21), 22) (таратылатын сақтандыру ұйымы үшін), 23) (таратылатын қайта сақтандыру ұйымы үшін) және 24) тармақшаларында көзделген есептер мен қосымша ақпарат;
8) мыналар:
тарату комиссия өткізген іс-шаралар;
өзгерту себептері көрсетіле отырып, тарату басталған сәттен бастап аралық тарату балансы жасалған күнгі жағдай бойынша активтер мен міндеттемелер бойынша өзгерістер;
дебиторлық және кредиторлық берешектің жай-күйі;
таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкі;
тарату өндірісіне кедергі келтіретін негізгі проблемалар туралы ақпарат қамтылған түсіндірме жазба.
Құжаттардың түпнұсқалары аралық тарату балансын бекіткеннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясына қайтарылуға тиіс.

Сноска. Пункт 9 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Ликвидационная комиссия в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса представляет его с формами отчетности и документами в двух экземплярах в уполномоченный орган для его утверждения.
Сноска. Пункт 10 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации (далее - изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов), предусмотренные подпунктами 25) (для ликвидируемой страховой организации) и 26) (для ликвидируемой перестраховочной организации) пункта 1 настоящего постановления, оформляются в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия ликвидационной комиссией решения.
Если изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов влекут за собой изменение обязательств ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации перед его кредиторами, отраженных в утвержденном промежуточном ликвидационном балансе, ликвидационная комиссия одновременно составляет бухгалтерский баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по состоянию на дату внесения изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов.
12. Ликвидационная комиссия представляет в уполномоченный орган для утверждения изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, формируемые в двух экземплярах, и бухгалтерский баланс с приложением:
1) пояснительной записки о причинах внесения изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов и копий документов, удостоверяющих их обоснованность;
2) расшифровок статей бухгалтерского баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации с указанием счетов.
Уполномоченный орган в течение 15 (пятнадцати) календарных дней утверждает изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов.
После утверждения изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов один экземпляр данного документа подлежит возврату в ликвидационную комиссию, а второй остается в уполномоченном органе.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Тарату комиссиясы аралық тарату балансын жасау мерзімі аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оны есептіліктің нысандарымен және құжаттармен бірге екі данада уәкілетті органға оны бекіту үшін ұсынады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Осы қаулының 1-тармағының 25) (таратылатын сақтандыру ұйымы үшін) және 26) (таратылатын қайта сақтандыру ұйымы үшін) тармақшаларында көзделген таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар (бұдан әрі – кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар) тарату комиссиясы шешім қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ресімделеді.
Егер кредиторлар талаптарының тізіліміндегі өзгерістер және (немесе) толықтырулар бекітілген аралық тарату балансында көрсетілген сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары алдындағы міндеттемелерінің өзгеруіне әкеп соқтыратын болса, тарату комиссиясы кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу күніндегі жағдай бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік балансын бір мезгілде жасайды.
12. Тарату комиссиясы уәкілетті органға мыналарды қоса бере отырып, бекіту үшін екі данада жасалатын кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды және бухгалтерлік балансты ұсынады:
1) кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың енгізілу себептері туралы түсіндірме жазба және олардың негізділігін куәландыратын құжаттардың көшірмелері;
2) шоттар көрсетіле отырып, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік балансы баптарының талдамалары.
Уәкілетті орган күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды бекітеді.
Кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар бекітілгеннен кейін осы құжаттың бір данасы тарату комиссиясына қайтарылуға тиіс, ал екінші данасы уәкілетті органда қалады.

Сноска. Пункт 12 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Отчет о ликвидации и ликвидационный баланс страховой (перестраховочной) организации составляется после проведения ликвидационной комиссией в полном объеме мероприятий по завершению дел ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации и содержит информацию о (об):
1) дате и органе, принявшем решение о ликвидации страховой (перестраховочной) организации;
2) назначении временной администрации и ликвидационной комиссии, изменении состава ликвидационной комиссии;
3) выполнении первоочередных мероприятий, составлении и утверждении промежуточного ликвидационного баланса;
4) формировании, утверждении и функционировании комитета кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
5) состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало процесса ликвидации;
6) проведенных мероприятиях по взысканию дебиторской задолженности с должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
7) проведенных мероприятиях по реализации имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
8) движении денег по текущему счету и кассе, отсутствии денег на текущем счете ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
9) обязательствах ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по состоянию на дату начала процесса ликвидации;
10) выполнении обязательств перед кредиторами ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.
К отчету о ликвидации страховой (перестраховочной) организации прилагаются копии документов, подтверждающих проведение ликвидационной комиссией мероприятий по завершению дел ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, в одном экземпляре.
Сноска. Пункт 13 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, предусмотренный подпунктом 27) пункта 1 настоящего постановления, представляются в одном экземпляре в уполномоченный орган для согласования.
Уполномоченный орган согласовывает отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня их поступления.
Отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации после согласования возвращаются в ликвидационную комиссию, в уполномоченном органе остается их копия.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебі және тарату балансы тарату комиссиясы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының iсiн аяқтау iс-шараларын толық көлемде жүргiзгеннен кейiн жасалады және мыналар:
1) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату туралы шешiм қабылданған күн және оны қабылдаған орган;
2) уақытша әкімшіліктің және тарату комиссиясының тағайындалғаны, тарату комиссиясы құрамының өзгергені;
3) бірінші кезектегі іс-шаралардың орындалуы, аралық тарату балансының жасалуы және бекiтілуі;
4) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары комитетiнің құрылуы, бекiтілуі және жұмыс iстеуi;
5) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату процесi басталған кездегi активтерiнiң жай-күйі;
6) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының борышкерлерiнен дебиторлық берешектi өндiрiп алу бойынша жүргiзiлген iс-шаралар;
7) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкiн сату бойынша жүргiзiлген iс-шаралар;
8) ағымдағы шот және касса бойынша ақша қозғалысы, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы шотында ақшаның болмауы;
9) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату процесi басталған күндегі жағдай бойынша мiндеттемелерi;
10) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының алдындағы мiндеттемелердiң орындалуы туралы ақпарат қамтылады.
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату туралы есепке тарату комиссиясының таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ісін аяқтау бойынша іс-шаралар жүргізгенін растайтын құжаттардың көшірмелері бір данада қоса беріледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. Осы қаулының 1-тармағының 27) тармақшасында көзделген таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебі және тарату балансы уәкілетті органға келісу үшін бір данада беріледі.
Уәкілетті орган таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебін және тарату балансын олар келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде келіседі.
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебі және тарату балансы келісілгеннен кейін тарату комиссиясына қайтарылады, уәкілетті органда олардың көшірмелері қалады.

Сноска. Пункт 14 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Ликвидационная комиссия принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в течение 5 (пяти) рабочих дней после согласования с уполномоченным органом представляет отчет о ликвидации и ликвидационный баланс страховой (перестраховочной) организации в суд для утверждения.
Ликвидационная комиссия принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации после представления отчета о ликвидации в суд ежемесячно представляет в уполномоченный орган информацию о ходе его рассмотрения в суде.
Ликвидационная комиссия представляет в уполномоченный орган решение суда об утверждении отчета о ликвидации и ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.
Сноска. Пункт 15 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15-1. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка от 24 декабря 2012 года № 376 "Об утверждении форм, сроков и периодичности представления ликвидационными комиссиями отчетов и дополнительной информации ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан и Инструкции по их заполнению" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8321, опубликованное 19 июня 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 207-208 (27481-27482)).
17. Департаменту методологии финансового рынка (Абдрахманов Н.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан":
на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней со дня его получения Национальным Банком Республики Казахстан после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы уәкілетті органмен келісілгеннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебін және тарату балансын бекіту үшін сотқа ұсынады.
Мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы тарату туралы есепті сотқа ұсынғаннан кейін уәкілетті органға оның сотта қаралу барысы туралы ақпаратты ай сайын ұсынады.
Тарату комиссиясы уәкілетті органға таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебі және тарату балансы туралы есепті бекіту туралы сот шешімін ұсынады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15-1. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. "Тарату комиссияларының Қазақстан Республикасында таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының есептері мен қосымша ақпаратын ұсыну нысандарын, мерзімдерін және кезеңділігін және оларды толтыру бойынша нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 376 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8321 тіркелген, 2013 жылғы 12 шілдеде "Егемен Қазақстан" газетінде № 169 (28108) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
17. Қаржы нарығының әдіснамасы департаменті (Әбдірахманов Н.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;

3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
18. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
19. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Смолякова О.А.
20. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан И.о. Председателя
______________________ Б. Иманалиев
29 марта 2016 год
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F1-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за _________________20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений –
не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений –
не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений –
не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений –
не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
__________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Номер счета
Наименование счета
Сумма

3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
18. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
19. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
20. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің Төрағасы
____________ Б.Иманәлиев
2016 жылғы 19 наурыз
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F1-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтысынан) кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінен) кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
__________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңге)
Шоттың нөмірі
Шоттың атауы
Сомасы
Өзгерістер

8900
Счета меморандума - прочие
Наименование _______________________________________________
Адрес ______________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель ________________________________________________
________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
__________________________________________________________
________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________
________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
по внебалансовым счетам
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
(индекс – F1-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое 1 (число) месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.

8900
Меморандум шоттары - басқалары
Атауы _______________________
Мекенжайы __________________
Телефоны ___________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________
Орындаушы _________________________________________
_________________________________ ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________
_________________________________ ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_________________________________ ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
баланстан тыс шоттары
бойынша есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп (индексі – F1-LKSO, кезеңділігі: ай сайын, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
7. В графах 1 и 2 указываются номера и наименования счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, Инструкции по ведению бухгалтерского учета страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, обществами взаимного страхования и филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390 (далее – Типовой план счетов).
8. В графе 3 указываются в суммарном значении результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по внебалансовым счетам Типового плана счетов на предыдущую отчетную дату.
9. В графе 4 указываются в суммарном значении результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по внебалансовым счетам Типового плана счетов на отчетную дату.
10. В графе 5 указываются изменения результатов деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации за отчетный период, представляющие собой разницу между графами 4 и 3.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F2-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений -
не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений -
не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений -
не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений -
не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
__________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Показатели
Номер балансового счета
На начало ликвидационного процесса
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
по сравнению с данными на начало ликвидационного процесса

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша жыл үшін қорытынды деректерді шығармастан желтоқсан үшін жасалады.
7. 1 және 2-бағандарда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 болып тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, өзара сақтандыру қоғамдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысында көзделген шоттардың нөмірі және атаулары көрсетіледі (бұдан әрі – Үлгі шот жоспары).
8. 3-бағанда алдыңғы есепті күні Үлгі шот жоспарына сәйкес баланстан тыс шоттар бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметінің нәтижелері жиынтық мәнінде көрсетіледі.
9. 4-бағанда Үлгі шот жоспарына сәйкес баланстан тыс шоттар бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметінің нәтижелері есепті күнгі жиынтық мәнінде көрсетіледі.
10. 5-бағанда 4 және 3-бағандар арасындағы айырманы білдіретін таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметінің нәтижелері есепті кезеңдегі өзгерістері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет- ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F2-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтысынан) кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінен) кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
__________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңге)
Көрсеткіштер
Баланстық шоттың нөмірі
Тарату процесінің басында
Өткен есепті күнге
Есепті күнгі
Өзгерістер
тарату процесінің басындағы деректермен салыстырғанда

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
7. В графах 1 и 2 указываются номера и наименования счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, Инструкции по ведению бухгалтерского учета страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, обществами взаимного страхования и филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390 (далее – Типовой план счетов).
8. В графе 4 указываются результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по балансовым счетам Типового плана счетов по состоянию на начало ликвидационного процесса.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша жыл үшін қорытынды деректерді шығармастан желтоқсан үшін жасалады.
7. 1 және 2-бағандарда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 болып тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтанды ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, өзара сақтандыру қоғамдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысында көзделген шоттардың нөмірі және атаулары көрсетіледі (бұдан әрі – Үлгі шот жоспары).
8. 4-бағанда тарату процесінің басындағы жағдай бойынша Үлгі шот жоспарына сәйкес баланстық шоттар бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметі нәтижелерінің өзгерістері көрсетіледі.

9. В графе 5 указываются результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по балансовым счетам Типового плана счетов по состоянию на предыдущую отчетную дату.
10. В графе 6 указываются результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по балансовым счетам Типового плана счетов по состоянию на отчетную дату.
11. В графе 7 указываются изменения результатов деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по сравнению с данными на начало ликвидационного процесса, представляющие собой разницу между графами 6 и 4.
12. В графе 8 указываются изменения результатов деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по сравнению с данными на дату предыдущего отчета, представляющие собой разницу между графами 6 и 5.
13. Строки "Резервы (провизии)", "Счет отрицательной корректировки", "Начисленная амортизация" заполняются в случае их наличия по активам, связанным с переоценкой по справедливой стоимости.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой страховой организации
Индекс формы административных данных: F3-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений –
не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений –
не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений –
не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений –
не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
______________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой организации)
(в тысячах тенге)
Вид обязательства
На дату утверждения реестра требований кредиторов
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
по сравнению с данными на дату утверждения реестра требований кредиторов

9. 5-бағанда өткен есепті күнгі жағдай бойынша Үлгі шот жоспарына сәйкес баланстық шоттар бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметі нәтижелерінің өзгерістері көрсетіледі.
10. 6-бағанда есепті күнгі жағдай бойынша Үлгі шот жоспарына сәйкес баланстық шоттар бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметі нәтижелерінің өзгерістері көрсетіледі.
11. 7-бағанда 6 және 4-бағандар арасындағы айырманы білдіретін тарату процесінің басындағы деректермен салыстырғанда таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметі нәтижелерінің өзгерістері көрсетіледі.
12. 8-бағанда 6 және 5-бағандар арасындағы айырманы білдіретін өткен есепті күнгі деректермен салыстырғанда таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметі нәтижелерінің өзгерістері көрсетіледі.
13. "Резервтер (провизиялар)", "Теріс түзету шоты", "Есептелген амортизация" жолдары олар болған жағдайда әділ құны бойынша қайта бағалауға байланысты активтер бойынша толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет- ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F3-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтысынан) кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінен) кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_______________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру ұйымының атауы)
(мың теңге)
Міндеттеменің түрі
Кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніне
Өткен есепті күнге
Есепті күнгі
Өзгерістер
Тарату процесінің басындағы деректермен салыстырғанда

(графа 5 – графа 3)
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
(графа 5 – графа 4)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Обязательства по реестру требований кредиторов:
1.1
по осуществлению страховых выплат по страховым случаям, наступившим до вступления в законную силу решения суда о ликвидации страховой организации
1.2
по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая страховая организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам страхования
1.3
по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.4
по заключенным договорам страхования, связанным с личностью застрахованного
1.5
перед кредиторами – физическими лицами по заключенным ими договорам имущественного страхования и другим видам страхования, не связанным с личностью застрахованного
1.6
по заключенным договорам страхования иным, чем указаны в строках 1.4 и 1.5, а также перед организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) при принудительной ликвидации страховых организаций по договорам страхования, по осуществленным гарантийным выплатам, расходам, связанным с оплатой страхового портфеля принудительно ликвидируемой страховой организации передаваемого другой страховой организации в порядке и на условиях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, и иным расходам, связанным с их осуществлением
1.7
по обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой страховой организации, в пределах суммы обеспечения
1.8
по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета
1.9
перед другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
2.
Обязательства перед другими кредиторами, не включенными в реестр требований кредиторов
3.
Текущая задолженность ликвидационного производства, в том числе:
3.1
перед работниками ликвидационной комиссии по оплате труда
3.2
текущая задолженность ликвидационной комиссии перед бюджетом и внебюджетными фондами
3.3
прочая текущая задолженность
4.
Прочая кредиторская задолженность, в том числе невостребованная кредиторская задолженность
Итого обязательств
продолжение таблицы
Погашено за отчетный период (месяц, год), в том числе
Примечание
деньгами
имуществом
зачетом взаимных требований
перечислением на депозит нотариуса
8
9
10
11
12
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель __________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_____________________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
обязательств ликвидируемой
страховой организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой страховой организации
(индекс – F3-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

(5-баған - 3-баған)
Өткен есепті күнгі деректермен салыстырғанда
(5-баған - 4-баған)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Кредиторлар талаптарының тізілімі бойынша міндеттемелер:
1.1
сақтандыру ұйымын тарату туралы соттың шешімі заңды күшіне енгенге дейін басталған сақтандыру жағдайлары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша
1.2
сақтандыру шарттары бойынша жауапкершілікпен байланысты емес негіздемелер бойынша тиісті мерзімді төлемдерді капиталдандыру арқылы еңбекақыдан және (немесе) өзге де кірістен ұсталған алименттерді төлеу бойынша, сондай-ақ таратылатын сақтандыру ұйымы өміріне немесе денсаулығына келтірген зиян үшін жауап беретін азаматтардың талаптары
1.3
еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және өтемақылар, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешектерді төлеу бойынша, жалақыдан ұсталған міндетті зейнетақы жарналарын, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақылар төлеу бойынша
1.4
сақтанушының жеке басына байланысты жасалған сақтандыру шарттары бойынша
1.5
сақтанушының жеке басына байланысты емес олар жасаған мүліктік сақтандыру шарттары және сақтандырудың басқа да түрлері бойынша кредиторлар – жеке тұлғалар алдында
1.6
1.4 және 1.5-жолдарда көрсетілген, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарын еріксіз тарату кезінде сақтанушыларға (сақтандырылушылар, пайда алушылар) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымдар алдындағы өзгеде жасалынған сақтандыру шарттары бойынша, еріксіз таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамада көзделген тәртіппен және талаптармен басқа сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына берілетін сақтандыру портфелін төлеуге байланысты жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, шығыстары бойынша және оларды жүзеге асыруға байланысты өзге де шығыстар бойынша
1.7
таратылатын сақтандыру ұйымының мүлік кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету сомасы шегінде
1.8
салықтар, алымдар және бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша
1.9
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлардың алдында
2.
Кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген басқа кредиторлардың алдындағы міндеттемелер
3.
Тарату өндірісінің ағымдағы берешегі, оның ішінде:
3.1
тарату комиссиясы қызметкерлерінің алдында еңбекақы төлеу
3.2
тарату комиссиясының бюджеттің және бюджеттен тыс қорлардың алдындағы ағымдағы берешегі
3.3
басқа да ағымдағы берешек
4.
Басқа да кредиторлық берешек, оның ішінде талап етілмеген кредиторлық берешек
Жиынтығы міндеттемелер
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде (ай, жыл) өтелгені, оның ішінде
Ескертпе
ақшамен
мүлікпен
қарсы талаптарды ескерумен
нотариустың депозитіне аударумен
8
9
10
11
12
Атауы ______________________
Мекенжайы_________________________
Телефоны___________________________
Электрондық пошта мекенжайы____________________
Орындаушы ______________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________
_________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
______________________________________________________
_________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
ұйымы міндеттемелерінің
жай-күйі туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индексі – F3-LKSO, кезеңділігі: ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общее положение
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой страховой организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
7. В графе 2 указывается вид обязательства.
8. В графе 3 указываются обязательства по состоянию на дату утверждения реестра требований кредиторов.
9. В графе 4 указываются обязательства по состоянию на предыдущую отчетную дату.
10. В графе 5 указываются обязательства по состоянию на отчетную дату.
11. В графе 6 указываются изменения по обязательствам по сравнению с данными на дату утверждения реестра требований кредиторов, представляющие собой разницу между графами 5 и 3.
12. В графе 7 указываются изменения по обязательствам по сравнению с данными на дату предыдущего отчета, представляющие собой разницу между графами 5 и 4.
13. В графе 8 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) деньгами.
14. В графе 9 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) имуществом (указывается балансовая стоимость имущества, переданного в погашение обязательств ликвидируемой страховой организации).
15. В графе 10 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) посредством проведения зачета взаимных требований.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша жыл үшін қорытынды деректерді шығармастан желтоқсан үшін жасалады.
7. 2-бағанда міндеттемелердің түрі көрсетіледі.
8. 3-бағанда кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілген күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
9. 4-бағанда өткен есепті күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
10. 5-бағанда есепті күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
11. 6-бағанда 5 және 3-бағандар арасындағы айырмашылықты білдіретін кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніндегі деректермен салыстырғанда міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі.
12. 7-бағанда алдыңғы есепті күндегі деректермен салыстырғанда міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі, олар 5 және 4-бағандар арасындағы айырмашылықты білдіреді.
13. 8-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттеменің ақшамен өтелуі көрсетіледі.
14. 9-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттеменің мүлікпен өтелуі көрсетіледі (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының міндеттемелерін өтеуге берілген мүліктің баланстық құны көрсетіледі).
15. 10-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттемелердің өзара талаптарды есепке алуды жүргізу арқылы өтелуі көрсетіледі.

(графа 5 - графа 3)
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
(графа 5 - графа 4)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Обязательства по реестру требований кредиторов:
1.1
по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая перестраховочная организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам перестрахования
1.2
по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.3
по требованиям цедентов, возникающих из договоров по отрасли "страхование жизни"
1.4
по требованиям цедентов, возникающих из договоров по отрасли "общее страхование"
1.5
по обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой перестраховочной организации в пределах суммы обеспечения
1.6
по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета
1.7
перед другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
2.
Обязательства перед другими кредиторами, не включенными в реестр требований кредиторов
3.
Текущая задолженность ликвидационного производства, в том числе:
3.1
перед работниками ликвидационной комиссии по оплате труда
3.2
текущая задолженность ликвидационной комиссии перед бюджетом и внебюджетными фондами
3.3
прочая текущая задолженность
4.
Прочая кредиторская задолженность, в том числе невостребованная кредиторская задолженность
Итого обязательств
продолжение таблицы
Погашено за отчетный период (месяц, год), в том числе
Примечание
деньгами
имуществом
зачетом взаимных требований
перечислением на депозит нотариуса
8
9
10
11
12
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
________________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
обязательств ликвидируемой
перестраховочной организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой перестраховочной организации
(индекс – F4-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

(5 баған-3 баған)
алдыңғы есеп күніндегі деректермен салыстырғанда
(5 баған-4 баған)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Кредиторлар талаптарының тізілімі бойынша міндеттемелер:
1.1
қайта сақтандыру шарттары бойынша жауапкершілікпен байланысты емес негіздемелер бойынша тиісті мерзімді төлемдерді капиталдандыру арқылы еңбекақыдан және (немесе) өзге де кірістен ұсталған алименттерді төлеу бойынша, сондай-ақ таратылатын қайта сақтандыру ұйымы өміріне немесе денсаулығына келтірген зиян үшін жауап беретін азаматтардың талаптары
1.2
еңбек шарты бойынша жұмыс істейтін адамдарға еңбекақы төлеу және өтемақылар, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша, жалақыдан ұсталған міндетті зейнетақы жарналарын төлеу бойынша берешектер, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақылар төлеу бойынша
1.3
"өмірді сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары бойынша
1.4
"жалпы сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары бойынша
1.5
таратылатын қайта сақтандыру ұйымының мүлік кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету сомасы шегінде
1.6
салықтар, алымдар және бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша
1.7
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлардың алдында
2.
Кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген басқа кредиторлардың алдындағы міндеттемелер
3.
Тарату өндірісінің ағымдағы берешегі, оның ішінде:
3.1
еңбекақы төлеу бойынша тарату комиссиясы қызметкерлерінің алдында
3.2
тарату комиссиясының бюджеттің және бюджеттен тыс қорлардың алдындағы ағымдағы берешегі
3.3
басқа да ағымдағы берешек
4.
Басқа да кредиторлық берешек, оның ішінде талап етілмеген кредиторлық берешек
Жиынтығы міндеттемелер
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде (ай, жыл) өтелгені, оның ішінде
Ескертпе
ақшамен
мүлікпен
өзара талаптарды ескерумен
нотариустың депозитіне аударумен
8
9
10
11
12
Атауы ________________________________
Мекенжайы____________________________
Телефоны _____________________________
Электрондық поштаның мекенжайы _____________________
Орындаушы ________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген тұлға
__________________________________________________________
____________________________________________ _____________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_______________________________________________ _____________
___________________________________ _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефоны
Күні 20 __ жылғы "___" __________
Таратылатын қайта сақтандыру
ұйымы міндеттемелерінің
жай-күйі туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын қайта сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индекс – F4-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общее положение
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой перестраховочной организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
7. В графе 2 указывается вид обязательства согласно реестру требований кредиторов перестраховочной организации.
8. В графе 3 указываются обязательства по состоянию на дату утверждения реестра требований кредиторов.
9. В графе 4 указываются обязательства по состоянию на предыдущую отчетную дату.
10. В графе 5 указываются обязательства по состоянию на отчетную дату.
11. В графе 6 указываются изменения по обязательствам по сравнению с данными на дату утверждения реестра требований кредиторов, представляющие собой разницу между графами 5 и 3.
12. В графе 7 указываются изменения по обязательствам по сравнению с данными на дату предыдущего отчета, представляющие собой разницу между графами 5 и 4.
13. В графе 8 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) деньгами.
14. В графе 9 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) имуществом (указывается балансовая стоимость имущества, переданного в погашение обязательств ликвидируемой перестраховочной организации).
15. В графе 10 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) посредством проведения зачета взаимных требований.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын қайта сақтандыру ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, араша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы есепті жылдың есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті жыл болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасаған кезде осы нысан бойынша есеп желтоқсанға жеке және әрбір күнтізбелік жылға жеке жасалады.
7. 2-бағанда қайта сақтандыру ұйымының кредиторлары талаптарының тізіліміне сәйкес міндеттеменің түрі көрсетіледі.
8. 3-бағанда кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілген күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
9. 4-бағанда өткен есепті күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
10. 5-бағанда есепті күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
11. 6-бағанда 5 және 3-бағандар арасындағы айырмашылықты білдіретін кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніндегі деректермен салыстырғанда міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі.
12. 7-бағанда 5 және 4-бағандар арасындағы айырмашылықты білдіретін алдыңғы есеп күніндегі деректермен салыстырғанда міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі.
13. 8-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттеменің ақшамен өтелуі көрсетіледі.
14. 9-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттеменің мүлікпен өтелуі көрсетіледі (қайта сақтандыру ұйымының міндеттемелерін өтеуге берілген мүліктің баланстық құны көрсетіледі).
15. 10-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттемелердің өзара талаптарды есепке алуды жүргізу арқылы өтелуі көрсетіледі.

16. В графе 11 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) посредством перечисления на депозит нотариуса.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 5 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по текущему счету в тенге
Индекс формы административных данных: F5-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
__________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата совершения операции
Назначение платежа
Приход
Расход
Сальдо на отчетную дату
1
2
3
4
5
6
7
Итого за месяц
Всего за год
Наименование ___________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
________________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________
________________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________________________
________________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о движении
денег ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации
по текущему счету в тенге
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по текущему счету в тенге
(индекс – F5-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

16. 11-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттемелердің нотариустың депозитіне аударым жасау арқылы өтелуі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F5-LKSO
Кезеңділік: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы _____________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлі түрде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6-нан (алтысынан) кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8-нен (сегізінен) кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылғы 25 (жиырма бесінші) қаңтардан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) қаңтардан кешіктірмей.
Нысан
__________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Алдыңғы есепті күндегі сальдо
Операция жасалған күн
Төлем мақсаты
Кіріс
Шығыс
Есептегі күндегі сальдо
1
2
3
4
5
6
7
Бір айдағы жиынтығы
Бір жылдағы барлығы
Атауы ____________________________
Мекенжайы ________________________
Телефоны _________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы _____________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген адам
______________________________________________________________
________________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
______________________________________________________________
________________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын қайта сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
теңгемен ағымдағы шоты
бойынша ақша қозғалысы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп (индекс – F5-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по текущему счету в тенге" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
7. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь и с подведением итоговых данных за год.
8. В графе 2 указывается сальдо на предыдущую отчетную дату по текущему счету в тенге.
9. В графе 3 указывается дата совершения операции.
10. В графе 4 указывается назначение платежа.
11. При заполнении строки "Всего за год" графы 3 и 4 не заполняются.
12. В графе 5 указывается приход денег по текущему счету в тенге.
13. В графе 6 указывается расход денег по текущему счету в тенге.
14. В графе 7 указывается сальдо на отчетную дату по текущему счету в тенге.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1-і (бірі) ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректер ескеріле отырып ұсынылады.
7. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін және жыл үшін қорытынды деректер шығарыла отырып жасалады.
8. 2-бағанда теңгемен ағымдағы шот бойынша алдыңғы есепті күндегі сальдо көрсетіледі.
9. 3-бағанда операция жасалған күн көрсетіледі.
10. 4-бағанда төлем мақсаты көрсетіледі.
11. "Бір жылдағы барлығы" жолын толтырған кезде 3 және 4-бағандар толтырылмайды.
12. 5-бағандатеңгемен ағымдағы шот бойынша ақша кірісі көрсетіледі.
13. 6-бағанда теңгемен ағымдағы шот бойынша ақша шығысы көрсетіледі.
14. 7-бағанда теңгемен ағымдағы шот бойынша есепті күндегі сальдо көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шетел валютасындағы ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по текущему счету в иностранной валюте" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При наличии у ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь и с подведением итоговых данных за год.
7. В графах 2, 3, 4 и 5 указывается сальдо на предыдущую отчетную дату по текущему счету в иностранной валюте (в долларах Соединенных Штатов Америки, евро, российских рублях, иной иностранной валюте).
8. В графе 6 указывается дата совершения операции.
9. В графе 7 указывается назначение платежа.
10. При заполнении строки "Всего за год" графы 6 и 7 не заполняются.
11. В графах 8, 9, 10 и 11 указывается приход по текущему счету в иностранной валюте (в долларах Соединенных Штатов Америки, евро, российских рублях, иной иностранной валюте).
12. В графах 12, 13, 14 и 15 указывается расход по текущему счету в иностранной валюте (в долларах Соединенных Штатов Америки, евро, российских рублях, иной иностранной валюте).
13. В графах 16, 17, 18 и 19 указывается сальдо на отчетную дату по текущему счету в иностранной валюте (в долларах Соединенных Штатов Америки, евро, российских рублях, иной иностранной валюте).
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шетел валютасындағы ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1-і (бірі) ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректер ескеріле отырып ұсынылады.
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін және жыл үшін қорытынды деректер шығарыла отырып жасалады.
7. 2, 3, 4 және 5-бағандарда шетел валютасындағы (Америка Құрама Штатының долларымен, еуромен, Ресей рублімен, өзге де шетел валютасындағы) ағымдағы шот бойынша алдыңғы есепті күнгі сальдо көрсетіледі.
8. 6-бағанда операция жасалған күн көрсетіледі.
9. 7-бағанда төлем мақсаты көрсетіледі.
10. "Бір жылда барлығы" деген жолды толтырған кезде 6 және 7-бағандар толтырылмайды.
11. 8, 9, 10 және 11-бағандарда шетел валютасындағы (Америка Құрама Штатының долларымен, еуромен, Ресей рублімен, өзге де шетел валютасындағы) ағымдағы шот бойынша кіріс көрсетіледі.
12. 12, 13, 14 және 15-бағандарда шетел валютасындағы (Америка Құрама Штатының долларымен, еуромен, Ресей рублімен, өзге де шетел валютасындағы) ағымдағы шот бойынша шығыс көрсетіледі.
13. 16, 17, 18 және 19-бағандарда шетел валютасындағы (Америка Құрама Штатының долларымен, еуромен, Ресей рублімен, өзге де шетел валютасындағы) ағымдағы шот бойынша есепті күндегі сальдо көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурсында орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен касса бойынша ақша қозғалысы туралы есеп

Сноска. Приложение 8 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F8-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Наименование дебитора
Дебиторская задолженность на отчетную дату
Предъявление претензии
Погашено во внесудебном порядке (сумма)
Обращение в суд с иском на взыскание долга
Решение суда в пользу ликвидационной комиссии
Сумма
Номер балансового, внебалансового счета
Сумма
Дата
Сумма
Дата
Сумма
Дата
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Исполнение решения суда
(сумма)
Постановление о невозможности взыскания
Причины, препятствующие взысканию дебиторской задолженности
Примечание
Исполнено
Не исполнено
Сумма
Дата
12
13
14
15
16
17
Наименование ____________________________________________________
Адрес ___________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________________________
________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________________________
________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________________________
________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "__" ________ 20 ____ года
Приложение
к форме отчета о взыскании
дебиторской задолженности
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
(индекс – F8-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F8-LKSO
Кезеңділік: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы _____________ үшін
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлі түрде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6-нан (алтысынан) кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8-нен (сегізінен) кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылғы 25 (жиырма бесінші) қаңтардан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) қаңтардан кешіктірмей.
Нысан
__________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Дебитордың атауы
Есепті күнгі дебиторлық берешек
Наразылық білдіру
Соттан тыс тәртіппен өтелді (сомасы)
Борышты өндіріп алуға қуыныммен сотқа өтініш білдіру
Тарату комиссиясының пайдасына сот шешімі
Сомасы
Баланстық, баланстан тыс шоттың нөмірі
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Сот шешімін орындау (сомасы)
Өндіріп алудың мүмкін еместігі туралы қаулы
Дебиторлық берешекті өндіріп алуға кедергі келтіретін себептер
Ескертпе
Орындалды
Орындалған жоқ
Сомасы
Күні
12
13
14
15
16
17
Атауы ________________________________
Мекенжайы____________________________
Телефоны _____________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы _____________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген адам
____________________________________________________________
________________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
________________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын қайта сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
дебиторлық берешегін өндіріп
алу туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есеп (индекс – F8-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
7. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
8. В графе 2 указывается наименование дебитора.
9. В графах 3, 4 указывается дебиторская задолженность на отчетную дату (сумма долга, номер балансового, внебалансового счета).
10. В графах 5 и 6 указывается информация о предъявлении претензии (сумма и дата).
11. В графе 7 указывается информация о погашении во внесудебном порядке (сумма).
12. В графах 8 и 9 указывается информация об обращении в суд с иском на взыскание долга (сумма и дата).
13. В графах 10 и 11 указывается информация о решении суда в пользу ликвидационной комиссии (сумма и дата).
14. В графах 12 и 13 указывается информация об исполнении решения суда в суммарном значении (исполнено и не исполнено).
15. В графе 14 и 15 указывается информация в постановлении о невозможности взыскания (сумма и дата).
16. В графе 16 указываются причины, препятствующие взысканию дебиторской задолженности.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1-і (бірі) ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректер ескеріле отырып ұсынылады.
7. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп жыл үшін қорытынды деректер шығарылмастан, желтоқсан үшін жасалады.
8. 2-бағанда дебитордың атауы көрсетіледі.
9. 3, 4-бағандарда есепті күнгі дебиторлық берешек (борыш сомасы, баланстық, баланстан тыс шоттың нөмірі) көрсетіледі.
10. 5 және 6-бағандарда наразылық білдіру туралы ақпарат (сомасы және күні) көрсетіледі.
11.7-бағанда соттан тыс тәртіппен өтеу туралы ақпарат (сомасы) көрсетіледі.
12. 8 және 9-бағандарда борышты өндіріп алуға қуыныммен сотқа өтініш білдіру туралы ақпарат (сомасы және күні) көрсетіледі.
13. 10 және 11-бағандарда тарату комиссиясының пайдасына сот шешімі туралы ақпарат (сомасы және күні) көрсетіледі.
14. 12 және 13-бағандарда жиынтық мәнде сот шешімін орындау туралы ақпарат (орындалды және орындалған жоқ) көрсетіледі.
15. 14 және 15-бағандарда өндіріп алудың мүмкін еместігі туралы қаулы жөнінде ақпарат (сомасы және күні) көрсетіледі.
16. 16-бағанда дебиторлық берешекті өндіріп алуға кедергі келтіретін себептер көрсетіледі.

17. В графе 17 указывается иная дополнительная информация по дебиторам.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 9 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F9-LKSО
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за _________________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
__________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Показатели
На начало ликвидации
На предыдущую отчетную дату
Реализовано за отчетный период
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Стоимость реализации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Земельные участки
2.
Здания и сооружения
3.
Компьютерное оборудование
4.
Транспортные средства
5.
Незавершенное строительство
6.
Прочие основные средства
7.
Нематериальные активы
8.
Прочее имущество
9.
Всего
продолжение таблицы
Списано за отчетный период
Оприходовано за отчетный период
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Основание списания
Количество единиц
Номер и дата первичного документа
Балансовая стоимость
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы
Недостача на отчетную дату
На отчетную дату
Примечание
Количество единиц
Балансовая стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
20
21
22
23
24
25
Наименование ___________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________________________________
________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________________________
________________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
собственного имущества
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
(индекс – F9-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

17. 17-бағанда дебиторлар бойынша өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F9-LKSО
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: _ 20__жылғы ___________________ ____________
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын қайта сақтандыру ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6-нан (алтысынан) кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8-нен (сегізінен) кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылғы 25 (жиырма бесінші) қаңтардан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) қаңтардан кешіктірмей.
Нысан
__________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Көрсеткіштер
Тарату басында
Алдыңғы есепті күнге
Есепті кезеңде сатылды
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Сату
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Жер учаскелері
2.
Үйлер және ғимарат-тар
3.
Компьютерлік жабдық
4.
Көлік құралдары
5.
Аяқталмаған құрылыс
6.
Басқа да негізгі құралдар
7.
Материалдық емес активтер
8.
Басқа да мүлік
9.
Барлығы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде есептен шығарылды
Есепті кезеңде кіріске алынды
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Есептен шығару негіздемесі
Бірліктер саны
Бастапқы құжаттың нөмірі және күні
Баланстық құны
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
Есепті күні кем шығуы
Есепті күні
Ескертпе
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
20
21
22
23
24
25
Атауы ________________________
Мекенжайы__ __________________
Телефон________________________
Электрондық поштаның мекенжайы ______________________
Орындаушы ______________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
______________________________________________________
_________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________________________
_________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
меншікті мүлкінің жай-күйі
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп (индексі – F9-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
7. В графе 2 указываются показатели (наименование собственного имущества).
8. В графах 3, 4 и 5 указывается собственное имущество на начало ликвидации (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость).
9. В графах 6, 7 и 8 указывается собственное имущество на предыдущую отчетную дату (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость).
10. В графах 9, 10, 11 и 12 указывается собственное имущество, реализованное за отчетный период (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость, стоимость реализации).
11. В графах 13, 14, 15 и 16 указывается собственное имущество, списанное за отчетный период (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость, основание списания).
12. В графах 17, 18 и 19 указывается собственное имущество, оприходованное за отчетный период (количество единиц, номер и дата первичного документа, балансовая стоимость).
13. В графах 20 и 21 указывается недостача собственного имущества на отчетную дату (количество единиц, балансовая стоимость).
14. В графах 22, 23 и 24 указывается собственное имущество на отчетную дату (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін жеке және күнтізбелік жыл үшін жеке жасалады.
7. 2-бағанда көрсеткіштер көрсетіледі (меншікті мүліктің атауы).
8. 3, 4 және 5-бағандарда тарату басталған кездегі меншікті мүлік (бірліктердің саны, баланстық және бағалау құны) көрсетіледі.
9. 6, 7 және 8-бағандарда алдыңғы есепті күнге меншікті мүлік (бірліктердің саны, баланстық және бағалау құны) көрсетіледі.
10. 9, 10, 11 және 12-бағандарда есепті кезең ішінде сатылған меншікті мүлік (бірліктердің саны, баланстық және бағалау құны, сату құны) көрсетіледі.
11. 13, 14, 15 және 16-бағандарда есепті кезең ішінде есептен шығарылған меншікті мүлік (бірліктердің саны, баланстық және бағалау құны, есептен шығару негіздемесі) көрсетіледі.
12. 17, 18 және 19-бағандарда есепті кезең ішінде кіріске алынған меншікті мүлік (бірліктердің саны, бастапқы құжаттың нөмірі және күні, баланстық құны) көрсетіледі.
13. 20 және 21-бағандарда есепті күнге меншікті мүліктің кем шығуы (бірліктердің саны, баланстық құны) көрсетіледі.
14. 22, 23 және 24-бағандарда есепті күнге меншікті мүлік (бірліктердің саны, баланстық және бағалау құны) көрсетіледі.

15. В графе 25 указывается иная дополнительная информация по собственному имуществу.
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 10 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о расходах, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F10-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за _________________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
__________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Наименование расходов
Сумма расходов согласно смете ликвидационных расходов, утвержденной комитетом кредиторов (согласованной с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций)
Сумма фактически произведенных расходов

15. 25-бағанда меншікті мүлік бойынша өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет- ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жұмсаған шығыстар туралы есеп
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F10-LKSO
Кезеңділігі: ай сайынғы, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы _________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 6-нан (алтысынан) кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 8-нен (сегізінен) кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылғы 25 (жиырма бесінші) қаңтардан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) қаңтардан кешіктірмей.
Нысан
___________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Шығыстар атауы
Кредиторлар комитеті бекіткен тарату шығыстарының сметасына сәйкес шығыстар сомасы (қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен келісілген)
Нақты жұмсалған шығыстар сомасы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расходах, произведенных ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь и с подведением итоговых данных за год.
7. В графе 2 указывается наименование расходов, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.
8. В графе 3 указывается сумма расходов согласно смете ликвидационных расходов, утвержденной комитетом кредиторов (согласованной с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций).
9. В графе 4 указывается сумма фактически произведенных расходов.
10. В графе 5 указываются изменения по расходам, произведенным ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации, представляющие собой разницу между графами 4 и 3.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 11 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в аренду
Индекс формы административных данных: F11-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
__________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Наименование имущества, сдаваемого в аренду
Фактическое нахождение имущества, сдаваемого в аренду
Информация о наличии правоустанавливающих документов на имущество
Сведения об обременениях
Наименование арендатора
1
2
3
4
5
6
1.
Недвижимое имущество
Итого
2.
Движимое имущество
Итого
Всего
продолжение таблицы
Договор аренды
Сумма фактических поступлений по арендным платежам
Примечание
Номер, дата заключения
Срок действия
Размер ежемесячной арендной платы
Сведения о стороне, несущей расходы по содержанию имущества
Ежемесячные расходы на содержание имущества
Количество единиц имущества, входящего в состав сдаваемого в аренду имущества
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель __________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "__" ________ 20 ____ года
Приложение
к форме отчета об имуществе,
сдаваемом ликвидационной
комиссией ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации в аренду
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в аренду
(индекс – F11-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін және бір жылдағы қорытынды деректерді берумен жасалады.
7. 2-бағанда таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстардың атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда кредиторлар комитеті бекіткен (қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен келісілген) тарату шығыстары сметасына сәйкес шығыстар сомасы көрсетіледі.
9. 4-бағанда нақты жұмсалған шығыстар сомасы көрсетіледі.
10. 5-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстар бойынша, 4 және 3-бағандардың айырмасын білдіретін өзгерістер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет- ресурста орналастырылған.
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F11-LKSO
Кезеңділігі: ай сайынғы, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 6-нан (алтысынан) кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 8-нен (сегізінен) кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылғы 25 (жиырма бесінші) қаңтардан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) қаңтардан кешіктірмей.
Нысан
_____________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Жалға берілетін мүліктің атауы
Жалға берілетін мүліктің нақты орналасуы
Мүлікке құқық белгілеуші құжаттардың болуы туралы ақпарат
Ауыртпалық туралы мәліметтер
Жалға алушының атауы
1
2
3
4
5
6
1.
Жылжымайтын мүлік
Жиынтығы
2.
Жылжымалы мүлік
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Жалдау шарты
Жалға беру төлемдері бойынша нақты түсім сомасы
Ескерту
Нөмірі, жасалу күні
Қолданыс мерзімі
Ай сайынғы жалдау ақысының мөлшері
Мүлікті ұстау шығыстарын көтеретін тарап туралы мәліметтер
Мүлікті ұстауға арналған ай сайынғы шығыстар
Жалға берілетін мүліктің құрамына кіретін мүлік бірлігінің саны
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы ___________________________________
Мекенжайы ______________________________
Телефоны _______________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________
Орындаушы ________________________________________
_________________________________ ______________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
________________________________________________________
_________________________________ ______________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
________________________________________________________
_________________________________ ______________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының, тарату
комиссиясының жалға беретін
мүлік туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп (индекс – F11-LKSO, кезеңділігі – ай сайынғы, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в аренду" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
7. В графе 2 указывается наименование имущества, сдаваемого в аренду (общая площадь недвижимого имущества, а при сдаче в аренду транспортного средства марка, год выпуска транспортного средства, сдаваемого в аренду).
8. В графе 3 указывается фактическое нахождение имущества, сдаваемого в аренду.
9. В графе 4 указывается информация о наличии правоустанавливающих документов на имущество.
10. В графе 5 указываются сведения об обременении (дата и основание наложения обременения, орган, наложивший обременение).
11. В графе 6 указывается наименование арендатора.
12. В графе 7 указываются номер, дата заключения договора аренды.
13. В графе 8 указывается срок действия договора аренды.
14. В графе 9 указывается размер ежемесячной арендной платы по договору аренды.
15. В графе 10 указываются сведения о стороне, несущей расходы по содержанию имущества по договору аренды.
16. В графе 11 указывается сумма затрат на коммунальные и иные услуги по содержанию недвижимого имущества, а также расходов на техническое обслуживание, страхование движимого имущества.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп жеке желтоқсан үшін, жыл үшін қорытынды деректерді жасамай беріледі.
7. 2-бағанда жалға берілетін мүліктің атауы (жылжымайтын мүліктің жалпы алаңы, ал көлік құралын жалға беру кезінде жалға берілетін көлік құралының маркасы, шығарылған жылы) көрсетіледі.
8. 3-бағанда жалға берілетін мүліктің нақты орналасқан орны көрсетіледі.
9. 4-бағанда мүлікке құқық белгілеуші құжаттардың болуы туралы ақпарат көрсетіледі.
10. 5-бағанда ауыртпалық салу жөніндегі мәліметтер (ауыртпалық салу күні және негіздемесі, ауыртпалық салған орган) көрсетіледі.
11. 6-бағанда жалдаушының атауы көрсетіледі.
12. 7-бағанда жалдау шартының нөмірі, жасалу күні көрсетіледі.
13. 8-бағанда жалдау шартының қолданыс мерзімі көрсетіледі.
14. 9-бағанда жалдау шарты бойынша ай сайынғы жалдау ақысының мөлшері көрсетіледі.
15. 10-бағанда жалдау шарты бойынша мүлікті ұстау шығыстарын көтеретін тарап туралы мәліметтер көрсетіледі.
16. 11-бағанда коммуналдық және жылжымайтын мүлікті ұстау бойынша өзге қызметтерге шығыстар, сондай-ақ жылжымалы мүлікті техникалық қамтамасыз ету, сақтандыруға жұмсалатын шығыстар сомасы көрсетіледі.

17. В графе 12 указываются арендуемая площадь недвижимого имущества, а при сдаче в аренду транспортного средства показания пробега по состоянию на дату сдачи его в аренду.
18. В графе 13 указывается сумма фактических поступлений по арендным платежам.
19. В графе 14 указывается иная дополнительная информация по имуществу, сдаваемому в аренду.
20. В строках "Итого", "Всего" заполняются графы 9 и 11.
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 12 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о численности работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F12-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений
не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Наименование должности
Дата утверждения (переутверждения) штатного расписания
Фонд оплаты труда, согласно штатному расписанию
Количество работников согласно штатному расписанию
Фактическое количество работников
Размер заработной платы (вознаграждение)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Председатель и члены ликвидационной комиссии
Головной офис
Итого по головному офису
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Всего
2.
Работники по трудовым договорам
Головной офис
Итого по головному офису
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Всего
3.
Работники, привлеченные по договорам возмездного оказания услуг
Головной офис
Итого по головному офису
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Всего
4.
Всего по работникам ликвидационной комиссии
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель __________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "__" ________ 20 ____ года
Приложение
к форме отчета о численности
работников ликвидационной
комиссии ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о численности работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
(индекс – F12-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

17. 12-бағанда жылжымайтын мүліктің жалға алынатын алаңы, ал көлік құралын жалға беру кезінде оны жалға беру күнгі жағдай бойынша жол жүру көрсеткіштері көрсетіледі.
18. 13-бағанда жалдау төлемдері бойынша нақты түсімдерің сомасы көрсетіледі.
19. 14-бағанда жалға берілген мүлік бойынша өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
20. "Жиынтығы", "Барлығы" жолдарында 9 және 11-бағандар толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет- ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есеп
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F12-LKSO
Кезеңділігі: ай сайынғы, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 6-нан (алтысынан) кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 8-нен (сегізінен) кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылғы 25 (жиырма бесінші) қаңтардан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) қаңтардан кешіктірмей.
Нысан
_______________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Лауазымның атауы
Штат кестесін бекіту (қайта бекіту) күні
Штат кестесіне сәйкес еңбекақы төлеу қоры
Штат кестесіне сәйкес қызметкерлер саны
Қызметкерлердің нақты саны
Жалақы (сыйақы) мөлшері
Лауазымның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Тарату комиссиясының төрағасы мен мүшелері
Бас офис
Бас офис бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Барлығы
2.
Еңбек шарттары бойынша қызметкерлер
Бас офис
Бас офис бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Барлығы
3.
Ақысы төленетін қызмет көрсету шарттары бойынша тартылған қызметкерлер
Бас офис
Бөлімше бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Барлығы
4.
Тарату комиссиясының қызметкерлері бойынша барлығы
Атауы __________________________________
Мекенжайы ______________________________
Телефоны _______________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________
Орындаушы ___________________________________________
_________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________
_________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Тарату комиссиясының Төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________
_________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының тарату
комиссиясы қызметкерлерінің
саны туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есеп (индекс – F12-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о численности работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности количество человек, по фонду оплаты труда - в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
7. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
8. В графе 2 указывается наименование должности согласно штатному расписанию работников ликвидационной комиссии.
9. В графе 3 указывается дата утверждения (переутверждения) штатного расписания ликвидационной комиссии.
10. В графе 4 указывается фонд оплаты труда согласно штатному расписанию.
11. В графе 5 указывается количество работников согласно штатному расписанию.
12. В графе 6 указывается фактическое количество работников ликвидационной комиссии.
13. В графе 7 указывается размер заработной платы (вознаграждения).
14. В графе 8 указывается иная дополнительная информация по работникам ликвидационной комиссии.
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін, жылдық қорытынды деректерді шығармастан жасалады.
7. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда, жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректерді ескере отырып ұсынылады.
8. 2-бағанда тарату комиссиясы қызметкерлерінің штат кестесіне сәйкес лауазымның атауы көрсетіледі.
9. 3-бағанда тарату комиссиясының штат кестесін бекіту (қайта бекіту) күні көрсетіледі.
10. 4-бағанда штат кестесіне сәйкес еңбекақы төлеу қоры көрсетіледі.
11. 5-бағанда штат кестесіне сәйкес қызметкерлер саны көрсетіледі. 12. 6-бағанда тарату комиссиясы қызметкерлерінің нақты саны көрсетіледі.
13. 7-бағанда жалақы (сыйақы) мөлшері көрсетіледі.
14. 8-бағанда тарату комиссиясының қызметкерлері бойынша өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
13-қосымша
Нысан
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының шағым-талаптарды (өтініштерді) беру үшін белгіленген мерзімі өткен соң мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналы

Сноска. Приложение 13 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Журнал учета требований кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов
Установленный срок
для предъявления претензий
с "___" ___________ 20___г.
по "___" __________ 20___г.
______________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Наименование кредиторов
Дата обращения
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Признанная сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
Доллары Соединенных Штатов Америки
евро
Российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора
Ответ, направленный кредитору о признании его требования
Примечание
дата
номер
8
9
10
11
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель
____________________________________________ __________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 14 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F13-LKSO
Периодичность: годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления:
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений
- не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, в отношении которого возбуждено уголовное дело
Дата возбуждения уголовного дела, номер
Наименование органа, возбудившего уголовное дело
Сумма нанесенного ущерба
(в тысячах тенге)
Характер ущерба
Предъявление ликвидационной комиссией гражданского иска в рамках уголовного дела (номер и дата письма)
Признание ликвидационной комиссии гражданским истцом
Результаты рассмотрения уголовного дела, в том числе результаты рассмотрения гражданского иска
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование ________________________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________________________
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_____________________________________________________________
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о возбужденных
уголовных делах в отношении
руководящих работников,
должников ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации, председателя,
членов или работников
ликвидационной комиссии
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
(индекс – F13-LKSO, периодичность – годовая)

Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шағым-талаптарды ұсыну үшін белгіленген мерзім
20___ж. "___" ___________
20___ж. "___" ___________
__________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Кредиторлардың атауы
Өтініш жасау күні
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Танылған сом
Баланстық шот нөмірі
Ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Кредитор талаптарын тануға негіз болған құжаттардың атаулары
Кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауап
ескерту
күні
нөмірі
8
9
10
11
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік
берген адам ____________________________________ _________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________ ________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы)
Орындаушы__________________________________________________
________________________________________________ ____________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы)
Телефоны: _________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "____" __________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет- ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F13-LKSO
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Қылмыстық іс қозғалған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қылмыстық іс қозғалған күн, құжаттың нөмірі
Қылмыстық іс қозғаған органның атауы
Келтірілген зиянның сомасы (мың теңгемен)
Зиянның сипаты
Тарату комиссиясының қылмыстық іс шеңберінде азаматтық қуыным беруі (хаттың нөмірі мен күні)
Тарату комиссиясын азаматтық талапкер ретінде тану
Қылмыстық істі қарау нәтижелері, оның ішінде азаматтық қуынымды қарау нәтижелері
ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы ___________________________________
Мекенжайы ______________________________
Телефоны _______________________________
Электрондық почта мекенжайы __________________________
Орындаушы ___________________________________________
_________________________________ _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
________________________________________________________
_________________________________ _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Тарату комиссиясының Төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________________
_________________________________ _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының басшы
қызметкерлеріне,
борышкерлеріне, таратылатын
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының тарату
комиссиясының төрағасына,
мүшелеріне немесе
қызметкерлеріне қатысты
қозғалған қылмыстық істер
туралы есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп (индексі – F13-LKSO, кезеңділігі – жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме по сумме нанесенного ущерба указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При наличии у ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации подразделений, годовой отчет представляются с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
7. В графе 2 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, в отношении которого возбуждено уголовное дело.
8. В графе 3 указываются дата возбуждения уголовного дела, номер документа.
9. В графе 4 указывается информация о наименовании органа, возбудившего уголовное дело.
10. В графе 5 указывается информация о сумме нанесенного ущерба (в тысячах тенге).
11. В графе 6 указывается информация о характере ущерба.
12. В графе 7 указывается информация о предъявлении ликвидационной комиссией гражданского иска в рамках уголовного дела (номер и дата письма).
13. В графе 8 указывается информация о признании ликвидационной комиссии гражданским истцом.
14. В графе 9 указывается информация о результатах рассмотрения уголовного дела, в том числе результатах рассмотрения гражданского иска.
15. В графе 10 указывается иная дополнительная информация о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации.
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтырған кезде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы есепті жылдың есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті жылдың есепті күні болып табылады.
4. Нысанда келтірілген залалдың сомасы бойынша деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда, жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректер ескеріле отырып ұсынылады.
7. 2-бағанда қылмыстық іс қозғалған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) көрсетіледі.
8. 3-бағанда қылмыстық іс қозғалған күні, құжаттың нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда қылмыстық іс қозғаған органның атауы туралы ақпарат көрсетіледі.
10. 5-бағанда келтірілген зиянның сомасы (мың теңгемен) туралы ақпарат көрсетіледі.
11. 6-бағанда зиянның сипаты туралы ақпарат көрсетіледі.
12. 7-бағанда тарату комиссиясының қылмыстық іс шеңберінде азаматтық қуыным беруі (хаттың нөмірі мен күні) туралы ақпарат көрсетіледі.
13. 8-бағанда тарату комиссиясын азаматтық талапкер деп тану туралы ақпарат көрсетіледі.
14. 9-бағанда қылмыстық істі қарау нәтижелері, оның ішінде азаматтық қуынымды қарау нәтижелері туралы ақпарат көрсетіледі.
15. 10-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қағадалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Промежуточный ликвидационный баланс страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. После истечения срока, установленного для предъявления претензий (заявлений) кредиторами страховой (перестраховочной) организации ликвидационная комиссия в месячный срок составляет промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по состоянию на дату окончания срока, установленного для составления промежуточного ликвидационного баланса, и в течение пяти рабочих дней после истечения срока представляет его в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В случае не утверждения промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов повторное представление промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов не превышает месяца со дня получения уведомления о неутверждении промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов.
7. В графе 2 указывается наименование активов и (или) обязательств.
8. В графе 3 указываются номера балансовых счетов.
9. В графе 4 указываются активы и обязательства на начало процесса ликвидации.
10. В графе 5 указываются активы и (или) обязательства на дату составления промежуточного ликвидационного баланса.
11. В графе 6 указываются изменения по активам и (или) обязательствам, представляющие собой разницу между графами 5 и 4.
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 16 исключено постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 16 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Список кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса
Индекс формы административных данных: F15-LKSO
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока
составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Номер балансового счета
Наименование кредитора
Адрес кредитора (юридический, фактический)
Сумма кредиторской задолженности на начало ликвидационного процесса
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
Итого по счету
Итого по счету
Итого по счету
Всего
Наименование _______________________________________________
Адрес ______________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель ____________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме списка кредиторов
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации
на начало ликвидационного процесса
Пояснение по заполнению формы административных данных
Список кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса
(индекс - F15-LKSO, периодичность – разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтырған кезде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының шағым-талаптар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін тарату комиссиясы аралық тарату балансын жасау үшін белгіленген мерзім аяқталған күнгі жағдай бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансын бір айлық мерзімде жасайды және мерзімі өткеннен кейін бес жұмыс күн ішінде оны қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қағадалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Аралық тарату балансы және кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілмеген жағдайда аралық тарату балансын және кредиторлар талаптары тізілімін қайта ұсыну аралық тарату балансының және кредиторлар талаптары тізілімінің бекітілмегені туралы хабарламаны алған күннен бастап бір айдан аспайды.
7. 2-бағанда активтердің және (немесе) міндеттемелердің атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда баланстық шоттардың нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда тарату процесінің басында активтер және міндеттемелер көрсетіледі.
10. 5-бағанда аралық тарату балансын жасау күніне активтер және (немесе) міндеттемелер көрсетіледі.
11. 6-бағанда 5 және 4-бағандар арасындағы айырманы білдіретін активтер және (немесе) міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
16-қосымша
Ескерту. 16-қосымша алып тасталды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қағадалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату процесі басталғандағы кредиторларының тізімі
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F15-LKSO
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
__________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Баланстық шоттың нөмірі
Кредитордың атауы
Кредитордың мекенжайы (заңды, нақты)
Тарату процесінің басындағы кредиторлық берешек сомасы
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка құрама штаттары
еуро
Ресей рублі
Өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Барлығы
Атауы _________________________________
Мекенжайы _____________________________
Телефоны _______________________________
Электрондық поштасы _________________________
Орындаушы ____________________________________________
_________________________________ _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол қол қоюға уәкілеттік берген адам
_________________________________ _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_________________________________ _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
кредиторларының тарату
процесінің басындағы
тізімі нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының тарату процесінің басындағы тізімі (индексі - F15-LKSO, кезеңділігі – біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Список кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидационного процесса" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма заполняется и представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в оригинале и в копии в одном экземпляре.
7. В графе 2 указываются номера балансовых счетов.
8. В графе 3 указывается наименование кредитора.
9. В графе 4 указываются юридический и фактический адрес кредитора.
10. В графе 5 указывается сумма кредиторской задолженности на начало ликвидационного процесса в национальной и (или) иностранной валютах.
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Журнал учета заявленных кредиторами ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации претензий (заявлений)
Сноска. Приложение 17 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Форма
Наименование кредитора
Дата обращения
Сумма
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
продолжение таблицы
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Сумма
Номера балансовых счетов
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
5
6
7
продолжение таблицы
Требования, непризнанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Сумма
Номера балансовых счетов
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
8
9
10
продолжение таблицы
Наименования документов, послуживших основанием для признания (непризнания) ликвидационной комиссией требований кредитора
Номер и дата ответа, направленного ликвидационной комиссией кредитору о признании (непризнании) его требования
Примечание
11
12
13
На оборотной стороне последнего учета заявленных кредиторами ликвидируемой
страховой (перестраховочной) организации претензий (заявлений) делается запись
"Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель
______________________________________________ ___________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Журнал учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының тарату процесінің басындағы тізімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтырған кезде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге ұсынылады.
4. Нысандағы деректер ұлттық және шетел валюталарында көрсетіледі.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысан толтырылады және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға тұпнұсқада және көшірмеде бір данада ұсынылады.
7. 2-бағанда баланстық шоттардың нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда кредитордың атауы көрсетіледі.
9. 4-бағанда кредитордың заңды және нақты мекенжайы көрсетіледі.
10. 5-бағанда тарату процесінің басындағы кредиторлық берешек сомасы ұлттық және (немесе) шетел валюталарында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
17-қосымша
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары мәлімдеген шағым-талаптарды (өтініштерді) есепке алу журналы
Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
_______________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Нысан
№
Кредитордың атауы
Өтініш жасау күні
Сомасы
Ұлттық валютада
Шетел валютасында
Америка Құрама Штаттары доллары
еуро
Ресей рублі
Басқа шетел валютасы
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Сомасы
Баланстық шоттардың нөмірлері
Ұлттық валютада
Шетел валютасында
Америка Құрама Штаттары доллары
еуро
Ресей рублі
Өзге шетел валютасы
5
6
7
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы танымаған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
сомасы
Баланстық шоттардың нөмірлері
Ұлттық валютада
Шетел валютасында
Америка Құрама Штаттары доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
8
9
10
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясының кредитор талаптарын тануы (танымауы) үшін негіз болған құжаттардың атауы
Тарату комиссиясының кредиторға оның талабының танылғаны (танылмағаны) туралы жіберген жауабының нөмірі мен күні
Ескерту
11
12
13
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары мәлімдеген шағым-талаптарды (өтініштерді) есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақ нөмірленген және шнурланған" деген жазба жасалады.
Тарату комиссиясының Төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
____________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
____________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы ________________________________________________
_____________________________________________ _____________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Телефон: _________________
Есепке қол қойылған күн 20 ____ жылғы "____" ____________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
18-қосымша
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналы

Сноска. Приложение 18 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Форма
Наименование кредитора
Задолженность, невостребованная кредитором
Сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
На оборотной стороне последнего листа журнала учета невостребованной
кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной)
организации делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное
на подписание отчета ___________________________________________
__________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________________
__________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель __________________________________________________
_________________________________________________ ____________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Журнал учета собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Сноска. Приложение 19 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование имущества
Балансовая стоимость имущества на начало ликвидационного процесса
Инвентаризация имущества
Акт инвентаризации (номер и дата)
Фактическое наличие имущества (согласно инвентарной описи)
Расхождения данных инвентарной описи с данными учета
Меры, принятые ликвидационной комиссией
недостача
излишки
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого по счету
Итого по счету
Всего
продолжение таблицы
Оценка имущества
Дата проведения оценки
Наименование оценщика, данные лицензии оценщика на осуществление оценочной деятельности
Оценочная стоимость имущества
9
10
11
продолжение таблицы
Реализация имущества
Списание имущества
Балансовая стоимость на дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Примечание
Стоимость реализации
Номер и дата договора купли- продажи
Наименование и номер документа, подтверждающего поступление денег
Сумма
Основание, наименование и номер документа, подтверждающего списание имущества
12
13
14
15
16
17
18
На оборотной стороне последнего листа журнала учета собственного имущества
ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации делается запись
"Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное
на подписание отчета __________________________________________
__________________________________________ ___________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________________
__________________________________________ ____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель
______________________________________________________________
_________________________________________________ ____________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Журнал учета дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации

Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
____________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Нысан
Кредитордың атауы
Кредитор талап етпеген берешек
Сомасы
Баланстық шоттың нөмірі
Ұлттық валютада
Шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
ресей рублі
өзге валютасы
1
2
3
4
Талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақ нөмірленген және шнурланған" деген жазба жасалады.
Тарату комиссиясының Төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы________________________________________
________________________________________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Телефон: _________________
Есепке қол қойылған күн 20 ____ жылғы "____" ___________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
19-қосымша
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкін есепке алу журналы
Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
____________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
Нысан
(мың теңгемен)
Мүліктің атауы
Тарату процесінің басында мүліктің баланстық құны
Мүлікті түгендеу
Түгендеу актісі (нөмірі мен күні)
Мүліктің нақты бары (түгендеу тізімдемесіне сәйкес)
Түгендеу тізімдеме деректерінің есепке алу деректерімен айырмасы
Тарату комиссиясы қабылдаған шаралар
Кем шығу
Артық шығу
1
2
3
4
5
6
7
8
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Мүлікті бағалау
Бағалау жүргізу күні
Бағалаушының атауы, бағалау қызметін жүзеге асыруға бағалаушының лицензиясының деректері
Мүліктің бағалау құны
9
10
11
кестенің жалғасы
Мүлікті сату
Мүлікті есептен шығару
Аралық тарату балансын жасау күнге баланстық құны
Ескерту
Сату құны
Сатып алу-сату шартының нөмірі мен күні
Ақшаның түскенін растайтын құжаттың атау және нөмірі
Сомасы
Мүлікті есептен шығаруды растайтын құжаттың негіздемесі, атауы және нөмірі
12
13
14
15
16
17
18
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақ нөмірленген және шнурланған" деген жазба жасалады".
Тарату комиссиясының Төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________ ________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________ ________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Орындаушы
___________________________________________ ________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы)
Телефоны: _________________
Есепке қол қойылған күн 20 ____ жылғы "____" _______________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
20-қосымша
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дебиторлық берешегін есепке алу журналы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графах 1 и 2 указываются номера и наименования счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, Инструкции по ведению бухгалтерского учета страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, обществами взаимного страхования и филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390 (далее – Типовой план счетов)
7. В графе 3 указывается в суммарном значении результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по внебалансовым счетам Типового плана счетов на начало ликвидационного процесса.
8. В графе 4 указывается в суммарном значении результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по внебалансовым счетам Типового плана счетов на дату составления промежуточного ликвидационного баланса.
9. В графе 5 указываются изменения по внебалансовым счетам за отчетный период, представляющие собой разницу между графами 4 и 3.
Приложение 22
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өндеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге ұсынылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1 және 2-бағандарда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, өзара сақтандыру қоғамдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысында (бұдан әрі – Үлгі Шот жоспары) көзделген шоттардың нөмірі және атаулары көрсетіледі.
7. 3-бағанда тарату процесі басында Үлгі шот жоспарына сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп қызметінің нәтижелері жиынтық мәнінде көрсетіледі.
8. 4-бағанда аралық тарату балансын жасау күнге Үлгі шот жоспарына сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының баланстан тыс шоттары бойынша есеп қызметінің нәтижелері жиынтық мәнінде көрсетіледі.
9. 5-бағанда 4 және 3-бағандар арасында айырманы көрсететін есепті кезең үшін баланстан тыс шот бойынша өзгерістер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі

Сноска. Приложение 22 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации
Индекс формы административных данных: F17-LKSО
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения
срока составления промежуточного ликвидационного баланса
"УТВЕРЖДЕН"
_______________________
_______________________
(подпись)
"___" __________ 20___ года
Место печати (при наличии)
Форма
________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой организации)
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Признанная сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
1 очередь:
1.
2.
1.
Итого по 1 очереди
2 очередь:
1.
2.
2
Итого по 2 очереди
3 очередь, в том числе:
1. По оплате труда
Итого по оплате труда
2. По обязательным пенсионным взносам
Итого по обязательным пенсионным взносам

Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F17-LKSО
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"БЕКІТІЛДІ"
_______________________
_______________________
(қолы)
"___" ____________ 20___ года
Мөр орны (бар болса)
Нысан
________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру ұйымының атауы)
Кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен)
Тарату комиссиясымен танылған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Танылған сома
Баланстық шот номері
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
1 кезек:
1.
2.
1.
1 кезек бойынша жиынтығы
2 кезек:
1.
2.
2
2 кезек бойынша жиынтығы
3 кезек, оның ішінде:
1. Еңбекақы төлеу бойынша
Еңбекақы төлеу бойынша жиынтығы
2. Міндетті зейнетақы жарналары бойынша
Міндетті зейнетақы жарналары бойынша жиынтығы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в двух экземплярах вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Форма прошнуровывается и пронумеровывается.
5. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
6. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
7. Форма заполняется в разрезе головного офиса ликвидационной комиссии и ее подразделений.
8. В графе 2 указывается наименование кредиторов (в порядке очередности).
9. В графе 3 указываются номер и дата протокола ликвидационной комиссии о признании требований кредиторов ликвидационной комиссией.
10. В графах 4 и 5 указывается информация о требованиях, признанных ликвидационной комиссией в национальной и иностранной валютах.
11. В графе 6 указывается номер балансовых счетов.
12. В графе 7 указываются наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора ликвидационной комиссией.
13. В графах 8 и 9 указывается ответ, направленный кредитору о признании его требований (дата и номер).
14. В графе 10 указывается иная дополнительная информация о кредиторах страховой организации.
Приложение 23
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 23 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс перестраховочной организации
Индекс формы административных данных: F18-LKSО
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых перестраховочных организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока
составления промежуточного ликвидационного баланса
"УТВЕРЖДЕН"
_______________________
_______________________
(подпись)
"___" ___________ 20___ года
Место печати (при наличии)
Форма
_______________________________________________________
(наименование ликвидируемой перестраховочной организации)
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Признанная сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
Доллары Соединенных Штатов Америки
Евро
Российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
1 очередь:
1.
2.
1.
Итого по 1 очереди
2 очередь, в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өндеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге 2 данада ұсынылады.
4. Нысан шнурланады және нөмірленеді.
5. Нысандағы деректер ұлттық валютада және шетел валютасында көрсетіледі.
6. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
7. Нысан тарату комиссиясының және оның бөлімшелерінің бас офисі бойынша толтырылады.
8. 2-бағанда кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен) көрсетіледі.
9. 3-бағанда тарату комиссиясының кредиторлардың талаптарын тану туралы тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі.
10. 4 және 5-бағандарда тарату комиссиясы таныған ұлттық және шетел валюталарындағы талаптар туралы ақпарат көрсетіледі.
11. 6-бағанда баланстық шоттардың нөмірі көрсетіледі.
12. 7-бағанда тарату комиссиясы кредиторларының талаптарын тану үшін негіз болған құжаттардың атаулары көрсетіледі.
13. 8 және 9-бағандарда кредиторға оның талаптарының танылғаны туралы жіберілген жауап (күні мен нөмірі) көрсетіледі.
14. 10-бағанда сақтандыру ұйымының кредиторлары туралы өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
23-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста oрналастырылған
Қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі
Ескерту. 23-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F18-LKSО
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ___________
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын қайта сақтандыру ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"БЕКІТІЛДІ"
_______________________
_______________________
(қолы)
20___ жылғы "___" __________
Мөр орны (бар болса)
Нысан
__________________________________________________________________
(таратылатын қайта сақтандыру ұйымының атауы)
Кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен)
Тарату комиссиясымен танылған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Танылған сома
Баланстық шот номері
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
1 кезек:
1.
2.
1.
1 кезек бойынша жиынтығы
2 кезек, оның ішінде:

1+2+3+4+5+6+7
продолжение таблицы
Наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора
Ответ, направленный кредитору о признании его требования
Примечание
дата
номер
7
8
9
10
На оборотной стороне последнего листа реестра требований кредиторов, включенных
в промежуточный ликвидационный баланс перестраховочной организации, делается
запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование ________________________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________________________
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_____________________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное
на подписание отчета
_____________________________________________________________
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме реестра требований
кредиторов, включенных
в промежуточный
ликвидационный баланс
перестраховочной организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс перестраховочной организации
(индекс – F18-LKSO, периодичность – разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в двух экземплярах вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Форма прошнуровывается и пронумеровывается.
5. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.

1+2+3+4+5+6+7
кестенің жалғасы
Кредитордың талаптарын тану үшін негіздеме болатын құжаттардың атауы
Кредиторға оның талабын тану туралы жіберілген жауап
Ескерту
күні
нөмірі
7
8
9
10
Қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлардың талаптарының тізілімінің соңғы парағының келесі бетінде"_____ парақ нөмірленеді және тігіледі" деген жазба жасалады".
Атауы __________________________________
Мекенжайы ______________________________
Телефоны________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
____________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_________________________________________________________
____________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ______________
Қайта сақтандыру
ұйымының аралық тарату
балансына енгізілген
кредиторлар талаптарының
тізілімі нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі (индекс – F18-LKSO, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өндеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге екі данада ұсынылады.
4. Нысан тігіледі және нөмірленеді.
5. Нысандағы деректер ұлттық және шетел валютасымен көрсетіледі.

6. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
7. Форма заполняется в разрезе головного офиса ликвидационной комиссии и ее подразделений.
8. В графе 2 указывается наименование кредиторов (в порядке очередности).
9. В графе 3 указываются номер и дата протокола ликвидационной комиссии о признании требований кредиторов ликвидационной комиссией.
10. В графах 4 и 5 указывается информация о требованиях, признанных ликвидационной комиссией в национальной и иностранной валютах.
11. В графе 6 указывается номер балансовых счетов.
12. В графе 7 указывается наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора ликвидационной комиссией.
13. В графах 8 и 9 указывается ответ, направленный кредитору о признании его требований (дата и номер).
14. В графе 10 указывается иная дополнительная информация о кредиторах перестраховочной организации.
Приложение 24
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 24 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по сравнению с балансом на начало ликвидационного процесса
Индекс формы административных данных: F19-LKSO
Периодичность: в случаях изменений показателей данных
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока
составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование статьи баланса, отчета об активах и обязательствах
Номер балансового счета
Сумма на начало ликвидации
Сумма промежуточного ликвидационного баланса
по балансу, по отчету об активах и обязательствах
по оборотно-сальдовой ведомости
по балансу, по отчету об активах и обязательствах
по оборотно-сальдовой ведомости
1
2
3
4
5
6
7
Всего
продолжение таблицы
Отклонение суммы баланса, отчета об активах и обязательствах на начало ликвидации по сравнению с промежуточным ликвидационным балансом
(графа 6 - графа 4)
Первичные документы, подтверждающие отклонение
Причины отклонения
8
9
10
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
________________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________________
________________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное
на подписание отчета
______________________________________________________________
________________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме сведений
об имеющихся отклонениях
данных промежуточного
ликвидационного баланса
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации
по сравнению с балансом
на начало ликвидационного процесса
Пояснение по заполнению формы административных данных
Сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по сравнению с балансом, отчетом об активах и обязательствах на начало ликвидационного процесса
(индекс – F19-LKSO, периодичность – в случаях изменений показателей данных)

6. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
7. Нысан тарату комиссиясының және оның бөлімшелерінің бас офисі бөлігінде толтырылады.
8. 2-бағанда кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен) көрсетіледі.
9. 3-бағанда тарату комиссиясының кредиторлар талаптарын тану туралы хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі.
10. 4 және 5-бағандарда тарату комиссиясы таныған ұлттық және шетел валюталарындағы талаптар туралы ақпарат көрсетіледі.
11. 6-бағанда баланстық шоттардың нөмірі көрсетіледі.
12. 7-бағанда тарату комиссиясы кредитордың талаптарын тануы үшін негіз болған құжаттардың атаулары көрсетіледі.
13. 8 және 9-бағандарда кредиторға оның талаптарының танылғаны туралы жіберілген жауап (күні мен нөмірі) көрсетіледі.
14. 10-бағанда қайта сақтандыру ұйымының кредиторлары туралы өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
24-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы баланспен салыстырғанда орын алып отырған ауытқулары туралы мәліметтер
Ескерту. 24-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F19-LKSO
Кезеңділігі: деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда
Есепті кезең: 20__ жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
_____________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
р/с №
Баланс, активтер және міндеттемелер туралы есеп бабының атауы
Баланстық шот нөмірі
Тарату басталғандағы сома
Аралық тарату балансының сомасы
баланс бойынша, активтер және міндеттемелер туралы есеп бойынша
айналым-сальдо ведомосі бойынша
баланс бойынша, активтер және міндеттемелер туралы есеп бойынша
айналым-сальдо ведомосі бойынша
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
кестенің жалғасы
Аралық тарату балансымен салыстырғанда тарату басталғандағы баланс, активтер және міндеттемелер туралы есеп сомасының ауытқуы
Ауытқуды растайтын бастапқы құжаттар
Ауытқу себептері
8 (6-баған - 4-баған)
9
10
Атауы _________________________________
Мекенжайы _____________________________
Телефон ________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы ________________________ _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________ _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________ _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының аралық
тарату балансы деректерінің
тарату процесінің басындағы
баланспен салыстырғанда орын
алып отырған ауытқулары
туралы мәліметтер нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы баланспен, активтер және міндеттемелер туралы есеппен салыстырғанда орын алып отырған ауытқулары туралы мәліметтер (индекс – F19-LKSO, кезеңділігі – деректер көрсеткіштері өзгерген жағдайда)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по сравнению с балансом, отчетом об активах и обязательствах на начало ликвидационного процесса" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в случае наличия отклонений данных промежуточного ликвидационного баланса с данными баланса, отчета об активах и обязательствах на начало ликвидационного процесса.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 указывается наименование статьи баланса, отчета об активах и обязательствах.
7. В графе 3 указывается номер балансового счета, предусмотренного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, Инструкции по ведению бухгалтерского учета страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, обществами взаимного страхования и филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390.
8. В графах 4 и 5 указывается сумма на начало ликвидации (по балансу и оборотно-сальдовой ведомости).
9. В графах 6 и 7 указывается сумма промежуточного ликвидационного баланса (по балансу и оборотно-сальдовой ведомости).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы баланспен, активтер және міндеттемелер туралы есеппен салыстырғанда орын алып отырған ауытқулары туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Заңның 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы орын алып отырған ауытқулар, тарату процесінің басындағы активтер және міндеттемелер туралы есеп болған жағдайда ұсынылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 2-бағанда тарату балансы бабының, активтер және міндеттемелер туралы есептің атауы көрсетіледі.
7. 3-тарауда Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 болып тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, өзара сақтандыру қоғамдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысымен көзделген баланстық шоттың нөмірі көрсетіледі.
8. 4 және 5-бағандарда тарату басындағы сома (баланс, айналым-сальдо ведомосі бойынша) көрсетіледі
9. 6 және 7-бағандарда аралық тарату балансының сомасы (баланс, айналым-сальдо ведомосі бойынша) көрсетіледі.

10. В графе 8 указывается отклонение суммы баланса, отчета об активах и обязательствах на начало ликвидации по сравнению с промежуточным ликвидационным балансом.
11. В графе 9 указываются первичные документы, подтверждающие отклонение.
12. В графе 10 указываются причины отклонений.
Приложение 25
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 25 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации
Индекс формы административных данных: F20-LKSO
Периодичность: в случаях изменений показателей данных
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока
составления промежуточного ликвидационного баланса
УТВЕРЖДЕНЫ"
___________________________
(подпись)
"___"___________ 20 __ года
Место печати (при наличии)
Форма
_________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой организации)
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов
Требования, подлежащие изменению либо дополнению
номер и дата протокола ликвидационной комиссии
сумма с учетом изменений либо дополнений
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
1 очередь:
1.
2.
1
Итого по 1 очереди
2 очередь
1.
2.
2
Итого по 2 очереди
3 очередь, в том числе:

10. 8-бағанда аралық тарату балансымен салыстырғанда тарату басталғандағы баланс, активтер және міндеттемелер туралы есеп сомасының ауытқуы көрсетіледі.
11. 9-бағанда ауытқуды растайтын бастапқы құжаттар көрсетіледі.
12. 10-бағанда ауытқулардың себептері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
25-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлардың талаптары тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар
Ескерту. 25-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F20-LKSO
Кезеңділігі: деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда
Есепті кезең: 20__ жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"БЕКІТІЛДІ"
___________________________
(қолы)
20 __ жылғы "___"___________
Мөр орны (бар болса)
Нысан
__________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру ұйымының атауы)
Кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен)
Алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес сома
Өзгертілуге не толықтырылуға жататын талаптар
тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
өзгерістер не толықтырулар ескерілген сома
Баланстық шоттың нөмірі
ұлттық валюта-да
шетел валютасында
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
1-кезек:
1.
2.
1
1-кезек бойынша жиынтығы
2-кезек
1.
2.
2
2-кезек бойынша жиынтығы
3-кезек, оның ішінде:

1+2+3+4+5+6+ 7+8+9
продолжение таблицы
Возникшая разница
(между графой 6 или 7 и графой 3 или 4 соответственно)
Основание внесения изменений и (или) дополнений (в том числе наименования документов)
Дата и номер ответа кредитору о признании его требования
Примечание
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
9
10
11
12
13
На оборотной стороне последнего листа изменений и (или) дополнений в реестр
требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс
ликвидируемой страховой организации, делается запись "Пронумеровано
и прошнуровано _____ листов".
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
________________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________
________________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное
на подписание отчета
_______________________________________________________________
________________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме изменений и (или)
дополнений в реестр требований
кредиторов, включенных
в промежуточный
ликвидационный баланс
ликвидируемой страховой
организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации
(индекс – F20-LKSO, периодичность – в случаях изменений показателей данных)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".

1+2+3+4+5+6+ 7+8+9
кестенің жалғасы
Пайда болған айырма (тиісінше 6 немесе 7-бағанның және 3 немесе 4-бағанның арасындағы)
Өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу негіздемесі (оның ішінде құжаттардың атаулары)
Кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауаптың күні мен нөмірі
Ескерту
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
ресей рублі
өзге шетел валютасы
9
10
11
12
13
Таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлардың талаптары тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың соңғы парағының сыртқы жағына "____ парақ нөмірленді және тігілді" деген жазба жазылады.
Атауы ___________ ______________________
Мекенжайы _____________________________
Телефон ________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ________________________ _______________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________ _______________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________ _______________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
ұйымының аралық тарату
балансына енгізілген
кредиторлардың талаптары
тізіліміне өзгерістер және
(немесе) толықтырулар
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлардың талаптары тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар (индекс – F20-LKSO, кезеңділігі – деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлардың талаптары тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Дербес деректерді жинау, өндеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес жүзеге асырылады.

3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций при наличии изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс.
4. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 указывается наименование кредиторов (в порядке очередности).
7. В графах 3 и 4 указывается сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
8. В графе 5 указываются номер и дата протокола ликвидационной комиссии касательно требований, подлежащих изменению либо дополнению.
9. В графах 6 и 7 указывается сумма с учетом изменений либо дополнений в национальной и иностранной валютах.
10. В графе 8 указывается номер балансового счета.
11. В графах 9 и 10 указывается возникшая разница между требованиями, подлежащими изменению либо дополнению, и суммой согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
12. В графе 11 указывается основание внесения изменений и (или) дополнений (в том числе наименования документов).
13. В графе 12 указываются дата и номер ответа кредитору о признании его требования.
14. В графе 13 указывается иная дополнительная информация по изменениям и (или) дополнениям в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс страховой организации.
Приложение 26
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Приложение 26 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации
Индекс формы административных данных: F21-LKSO
Периодичность: в случаях изменений показателей данных
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых перестраховочных организаций
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока
составления промежуточного ликвидационного баланса
"УТВЕРЖДЕНЫ"
___________________________
___________________________
(подпись)
"___"___________ 20 __ года
Место печати (при наличии)
Форма
_______________________________________________________
(наименование ликвидируемой перестраховочной организации)
Наименование кредиторов
(в порядке очередности)
Сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов
Требования, подлежащие изменению либо дополнению
номер и дата протокола ликвидационной комиссии
сумма с учетом изменений либо дополнений
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
1 очередь:
1.
2.
1
Итого по 1 очереди
2 очередь
1.
2.
2
Итого по 2 очереди
3 очередь, в том числе:

3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптары тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар болған кезде ұсынылады.
4. Нысандағы деректер ұлттық және шетел валюталарымен көрсетіледі.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 2-бағанда кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен) көрсетіледі.
7. 3 және 4-бағандарда алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес ұлттық және шетел валюталарындағы сома көрсетіледі.
8. 5-бағанда өзгертуге не толықтыруға жататын талаптарға қатысты тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі.
9. 6 және 7-бағандарда өзгерістер не толықтырулар ескеріле отырып ұлттық және шетел валюталарындағы сома көрсетіледі.
10. 8-бағанда баланстық шоттың нөмірі көрсетіледі.
11. 9 және 10-бағандарда өзгертуге не толықтыруға жататын талаптар және кредиторлар талаптарының алдыңғы бекітілген тізіліміне сәйкес ұлттық және шетел валюталарындағы сома арасында туындаған айырма көрсетіледі.
12. 11-бағанда өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу негіздемесі (оның ішінде құжаттардың атаулары) көрсетіледі.
13. 12-бағанда кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауаптың күні мен нөмірі көрсетіледі.
14. 13-бағанда сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар бойынша өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
26-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлардың талаптары тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар
Ескерту. 26-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F21-LKSO
Кезеңділігі: деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда
Есепті кезең: 20__ жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын қайта сақтандыру ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"БЕКІТІЛДІ"
___________________________
___________________________
(қолы)
20 __ жылғы "___"___________
Мөр орны (бар болса)
Нысан
__________________________________________________________________
(таратылатын қайта сақтандыру ұйымының атауы)
Кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен)
Алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес сома
Өзгертілуге не толықтырылуға жататын талаптар
тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
өзгерістер не толықтырулар ескерілген сома
Баланстық шоттың нөмірі
ұлттық валюта-да
шетел валютасында
ұлттық валюта-да
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
1-кезек:
1.
2.
1
1-кезек бойынша жиынтығы
2-кезек
1.
2.
2
2-кезек бойынша жиынтығы
3-кезек, оның ішінде:

1+2+3+4+5+6+ 7+8+9
продолжение таблицы
Возникшая разница
(между графой 6 или 7 и графой 3 или 4 соответственно)
Основание внесения изменений и (или) дополнений (в том числе наименования документов
Дата и номер ответа кредитору о признании его требования
Примечание
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
9
10
11
12
13
На оборотной стороне последнего листа изменений и (или) дополнений в реестр
требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс
ликвидируемой перестраховочной организации делается запись "Пронумеровано
и прошнуровано _____ листов".
Наименование ________________________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________________________
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_____________________________________________________________
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное
на подписание отчета
_____________________________________________________________
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме изменений и (или)
дополнений в реестр требований
кредиторов, включенных
в промежуточный
ликвидационный баланс
ликвидируемой
перестраховочной организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации
(индекс – F21-LKSO, периодичность – в случаях изменений показателей данных)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".

1+2+3+4+5+6+ 7+8+9
кестенің жалғасы
Пайда болған айырма (тиісінше 6 немесе 7-бағанның және 3 немесе 4-бағанның арасындағы)
Өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу негіздемесі (оның ішінде құжаттардың атаулары
Кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауаптың күні мен нөмірі
Ескерту
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
9
10
11
12
13
Таратылатын қайта сақтандыру ұйымының енгізілген кредиторлар талаптары тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың соңғы парағының сыртқы жағына "____ парақ нөмірленді және тігілді" деген жазба жазылады.
Атауы _______ ______________________
Адрес ______________________________
Телефон ____________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы __________________________ ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
________________________________________________________
____________________________________ ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
________________________________________________________
____________________________________ ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
ұйымының аралық тарату
балансына енгізілген
кредиторлардың талаптары
тізіліміне өзгерістер және
(немесе) толықтырулар
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлардың талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар (индекс – F21-LKSO, кезеңділігі – деректер көрсеткіштері өзгерген жағдайда)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлардың талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес жүзеге асырылады".

3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций при наличии изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс.
4. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 указывается наименование кредиторов (в порядке очередности).
7. В графах 3 и 4 указывается сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
8. В графе 5 указываются номер и дата протокола ликвидационной комиссии касательно требований, подлежащих изменению либо дополнению.
9. В графах 6 и 7 указывается сумма с учетом изменений либо дополнений в национальной и иностранной валютах.
10. В графе 8 указывается номер балансового счета.
11. В графах 9 и 10 указывается возникшая разница между требованиями, подлежащими изменению либо дополнению, и суммой согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
12. В графе 11 указывается основание внесения изменений и (или) дополнений (в том числе наименования документов).
13. В графе 12 указываются дата и номер ответа кредитору о признании его требования.
14. В графе 13 указывается иная дополнительная информация по изменениям и (или) дополнениям в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс перестраховочной организации.
Приложение 27
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сноска. Правила дополнены приложением 28 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); Приложение 27 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.10.2023 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F22-LKSO
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии принудительно
ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления: после проведения ликвидационной комиссией мероприятий
по завершению дел страховой (перестраховочной) организации
Форма
"СОГЛАСОВАН"
"____"_______________20__года
Место печати
"УТВЕРЖДЕН"
"___"___________20__года
_________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Наименование строки
Сумма
1
2
3
1.
Уставный капитал, в том числе:
1.1
простые акции
1.2
привилегированные акции
2.
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) прошлых лет
3.
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Наименование ________________________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________________________
_______________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_____________________________________________________________
_______________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное
на подписание отчета
_____________________________________________________________
_______________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме ликвидационного
баланса ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению административных данных
Ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации (индекс – F22-LKSO, периодичность – разовая)

3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар болған кезде ұсынылады.
4. Нысандағы деректер ұлттық және шетел валюталарында көрсетіледі.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 2-бағанда кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен) көрсетіледі.
7. 3 және 4-бағандарда алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес ұлттық және шетел валюталарындағы сома көрсетіледі.
8. 5-бағанда өзгертуге не толықтыруға жататын талаптарға қатысты тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі.
9. 6 және 7-бағандарда өзгерістер не толықтырулар ескеріле отырып ұлттық және шетел валюталарындағы сома көрсетіледі.
10. 8-бағанда баланстық шот нөмірі көрсетіледі.
11. 9 және 10-бағандарда өзгертуге не толықтыруға жататын талаптар және кредиторлар талаптарының алдыңғы бекітілген тізіліміне сәйкес ұлттық және шетел валюталарындағы сома арасында туындаған айырма көрсетіледі.
12. 11-бағанда өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу негіздемесі (оның ішінде құжаттардың атаулары) көрсетіледі.
13. 12-бағанда кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауаптың күні мен нөмірі көрсетіледі.
14. 13-бағанда қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар бойынша өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
27-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы
Ескерту. 27-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.10.2023 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F22-LKSO
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ ________ жағдай бойынша
Ұсынатын тұлғалар тобы: мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: тарату комиссиясы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының істерін аяқтау бойынша іс-шараларды өткізгеннен кейін
Нысан
"КЕЛІСІЛДІ"
20__жылғы "____" _______________
Мөр орны
"БЕКІТІЛДІ"
20__жылғы "___" ___________
___________________________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Жол атауы
Сомасы
1
2
3
1.
Жарғылық капитал, оның ішінде:
1.1
жай акциялар
1.2
артықшылық берілген акциялар
2.
Өткен жылдардың бөлінбеген пайдасы (жабылмаған шығыны)
3.
Бөлінбеген пайда (жабылмаған шығын)
Атауы _____________________________
Адрес______________________________
Телефон ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________
Орындаушы __________________________ ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
тарату балансы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы (индекс – F22-LKSO, кезеңділігі – біржолғы)