О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 9 июля 2010 года № 174 "Об утверждении Правил утверждения статистических форм для проведения общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, инструкций по их заполнению"
Приказ и.о. Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 13. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2016 года № 13661
В соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике», подпунктом 9) пункта 13 Положения о Комитете по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2014 года № 33 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9779), ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 9 июля 2010 года № 174 «Об утверждении Правил утверждения статистических форм для проведения общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, инструкций по их заполнению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6460, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 21 октября 2010 года № 278 (26339) следующие изменения:
в заголовок внесено изменение на казахском языке, заголовок на русском языке не меняется;
в пункте 1 приказа внесено изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
Правила утверждения статистических форм для проведения общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, инструкций по их заполнению утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Управлению планирования статистической деятельности совместно с Юридическим управлением Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;

"Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 9 шілдедегі № 174 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының м.а. 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 13 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 сәуірде № 13661 болып тіркелді
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының
2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 8) тармақшасына,
сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 30 қыркүйектегі № 33 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9779 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті туралы ереженің 13-тармағының 9) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 9 шілдедегі № 174 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6460 болып тіркелген, 2010 жылғы 9 қарашадағы № 461-468 (26311) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту қағидаларын бекіту туралы»;
бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту қағидалары бекітілсін.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы Заң басқармасымен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан» для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений и территориальных органов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для руководства в работе.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан             Б. Иманалиев
«СОГЛАСОВАН»
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________ Мамытбеков А.С.
5 января 2016 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
_______________ Дуйсенова Т.Б.
26 января 2016 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
_______________ Султанов Б.Т.
17 февраля 2016 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
_______________ Мухамедиулы А.
2 марта 2016 года
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
_______________ Акишев Д.Т.
29 марта 2016 года
Приложение
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 января 2016 года № 13
Утверждены
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 9 июля 2010 года № 174
Правила утверждения статистических форм для проведения
общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений,
инструкций по их заполнению
1. Общие положения
1. Настоящие Правила утверждения статистических форм для проведения общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, инструкций по их заполнению (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике» (далее -Закон) и определяют порядок утверждения статистических форм для проведения общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений, инструкций по их заполнению.

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде жұмыс бабында басшылыққа алу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің құрылымдық бөлімшелерінің және аумақтық органдарының назарына жеткізілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғашқы жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының міндетін атқарушы              Б. Иманәлиев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
______________А.С. Мамытбеков
2016 жылғы 5 қаңтар
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрі
______________ Т.Б. Дүйсенова
2016 жылғы 26 қаңтар
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б.Т. Сұлтанов
2016 жылғы 17 ақпан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
______________ А. Мұхамедиұлы
2016 жылғы 2 наурыз
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің төрағасы
______________ Д. Т. Ақышев
2016 жылғы 29 наурыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2016 жылғы 20 қаңтардағы
№ 13 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2010 жылғы 9 шілдедегі № 174
бұйрығымен бекітілген
Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 12-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту тәртібін айқындайды.

2. Правила распространяются на органы государственной статистики, проводящие общегосударственные и ведомственные статистические наблюдения.
3. Понятия используемые в настоящих Правилах, употребляются в том значении, в котором они указаны в Законе, а также следующие определения:
1) интервьюер – лицо (работник, привлеченный по договору возмездного оказания услуг территориальными органами статистики), осуществляющее опрос субъектов опроса для проведения статистических наблюдений (обследований);
2) уполномоченный орган в области государственной статистики – ведомство государственного органа, осуществляющего руководство, а также межотраслевую координацию в области государственной статистики в пределах своей компетенции (далее - ведомство).
2. Порядок утверждения статистических форм для проведения
общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений,
инструкций по их заполнению
4. Порядок утверждения статистических форм по общегосударственным и ведомственным статистическим наблюдениям и инструкций по их заполнению включает в себя их разработку или пересмотр, согласование и утверждение.
5. Статистические формы общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению утверждаются ведомством в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике».
6. Основаниями для разработки или пересмотра статистических форм являются:
1) стратегические планы соответствующих органов государственной статистики;
2) операционные планы соответствующих органов государственной статистики;
3) государственные и отраслевые программы развития;
4) поручения Правительства Республики Казахстан;
5) соответствие статистической методологии международным стандартам.
7. Статистические формы общегосударственных и ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению разрабатываются, пересматриваются и утверждаются ведомством на государственном и русском языках и имеют следующую структуру:
1) титульный лист;
2) бланк;
3) инструкция по ее заполнению;
4) приложения.
8. Титульный лист общегосударственных и ведомственных статистических форм оформляется по форме, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам, с учетом следующих реквизитов:
1) место для даты и номера приказа, утверждающего статистическую форму;
2) вид статистического наблюдения;
3) наименование органа государственной статистики, в который представляется статистическая форма;
4) адрес размещения на интернет-ресурсе статистической формы в электронном виде;
5) меры административной ответственности за представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных;

2. Қағидалар жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқауларды жүргізетін мемлекеттік статистика органдарына таратылады.
3. Осы Қағидаларда қолданылатын ұғымдар өздері Заңда көрсетілгендей мәнде пайдаланылады, сондай-ақ келесі анықтамалар қолданылады:
1) интервьюер – статистикалық байқаулар (зерттеулер) жүргізу үшін субъектілерден пікіртерім жүргізетін адам (аумақтық статистика органдарының ақылы қызмет көрсету шарты бойынша жұмысқа тартылған қызметкер);
2) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган – өз құзыреті шегінде мемлекеттік статистика саласындағы басшылықты, сондай-ақ салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосы (бұдан әрі – ведомство).
2. Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізу үшін статистикалық нысандарды, оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту тәртібі
4. Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулар бойынша статистикалық нысандарды және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту тәртібі оларды әзірлеу немесе қайта қарау, келісу және бекітуді білдіреді.
5. Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды ведомство «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 8) тармақшасына сәйкес бекітеді.
6. Статистикалық нысандарды әзірлеу немесе қайта қарау үшін негіздемелер:
1) мемлекеттік статистиканың тиісті органдарының стратегиялық жоспарлары;
2) мемлекеттік статистиканың тиісті органдарының операциялық жоспарлары;
3) мемлекеттік және салалық даму бағдарламалары;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары;
5) статистикалық әдіснаманың халықаралық стандарттарға сәйкестігі болып табылады.
7. Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды ведомство мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірлейді, қайта қарайды және бекітеді және мынадай құрылымы болады:
1) титулдық бет;
2) бланкі;
3) оны толтыру жөніндегі нұсқаулық;
4) қосымшалар.
8. Жалпымемлекеттік және ведомстволық статистикалық нысандардың титулдық беті мынадай деректелерді есепке ала отырып, осы Қағидаларға
1 және 2-қосымшаларға сәйкес ресімделеді:
1) статистикалық нысанды бекітетін бұйрықтың күні және нөміріне арналған орын;
2) статистикалық байқаудың түрі;
3) статистикалық нысан ұсынылатын мемлекеттік статистика органының атауы;
4) статистикалық нысанды электронды түрде интернет-ресурста орналастыру мекенжайы;
5) анық емес деректерді ұсынғаны және алғашқы статистикалық деректерді ұсынбағаны үшін әкімшілік жауапкершілік шаралары;

6) тип статистического наблюдения;
7) код статистической формы, присваиваемый уполномоченным органом;
8) индекс статистической формы;
9) наименование статистической формы и ее отчетный период;
10) периодичность проведения статистического наблюдения (единовременная, ежедневная, еженедельная, декадная, 2 раза в месяц, месячная, квартальная, полугодовая, годовая, один раз в год, один раз в два года, один раз в три года, один раз в пять лет, сезонная);
11) круг отчитывающихся респондентов;
12) срок представления статистических данных по статистической форме;
13) идентификационный код учетной единицы – Бизнес идентификационный номер (БИН) для юридических лиц, филиалов и представительств и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
14) идентификационный код учетной единицы – Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) для физических лиц в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
15) время, затраченное на заполнение статистической формы.
Реквизиты статистической формы, представленные на титульном листе применяются органами государственной статистики и изменяются ведомством или по предложению государственных органов и Национального Банка Республики Казахстан путем пересмотра статистических форм и инструкций по их заполнению.
9. Каждая страница, включая приложения, нумеруется вверху, которая начинается с первого листа. Первая страница не нумеруется. Нумерация страниц считается сквозной по центру поля листа, с применением текстового редактора «WORD for WINDOWS», поля слева – 2,5 см, поля справа – 1,5 см, колонтитулы – 2,5 см, шрифт – «Times New Roman» размером № 10, абзацный отступ 1,25 (отступ первой строки).
10. Бланк статистической формы содержит перечень показателей и (или) вопросов для сбора первичных статистических данных и типовую адресную часть по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
11. Инструкция по заполнению статистической формы разрабатывается по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
12. Согласование статистических форм общегосударственных статистических наблюдений и инструкций по заполнению осуществляется в следующем порядке:
1) в целях формирования проекта Плана статистических работ на предстоящий календарный год, в январе года, предшествующего планируемому году, ведомством направляются в заинтересованные государственные органы, Национальный Банк Республики Казахстан и Национальную палату предпринимателей Республики Казахстан «Атамекен», а также территориальные органы, статистические формы общегосударственных статистических наблюдений и инструкции по их заполнению, требующие пересмотра, для внесения предложений по их совершенствованию;

6) статистикалық байқаудың типі;
7) статистикалық нысанның уәкілетті орган беретін коды;
8) статистикалық нысанның индексі;
9) статистикалық нысанның атауы және оның есепті кезеңі;
10) статистикалық байқауды өткізу кезеңділігі (біржолғы, күн сайынғы, апта сайынғы, онкүндік, айына 2 рет, айлық, тоқсандық, жартыжылдық, жылдық, жылына бір рет, екі жылда бір рет, үш жылда бір рет, бес жылда бір рет, маусымдық);
11) есеп беретін респонденттер тобы;
12) статистикалық нысан бойынша статистикалық деректерді ұсыну мерзімі;
13) есепке алу бірлігінің сәйкестендіру коды - заңды тұлғаларға, филиалдар мен өкiлдiктерге және қызметiн бiрлескен кәсiпкерлiк түрiнде жүзеге асыратын дара кәсiпкерлерге арналған бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
14) есепке алу бірлігінің сәйкестендіру коды – жеке тұлғаларға, соның iшiнде қызметiн жеке кәсiпкерлiк түрiнде жүзеге асыратын дара кәсiпкерлерге арналған жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
15) статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт.
Титулдық бетте көрсетілген статистикалық нысанның деректемелері мемлекеттік статистика органдарымен қолданылады және статистикалық нысандар мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды қайта қарау арқылы ведомствомен немесе мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұсынысы бойынша өзгертіледі.
9. Қосымшаларды қоса алғанда әрбiр бет бірінші парақтан бастап үстiңгi жағынан нөмiрленеді, бiрiншi парақтан басталады. Бірінші бет нөмірленбейді. Беттерді нөмірлеу «WORD for WINDOWS» мәтіндік редакторын қолдана отырып, сол жақ шет сызығы - 2,5 см, оң жақ шет сызығы - 1,5 см, колонтитулдар - 2,5 см, қарiп – «Times New Roman» № 10 мөлшерi, абзацтық бос жері 1,25 см (бiрiншi жолдың бос жері) ескере отырып, парақ сызығының ортасынан тізбекті болып есептеледі.
10. Статистикалық нысан бланкісі алғашқы статистикалық деректерді жинауға арналған көрсеткіштер және (немесе) сұрақтар тізбесін және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес статистикалық нысан бойынша типтік мекенжай бөлігін қамтиды.
11. Статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленеді.
12. Жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды келісу мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) алдағы күнтізбелік жылға Статистикалық жұмыстар жоспарының жобасын қалыптастыру мақсатында жоспарланған жылдың алдындағы жылдың қаңтарында ведомство мүдделі мемлекеттік органдарға және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне, «Атамекен» Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына, сондай-ақ аумақтық органдарға жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу үшін қайта қарауды талап ететін жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды жібереді;

2) в срок до 15 мая года, предшествующего планируемому году, статистические формы общегосударственных статистических наблюдений и инструкции по их заполнению проходят процедуры разработки или пересмотра и внутреннего согласования.
13. Статистические формы ведомственных статистических наблюдений и инструкции по их заполнению направляются ведомством на согласование заинтересованным государственным органам.
14. Статистические формы ведомственных статистических наблюдений и инструкции по их заполнению представляются для согласования и последующего утверждения в ведомство до 1 апреля года, предшествующего планируемому году.
15. В случае внесения изменений и (или) дополнений в статистические формы или отмене разработчик представляет ведомству обоснование и сравнительную таблицу согласно приложениям 5 и 6 к настоящим Правилам.
16. Ведомство в целях снижения нагрузки на респондентов выборочно проводит процедуру предварительного тестирования статистических форм общегосударственных и (или) ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению в специально отведенном помещении ведомства.
Приложение 1
к Правилам утверждения статистических
форм для проведения общегосударственных
и ведомственных статистических наблюдений,
инструкций по их заполнению
Форма
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының
201__ жылғы «__» __________
№ ___ бұйрығына __-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудыңстатистикалық нысаны
Статистическая форма
общегосударственного
статистического наблюдения
Приложение __ к приказу Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от «__» ________ 201__ года № __
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется
территориальному органу статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқадейiн до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан
артық
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую
форму можно
получить
на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық
нысанның коды
Код
статистической
формы
Статистикалық нысанның атауы
Наименование статистической формы
Есептік кезең
Отчетный период
Статистикалық
байқаудың типі
Тип статистического наблюдения
Статистикалық нысанның индексі
Индекс статистической формы
Кезеңділік
Периодичность
Респонденттер тобы
Круг респондентов
Тапсыру мерзімі
Срок представления
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Приложение 2
к Правилам утверждения статистических
форм для проведения общегосударственных
и ведомственных статистических наблюдений,
инструкций по их заполнению
Форма
Ақппаратты алушы органдар құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами получателями информации
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының
201__ жылғы «__» __________
№ ___ бұйрығына __-қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма  ведомственного статистического наблюдения
Приложение __ к приказу Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от «__» ________ 201__ года № __
Мемлекеттік органдарға және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне тапсырылады
Представляется государственным органам и Национальному Банку Республики Казахстан
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды
Код статистической
формы
Статистикалық нысанның атауы
Наименование статистической формы
Статистикалық нысанның индексі
Индекс статистической формы
Кезеңділік
Периодичность
Есептік кезең
Отчетный период
Респонденттер тобы
Круг респондентов
Тапсыру мерзімі
Срок представления
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Приложение 3
к Правилам утверждения статистических
форм для проведения общегосударственных
и ведомственных статистических наблюдений,
инструкций по их заполнению
Форма
Статистикалық нысан бланкісі
Бланк статистической формы
Кестесінің атауы
Наименование таблицы
Жолдар коды (шифры)
Код (шифр) строк
Бағандар атауы
Наименование граф
А
Б
1
2
3
4
5
6
Жолдардың атауы
Наименование строк
Сандық, әріптік және графикалық деректер
Числовые, буквенные и графические данные
Ескертпе:
Кестенің атауында кестенің негізі мазмұны қысқа және нақты көрсетіледі. Бағандардың атауында - кезең, жіктеу, жолдардың атауында - зерттелетін объектілер, жекелеген бірліктер, оң жақ бөлігінде зерттелетін объектілерді сипаттайтын көрсеткіштер көрсетіледі.
Өлшем бірліктері егер зерттелетін объектілер кестесінің барлық көрсеткіштеріне қатысты болса, кестенің атауында, басқа жағдайларда бағандардың немесе жолдардың атауларында көрсетіледі.
Кестенің жолдары кодтармен немесе шифрлармен белгіленеді. Кестенің деректерге арналған оң бөлігінің бағандары, реттік нөмірлермен нөмірленеді. Зерттелетін бірліктер жолдардың коды немесе шифры орналасатын кестенің сол бөлігінің бағандары «А», «Б» әріптерімен және тағы сол сияқты белгіленеді.
Примечание:
В наименование таблицы кратко и точно отражается основное содержание таблицы. В наименовании граф указываются, период, классификации, наименовании строк – изучаемые объекты, отдельные единицы, в правой части – показатели, характеризующие изучаемые объекты.
Единицы измерения указываются в наименовании таблицы, если относятся ко всем показателям таблицы изучаемых объектов, в других случаях – в наименованиях граф или строк.
Строки таблицы обозначаются кодами или шифрами. Графы правой части таблицы, предназначенные для данных, нумеруются порядковыми номерами. Графы левой части таблицы, в которой находятся изучаемые объекты, код или шифр строк, обозначаются буквами «А», «Б» и так далее.
Типтік мекенжай бөлігі
Типовая адресная часть
Атауы                                     Мекенжайы
Наименование __________________________        Адрес __________________________________
___________________________________________   _________________________________________
Телефоны ______________________________________
Электрондық пошта мекенжайы
Адрес электронной почты__________________________
Алғашқы деректерді жариялауға келісеміз
Согласны на опубликование первичных данных
Алғашқы деректерді жариялауға келіспейміз
Не согласны на опубликование первичных данных
Орындаушы
Исполнитель ________________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)    телефон
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер __________________________________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)    қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)               подпись
Басшы
Руководитель _______________________________________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)    қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)               подпись
Интервьюер1_______________________________________________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)    қолы
фамилия, имя и отчество (при его наличии)               подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Примечание:
1 Данная строка адресной части применяется в случае, если бланк
статистической формы заполняется интервьюерами.
Приложение 4
к Правилам утверждения статистических
форм для проведения общегосударственных
и ведомственных статистических наблюдений,
инструкций по их заполнению
Форма
Приложение __ к приказу Председателя
Комитета по статистике Министерства
национальной экономики Республики
Казахстан от «__» _______ 201__ года
№ ___
Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного
(ведомственного) статистического наблюдения «Наименование
статистической формы» (код, индекс статистической формы,
периодичность проведения статистического наблюдения)
Термины и определения, используемые в статистической форме
Методологические пояснения
Арифметико-логический контроль
Приложение 5
к Правилам утверждения статистических
форм для проведения общегосударственных
и ведомственных статистических наблюдений,
инструкций по их заполнению
Форма
Обоснование для разработки новой, внесения изменений и (или)
дополнений в действующую или отмены статистической формы
№ п/п
«Наименование статистической формы»
(код, индекс, периодичность статистической формы)
1
Основание
2
Цель наблюдения
3
Тип наблюдения
4
Количество респондентов
5
Срок выходной информации
6
Вид представления статистической формы
7
Публикации
Примечание:

2) жоспарланған жылдың алдындағы жылғы 15 мамырға дейінгі мерзімде жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтар әзірлеу немесе қайта қарау және ішкі келісу ресімдерінен өтеді.
13. Ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандарын және оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды ведомство мүдделі мемлекеттік органдарға келісуге жолдайды.
14. Ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтар жоспарланатын жылдың алдындағы жылғы 1 сәуірге дейін ведомствоға келісу және кейіннен бекіту үшін ұсынылады.
15. Статистикалық нысандарға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген немесе күші жойылған жағдайда осы Қағидаларға  5 және 6-қосымшаларға сәйкес әзірлеуші ведомствоға негіздемені және салыстырмалы кестені тапсырады.
16. Ведомство респонденттерге жүктемені төмендету мақсатында жалпымемлекеттік және (немесе) ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарға ведомствоның арнайы оқшауланған үй-жайында алдын ала тестілеу рәсімін іріктеп өткізеді.
Жалпымемлекеттік және ведомстволық
статистикалық байқаулар жүргізу үшін
статистикалық нысандарды, оларды
толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының
201__ жылғы «__» __________
№ ___ бұйрығына __-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Приложение __ к приказу Председателя
Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от «__» ________ 201__ года № __
Аумақтық статистика органына тапсырылады
Представляется территориальному органу статистики
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағ. дейiн
до 1
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағ. артық
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына анық емес деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді ұсынбау «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысанның коды
Код статистической формы
Статистикалық нысанның атауы
Наименование статистической формы
Статистикалық байқаудың типі
Тип статистического наблюдения
Статистикалық нысанның индексі
Индекс статистической формы
Есепті кезең
Отчетный период
Кезеңділік
Периодичность
Респонденттер тобы
Круг респондентов
Тапсыру мерзімі
Срок представления
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Жалпымемлекеттік және ведомстволық
статистикалық байқаулар жүргізу үшін
статистикалық нысандарды, оларды
толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Ақпаратты алушы органдар
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами получателями информации
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 201__ жылғы «__» __________
№ ___ бұйрығына __-қосымша
Ведомстволық статистикалық
байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного
статистического наблюдения
Приложение __ к приказу Председателя
Комитета по статистике Министерства
национальной экономики Республики
Казахстан от «__» ________ 201__ года
№ __
Мемлекеттік органдарға және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне тапсырылады
Представляется государственным органам и Национальному Банку Республики Казахстан
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте
www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына анық емес деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді ұсынбау «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысанның коды
Код статистической формы
Статистикалық нысанның атауы
Наименование статистической формы
Статистикалық нысанның индексі
Индекс статистической формы
Есепті кезең
Отчетный период
Кезеңділік
Периодичность
Респонденттер тобы
Круг респондентов
Тапсыру мерзімі
Срок представления
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН
Жалпымемлекеттік және ведомстволық
статистикалық байқаулар жүргізу үшін
статистикалық нысандарды, оларды
толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Статистикалық нысан бланкісі
Бланк статистической формы
Кестенің атауы
Наименование таблицы
Жолдар коды (шифры) Код (шифр) строк Бағандар атауы
Наименование граф
А
Б
1
2
3
4
5
6
Жолдардың атауы
Наименование строк
Сандық, әріптік және графикалық деректер
Числовые, буквенные и графические данные
Ескертпе:
Кестенің атауында кестенің негізі мазмұны қысқа және нақты көрсетіледі. Бағандардың атауында - кезең, жіктеу, жолдардың атауында - зерттелетін объектілер, жекелеген бірліктер, оң жақ бөлігінде зерттелетін объектілерді сипаттайтын көрсеткіштер көрсетіледі.
Өлшем бірліктері егер зерттелетін объектілер кестесінің барлық көрсеткіштеріне қатысты болса, кестенің атауында, басқа жағдайларда бағандардың немесе жолдардың атауларында көрсетіледі.
Кестенің жолдары кодтармен немесе шифрлармен белгіленеді. Кестенің деректерге арналған оң бөлігінің бағандары, реттік нөмірлермен нөмірленеді. Зерттелетін бірліктер жолдардың коды немесе шифры орналасатын кестенің сол бөлігінің бағандары «А», «Б» әріптерімен және тағы сол сияқты белгіленеді.
Примечание:
В наименование таблицы кратко и точно отражается основное содержание таблицы. В наименовании граф указываются, период, классификации, наименовании строк – изучаемые объекты, отдельные единицы, в правой части – показатели, характеризующие изучаемые объекты.
Единицы измерения указываются в наименовании таблицы, если относятся ко всем показателям таблицы изучаемых объектов, в других случаях – в наименованиях граф или строк.
Строки таблицы обозначаются кодами или шифрами. Графы правой части таблицы, предназначенные для данных, нумеруются порядковыми номерами. Графы левой части таблицы, в которой находятся изучаемые объекты, код или шифр строк, обозначаются буквами «А», «Б» и так далее.
Типтік мекенжай бөлігі
Типовая адресная часть
Атауы                              Мекенжайы
Наименование _________________________ Адрес ________________________
______________________________________ ______________________________
Телефоны ______________________________________
Электрондық пошта мекенжайы
Адрес электронной почты __________________________
Алғашқы деректерді
жариялауға келісеміз
Согласны на опубликование
первичных данных
Алғашқы деректерді жариялауға келіспейміз
Не согласны на опубликование первичных данных
Орындаушы
Исполнитель _______________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)   телефоны
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Бас бухгалтер __________________________________________ ____________ Главный            тегі, аты және әкесінің аты           қолы
бухгалтер             (бар болған жағдайда)            подпись
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Басшы
Руководитель ___________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты         қолы
(бар болған жағдайда)         подпись
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Интервьюер1_____________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты         қолы
(бар болған жағдайда)           подпись
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Ескертпе:
1Егер статистикалық нысан бланкісі интервьюер толтырған жағдайда мекенжай бөлігінің осы жолы қолданылады.
Жалпымемлекеттік және ведомстволық
статистикалық байқаулар жүргізу үшін
статистикалық нысандарды, оларды
толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
201__ жылғы «__» __________
№ ___ бұйрығына __-қосымша
«Статистикалық нысанның атауы» (коды, статистикалық нысанның индексі, статистикалық байқауды өткізу кезеңділігі) жалпымемлекеттік (ведомстволық) статистикалық байқауының статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
Статистикалық нысанда пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар
Әдіснамалық түсіндірмелер
Арифметикалық-логикалық бақылау
Жалпымемлекеттік және ведомстволық
статистикалық байқаулар жүргізу үшін
статистикалық нысандарды, оларды
толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Жаңа статистикалық нысанды әзірлеуге, қолданыстағыларына өзгерістер және (немесе) толтырулар енгізуге немесе күшін жоюға арналған негіздеме
р/с №
«Статистикалық нысанның атауы» (коды, индексі, статистикалық нысанның кезеңділігі)
1
Негіздеме
2
Байқаудың мақсаты
3
Байқаудың типі
4
Респонденттердің саны
5
Шығыс ақпараттың мерзімі
6
Статистикалық нысанды ұсыну түрі
7
Жарияланымдар
Ескертпе:

При отмене статистической формы строки 2-7 не подлежат заполнению.
Приложение 6
к Правилам утверждения статистических
форм для проведения общегосударственных
и ведомственных статистических наблюдений,
инструкций по их заполнению
Форма
Сравнительная таблица
№ п/п
Структурный элемент
Действующая редакция
Предлагаемая редакция
Обоснование необходимости внесения поправок
«Наименование статистической формы» (код, индекс, периодичность статистической формы)
1

Статистикалық нысанның күші жойылған жағдайда 2 - 7-жолдар толтыруға жатпайды
Жалпымемлекеттік және ведомстволық
статистикалық байқаулар жүргізу үшін
статистикалық нысандарды, оларды
толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту
қағидаларына 6-қосымша
Нысан
Салыстырмалы кесте
р/с №
Құрылымдық элемент
Қолданыстағы редакция
Ұсынылатын редакция
Түзетулер енгізу қажеттілігінің негіздемесі
«Статистикалық нысанның атауы»
(коды, индексі, статистикалық нысанның кезеңділігі)
1.