О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 227 "Об утверждении Правил реализации или использования имущества, арестованного на основании приговора суда по уголовному делу в части конфискации имущества либо на основании решения о передаче имущества государству"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 мая 2016 года № 249. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2016 года № 13837
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 227 «Об утверждении Правил реализации или использования имущества, арестованного на основании приговора суда по уголовному делу в части конфискации имущества либо на основании решения о передаче имущества государству» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10813, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 5 мая 2015 года) следующее изменение:
Правила реализации или использования имущества, арестованного на основании приговора суда по уголовному делу в части конфискации имущества либо на основании решения о передаче имущества государству утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (Утепов Э.К.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) в течение пяти рабочих дней направление в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов
«СОГЛАСОВАН»
Министр юстиции
Республики Казахстан
___________Б. Имашев
2 июня 2016 год
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
___________ К. Бишимбаев
25 мая 2016 год
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 мая 2016 года № 249
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 227
Правила реализации или использования имущества, арестованного
на основании приговора суда по уголовному делу в части
конфискации имущества либо на основании решения о передаче
имущества государству

"Мүлікті тәркілеу бөлігінде қылмыстық іс бойынша сот үкімі негізінде не мүлікті мемлекетке беру туралы шешім негізінде тыйым салынған мүлікті өткізу немесе пайдалану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 227 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 23 мамырдағы № 249 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 27 маусымда № 13837 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мүлікті тәркілеу бөлігінде қылмыстық іс бойынша сот үкімі негізінде не мүлікті мемлекетке беру туралы шешім негізінде тыйым салынған мүлікті өткізу немесе пайдалану қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 227 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10813 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 мамырда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мүлікті тәркілеу бөлігінде қылмыстық іс бойынша сот үкімі негізінде не мүлікті мемлекетке беру туралы шешім негізінде тыйым салынған мүлікті өткізу немесе пайдалану қағидасы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (Э.К. Өтепов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                             Б. Сұлтанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
___________Б. Имашев
2 маусым 2016 жыл
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
___________ Қ. Бишімбаев
25 мамыр 2016 жыл
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2016 жылғы
23 мамырдағы № 249 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2016 жылғы
30 наурыздағы № 227 бұйрығымен
бекітілді
Мүлікті тәркілеу бөлігінде қылмыстық іс бойынша сот үкімі негізінде не мүлікті мемлекетке беру туралы шешім негізінде тыйым салынған мүлікті өткізу немесе пайдалану қағидасы

1. Настоящие Правила реализации или использования имущества, арестованного на основании приговора суда по уголовному делу в части конфискации имущества либо на основании решения о передаче имущества государству (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 75 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей».
Глава 1. Общие положения
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) текущая цена - цена имущества, складывающаяся в ходе торгов;
2) начальная цена - цена, устанавливаемая комиссией на основании отчета об оценке независимого оценщика;
3) аукцион - форма торгов, при которой участники заявляют свои предложения публично, проводимая с использованием веб-портала реестра в электронном формате;
4) аукционный зал - раздел веб-портала реестра, обеспечивающий возможность ввода, хранения и обработки информации, необходимой для проведения аукциона;
5) аукционный номер - номер, присваиваемый участнику для участия на аукционе, при наличии электронной цифровой подписи;
6) субъекты социальных услуг - зарегистрированные в форме государственного юридического лица организации образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, дошкольного и среднего образования, временного пребывания, медико-социальные учреждения (организации);
7) стартовая цена - цена, с которой начинаются торги по имуществу;
8) минимальная цена - цена, ниже которой имущество не может быть реализовано;
9) победитель - участник аукциона, предложивший наиболее высокую цену за имущество и подписавший электронный протокол об итогах аукциона;
10) местные исполнительные органы - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
11) гарантийный взнос - денежная сумма в размере 15 % от начальной цены имущества, вносимая физическим или негосударственным юридическим лицом для участия в торгах, но не более чем 30000-кратного месячного расчетного показателя;
12) комиссия - комиссия, созданная в соответствии с Правилами учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 «Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям»;

1. Осы Мүлікті тәркілеу бөлігінде қылмыстық іс бойынша сот үкімі негізінде не мүлікті мемлекетке беру туралы шешім негізінде тыйым салынған мүлікті өткізу немесе пайдалану қағидасы (бұдан әрі – Қағида) «Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының 75-бабына сәйкес әзірленді.
1-тарау. Жалпы ережелер
2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ағымдағы баға – сату барысында қалыптасатын мүліктің бағасы;
2) алғашқы баға – тәуелсіз бағалаушының есебі негізінде комиссия белгілейтін баға;
3) аукцион – тізілімнің веб-порталын пайдалана отырып, электрондық форматта өткізілетін қатысушылар өздерiнiң ұсыныстарын жария түрде мәлiмдейтiн сауда-саттық нысаны;
4) аукцион залы – аукционды өткізу үшін қажетті ақпаратты енгізу, сақтау және өңдеу мүмкіндігін қамтамасыз ететін тізілім веб-порталының бөлімі;
5) аукцион нөмірі – қатысушыға электрондық цифрлық қолтаңбасы болған кезде аукционға қатысу үшін берілетін нөмір;
6) әлеуметтік қызметтердің субъектілері – мемлекеттік заңды тұлға нысанында тіркелген, жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға білім беру, мектепке дейінгі және орта білім беру, уақытша болу ұйымдары, медициналық-әлеуметтік мекемелер (ұйымдар);
7) бастапқы баға – мүлік бойынша сауда-саттық басталатын баға;
8) ең төменгі баға – мүлікті одан төменге сатуға болмайтын баға;
9) жеңiмпаз – мүлік үшiн неғұрлым жоғары баға ұсынған және аукцион қорытындылары туралы электрондық хаттамаға қол қойған аукционға қатысушы;
10) жергілікті атқарушы органдар - облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;
11) кепілдік жарна – сауда-саттыққа қатысу үшін мүліктің алғашқы бағасының 15 %-ы мөлшерінде, бірақ 30000 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен аспайтын жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлға енгізетін ақшалай сома;
12) комиссия – «Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысымен бекітілген Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (айналдырылуы тиіс) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдалану ережесіне сәйкес құрылған комиссия;

13) комиссионное поручение - неотъемлемая часть договора о государственных закупках (комиссии), в котором указывается имущество и его стоимость, подлежащая перечислению в соответствующий бюджет, а также сумма, вносимая торговой организацией на счет продавца в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по комиссионному поручению;
14) участник торгов - физическое или негосударственное юридическое лицо, зарегистрированное в установленном настоящими Правилами порядке для участия в аукционе;
15) государственные юридические лица - государственные предприятия и государственные учреждения;
16) Единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор) – юридическое лицо, определенное постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 «Об определении единого оператора в сфере учета государственного имущества»;
17) договор о государственных закупках (комиссии) – гражданско-правовой договор, заключенный посредством веб-портала государственных закупок между заказчиком и поставщиком, удостоверенный электронными цифровыми подписями, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
18) имущество - имущество, обращенное (поступившее) в собственность государства по отдельным основаниям;
19) цена продажи - окончательная цена реализации имущества;
20) продавец - уполномоченный орган либо местные исполнительные органы;
21) покупатель - физические или негосударственные юридические лица, приобретающие имущество в процессе реализации;
22) торги - способ реализации имущества в форме аукциона;
23) метод торгов на повышение цены - метод торгов, при котором стартовая цена повышается с заранее объявленным шагом;
24) метод торгов на понижение цены - метод торгов, при котором стартовая цена понижается с объявленным шагом;
25) торговые организации - индивидуальный предприниматель или негосударственное юридическое лицо либо их объединения, осуществляющее подготовку и продажу имущества на основании договора о государственных закупках (комиссии) и привлекаемое в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, для совершения одной или нескольких сделок за вознаграждение;
26) уполномоченный орган соответствующей отрасли - центральный исполнительный орган или ведомство центрального исполнительного органа, определенные Правительством Республики Казахстан, согласно подпункту 13) пункта 1 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» и осуществляющие руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления и обладающие правами в отношении республиканского имущества;

13) комиссиялық тапсырма – мүлік және тиісті бюджетке аударылуы тиіс оның құны көрсетілетін мемлекеттік сатып алу туралы шарттың (комиссияның) бір бөлігі, сондай-ақ комиссиялық тапсырма бойынша міндеттемелердің орындалуын қаржылай қамтамасыз ету ретінде сатушы шотына сауда ұйымы енгізетін сома;
14) сауда-саттыққа қатысушы – аукционға қатысу үшiн осы Қағидада белгiленген тәртiппен тiркелген жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлға;
15) мемлекеттік заңды тұлғалар – мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекеттік мекемелер;
16) Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор – «Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторды айқындау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысымен айқындалған заңды тұлға;
17) мемлекеттік сатып алу туралы шарт (комиссия) – Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес электрондық сандық қолтаңбалармен расталған тапсырысшылар мен жеткізушілер арасындағы мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы жасалған азаматтық-құқықтық шарт;
18) мүлік – жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік;
19) сату бағасы – мүлікті өткізудің түпкілікті бағасы;
20) сатушы – уәкілетті орган не болмаса жергілікті атқарушы органдар;
21) сатып алушы – өткізу процесінде мүлікті сатып алатын жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлғалар;
22) сауда-саттық – аукцион нысанында мүлікті сату тәсілі;
23) сауда-саттықтың бағаны көтеру әдісі – бастапқы бағасы алдын ала жарияланған қадаммен арттырылатын сауда-саттық әдiсi;
24) сауда-саттықтың бағаны төмендету әдісі – бастапқы бағасы алдын ала жарияланған қадаммен төмендетiлетiн сауда-саттық әдiсi;
25) сауда ұйымдары – мемлекеттік сатып алу туралы шарт (комиссия) негізінде және сыйақы үшін бір немесе бірнеше мәміле жасау үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасымен айқындалған тәртіппен тартылатын мүлікті дайындауды және сатуды жүзеге асыратын жеке кәсіпкер немесе мемлекеттік емес заңды тұлға не болмаса олардың бірлестіктері;
26) тиісті саланың уәкілетті органы – «Мемлекеттік мүлік туралы» 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 1-тармағының 13) тармақшасына сәйкес мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыратын және республикалық мүлікке қатысты құқықтарға ие Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған орталық атқарушы орган немесе орталық атқарушы органның ведомствосы;

27) веб-портал реестра - интернет-ресурс реестра государственного имущества (далее - реестр), размещенный в сети Интернет по адресу: www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к электронной базе данных по учету и реализации имущества;
28) уполномоченный орган - Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальные подразделения;
29) организатор - продавец, либо юридическое или физическое лицо, организующее подготовку и продажу имущества на торгах, привлекаемое в порядке, определенном законодательством о государственных закупках;
30) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
31) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Оценка имущества для дальнейшего использования, в том числе реализации или передачи, производится в порядке, определенным Правилами учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 «Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям».
Уполномоченный орган или местный исполнительный орган проводит оценку имущества после принятия имущества на учет.
В течение пяти рабочих дней со дня получения отчетов об оценке имущества уполномоченный орган или местный исполнительный орган обеспечивает внесение в реестр данных по имуществу.
Глава 2. Дальнейшее использование имущества
4. Решение о дальнейшем использовании имущества принимается комиссией.
Имущество, включаемое в реестр, до его продажи подлежит предложению государственным юридическим лицам, в том числе субъектам социальных услуг, посредством веб-портала, для передачи на их баланс, за исключением имущества, подлежащего уничтожению.
До предложения государственным юридическим лицам, уполномоченный орган или местный исполнительный орган обеспечивает включение в реестр электронных копий следующих документов:
1) отчет об оценке стоимости имущества;
2) фотографии по каждому виду имущества, включаемых отдельными файлами, а для недвижимого имущества и транспортного средства не менее пяти фотографий, сделанных с разных ракурсов.

27) тізілімнің веб-порталы – www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша Интернет желісінде орналастырылған, Мүлікті есепке алу және сату жөніндегі электрондық дерекқорға бірыңғай қол жеткізу нүктесін ұсынатын интернет-ресурс (бұдан әрі – тізілім);
28) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті және оның аумақтық бөлімшелері;
29) ұйымдастырушы – мемлекеттік сатып алу туралы заңнамада айқындалған тәртіппен тартылатын, сауда-саттыққа мүлікті дайындауды және және сатуды ұйымдастыратын сатушы не болмаса заңды немесе жеке тұлға;
30) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
31) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
3. Мүлікті одан әрі пайдалану, оның ішінде өткізу немесе беру үшін бағалау «Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысымен бекітілген Жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (айналдырылуы тиіс) мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрi пайдалану ережесiнде айқындалған тәртіппен жүргізіледі.
Уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган мүлікті есепке қабылдағаннан кейін мүлікке бағалау жүргізеді.
Уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган мүлікті бағалау туралы есептерді алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мүлік жөніндегі деректерді тізілімге енгізуді қамтамасыз етеді.
2-тарау. Мүлікті одан әрі пайдалану
4. Мүлікті одан әрі пайдалану туралы шешімді комиссия қабылдайды.
Жойылуға жататын мүлікті қоспағанда тізілімге енгізілетін мүлік оны сатуға дейін веб-портал арқылы мемлекеттік заңды тұлғаларға, оның ішінде әлеуметтік қызметтердің субъектілеріне олардың теңгеріміне беру үшін ұсынылуы тиіс.
Мемлекеттік заңды тұлғаларға ұсынғанға дейін уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган тізілімге мынадай құжаттардың:
1) мүліктің құнын бағалау туралы есептің;
2) жекелеген файлдармен енгізілетін мүліктің әрбір түрі бойынша суреттердің, ал жылжымайтын мүлік пен көлік құралы үшін әртүрлі жағынан түсірілген кемінде бес суреттің электрондық көшірмелерін тізілімге енгізуді қамтамасыз етеді.

5. Передача имущества и закрепление его на балансе государственных юридических лиц осуществляется в случае экономической целесообразности.
Основными критериями экономической целесообразности и возможности целевого использования имущества при его закреплении за государственными юридическими лицами являются:
1) определение потребности в передаваемом имуществе у государственных юридических лиц в пределах установленных нормативов и лимитов положенности имущества, предусмотренных законодательством Республики Казахстан (для автотранспортных средств и недвижимого имущества);
2) целевое использование имущества и наличие производственной необходимости у государственных юридических лиц;
3) финансовая обеспеченность по содержанию и эксплуатации принимаемого имущества.
6. Передача имущества и его закрепление на балансе государственных юридических лиц осуществляется на основании их электронного заявления (далее - заявление), регистрируемого на веб-портале реестра с указанием наименования имущества, необходимого количества, а также обоснования необходимости передачи имущества с приложением электронной (сканированной) копии заключения уполномоченного органа соответствующей отрасли (местного исполнительного органа) о необходимости передачи имущества, подписанного руководителем уполномоченного органа соответствующей отрасли (местного исполнительного органа) либо лицом его замещающим.
В заключении уполномоченного органа соответствующей отрасли (местного исполнительного органа) указываются установленные пунктом 5 настоящих Правил критерии экономической целесообразности и необходимости в целевом использовании имущества, а также государственное юридическое лицо, за которыми предполагается закрепление указанного имущества.
7. Передача имущества и его закрепление на балансе государственных юридических лиц осуществляется в следующем порядке:
1) уполномоченный орган или местный исполнительный орган в течение пяти рабочих дней со дня получения отчета об оценке стоимости имущества публикует на веб-портале реестра извещение об имуществе, предлагаемом для передачи государственным юридическим лицам, а также о дате и времени окончания приема заявлений. Извещение публикуется не менее чем за пятнадцать календарных дней до даты вскрытия заявлений;
2) государственные юридические лица регистрируют заявления на веб-портале реестра со дня размещения извещения на веб-портале реестра;
3) вскрытие заявлений производится посредством веб-портала реестра автоматически по наступлению даты и времени окончания приема заявлений, указанных в извещении;

5. Мүлікті беру және оны мемлекеттік заңды тұлғалар теңгерімінде бекіту экономикалық орындылығы жағдайында жүзеге асырылады.
Мүлікті мемлекеттік заңды тұлғаларға бекіту кезінде экономикалық орындылығының және оны нысаналы пайдалану мүмкіндігінің негізгі өлшемдері:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мүліктің тиесілігінің белгіленген нормативтері мен лимиттері (автокөлік құралдары мен жылжымайтын мүлік үшін) шегінде мемлекеттік органдардағы берілетін мүлікке қажеттілікті айқындау;
2) мүліктің нысаналы пайдаланылуы және мемлекеттік заңды тұлғаларда өндірістік қажеттіліктің болуы;
3) қабылданатын мүлікті ұстау және пайдалану бойынша қаржылық қамтамасыз етілуі болып табылады.
6. Мүлікті мемлекеттік заңды тұлғалардың теңгеріміне беру және оны бекіту мүліктің атауын, қажетті санын, сондай-ақ тиісті саланың уәкілетті органының (жергілікті атқарушы органның) басшысы не болмаса оны алмастырушы тұлға қол қойған мүлікті беру қажеттілігі туралы тиісті саланың уәкілетті органының (жергілікті атқарушы органның) қорытындысының электронды (сканерленген) көшірмесін қоса бере отырып, мүлікті беру қажеттілігінің негіздемесін көрсете отырып тізілімнің веб-порталында тіркелетін мемлекеттік заңды тұлғалардың электрондық өтініші (бұдан әрі – өтініш) негізінде жүзеге асырылады.
Тиісті саланың уәкілетті органының (жергілікті атқарушы органның) қорытындысында осы Қағиданың 5-тармағында белгіленген экономикалық орындылығы өлшемдері және мүлікті нысаналы пайдалану қажеттілігі, сондай-ақ көрсетілген мүліктің бекітілуі болжамдалған мемлекеттік заңды тұлға көрсетіледі.
7. Мүлікті беру және оны мемлекеттік заңды тұлғалардың теңгеріміне бекіту мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган мүлікті есепке қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде тізілімнің веб-порталында мемлекеттік заңды тұлғаларға беру үшін ұсынылатын мүлік туралы, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардан өтініштерді қабылдаудың аяқталу күні мен уақыты туралы хабарламаны жариялайды. Хабарлама өтініштерді ашу күніне дейін кемінде күнтізбелік он бес күн ішінде жарияланады;
2) мемлекеттік заңды тұлғалар тізілімнің веб-порталында хабарламаны орналастыру күнінен бастап тізілімнің веб-порталында өтінішті тіркейді;
3) Өтініштерді ашу хабарламада көрсетілген өтініштерді қабылдау күні және аяқталу уақыты басталғаннан кейін автоматты түрде тізілімнің веб-порталы арқылы жүргізіледі;

4) заявления и документы, приложенные к ней, рассматриваются комиссией в день вскрытия заявлений на соответствие их критериям, установленным пунктом 5 настоящих Правил;
5) по результатам рассмотрения комиссией заявлений секретарь комиссии формирует на веб-портале протокол о результатах рассмотрения заявлений и подписывает его после процедуры голосования членами комиссии. В случае отсутствия возможности голосования членом комиссии, секретарем комиссии в данном протоколе делается соответствующая отметка;
6) решение комиссии о результатах рассмотрения заявлений принимается в день вскрытия заявлений путем голосования по каждому заявлению и автоматически публикуется на веб-портале реестра со времени подписания с использованием ЭЦП секретарем комиссии протокола, с автоматическим уведомлением по электронной почте всех государственных юридических лиц, подавших заявления.
При наличии нескольких заявлений от государственных юридических лиц, претендующих на получение имущества, приоритетом пользуется государственное юридическое лицо, подавшее заявление первым.
Если после удовлетворения потребностей государственного юридического лица, подавшего заявление первым, остаются излишки имущества, то уполномоченным органом по государственному имуществу оно предлагаются последующим заявителям;
7) акт приема-передачи имущества подписывается принимающей стороной в течение десяти календарных дней с даты подписания протокола о результатах рассмотрения заявлений.
В случае не подписания акта приема-передачи принимающей стороной, уполномоченный орган или местный исполнительный орган передает имущество и закрепляет его на балансе следующих заявителей, а в случае их отсутствия выставляет имущество на торги;
8) в течение пяти календарных дней с даты подписания акта приема-передачи имущества, уполномоченным органом или местным исполнительным органом осуществляется включение в реестр сведений о передаче имущества в состав республиканского или коммунального имущества.
8. В случае непредставления государственными юридическими лицами заявлений либо экономической нецелесообразности передачи имущества в государственную собственность, имущество выставляется на торги.
Глава 3. Реализация имущества через торговые организации
на основании договора о государственных закупках
(комиссии) и на торгах
9. Реализация имущества осуществляется в следующем порядке:
1) через торговые организации на основании договора о государственных закупках (комиссии) реализуются:
продовольственные товары с ограниченным сроком годности (хранения);
промышленные товары, бывшие в употреблении (кроме транспортных средств, антикварных изделий и товаров);

4) өтініштерді және оған қоса берілетін құжаттарды осы Қағиданың 5-тармағында белгіленген өлшемдерге сәйкестігіне өтініштерді ашу күнінде комиссия қарайды;
5) комиссияның өтініштерді қарау нәтижелері бойынша комиссия хатшысы тізілімнің веб-порталында өтініштерді қарау нәтижелері туралы хаттаманы қалыптастырады және комиссия мүшелері дауыс беру рәсімінен кейін оған қол қояды. Комиссия мүшесінің дауыс беру мүмкіндігі болмаған жағдайда комиссия хатшысы осы хаттамаға тиісті белгіні қояды;
6) өтініштерді қарау нәтижелері туралы комиссия шешімі әрбір өтініш бойынша дауыс беру арқылы өтініштерді ашу күнінде қабылданады және өтініштер берген барлық мемлекеттік заңды тұлғалардың электрондық почтасына автоматты хабарлаумен комиссия хатшысы ЭЦҚ пайдалана отырып, хаттамаға қол қою уақытынан бастап тізілімнің веб-порталында жарияланады.
Мүлікті алуға ниет білдірген мемлекеттік заңды тұлғалардан бірнеше өтінім болған жағдайда бірінші өтініш берген мемлекеттік заңды тұлға басымдыққа ие болады.
Егер өтінішті бірінші болып берген мемлекеттік заңды тұлға қажеттіліктері қанағаттандырылғаннан кейін қалған мүлік артық болып қалса, онда мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган оларды келесі өтініш берушілерге ұсынады.
7) қабылдаушы тарап мүлікті қабылдап алу-беру актісіне өтініштерді қарау нәтижелері турады хаттамаға қол қойған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қол қояды.
Қабылдаушы тарап мүлікті қабылдап алу-беру актісіне қол қоймаған жағдайда уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган мүлікті береді және келесі өтініш иелерінің теңгеріміне бекітеді, ал ондайлар болмаған жағдайда мүлікті сауда-саттыққа шығарады;
8) мүлікті қабылдап алу-беру актісіне қол қойған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган тізілімге мүлікті республикалық немесе коммуналдық мүлік құрамына беру туралы мәліметтерді енгізуді жүзеге асырады.
8. Мемлекеттік заңды тұлғалар өтініштерді бермеген жағдайда не болмаса мүлікті мемлекеттік меншікке берудің экономикалық орынсыздығы жағдайында мүлік сауда-саттыққа қойылады.
3-тарау. Мүлікті мемлекеттік сатып алу туралы шарттың (комиссия) негiзiнде сауда ұйымдары арқылы және сауда-саттықта өткізу
9. Мүлікті сату мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) мемлекеттік сатып алу туралы шарт (комиссия) негізінде сауда ұйымдары арқылы:
жарамдылық (сақтау) мерзiмi шектелген азық-түлiк тауарлары;
бұрын пайдалануда болған өнеркәсiп тауарлары (көлiк құралдарынан, антикварлық бұйымдар мен тауарлардан басқа) өткізіледі;

2) на торгах на фондовой бирже реализуются ценные бумаги;
3) на аукционах реализуется иное имущество, не указанное в подпункте 1) настоящего пункта.
Реализация доли участия в уставных капиталах товариществ с ограниченной ответственностью производится с соблюдением требований, установленных законом Республики Казахстан от 22 апреля 1998 года «О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью» и иными законами Республики Казахстан.
При реализации доли участия государства в уставных капиталах товариществ с ограниченной ответственностью участники товарищества с ограниченной ответственностью пользуются преимущественным перед третьими лицами правом покупки доли участника или ее части при ее продаже кем-либо из участников, за исключением случаев, предусмотренных законодательными актами.
В случае отказа участника(ов) товарищества с ограниченной ответственностью от преимущественного права покупки, доля в товариществе с ограниченной ответственностью реализуется на аукционе.
10. Определение торговой организации для заключения с ней договора о государственных закупках (комиссии), осуществляется продавцом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
11. Реализация имущества по договору о государственных закупках (комиссии) осуществляется торговой организацией путем выставления имущества на открытую продажу с обеспечением возможности его приобретения неопределенным кругом лиц.
12. Передача имущества для реализации через торговые организации в соответствии с договором о государственных закупках (комиссии) осуществляется на основании комиссионного поручения, акта приема-передачи и документа, подтверждающего денежное обеспечение исполнения комиссионного поручения в размере пятнадцати процентов от стоимости полученного для реализации имущества (платежное поручение или банковская гарантия).
К акту приема-передачи прилагается опись передаваемого имущества с указанием суммы, подлежащей перечислению в соответствующий бюджет.
13. Средства от реализованного имущества, указанного в комиссионном поручении, в течение трех месяцев с даты получения комиссионного поручения подлежат перечислению торговой организацией в доход соответствующего бюджета.
Реквизиты для перечисления денег указываются в договоре о государственных закупках (комиссии).
14. В случае, если по истечении трех месяцев осталось нереализованное имущество, то его стоимость понижается на пятьдесят процентов, о чем подписывается соответствующее дополнение к акту приема-передачи с указанием суммы, подлежащей перечислению в соответствующий бюджет.
Реализация оставшегося имущества осуществляется торговой организацией в течение трех месяцев, по истечении которых торговая организация перечисляет сумму в соответствующий бюджет вне зависимости от его фактической реализации.
Имущество, принятое торговой организацией от продавца по акту приема-передачи, возврату не подлежит.
В случае расторжения договора о государственных закупках (комиссии) по инициативе торговой организации сумма полученного на реализацию имущества, указанная в комиссионных поручениях, подлежит оплате продавцу.

2) қор биржасындағы сауда-саттықта бағалы қағаздар өткізіледі;
3) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілмеген өзге де мүлік аукциондарда өткізіледі.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталдарындағы қатысу үлестерін сату «Жауапкершілігі шектеулі және қосымша серіктестіктер туралы» 1998 жылғы 22 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңында және Қазақстан Республикасының өзге заңдарында белгіленген талаптарды сақтай отырып жүргізіледі.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталындағы мемлекеттің қатысу үлесін сату кезінде жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысушылар заңнамалық актілерде көзделген жағдайларды қоспағанда, қатысушылардың бірі қатысу үлесін немесе оның бір бөлігін сатқан кезде оны сатып алуда үшінші тұлғалардың алдында артықшылық құқықты пайдаланады.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысушы (қатысушылар) үлесті сатып алуда артықшылық құқықтан бас тартқан жағдайда, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктегі үлес аукционда сатылады.
10. Сауда ұйымымен мемлекеттік сатып алу туралы шартты (комиссияны) жасау үшін оны анықтауды сатушы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырады.
11. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт (комиссия) бойынша мүлікті сатуды оны белгісіз тұлғалар тобының сатып алу мүмкіндігін қамтамасыз ете отырып, мүлікті ашық сатуға қою арқылы сауда ұйымы жүзеге асырады.
12. Мемлекеттік сатып алу туралы шартқа (комиссия) сәйкес сауда ұйымы арқылы мүлікті сату үшін беру комиссиялық тапсырма, қабылдап алу-беру актісі және мүлікті сату үшін алынған құннан он бес пайыз мөлшеріндегі комиссиялық тапсырманы орындауды ақшалай қамтамасыз етуді растайтын құжат (төлем тапсырмасы немесе банктік кепілдік) негізінде жүзеге асырылады.
Қабылдап алу-беру актісіне тиісті бюджетке аударылуы тиіс соманы көрсете отырып, берілетін мүліктің тізбесі қоса беріледі.
13. Комиссиялық тапсырмада көрсетілген мүлікті өткізуден алынған қаражатты комиссиялық тапсырманы алған күннен бастап үш ай ішінде сауда ұйымы тиісті бюджет кірісіне аударуы тиіс.
Ақшаны аудару үшін деректемелер мемлекеттік сатып алу туралы шартта (комиссия) көрсетіледі.
14. Егер үш ай өткеннен кейін сатылмаған мүлік қалса, оның құны елу пайызға төмендетіледі, бұл туралы тиісті бюджетке аударылуы тиіс соманы көрсете отырып, қабылдап алу-беру актісіне тиісті қосымшаға қол қойылады.
Қалған мүлікті сатуды сауда ұйымы үш ай ішінде жүзеге асырады, ол аяқталғаннан кейін оны нақты сатқанына қарамастан сауда ұйымы тиісті бюджетке соманы аударады.
Сауда ұйымы сатушыдан қабылдап алу-беру актісі бойынша қабылдаған мүлік қайтарылмайды.
Сауда ұйымының бастамасы бойынша мемлекеттік сатып алу туралы шарт (комиссия) бұзылған жағдайда комиссиялық тапсырмаларда көрсетілген мүлікті сатуға алынған сома сатушыға төленуі тиіс.

15. Отношения между продавцом и торговой организацией, возникающие в рамках комиссионных поручений, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, регулируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. Для реализации имущества на торгах:
1) производится сбор материалов по имуществу;
2) определяются начальная, стартовая и минимальная цены имущества на основании отчета об оценке стоимости имущества, представленного оценщиком;
3) определяются методы торгов;
4) устанавливаются сроки проведения торгов;
5) публикуется извещение о проведении торгов;
6) принимаются гарантийные взносы;
7) производится регистрация участников;
8) осуществляется подготовка проекта договора купли-продажи.
17. Комиссия осуществляет следующие функции:
1) самостоятельно разрабатывает регламент своей работы;
2) рассматривает заявления государственных юридических лиц и документы, приложенные к ним и принимает соответствующее решение;
3) принимает решение об условиях, форме и методах торгов по каждому имуществу;
4) принимает решение о реализации имущества в виде ценных бумаг на фондовой бирже, функционирующей на территории Республики Казахстан или иностранных государств;
5) принимает решение об установлении начальной цены имущества на основании отчета об оценке стоимости имущества, представленного оценщиком;
6) принимает решение о целесообразности дальнейшего выставления имущества на торги;
7) принимает решение о сроках и длительности выставления акций на биржевые торги, предельных сроках реализации и дате снятия с биржевых торгов.
18. Функциями продавца являются:
1) обеспечение проведения оценки имущества в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности, с привлечением независимых оценщиков;
2) осуществление подготовки имущества к торгам;
3) установление сроков проведения торгов;
4) обеспечение проведения торгов;
5) определение начальной, стартовой и минимальной цен имущества, суммы гарантийного взноса;
6) обеспечение реализации ценных бумаг, обращенных в собственность государства, на фондовой бирже, функционирующей на территории Республики Казахстан или иностранных государств (далее - фондовые биржи);
7) определение метода торгов, в том числе проведения биржевых торгов по рекомендации брокерской компании при реализации ценных бумаг, обращенных в собственность государства, на фондовых биржах;
8) определение сроков и длительности выставления акций на биржевые торги, предельных сроков реализации и даты снятия с биржевых торгов на основании решения комиссии;
9) принятие решения о снятии имущества с торгов;

15. Сатушы мен сауда ұйымы арасында осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша комиссиялық тапсырмалар шеңберінде туындайтын қатынастар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес реттеледі.
16. Мүлікті сауда-саттықта сату үшін:
1) мүлік бойынша материалдарды жинау жүргiзiледi;
2) бағалаушы ұсынған мүліктің құнын бағалау туралы есеп негізінде мүліктің алғашқы, бастапқы және ең төменгі бағалары айқындалады;
3) сауда-саттық әдiстерi айқындалады;
4) сауда-саттықты өткізу мерзiмі белгiленедi;
5) сауда-саттықты өткiзу туралы хабарлама жарияланады;
6) кепiлдiк жарналар қабылданады;
7) қатысушыларды тiркеу жүргiзiледi;
8) сатып алу-сату шартының жобасын дайындау жүзеге асырылады.
17. Комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) өз жұмысының регламентiн дербес әзiрлейдi;
2) мемлекеттік заңды тұлғалардың өтініштері мен оларға қоса берілген құжаттарды қарайды және тиісті шешім қабылдайды;
3) әрбір мүлік бойынша сауда-саттық шарты, нысаны мен әдістері туралы шешім қабылдайды;
4) Қазақстан Республикасының немесе шет мемлекеттердің аумағында жұмыс істейтін қор биржаларында мемлекетке тиесілі бағалы қағаздарды сату туралы шешім қабылдайды;
5) бағалаушы ұсынған мүлік құнын бағалау туралы есеп негізінде мүліктің алғашқы бағасын белгілеу туралы шешім қабылдайды;
6) мүлікті сауда-саттыққа одан әрі қою орындылығы туралы шешім қабылдайды;
7) биржалық сауда-саттыққа акцияларды қою мерзімі мен ұзақтығы, сатудың шекті мерзімі мен биржалық сауда-саттықтан алу күні туралы шешім қабылдайды.
18. Сатушының функциялары:
1) тәуелсіз бағалаушыларды тарта отырып, Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес мүліктің құнына бағалау жүргізуді қамтамасыз ету;
2) мүлікті сауда-саттыққа дайындауды жүзеге асыру;
3) сауда-саттық өткізу мерзiмiн белгiлеу;
4) сауда-саттық өткізуді қамтамасыз ету;
5) мүліктің алғашқы, бастапқы және ең төменгі бағаларын, кепілдік жарна сомасын айқындау;
6) Қазақстан Республикасының немесе шет мемлекеттердің аумағында жұмыс істейтін қор биржаларында (бұдан әрі – қор биржалары) мемлекет меншігіне айналдырылған бағалы қағаздарды сатуды қамтамасыз ету;
7) сауда-саттық әдісін анықтау, оның ішінде қор биржаларында мемлекет меншігіне айналдырылған бағалы қағаздарды сату кезінде брокерлік компанияның ұсынымдары бойынша биржалық сауда-саттықты жүргізу;
8) комиссия шешімінің негізінде биржалық сауда-саттыққа акцияларды қою мерзімі мен ұзақтығын, сатудың шекті мерзімдері мен биржалық сауда-саттықтан алу күнін анықтау;
9) мүлікті сауда-саттықтан алу туралы шешім қабылдау;

10) осуществление контроля за ходом организации и проведения торгов;
11) заключение договоров купли-продажи с победителями торгов;
12) осуществление расчетов с покупателями, организаторами, торговыми организациями;
13) установление требований для торговых организаций;
14) проведение других мероприятий, необходимых для реализации имущества.
19. Извещение о проведении торгов публикуется не менее чем за пятнадцать календарных дней до их проведения на веб-портале реестра на казахском и русском языках.
Извещение о проведении торгов содержит следующие сведения:
1) дату и время проведения торгов;
2) метод торгов;
3) сведения об имуществе (количество и основные его характеристики);
4) сведения об отсутствии ограничений и обременений (арестов на имущество, наложенных судебными исполнителями и другими);
5) стартовую, а при проведении аукциона методом понижения цены минимальную цены имущества, выставляемого на аукцион;
6) размер гарантийного взноса и банковские реквизиты для перечисления гарантийного взноса;
7) сроки приема заявок;
8) порядок проведения торгов, в том числе об оформлении участия в торгах, условиях определения победителя торгов;
9) телефоны и место нахождения организатора торгов;
10) дополнительную информацию по решению продавца.
20. Извещение о продаже ценных бумаг, обращенных в собственность государства, на фондовых биржах содержит следующие сведения:
1) дату и время начала биржевых торгов;
2) место проведения биржевых торгов;
3) наименование эмитента ценных бумаг;
4) сведения об эмитенте;
5) количество реализуемых ценных бумаг;
6) телефоны и место нахождения организатора биржевых торгов;
7) дополнительную информацию по решению продавца.
21. До публикации извещения о проведении торгов продавец обеспечивает включение в реестр электронных копии следующих документов:
1) отчет об оценке стоимости имущества;
2) фотографии по каждому виду имущества, включаемых отдельными файлами, а для недвижимого имущества и транспортного средства не менее пяти фотографий, сделанных с разных ракурсов.
22. Единый оператор в течение одного рабочего дня с момента внесения продавцом в базу данных сведений и документов, указанных в пунктах 19 и 21 настоящих Правил, обеспечивает публикацию извещения на веб-портале реестра без ошибок и в соответствии с требованиями, установленными настоящими Правилами.
Единый оператор оказывает консультационную помощь пользователям веб-портала реестра, в том числе через территориальные подразделения, расположенные в областных центрах и городах республиканского значения.

10) сауда-саттықты ұйымдастыру және жүргізу барысына бақылауды жүзеге асыру;
11) аукцион жеңімпаздарымен сатып алу-сату шарттарын жасасу;
12) сатып алушылармен, ұйымдастырушылармен, сауда ұйымдарымен есептесуді жүзеге асыру;
13) сауда ұйымдары үшін талаптарды белгілеу;
14) мүлікті сату үшін қажетті басқа да іс-шараларды жүргізу болып табылады.
19. Сауда-саттық өткiзiлетiндiгi туралы хабарлама ол өткiзiлгенге дейiн кемiнде күнтізбелік он бес күн бұрын қазақ және орыс тiлдерiнде тізілімнің веб-порталында жарияланады.
Сауда-саттық өткізу туралы хабарлама мынадай мәліметтерді:
1) сауда-саттықтың өткiзiлетiн күнiн және уақытын;
2) сауда-саттықтың әдiсiн;
3) мүлік туралы мәлiметтерді (оның саны мен негізгі сипаттамалары);
4) шектеулер мен ауыртпалықтардың (сот орындаушылары және басқалар салған мүлікке тыйым салулар) жоқ екендігі туралы мәліметтерді;
5) бастапқы, ал бағаны төмендету әдiсiн қолдана отырып аукцион өткiзiлген кезде аукционға қойылатын мүліктің ең төменгі бағасын;
6) кепiлдiк жарнаның сомасын аудару үшін кепiлдiк жарнаның мөлшерi мен банктiк деректемелердi;
7) өтiнiмдердi қабылдау мерзімін;
8) сауда-саттықты өткiзу, оның ішінде сауда-саттыққа қатысуды ресімдеу, сауда-саттық жеңімпазын анықтау шарттары туралы тәртіпті;
9) сауда-саттықты ұйымдастырушының телефоны мен орналасқан жерiн;
10) сатушының шешiмi бойынша қосымша ақпаратты қамтуы тиiс.
20. Қор биржаларында мемлекет меншігіне айналдырылған бағалы қағаздарды сату туралы хабарлама мынадай мәліметтерді:
1) биржалық сауда-саттықтың басталатын күнi мен уақытын;
2) биржалық сауда-саттықтың өткізілетін орнын;
3) бағалы қағаздар эмитентінің атауын;
4) эмитент туралы мәліметтерді;
5) сатылатын бағалы қағаздардың санын;
6) биржалық сауда-саттықты ұйымдастырушының телефоны мен орналасқан жерiн;
7) сатушының шешiмi бойынша қосымша ақпаратты қамтиды.
21. Сауда-саттықты өткізу туралы хабарлама жарияланғанға дейiн сатушы тізілімге мынадай құжаттардың:
1) мүліктің құнын бағалау туралы есептің;
2) жекелеген файлдармен енгізілетін мүліктің әрбір түрі бойынша суреттердің, ал жылжымайтын мүлік пен көлік құралы үшін әртүрлі жағынан түсірілген кемінде бес суреттің электрондық көшірмелерін тізілімге енгізуді қамтамасыз етеді.
22. Бірыңғай оператор осы Қағиданың 19 және 21-тармақтарында көрсетілген мәліметтер мен құжаттардың деректер қорына сатушы енгізген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде тізілімнің веб-порталына хабарламаны қатесіз және осы Қағидада белгіленген талаптарға сәйкес жариялауды қамтамасыз етеді.
Бірыңғай оператор тізілімнің веб-порталын пайдаланушыларға, оның ішінде облыс орталықтарында және республикалық маңызы бар қалаларда орналасқан аумақтық бөлімшелер арқылы консультациялық көмек көрсетеді.

23. После публикации извещения, продавец обеспечивает свободный доступ к осмотру имущества желающим приобрести, а также к информации об имуществе посредством веб-портала реестра.
24. Извещение о снятии объекта с торгов публикуется не менее чем за три рабочих дня до их проведения на веб-портале реестра на казахском и русском языках.
Извещение о снятии ценных бумаг, обращенных в собственность государства, с торгов на фондовых биржах, публикуется не менее чем за три рабочих дня до их проведения в периодических печатных изданиях и на веб-портале реестра на казахском и русском языках.
25. Для подачи заявки на участие в торгах (далее - заявка) участники вносят гарантийный взнос на реквизиты единого оператора в форме и порядке, установленном в извещении, и в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Гарантийный взнос вносится участником либо от его имени любым другим физическим или юридическим лицом.
26. Гарантийный взнос участника, победившего на торгах и заключившего договор купли-продажи, относится в счет причитающихся платежей по договору купли-продажи.
27. Гарантийный взнос не возвращается продавцом:
1) победителю - в случае не подписания протокола о результатах торгов либо договора купли-продажи;
2) покупателю - в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения обязательств по договору купли-продажи.
Во всех остальных случаях гарантийные взносы возвращаются в срок не позднее трех рабочих дней со дня подачи участником заявления единому оператору.
Гарантийные взносы возвращаются на реквизиты, указываемые участником торгов, физическим или негосударственным юридическим лицом в заявлении о возврате гарантийного взноса.
28. Регистрация участников торгов производится со дня публикации извещения о проведении торгов и заканчивается за два часа до начала торгов, по истечении которых поданные участниками заявки не отзываются.
29. Для участия в торгах необходимо предварительно зарегистрироваться на веб-портале реестра с указанием:
1) для физических лиц: индивидуального идентификационного номера (далее - ИИН), фамилии, имени и отчества (при его наличии);
2) для юридических лиц: бизнес-идентификационного номера (далее - БИН), полного наименования, фамилии, имени и отчества (при его наличии) первого руководителя;
3) реквизитов расчетного счета в банке второго уровня для возврата гарантийного взноса;
4) контактных данных (почтовый адрес, телефон, факс, e-mail).
При изменении вышеуказанных данных участник в течение одного рабочего дня изменяет данные, внесенные на веб-портале реестра.

23. Хабарлама жарияланғаннан кейiн сатушы тізілімнің веб-порталы арқылы сатып алуға ниет бiлдiрушiлердің мүлікті көруге, сондай-ақ мүлік туралы ақпаратқа еркін қол жеткізуін қамтамасыз етеді.
24. Сауда-саттықтан объектіні алып тастау туралы хабарлама қазақ және орыс тілдерінде тізілімнің веб-порталында оны өткізгенге дейін кемінде үш жұмыс күні ішінде жарияланады.
Мемлекет меншігіне айналдырылған бағалы қағаздарды қор биржаларындағы сауда-саттықтан алып тастау туралы хабарлама оны өткізуге дейін кемінде үш жұмыс күні ішінде мерзімді баспа басылымдарында және тізілімнің веб-порталында қазақ және орыс тілдерінде жарияланады.
25. Сауда-саттыққа қатысуға өтінім (бұдан әрі – өтінім) беру үшін қатысушылар кепiлдiк жарнаны бірыңғай оператордың деректемелеріне хабарламада белгіленген нысанда және тәртіппен және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес енгізеді. Кепiлдiк жарнаны қатысушы не оның атынан кез келген жеке немесе заңды тұлға енгізеді.
26. Сауда-саттықта жеңген және сатып алу-сату шартын жасасқан қатысушының кепiлдiк жарнасы сатып алу-сату шарты бойынша тиесілі төлемдер есебіне жатқызылады.
27. Сатушы мынадай жағдайларда:
1) жеңiмпазға – ол сауда-саттықтардың нәтижелерi туралы хаттамаға қол қоймаған жағдайда;
2) сатып алушыға – ол сатып алу-сату шарты бойынша мiндеттемелерiн орындамаған немесе тиiсiнше орындамаған жағдайда кепiлдiк жарнаны қайтармайды.
Қалған барлық жағдайларда кепiлдiк жарналар қатысушы бірыңғай операторға өтініш берген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзiмде қайтарылады.
Кепілдік жарналар сауда-саттыққа қатысушы, жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлға кепілдік жарнаны қайтару туралы өтініште көрсеткен деректемелерге қайтарылады.
28. Сауда-саттыққа қатысушыларды тіркеу хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және сауда-саттық басталғанға дейін екі сағат бұрын аяқталады, ол аяқталғаннан кейін қатысушылар берген өтінімдер кері қайтарылмайды.
29. Сауда-саттыққа қатысу үшін мыналарды:
1) жеке тұлғалар үшін: жеке сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – ЖСН), тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда);
2) заңды тұлғалар үшін: бизнес сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – БСН), толық атауын, бірінші басшының тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда);
3) кепілдік жарнаны қайтару үшін екінші деңгейдегі банктегі есеп айырысу шотының деректемелерін;
4) байланыс деректерін (почталық мекенжайы, телефоны, факс, е-mail) көрсете отырып, тізілімнің веб-порталында алдын ала тіркелу қажет.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде қатысушы бір жұмыс күні ішінде тізілімнің веб-порталына енгізілген деректерді өзгертеді.

30. Для регистрации в качестве участника аукциона необходимо на веб-портале реестра зарегистрировать заявку по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП участника.
31. Победитель торгов представляет продавцу при подписании договора купли-продажи копии следующих документов, с обязательным предъявлением оригиналов для сверки либо нотариально засвидетельствованные копии указанных документов:
1) для физических лиц: документ, удостоверяющий личность физического лица;
2) для юридических лиц: свидетельства либо справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
документа, удостоверяющего полномочия представителя юридического лица, а также документа, удостоверяющего личность представителя юридического лица.
32. Продавцу и единому оператору не допускается разглашать информацию, имеющую отношение к участникам торгов, в течение всего периода подготовки и проведения торгов, за исключением случаев, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.
33. После регистрации заявки веб-порталом реестра в течение трех минут производится автоматическая проверка на наличие в базе данных реестра сведений о поступлении гарантийного взноса по имуществу, на который подана заявка.
Основанием для отказа веб-порталом реестра в принятии заявки является несоблюдение участником требований, указанных в пунктах 29 и 30 настоящих Правил, а также непоступление за два часа до начала торгов гарантийного взноса, указанного в извещении, на специальный транзитный счет единого оператора.
В случае наличия в базе данных реестра сведений о поступлении гарантийного взноса на специальный транзитный счет единого оператора, веб-портал реестра осуществляет принятие заявки и допуск участника к торгам. При отсутствии в базе данных реестра сведений о поступлении гарантийного взноса на специальный транзитный счет единого оператора, веб-портал реестра отклоняет заявку участника.
По результатам автоматической проверки веб-портал реестра направляет на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра, электронное уведомление о принятии заявки либо причинах отказа в принятии заявки.
Участнику, допущенному к аукциону, представляется доступ к аукционному залу по аукционному номеру, присваиваемому веб-порталом реестра.
34. Веб-портал реестра аннулирует аукционный номер участника, отозвавшего электронную заявку для участия в аукционе не менее чем за два часа до начала проведения торгов.

30. Аукционға қатысушы ретінде тіркелу үшін қатысушының ЭЦҚ-мен қол қойылған осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауда-саттыққа қатысуға өтінімді тізілімнің веб-порталында тіркеу қажет.
31. Сауда-саттықтың жеңімпазы сатып алу-сату шартына қол қойған кезде сатушыға салыстырып тексеру үшін мынадай құжаттардың:
1) жеке тұлғалар үшін: жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың;
2) заңды тұлғалар үшін: заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің не анықтаманың;
заңды тұлға өкілінің өкілеттіктерін куәландыратын құжаттың, сондай-ақ заңды тұлғаның өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқаларын міндетті түрде көрсете отырып, олардың көшірмелерін не нотариатта куәландырылған көшірмелерін ұсынады.
32. Сатушыға және бірыңғай операторға Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жағдайларды қоспағанда, сауда-саттықты дайындау және оны өткізудің бүкіл кезеңінің ішінде сауда-саттыққа қатысушыларға қатысы бар ақпаратты жариялауға жол берілмейді.
33. Қатысуға өтінім тіркелгеннен кейін тізілімнің веб-порталы үш минут ішінде өтінім берілген мүлік бойынша кепілдік жарнаның түсуі туралы мәліметтердің тізілімнің дерекқорында болуы тұрғысынан автоматты түрде тексеру жүргізеді.
Қатысушының осы Қағиданың 29 және 30-тармақтарында көрсетілген талаптарды сақтамауы, сондай-ақ бірыңғай оператордың арнайы транзиттік шотына хабарламада көрсетілген кепілдік жарнаның сауда-саттық басталғанға дейін екі сағат бұрын түспеуі тізілім веб-порталының өтінімді қабылдаудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Тізілімнің дерекқорында бірыңғай оператордың арнайы транзиттік шотына кепілдік жарнаның түскені туралы мәліметтер болған жағдайда, тізілімнің веб-порталы өтінім қабылдауды және қатысушыны сауда-саттыққа жіберуді жүзеге асырады. Тізілімнің дерекқорында бірыңғай оператордың арнайы транзиттік шотына кепілдік жарнаның түскені туралы мәлімет болмаған жағдайда, тізілім веб-порталы қатысушының өтінімін кері қайтарады.
Тізілімнің веб-порталы автоматты тексеру нәтижелері бойынша тізілімнің веб-порталында көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына өтінімді қабылдау не өтінімді қабылдаудан бас тарту себептері туралы электрондық хабарлама жібереді.
Аукционға жіберілген қатысушыға тізілімнің веб-порталы беретін аукцион нөмірі бойынша аукцион залына кіруге рұқсат беріледі.
34. Тізілімнің веб-порталы сауда-саттықты өткізу басталғанға дейін кемінде екі сағат бұрын аукционға қатысу үшін электрондық өтінімді кері қайтарған қатысушының аукциондық нөмірін жояды.

35. Аукцион проводится двумя методами: на повышение цены и на понижение цены.
При проведении аукциона стартовая цена равна начальной цене имущества.
Начальная цена имущества определяется на основании рыночной стоимости и устанавливается комиссией.
На первые торги имущество выставляется на аукцион с применением метода на повышение цены.
На вторые торги имущество выставляется на аукцион с применением метода на понижение цены с установлением минимальной цены в размере пятидесяти процентов от начальной цены.
В случае, если имущество не было реализовано на вторых торгах, то оно передается на реализацию в торговую организацию, при наличии поставщиков услуг торговых организаций.
36. На третьи торги имущество выставляется на аукцион с применением метода на понижение цены с установлением минимальной цены в размере пятидесяти процентов от минимальной цены предыдущих торгов.
На четвертые торги имущество выставляется на аукцион с применением метода на понижение цены с установлением минимальной цены в размере одного тенге.
Каждые последующие торги осуществляются не позднее тридцати календарных дней.
37. Участники аукциона в течение одного часа до начала аукциона заходят в аукционный зал, используя ЭЦП и аукционный номер. Аукцион начинается в указанное в извещении о проведении аукциона время города Астаны путем автоматического размещения в аукционном зале стартовой цены имущества.
Аукцион в аукционном зале проходит со вторника по пятницу, за исключением праздничных и выходных дней, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Аукцион проводится в период с 10:00 до 17:00 часов по времени города Астаны, при этом аукцион начинается не позднее 15:00 часов по времени города Астаны.
38. Если на момент завершения аукциона с применением метода на повышение цены в 17:00 часов победитель аукциона не определен, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести имущество, и аукцион по данному имуществу признается состоявшимся.
Если на момент завершения аукциона с применением метода на понижение цены в 17:00 часов победитель аукциона не определен, то аукцион по данному имуществу признается несостоявшимся.
39. В случае, если на момент начала аукциона в аукционном зале по имуществу зарегистрировались и находятся менее двух участников аукциона, то аукцион по данному имуществу признается не состоявшимся, за исключением третьих и последующих аукционов, на которых имущество может быть продано единственному участнику.
40. Шаг изменения цены устанавливается следующим образом:

35. Аукцион екі әдіспен өткізіледі: бағаны көтеру және бағаны төмендету арқылы.
Аукционды өткiзу кезiнде бастапқы баға мүліктің алғашқы бағасына тең болады.
Мүліктің алғашқы бағасы нарықтық құнның негізінде айқындалады және оны комиссия белгілейді.
Бірінші сауда-саттыққа мүлік аукционға бағаны көтеру әдісі қолданыла отырып шығарылады.
Екінші сауда-саттыққа мүлік аукционға бағаны төмендету әдiсi қолданыла отырып, алғашқы бағаның елу пайызы мөлшеріндегі ең төмен баға белгіленіп шығарылады.
Егер мүлік екінші сауда-саттықта өткізілмеген болса, сауда ұйымдарының қызметтерін жеткізушілер болған жағдайда сауда ұйымына сатуға беріледі.
36. Үшінші сауда-саттыққа мүлік аукционға бағаны төмендету әдiсi қолданыла отырып, алдыңғы сауда-саттықтың ең төменгі бағасының елу пайызы мөлшеріндегі ең төмен баға белгіленіп шығарылады.
Төртінші сауда-саттыққа мүлік аукционға бағаны төмендету әдiсi қолданыла отырып, бір теңге ең төмен баға белгіленіп шығарылады.
Кейінгі әрбір сауда-саттық күнтізбелік отыз күннен кешіктірілмей жүзеге асырылады.
37. Аукционға қатысушылар аукцион басталғанға дейін бір сағат ішінде ЭЦҚ мен аукцион нөмірін пайдалана отырып, аукцион залына кіреді. Аукцион мүліктің бастапқы құнын аукцион залында автоматты түрде орналастыру жолымен сауда-саттықты өткізу туралы хабарламада көрсетілген Астана қаласының уақыты бойынша басталады.
Аукцион залында аукцион Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мереке және демалыс күндерін қоспағанда, сейсенбі - жұма аралығында өтеді. Аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден бастап сағат 17:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі, бұл ретте аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 15:00-ден кешіктірілмей басталады.
38. Егер бағаны көтеру әдісін қолдана отырып өткізілген аукцион аяқталатын сәтте сағат 17:00-де аукцион жеңімпазы айқындалмаса, онда мүлікті сатып алуға өзінің ниетін растаған соңғы қатысушы жеңімпаз деп танылады және осы мүлік бойынша аукцион өткізілген болып танылады.
Егер бағаны төмендету тәсілін қолдана отырып жүргізілген аукцион аяқталатын сәтте сағат 17:00-де аукцион жеңімпазы айқындалмаса, онда осы мүлік бойынша аукцион өтпеді деп танылады.
39. Егер аукцион басталған сәтте мүлік бойынша аукцион залында екі қатысушыдан аз тіркелсе және болса, онда жалғыз қатысушыға мүлікті сатуға жол берілетін аукцион бойынша үшінші және келесі сауда-саттықтарды қоспағанда, осы мүлік бойынша аукцион өткізілмеген болып танылады.
40. Бағаны өзгерту қадамы былайша белгіленеді:

1) при стартовой или текущей цене объекта продажи в размере до 20000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается на аукционе с применением метода на повышение цены в размере 10 процентов и на аукционе с применением метода на понижение цены в размере 5 процентов;
2) при стартовой или текущей цене объекта продажи в размере от 20000 до 50000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается на аукционе с применением метода на повышение цены в размере 7 процентов и на аукционе с применением метода на понижение цены в размере 5 процентов;
3) при стартовой или текущей цене объекта продажи в размере от 50000-кратного до 100000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 5 процентов;
4) при стартовой или текущей цене объекта продажи в размере от 100000-кратного до 250000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается на аукционе с применением метода на повышение цены в размере 2,5 процентов и на аукционе с применением метода на понижение цены в размере 5 процентов;
5) при стартовой или текущей цене объекта продажи в размере от 250000-кратного до 500000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается на аукционе с применением метода на повышение цены в размере 1 процента и на аукционе с применением метода на понижение цены в размере 5 процентов;
6) при стартовой или текущей цене объекта продажи в размере от 500000-кратного размера месячного расчетного показателя и выше шаг изменения устанавливается на аукционе с применением метода на повышение цены в размере 0,5 процентов и на аукционе с применением метода на понижение цены в размере 5 процентов.
Аукцион проводится по одному из двух ниже описанных методов.
41. Аукцион с применением метода на повышение цены:
1) если в течение двадцати минут с начала аукциона в аукционном зале ни один из участников не подтвердил свое желание приобрести имущество путем увеличения стартовой цены на шаг, установленный согласно пункту 40 настоящих Правил, то аукцион по данному имуществу признается не состоявшимся;
2) если в течение двадцати минут с начала аукциона в аукционном зале один из участников подтвердит свое желание приобрести имущество путем увеличения стартовой цены на шаг, установленный согласно пункту 40 настоящих Правил, то стартовая цена увеличивается на установленный шаг;
3) если в течение двадцати минут после увеличения текущей цены ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести имущество путем увеличения текущей цены, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести имущество, а аукцион по данному имуществу признается состоявшимся.
Аукцион с применением метода на повышение цены идет до максимально предложенной цены одним из участников.
Аукцион с применением метода на повышение цены считается состоявшимся только в том случае, если стартовая цена имущества повысилась не менее чем на два шага увеличения цены, при этом повышение стартовой цены на два шага осуществляют не менее двух участников.

1) сату объектiсiнiң бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 20 000 еселенгеніне дейінгі мөлшерде болған кезде өзгерту қадамы бағаны көтеру аукционында – 10 пайыз мөлшерінде және бағаны төмендету аукционында 5 пайыз мөлшерінде белгiленедi;
2) сату объектiсiнiң бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 20 000 еселенгенінен бастап 50 000 еселенгеніне дейінгі мөлшерде болған кезде өзгерту қадамы бағаны көтеру аукционында – 7 пайыз мөлшерінде және бағаны төмендету аукционында 5 пайыз мөлшерінде;
3) сату объектiсiнiң бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 50 000 еселенгенінен бастап 100 000 еселенгеніне дейінгі мөлшерде болған кезде өзгерту қадамы 5 пайыз мөлшерінде белгiленедi;
4) сату объектісінің бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 100 000 еселенгенінен бастап 250 000 еселенгеніне дейінгі мөлшерде болған кезде өзгерту қадамы бағаны көтеру аукционында – 2,5 пайыз мөлшерінде және бағаны төмендету аукционында 5 пайыз мөлшерінде белгіленеді;
5) сату объектісінің бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 250 000 еселенгенінен бастап 500 000 еселенгеніне дейінгі мөлшерде болған кезде өзгерту қадамы бағаны көтеру аукционында 1 пайыз мөлшерінде және бағаны төмендету аукционында 5 пайыз мөлшерінде белгіленеді;
6) сату объектісінің бастапқы немесе ағымдағы бағасы айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 500 000 еселенген мөлшерінде және одан жоғары болған кезде өзгерту қадамы бағаны көтеру аукционында 0,5 пайыз мөлшерінде және бағаны төмендету аукционында 5 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
Аукцион төменде сипатталған екі әдістің біреуі бойынша жүргізіледі.
41. Бағаны көтеру әдісін қолдана отырып аукцион:
1) егер аукцион залында аукцион басталған сәттен бастап жиырма минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі осы Қағиданың 40-тармағына сәйкес белгіленген қадамға бастапқы бағаны арттыру жолымен мүлікті сатып алу ниетін растамайтын болса, онда осы мүлік бойынша аукцион өткізілмеген болып танылады;
2) егер аукцион залында аукцион басталған сәттен бастап жиырма минут ішінде қатысушылардың біреуі осы Қағиданың 40-тармағына сәйкес белгіленген қадамға бастапқы бағаны арттыру жолымен мүлікті сатып алу ниетін растайтын болса, онда бастапқы баға белгіленген қадамға артады;
3) егер ағымдағы баға артқаннан кейін жиырма минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі ағымдағы бағаны арттыру жолымен мүлікті сатып алу ниетін растамайтын болса, онда мүлікті сатып алу ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз болып танылады, ал осы мүлік бойынша аукцион өткізілген болып танылады.
Бағаны көтеру әдісін қолдана отырып аукцион қатысушылардың біреуі ұсынған ең жоғары бағаға дейін жүргізіледі.
Мүліктің бастапқы бағасы бағаны арттырудың кемінде екі қадамына өскен жағдайда ғана бағаны көтеру әдісін қолдана отырып аукцион өткізілген болып танылады, бұл ретте бастапқы бағаның екі қадамға өсуін кемінде екі қатысушы жүзеге асырады.

42. Аукцион с применением метода на понижение цены:
1) если в течение двух минут с начала аукциона ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести имущество в аукционе, то стартовая цена имущества уменьшается на шаг, установленный согласно пункту 40 настоящих Правил;
2) если в течение двух минут после уменьшения цены ни один из участников не подтвердил свое желание приобрести имущество, то последняя объявленная цена имущества уменьшается с установленным шагом.
Победителем аукциона с применением метода на понижение цены признается участник, первый подтвердивший свое желание приобрести имущество по объявленной цене, и аукцион по данному имуществу признается состоявшимся;
3) если цена имущества достигла установленного минимального размера, и ни один из участников не подтвердил свое желание приобрести имущество, то аукцион признается не состоявшимся.
В случаях, указанных в части второй пункта 38, в пункте 39, подпункте 1) пункта 41 и подпункте 3) пункта 42 настоящих Правил, продавцом подписывается акт о несостоявшемся аукционе, формируемый веб-порталом реестра.
43. Результаты аукциона по каждому проданному имуществу оформляются электронным протоколом о результатах торгов, который подписывается на веб-портале реестра продавцом и победителем с использованием ЭЦП в день проведения аукциона.
44. Протокол о результатах торгов является документом, фиксирующим результаты аукциона и обязательства победителя и продавца подписать договор купли-продажи имущества по цене продажи.
45. Договор купли-продажи подписывается на веб-портале реестра продавцом и победителем с использованием ЭЦП в срок не более пяти рабочих дней со дня подписания протокола о результатах торгов. В договоре указывается ссылка на протокол о результатах торгов, как основание заключения договора.
46. В случае не подписания победителем протокола о результатах торгов либо договора купли-продажи в сроки, указанные в пунктах 43 и 45 настоящих Правил, продавцом подписывается акт об отмене результатов торгов, формируемый веб-порталом реестра, и данное имущество вновь выставляется на торги.
47. Единый оператор:
1) обеспечивает функционирование веб-портала реестра, а также принимает гарантийные взносы участников торгов;
2) перечисляет гарантийный взнос участника, победившего в торгах, на счет продавца - на основании заявления на перечисление гарантийного взноса, подписанного продавцом с использованием ЭЦП на веб-портале реестра;
3) возвращает гарантийные взносы другим участникам торгов на основании заявлений на возврат гарантийных взносов, подписанных участниками с использованием ЭЦП на веб-портале реестра.

42. Бағаны төмендету әдісін қолдана отырып аукцион:
1) егер аукцион басталған сәттен бастап екі минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі аукционда мүлікті сатып алу ниетін растамайтын болса, мүліктің бастапқы бағасы осы Қағиданың 40-тармағына сәйкес белгіленген қадамға азаяды;
2) егер баға азайғаннан кейін екі минут ішінде қатысушылардың бірде-біреуі мүлікті сатып алу ниетін растамайтын болса, мүліктің соңғы жарияланған бағасы белгіленген қадаммен азаяды.
Жарияланған баға бойынша мүлікті сатып алу ниетін бірінші болып растаған қатысушы бағаны төмендету әдісін қолдана отырып аукцион жеңімпазы болып танылады және осы мүлік бойынша аукцион өткізілген болып танылады;
3) егер мүліктің бағасы белгіленген ең төменгі мөлшерге жетсе және қатысушылардың бірде-біреуі мүлікті сатып алу ниетін растамаса, онда аукцион өткізілмеген болып танылады.
Осы Қағиданың 38-тармағының екінші бөлігінде, 39-тармағында, 41-тармағының 1) тармақшасында және 42-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жағдайларда сатушы тізілімнің веб-порталы қалыптастыратын аукционның өткізілмегені туралы актіге қол қояды.
43. Әрбір сатылған мүлік бойынша аукцион нәтижелері сауда-саттық нәтижелері туралы электрондық хаттамамен ресімделеді, оған сатушы және жеңімпаз ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, аукцион өткiзiлген күнi тізілімнің веб-порталында қол қояды.
44. Сауда-саттық нәтижелері туралы хаттама аукцион нәтижелерін және жеңімпаз бен сатушының мүлікті сату бағасы бойынша сатып алу-сату шартына қол қою міндеттемелерін белгілейтін құжат болып табылады.
45. Сатып алу-сату шартына сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тізілімнің веб-порталында ЭЦҚ пайдалана отырып сатушы мен жеңімпаз қол қояды. Шартта сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға шартты жасасу негіздемесі ретінде сілтеме көрсетіледі.
46. Егер жеңімпаз сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға не сатып алу-сату шартына осы Қағиданың 43 және 45-тармақтарында көрсетілген мерзімдерде қол қоймаған жағдайда, сатушы тізілім веб-порталы қалыптастыратын сауда-саттық нәтижелерінің күшін жою туралы актіге қол қояды және осы мүлік сауда-саттыққа тағы да шығарылады.
47. Бірыңғай оператор:
1) тізілім веб-порталының қызмет етуін қамтамасыз етеді, сондай-ақ сауда-саттыққа қатысушылардың кепілдік жарналарын қабылдайды;
2) тізілімнің веб-порталында ЭЦҚ пайдалана отырып сатушы қол қойған кепілдік жарнаны аударуға өтінім негізінде сатушының шотына сауда-саттықта жеңген қатысушының кепілдік жарнасын аударады;
3) тізілімнің веб-порталында ЭЦҚ пайдалана отырып қатысушылар қол қойған кепілдік жарнаны аударуға өтінім негізінде сауда-саттықтың басқа қатысушыларына кепілдік жарналарын қайтарады.

48. При возникновении в ходе торгов технического сбоя, препятствующего участию в торгах, участник:
1) уведомляется в течение 30 секунд с момента отсутствия устойчивой связи с веб-порталом реестра путем выведения на монитор участника торгов электронного уведомления с контактными данными единого оператора;
2) незамедлительно посредством телефона или электронного сообщения ставит в известность об этом по контактным данным единого оператора.
49. Единый оператор фиксирует факт технического сбоя и при его наличии на стороне веб-портала реестра уведомляет всех участников торгов посредством размещения информации на веб-портале реестра.
50. При техническом сбое компьютерного и/или телекоммуникационного оборудования участника торги продолжаются.
51. В случае наличия факта технического сбоя веб-портала реестра, указанного в пункте 49 настоящих Правил, препятствующего проведению торгов или процедуре проведения торгов, единый оператор письменно уведомляет об этом продавца и переносит аукцион на следующий рабочий день после дня исправления единым оператором технического сбоя с обязательным предварительным уведомлением принимавших участие в торгах участников о дате и времени продолжения данных торгов посредством размещения информации на веб-портале реестра и направления электронного сообщения на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра.
52. Лицо, выигравшее аукцион, при не подписании протокола о результатах торгов или договора купли-продажи утрачивает внесенный им гарантийный взнос и возмещает продавцу фактически понесенные расходы в части, не покрытой гарантийным взносом в соответствии с пунктом 6 статьи 101 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе».
53. Расчеты по договору купли-продажи производятся между продавцом и покупателем, при этом покупатель производит расчеты в следующем порядке:
1) авансовый платеж вносится в размере не менее пятнадцати процентов от цены продажи имущества в срок не позднее десяти рабочих дней со дня подписания договора купли-продажи. Гарантийный взнос засчитывается в счет причитающегося авансового платежа;
2) оставшаяся сумма вносится по договоренности сторон, но не позднее тридцати календарных дней со дня подписания договора купли-продажи.
54. В случае просрочки авансового или окончательного платежа договор расторгается продавцом в одностороннем порядке после соответствующего уведомления.

48. Сауда-саттық барысында сауда-саттыққа қатысуға кедергі болатын техникалық ақаулықтар туындаған кезде қатысушы:
1) тізілім веб-порталымен орнықты байланыс жоғалған кезден бастап 30 секунд ішінде сауда-саттыққа қатысушының мониторында бірыңғай оператордың байланыс деректері бар электрондық хабарламаны шығару жолымен хабардар етеді;
2) бұл туралы бірыңғай оператордың байланыс деректері бойынша телефон немесе электрондық хабарлама арқылы дереу хабардар етеді.
49. Бірыңғай оператор техникалық ақаулықтардың болу фактісін тіркейді және олар тізілім веб-порталы жағында болған кезде ақпаратты тізілім веб-порталында орналастыру жолымен сауда-саттыққа қатысушылардың барлығын хабардар етеді.
50. Қатысушының компьютерлік және/немесе телекоммуникация жабдығының техникалық ақаулықтары болғанда аукцион жалғаса береді.
51. Сауда-саттықты жүргізуге немесе сауда-саттық жүргізу рәсіміне кедергі болатын осы Қағиданың 49-тармағында көрсетілген тізілім веб-порталының техникалық ақаулықтары фактісі болған жағдайда, бірыңғай оператор бұл туралы сатушыға жазбаша түрде хабарлайды және сатушы осы сауда-саттықтың жалғастырылатын күні мен уақыты туралы ақпаратты тізілім веб-порталында орналастыру және тізілімнің веб-порталында көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына электрондық хабарлама жіберу арқылы сауда-саттыққа қатысқан қатысушыларды алдын ала міндетті түрде хабардар ете отырып, аукционды бірыңғай оператор техникалық ақаулықты жойған күннен кейінгі келесі жұмыс күніне ауыстырады.
52. Аукционды ұтқан тұлға сауда-саттық нәтижелерi туралы хаттамаға немесе сатып алу-сату шартына қол қоймаған кезде «Мемлекеттік мүлік туралы» 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 101-бабының 6-тармағына сәйкес өзі енгізген кепілдік жарнасын жоғалтады және сатушыға кепілдік жарнамен жабылмаған бөлігінде оның іс жүзінде шеккен залалын өтейді.
53. Сатып алу-сату шарты бойынша есеп айырысулар сатушы мен сатып алушы арасында жүргiзiледi, бұл орайда сатып алушы есеп айырысуларды мынадай тәртiппен жүргiзедi:
1) аванстық төлем мүліктің сату бағасының кемiнде он бес пайызы мөлшерiнде сатып алу-сату шартына қол қойылған күннен бастап он жұмыс күнінен кешiктiрмей енгiзiледi. Кепiлдiк жарна тиесiлi аванстық төлем есебiне есептеледi;
2) қалған сома тараптардың уағдаласуы бойынша, бiрақ сатып алу-сату шартына қол қойылған күннен бастап күнтiзбелiк отыз күннен кешiктiрмей енгiзiледі.
54. Аванстық немесе түпкiлiктi төлемнiң мерзiмi өткен жағдайда сатушы тиісінше хабарламадан кейін шартты бiр жақты тәртiппен бұзады.

55. Передача имущества покупателю, за исключением ценных бумаг, обращенных в собственность государства, производится по акту приема-передачи в течение десяти рабочих дней с даты полной оплаты покупателем цены продажи по договору купли-продажи.
Акт приема-передачи составляется в двух экземплярах (в произвольной форме) на казахском и русском языках, вносится продавцом в реестр в течение двух рабочих дней после подписания, один из которых хранится у продавца, второй передается покупателю.
56. Реализация ценных бумаг, обращенных в собственность государства на фондовых биржах, осуществляется продавцом с привлечением брокерской компании.
57. При продаже акций, обращенных в собственность государства покупатель - акционерное общество не может приобрести более двадцати пяти процентов акций акционерного общества, если последнее владеет акциями покупателя в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
58. Определение брокерской компании на право реализации ценных бумаг, осуществляется продавцом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
59. При продаже ценных бумаг, обращенных в собственность государства, на фондовой бирже отношения, возникающие в связи с их реализацией между продавцом и брокерской компанией, регулируются соответствующим договором.
60. Реализация ценных бумаг производится в торговых системах фондовой биржи в соответствии с правилами биржевой торговли соответствующей фондовой биржи.
61. Расчеты по договору купли-продажи ценных бумаг должны быть произведены не позднее тридцати календарных дней со дня подписания договора купли-продажи.
62. В случае просрочки платежа за ценные бумаги допускается расторжение договора в одностороннем порядке после соответствующего уведомления и предъявление к покупателю требования о возмещении фактически понесенных расходов.
63. Передача ценных бумаг производится после полной оплаты покупателем цены продажи по договору купли-продажи путем подписания приказа о переводе ценных бумаг.
64. При продаже недвижимого имущества к покупателю переходит право на земельный участок в соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
65. Разукомплектованные транспортные средства, объекты промышленного и иного оборудования, незавершенного строительства либо другое имущество, схожее по существу, оцениваются и реализовываются как запасные части или лом черных и цветных металлов.
Глава 4. Средства, полученные от продажи имущества
66. Средства, полученные от продажи имущества, а также суммы гарантийных взносов, не возвращенных по основаниям, указанным в пункте 27 настоящих Правил, направляются уполномоченным органом или местными исполнительными органами в соответствующий бюджет и сведения о них, полученные из интегрированной информационной системы казначейства, включаются в реестр продавцом в течение трех рабочих дней с даты оплаты покупателем цены продажи по договору купли-продажи.

55. Мемлекет меншігіне айналдырылған бағалы қағаздарды қоспағанда, сатып алушыға мүлікті беру сатып алу-сату шарты бойынша сату бағасын сатып алушы толық төлегеннен кейін он жұмыс күні ішінде қабылдап алу-беру актісі бойынша жүргізіледі.
Қабылдап алу-беру актісі мемлекеттік және орыс тілдерінде екі данада (еркін нысанда) жасалады, қол қойылғаннан кейін сатушы екі жұмыс күні ішінде тізілімге енгізеді, оның біреуі сатушыда сақталады, ал екіншісі сатып алушыға беріледі.
56. Қор биржаларында мемлекет меншігіне айналдырылған бағалы қағаздарды сатуды сатушы брокерлік компанияны тарта отырып жүзеге асырады.
57. Мемлекет меншігіне айналдырылған акцияларды сату кезінде сатып алушы – акционерлік қоғам, егер соңғысы сатып алушының акцияларына Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес иелік етсе, акционерлік қоғам акцияларының жиырма бес пайызынан астамын сатып ала алмайды.
58. Бағалы қағаздарды сатуға құқылы брокерлік компанияны айқындауды Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес сатушы жүзеге асырады.
59. Мемлекет меншігіне айналдырылған бағалы қағаздарды сату кезінде қор биржасында оларды сатуға байланысты сатушы мен брокерлік компания арасында туындайтын қарым-қатынастар тиісті шартпен реттеледі.
60. Қор биржасының сауда-саттық жүйелерінде бағалы қағаздарды сату тиісті қор биржасының биржалық сауда-саттық қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
61. Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша есеп айырысулар сатып алу-сату шартына қол қойылған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей жүргізілуі тиіс.
62. Бағалы қағаздар үшін төлемнiң мерзiмi өткен жағдайда сатушыға тиісінше хабарламадан кейін шартты бiр жақты тәртiппен бұзуға және сатып алушыдан нақты жұмсалған шығындарды өтеу туралы талап етуге жол беріледі.
63. Бағалы қағаздарды беру сатып алушы сатып алу-сату шарты бойынша сату бағасын толық төленгеннен кейiн бағалы қағаздарды аудару туралы бұйрыққа қол қою жолымен жүргiзiледi.
64. Жылжымайтын мүлікті сату кезінде 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексіне сәйкес жер учаскесіне құқық сатып алушыға өтеді.
65. Бөлшектелген көлiк құралдары, өнеркәсiптiк және өзге де жабдық, құрылысы аяқталмаған объектiлер не мәнi жағынан ұқсас басқа да мүлiк қосалқы бөлшектер немесе қара және түсті металдардың сынықтары ретiнде бағаланады және сатылады.
4-тарау. Мүлікті сатудан алынған қаражат
66. Мүлікті сатудан алынған қаражат, сондай-ақ осы Қағиданың 27-тармағында көрсетілген негіздер бойынша қайтарылмаған кепілдік жарналар сомасын уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы органдар тиісті бюджетке жібереді және қазынашылықтың біріктірілген ақпараттық жүйесінен алынған олар туралы мәліметтерді сатушы сатып алу-сату шарты бойынша сату бағасын төлеген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тізілімге енгізеді.

67. Подготовка и проведение торгов по продаже имущества осуществляются за счет бюджетных средств.
68. Оплата услуг единого оператора включается в расходы продавца на подготовку и проведение торгов по продаже имущества.
Глава 5. Использование и уничтожение имущества,
не реализованного по минимальной цене
69. Имущество, не реализованное по минимальной цене, пригодное для использования, повторно предлагается безвозмездно субъектам социальных услуг.
Передача имущества субъектам социальных услуг осуществляется в порядке, установленном в пункте 7 настоящих Правил.
Глава 6. Порядок уничтожения имущества
70. Имущество, не реализованное по минимальной цене и невостребованное субъектами социальных услуг, уничтожается по решению уполномоченного органа или местного исполнительного органа.
71. Продовольственное сырье, пищевые продукты, не соответствующие требованиям нормативных документов к их качеству и безопасности, алкогольная продукция, неустановленного происхождения, табачные и прочие изделия, содержащие табак неустановленного происхождения, не соответствующие требованиям законодательства Республики Казахстан и санитарно-эпидемиологическим правилам и нормам и гигиеническим нормативам, реализуемые без акцизных марок, а также иное имущество, не пригодное дальнейшему использованию, уничтожаются на основании решения комиссии.
72. Организация работы по уничтожению имущества, обращенного в республиканскую собственность, производится уполномоченным органом.
Организация работы по уничтожению имущества, обращенного в коммунальную собственность, производится местным исполнительным органом.
Выбор поставщика услуг по уничтожению имущества осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках.
Приложение 1
к Правилам реализации или использования
имущества, арестованного на основании
приговора суда по уголовному делу в части
конфискации имущества либо на основании
решения о передаче имущества государству
Форма
ЗАЯВКА
на участие в __________________________ по реализации имущества
(указывается метод аукциона)
1. Рассмотрев опубликованное извещение о реализации имущества и
ознакомившись с Правилами реализации или использования имущества,
арестованного на основании приговора суда по уголовному делу в части
конфискации имущества либо на основании решения о передаче имущества
государству
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее - Ф.И.О) физического
лица или наименование юридического лица и Ф.И.О. руководителя или
представителя юридического лица, действующего на основании
доверенности)
желает принять участие в аукционе, который состоится «___»
_________ 20 __ года по адресу: _____________________________________

67. Мүлікті сату бойынша сауда-саттықты дайындау және өткізу бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
68. Бірыңғай оператордың қызметтеріне ақы төлеу сатушының мүлікті сату бойынша сауда-саттықты дайындауға және өткізуге жұмсайтын шығыстарына қосылады.
5-тарау. Ең төменгі баға бойынша сатылмаған мүлікті пайдалану және жою
69. Пайдалануға жарамды, ең төменгі баға бойынша сатылмаған мүлік әлеуметтік қызметтердің субъектілеріне өтеусіз қайта ұсынылады.
Әлеуметтік қызметтердің субъектілеріне мүлікті беру осы Қағиданың 7-тармағында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
6-тарау. Мүлікті жою тәртібі
70. Ең төменгі бағамен сатылмаған және әлеуметтік қызмет субъектілері талап етпеген мүлік уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның шешімімен жойылады.
71. Нормативтiк құжаттардағы сапасы мен қауiпсiздiгiне қойылатын талаптарға сәйкес келмейтін азық-түлiк шикiзаты, тамақ өнiмдерi, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына және санитариялық-эпидемиологиялық қағидалар мен нормаларға және гигиеналық нормативтерге сәйкес келмейтiн, шығарған елі белгісіз алкоголь өнімдері, акциздiк таңбаларсыз өткізілетін темекi бұйымдары және шығарылған елi белгісіз құрамында темекi бар басқа да бұйымдар комиссия шешімінің негізінде жойылады.
72. Республикалық меншікке айналдырылған мүлікті жою жөніндегі жұмысты ұйымдастыруды уәкілетті орган жүргізеді.
Коммуналдық меншікке айналдырылған мүлікті жою жөніндегі жұмысты ұйымдастыруды жергілікті атқарушы орган жүргізеді.
Мүлікті жою жөніндегі көрсетілетін қызмет берушіні таңдау Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Мүлікті тәркілеу бөлігінде
қылмыстық іс бойынша сот үкімі
негізінде не мүлікті мемлекетке
беру туралы шешім негізінде
тыйым салынған мүлікті өткізу
немесе пайдалану қағидасына
1-қосымша
Нысан
Мүлікті сату бойынша _________________________________ қатысуға
(аукцион әдісі көрсетіледі)
ӨТІНІМ
1. Мүліктің (тердің) сатылуы туралы жарияланған хабарламаны
қарап және Мүлікті тәркілеу бөлігінде қылмыстық іс бойынша сот үкімі
негізінде не мүлікті мемлекетке беру туралы шешім негізінде тыйым
салынған мүлікті өткізу немесе пайдалану қағидасымен танысып,
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (бұдан
әрі - Т.А.Ә.) немесе заңды тұлғаның атауы және заңды тұлғаның
басшысының немесе заңды тұлғаның сенімхат негізінде әрекет ететін
өкілінің Т.А.Ә.)
___________ 20 ___ жылғы «___» _______ ____________ мына мекенжай
бойынша ________________________ болатын аукционға қатысуға ниет
білдіреді.

2. Мною (нами) внесен (-о) ___________ гарантийный (-х) взнос
(количество)
(-ов) для участия в аукционе общей
суммой _________________ (______________) тенге на специальный
(цифрами)    (сумма прописью)
транзитный счет единого
оператора в сфере учета государственного имущества __________.
Сведения о реализуемом имуществе, по которому внесен
гарантийный взнос:
№ п/п
Наименование имущества
Сумма гарантийного взноса, подлежащая перечислению, тенге
1
2
Итого
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
№ п/п
Назначение гарантийного взноса и наименование имущества, по которому внесен гарантийный взнос для участия в аукционе
№ платежного документа
Дата платежного документа
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
Итого
3. Согласен (-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику, я (мы) лишаюсь (-емся) права участия в аукционе, подписанный мной (нами) протокол результатах аукциона и договор купли-продажи будут признаны недействительными.
4. В случае, если я (мы) буду(-ем) определен (-ы) победителем (-ями) аукциона, принимаю(-ем) на себя обязательства подписать протокол о результатах торгов в день его проведения и подписать договор купли-продажи в течение десяти календарных дней со дня его проведения.
5. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается у продавца в случаях:
1) не подписания протокола о результатах торгов в день их проведения;
2) не подписания договора купли-продажи в установленные сроки;
3) неисполнения и/или ненадлежащего исполнения мною (нами) обязательств по договору купли-продажи.
6. Настоящая заявка вместе с протоколом о результатах торгов имеет силу договора, действующего до заключения договора купли-продажи.
7. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование __________________________________________________
БИН ___________________________________________________________
Ф.И.О. руководителя ___________________________________________
Адрес: ________________________________________________________
Номер телефона (факса): _______________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
ИИК ___________________________________________________________
Банковский идентификационный код (далее - БИК) ________________
Наименование банка ____________________________________________
Код бенефициара (далее - Кбе) _________________________________
ИИН/БИН лица, оплатившего гарантийный взнос: __________________
К заявке прилагаются (не заполняется при подаче заявки на
аукцион):

2. Мен (біз) аукционға қатысу үшін
____________________________________________ мемлекеттік мүлікті
есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың арнайы транзиттік шотына
жалпы сомасы ______________________________________ көрсетіледі
(______________________________) теңге _____
(цифрмен)   (сомасы таратып жазылады) (саны)
кепілдік жарнасын енгіздім (к).
Кепілдік жарнасы енгізілген сатылатын мүлік туралы мәлімет:
р/б
Мүліктің атауы
Аударуға жататын кепілдік жарнасының сомасы, теңге
1
2
Жиыны
Енгізілген кепілдік жарналары туралы мәлімет:
р/б
Кепілдік жарнасының тағайындау және аукционға қатысу үшін кепілдік жарнасы енгізілген мүліктің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілдік жарнасының сомасы, теңге
1
2
Жиыны
3. Қатысушыға қойылатын талаптарға мен (біз) сәйкес емес
екенім(із) анықталған жағдайда мен (біз) аукционға қатысу құқығынан
айырылатынымен, мен (біз) қол қойған аукцион нәтижелері туралы
хаттама және сатып алу-сату шарты жарамсыз деп танылатынымен
келісемін(з).
4. Егер мен (біз) аукцион жеңімпаз(дар)ы деп танылған жағдайда
өзімізге сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға өткізілген күні қол
қоюды және ол өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде сатып
алу-сату шартына қол қоюды міндетім(ізг)е аламын(з).
5. Мынадай:
1) сауда-саттық өткізілетін күні оның нәтижелері туралы
хаттамаға қол қоймаған;
2) белгіленген мерзімде сатып алу-сату шартына қол қоймаған;
3) сатып алу-сату шарты бойынша мен (біз) міндеттемелерді
орындамаған және тиісінше орындамаған жағдайларда мен (біз) енгізген
кепілдік жарнасының сомасы қайтарылмайтынымен және сатушыда
қалатынымен келісемін (з).
6. Осы өтінім сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамамен бірге
сатып алу-сату шарты жасалғанға дейін қолданылатын шарттың күшіне ие.
7. Өзім(із) туралы мынадай:
Заңды тұлғалар үшін:
Атауы _________________________________________________________
БСН ___________________________________________________________
Басшының Т.А.Ә. _______________________________________________
Мекенжайы:_____________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ________________________________________
Кепілдік жарнасын қайтару үшін банк деректемелері:
ЖСК ___________________________________________________________
Банктік сәйкестендіру коды (бұдан әрі – БСК) __________________
Банктің атауы _________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _____________________________
Кепілдік жарнасын төлеген тұлғаның ЖСН/БСН: ___________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі (аукционға өтінім бергенде
толтырылмайды):

1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
4) ____________________________________________________________
Для физического лица:
Ф.И.О. ________________________________________________________
ИИН ___________________________________________________________
Паспортные данные _____________________________________________
Адрес: ________________________________________________________
Номер телефона (факса): _______________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
Индивидуальный идентификационный код (далее - ИИК) ____________
БИК ___________________________________________________________
Наименование банка ____________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
ИИН/БИН лица, оплатившего гарантийный взнос: __________________
К заявке прилагаются (не заполняется при подаче заявки на
аукцион):
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
4) ____________________________________________________________
(подпись) (Ф.И.О. физического лица или наименование юридического лица и Ф.И.О. руководителя или представителя юридического лица, действующего на основании доверенности)
«___» ____________ 20 __ года.
Место печати
Принято веб-порталом реестра государственного имущества «___» __________ 20 __ года __________ часов _______ минут
Аукционный номер участника _______________
Приложение 2
к Правилам реализации или использования
имущества, арестованного на основании
приговора суда по уголовному делу в части
конфискации имущества либо на основании
решения о передаче имущества государству
Форма
Комиссионное поручение № ___
«___» __________ 201___ года
В соответствии с Договором о государственных закупках услуг
№____ от «___» __________ 201__ года (далее - Договор) между
_____________________________________________________________________
(Наименование Заказчика)
(далее - Заказчик) в лице __________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
действующего на основании __________________________________________,
(наименование документа)
с одной стороны, и___________________________________________, в лице
(Наименование Поставщика) __________________________________________, действующего на основании
(должность, Ф.И.О.)
__________________________________________________, с другой стороны,
(наименование документа)
Заказчик в рамках оказания Услуг по Договору, поручает Поставщику осуществить реализацию _____________________________________________.
(наименование Имущества)
«Параметры имущества (виды, количество, идентификационные номера
(если имеются) стоимость единицы и т.п.)»: __________________________
____________________________________________________________________.
Общая стоимость имущества:________(__________________________) тенге.
Поставщик обязуется:
В течение 3 (трех) рабочих дней произвести оплату денежного
обеспечения исполнения настоящего поручения в сумме
_______(_______________) тенге или предоставить банковскую гарантию;
Принять имущество по акту приема-передачи;
Приступить к оказанию услуг, указанных в Договоре и настоящем комиссионном поручении в течение 3 (трех) рабочих дней после подписания акта приема-передачи;
Принимать все необходимые меры по реализации принятого имущества;
По истечении 3 (трех) месяцев после подписания акта приема-передачи произвести совместно с Заказчиком сверку реализованного имущества и подписать акт сверки, а в случае наличия нереализованного имущества подписать дополнение к акту приема-передачи, предусматривающего снижение стоимости имущества;
Перечислить стоимость имущества, реализованного в течение 3 (трех) месяцев после подписания акта приема-передачи;
В случае наличия нереализованного имущества, по истечении 3 (трех) месяцев после подписания дополнения к акту приема-передачи, перечислить стоимость оставшегося имущества вне зависимости от его фактической реализации;
Обеспечить Заказчику свободный доступ для осмотра переданного имущества;
Перечислять стоимость реализованного имущества по следующим реквизитам: _________________________________________________________
____________________________________________________________________;
По результатам работы представить Заказчику Отчет (в 3 экземплярах).
Заказчик обязуется:
Передать имущество по акту приема-передачи;
По истечении 3 (трех) месяцев после подписания акта приема-передачи произвести совместно с Поставщиком сверку реализованного имущества и подписать акт сверки, а в случае наличия нереализованного имущества подписать дополнение к акту приема-передачи, предусматривающего снижение стоимости имущества;
Обеспечить снижение стоимости имущества, нереализованного в течение 3 (трех) месяцев после подписания акта приема-передачи, на 50 % (пятьдесят процентов).
Оплата услуг Поставщика производится в соответствии с Договором.
Заказчик:
____________________________
____________________________
____________________________
Поставщик:
__________________________________
__________________________________
__________________________________

1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
4) ____________________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
Т.А.Ә. ________________________________________________________
ЖСН ___________________________________________________________
Паспорт деректері _____________________________________________
Мекенжайы: ____________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ________________________________________
Кепілдік жарнасын қайтару үшін банк деректемелері:
Жеке сәйкестендіру коды (бұдан әрі – ЖСК) _____________________
БСК ___________________________________________________________
Банктің атауы _________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
Кепілдік жарнасын төлеген тұлғаның ЖСН/БСН: ___________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі (аукционға өтінім бергенде
толтырылмайды):
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
4) ____________________________________________________________
(қолы) (жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы және
заңды тұлғаның басшысының немесе заңды тұлғаның сенімхат негізінде
әрекет ететін өкілінің Т.А.Ә.)
20 __ жылғы «___» ____________
Мөр орны
Мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы 20__ жылғы «___»
____________ сағат «___» минутта қабылдады.
Қатысушының аукцион нөмірі ______________
Мүлікті тәркілеу бөлігінде
қылмыстық іс бойынша сот үкімі
негізінде не мүлікті мемлекетке
беру туралы шешім негізінде
тыйым салынған мүлікті өткізу
немесе пайдалану қағидасына
2-қосымша
Нысан
№ ___ комиссиялық тапсырма
201___ жылғы «___» __________
____________________________________________________ негізінде әрекет
(құжаттың атауы)
ететін ________________________________ (бұдан әрі – Тапсырыс беруші)
(Тапсырыс берушінің атауы)
атынан _________________________________________________ бір тараптан
(лауазымы, Т.А.Ә.)
және _______________________________________________ негізінде әрекет
(құжаттың атауы)
ететін ____________________________________ (бұдан әрі – Өнім беруші)
(Өнім берушінің атауы)
атынан ______________________________________________ екінші тараптан
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы 201___ жылғы
«___» ____________ №____ шартқа (бұдан әрі – Шарт) сәйкес Тапсырыс
беруші Шарт бойынша қызметтер көрсету шеңберінде Өнім берушіге
______________________________ сатуды тапсырады.
(мүліктің атауы)
«Мүліктің өлшемдері (түрлері, саны, сәйкестендіру нөмірлері
(бар болса), бірлігінің құны және т.с.с.)»:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Мүліктің жалпы құны:_____________(____________________________)
теңге.
Өнім беруші:
3 (үш) жұмыс күні ішінде
_________(______________________________) теңге сомасында осы
тапсырманы орындаудың ақшалай қамтамасыз етілуін төлеуге немесе банк
кепілдігін ұсынуға;
Мүлікті қабылдап алу-беру актісі бойынша қабылдауға;
Шартта және осы комиссиялық тапсырмада көрсетілген қызметтерді
қабылдап алу-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні
ішінде көрсетуге кірісуге;
Қабылдаған мүлікті өткізу жөнінде барлық қажетті шараларды
қолдануға;
Қабылдап алу-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 3 (үш) ай
өткен соң Тапсырыс берушімен бірлесіп, өткізілген мүлікті салыстырып
тексеру жүргізуге және салыстырып тексеру актісіне қол қоюға, ал
өткізілмеген мүлік болған жағдайда, қабылдап алу-беру актісіне
мүліктің құнын төмендетуді көздейтін толықтыруға қол қоюға;
Қабылдап алу-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 3 (үш) ай
өткен соң өткізілген мүліктің құнын аударуға;
Өткізілмеген мүлік болған жағдайда, қабылдап алу-беру актісіне
толықтыруға қол қойғаннан кейін 3 (үш) ай өткен соң қалған мүлікті
нақты өткізілуіне қарамастан, оның құнын аударуға;
Берілген мүлікті қарап тексеру үшін Тапсырыс берушіге еркін қол
жеткізуді қамтамасыз етуге;
Өткізілген мүліктің құнын мынадай деректемелер бойынша
аударуға:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
Жұмыс нәтижелері бойынша Тапсырыс берушіге есеп (3 данада)
беруге міндеттенеді.
Тапсырыс беруші:
Мүлікті қабылдап алу-беру актісі бойынша беруге;
Қабылдап алу-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 3 (үш) ай
өткен соң Өнім берушімен бірлесіп, өткізілген мүлікті салыстырып
тексеру жүргізуге және салыстырып тексеру актісіне қол қоюға, ал
өткізілмеген мүлік болған жағдайда, қабылдап алу-беру актісіне
мүліктің құнын төмендетуді көздейтін толықтыруға қол қоюға;
Қабылдап алу-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 3 (үш) ай
өткен соң өткізілмеген мүліктің құнын 50 % (елу пайызға) төмендетуді
қамтамасыз етуге міндеттенеді.
Өнім берушінің қызметтеріне ақы төлеу Шартқа сәйкес
жүргізіледі.
Тапсырыс беруші:                     Өнім беруші:
______________________________       ________________________________
______________________________       ________________________________
______________________________       ________________________________