О внесении изменений в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 15-3/1134 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 813 "Об утверждении критериев оценки степени рисков и проверочных листов в области регулирования рынка зерна, безопасности и качества хлопка"
Совместный приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 июня 2016 года № 263 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июня 2016 года № 290. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июля 2016 года № 13932. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 259 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства РК от 10.07.2019 № 259 и Министра национальной экономики РК от 12.07.2019 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 15-3/1134 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 813 "Об утверждении критериев оценки степени рисков и проверочных листов в области регулирования рынка зерна, безопасности и качества хлопка" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12654, опубликованный 3 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Критериях оценки степени риска в области регулирования рынка зерна, утвержденных указанным совместным приказом:
в пункте 2:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) грубое нарушение – нарушение требований, установленных законодательством Республики Казахстан в области регулирования рынка зерна, влекущих административную ответственность, предусмотренную Кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях" в части нарушения, которое может привести к ухудшению количественно-качественной сохранности зерна, в том числе к фактам утраты и порчи зерна, несоблюдению условий хранения зерна, неисполнению хлебоприемными предприятиями обязательств по выпущенным ими зерновым распискам, наличие подтвержденных жалоб и обращений от участников зернового рынка на субъекты контроля, а также реализации зерна на экспорт без соответствующих паспортов качества зерна;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) проверяемые субъекты – юридические лица (хлебоприемные предприятия, аккредитованные лаборатории), осуществляющие деятельность, связанную с производством, хранением, транспортировкой, переработкой и реализацией зерна, а также местные исполнительные органы, осуществляющие контроль за деятельностью хлебоприемных предприятий.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"Астық нарығын реттеу, мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 15-3/1134 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 813 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 16 маусымдағы № 263 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 290 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 15 шілдеде № 13932 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 259 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 63 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.07.2019 № 259 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 12.07.2019 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Астық нарығын реттеу, мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 15-3/1134 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 813 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12654 болып тіркелген, 2016 жылғы 3 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Астық нарығын реттеу саласындағы тәуекел дәрежелерін бағалау өлшемшарттарында:
2-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) өрескел бұзушылық – "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының кодексінде көзделген әкімшілік жауапкершілікке әкеліп соқтыратын Қазақстан Республикасының астық нарығын реттеу саласындағы талаптарды астықтың сандық-сапалық сақталуының нашарлауына, оның ішінде астықтың жоғалуы мен бүліну, астықты сақтау шарттарын сақтамау, астық қабылдау кәсіпорындарының, оларға берілген (шығарылған) астық қолхаты бойынша міндеттемелерді орындамауы, бақылау субъектілеріне астық нарығындағы қатысушылардан расталған шағымдар мен өтініштердің болуы, сондай-ақ астықты экспортқа астық сапасының тиісті паспортынсыз жіберу фактілеріне алып келетін бұзушылықтар бөлігінде бұзу;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) тексерілетін субъектілер – астықты өндіруге, сақтауға, тасымалдауға, қайта өңдеуге және өткізуге байланысты қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар (астық қабылдаушы кәсіпорындар, аккредиттелген зертханалар), сондай-ақ астық қабылдау кәсіпорындары қызметіне бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдар.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. К не отнесенной к высокой степени риска относятся аккредитованные лаборатории по экспертизе качества зерна, местные исполнительные органы, осуществляющие контроль за деятельностью хлебоприемных предприятий.";
подпункт 2) части второй пункта 10 изложить в следующей редакции:
"2) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектами контроля в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок;";
приложение к указанным Критериям изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
приложение 3 к указанному совместному приказу изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее 23 июля 2016 года.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
______________ А. Мырзахметов
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
_________ К. Бишимбаев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
____________________ С. Айтпаева
30 июня 2016 года
Приложение 1
к совместному приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 июня 2016 года № 263
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 июня 2016 года № 290
Приложение
к Критериям оценки степени
рисков в области регулирования
рынка зерна
Критерии оценки степени риска
в области регулирования рынка зерна
Наименование критериев
Степень нарушения

"7. Тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызылмағандарға астық сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген зертханалар, астық қабылдау кәсіпорындары қызметіне бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдар жатады.";
10-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бақылау субъектілері астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне ұсынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу нәтижелері;";
көрсетілген өлшемшарттарға қосымша осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 3-қосымша осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2016 жылғы 23 шілдеден ерте қолданысқа енгізілмейді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрі
____________ А. Мырзахметов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
____________ Қ. Бишімбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитетінің төрағасы
_________________ С. Айтпаева
2016 жылғы 30 маусым
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 16 маусымдағы
№ 263 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 28 маусымдағы
№ 290 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Астық нарығын реттеу
саласындағы тәуекел
дәрежесін бағалау
өлшемшарттарына
қосымша
Астық нарығын реттеу саласындағы тәуекел дәрежелерін бағалау
өлшемшарттары
Өлшемшарттардың атауы
Бұзушылық дәрежесі

1. По информационному источнику "Результаты предыдущих проверок" (степень тяжести устанавливается при несоблюдении нижеперечисленных требований):
Хлебоприемные предприятия
1
Обеспечение сохранности зерна в соответствии с данными реестра зерновых расписок
грубое
2
Наличие исправного оборудования для контроля температуры и влажности зерна при хранении
грубое
3
Надлежащее оформление зерна, поступающего на хлебоприемные предприятия
грубое
4
Надлежащее оформление очистки, сушки зерна
грубое
5
Надлежащее оформление отгрузки зерна
грубое
6
Надлежащее ведение книги количественно-качественного учета зерна
грубое
7
Соблюдение порядка определения зачтенного физического веса зерна
грубое
8
Соблюдение срока выпуска и погашения зерновой расписки
грубое
9
Ввод достоверной информации в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок
грубое
10
Наличие товарно-транспортных накладных на зерно
значительное
11
Наличие реестров накладных на принятое автомобильным транспортом зерно с определением качества по среднесуточной пробе
значительное
12
Своевременное проведение мероприятий по переводу зерна на зимние условия хранения
значительное
13
Наличие технологического оборудования (зерноочистительные машины, зерносушильное оборудование), весового оборудования (поверенного в установленном порядке), погрузочно-разгрузочных устройств, подъемно-транспортного оборудования, передвижного транспортного оборудования, оборудования активного вентилирования, емкостей для хранения зерна, оборудования для контроля температуры и влажности зерна при хранении
значительное
14
Обеспечение в исправном состоянии зернохранилищ и их технологических линий
значительное
15
Наличие журнала регистрации взвешивания грузов на автомобильных и железнодорожных весах
незначительное
16
Наличие журнала регистрации результатов лабораторных анализов зерна
незначительное
17
Наличие журнала учета полученных приказов на отгрузку зерна
незначительное
18
Своевременное проведение полного технического анализа зерна при хранении зерна различных культур (один раз в месяц по средней пробе, отобранной от однородной партии)
незначительное
19
Наличие резервной складской емкости в размере 10 % площади зернохранилища (хлебоприемного пункта), на элеваторах – не менее одного свободного силоса на каждый над силосный транспортер
значительное
20
Наличие журнала наблюдения за хранящим зерном, подтверждающего своевременное проведение контроля за температурой хранящегося зерна
незначительное

1. "Алдыңғы тексерулердің нәтижелері" ақпарат көзі бойынша (ауырлық дәрежесі төмендегі келтірілген талаптар сақталмаған жағдайда белгіленеді):
Астық қабылдау кәсіпорындары
1
Астық қолхаттары тізілімінің деректеріне сәйкес астықтың сақталуын қамтамасыз ету
өрескел
2
Сақтау кезінде астықтың температурасын және ылғалдылығын бақылауға арналған ақаусыз жабдықтың болуы
өрескел
3
Астық қабылдау кәсіпорындарына келіп түскен астықты тиісті түрде ресімдеу
өрескел
4
Астықты тазалауды, кептіруді тиісті түрде рәсімдеу
өрескел
5
Астықты тиеп-жөнелтуді тиісті түрде ресімдеу
өрескел
6
Астықтың сандық-сапалық есебі кітабын тиісті түрде жүргізу
өрескел
7
Астықтың есептелген нақты салмағын айқындау тәртібінің сақталуы
өрескел
8
Астық қолхатын шығару және өтеу мерзімін сақтау
өрескел
9
Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне шынайы ақпаратты енгізу
өрескел
10
Астыққа арналған тауарлы-көліктік жүкқұжатының болуы
елеулі
11
Орташа тәулiктiк сынама бойынша сапасын айқындай отырып, автомобиль көлігімен қабылданған астыққа арналған жүкқұжаттар тiзiлiмiнің болуы
елеулі
12
Астықты қысқы сақтау жағдайына ауыстыру бойынша іс-шараларды уақтылы жүргізу
елеулі
13
Технологиялық жабдықтардың (астық тазалау машиналары, астық кептіру жабдығы), таразы жабдықтарының (белгіленген тәртіппен тексерілген), тиеу-түсіру құрылғыларының, көтергіш-көліктік жабдықтардың, жылжымалы көлік жабдығының, белсенді желдеткіш жабдығының, астық сақтауға арналған сыйымдылықтың, сақтау кезінде астықтың температурасы мен ылғалдылығын бақылауға арналған жабдықтың болуы
елеулі
14
Астық қоймаларының және олардың технологиялық желілерінің жарамды жай-күйін қамтамасыз ету
елеулі
15
Жүктерді автомобильдік және теміржол таразыларында өлшеуді тіркеу журналының болуы
болмашы
16
Астықты зертханалық талдау нәтижелерін тіркеу журналының болуы
болмашы
17
Астықты тиеп-жөнелтуге алынған бұйрықтарды есепке алу журналының болуы
болмашы
18
Әртүрлі дақылдар астығын сақтау кезінде астықтың толық техникалық талдануын уақтылы жүргізу (біртекті партиядан сұрыпталған орташа сынама бойынша айына бір рет)
болмашы
19
Астық қоймалары алаңының (астық қабылдау пунктінің) 10%-ы мөлшерінде бос қойма сыйымдылығының, элеваторларда - сүрлем үстіндегі транспортердің әрқайсысына кемінде бір бос сүрлемнің болуы
болмашы
20
Сақтаудағы астықтың температурасына бақылаудың уақтылы жүргізілгенін растайтын сақтаудағы астықты қадағалау журналының болуы
болмашы

2. По информационному источнику "результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектами контроля, в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок":
1
Непредставление информации о загруженности хлебоприемных предприятий
значительное
2
Непредставление информации о приобретенных, выписанных, погашенных, испорченных и чистых бланках зерновых расписок
значительное
3
Непредставление информации о количестве и качестве поступающего на хранение зерна на хлебоприемное предприятие с нового урожая
значительное

2. "Бақылау субъектілері астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне ұсынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу нәтижелері" ақпарат көзі бойынша:
1
Астық қабылдау кәсіпорындарының жүктелгендігі туралы ақпаратты ұсынбау
елеулі
2
Сатып алынған, жазылған, өтелген, бүлінген және таза астық қолхаттары бланкілері бойынша ақпарат ұсынбау
елеулі
3
Астық қабылдау кәсіпорнына жаңа түсімнен сақтауға келіп түскен астықтың саны мен сапасы туралы ақпаратты ұсынбау
елеулі

3. По информационному источнику "наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений от участников зернового рынка на субъекты контроля" субъективными критериями являются:
1
Наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений на субъекты контроля, по определению показателей качества зерна при приемке на хлебоприемное предприятие и отгрузке, по выпуску, обращению и погашению зерновых расписок
значительное
Приложение 2
к совместному приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 июня 2016 года № 263
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 июня 2016 года № 290
Приложение 3
к совместному приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года
№ 15-03/1134
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 813
Проверочный лист
в области регулирования рынка зерна
В отношении _________________________________________________________
(наименование однородной группы проверяемых
субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ______________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки __________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ________________________
_____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
проверяемого субъекта (объекта) _____________________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ___________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует предъявляемым требованиям
Не соответствует предъявляемым требованиям
1
2
3
4
5
6
Хлебоприемные предприятия
1
Обеспечение сохранности зерна в соответствии с данными реестра зерновых расписок
2
Наличие исправного оборудования для контроля температуры и влажности зерна при хранении
3
Надлежащее оформление зерна, поступающего на хлебоприемные предприятия
4
Надлежащее оформление очистки, сушки зерна
5
Надлежащее оформление отгрузки зерна
6
Надлежащее ведение книги количественно-качественного учета зерна
7
Правильное определение зачтенного физического веса зерна
8
Соблюдение срока выпуска и погашения зерновой расписки
9
Ввод достоверной информации в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок
10
Наличие товарно-транспортных накладных на зерно
11
Наличие реестров накладных на принятое автомобильным транспортом зерно с определением качества по среднесуточной пробе
12
Своевременное проведение мероприятий по переводу зерна на зимние условия хранения
13
Наличие технологического оборудования (зерноочистительные машины, зерносушильное оборудование), весового оборудования (поверенного в установленном порядке), погрузочно-разгрузочных устройств, подъемно-транспортного оборудования, передвижного транспортного оборудования, оборудования активного вентилирования, емкостей для хранения зерна, оборудования для контроля температуры и влажности зерна при хранении
14
Обеспечение в исправном состоянии зернохранилищ и их технологических линий
15
Наличие журнала регистрации взвешивания грузов на автомобильных и железнодорожных весах
16
Наличие журнала регистрации результатов лабораторных анализов зерна
17
Наличие журнала учета полученных приказов на отгрузку зерна
18
Своевременное проведение полного технического анализа зерна при хранении зерна различных культур (один раз в месяц по средней пробе, отобранной от однородной партии)
19
Наличие резервной складской емкости в размере 10 % площади зернохранилища (хлебоприемного пункта), на элеваторах – не менее одного свободного силоса на каждый над силосный транспортер
20
Наличие журнала наблюдения за хранящим зерном, подтверждающего своевременное проведение контроля за температурой хранящегося зерна
Аккредитованные лаборатории по экспертизе качества зерна
21
Наличие аттестата аккредитации лаборатории
22
Наличие актов отбора проб
23
Наличие журнала регистрации проб зерна
24
Заполнение протоколов испытаний, журнала регистрации результатов испытаний
25
Надлежащее оформление паспортов качества зерна
26
Соблюдение установленных сроков хранения копий выданных паспортов качества зерна
27
Надлежащее хранение упакованных и опечатанных проб зерна на отгруженные и хранящиеся партии в течение срока действия паспорта качества зерна
28
Надлежащее хранение упакованных и опечатанных проб зерна при разногласиях по качеству – до полного завершения рассмотрения разногласий
Контроль за соблюдением местными исполнительными органами законодательства Республики Казахстан в области регулирования зернового рынка и за деятельностью проверяемых субъектов
29
Соблюдение требований по выдачи лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок
30
Соблюдение требований по контролю за хлебоприемными предприятиями, включающий:
ежегодное обследование хлебоприемных предприятий на предмет готовности к приему зерна нового урожая в соответствии с утвержденными графиками;
оформление актов обследований хлебоприемных предприятий
31
Соблюдение требований по приостановлению действия лицензии на право осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок в целом или в части осуществления отдельных операций на срок до шести месяцев
32
Соблюдение требований по контролю за соблюдением хлебоприемными предприятиями правил: ведения количественно-качественного учета зерна; хранения зерна; выдачи, обращения и погашения зерновых расписок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан
33
Соблюдение требований по государственному контролю безопасности и качества зерна
34

3. "Бақылау субъектілеріне мақта нарығына қатысушылардан келіп түсетін расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны" ақпарат көзі бойынша субъективті өлшемшарттар мыналар болып табылады:
1
Астық қабылдау кәсіпорындарына қабылдау және тиеп-жөнелту кезінде астық сапасының көрсеткіштерін айқындау бойынша, астық қолхаттарын шығару, олардың айналымы және оларды өтеу бойынша бақылау субъектілеріне түскен расталған шағымдар мен өтініштердің болуы
елеулі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 16 маусымдағы
№ 263 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 28 маусымдағы
№ 290 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 15-03/1134 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 813 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Астық нарығын реттеу саласындағы тексеру парағы
_____________________________________________________________ қатысты
(тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________
_____________________________________________________________________
Тексеру тағайындау туралы акт _______________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы _________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) жеке сәйкестендіру
нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі __________________________________
_____________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
Астық қабылдау кәсіпорындары
1
Астық қолхаттары тізілімі деректеріне сәйкес астықтың сақталуын қамтамасыз ету
2
Сақтау кезінде астықтың температурасын және ылғалдылығын бақылауға арналған ақаусыз жабдықтың болуы
3
Астық қабылдау кәсіпорнына келіп түсетін астықты тиісінше ресімдеу
4
Астық тазалауды, кептіруді тиісінше ресімдеу
5
Астықты тиеп-жөнелтуді тиісінше ресімдеу
6
Астықты сандық-сапалық есепке алу кітабын тиісінше жүргізу
7
Астықтың есептелген нақты салмағын дұрыс айқындау
8
Астық қолхатын шығару және өтеу мерзімін сақтау
9
Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне шынайы ақпаратты енгізу
10
Астыққа арналған тауарлы-көліктік жүкқұжаттардың болуы
11
Орташа тәулiктiк сынамасы бойынша сапасын айқындай отырып, автомобиль көлігімен қабылданған астыққа арналған жүкқұжаттар тiзiлiмдерінің болуы
12
Астықты сақтаудың қысқы жағдайына ауыстыру жөніндегі іс-шараларды уақтылы жүргізу
13
Технологиялық жабдықтардың (астық тазалау машиналары, астық кептіру жабдығы), таразы жабдықтарының (белгіленген тәртіппен тексерілген), тиеу-түсіру құрылғыларының, көтергіш-көліктік жабдықтарының, жылжымалы көлік жабдығының, белсенді желдеткіш жабдықтың, астық сақтауға арналған сыйымдылықтың, сақтау кезінде астықтың температурасы мен ылғалдылығын бақылауға арналған жабдықтың болуы
14
Астық сақтау қоймаларының және олардың технологиялық желілерінің ақаусыз жай-күйде қамтамасыз ету
15
Жүктерді автомобиль және теміржол таразыларында өлшеуді тіркеу журналының болуы
16
Астықты зертханалық талдау нәтижелерін тіркеу журналының болуы
17
Астықты тиеп-жөнелтуге алынған бұйрықтарды есепке алу журналының болуы
18
Әртүрлі дақылдар астығын сақтау кезінде астықтың толық техникалық талдануын уақтылы жүргізу (біртекті партиядан сұрыпталған орташа сынама бойынша айына бір рет)
19
Астық сақтау қоймасы алаңының (астық қабылдау пунктінің) 10%-ы мөлшерінде бос қойма сыйымдылығының, элеваторларда – сүрлем үстіндегі транспортердің әрқайсысына кемінде бір бос сүрлемнің болуы
20
Сақтаудағы астық температурасына бақылаудың уақтылы жүргізілгенін растайтын сақтаудағы астықты қадағалау журналының болуы
Астық сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген зертханалар
21
Зертхананың акредиттеу аттестатының болуы
22
Сынамаларды іріктеу актілерінің болуы
23
Астық сынамаларын тіркеу журналының болуы
24
Сынақтар хаттамасын, сынақ нәтижелерін тіркеу журналын толтыру
25
Астық сапасы паспорттарын тиісті түрде рәсімдеу
26
Берілген астықтың сапасы паспорттарының көшірмелерін сақтаудың белгіленген мерзімдерін сақтау
27
Тиеп-жөнелтілген және сақтаудағы партияларға арналған астықтың буып-түйілген және мөрленген сынамаларын астықтың сапасы паспортының қолданылу мерзімі ішінде тиісінше сақтау
28
Сапа бойынша келіспеушіліктер болған жағдайда астықтың буып-түйілген және мөрленген сынамаларын тиісінше сақтау – келіспеушіліктерді қарау толықтай аяқталғанға дейін
Жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының астық нарығын реттеу саласындағы заңнамасын сақталуын және тексерілетін субъектілердің қызметін бақылауды жүзеге асыру
29
Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензияны беру бойынша талаптарды сақтау
30
Мыналарды қамтитын астық қабылдау кәсіпорындарын бақылау бойынша талаптарды сақтау:
бекітілген кестелерге сәйкес жаңа егіннің астығын қабылдауға дайындығы тұрғысынан астық қабылдау кәсіпорындарын жыл сайынғы тексеру;
астық қабылдау кәсіпорындарын зерттеп-тексеру актілерін ресімдеу
31
Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның қолданылуын тұтастай немесе жекелеген операцияларды жүзеге асыру бөлігінде алты айға дейінгі мерзімге тоқтата тұру бойынша талаптарды сақтау
32
Астық қабылдау кәсіпорындарының Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу; астықты сақтау; астық қолхаттарын беру, олардың айналымы және оларды өтеу қағидаларын сақтауын бақылау бойынша талаптарды сақтау
33
Астық қауiпсiздiгi мен сапасын мемлекеттік бақылау бойынша талаптарды сақтау
34

Соблюдение требования по наложению запрета на отгрузку любым видом транспорта зерна с хлебоприемного предприятия при наличии оснований, предусмотренных пунктом 2 статьи 28 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне"
35
Своевременная подача в суд заявления о введении и досрочном завершении временного управления хлебоприемным предприятием
36
Соблюдение требований по проверке фактического наличия и качества зерна у участников зернового рынка и соответствия его отчетным данным
37
Своевременное направление держателям зерновых расписок уведомления о представлении кандидатур для включения в состав комиссии по временному управлению хлебоприемным предприятием
Должностное (ые) лицо (а) ________ _______ __________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
________ _______ __________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Руководитель
проверяемого субъекта ________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), (подпись)
должность)

"Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңының 28-бабының 2-тармағында көзделген негіздер болған кезде астық қабылдау кәсіпорнынан астықты көліктің кез келген түрімен тиеп жөнелтуге тыйым салу бойынша талаптарды сақтау
35
Астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқаруды енгізу және мерзімінен бұрын аяқтау туралы арызды сотқа уақтылы беру
36
Астық нарығына қатысушылардың астығының нақты бар-жоғы мен сапасын және оның есепті деректерге сәйкестігін тексеру бойынша талаптарды сақтау
37
Астық қолхаттарын ұстаушыларға астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқару жөніндегі комиссияның құрамына енгізу үшін кандидатуралар ұсыну туралы хабарламаны уақтылы жіберу
Лауазымды адам (-дар) _________ ________ ____________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
_________ ________ ____________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
Тексерілетін
субъектінің басшысы ____________________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(бар болған жағдайда), лауазымы)