О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 9-3/726 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 июня 2016 года № 254. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2016 года № 14049. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 февраля 2017 года № 48 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 01.02.2017 № 48 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 9-3/726 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12305, опубликованный 30 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях (далее – Правила), утвержденных указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) приоритетные направления (секторы) АПК – направления (секторы) АПК, которые имеют значительный потенциал развития, указанные в перечне приоритетных направлений (секторов) согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) инвестиционный проект в АПК (далее – инвестиционной проект) – комплекс мероприятий, предусматривающий инвестиции в создание новых или расширение действующих производственных мощностей;
3) инвестиционные вложения в АПК (далее – инвестиционные вложения) – затраты, направленные на создание новых или расширение действующих производственных мощностей, в том числе приобретение техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, за исключением затрат на приобретение земельных участков;
4) инвестиционные субсидии в АПК (далее – инвестиционные субсидии) - возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК в рамках реализации инвестиционных проектов;
5) инвестор в АПК (далее – инвестор) – субъект АПК в соответствии с законодательством Республики Казахстан, осуществляющий инвестиционные вложения в приоритетных направлениях (секторах) АПК;

"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 9-3/726 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 9 маусымдағы № 254 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 шілдеде 14049 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 48 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 01.02.2017 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 9-3/726 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12305 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 30 қарашада жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) АӨК-нің басым бағыттары (секторлары) – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес басымды бағыттар тізбесінде көрсетілген едәуір даму әлеуеті бар АӨК бағыттары (секторлары);
2) АӨК-дегі инвестициялық жоба (бұдан әрі – инвестициялық жоба) – жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге инвестициялар салуды көздейтін іс-шаралар кешені;
3) АӨК-дегі инвестициялық салымдар (бұдан әрі – инвестициялық салымдар) – жер учаскелерін сатып алуға арналған шығындарды қоспағанда, инвестициялық жоба шеңберінде жаңа өндірістік қуаттылық құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге, оның ішінде техника мен жабдықтар сатып алуға бағытталған шығындар;
4) АӨК-дегі инвестициялық субсидиялар (бұдан әрі – инвестициялық субсидиялар) – инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу;
5) АӨК инвесторы (бұдан әрі – инвестор) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес АӨК-нің басым бағыттарына (секторларына) инвестициялық салымдарды жүзеге асыратын АӨК субъектісі;

6) администратор бюджетной программы (далее – администратор) – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
7) паспорт проекта – перечень и максимально допустимая стоимость для расчета субсидий инвестиционных вложений в виде основных средств, работ и услуг, подлежащих инвестиционному субсидированию;
8) расширение действующих производственных мощностей – мероприятия, предусматривающие оснащение действующих производственных мощностей недостающим или необходимым оборудованием (техникой) или увеличение производственных мощностей и иные действия, направленные на увеличение объемов производства и (или) уменьшение себестоимости производимой продукции и (или) повышение качества производимой продукции, изменение ее упаковки и (или) расширение ассортимента, а также другие мероприятия, целью которых является занятие новой товарной ниши на рынке, расширение рынков сбыта и другое;
9) комиссия по вопросам инвестиционного субсидирования (далее – комиссия) – постоянно действующий коллегиальный орган для рассмотрения заявлений инвесторов и принятия решений о предоставлении/отказе в предоставлении инвестиционных субсидий;
10) рабочий орган комиссии по вопросам инвестиционного субсидирования (далее – рабочий орган) – управление сельского хозяйства акиматов областей, городов республиканского значения и столицы;
11) договор инвестиционного субсидирования – письменное соглашение, заключаемое между рабочим органом, инвестором и оператором, предусматривающее порядок и условия перечисления средств инвестиционных субсидий, хода мониторинга, ответственность сторон и иные условия;
12) финансовые институты – банки второго уровня, кредитные организации, имеющие соответствующую лицензию на право осуществления банковских операций, лизинговые компании, кредитные товарищества;
13) оператор – организация, осуществляющая операторские услуги по субсидированию по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
До заключения договора по оказанию услуг, функции оператора, предусмотренные настоящими Правилами, осуществляются рабочим органом;
14) производственный комплекс – совокупность взаимосвязанных производственных мощностей (зданий, сооружений, монтируемого оборудования, инженерных сетей и другое), направленных на производство, переработку, хранение, упаковку сельскохозяйственной продукции;
15) эскроу-счет – счет инвестора в финансовом институте/банке второго уровня, на который зачисляются суммы инвестиционных субсидий для обеспечения условий договора инвестиционного субсидирования в соответствии с пунктами 37, 38 настоящих Правил.

6) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
7) жобаның паспорты – инвестициялық субсидиялауға жататын негізгі қаражаттар, тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер түріндегі инвестициялық салымдардың тізбесі және субсидияларды есептеу үшін барынша жол берілген құны;
8) жұмыс істеп тұрған өндірістік қуаттылықтарды кеңейту – жұмыс істеп тұрған өндірістік қуаттылықтарды жетіспеген немесе қажетті жабдықпен (техникамен) жарықтандыруды, өндірістік қуаттылықтарды ұлғайтуды және (немесе) өндіріс көлемін арттыруға, өндірілетін өнімнің өзіндік құнын азайтуға және (немесе) өндірілетін өнімнің сапасын жоғарылатуға, оның орамасын өзгертуге және (немесе) ассортиментті кеңейтуге бағытталған өзге де іс-қимылдарды көздейтін іс-шаралар сондай-ақ, мақсаты нарықта жаңа тауарлық тауашаға орнығу, өткізу нарықтарын кеңейту және басқалар болып табылатын іс-шаралар;
9) инвестициялық субсидиялау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия) – инвесторлардың өтініштерін қарауға және инвестициялық
субсидиялар беру/беруден бас тарту туралы шешімдер қабылдауға арналған тұрақты жұмыс істейтін алқалы орган;
10) инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі комиссияның жұмыс органы (бұдан әрі – жұмыс органы) – облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің ауыл шаруашылығы басқармасы;
11) инвестициялық субсидиялау шарты – жұмыс органы, инвестор және оператор арасында жасалатын, инвестициялық субсидиялар қаражатын аударудың тәртібі мен шарттарын, мониторинг барысын, тараптардың жауапкершілігін және өзге де шарттарды көздейтін жазбаша келісім;
12) қаржы институттары – екінші деңгейдегі банктер, банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар кредиттік ұйымдар, лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер;
13) оператор – инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау бойынша операторлық қызметтерді жүзеге асыратын ұйым;
Қызметтер көрсету жөніндегі шартты жасасқанға дейін, осы Қағидаларда көзделген оператордың функцияларын жұмыс органы жүзеге асырады.
14) өндірістік кешен – ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруге, өңдеуге, сақтауға, буып-түюге бағытталған өзара байланысты өндірістік қуаттылықтар (ғимараттар, құрылыстар, монтаждалатын жабдық, инженерлік желілер және басқалары) жиынтығы;
15) эскроу-шот – осы Қағидалардың 37, 38-тармақтарына сәйкес инвестициялық субсидиялау шартының талаптарын қамтамасыз ету үшін инвестициялық субсидиялардың сомалары аударылатын инвестордың қаржы институтындағы/екінші деңгейдегі банктегі шоты.

4. Инвестиционные субсидии выплачиваются инвесторам по перечню приоритетных направлений (секторов), согласно приложению 1 к настоящим Правилам, по объектам, оборудованию и технике, приобретенным или введенным в эксплуатацию в рамках инвестиционного проекта, за исключением раздела 5 перечня инвестиционных паспортов, подлежащих субсидированию, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам.
Субсидированию подлежат инвестиционные проекты, введенные в эксплуатацию, начиная с 1 января 2014 года, направленные на создание новых или расширение действующих производственных мощностей (инвестиционные вложения). При этом субсидированию подлежат расходы на приобретение техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, понесенные инвестором до 1 января 2014 года, но не ранее 24 месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию.
Если инвестиционным проектом предполагается только приобретение оборудования и (или) техники, субсидированию подлежат оборудование и (или) техника, приобретенные с 1 января 2014 года.
При этом до 1 июля соответствующего календарного года принимаются и рассматриваются заявки инвесторов на предоставление инвестиционных субсидий по направлениям (секторам) первой группы в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам. Внутри первой группы в первую очередь рассматриваются заявки инвесторов в порядке приоритетности по очередности, предусмотренной в приложении 1 к настоящим Правилам.
После 1 июля соответствующего календарного года принимаются и рассматриваются заявки инвесторов по направлениям первой и второй групп. При этом заявки инвесторов первой группы рассматриваются в порядке очередности, предусмотренной в приложении 1 к настоящим Правилам, независимо от даты подачи заявки. Заявки второй группы рассматриваются по очередности согласно дате их поступления.
На заседании комиссии в приоритетном порядке рассматриваются заявки сельскохозяйственных кооперативов в порядке очередности, предусмотренной в приложении 1 к настоящим Правилам.
Заявки инвесторов, принятые, но не удовлетворенные в прошлом финансовом году, подлежат рассмотрению и/или удовлетворению комиссией до начала рассмотрения заявок инвесторов, принятых в текущем финансовом году.
Комиссия не правомочна принимать решение о приостановлении приема заявок инвесторов.
Субсидирование осуществляется по месту реализации инвестиционного проекта.";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Расчет инвестиционных субсидий осуществляется по фактически вложенным инвестициям. Процент возмещения затрат устанавливается в соответствии с долей возмещения, предусмотренной согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Доля возмещения изменению не подлежит.
Размер инвестиционной субсидии определяется по одному из следующих методов:

4. Инвестициялық субсидиялар инвесторларға осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген, субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттар тізбесінің 5-бөлімін қоспағанда, осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген басым бағыттар (секторлар) тізбесі бойынша инвестициялық жоба шеңберінде сатып алынған немесе пайдалануға берілген объектілер, жабдықтар мен техника бойынша төленеді.
Субсидиялауға 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап пайдалануға берілген, жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған (инвестициялық салымдар) инвестициялық жобалар жатады. Бұл ретте, инвестордың 2014 жылғы 1 қаңтарға дейін, бірақ инвестициялық жоба пайдалануға берілетін күнге дейін 24 айдан ерте емес мерзімде инвестициялық жоба шеңберінде техниканы немесе жабдықты сатып алуға кеткен шығындар инвестициялық жоба субсидиялауға жатады.
Егер инвестициялық жоба тек жабдық және (немесе) техниканы сатып алуды болжайтын болса, субсидиялауға 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап сатып алынған жабдық және (немесе) техника жатады.
Бұл ретте, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес бірінші топтың бағыттары (секторлары) бойынша инвестициялық субсидиялар беруге арналған инвесторлардың өтініштері тиісті күнтізбелік жылдың 1 шілдесіне дейін қабылданады және қаралады. Бірінші топ ішінде бірінші кезекте басымдылық тәртібімен осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген кезектілік бойынша инвесторлардың өтініштері қаралады.
Тиісті күнтізбелік жылдың 1 шілдесінен кейін бірінші және екінші топтың бағыттары бойынша инвесторлардың өтініштері қабылданады және қаралады. Бұл ретте, бірінші топтағы инвесторларының өтініштері, өтініш беру күніне қарамастан, осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген кезектілік тәртібімен қаралады. Екінші топтың өтініштері олардың келіп түскен күніне сәйкес кезектілік бойынша қарастырылады.
Комиссия отырысында осы Қағидаларға 1-қосымшада көзделген кезектілік тәртібімен ауыл шаруашылығы кооперативтерінің өтініштері басым тәртіппен қарастырылады.
Инвесторлардың өткен қаржы жылында қабылданған, бірақ қанағаттандырылмаған өтініштерін комиссия ағымдағы қаржы жылында қабылданған инвесторлар өтініштерін қарастыру басталғанға дейін қарастыруы және/немесе қанағаттандыруы тиіс.
Комиссияның инвесторлардың өтініштерін қабылдауды тоқтату туралы шешiмдер қабылдауға құқығы жоқ.
Субсидиялау инвестициялық жобаны іске асыру орны бойынша жүзеге асырылады.";
6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Инвестициялық субсидияларды есептеу нақты салынған инвестициялар бойынша жүзеге асырылады. Шығындарды өтеу пайызы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көзделген өтеу үлесіне сәйкес белгіленеді. Өтеу үлесі өзгертуге жатпайды.
Инвестициялық субсидия мөлшері мына әдістердің бірімен анықталады:

1) в соответствии с установленной долей возмещения инвестиционных вложений, но не более утвержденной максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на единицу мощности по каждому инвестиционному проекту, согласно перечню инвестиционных паспортов, подлежащих субсидированию, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам;
2) в соответствии с установленной долей возмещения инвестиционных вложений, но не более утвержденной максимальной допустимой стоимости для расчета субсидий на одну единицу техники и оборудования по каждому инвестиционному проекту, согласно перечню инвестиционных паспортов, подлежащих субсидированию, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам;
3) в соответствии с установленной долей возмещения инвестиционных вложений от стоимости проекта согласно проектно-сметной документации.
В случае, если расширение производственных мощностей предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, допускается субсидирование приобретенного оборудования в пределах установленного процента возмещения от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату). Монтаж оборудования подлежит субсидированию, в случае, если он предусмотрен договором купли-продажи (лизинга) оборудования.
В случае, если в проектно-сметной документации не указаны расходы на приобретение техники и оборудования, субсидирование по ним осуществляется по договорам купли-продажи (лизинга), а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату). При этом в целях субсидирования, затраты на приобретение техники суммируются с затратами, указанными в проектно-сметной документации.
7. По инвестиционным паспортам "Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота мясного направления мощностью от 50 коров", "Создание и расширение молочно-товарной фермы от 50 до 400 коров", "Создание и расширение объектов для выращивания лошадей/верблюдов мощностью от 100 голов маточного поголовья" и "Создание и расширение объектов для выращивания овец/коз мощностью от 300 голов маточного поголовья", "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров", "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров", "Приобретение сельскохозяйственной техники" допускается субсидирование второй и последующей единицы техники и оборудования одного вида, указанных в паспорте инвестиционного проекта.
Вторые и последующие единицы техники и оборудования одного вида субсидируются при превышении минимального норматива маточного поголовья на одну единицу техники и оборудования.
Минимальный норматив маточного поголовья на одну единицу техники и оборудования одного вида составляет 100 условных голов маточного поголовья.
Вторые и последующие единицы техники и оборудования одного вида, подлежащие субсидированию, определяются по следующей формуле:
Wк = Wж / Н, где:
Wк – количество субсидируемой техники и оборудования одного вида;
Wж – количество маточного поголовья сельскохозяйственных животных, зарегистрированных в хозяйстве, в пересчете в условную голову крупного рогатого скота в соответствии с коэффициентами перевода поголовья сельскохозяйственных животных в условную голову крупного рогатого скота, указанными в приложении 3 к настоящим Правилам;
Н – допустимый норматив.
В случае получения дробной цифры результат округляется математическим путем до целого значения.
Численность маточного поголовья сельскохозяйственных животных определяется оператором посредством базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки на субсидирование. Заверенная оператором выписка из базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных прикладывается оператором к заявке инвестора.
Минимальный норматив площадей интенсивного яблоневого сада, плодово-ягодных культур и винограда на одну единицу техники одного вида составляет 20 гектаров. Наличие соответствующих установленному нормативу площадей земель под интенсивный яблоневый сад, плодово-ягодные культуры и виноград подтверждается актом на право собственности на земельный участок и (или) актом на право временного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
По инвестиционному паспорту "Приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования" осуществляется согласно минимальному нормативу площадей (пашни) на одну единицу техники и оборудования.
Вторые и последующие единицы техники и оборудования одного вида, подлежащие субсидированию, определяются по следующей формуле:
Wк = Wг / Н, где:
Wк – количество субсидируемой техники и оборудования одного вида;
Wг – площадь земельных угодий (пашни);
Н – допустимый норматив.
В случае получения дробной цифры результат округляется математическим путем до целого значения.
Наличие соответствующих установленному нормативу площадей земельных угодий под пашни подтверждается документом, удостоверяющим право собственности на земельный участок или право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) инвестора при наличии заключенного договора о совместной деятельности.
В случае подачи заявки от сельскохозяйственного кооператива учитывается совокупная площадь земельных угодий (пашни) и численность маточного поголовья сельскохозяйственных животных, зарегистрированных у членов сельскохозяйственного кооператива.";

1) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген, субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттар тізбесіне сәйкес, әр инвестициялық жоба бойынша инвестициялық салымдарды өтеудің белгіленген, бірақ бір қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін бекітілген барынша рұқсат етілген құннан аспайтын үлесіне сәйкес;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген, субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттар тізбесіне сәйкес, әр инвестициялық жоба бойынша инвестициялық салымдарды өтеудің белгіленген, бірақ жабдықтар мен техниканың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін бекітілген барынша рұқсат етілген құннан аспайтын үлесіне сәйкес;
3) жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес жоба құнынан инвестициялық салымдарды өтеудің белгіленген үлесіне сәйкес, немесе осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттардың тізбесінде көрсетілген басқа да құжаттар.
Өндірістік қуаттылықтарды кеңейтуге жобалау-сметалық құжаттаманы немесе осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттардың тізбесінде көрсетілген басқа да құжаттарды әзірлеместен, жабдықтардың жекелеген түрлерін алуды және монтаждауды көздеген жағдайда, сатып алынған жабдықты жабдықтың құнынан белгіленген өтеу пайызы шегінде сатып алу-сату (лизинг) шарттары, жабдықты жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша субсидиялауға жол беріледі. Жабдықты сатып алу-сату (лизинг) шарттарында көзделген жағдайда жабдықты монтаждау субсидиялауға жатады.
Жобалау-сметалық құжаттамада техниканы және жабдықты сатып алуға арналған шығыстар көрсетілмеген жағдайда, олар бойынша субсидиялау сатып алу-сату (лизинг) шарттары, ілеспе құжаттар (жүк-кедендік декларация, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте субсидиялау мақсатында, техниканы алуға арналған шығындар жобалау-сметалық құжаттамада немесе осы қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттардың тізбесінде көрсетілген шығындармен қосылады.
7. "Қуаты 50 сиырдан бастап етті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту", "50-ден 400 сиырға дейінгі сүтті-тауарлы фермаларды құру және кеңейту", "Қуаты 100 аналық мал басынан бастап жылқыларды/түйелерді өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" және "Қуаты 300 аналық бастан бастап қой/ешкі өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту", "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу", "5 гектардан бастап жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу", "Ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу" инвестициялық паспорттары бойынша инвестициялық жобаның паспортында көрсетілген бір түрдің техникасы мен жабдықтарының екінші және одан кейінгі бірлігін субсидиялауға жол беріледі.
Бір түрдің техникасы мен жабдықтарының екінші және одан кейінгі бірліктері техника мен жабдықтың бір бірлігіне арналған аналық мал басының ең төменгі нормативінен асқан жағдайда субсидияланады.
Бір түрдің техникасы мен жабдығының бір бірлігіне арналған аналық мал басының ең төменгі нормативі аналық мал басының 100 шартты басын құрайды.
Субсидиялауға жататын бір түрдің техникасы мен жабдықтарының екінші және одан кейінгі бірліктері мынадай формула бойынша анықталады:
Wк = Wж / Н, мұндағы:
Wк – субсидияланатын бір түрдің техникасы мен жабдықтарының саны;
Wж – шаруашылықта тіркелген ауыл шаруашылығы жануарларының осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарларының басын ірі қара малдың шартты басына ауыстыру коэффициенттеріне сәйкес, ірі қара малдың шартты басына қайтадан есептегендегі аналық басының саны;
Н – жол берілген норматив.
Бөлшек саны алынған жағдайда, нәтижесі математикалық жолмен бүтін мәнге дейін дөңгелектенеді.
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының санын субсидиялауға өтінім берген сәттен бастап ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор арқылы оператор анықтайды.
Оператор куәландырған ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордан үзінді-көшірмені оператор инвестордың өтінішіне қоса береді.
Бір түр техникасының бір бірлігіне арналған қарқынды алма бағы, жеміс-жидек дақылдары және жүзім алаңдарының ең төменгі нормативі 20 гектарды құрайды. Белгіленген нормативке сәйкес келетін қарқынды алма баққа, жеміс-жидек дақылдарға және жүзімге арналған жерлер алаңдарының болуы жер учаскесіне меншік құқығына арналған актімен және (немесе) уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығына арналған актімен расталады.
"Ауыл шаруашылығы техникасын және жабдықты сатып алу" инвестициялық паспорты бойынша техника және жабдықтың бір бірлігіне арналған алаңдардың (егіндіктің) ең төменгі нормативіне сәйкес жүзеге асырылады.
Субсидиялауға жататын бір түрдің техникасы мен жабдықтарының екінші және одан кейінгі бірліктері мынадай формула бойынша анықталады:
Wк = Wг / Н, мұндағы:
Wк – субсидияланатын бір түрдің техникасы мен жабдықтарының саны;
Wг – жер алқаптарының (егістіктің) алаңы;
Н – жол берілетін норматив.
Бөлшек сан алынған жағдайда, нәтиже математикалық жолмен бүтін мәнге дейін дөңгелектенеді.
Белгіленген нормативке сай келетін егістікке арналған жер алқаптарының бар болуы бірлескен іс-қимыл туралы жасалған шарт болған жағдайда, инвестордың жер учаскесіне меншік құқығы немесе уақытша өтемді (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану құқығын куәландыратын құжатпен расталады.
Ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, жер алқаптарының (егістіктің) жиынтық аумағы және ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелерінде тіркелген ауыл шаруашылығы жануарларының аналық бас саны ескеріледі.";

пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете на соответствующий финансовый год.
В случае нехватки средств для выплаты субсидий по одобренным комиссией инвестиционным проектам в текущем финансовом году, решение комиссии является основанием для выплаты субсидий в приоритетном порядке в следующем финансовом году, по очередности согласно дате поступления заявки до начала рассмотрения заявок инвесторов, поданных в следующем финансовом году.
10. Инвестиционные субсидии выплачиваются в полном объеме после ввода в эксплуатацию новых или расширения действующих производственных мощностей, приобретения техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, за исключением случаев, предусмотренных настоящим пунктом, а также пунктом 37 настоящих Правил.
Допускается выплата инвестиционных субсидий после введения очереди (этапа) инвестиционного проекта в эксплуатацию, согласно проектно-сметной документации, при создании новых производственных мощностей или бизнес-плану при расширении действующих.
Инвестиционные субсидии на создание новых производственных мощностей по направлениям развития перерабатывающей промышленности, предусмотренным в пунктах 12-18 Перечня приоритетных направлений (секторов), в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам, выплачиваются двумя траншами, за исключением инвестиционных паспортов "Приобретение транспортного средства для перевозки молока", "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственных животных", "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственной продукции":
1) первый транш в размере 50 % от общей суммы инвестиционных субсидий после ввода объекта в эксплуатацию;
2) второй транш в размере 50 % от общей суммы инвестиционных субсидий после достижения загруженности производственных мощностей не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. После завершения всех работ по созданию новых или расширению действующих производственных мощностей и ввода объекта или очереди (этапа) инвестиционного проекта в эксплуатацию, или приобретения техники и оборудования, инвестор представляет оператору для рассмотрения на втором этапе комиссией следующие подтверждающие и правоустанавливающие документы:
1) нотариально удостоверенную копию акта государственной приемочной либо приемочной комиссии о приемке объекта или очереди (этапа) инвестиционного проекта в эксплуатацию;

9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау тиісті қаржы жылына бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады.
Ағымдағы қаржы жылында комиссия мақұлдаған инвестициялық жобалар бойынша субсидиялар төлеу үшін қаражат жетіспеген жағдайда, комиссия шешімі келесі қаржы жылында берілген инвесторлардың өтініштерін қарауға дейін өтініш келіп түскен күнге сәйкес кезектілік бойынша, келесі қаржы жылында субсидияларды басым тәртіппен төлеуге негіз болады.
10. Инвестициялық субсидиялар осы тармақта, сондай-ақ осы Қағидалардың 37-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, инвестициялық жобаның шеңберінде жаңа өндірістік қуаттылықтар пайдалануға берілгеннен немесе жұмыс істеп тұрғандары кеңейтілгеннен, техника мен жабдықтар сатып алынғаннан кейін толық көлемде төленеді.
Инвестициялық субсидияларды жаңа өндірістік қуаттылық құру кезіндегі жобалау-сметалық құжаттамаға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезіндегі бизнес-жоспарға сәйкес инвестициялық жобаның кезегін (кезеңін) пайдалануға бергеннен кейін төлеуге жол беріледі.
Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес басым бағыттар (секторлар) тізбесінің 12-18-тармақтарында көзделген өңдеу өнеркәсібін дамыту бағыттары бойынша жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға арналған инвестициялық субсидиялар "Сүтті тасуға арналған көлік құралын сатып алу", "Ауыл шаруашылығы жануарларын тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу", "Ауыл шаруашылығы өнімін тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу" инвестициялық паспорттарын қоспағанда, екі траншпен төленеді:
1) бірінші транш объектіні пайдалануға бергеннен кейін инвестициялық субсидиялардың жалпы сомасының 50 %-ы мөлшерінде;
2) екінші транш бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде, өндірістік қуаттылықтар жүктемесі кемінде 30 %-ға жеткеннен кейін инвестициялық субсидиялардың жалпы сомасының 50 %-ы мөлшерінде төленеді.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту және объектіні немесе инвестициялық жобаның кезегін (кезеңін) пайдалануға беру немесе техника мен жабдықтарды сатып алу бойынша барлық жұмыстар аяқталғаннан кейін инвестор операторға комиссия екінші кезеңде қарауы үшін мынадай растайтын және құқық белгілейтін құжаттарды ұсынады:
1) объектіні немесе инвестициялық жобаның кезегін (кезеңін) пайдалануға қабылдау туралы мемлекеттік қабылдау не қабылдау комиссиясы актісінің нотариалды куәландырылған көшірмесі;

2) копию акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком;
3) копии договоров купли продажи, счетов-фактур, подтверждающих инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату;
4) копии актов приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования;
5) при приобретении сельскохозяйственной техники предоставляются копии правоустанавливающих документов (свидетельство о государственной регистрации транспортного средства, технический паспорт);
6) заверенные финансовым институтом копии кредитных/лизинговых договоров в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;
7) после достижения загруженности производственных мощностей не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом, в соответствии с подпунктом 2) пункта 10 настоящих Правил инвестор представляет подтверждающие документы (бизнес-план, заверенные оператором копии документов, подтверждающих сбыт произведенной продукции по видам в натуральном и стоимостном выражении, акт мониторинга рабочего органа о достижении загруженности производственных мощностей, который составляется, на основании документов, указанных в настоящем подпункте, а также статистической отчетности инвестора за 3 месяца или квартал, предшествующих моменту подачи заявки инвестора на втором этапе).
Инвестор представляет оригиналы вышеуказанных документов для сверки оператором представленных копий с оригиналом.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Кроме договора инвестиционного субсидирования между рабочим органом, оператором и инвестором заключается при соглашении о целевом использовании и не отчуждении (в том числе сублизинг) приобретаемого оборудования, техники, (далее – соглашение о целевом использовании), в течение 3 (три) лет с момента субсидирования. Допускается использование оборудования и техники для других видов деятельности в случае сезонного простоя.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. В случае приобретения инвестором в кредит/лизинг оборудования/техники допускается перечисление инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту на эскроу-счет на основании решения комиссии об одобрении заявки (первого этапа) в рамках реализации следующих инвестиционных проектов:
1) создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота мясного направления мощностью от 50 коров;
2) создание и расширение инфраструктуры обводнения пастбищ и обеспечение водой животноводческих хозяйств (колодцы, скважины);

2) сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісінің көшірмесі;
3) жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын сатып алу-сату шарттарының, шот-фактуралардың, төлемді растайтын құжаттардың көшірмелері;
4) ауыл шаруашылығы, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелері;
5) ауыл шаруашылығы техникасын сатып алған кезде, құқық белгілейтін құжаттардың (көлік құралын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, техникалық паспорт) көшірмелері ұсынылады;
6) қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда, қаржы институты куәландырған кредиттік/лизингтік шарттар көшірмелері;
7) бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде, өндірістік қуаттылықтардың жүктемесі кемінде 30 %-ға жеткеннен кейін осы Қағидалардың 10-тармағының 2) тармақшасына сәйкес инвестор растайтын құжаттарды (бизнес-жоспар, өндірілген өнім түрлері бойынша өткізуді заттай және құндық мәнде растайтын құжаттардың оператор куәландырған көшірмелері, осы тармақшада көрсетілген құжаттардың, сондай-ақ екінші кезеңде инвестордың өтінімді ұсынған сәтінің алдындағы 3 ай немесе тоқсан үшін инвестордың статистикалық есебі негізінде құрастырылған өндірістік қуаттылықтардың жүктемесіне қол жеткізу туралы жұмыс органы мониторингінің актісі) ұсынады.
Инвестор жоғарыда көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсынылған көшірмелердің түпнұсқасымен сәйкестігін тексеру үшін операторға ұсынады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Жұмыс органы, оператор және инвестор арасындағы инвестициялық субсидиялау шартынан басқа, сатып алынатын жабдықтарды, техниканы мақсатты пайдалану және субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде иеліктен шығармау, соның ішінде сублизингке бермеу туралы келісім (бұдан әрі – мақсатты пайдалану туралы келісім) жасалады. Жабдықтар мен техниканы маусымдық тоқтау кезінде басқа да қызмет түрлеріне пайдалануда жол беріледі.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Инвестор жабдықтарды/техниканы кредитке/лизингке алған жағдайда, инвестордың өтінімін (бірінші кезең) мақұлдау туралы комиссия шешімінің негізінде инвестициялық субсидияларды аванстық төлеммен қаржы институтының эскроу-шотына мынадай инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде аударуға жол беріледі:
1) қуаты 50 сиырдан бастап етті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту;
2) жайылымдарды суландыру инфрақұрылымдарын құру және мал өсіруші шаруашылықтарды сумен қамтамасыз ету (құдықтар, ұңғымалар);

3) создание и расширение молочно-товарной фермы от 50 до 400 коров;
4) создание молокоприемных пунктов емкостью от 1 тонны молока в сутки;
5) приобретение транспортного средства для перевозки молока;
6) приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственных животных;
7) приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственной продукции;
8) закладка интенсивного яблоневого сада, плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров (на одного инвестора);
9) создание и расширение оросительных систем дождевания и капельного орошения до 100 гектаров (на одного инвестора);
10) приобретение сельскохозяйственной техники;
11) создание и расширение объектов для выращивания овец/коз мощностью от 300 голов маточного поголовья;
12) создание и расширение объектов для выращивания лошадей/верблюдов мощностью от 100 голов маточного поголовья.
Данные средства перечисляются при наличии решения соответствующего органа финансового института о финансировании инвестиционного проекта/предоставлении техники и (или) оборудования в лизинг, заверенная копия которого предоставляется рабочему органу.";
пункты 43 и 44 изложить в следующей редакции:
"43. Инвестором для получения инвестиционных субсидий по лизингу готовых объектов предоставляются:
1) заявка;
2) копия свидетельства* о государственной регистрации/перерегистрации субъекта АПК или справка о государственной регистрации/перерегистрации.
Примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) трехстороннее соглашение между инвестором, лизингодателем и продавцом объекта;
4) договор купли-продажи объекта, заключенный между продавцом и лизингодателем;
5) заверенный финансовым институтом договор лизинга объекта;
6) проектно-сметная документация, имеющая положительное заключение экспертизы проектов в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за исключением паспортов проектов "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров", "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров";
7) нотариально заверенная копия акта государственной приемочной либо приемочной комиссии о приемке инвестиционного объекта в эксплуатацию, за исключением паспортов проектов "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров", "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров";

3) 50-ден 400 сиырға дейінгі сүтті-тауарлы фермаларды құру және кеңейту;
4) сыйымдылығы тәулігіне 1 тонна сүттен бастап сүт қабылдау пункттерін құру;
5) сүтті тасуға арналған көлік құралын сатып алу;
6) ауыл шаруашылығы жануарларын тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу;
7) ауыл шаруашылығы өнімдерін тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу;
8) 5 гектардан бастап (бір инвесторға) қарқынды алма бағын, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу;
9) 100 гектарға дейін (бір инвесторға) жаңбырлатып және тамшылатып суарудың суландыру жүйелерін құру және кеңейту;
10) ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу;
11) қуаттылығы 300 аналық мал басынан басталатын қой/ешкі өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту;
12) қуаттылығы 100 аналық мал басынан басталатын жылқы/түйе өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту;
Осы қаражат қаржы институтының тиісті органының инвестициялық жобаны қаржыландыру/техниканы және (немесе) жабдықты лизигке ұсыну туралы шешімі болған жағдайда аударылады, оның расталған көшірмесі жұмыс органына ұсынылады.";
43 және 44-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Инвестор дайын объектілердің лизингі бойынша инвестициялық субсидиялар алу үшін:
1) өтінім;
2) АӨК субъектісін мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік* көшірмесі немесе мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтаманы.
Ескертпе: *"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы күшіне енгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті), мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтағанға дейін жарамды болып табылады;
3) инвестор, лизинг беруші және объект сатушы арасындағы үшжақты келісімді;
4) сатушы мен лизинг беруші арасында жасалған объектіні сатып алу-сату шартын;
5) қаржы институты куәландырған объект лизингі шартын;
6) "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу", "5 гектардан бастап жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу" жобаларының паспорттарын қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттаманы;
7) "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу", "5 гектардан бастап жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу" жобаларының паспорттарын қоспағанда, инвестициялық объектіні пайдалануға қабылдау туралы мемлекеттік қабылдау не қабылдау комиссиясы актісінің нотариалды куәландырылған көшірмесін;

8) копия акта ввода оборудования и/или инвестиционного объекта в эксплуатацию;
9) копии договоров купли продажи, счетов-фактур, подтверждающих инвестиционные вложения продавца при реализации инвестиционного проекта;
10) копии актов приема-передачи оборудования;
11) бизнес-план к проекту.
В соответствии с настоящим пунктом субсидированию не подлежит приобретение техники.
44. Мониторинг инвестиционного субсидирования осуществляется рабочим органом по следующим критериям и в следующие сроки:
1) не отчуждения и целевого использования инвестором приобретенной техники и оборудования в течение 3 (три) лет с момента субсидирования;
2) по приоритетным направлениям, указанным в пунктах 12-18 перечня приоритетных направлений (секторов), согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на предмет: действия/бездействия объекта инвестиционного субсидирования в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию, достижения/недостижения выхода объекта инвестиционного субсидирования на проектную мощность в размере не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом, за исключением инвестиционных паспортов "Приобретение транспортного средства для перевозки молока", "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственных животных", "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственной продукции".
Рабочий орган ежемесячно анализирует поступающую информацию и в случае необходимости выносит на рассмотрение комиссии вопросы по прекращению инвестиционного субсидирования в отношении инвестора.
Рабочий орган на основании мониторинга и соответствующего решения комиссии прекращает инвестиционное субсидирование в случае бездействия объекта производства в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию или не выхода объекта на проектную мощность в размере, не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом.
Оператор в течение 5 (пять) рабочих дней с момента принятия комиссией решения о прекращении инвестиционного субсидирования уведомляет письмом инвестора с указанием причины принятого решения.";
приложения 1, 2 и 5, к указанным Правилам, изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, и 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту инвестиционной политики и финансовых инструментов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

8) жабдықты және/немесе инвестициялық объектіні пайдалануға беру туралы актінің көшірмесін;
9) инвестициялық жобаны іске асыру кезіндегі сатушының инвестициялық салымдарын растайтын сатып алу-сату шарттарының, шот-фактуралардың көшірмелерін;
10) жабдықты қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелерін;
11) жобаға бизнес-жоспарды береді.
Осы тармаққа сәйкес техниканы сатып алу субсидиялауға жатпайды.
44. Инвестициялық субсидиялау мониторингін жұмыс органы мынадай өлшемшарттар бойынша және мынадай мерзімдерде жүзеге асырады:
1) субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде инвестордың сатып алынған техникалар мен жабдықтарды иеліктен шығармауы және мақсатты пайдалануы;
2) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес басым бағыттар (секторлар) тізбесінің 12-18-тармақтарында көрсетілген басым бағыттар бойынша: "Сүтті тасуға арналған көлік құралын сатып алу", "Ауыл шаруашылығы жануарларын тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу", "Ауыл шаруашылығы өнімдерін тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу" инвестициялық паспорттарын қоспағанда, инвестициялық субсидиялау объектісінің пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде әрекет етуі/әрекет етпеуі, инвестициялық субсидиялау объектісінің бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде, кемінде 30 % мөлшеріндегі жобалық қуатқа шығуға қол жеткізуі/қол жеткізбеуі тұрғысынан.
Жұмыс органы ай сайын келіп түскен ақпаратты талдайды және қажет болған жағдайда инвесторға қатысты инвестициялық субсидиялауды тоқтату жөніндегі мәселелерді комиссияның қарауына шығарады.
Жұмыс органы мониторинг және комиссияның тиісті шешімі негізінде өндіріс объектісі пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде әрекет етпеген немесе объекті бизнес-жоспарда көзделген мерзімде кемінде 30 % мөлшеріндегі жобалық қуатқа шықпаған жағдайда, инвестициялық субсидиялауды тоқтатады.
Оператор инвестициялық субсидиялауды тоқтату туралы комиссияның шешімі қабылданған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылданған шешімнің себебін көрсете отырып, инвесторды хатпен хабардар етеді.";
көрсетілген қағидаларға 1, 2 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
от "____" __________ 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ К. Бишимбаев
от "____" ____________ 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июня 2016 года № 254
Приложение 1
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного
комплекса при инвестиционных
вложениях
Перечень приоритетных направлений (секторов)
Приоритетные направления
Первая группа
1.
Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота мясного направления
2.
Создание инфраструктуры обводнения пастбищ
3.
Создание и расширение объектов для откорма крупного рогатого скота мощностью от 3000 мест для скота
4.
Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота молочного направления (молочно-товарные фермы)
5.
Расширение объектов по производству сельскохозяйственных культур
Вторая группа
6.
Создание и расширение объектов по овцеводству, мясному скотоводству, коневодству, верблюдоводству и свиноводству
7.
Создание и расширение оросительных систем
8.
Создание и расширение объектов по кормопроизводству
9.
Создание и расширение объектов в птицеводстве
10.
Создание и расширение предприятий по хранению зерна и плодоовощной продукции
11.
Создание и расширение объектов по выращиванию овощей и фруктов
12.
Создание и расширение объектов по переработке, заготовке, транспортировке молока и молочных продуктов
13.
Создание и расширение объектов по переработке, заготовке, транспортировке мяса и мясных продуктов, первичной переработке шкур и шерсти
14.
Создание и расширение объектов по переработке и хранению плодов, овощей и картофеля
15.
Создание и расширение объектов по производству сахара
16.
Создание и расширение объектов по производству масложировой продукции
17.
Создание и расширение объектов по глубокой переработке зерновых культур
18.
Расширение объектов по производству кондитерских изделий
19
Создание рыбоводных объектов (товарное рыбоводство)
Приложение 2
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июня 2016 года № 254
Приложение 2
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного
комплекса при инвестиционных
вложениях
Перечень инвестиционных паспортов, подлежащих субсидированию
Первая группа

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы "__" ______________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы "__ " ____________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 9 маусымдағы
№ 254 бұйрығына
1-қосымша
Инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
бойынша субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Басым бағыттар (секторлар) тізбесі
Басым бағыттар
Бірінші топ
1.
Етті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
2.
Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымдарын құру
3.
Қуатты 3000 малға арналған орнынан бастап ірі қара малды бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту
4.
Сүтті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді (сүтті-тауарлы фермалар) құру және кеңейту
5.
Ауыл шаруашылығы дақылдарын өндіру жөніндегі объектілерді кеңейту
Екінші топ
6.
Қой шаруашылығы, етті мал шаруашылығы, жылқы шаруашылығы, түйе шаруашылығы және шошқа шаруашылығы жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
7.
Суару жүйелерін құру және кеңейту
8.
Жемшөп өндірісі жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
9.
Құс шаруашылығында объектілерді құру және кеңейту
10.
Астық және жеміс-көкөніс өнімдерін сақтау жөніндегі кәсіпорындарды құру және кеңейту
11.
Көкөністерді және жемістерді өсіру жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
12.
Сүт және сүт өнімдерін қайта өңдеу, дайындау, тасымалдау жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
13.
Ет және ет өнімдерін қайта өңдеу, дайындау, тасымалдау, тері және жүнді бастапқы өндеу өсіру жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
14.
Жемістерді, көкөністерді және картопты өңдеу және сақтау жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
15.
Қант өндіру жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
16.
Май-тоң май өнімдерін өндіретін объектілерді құру және кеңейту
17.
Дәнді дақылдарды терең өңдеу жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
18.
Кондитерлік өнімдерді өндіру жөніндегі объектілерді кеңейту
19.
Балық өсіру объектілерін құру (тауарлы балық шаруашылығы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 9 маусымдағы
№ 254 бұйрығына
2-қосымша
Инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
бойынша субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Субсидиялауға жататын инвестициялық паспорттардың тізбесі
Бірінші топ

Раздел 1. Создание и расширение объектов для
выращивания крупного рогатого скота мясного направления
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для выращивания
крупного рогатого скота мясного направления мощностью от 50 коров"
Наименование и техническая
характеристика техники и оборудования
Доля возмещения
инвестиционных
вложений
Максимальная
допустимая
стоимость для
расчета субсидий
на одну единицу
техники и
оборудования,
тенге
1.
Трактор (мощностью не менее 80 лошадиных сил)
50 %

1-бөлім. Етті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты 50 сиырдан басталатын етті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту"
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Техника мен жабдықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
1.
Трактор (қуаты кемінде 80 ат күші)
50%

1 500 000
4
Резервуар для хранения воды (емкостью не менее 10 кубических метров)
единица
1 000 000
5
Передвижной вагончик для чабана**
40 %
единица
2 000 000
Примечание: * субсидируется в случае приобретения в комплекте;
** субсидируется стоимость только одной единицы для
одного заявителя.
Паспорт проекта: "Создание искусственных водоемов (прудов) для водопоя скота"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Искусственный водоем для водопоя скота.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
50 %
Раздел 3. Создание и расширение объектов для откорма крупного
рогатого скота мощностью от 3000 мест для скота
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для откорма крупного рогатого скота мощностью от 3000 мест для скота"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на одну единицу техники и оборудования, тенге

1 500 000
4.
су сақтауға арналған резервуар
(сыйымдылығы кемінде 10 текше метр)
бірлік
1 000 000
5.3
шопанға арналған жылжымалы вагон**
40%
бірлік
2 000 000
Ескертпе: * бір жиынтығы алынған жағдайда субсидияланады;
** бір өтінім берушіге тек ғана бір бірліктің құны
ғана субсидияланады.
Жобаның паспорты: "Малды суаруға арналған жасанды су айдындарын (тоғандарды) құру"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының және жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Малды суаруға арналаған жасанды су айдыны.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
50 %
3-бөлім. Қуаты 3000 орныннан бастап малға арналған ірі қара малды бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты 3000 орныннан бастап малға арналған ірі қара малды бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге

Площадка с загонами для содержания скота, кормушками с бетонными площадками шириной не менее 3-х метров, автоматизированной системой водоснабжения с автопоилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы с крупным рогатым скотом (с фиксатором), кормоцехом, наличие емкостей или помещений для хранения не менее 5 тысяч тонн концентрированных кормов, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
50 %
место для скота

Малды ұстауға арналған қашалары, ені кемінде 3 метр бетон алаңдары бар науалары, сумен жабдықтаудың автосуаттары бар автоматтандырылған жүйесі, ірі қара малмен жұмыс жасауға арналған жабдықталған ветеринариялық пункті (бекіткішпен), жемшөп цехы бар алаң, кем дегенде 5 мың тонна құнарлы жемшөп сақтауға арналған сыйымдылықтардың немесе үй-жайлардың болуы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтардың болуы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
50 %
Малға арналған орны

300 000
9.
Станок для фиксации овец и (или) коз
1 000 000
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для выращивания племенного крупного рогатого скота мясного направления мощностью от 500 голов маточного поголовья"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Хозяйство-репродуктор с загонами для содержания маточного поголовья и молодняка на доращивании, кормушками, системой водоснабжения с поилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы со скотом (с фиксатором), аллеей для сортировки; системой для сортировки крупного рогатого скота и трапом для погрузки/разгрузки крупного рогатого скота, ограждением для пастбищ, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
30 %
место для маточного поголовья
350 000

300 000
9.
Қой және (немесе) ешкіні бекітуге арналған станок
1 000 000
Жобаның паспорты: "Қуаты 500 аналық бастан бастап асыл тұқымды етті бағыттағы ірі қара мал өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Аналық мал басын ұстауға және төлді жетілдіруге арналған қашалары, науалары, суаттары бар сумен жабдықтау жүйесі, малмен жұмыс жасауға арналған жабдықталған ветеринариялық пункті (бекіткішпен), сұрыптауға арналған аллеясы, ірі қара малды сұрыптау жүйесі және ірі қара малды тиеу/түсіруге арналған трап, жайылым қоршауларымен, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар шаруашылық-репродуктор.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
30 %
Аналық мал басына арналған орын
350 000

175 000
Паспорт проекта: "Создание объектов для реализации сельскохозяйственных животных (скотных рынков) мощностью от 1 500 голов условного крупного рогатого скота"*
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Площадка с загонами для содержания скота, кормушками с бетонными площадками шириной не менее 3-х метров, автоматизированной системой водоснабжения с автопоилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы со скотом (с фиксатором), системой сортировки и автоматизированного учета поголовья, инфраструктурой для осмотра и оценки животного, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
20 %
место для скота
200 000
Примечание: * проекты на первом этапе рассмотрения заявления должны
быть одобрены Национальной палатой предпринимателей Республики
Казахстан и рабочей группой Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан на предмет целесообразности его строительства.
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для выращивания свиней мощностью от 2400 голов основных свиноматок"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Свиноводческий комплекс с оборудованными зданиями для содержания свинопоголовья, ветеринарным пунктом, системой автоматизированного кормления, водоснабжения, навозоудаления, вентиляции и отопления, убойным цехом и системой переработки отходов, весовая, холодильное оборудование, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
20 %
место для свиноматки

175 000
Жобаның паспорты: "Қуаты 1500 шартты ірі қара мал басынан бастап ауыл шаруашылығы жануарларын сатуға арналған объектілерді (мал базарларын) құру"*
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Малды ұстауға арналған қашалары, ені кемінде 3 метр бетон алаңдары бар науалары, автосуаттары бар автоматтандырылған сумен жабдықтау жүйесі, малмен жұмыс жасауға арналған жабдықталған ветеринариялық пункті (бекіткішпен), сұрыптау және мал басын автоматты есептеу жүйесі, малды бағалау және қарап - тексеру инфрақұрылымы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар алаң.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
20 %
Малға арналған орын
200 000
Ескертпе:* өтінімнің бірінші кезеңінде жобаларды Қазақстан
Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы және Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің жұмыс тобы оны салудың орындылығы
тұрғысынан мақұлдауы қажет.
Жобаның паспорты: "Қуаты 2400 негізгі мегежін басынан бастап шошқаларды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Шошқа басын ұстауға арналған жабдықталған ғимараттары, ветеринариялық пункті, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, көң шығару, вентиляция және жылыту жүйелері, сою цехі және қалдықтарды өңдеу жүйесі, таразы және тоңазытқыш жабдықтары және объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар шошқа өсіру кешені.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
20 %
Мегежінге арналған орын

900 000
450 000
Паспорт проекта: "Создание селекционно-гибридного центра мощностью от 1200 голов основных свиноматок"*
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Селекционно-гибридный центр с оборудованными зданиями для содержания свинопоголовья, ветеринарно-санитарным блоком, убойным цехом, весовая, холодильное оборудование, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции, отопления и навозоудаления, генетической лабораторией, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
место для свиноматки

900 000
450 000
Жобаның паспорты: "Қуаты 1200 негізгі мегежін басынан бастап селекциялық-гибридтік орталық құру"*
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Шошқа басын ұстауға арналған жабдықталған ғимараттары бар, ветеринариялық-санитариялық блогы, сою цехы, таразы және тоңазытқыш, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, көң шығару, вентиляция және жылыту жүйелерімен қамтылған, генетикалық зертханасы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар селекциялық-гибридтік орталық.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
30 %
Мегежінге арналған орын

Раздел 7. Создание и расширение оросительных систем
Паспорт проекта: "Строительство и расширение оросительной и коллекторно-дренажной сети"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге/гектар
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
- строительство
- расширение
30 %
500 000
300 000
Паспорт проекта: "Создание и расширение оросительных систем дождевания и капельного орошения"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге/гектар
Создание и расширение оросительных систем дождевания
30 %
1 800 000
Создание и расширение оросительных систем капельного орошения
3 0%

7-бөлім. Суару жүйелерін құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Суару және коллекторлы-дренаж жүйелерін салу және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Барынша рұқсат етілген құн, теңге/гектар
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады.
- салу
- кеңейту
30 %
500 000
300 000
Жобаның паспорты: "Жаңбырлатып және тамшылатып суарудың суландыру жүйелерін құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге/гектар
Жаңбырлатып суарудың суландыру жүйелерін құру және кеңейту
30 %
1 080 000
Тамшылатып суарудың суландыру жүйелерін құру және кеңейту
30 %

1 000 000
Раздел 8. Создание и расширение объектов по кормопроизводству
Паспорт проекта: "Создание комбикормового завода мощностью от 5 тонн комбикормов в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Комбикормовый завод с технологическим, транспортным и электротехническим оборудованием для выработки комбикормов от системы приема сырья до отгрузки комбикормов, автоматическими весами, складами для приемки сырья и хранения кормов.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
20 %
Раздел 9. Создание и расширение объектов в птицеводстве
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для производства мяса птицы мощностью от 20 тысяч тонн в год"*
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Птицефабрика с технологическим оборудованием, напольным/клеточным оборудованием для содержания птиц, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, убойным цехом, ветеринарным блоком, инкубатором, кормоцехом, холодильным оборудованием, системой переработки отходов, здания и сооружения, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
20 %
тонна мяса птицы в год
540 000
270 000
Примечание: * допускается субсидирование проектов на создание и
расширение объектов для производства мяса птицы при поэтапной
реализации с первоначальным этапом мощности от 5 тысяч тонн в год.
Паспорт проекта: "Создание и расширение объектов для производства мяса индейки мощностью от 3 тысяч тонн в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Птицефабрика с технологическим оборудованием, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, убойным цехом, ветеринарным блоком, инкубатором, холодильным оборудованием, кормоцехом, цехом глубокой переработки, системой переработки отходов, здания и сооружения, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
- строительство
- расширение
20 %
тонна мяса индейки в год

1 000 000
8-Бөлім. Жемшөп өндірісі жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 5 тонна құрама жемнен бастап құрама жем зауытын құру"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Технологиялық, транспорттық және электротехникалық жабдықталған, шикізатты қабылдау жүйесінен құрама жемдерді тиеуге дейінгі автоматты таразылары мен шикізатты қабылдауға және жемшөпті сақтауға арналған қоймалары бар құрама жем өндіретін зауыт.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
20 %
9-бөлім. Құс шаруашылығында объектілер құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 20 мың тоннадан бастап* құс етін өндіретін объектілерді құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Технологиялық жабдығы, құстарды ұстауға арналған еденді/торлы жабдықтары, автоматты азықтандыру жүйесі, ветеринариялық блогы, сою цехы, сумен жабдықтау, вентиляция және жылытумен қамтылған, инкубатор және жемшөп цехы, тоңазытқыш жабдығы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, ғимараттар мен құрылыстары, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтары бар құс фабрикасы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
20 %
Жылына құс еті тоннасы
540 000
270 000
Ескертпе:* Субсидиялауға кезеңдік іске асыру кезінде бастапқы
кезеңіндегі қуаты жылына 5 мың тоннадан бастап құс етін өндіретін
объектілерді құруға және кеңейтуге арналған жобалар жіберіледі.
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 3 мың тоннадан бастап күрке тауық етін өндіруге арналған объектілерді құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Технологиялық жабдығы, автоматты азықтандыру жүйесі, сумен жабдықтау, вентиляция, жылытумен қамтылған, сою цехы, ветеринариялық блогы, инкубатор, тоңазытқыш жабдығы, жемшөп цехы, терең өңдеу цехы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, ғимараттар мен құрылыстары, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтары бар құс фабрикасы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
20 %
Жылына күрке тауық еті тоннасы

1 114 000
557 000
Паспорт проекта: "Расширение яичных птицефабрик с увеличением производственной мощности от 100 миллионов яиц в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Птицефабрика с технологическим оборудованием, клеточным оборудованием для содержания птиц, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, системой сортировки яиц, убойным цехом, ветеринарным блоком, инкубатором, холодильным оборудованием, кормоцехом, системой переработки отходов, здания и сооружения, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
20 %
миллионов яиц в год
24 000 000
Паспорт проекта: "Создание и расширение племенного репродуктора (бройлерной, яичной, водоплавающей птицы)"*
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Племенной репродуктор с технологическим оборудованием, напольным/клеточным оборудованием для содержания птиц, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, системой сортировки и хранения яиц, убойным цехом, ветеринарным блоком, инкубатором, кормоцехом, цехом по переработке отходов, здания и сооружения, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
20 %
Примечание: * проекты на первом этапе рассмотрения заявления должны
быть одобрены Национальной палатой предпринимателей Республики
Казахстан и рабочей группой Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан на предмет целесообразности его строительства.
Паспорт проекта: "Создание племенного репродуктора (индейководство)"*
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Племенной репродуктор с технологическим оборудованием, с зоной ремонтного молодняка, яйцекладки, зоной искусственного осеменения, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, системой сортировки и хранения яиц, убойным цехом, цехом переработки отходов, здания и сооружения, ветеринарным блоком, инкубатором, кормоцехом, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
20 %
Примечание: * проекты на первом этапе рассмотрения заявления должны
быть одобрены Национальной палатой предпринимателей Республики
Казахстан и рабочей группой Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан на предмет целесообразности его строительства.

1 114 000
557 000
Жобаның паспорты: "Өндірістік қуатын жылына 100 миллион жұмыртқадан бастап арттыра отырып, жұмыртқа бағытындағы құс фабрикаларын кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған барынша рұқсат етілген құн, теңге
Технологиялық жабдығы, құстарды ұстауға арналған торлы жабдығы, автоматты азықтандыру жүйесі, сумен жабдықтау, вентиляция, жылытумен қамтылған, жұмыртқа сорттау жүйесі, сою цехы, ветеринариялық блогы, инкубатор, тоңазытқыш жабдығы, жемшөп цехы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, ғимараттар мен құрылыстары, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтары бар құс фабрикасы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
20 %
Жылына млн. жұмыртқа
24 000 000
Жобаның паспорты: "Асыл тұқымдық репродукторды (бройлерлік, жұмыртқалық, суда жүзетін құстардың) құру және кеңейту"*
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтары бар, ветеринариялық блогы, сою цехы, автоматты азықтандыру жүйесі, сумен қамтамасыз ету мен вентиляция және жылытумен қамтылған, жұмыртқа сұрыптау жүйесімен, инкубатор және жемшөп цехы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, ғимараттармен қамтылған құс басын ұстауға арналған еденді/торлы жабдықтары бар асыл тұқымды құс басын ұстауға арналған технологиялық жабдықталған асыл тұқымдық репродукторы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
20 %
Ескертпе:* өтінімнің бірінші кезеңінде жобаларды Қазақстан
Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы және Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің жұмыс тобы оны салудың орындылығы
тұрғысынан мақұлдауы қажет.
Жобаның паспорты: "Асыл тұқымдық репродукторды (күркетауық шаруашылығы) құру"*
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтары бар, ветеринариялық блогы, сою цехы, автоматты азықтандыру жүйесі, сумен қамтамасыз ету мен вентиляция және жылытумен қамтылған, жұмыртқа сұрыптау жүйесімен, инкубатор және жемшөп цехы мен қалдықтарды қайта өндеу жүйесі, ғимараттармен қамтылған қолдан ұрықтандыру зонасы, жұмыртқалау және толықтырғыш жас төлі зонасымен асыл тұқымды құс басын ұстауға арналған технологиялық жабдықталған асыл тұқымдық репродукторы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
20 %
Ескертпе:* өтінімнің бірінші кезеңінде жобаларды Қазақстан
Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы және Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің жұмыс тобы оны салудың орындылығы
тұрғысынан мақұлдауы қажет.

Раздел 10. Создание и расширение предприятий по хранению зерна
и плодоовощной продукции
Паспорт проекта: "Строительство и расширение зернохранилищ от 5 000 тонн"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Зернохранилище с оборудованием, обеспечивающим следующие операции с зерном: приемка, подработка, сушка, хранение, внутреннее перемещение и отгрузка.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
20 %
1 тонна
37 000
18 500
Паспорт проекта: "Строительство и расширение картофелеовощехранилищ от 1 000 тонн"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Картофелеовощехранилище должно включать: холодильное оборудование (в случае необходимости), вентиляционное оборудование, складскую технику.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
30 %
1 тонна
65 000
32 500
Паспорт проекта: "Строительство и расширение фруктохранилищ от 1 000 тонн"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Фруктохранилище без регулируемой газовой среды должно включать: вентиляционное оборудование, холодильное оборудование, складскую технику, сортировочно-упаковочное оборудование.
- строительство
- расширение
Фруктохранилище с регулируемой газовой средой должно включать: регулируемую газовую среду, холодильное оборудование, складскую технику, сортировочно-упаковочное оборудование:б
- строительство
- расширение
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
30 %
1 тонна
148 000
74 000
313 000
156 000
Раздел 11. Создание и расширение объектов по выращиванию
овощей и фруктов
Паспорт проекта: "Строительство и расширение тепличного комплекса"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Тепличный комплекс должен включать: автономные источники тепловой энергии (при необходимости), термоаккумулятор, систему обогрева и климатического контроля, систему автоматического доувлажнения воздуха, досветки, производства углекислого газа (СО2), зашторивания, технологию беспочвенного выращивания на искусственном субстрате, автоматические системы малообъемного выращивания культур (капельное орошение, узлы подготовки питательных растворов, водоподготовка).
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- покрытие из пленки или пленки/стекла или пленки/поликарбоната
- покрытие из стекла и/или поликарбоната
30 %
1 гектар

10-бөлім. Астық және жеміс-көкөніс өнімдерін сақтау жөніндегі кәсіпорындарды құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "5 000 тоннадан бастап астық сақтау қоймаларын салу және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне барынша рұқсат етілген құн, теңге
Астықпен келесі операцияларды қамтамасыз ететін жабдығы бар астық сақтау қоймасы: қабылдау, тазалау, кептіру, сақтау, ішкі орнын ауыстыру және тиеп-жөнелту. Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады:
- салу
- кеңейту
20 %
1 тонна
37 000
18 500
Жобаның паспорты: "1 000 тоннадан бастап картоп-көкөніс сақтау қоймаларын салу және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне барынша рұқсат етілген құн, теңге
Картоп-көкөніс сақтау қоймасында мыналар болуы тиіс: тоңазыту жабдығы (қажет болған жағдайда), желдету жабдығы, қойма техникасы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады:
- салу
- кеңейту
30 %
1 тонна
65 000
32 500
Жобаның паспорты: "1 000 тоннадан бастап жеміс сақтау қоймаларын салу және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне барынша рұқсат етілген құн, теңге
Реттелетін газды ортасы жоқ жеміс қоймасында мыналар болуы тиіс: желдету жабдығы, тоңазыту жабдығы, қойма техникасы, іріктеу-орау жабдығы.
- құрылыс
- кеңейту
Реттелетін газды ортасы бар жеміс қоймасында мыналар болуы тиіс: реттелетін газды орта, тоңазыту жабдығы, қойма техникасы, іріктеу-орау жабдығы.
- құрылыс
- кеңейту
Инвестициялық жобаның құны жобалық сметалық құжатқа сәйкес анықталады.
30 %
1 тонна
148 000
74 000
313 000
156 000
11-бөлім. Көкөністер және жемістер өсіру жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Жылыжай кешенін салу және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне барынша рұқсат етілген құн, теңге
Жылыжай кешенінде мыналар болуы тиіс: жылу энергиясының автономды көздері (қажет болғанда), термоаккумулятор, жылыту және климаттық бақылау жүйесі, ауанын автоматты ылғалдандыру жүйесі, жарық беру, көмір қышқыл газының (СО2) өндірісі, перделеу, жасанды субстратта топырақсыз өсіру технологиясы, дақылдарды аз көлемде өсірудің автоматты жүйесі (тамшылатып суару, нәрлі ерітпені дайындау тараптары, су дайындау).
Инвестициялық жобаның құны жобалық сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады:
- қабыршақ немесе қабыршақ/шыны немесе қабыршақ/поликорбанатпен жабылған
- шыны және/немесе поликорбанатпен жабылған
30 %
1 гектар

230 000 000
439 000 000
Паспорт проекта: "Закладка интенсивного яблоневого сада
от 5 гектаров"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования, биоактивов
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Закладка интенсивного яблоневого сада осуществляется по следующей технологии:
- с использованием саженцев на карликовых и полукарликовых клоновых подвоях, в том числе саженцев книп-баум, посадочный материал должен свободным от болезней и вредителей;

230 000 000
439 000 000
Жобаның паспорты: "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың, биоактивтердің атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
Қарқынды алма бағын отырғызу мынадай технология бойынша жүргізіледі:
- аласа бойлы және жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерін, оның ішінде книп-баум көшеттерін пайдалана отырып, отырғызатын материал аурулар мен зиянкестерден таза болуы керек;

- с количеством саженцев от 2000 до 3571 штук на 1 гектар;
- с применением шпалер (опор), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2,0 м над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций;
- с использованием (при необходимости) защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) из материала, не содержащего токсичных элементов;
- с применением системы капельного орошения*;
- с использованием защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная)
- без использования защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная)
40 %
1 гектар

- 1 гектарға көшеттер саны 2000 данадан 3571 данаға дейін;
- мырышпен қапталған тіреуіш сымды пайдалана отырып тартатын (негізгі) тіреуіштерден, аралық тіреуіштерден (биіктігі топырақтың бетінен кемінде 2,0 м) тұратын тіреуіш бағаналарды (тіреуіш), көшетті тіреуішке бекіту элементтерін, тарту құралдарын, зәкір немесе тіреуіш конструкцияларды қолдана отырып;
- құрамында уытты элементтері жоқ материалдан жасалған қорғаныштық торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып (қажет болғанда);
- тамшылатып суару жүйесін колдана отырып*;
- қорғаныштық торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып
- қорғаныштық торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдаланбай
40 %
1 гектар

3 000 000
4.
Культиватор садовый навесной**
4 700 000
Примечание:
*установка системы капельного орошения обязательна.
Субсидирование установки системы капельного орошения осуществляется в
рамках паспорта "Создание и расширение оросительных систем дождевания
и капельного орошения".
** приобретение сельскохозяйственный техники и оборудования
(при необходимости).
Паспорт проекта: "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования, биоактивов
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Закладка плодово-ягодных культур и винограда осуществляется:
- с использованием саженцев на средне- и высокорослых подвоях, посадочный материал должен быть свободным от болезней и вредителей;

3 000 000
4.
Аспалы бақ қопсытқышы**
4 700 000
Ескерпе:
*тамшылатып суару жүйесін орнату міндетті. Тамшылатып суару жүйесін орнату "Жаңбырлатып және тамшылатып суарудың суландыру жүйелерін құру және кеңейту" паспорты аясында жүзеге асырылады.
** Ауыл шаруашылығы техникасын және жабдығын сатып алу (қажет болған жағдайда).
Жобаның паспорты "5 гектардан бастап жеміс-жидек дақылдарын және жүзімді отырғызу"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың, биоактивтердің атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу мынадай технология бойынша жүзеге асырылады:
- орта бойлы және биік бойлы телітушілердің көшеттері пайдаланылады, отырғызатын материалдың аурулар мен зиянкестерден таза болуы керек;

- с количеством саженцев до 2667 штук на 1 гектар;
- с применением шпалер (опор) (при необходимости), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2,0 м над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций;
- с применением системы капельного орошения (за исключением яблони сорта Апорт)*;
40 %
1 гектар
- с использованием отечественных саженцев

- 1 гектарға арналған көшеттер саны 2667 данаға дейін;
- мырышпен қапталған тіреуіш сымды пайдаланумен тартатын (негізгі) тіреуіштерден, аралық тіреуіштерден (биіктігі топырақтың бетінен кемінде 2,0 м) тұратын тіреуіш бағаналарды (тіреуіш), көшетті тіреуішке бекіту элементтерін, тарту құралдарын, зәкір немесе тіреуіш құрылысын қолдана отырып;
- тамшылатып суару жүйесін колдана отырып (алманың Апорт сортын қоспағанда)*;
40%
1 гектар
- отандық көшеттерді пайдалана отырып

700 000
- с использованием импортных саженцев
5 600 000
- с использованием шпалер (опор)
3 600 000
Наименование и техническая характеристика техники
Доля возмещения инвестиционных вложений
Единица измерения
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на одну единицу техники, тенге
1.
Трактор (мощностью не менее 60 лошадиных сил)**
40 %
1 единица
3 400 000
2.
Опрыскиватель специализированный садовый (емкость бака не менее 600 литров)**
4 350 000
3.
Прицеп тракторный (грузоподъемностью не менее 3 тонн)**
3 000 000
4.
Культиватор садовый навесной**
4 700 000
Примечание:
*установка системы капельного орошения обязательна.
Субсидирование установки системы капельного орошения осуществляется в
рамках паспорта "Создание и расширение оросительных систем дождевания
и капельного орошения";
**приобретение сельскохозяйственный техники и оборудования (при
необходимости).
Раздел 12. Создание и расширение объектов по переработке,
заготовке, транспортировке молока и молочных продуктов
Паспорт проекта: "Создание молокоприемных пунктов емкостью от 1 тонны молока в сутки"
Наименование оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на один пункт, тенге
1.
Молокоприемный пункт со следующим оборудованием:
30 %
1.1
Насосное оборудование
230 000
1.2
Комплект оборудования для учета и фильтрации молока
1 300 000
1.3
Ванна охлаждения или танк-охладитель молока (емкостью не менее 1 тонн)
2 800 000
1.4
Набор лабораторной посуды и приборов для контроля качества молока
800 000
1.5
Анализатор молока
125 000
2.
Блок контейнер*, включающий: насосное оборудование, комплект оборудования для учета и фильтрации молока, ванна охлаждения или танк-охладитель молока (емкостью не менее 1 тонн), набор лабораторной посуды и приборов для контроля качества молока, анализатор молока

700 000
- импорттық көшеттерді пайдалана отырып
5 600 000
- бағаналарды (тіреуіштерді) пайдалана отырып
3 600 000
Техниканың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Өлшем бірлігі
Техника бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
1.
Трактор (қуаты кемінде 60 ат күші)**
40%
1 бірлік
3 400 000
2.
Баққа арналған бүріккіш (багінің сыйымдылығы кемінде 600 литр)**
4 350 000
3.
Трактор тіркемесі (жүк көтерімділігі кемінде 3 тонна)**
3 000 000
4.
Аспалы бақ қопсытқышы**
4 700 000
Ескерпе:
*тамшылатып суару жүйесін орнату міндетті. Тамшылатып суару жүйесін орнатуды субсидиялау "Жаңбырлатып және тамшылатып суарудың суландыру жүйелерін құру және кеңейту" паспорты аясында жүзеге асырылады.
** ауыл шаруашылығы техникасын және жабдығын сатып алу (қажет болған жағдайда).
12-бөлім. Сүт және сүт өнімдерін қайта өңдеу, дайындау, тасымалдау жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Сыйымдылығы тәулігіне 1 тонна сүттен басталатын сүт қабылдау пункттерін құру"
Жабдықтың атауы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Бір пунктке арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
1.
Келесі жабдықтары бар сүт қабылдау пункттері:
30 %
1.1
Сорғы жабдығы
230 000
1.2
Сүтті сүзуге және есепке алуға арналған жабдықтар жиынтығы
1 300 000
1.3
Суытқыш ванна немесе сүт суытқыш танк (сыйымдылығы кемінде 1 тонна)
2 800 000
1.4
Сүт сапасын бақылауға арналған зертханалық ыдыстар мен аспаптар жиыны
800 000
1.5
Сүт талдаушы
125 000
2.
Контейнер блогы*, соның ішінде:
сорғы жабдығы, сүтті сүзуге және есепке алуға арналған жабдықтар жиынтығы, суытқыш ванна немесе сүт суытқыш танк (сыйымдылығы кемінде 1 тонна), сүт сапасын бақылауға арналған зертханалық ыдыстар мен аспаптар жиыны, сүт талдаушы

5 300 000
Примечание: * субсидируется в случае приобретения в комплекте.
Паспорт проекта: "Приобретение транспортного средства для перевозки молока"
Наименование техники
Доля возмещения инвестиционных вложений
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на одну единицу техники, тенге
Транспортное средство для перевозки молока (автомашина с цистерной, предназначенной для перевозки молока с теплоизоляцией для недопущения изменения температуры жидкости) и (или) прицеп и (или) полуприцеп молоковоз:
30 %
автомашина молоковоз:
емкость от 1,2 тонн
4 800 000
емкость от 4 тонн
6 500 000
емкость от 10 тонн
15 000 000
прицеп молоковоз:
емкость от 1 тонн
1 625 000
полуприцеп молоковоз:
емкость от 10 тонн

5 300 000
Ескерпе: *жиынтық сатып алынған жағдайда судсидияланады.
Жобаның паспорты: "Сүтті тасуға арналған көлік құралды сатып алу"
Техниканың атауы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Техниканың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
Сүт тасуға арналған көлік құралы (сұйықтықтың температурасының құбылуына жол бермеу үшін сүт тасуға арналған цистерналы автокөлік) және (немесе) сүт тасығыш-тіркеме және (немесе) жартылай тіркеме.
30 %
сүт тасығыш автокөлік:
сыйымдылығы 1,2 тоннадан бастап
4 800 000
сыйымдылығы 4 тоннадан бастап
6 500 000
сыйымдылығы 10 тоннадан бастап
15 000 000
сүт тасығыш тіркеме:
сыйымдылығы 1 тоннадан бастап
1 625 000
жартылай тіркемелі сүт тасығыш:
сыйымдылығы 10 тоннадан бастап

7 500 000
Паспорт проекта: "Создание и расширение молокоперерабатывающего объекта производственной мощностью от 40 тонн в сутки"
Наименование техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Молокоперерабатывающий завод с технологическим оборудованием для хранения, переработки и фасовки молока и молочных продуктов.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
30 %
Паспорт проекта: "Создание объекта по производству и переработке кобыльего и (или) верблюжьего и (или) козьего молока производственной мощностью от 100 тонн в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Молокоперерабатывающий завод с технологическим оборудованием для переработки и глубокой переработки переработке кобыльего и (или) верблюжьего и (или) козьего молока с полным технологическим циклом.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
30 %
Раздел 13. Создание и расширение объектов по переработке,
заготовке, транспортировке мяса и мясных продуктов, первичной
переработке шкур и шерсти
Паспорт проекта: "Создание мясоперерабатывающего комплекса/мясокомбината, производительностью от 5 000 тонн мяса и мясопродуктов в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Мясоперерабатывающий комплекс/комбинат с технологической линией для убоя скота, обвалки, производства мясопродуктов, переработки отходов, холодильным оборудованием, камерой созревания мяса.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
30 %
Паспорт проекта: "Создание и расширение мясоперерабатывающих объектов с увеличением мощности производства от 1 тонны переработки мяса и мясопродуктов в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Мясоперерабатывающий объект с технологической линией для убоя и (или) производства мясной продукции.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
30 %
Паспорт проекта: "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственных животных"
Наименование техники
Доля возмещения инвестиционных вложений
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на одну единицу техники, тенге
Скотовоз для перевозки скота с трапом для погрузки/разгрузки скота (полезная масса загрузки не менее 14 тонн):
30 %
скотовоз на шасси автомашины

7 500 000
Жобаның паспорты: "Өндірістік қуаты тәулігіне 40 тоннадан басталатын сүт өндейтін объектілерді құру және кеңейту"
Техника мен жабдықтың атауы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Сүт және сүт өнімдерін сақтауға, өңдеуге және өлшеп орауға арналған технологиялық жабдығы бар сүт өңдейтін зауыт.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
30 %
Жобаның паспорты: "Өндірістік қуаттылығы жылына 100 тоннадан басталатын бие және (немесе) түйе және (немесе) ешкі сүтін өндіру және өңдеу жөніндегі объектіні құру"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Толық технологиялық циклімен бие және (немесе) түйе және (немесе) ешкі сүтін өңдеуге, терең өңдеуге арналған технологиялық жабдықтары бар сүт өңдейтін зауыт.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
30 %
13-бөлім. Ет және ет өнімдерін өңдеу, дайындау, тасымалдау, теріні және жүнді бастапқы өңдеу жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Өнімділігі жылына 5 000 тоннадан бастап ет және ет өнімдері болатын ет өңдейтін кешен/ет комбинатын құру"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Малды союға, бұзуға, ет өнімдерін өндіруге, қалдықтарды өңдеуге арналған технологиялық желісі, тоңазытқыш жабдығы, ет пісіру камерасы бар ет өңдейтін кешен/комбинат.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
30 %
Жобаның паспорты: "Өндірістік қуатын сағатына 1 тонна ет және ет өнімдерін өңдеуден ұлғайта отырып, қолданыстағы ет өндеу объектілерін құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Ет өнімдерін өндіруге және (немесе) мал союға арналған технологиялық желісі бар ет өндейтін комбинат.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
30%
Жобаның паспорты: "Ауыл шаруашылығы жануарларын тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу"
Техниканың атауы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Техниканың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
Малды тиеуге/түсіруге арналған басқышы бар малды тасуға арналған мал тасығыш (пайдалы тиеу жүктемесі кемінде 14 тонна):
30 %
автомашина шассиіндегі мал тасығыш

17 800 000
полуприцеп
14 500 000
Паспорт проекта: "Приобретение транспортных средств для перевозки сельскохозяйственной продукции"
Наименование техники
Доля возмещения инвестиционных вложений
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на одну единицу техники, тенге
Рефрижератор (автомашина с холодильным оборудованием для перевозки сельскохозяйственной продукции):
30 %
грузоподъемность от 4 тонн
5 000 000
грузоподъемность от 10 тонн

17 800 000
жартылай тіркеме
14 500 000
Жобаның паспорты: "Ауыл шаруашылығы өнімдерін тасуға арналған көлік құралдарын сатып алу"
Техниканың атауы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Техниканың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілген құн, теңге
Рефрижератор (ауыл шаруашылығы өнімін тасуға арналған тоңазытқыш жабдығы бар автомашина):
30 %
жүккөтергіштігі 4 тоннадан бастап
5 000 000
жүккөтергіштігі 10 тоннадан бастап

16 000 000
полуприцеп
4 800 000
Седельный тягач
11 200 000
Паспорт проекта: "Создание и расширение предприятий по первичной переработке шкур и шерсти"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Предприятие с инфраструктурой и оборудованием по первичной переработке шкур и шерсти.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
20 %

16 000 000
жартылай тіркеме (жүккөтергіштігі 10 тоннадан бастап)
4 800 000
Ершікті тартқыш
11 200 000
Жобаның паспорты: "Тері мен жүнді бастапқы өндеу жөніндегі кәсіпорындарды құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Тері мен жүнді бастапқы өндеу бойынша инфрақұрылымы және жабдықтары бар кәсіпорын.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
20 %

Раздел 14. Создание и расширение объектов по переработке и
хранению плодов, овощей и картофеля
Паспорт проекта: "Строительство предприятия по переработке фруктов/овощей мощностью от 10 тонн сырья в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Расширение предприятия по переработке фруктов/овощей мощностью от 1 тонны сырья в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Создание и расширение предприятия по переработке картофеля мощностью от 1 тонны сырья в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Раздел 15. Создание и расширение объектов по производству
сахара
Паспорт проекта: "Строительство и расширение действующего предприятия по производству сахара мощностью от 50 тысяч тонн сырья в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Раздел 16. Создание и расширение объектов по производству
масложировой продукции
Паспорт проекта: "Строительство предприятия по переработке масличных культур мощностью от 300 тысяч тонн сырья в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Расширение действующего предприятия по производству масложировой продукции мощностью от 70 тысяч тонн сырья в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Раздел 17. Создание и расширение объектов по глубокой
переработке зерновых культур
Паспорт проекта: "Строительство предприятия по глубокой переработке зерновых культур для производства крахмалопродуктов мощностью переработки от 50 тысяч тонн сырья в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Расширение предприятия по глубокой переработке зерновых культур для производства крахмалопродуктов мощностью переработки от 170 тонн сырья в сутки"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Строительство предприятия по производству крупы мощностью от 5 тонн в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Расширение действующего предприятия по производству крупы мощностью от 1 тонны в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Паспорт проекта: "Расширение действующего предприятия по производству макаронных изделий мощностью от 2 тонн в час"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %

14-бөлім. Жемістер мен көкөністерді өңдеу және сақтау жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жоба паспорты: "Қуаты сағатына 10 тоннадан бастап жемістерді/көкөністерді өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 1 тоннадан бастап жемістер мен көкөністерді өңдеу жөніндегі кәсіпорынды кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 1 тоннадан басталатын картоп өңдеу жөніндегі кәсіпорынды құру және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
15-бөлім. Қант өңдеу жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 50 мың тонна шикізаттан басталатын жұмыс істеп тұрған қант өндіру жөніндегі кәсіпорынды салу және кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
16-бөлім. Май-тоң май өнімдерін өндіретін объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 300 мың тонна шикізаттан бастап майлы дақылдарды өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 70 мың тонна шикізаттан бастап май-тоң май өнімдерін өндіру жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
17-бөлім. Дәнді дақылдарды терең өңдеу жөніндегі объектілерді құру және кеңейту
Жобаның паспорты: "Өңдеу қуаты жылына 50 мың тонна шикізаттан бастап крахмал өнімдерін өндіруге арналған дәнді дақылдарды терең өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Өңдеу қуаты тәулігіне 170 тонна шикізаттан бастап крахмал өнімдерін өндіруге арналған дәнді дақылдарды терең өңдеу жөніндегі кәсіпорынды кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 5 тоннадан бастап жарма өндіру жөніндегі кәсіпорынды салу"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 1 тоннадан бастап жарма өндіру жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
Жобаның паспорты: "Қуаты сағатына 2 тоннадан бастап макарон өнімдерін өндіру жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %

Раздел 18. Расширение объектов по производству кондитерских
изделий
Паспорт проекта: "Расширение действующего предприятия по производству кондитерских изделий мощностью от 20 тысяч тонн продукции в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации
30 %
Раздел 19. Создание рыбоводных объектов (товарное рыбоводство)
Паспорт проекта: "Создание рыбоводного объекта с применением садковой линии или установок замкнутого водоснабжения для производства от 40 тонн рыбы в год"
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Доля возмещения инвестиционных вложений
Садковая линия или установка замкнутого водоснабжения, укомплектованная с аэраторами инженерного типа для насыщения воды кислородом, автоматизированными кормораздачами, здания и сооружения.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
20 %
Приложение 3
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июня 2016 года № 254
Приложение 5
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов, понесенных
субъектом агропромышленного
комплекса при инвестиционных
вложениях
Форма
Заявка
на инвестиционное субсидирование
Кому: _______________________________________________________________
(наименование оператора)
От кого: ____________________________________________________________
(наименование инвестора)
Сведения об участнике
1.
Наименование инвестора
2.
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя
3.
Свидетельство/справка о государственной регистрации (перерегистрации) инвестора (номер, дата и место выдачи, БИН/ИИН)
4.
Юридический адрес
5.
Фактический адрес
6.
Банковские реквизиты
7.
Контактные телефоны
Краткое описание инвестиционного проекта и источник финансовых
средств, за счет которых он будет реализовываться/был реализован,
сумма инвестиций и сумма субсидий
_____________________________________________________________________
Настоящим подтверждаем достоверность представленной мною/нами
информации. Осведомлены об ответственности за представление
недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики
Казахстан.
Подтверждаем, что в отношении меня/нас не начаты процедуры
ликвидации, реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша
деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством
Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных
сведений, обязуюсь/обязуемся в течение десяти рабочих дней произвести
возврат незаконно полученных денежных средств.
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись инвестора
____________________________________________________
Место для печати (при наличии)
Дата принятия заявки Оператором "____" _____________ 20__ года
Ф.И.О. (при его наличии) и номер телефона лица, принявшего заявку

18-бөлім. Кондитерлік өнімдерді өндіру жөніндегі объектілерді кеңейту
Жобаның паспорты: "Қуаты жылына 20 мың тонна өнімнен басталатын кондитерлік өнімдерді өндіру жөніндегі жұмыс істеп тұрған кәсіпорынды кеңейту"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
30 %
19-бөлім. Балық өсіру объектілерін құру (Тауарлы балық шаруашылығы)
Жобаның паспорты: "Жылына 40 тоннадан бастап балық өндіруге арналған шарбақтық желіні немесе тұйықталған сумен жабдықтау қондырғыларын пайдалана отырып балық өсіру объектісін құру"
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтардың атауы және техникалық сипаттамасы
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі
Суды оттегімен байытуға арналған инженерлік типтегі аэраторлармен, автоматтандырылған азық таратқыштарымен жасақталған шарбақтық желі немесе тұйықталған сумен жабдықтау қондырғылары, ғимараттар және құрылыстары.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
20 %
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 9 маусымдағы
№ 254 бұйрығына
3-қосымша
Инвестициялық салымдар кезінде
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі
шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
бойынша субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Инвестициялық субсидиялауға арналған өтінім
Кімге:______________________________________________________________
(оператордың атауы)
Кімнен: _____________________________________________________________
(инвестордың атауы)
Қатысушы туралы мәліметтер
1.
Инвестордың атауы
2.
Бірінші басшының Т.А.Ә. (болған жағдайда)
3.
Инвесторды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік/анықтама (нөмірі, берілген күні және орны, БСН/ЖСН)
4.
Заңды мекенжайы
5.
Нақты мекенжайы
6.
Банктік деректемелері
7.
Байланыс телефондары
Инвестициялық жобаның қысқаша сипаттамасы және ол іске
асырылатын/іске асырылған қаржы қаражатының көзі, инвестиция сомасы
және субсидия сомасы
___________________________________________________________________
Мен/біз ұсынған ақпараттың дұрыстығын растаймыз. Дұрыс емес
мәліметті ұсынғанымыз үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына
сәйкес жауапкершілік туралы хабардармыз.
Маған/бізге қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық
рәсімдердің басталмағанын, сондай-ақ менің/біздің қызметіміз
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтатылмағанын
растаймыз.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкессіздігі
анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз алынған ақшалай
қаражатты қайтаруды жүргізуге міндеттенемін/ міндеттенеміз.
Т.А.Ә. (болған жағдайда) және инвестордың қолы
_______________________________________________
Мөр орны (бар болса)
Оператордың өтінімді қабылдаған күні 20__ жылғы "____"_____________
Өтінімді қабылдаған адамның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және телефон нөмірі