Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения Конституционного Совета Республики Казахстан и его описания
Приказ Председателя Конституционного Совета Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 11-8/21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 августа 2016 года № 14072. Утратил силу приказом Председателя Конституционного Совета РК от 23.07.2024 № 01-05/7.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Конституционного Совета РК от 23.07.2024 № 01-05/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 19 Конституционного закона Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года "О Конституционном Совете Республики Казахстан", пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи служебного удостоверения Конституционного Совета Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) описание служебного удостоверения Конституционного Совета Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Отделу управления персоналом и документационного обеспечения аппарата Конституционного Совета Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Конституционного Совета Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя аппарата Конституционного Совета Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Конституционного Совета
Республики Казахстан
И.Рогов
Приложение 1
к приказу Председателя
Конституционного Совета
Республики Казахстан
от 8 июля 2016 года № 11-8/21
Правила выдачи служебного удостоверения
Конституционного Совета Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі Төрағасының 2016 жылғы 8 шілдедегі № 11-8/21 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 5 тамызда № 14072 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі Төрағасының 2024 жылғы 23 шілдедегі № 01-05/7 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Конституциялық Кеңесі Төрағасының 23.07.2024 № 01-05/7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі туралы" 1995 жылғы 29 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 19-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қызметтік куәлігін беру қағидалары;
2) Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі аппаратының персоналды басқару және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі Аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Конституциялық Кеңесінің
Төрағасы
И.Рогов
Қазақстан Республикасы
Қонституциялық Кеңесі Төрағасының
2016 жылғы 8 шілдедегі
№ 11-8/21 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қызметтік
куәлігін беру қағидалары

1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения Конституционного Совета Республики Казахстан (далее - Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения Конституционного Совета Республики Казахстан (далее – Конституционный Совет).
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – служебное удостоверение) является официальным документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
4. Служебное удостоверение выдается за подписью Председателя Конституционного Совета государственным служащим аппарата Конституционного Совета (далее – сотрудник).
5. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам сроком на два года при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утрате, по истечении срока действия ранее выданного служебного удостоверения.
6. За полученное служебное удостоверение сотрудники расписываются в журнале учета выдачи и возврата служебных удостоверений (далее - журнал учета) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе Службы управления персоналом (далее - Служба).
8. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение порядка его использования и хранения.
При замене служебного удостоверения ранее выданное служебное удостоверение подлежит возврату в Службу, за исключением случаев утери.
9. Ежегодно, по состоянию на 10 января, Службой проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.
10. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения, возврата и уничтожения служебных удостоверений осуществляет руководитель Службы.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қызметтік куәлігін беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің (бұдан әрі – Конституциялық Кеңес) қызметтік куәлігін беру тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі – қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.
3. Тиісінше рәсімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
4. Қызметтік куәлік Конституциялық Кеңес Төрағасының қолы қойылып, Конституциялық Кеңес аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне беріледі.
5. Қызметтік куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған, бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен жағдайда екі жыл мерзімге беріледі.
6. Қызметкерлер алған қызметтік куәлік үшін осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрі – есепке алу журналы).
7. Қызметтік куәліктер және қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы Персоналды басқару қызметінің сейфінде сақталады (бұдан әрі – Қызмет).
8. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде оны пайдалану және сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
Қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген қызметтік куәлік, жоғалту жағдайын қоспағанда, Қызметке қайтарып берілуі тиіс.
9. Қызмет жыл сайын, 10 қаңтардағы жағдай бойынша, қызметтік куәліктердің есептік деректерге сәйкестігіне тексеру жүргізеді.
10. Қызметтік куәліктерді толтыру, рәсімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды Қызметтің басшысы жүзеге асырады.

11. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, его владелец в течение трех рабочих дней извещает в письменной (произвольной) форме Службу.
12. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению, Служба в течение десяти рабочих дней со дня издания приказа о проведении служебного расследования проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия Конституционного Совета рассматривает вопрос о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности.

11. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі үш жұмыс күні ішінде Қызметке жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды.
12. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша Қызмет қызметтік тексеру туралы бұйрық шыққан күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Конституциялық Кеңестің тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.

13. Лицо, утратившее служебное удостоверение, направляет на опубликование в средствах массовой информации объявление о недействительности утраченного служебного удостоверения, о чем информирует Службу. Новое служебное удостоверение взамен утраченного выдается Службой после проведения служебного расследования.
14. При увольнении сотрудник в течение двух рабочих дней со дня издания приказа сдает служебное удостоверение в Службу.
На обходном листе при сдаче служебного удостоверения ставится роспись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.

13. Қызметтік куәлігін жоғалтқан адам, жоғалған қызметтік куәлігінің жарамсыздығы туралы хабарландыруды бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жібереді, бұл туралы Қызметті хабардар етіледі. Жоғалғанның орнына жаңа қызметтік куәлікті қызметтік тексеру жүргізілгеннен кейін Қызмет береді.
14. Жұмыстан босаған кезде қызметкер бұйрық шыққан күннен бастап екі жұмыс күні ішінде қызметтік куәлікті Қызметке тапсырады.
Куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беруге жауапты адамның қолы қойылады.

15. Служебные удостоверения, сданные при увольнении, порче либо по истечении срока действия, подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение
к Правилам выдачи служебного удостоверения
Конституционного Совета
Республики Казахстан
форма
Журнал учета выдачи и возврата служебных удостоверений
Конституционного Совета Республики Казахстан
Номер служебного удостоверения
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Личная подпись о получении
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение, перемещение (переназначение) изменение должности, истечение срока действия, утеря, порча, увольнение)
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание: Журнал учета выдачи служебных удостоверений
Конституционного Совета Республики Казахстан прошнуровывается,
пронумеровывается и заверяется печатью Службы.
Приложение 2
к приказу Председателя
Конституционного Совета
Республики Казахстан
от 8 июля 2016 года № 11-8/21
Описание
служебного удостоверения
Конституционного Совета Республики Казахстан
1. Обложка служебного удостоверения состоит из экокожи или кожзаменителя высокого качества бордового цвета, размером 20 см х 6,5 см (в развернутом состоянии).
2. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК УДОСТОВЕРЕНИЕ".
3. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ КОНСТИТУЦИЯЛЫҚ КЕҢЕСІ", "КОНСТИТУЦИОННЫЙ СОВЕТ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН", под ними - отделяющиеся от текста красной отбивочной полосой надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ КОНСТИТУЦИЯЛЫҚ КЕҢЕСІ".
4. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3х4 см, текст на казахском языке, срок действия удостоверения, подпись соответственно Председателя Конституционного Совета, заверенная гербовой печатью.
5. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан и аналогичный текст на русском языке.

15. Жұмыстан босаған кезде, бүлінуіне не болмаса қолданылу мерзімі өтуіне байланысты тапсырылған қызметтік куәліктер еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, жойылуға жатады.
Қазақстан Республикасы
Қонституциялық Кеңесінің қызметтік
куәлігін беру қағидаларына
қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қызметтік
куәліктері берілуін және қайтарылуын есепке алу журналы
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, аты, жөні (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берілген күні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстыруы және тапсырғаны, (тағайындалуы, лауазымының өзгеруі, мерзімінің өтуі, жұмыстан босауы, жоғалуы туралы белгі)
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе
Ескертпе: Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қызметтік куәліктері берілуін есепке алу журналы тігіліп, нөмірленеді және Қызметтің мөрімен расталады.
Қазақстан Республикасы
Қонституциялық Кеңесі Төрағасының
2016 жылғы 8 шілдедегі
№ 11-8/21 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қызметтік
куәлігінің сипаттамасы
1. Қызметтік куәліктің мұқабасы мөлшері 20 см х 6,5 см (ашып көрсетілген түрінде), күрең қызыл түсті экобылғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан тұрады.
2. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының алтын түсті бейнесі орналасқан, одан төмен типографиялық қаріппен "КУӘЛІК УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген жазу жазылған.
3. Куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ КОНСТИТУЦИЯЛЫҚ КЕҢЕСІ", "КОНСТИТУЦИОННЫЙ СОВЕТ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН" деген жазулар, одан төмен мәтіннен қызыл түсті үзік жолақпен бөлектелген "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ КОНСТИТУЦИЯЛЫҚ КЕҢЕСІ" деген жазулар орналастырылған.
4. Сол жағында: мөлшері 3 х 4 см фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), қазақ тіліндегі мәтін, куәліктің қолданылу мерзімі, Конституциялық Кеңес Төрағасының елтаңбалы мөрмен расталған қолы.
5. Оң жағында: Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі және дәл осындай орыс тіліндегі мәтін.