О размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров по медицинским и фармацевтическим специальностям с послевузовским образованием на 2016-2017 учебный год
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 656. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2016 года № 14165
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2016 года № 354 «Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2016-2017 учебный год» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Разместить государственный образовательный заказ на подготовку кадров по медицинским и фармацевтическим специальностям с послевузовским образованием на 2016-2017 учебный год согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в печатном и электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
4) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
5) доведение настоящего приказа до сведения организаций образования и науки в области здравоохранения, предусмотренных в приложении к настоящему приказу, и обеспечить заключение с ними договоров государственных закупок по программе 006 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»;

2016-2017 оқу жылына арналған жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар медициналық және фармацевтикалық мамандықтар бойынша кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 656 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 тамызда № 14165 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2016 - 2017 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 маусымдағы № 354 қаулысын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2016-2017 оқу жылына арналған жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар медициналық және фармацевтикалық мамандықтар бойынша кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты тіркегеннен кейін бес жұмыс күні ішінде мемлекттік және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмесінің бір данасын Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкiне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпараттық орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде мерзімдік баспасөз басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік-құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты осы бұйрыққа қосымшада көзделген денсаулық сақтау саласындағы ғылым және білім беру ұйымдарына мәлімет үшін жеткізуді және олармен 006 "Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету" бағдарламасы бойынша сатып алу шарттарын жасауды;

6) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведения об исполнения мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Биртанова Е.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан                               Т. Дуйсенова
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 июля 2016 года № 656
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров по
медицинским и фармацевтическим специальностям с

6) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Е.А. Біртановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 28 шілдедегі
№ 656 бұйрығына қосымша

6R110700 – Гематология
3
6R111000 – Нефрология, в том числе детская
6
6R112100 – Функциональная диагностика
3
6R112600 – Анестезиология и реаниматология, в том числе детская
3
6R113600 – Урология и андрология, в том числе детская
3
12.
Акционерное общество «Национальный центр нейрохирургии»
9
6R111500 – Невропатология, в том числе детская
4
6R113000 – Нейрохирургия, в том числе детская
5
13.
Акционерное общество «Национальный научный кардиохирургический центр»
19
6R110300 – Кардиология, в том числе детская
7
6R111900 – Лучевая диагностика
12
14.
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Научно-исследовательский институт кардиологии и внутренних болезней» Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
39
6R110300 – Кардиология, в том числе детская
14
6R110500 – Аллергология и иммунология, в том числе и детская
6
6R110600 – Гастроэнтерология, в том числе детская
7
6R110900 – Эндокринология, в том числе детская
6
6R111000 – Нефрология, в том числе детская
6
15.
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Научный центр акушерства, гинекологии и перинатологии» Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
46
6R114400 – Акушерство и гинекология, в том числе детская
40
6R114500 – Медицинская генетика
6
16.
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Научно-исследовательский институт травматологии и ортопедии»
15
6R113500 – Травматология и ортопедия, в том числе детская
15
17.
Акционерное общество «Национальный научный медицинский центр»
23
6R110300 – Кардиология, в том числе детская
10
6R112600 – Анестезиология и реаниматология, в том числе детская
10
6R112800 – Кардиохирургия, в том числе детская
3
18.
Акционерное общество «Национальный научный центр хирургии имени А.Н. Сызганова»
33
6R111900 – Лучевая диагностика
8
6R112600 – Анестезиология и реаниматология, в том числе детская
22
6R112800 – Кардиохирургия, в том числе детская
3
19.
Акционерное общество «Казахский ордена «Знак Почета» научно-исследовательский институт глазных болезней»
10
6R113700 – Офтальмология, в том числе детская
10
20.
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии» Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
77

6R110700 – Гематология
3
6R111000 – Нефрология, соның ішінде балалар нефрологиясы
6
6R112100 – Функционалдық диагностика
3
6R112600 – Анестезиология және реаниматология, соның ішінде балалар анестезиологиясы және реаниматологиясы
3
6R113600 – Урология және андрология, соның ішінде балалар урологиясы және андрологиясы
3
12.
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамы
9
6R111500 – Невропатология, соның ішінде балалар неврологиясы
4
6R113000 – Нейрохирургия, соның ішінде балалар нейрохирургиясы
5
13.
"Ұлттық ғылыми
кардиохирургиялық орталық" акционерлік қоғамы
19
6R110300 – Кардиология, соның ішінде балалар кардиологиясы
7
6R111900 – Сәулелі диагностика
12
14.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Кардиология және ішкі аурулар ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
39
6R110300 – Кардиология, соның ішінде балалар кардиологиясы
14
6R110500 – Аллергология және иммунология, соның ішінде балалар аллергологиясы және иммунологиясы
6
6R110600 – Гастроэнтерология, оның ішінде балалар гастроэнтерологиясы
7
6R110900 – Эндокринология, соның ішінде балалар эндокринологиясы
6
6R111000 – Нефрология, соның ішінде балалар нефрологиясы
6
15.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Акушерлiк, гинекология және перинатология ғылыми орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны
46
6R114400 – Акушерия және гинекология, оның ішінде балалар гинекологиясы
40
6R114500– Медициналық генетика
6
16.
"Травматология және ортопедия ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
15
6R113500 – Травматология-ортопедия, соның ішінде балалар травматология-ортопедиясы
15
17.
"Ұлттық ғылыми медициналық орталық" акционерлік қоғамы
23
6R110300 – Кардиология, соның ішінде балалар кардиологиясы
10
6R112600 – Анестезиология және реаниматология, соның ішінде балалар анестезиологиясы және реаниматологиясы
10
6R112800 – Кардиохирургия, соның ішінде балалар кардиохирургиясы
3
18.
"А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ұлттық ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
33
6R111900 – Сәулелі диагностика
8
6R112600 – Анестезиология және реаниматология, соның ішінде балалар анестезиологиясы және реаниматологиясы
22
6R112800 – Кардиохирургия, соның ішінде балалар кардиохирургиясы
3
19.
""Құрмет Белгісі" орденді Қазақ көз аурулары ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
10
6R113700 – Офтальмология, соның ішінде балалар офтальмологиясы
10
20.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
77

6D110400 – Фармация (научно-педагогическая)
2
32
КГМУ
13
6D110100 – Медицина (научно-педагогическая)
10
6D110200 – Общественное здравоохранение (научно-педагогическая)
3
33.
ЗКГМУ
7
6D110100 – Медицина (научно-педагогическая)
5
6D110200 – Общественное здравоохранение (научно-педагогическая)
2
34.
СГМУ
17
6D110100 – Медицина (научно-педагогическая)
10
6D110200 – Общественное здравоохранение (научно-педагогическая)
7
35.
ВШОЗ
12
6D110200 – Общественное здравоохранение (научно-педагогическая)
12
36.
МКТУ
3
6D110100 – Медицина (научно-педагогическая)
3
ИТОГО
100
100
Аббревиатуры:
МУА - Акционерное общество «Медицинский университет Астана»
КазНМУ - Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Казахский национальный медицинский университет им. С.Д. Асфендиярова» Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
ЗКГМУ - Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Западно-Казахстанский государственный медицинский университет имени Марата Оспанова» с наблюдательным советом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
КГМУ - Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Карагандинский государственный медицинский университет» Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
СГМУ - Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Государственный медицинский университет города Семей» Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
КазМУНО - Акционерное общество «Казахский медицинский университет непрерывного образования»
ЮКГФА - Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Южно-Казахстанская государственная фармацевтическая академия» Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МКТУ - Учреждение «Международный Казахско-Турецкий университет имени Ходжи Ахмеда Ясави»
ВШОЗ - Товарищество с ограниченной ответственностью «Казахский медицинский университет «Высшая школа общественного здравоохранения»»

6D110400 – Фармация (ғылыми-педагогикалық)
2
32
ҚММУ
13
6D110100 – Медицина (ғылыми-педагогикалық)
10
6D110200 – Қоғамдық денсаулық сақтау (ғылыми-педагогикалық)
3
33.
БҚММУ
7
6D110100 – Медицина (ғылыми-педагогикалық)
5
6D110200 – Қоғамдық денсаулық сақтау (ғылыми-педагогикалық)
2
34.
СММУ
17
6D110100 – Медицина (ғылыми-педагогикалық)
10
6D110200 – Қоғамдық денсаулық сақтау (ғылыми-педагогикалық)
7
35.
ҚДСЖМ
12
6D110200 – Қоғамдық денсаулық сақтау (ғылыми-педагогикалық)
12
36.
ХҚТУ
3
6D110100 – Медицина (ғылыми-педагогикалық)
3
БАРЛЫҒЫ
100
100
Аббревиатуралар:
АМУ - "Астана медицина университеті" акционерлік қоғамы;
ҚазҰМУ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
БҚММУ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің байқау қеңесі бар "Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
ҚММУ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Қарағанды мемлекеттік медицина университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
СММУ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Семей қаласының мемлекеттік медицина университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
ҚМҮББУ - "Қазақ медициналық үздіксіз білім беру университеті" акционерлік қоғамы;
ОҚМФА - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтика академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны; ХҚТУ - "Қожа Ахмет Ясауи атындағы Қазақ–Түрік халықаралық университеті" мекемесі;
ҚДСЖМ - "Қазақ медициналық университеті "Қоғамдық денсаулық сақтау жоғары мектебі"" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі