Об утверждении форм обязательств об использовании ввозимых автокомпонентов в пределах срока исковой давности исключительно в целях промышленной сборки моторных транспортных средств и об использовании ввозимых сырья и (или) материалов в пределах срока исковой давности исключительно при осуществлении деятельности в рамках инвестиционного контракта
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 июля 2016 года № 405. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2016 года № 14166. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 7 ноября 2018 года № 978 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 07.11.2018 № 978 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2017.
В соответствии с подпунктами 14) и 15) пункта 1 статьи 255 и подпунктами 3) и 4) пункта 2 статьи 276-15 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму обязательства об использовании ввозимых автокомпонентов в пределах срока исковой давности исключительно в целях промышленной сборки моторных транспортных средств согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму обязательства об использовании ввозимых сырья и (или) материалов в пределах срока исковой давности исключительно при осуществлении деятельности в рамках инвестиционного контракта согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательстве порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Талап қою мерзімінің өтуі шегінде әкелінетін автокомпоненттерді моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру мақсатында ғана пайдалану туралы және талап қою мерзімінің өтуі шегінде әкелінетін шикізатты және (немесе) материалдарды инвестициялық келісімшарт шеңберінде қызметті жүзеге асыру кезінде ғана пайдалану туралы міндеттеме нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 27 шілдедегі № 405 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 тамызда № 14166 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 7 қарашадағы № 978 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 07.11.2018 № 978 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 255-бабы 1-тармағының 14) және 15) тармақшаларына және 276-15-бабының 2-тармағының 3) және 4) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес талап қою мерзімінің өтуі шегінде әкелінетін автокомпоненттерді моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру мақсатында ғана пайдалану туралы міндеттеме нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес талап қою мерзімінің өтуі шегінде әкелінетін шикізатты және (немесе) материалдарды инвестициялық келісімшарт шеңберінде қызметті жүзеге асыру кезінде ғана пайдалану туралы міндеттеме нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеленгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялауға бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесіне жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен алған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкiне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" Шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 июля 2016 года № 405
Форма
Обязательство
об использовании ввозимых автокомпонентов в пределах срока
исковой давности исключительно в целях промышленной сборки
моторных транспортных средств
Руководителю
органа государственных доходов
_______________________________
Получатель/импортер ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица либо фамилия, имя,
отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
индивидуального предпринимателя)
ИИН/БИН___________________
№ п/п
Наименование товара*
Код товара по ТН ВЭД **
Количество
1.
2.
Указанные товары обязуюсь использовать в пределах срока исковой
давности исключительно в целях промышленной сборки моторных
транспортных средств. В случае нарушения указанного обязательства в
течение пяти лет с даты выпуска товаров для свободного обращения либо
внутреннего потребления на территорию Республики Казахстан или с даты
принятия на учет импортированных товаров, обязуюсь уплатить налог на
добавленную стоимость в размере _________ тенге, не уплаченный при
ввозе таких товаров, с начислением пени со срока, установленного для
уплаты налога на добавленную стоимость на импортируемые товары при их
ввозе, в порядке и размере, которые определены налоговым
законодательством Республики Казахстан и (или) таможенным
законодательством Евразийского экономического союза и (или)
Республики Казахстан.
________________________________________________/__________/
Ф.И.О. (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) (подпись)
руководителя юридического лица либо Ф.И.О.
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
индивидуального предпринимателя
№ документа, удостоверяющего личность _______________________,
кем выдано___________________ дата выдачи "___" __________ 20___ года
Дата подачи обязательства "___" ___________ 20__ года
_____________________________________________/___________/
Ф.И.О. (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) (подпись)
должностного лица, принявшего обязательство
Дата приема обязательства "___" __________________ 20___ года
Примечание:
Обязательство заполняется в трех экземплярах;
* наименование товара, указанное в заявлении о ввозе товаров и
уплате косвенных налогов или в декларации на товары;
** ТН ВЭД – товарная номенклатура внешнеэкономической
деятельности.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 июля 2016 года № 405
Форма
Обязательство
об использовании ввозимых сырья и (или) материалов в пределах
срока исковой давности исключительно при осуществлении
деятельности в рамках инвестиционного контракта
Руководителю
органа государственных доходов
_______________________________
Получатель/импортер ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица либо фамилия, имя,
отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
индивидуального предпринимателя)
ИИН/БИН___________________
№ п/п
Наименование товара*
Код товара по ТН ВЭД **
Количество
1.
2.
Указанные товары обязуюсь использовать в пределах срока исковой
давности исключительно в целях промышленной сборки моторных
транспортных средств. В случае нарушения указанного обязательства в
течение пяти лет с даты выпуска товаров для свободного обращения либо
внутреннего потребления на территорию Республики Казахстан или с даты
принятия на учет импортированных товаров, обязуюсь уплатить налог на
добавленную стоимость в размере _________ тенге, не уплаченный при
ввозе таких товаров, с начислением пени со срока, установленного для
уплаты налога на добавленную стоимость на импортируемые товары при их
ввозе, в порядке и размере, которые определены налоговым
законодательством Республики Казахстан и (или) таможенным
законодательством Евразийского экономического союза и (или)
Республики Казахстан.
________________________________________________/__________/
Ф.И.О. (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) (подпись)
руководителя юридического лица либо Ф.И.О.
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
индивидуального предпринимателя
№ документа, удостоверяющего личность _______________________,
кем выдано___________________ дата выдачи "___" __________ 20___ года
Дата подачи обязательства "___" ___________ 20__ года
_____________________________________________/___________/
Ф.И.О. (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) (подпись)
должностного лица, принявшего обязательство
Дата приема обязательства "___" __________________ 20___ года
Примечание:
Обязательство заполняется в трех экземплярах;
* наименование товара, указанное в заявлении о ввозе товаров и
уплате косвенных налогов или в декларации на товары;
** ТН ВЭД – товарная номенклатура внешнеэкономической
деятельности.

4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурстарында жариялануды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 27 шілдедегі
№ 405 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Талап қою мерзімінің өтуі шегінде әкелінетін автокомпоненттерді моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру мақсатында ғана пайдалану туралы міндеттеме
Мемлекеттік кірістер органдарының
басшыларына
___________________________
Алушы/импорттаушы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы не дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің
аты (егер бұл жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
ЖСН/БСН___________________
р/с №
Тауардың атауы*
СЭҚ ТН бойынша тауардың коды **
Мөлшері
1.
2.
Көрсетілген тауарды моторлы көлік құралын тек өндірісте жинау мақсатында талап қою мерзімінің өтуі шегінде әкелінген авто құрауыштарын пайдалануға міндеттенемін. Көрсетілген міндеттемені бұзған жағдайда Қазақстан Республикасының аумағына еркін айналымға не ішкі тұтыну үшін тауарлар шығарылған күннен бастап немесе импортталған тауарларды есепке қабылдаған күнен бастап бес жыл ішінде Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасымен айқындалған тәртіпте және мөлшерде импортталатын тауарларды оларды әкелу кезінде қосылған құн салығын төлеу үшін белгіленген мерзіммен өсімпұлды есептеумен, осындай тауарларды әкелу кезінде төленбеген, _______ теңге мөлшерінде қосылған құн салығын төлеуге міндеттенемін.________________________________________________/__________/ заңды
тұлғаның басшысының Т.А.Ә. (егер бұл жеке (қолы) басты куәландыратын
құжатта көрсетілсе) не дара кәсіпкердің Т.А.Ә.(егер бұл жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
жеке басын куәландыратын құжаттың № _________________________, берген
орган ____________________берілген күні "___" __________ 20___ жыл
Міндеттеме берілген күн "___" ___________ 20__ жыл
_____________________________________________/___________/
Міндеттемені қабылдаған лауазымды тұлғаның (қолы)
Т.А.Ә. (егер бұл жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Міндеттеме қабылданған күн "___" __________________ 20___ жыл
Ескертпе:
Міндеттеме мемлекеттік кірістер органдарына үш данада ұсынылады;
*Тауарларды әкелу туралы өтініште көрсетілген тауардың атауы
және жанама салықтарды төлеу немесе тауарға арналған декларация;
**СЭҚ ТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 27 шілдедегі
№ 405 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Талап қою мерзімінің өтуі шегінде әкелінетін шикізатты және (немесе) материалдарды инвестициялық келісімшарт шеңберінде қызметті жүзеге асыру кезінде ғана пайдалану туралы міндеттеме
Мемлекеттік кірістер органдарының
басшыларына
____________________________
Алушы/импорттаушы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы не дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің
аты (егер бұл жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе
ЖСН/БСН___________________
р/с №
Тауардың атауы*
СЭҚ ТН бойынша тауардың коды **
Мөлшері
1.
2.
Көрсетілген тауарды талап қою мерзімінің өтуі шегінде инвестициялық келісім-шарт шеңберінде қызметті жүзеге асыру кезінде ғана пайдалануға міндеттенемін. Көрсетілген міндеттемені бұзған жағдайда Қазақстан Республикасының аумағына еркін айналымға не ішкі тұтыну үшін тауарлар шығарылған күннен бастап немесе импортталған тауарларды есепке қабылдаған күнен бастап бес жыл ішінде Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасымен айқындалған тәртіпте және мөлшерде импортталатын тауарларды оларды әкелу кезінде қосылған құн салығын төлеу үшін белгіленген мерзіммен өсімпұлды есептеумен, осындай тауарларды әкелу кезінде төленбеген, _______ теңге мөлшерінде қосылған құн салығын төлеуге міндеттенемін.
________________________________________________/__________/ заңды
тұлға басшысының Т.А.Ә. (егер бұл жеке басты (қолы) куәландыратын
құжатта көрсетілсе) не дара кәсіпкердің Т.А.Ә.(егер бұл жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе) жеке басын куәландыратын құжаттың №
_________________________, берген орган ____________________берілген
күні "___"_________ 20___ жыл
Міндеттеме берілген күн "___" ___________ 20__ жыл
_____________________________________________/___________/
Міндеттемені қабылдаған лауазымды тұлғаның (қолы)
Т.А.Ә. (егер бұл жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Міндеттеме қабылданған күн "___" __________________ 20___ жыл
Ескертпе:
Міндеттеме мемлекеттік кірістер органдарына үш данада ұсынылады;
*Тауарларды әкелу туралы өтініште көрсетілген тауардың атауы
және жанама салықтарды төлеу немесе тауарға арналған декларация;
**СЭҚ ТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы.