О назначении полномочий назначенного оператора
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 25 июля 2016 года № 58. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2016 года № 14168
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года «О почте» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Назначить следующие полномочия назначенного оператора:
1) оказание на постоянной основе услуг почтовой связи во всех населенных пунктах на территории Республики Казахстан для всех пользователей услуг оператора почты;
2) прием, обработку, перевозку и доставку письменной корреспонденции;
3) прием, обработку, перевозку и доставку посылок весом до двадцати килограмм;
4) возврат международной коммерческой корреспонденции с ответом;
5) прием к оплате международного ответного купона;
6) транзит международных почтовых отправлений назначенных операторов других стран-членов Всемирного почтового союза через территорию Республики Казахстан.
2. Департаменту связи Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (Ярошенко В.В) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему «Әділет» в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан                       Д. Абаев

Тағайындалған оператордың өкілеттігін тағайындау туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 25 шілдедегі № 58 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 тамызда № 14168 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының «Пошта туралы» 2016 жылғы 9 сәуірдегі Заңының 5-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Тағайындалған оператордың мынадай:
1) Қазақстан Республикасының аумағындағы бүкіл елді мекендерде пошта операторының көрсетілетін қызметтерін пайдаланушылардың барлығы үшін пошта байланысының көрсетілетін қызметтерін тұрақты негізде көрсету;
2) жазбаша хат-хабарды қабылдау, өңдеу, тасымалдау және жеткізу;
3) салмағы жиырма килограмға дейінгі жіберілімдерді қабылдау, өңдеу, тасымалдау және жеткізу;
4) жауап қайтарылатын халықаралық коммерциялық хат-хабарды қайтару;
5) төлемге халықаралық қайтарым купонын қабылдау;
6) Дүниежүзілік пошта одағына мүше-басқа да елдердің тағайындалған операторларының халықаралық пошта жөнелтілімдерінің Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитін қамтамасыз жөніндегі өкілеттігі белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс департаменті (В.В. Ярошенко):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігінен Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі                                   Д. Абаев