Об утверждении отчета формы № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" и Инструкции по его составлению и формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 августа 2016 года № 140. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2016 года № 14301. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 24.04.2019 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах", руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 26.09.2017 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) отчет формы № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по составлению и формированию отчета формы №1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 октября 2014 года № 111 "Об утверждении формы статистического отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9855, опубликованный 11 декабря 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней со дня его государственной регистрации;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М нысанды есепті және оны қалыптастыру және құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 29 тамыздағы № 140 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 6 қазанда № 14301 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 24 сәуірдегі № 29 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 24.04.2019 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 12) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 26.09.2017 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М нысанды есеп;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М нысанды есепті қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулық.
2. "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М нысанды статистикалық есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 қазандағы № 111 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9855 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 11 желтоқсанда жарияланған).
3. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың көшірмесін оны мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
5) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан

4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрықты орындау үшін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына жолдануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сведения о зарегистрированных уголовных проступках
Наименование показателей
Шифр строки
Количество правонарушений, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде
Количество правонарушений, зарегистрированных в ЕРДР в отчетном периоде
из графы 2
в отношении женщин
в отношении несовершеннолетних
А
Б
1
2
3
4
Всего уголовных проступков
в приказном производстве
по делам в электронном формате
Продолжение таблицы
Количество правонарушений, уголовные дела о которых окончены производством в отчетном периоде
Количество правонарушений, уголовные дела о которых направлены в суд в отчетном периоде
из них
из них после заключения процессуального соглашения в форме сделки о признании вины

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 62 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көрсеткіштердің атауы
Жол шифрі
Есепті мерзімде қылмыстық істері өндірісте болған құқық бұзушылықтар саны
Есепті мерзімде СДТБТ-де тіркелген құқық бұзушылықтар саны
2 бағаннан
әйелдерге қатысты
кәмелетке толмағандарға қатысты
А
Б
1
2
3
4
Барлық теріс қылықтар
1
Бұйрықтық іс-жүргізу тәртібінде
2
электрондық форматының істері бойынша
3
Кестенің жалғасы
Есепті мерзімде қылмыстық істері өндіріспен аяқталған құқық бұзушылықтар саны
Есепті мерзімде қылмыстық істері сотқа жіберілген құқық бұзушылықтар саны
олардан
олардан кінәсін мойындау туралы мәміле нысанында іс жүргізу келісімін жасасқаннан кейін

Количество правонарушений, уголовные дела о которых прекращены по подпунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) пункта 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК
Количество правонарушений, уголовные дела о которых прекращены по подпунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) пункта 1 статьи 35 УПК РК
следствие
дознание
протокольная форма
5
6
7
8
9
10
11
12
Продолжение таблицы
Количество правонарушений по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде
всего
подпункт 1) пункта 7 статьи 45 УПК РК (неустановления лица, совершившего уголовное правонарушение)
подпункт 2) пункта 7 статьи 45 УПК РК (нахождение подозреваемого, обвиняемого вне пределов Республики Казахстан)
подпункт 3) пункта 7 статьи 45 УПК РК (когда подозреваемый, обвиняемый скрылся от органов уголовного преследования либо место его пребывания не установлено по другим причинам)
подпункт 4) пункта 7 статьи 45 УПК РК (временного психического расстройства или иного тяжелого заболевания подозреваемого, обвиняемого)
подпункт 5) пункта 7 статьи 45 УПК РК (выполнения процессуальных действий, связанных с получением правовой помощи)
подпункт 6) пункта 7 статьи 45 УПК РК (необнаружения безвестно исчезнувшего лица)
13
14
15
16
17
18
19
Продолжение таблицы
Количество правонарушений по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде
на улицах, площадях, парках, скверах
Количество правонарушений, совершенных в семейно-бытовой сфере
Количество нераскрытых, уголовных проступков прекращенных за истечением сроков давности без лица
подпункт 7) пункта 7 статьи 45 УПК РК (отсутствия реальной возможности участия подозреваемого, обвиняемого в деле в связи с решением вопроса о лишении иммунитета от уголовного преследования либо о их выдаче иностранным государством)
Количество правонарушений по которым истек срок расследования
Количество правонарушений переданных по подследственности со снятием с учета
Совершено в общественных местах
20
21
22
23
24
25
26
Приложение 6 к форме отчета
№1-М "О зарегистрированных
уголовных правонарушениях"
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сведения о зарегистрированных преступлениях
Наименование показателей
Шифр строки
Количество правонарушений, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде
Количество правонарушений, зарегистрированных в ЕРДР в отчетном периоде
из графы 2
Количество правонарушений, уголовные дела о которых окончены производством в отчетном периоде
Количество правонарушений, уголовные дела о которых направлены в суд в отчетном периоде
в отношении женщин
в отношении несовершеннолетних
А
Б
1
2
3
4
5
6
Всего преступлений
1
Из них:
из них:
небольшой тяжести
2
средней тяжести
3
тяжкие
4
особо тяжкие
5
по делам УДР
6
в приказном производстве
7
по делам в электронном формате
8
статьи УК РК (Особенная часть)
9
Продолжение таблицы
из них
из них после заключения процессуального соглашения в форме сделки о признании вины

Қылмыстық істері ҚР ҚПК 35-бабы 1- тармағының 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақшалары және 36-бабы бойынша тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны
Қылмыстық істері ҚР ҚПК 35-бабы 1- тармағының 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақшалары бойынша тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны
тергеу
анықтау
хаттамалық нысан
5
6
7
8
9
10
11
12
Кестенің жалғасы
Есепті мерзімде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген құқық бұзушылықтар саны
барлығы
45-бабы 7- тармағының 1)-тармақшасы (қылмыстық құқық бұзушылықты жасаған адам анықталмаған)
45-бабы 7-тармағының 2)- тармақшасы (күдікті, айыпталушы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде болған)
45-бабы 7- тармағының 3)- тармақшасы (күдікті, айыпталушы қылмыстық қудалау органдарынан жасырынған не олардың болатын жері басқа да себептер бойынша анықталмаған)
45-бабы 7- тармағының 4)- тармақшасы (күдіктінің, айыпталушының жүйкесiнің уақытша бұзылуы немесе өзге де ауыр науқасы)
45-бабы 7- тармағының 5)- тармақшасы (құқықтық көмек алуға байланысты процестік әрекеттер орындалған)
45-бабы 7- тармағының 6)- тармақшасы (хабар-ошарсыз кеткен адам табылмаған)
45-бабы 7- тармағының 7)- тармақшасы (күдіктінің, айыпталушының қылмыстық қудалаудан иммунитеттен айыру не оларды шет мемлекетке ұстап беру туралы мәселені шешуге байланысты іске нақты қатысу мүмкіндігі
13
14
15
16
17
18
19
20
Кестенің жалғасы
Тергеп-тексеру мерзімі өтіп кеткен құқық бұзушылықтар саны
Есептен шығарумен тергеулік бойынша берілген құқық бұзушылықтар саны
қоғамдық орындарда жасалған
көшелерде, алаңдарда, саябақтарда, гүлзарларда
Отбасылық-тұрмыстық салада жасалған құқық бұзушылықтар саны
Мерзімі өтіп кеткен, саны ашылмаған теріс қылықтармен тоқтатылған қылмыстық істер
21
22
23
24
25
26
"Тіркелген қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы" № 1-М
есеп нысанының
6-қосымшасы
Тіркелген қылмыстар туралы мәліметтер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 62 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көрсеткіштердің атауы
Жол шифрі
Есепті мерзімде қылмыстық істері өндірісте болған құқық бұзушылықтар саны
Есепті мерзімде СДТБТ-де тіркелген құқық бұзушылықтар саны
2-бағаннан
Есепті мерзімде қылмыстық істері өндіріспен аяқталған құқық бұзушылықтар саны
Есепті мерзімде қылмыстық істері сотқа жіберілген құқық бұзушылықтар саны
әйелдерге қатысты
кәмелетке толмағандарға қатысты
А
Б
1
2
3
4
5
6
Барлық құқық бұзушылықтар
1
Из них:
из них:
ауыр емес
2
ауырлығы орташа
3
ауыр
4
аса ауыр
5
ҚСТ істері бойынша
6
ҚР ҚК баптары (ерекше бөлік)
7
Кестенің жалғасы
олардан
олардан кінәсін мойындау туралы мәміле нысанында іс жүргізу келісімін жасасқаннан кейін

Количество правонарушений, уголовные дела о которых прекращены по подпунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) пункта 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК
Количество правонарушений, уголовные дела о которых прекращены по подпунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) пункта 1 статьи 35 УПК РК
Количество правонарушений по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде
следствие
дознание
протокольная форма
всего
подпункт 1) пункта 7 статьи 45 УПК РК (неустановления лица, совершившего уголовное правонарушение)

Қылмыстық істері ҚР ҚПК 35-б. 1-т. 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақшалары және 36-бабы бойынша тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны
Қылмыстық істері ҚР ҚПК 35-б. 1-т. 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақшалары бойынша тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны
Есепті мерзімде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген құқық бұзушылықтар саны
тергеу
анықтау
хаттамалық нысан
барлығы
45-б. 7-т. 1)-т.армақшасы (қылмыстық құқық бұзушылықты жасаған адам анықталмаған)

подпункт 2) пункта 7 статьи 45 УПК РК (нахождение подозреваемого, обвиняемого вне пределов Республики Казахстан)
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Продолжение таблицы
Количество правонарушений по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде
подпункт 3) пункта 7 статьи 45 УПК РК (когда подозреваемый, обвиняемый скрылся от органов уголовного преследования либо место его пребывания не установлено по другим причинам)
подпункт 4) пункта 7 статьи 45 УПК РК (временного психического расстройства или иного тяжелого заболевания подозреваемого, обвиняемого)
подпункт 5) пункта 7 статьи 45 УПК РК (выполнения процессуальных действий, связанных с получением правовой помощи)
подпункт 6) пункта 7 статьи 45 УПК РК (необнаружения безвестно исчезнувшего лица)
подпункт 7) пункта 7 статьи 45 УПК РК (отсутствия реальной возможности участия подозреваемого, обвиняемого в деле в связи с решением вопроса о лишении иммунитета от уголовного преследования либо о их выдаче иностранным государством)
16
17
18
19
20
Продолжение таблицы
Количество правонарушений по которым истек срок расследования
Количество правонарушений переданных по подследственности со снятием с учета
Совершено в общественных местах
на улицах, площадях, парках, скверах
Количество правонарушений, совершенных в семейно-бытовой сфере
21
22
23
24
25
Приложение 7 к форме отчета №1-М
"О зарегистрированных уголовных
правонарушениях"

45-б. 7-т. 2)-тармақшасы. (күдікті, айыпталушы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде болған)
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Кестенің жалғасы
Есепті мерзімде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген құқық бұзушылықтар саны
45-бабы 7-тармағының 3)-тармақшысы (күдікті, айыпталушы қылмыстық қудалау органдарынан жасырынған не олардың болатын жері басқа да себептер бойынша анықталмаған)
45-бабы 7-тармағының 4)-тармақшысы (күдіктінің, айыпталушының жүйкесiнің уақытша бұзылуы немесе өзге де ауыр науқасы)
45-бабы 7-тармағының 5)-тармақшысы (құқықтық көмек алуға байланысты процестік әрекеттер орындалған)
45-бабы 7-тармағының 6)-тармақшысы (хабар-ошарсыз кеткен адам табылмаған)
45-бабы 7-тармағының 7)-тармақшысы (күдіктінің, айыпталушының қылмыстық қудалаудан иммунитеттен айыру не оларды шет мемлекетке ұстап беру туралы мәселені шешуге байланысты іске нақты қатысу мүмкіндігі
16
17
18
19
20
Кестенің жалғасы
Тергеп-тексеру мерзімі өтіп кеткен құқық бұзушылықтар саны
Есептен шығарумен тергеулік бойынша берілген құқық бұзушылықтар саны
қоғамдық орындарда жасалған
көшелерде, алаңдарда, саябақтарда, гүлзарларда
Отбасылық-тұрмыстық салада жасалған құқық бұзушылықтар саны
21
22
23
24
25
"Тіркелген қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы" № 1-М
есеп нысанының
7-қосымшасы
Тіркелген аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтер

Количество правонарушений, уголовные дела о которых прекращены по п.п. 3), 4), 9), 10), 11), 12) п.1 ст. 35 и ст.36 УПК РК
Количество правонарушений, уголовные дела о которых прекращены по п.п. 1), 2), 5), 6), 7), 8) п. 1 ст. 35 УПК РК
следствие
дознание
протокольная форма
6
7
8
9
10
11
12
Продолжение таблицы
Количество правонарушений по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде
всего
п.п. 1) п.7 ст.45 УПК РК (неустановления лица, совершившего уголовное правонарушение)
п.п.2) п.7 ст.45 УПК РК (нахождение подозреваемого, обвиняемого вне пределов Республики Казахстан)
п.п.3) п.7 ст.45 УПК РК (когда подозреваемый, обвиняемый скрылся от органов уголовного преследования либо место его пребывания не установлено по другим причинам)
п.п.4) п.7 ст.45 УПК РК (временного психического расстройства или иного тяжелого заболевания подозреваемого, обвиняемого)
п.п.5) п.7 ст.45 УПК РК (выполнения процессуальных действий, связанных с получением правовой помощи)
п.п. 6) п.7 ст.45 УПК РК (необнаружения безвестно исчезнувшего лица)
п.п.6) п.7 ст.45 УПК РК (необнаружения безвестно исчезнувшего лица)
13
14
15
16
17
18
19
20
Продолжение таблицы
Количество правонарушений по которым истек срок расследования
Количество правонарушений переданных по подследственности со снятием с учета
Совершено в общественных местах
на улицах, площадях, парках, скверах
Количество правонарушений, совершенных в семейно-бытовой сфере
21
22
23
24
25
Приложение 8 к форме отчета №1-М
"О зарегистрированных
уголовных правонарушениях"
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сведения о зарегистрированных тяжких преступлениях
Наименование показателей
Шифр строки
Количество правонарушений, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде
Количество правонарушений, зарегистрированных в ЕРДР в отчетном периоде
Из графы 2
Количество правонарушений, уголовные дела о которых окончены производством в отчетном периоде
Количество правонарушений, уголовные дела о которых направлены в суд в отчетном периоде
из них
в отношении женщин
в отношении несовершеннолетних
следствие
дознание
протокольная форма
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего тяжких преступлений
1
статьи УК РК (Особенная часть)
2
Продолжение таблицы
из них после заключения процессуального соглашения в форме сделки о признании вины
Количество правонарушений, уголовные дела о которых прекращены по п.п. 3), 4), 9), 10), 11), 12) п.1 ст. 35 и ст.36 УПК РК

Қылмыстық істері ҚР ҚПК 35-б. 1-т. 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақшалары және 36-бабы бойынша тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны
Қылмыстық істері ҚР ҚПК 35-б. 1-т. 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақшалары бойынша тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны
Есепті мерзімде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген құқық бұзушылықтар саны
тергеу
анықтау
хаттамалық нысан
барлығы
45-б. 7-т. 1)- тармақшасы (қылмыстық құқық бұзушылықты жасаған адам анықталмаған)
45-б. 7-т. 2)- тармақшасы (күдікті, айыпталушы Қазақстан Республикасынан тысқары жерде болған)
45-б. 7-т. 3)-тармақшасы (күдікті, айыпталушы қылмыстық қудалау органдарынан жасырынған не олардың болатын жері басқа да себептер бойынша анықталмаған)
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Кестенің жалғасы
Есепті мерзімде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген құқық бұзушылықтар саны
Тергеп-тексеру мерзімі өтіп кеткен құқық бұзушылықтар саны
Есептен шығарумен тергеулік бойынша берілген құқық бұзушылықтар саны
қоғамдық орындарда жасалған
көшелерде, алаңдарда, саябақтарда, гүлзарларда
Отбасылық-тұрмыстық салада жасалған құқық бұзушылықтар саны
45-б. 7-б. 4)-тармақшасы (күдіктінің, айыпталушының жүйкесiнің уақытша бұзылуы немесе өзге де ауыр науқасы)
45-б. 7-т. 5)-тармақшасы (құқықтық көмек алуға байланысты процестік әрекеттер орындалған)
45-б. 7-т. 6)-тармақшасы (хабар-ошарсыз кеткен адам табылмаған)
45-б. 7-т. 7)-тармақшасы (күдіктінің, айыпталушының қылмыстық қудалаудан иммунитеттен айыру не оларды шет мемлекетке ұстап беру туралы мәселені шешуге байланысты іске нақты қатысу мүмкіндігі болмаған жағдайларда)
17
18
19
20
21
22
23
24
25
"Тіркелген қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы" № 1-М
есеп нысанының
8-қосымшасы
"Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" №1-М есебінің нысаны 8-қосымша. Тіркелген ауыр қылмыстар туралы мәліметтер
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 62 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көрсеткіштердің атауы
Жол шифрі
Есепті мерзімде қылмыстық істері өндірісте болған құқық бұзушылықтар саны
Есепті мерзімде СДТБТ-де тіркелген құқық бұзушылықтар саны
2-бағаннан
Есепті мерзімде қылмыстық істері өндіріспен аяқталған құқық бұзушылықтар саны
әйелдерге қатысты
кәмелетке толмағандарға қатысты
А
Б
1
2
3
4
5
Барлық ауыр қылмыстар
1
ҚР ҚК баптары (ерекше бөлік)
2
Кестенің жалғасы
Есепті мерзімде қылмыстық істері сотқа жіберілген құқық бұзушылықтар саны
олардан
олардан кінәсін мойындау туралы мәміле нысанында іс жүргізу келісімін жасасқаннан кейін
Қылмыстық істері ҚР ҚПК 35-б. 1-т. 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақшалары және 36-бабы бойынша тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция предназначена для составления и формирования отчета формы №1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" (далее - отчет).
2. Основанием для формирования разделов 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 отчета являются сведения электронных информационных учетных документов Единого реестра досудебных расследований (далее - ЕРДР), заполненных сотрудниками органов уголовного преследования (органами дознания, следователями, прокурорами в соответствии с требованиями Правил приема и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89, (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744).
3. Отчет состоит из сводного отчета об уголовных правонарушениях по региону и отчетов по каждому органу уголовного преследования и прокуратуры данного региона. Показатели сводного отчета по графам 1 и 2 должны быть равны сумме соответствующих показателей отчетов по органам уголовного преследования.
Остальные показатели сводного отчета должны быть равны сумме соответствующих показателей отчетов по органам уголовного преследования.
Сводный отчет по республике, а также по региону и каждому субъекту правовой статистики составляется в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) на основании сведений ЕРДР.
Начальники территориальных управлений Комитета обеспечивают достоверность поступающих сведений ЕРДР на местах.
Глава 2. Сроки представления отчета
4. Отчет формируется Комитетом ежемесячно с нарастающим итогом. Начальники территориальных управлений Комитета обязаны обеспечить обработку сведений информационных электронных форм в ЕРДР до 24.00 часов последнего дня отчетного месяца.
5. На основании сведений ЕРДР, выгруженных территориальными управлениями Комитета в центральный аппарат, Комитет составляет сводный отчет в целом по республике, а также отчеты по органам уголовного преследования по регионам и в целом по республике.
Комитет предоставляет сводный отчет и отчеты по каждому органу уголовного преследования заинтересованным субъектам правовой статистики, подразделениям Генеральной прокуратуры Республики Казахстан к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в электронном формате на их официальные электронные адреса.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
В утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени, внесение каких-либо корректировок не допускается.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М нысанды статистикалық есепті (бұдан әрі – есеп) қалыптастыруға және құрастыруға арналған.
2. Есептің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 тарауларын қалыптастыру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген, Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды және хабарламаларды қабылдау мен тіркеу және Бірыңғай сотқа дейінгі тергеп-тексерулер тізілімін жүргізу қағидаларының талаптарына сәйкес қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері (анықтау органдары, тергеушілер, прокурорлар) толтырған Сотқа дейінгі тергеудің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – СДТБТ) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының мәліметтері негіз болып табылады.
3. Есеп өңір бойынша қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы жиынтық есептен және осы өңірдегі қылмыстық қудалау мен прокуратураның әбрір органы бойынша есептерден тұрады. Осы жиынтық есептің 1 және 2-бағандары бойынша көрсеткіштері қылмыстық қудалау органдары бойынша есептердің тиісті көрсеткіштер сомасына тең болуы тиіс.
Жиынтық есептің қалған көрсеткіштері қылмыстық қудалау органдары бойынша тиісті көрсеткіштер сомасына тең болуы тиіс.
Республика бойынша, сондай-ақ өңір және құқықтық статистиканың әрбір субъектісі бойынша жиынтық есеп Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) орталық аппаратында СДТБТ мәліметтері негізінде автоматтандырылған режимде құрастырылады.
Комитеттің аумақтық басқармаларының бастықтары жергілікті жерлерде келіп түсетін СДТБТ мәліметтерінің анықтығын қамтамасыз етуге міндетті.
2-тарау. Есепті ұсыну мерзімдері
4. Есепті Комитет үдемелі қорытындымен ай сайын қалыптастырады. Комитеттің аумақтық басқармаларының бастықтары ақпараттық электрондық нысандардың есепті айдың соңғы күнінің 00.00 сағатына дейін СДТБТ-нде өңделуін қамтамасыз етуге міндетті.
5. Комитеттің аумақтық басқармалары орталық аппаратқа жүктеген СДТБТ мәліметтері негізінде Комитет тұтастай республика бойынша жиынтық есеп және өңірлер бойынша, сондай-ақ тұтастай республика бойынша қылмыстық қудалау органдары бойынша есептерді құрастырады.
Комитет жиынтық есепті және әрбір қылмыстық қудалау органы бойынша есептерді құқықтық статистиканың мүдделі субъектілеріне, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының бөлімшелеріне есептік кезеңнен кейінгі айдың 4-күніне олардың ресми электрондық мекенжайларына электрондық форматта ұсынады.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс күніне келмесе (демалыс, мереке күндері), онда мерзімнің соңғы күні болып одан кейінгі бірінші жұмыс күні есептеледі.
Белгіленген уақытта қалыптастырылған (статистикалық кесім) бекітілген есепке түзетулер енгізуге жол берілмейді.

Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.05.2018 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях (раздел 1 к отчету)
6. Раздел 1 отчета содержит сведения о правонарушениях, уголовные дела по которым находились в производстве в отчетном периоде (начато расследование, окончено с направлением дела в суд, прекращено, прерваны сроки досудебного расследования производством), а также о правонарушениях, по делам о которых истекли на конец отчетного периода сроки предварительного следствия или дознания, но информация о продлении срока в ЕРДР не поступила.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК).
При формировании показателей по графам следует придерживаться безусловного правила о том, что решение по уголовному делу отражается в отчете, если данное правонарушение впервые в отчетном периоде относится к разряду оконченных расследованием (направленным в суд или прекращенным согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК), прекращенных со снятием с учета или по которым прерваны сроки досудебного расследования.
Если по уголовному делу прошлых лет, которое в предшествующие годы уже было отнесено к числу оконченных расследованием, прекращенных со снятием с учета или по которым прерваны сроки досудебного расследования, в текущем отчетном периоде в результате возвращения дела судом прокурору со стадии предварительного слушания или возобновления производства вновь принимается аналогичное решение, то в отчете данное решение не учитывается. Если в описанной ситуации впервые принимается другое решение, то оно в отчете учитывается в соответствующей графе, а также в числе находившихся в производстве. По делам о правонарушениях, зарегистрированных в текущем году, при изменении прежнего процессуального решения учитывается последнее, принятое в данном отчетном периоде, а прежнее снимается с учета. В случае возобновления производства по делам, ранее по которым были прерваны сроки расследования в связи с их нераскрытием, то они из числа нераскрытых исключаются.
При расчете граф 1, 2 и 5 не учитываются уголовные правонарушения, уголовные дела по которым прекращены в отчетном периоде со снятием с учета.
В графе 1 указывается количество правонарушений, уголовные дела о которых находились в производстве в отчетном периоде.
В указанной графе также отражается количество зарегистрированных в отчетном периоде уголовных правонарушений. К ним относятся правонарушения, зарегистрированные в отчетном периоде, а также правонарушения прошлых лет, по которым в отчетном периоде впервые принято процессуальное решение о направлении уголовного дела в суд, прерывании срока, прекращении производства (кроме прекращенных со снятием с учета) или не принято ни одно из вышеперечисленных решений.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.05.2018 № 62 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер (есепке 1-тарау)
6. Есептің 1-тарауы қылмыстық істері есептік кезеңде өндірісте болған (тергеп-тексеру басталған, істі сотқа жолдаумен аяқталған, сотқа дейінгі тергеп-тексеру өндірісі тоқтатылған, бұзылған) құқық бұзушылықтар туралы, сондай-ақ олар туралы істер бойынша есептік кезеңнің соңына алдын ала тергеу немесе анықтау мерзімі өткен, бірақ мерзімін ұзарту туралы ақпарат СДТБТ-не түспеген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Бағандар бойынша көрсеткіштерді қалыптастыру кезінде, егер осы құқық бұзушылық есептік кезеңде алғаш рет тергеп-тексерумен аяқталғандар (сотқа жолданған немесе Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтарына және 36-бабына сәйкес тоқтатылған), есептен алумен тоқтатылғандар немесе сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі бұзылғандар қатарына жатса, қылмыстық іс бойынша шешімнің есепте бейнеленетіндігі туралы сөзсіз қағиданы ұстану қажет.
Егер алдыңғы жылдары тергеп-тексерумен аяқталғандар, есептен алумен тоқтатылғандар немесе сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі бұзылғандар қатарына жатқызылған бұрынғы жылдардағы қылмыстық іс бойынша соттың істі алдын ала тыңдау кезеңінен прокурорға қайтаруы немесе өндірісті қайта қозғау нәтижесінде ағымдағы есептік кезеңде қайтадан баламалы шешім қабылданса, онда есепте бұл шешім ескерілмейді. Егер сипатталған жағдайда алғаш рет басқа шешім қабылданса, онда ол есепте тиісінше бағанда, сондай-ақ өндірісте болғандар қатарында ескеріледі. Ағымдағы жылы тіркелген құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша бұрынғы процестік шешім өзгерген кезде соңғы, осы есептік кезеңде қабылданғаны ескеріліп, ал бұрынғысы есептен алынады. Ашылмауына байланысты ертеректе тергеп-тексеру мерзімі бұзылған істер бойынша өндірісті қайта қозғаған жағдайда, олар ашылмағандар қатарынан алынып тасталады.
1, 2 және 5-бағандарды есептеу кезінде қылмыстық істері есептік кезеңде есептен алынумен тоқтатылған қылмыстық құқық бұзушылықтар ескерілмейді.
1-бағанда қылмыстық істері есептік кезеңде өндірісте болған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
Аталған бағанда сондай-ақ есептік кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді. Оларға есептік кезеңде тіркелген құқық бұзушылықтар, сондай-ақ есептік кезеңде алғаш рет қылмыстық істі сотқа жолдау, мерзімін бұзу немесе өндірісін тоқтату (есептен алынумен тоқтатылғандардан басқа) туралы шешім қабылданған немесе жоғарыда сипатталған шешімдердің бірде-біреуі қабылданбаған бұрынғы жылдардағы құқық бұзушылықтар жатады.

В графе 1 учитываются уголовные правонарушения по отчету органа уголовного преследования, в чьем производстве они находятся на конец отчетного периода, а по делам, по которым принято процессуальное решение о направлении в суд, прекращении дела либо прерваны сроки досудебного расследования или нет сведений о дальнейшем движении дела, учитываются по отчету органа, принявшего последнее процессуальное решение. При передаче по подследственности правонарушение из графы 1 исключается и отражается в отчете органа, принявшего его.
В графе 2 указывается количество правонарушений, зарегистрированных в отчетном периоде независимо от того, кем начато досудебное расследование: органом дознания, следователем, прокурором.
В случае начала досудебного расследования одним органом уголовного преследования и последующей передачей по подследственности в другой орган в графе 2 правонарушение указывается в отчете органа, начавшего досудебное расследование. В этом случае допустимо превышение показателей графы 2 над показателями графы 1.
Правонарушения, зарегистрированные прокурором отражаются в графе 2 отчета по органу уголовного преследования, которому оно передано в производство.
В графе 3 из графы 2 выделяется количество уголовных правонарушений, совершенных в прошлых годах.
В графе 4 из графы 2 выделяется количество уголовных правонарушений, совершенных в отношении совершеннолетних лиц женского пола.
В графе 5 из графы 2 выделяется количество правонарушений, совершенных в отношении несовершеннолетних.
В графе 6 отражается количество правонарушений, по оконченным впервые уголовным делам (направленным в суд в порядке статей 305, 528 УПК РК, для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 518 УПК РК либо прекращенным согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК) независимо от времени регистрации. В данную графу не включаются правонарушения по делам частного обвинения, возбужденные и завершенные судом с вынесением обвинительного приговора.
В графе 7 отражается количество правонарушений, уголовные дела о которых впервые направлены в суд в порядке статей 305, 528 УПК РК и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 518 УПК РК, независимо от времени регистрации правонарушения.
В графе 8 из графы 7 выделяется количество оконченных правонарушений, находившихся в производстве следователя.
В графе 9 из графы 7 выделяется количество оконченных правонарушений, находившихся в производстве органов дознания.
В графе 10 из графы 7 выделяется количество оконченных правонарушений в протокольной форме.
В графе 11 указываются сведения о количестве оконченных правонарушений после заключения процессуального соглашения в форме сделки о признании вины.

1-бағанда қылмыстық құқық бұзушылықтар есептік кезеңнің соңында өндірісінде болған қылмыстық қудалау органының есебі бойынша, ал сотқа жолдау, істі тоқтату туралы процестік шешім қабылданған не болмаса сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі бұзылған немесе іс тоқтатылған және істің одан арғы қозғалысы туралы мәлімет жоқ істер бойынша – соңғы процестік шешімді қабылдаған орган есебі бойынша ескеріледі. Құқық бұзушылықты тергеулігі бойынша беру кезінде 1-бағаннан шығарылып, ол қабылдаған органның есебінде бейнеленеді.
2-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексеруді кімнің: анықтау органының, тергеушінің, прокурордың бастағанына қарамастан есептік кезеңде тіркелген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді қылмыстық қудалаудың бір органы бастап, тергеулігі бойынша кейін басқа органға берген жағдайда, 2-бағанда құқық бұзушылық сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған органның есебінде көрсетіледі. Бұл жағдайда 2-баған көрсеткіштерінің 1-баған көрсеткіштерінен артық болуына жол беріледі.
Прокурор тіркеген құқық бұзушылықтар есептің 2-бағанында өндіріске берілген қылмыстық қудалау органы бойынша бейнеленеді.
3-бағанда 2-бағаннан өткен жылдары жасалған қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі.
4-бағанда 2-бағаннан кәмелеттік жасқа толған әйел жынысты адамдарға қатысты жасалған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
5-бағанда 2-бағаннан кәмелетке толмағандарға қатысты жасалған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны бөлініп көрсетіледі.
6-бағанда қылмыстық істері тіркеу уақытынан тәуелсіз алғаш рет аяқталған (ҚР ҚПК 305, 528-баптары тәртібінде сотқа жолданған, ҚР ҚПК 518-бабы тәртібінде медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін жолданған немесе ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтарына және 36-бабына сәйкес тоқтатылған) құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді. Осы бағанда қозғалып, сот айыптау үкімін шығарумен аяқталған жеке айыптау істері бойынша құқық бұзушылықтар қамтылмайды.
7-бағанда қылмыстық істері қылмыстық құқық бұзушылықты тіркеу уақытынан тәуелсіз алғаш рет ҚР ҚПК 305, 528-баптары тәртібінде және ҚР ҚПК 518-бабы тәртібінде медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін сотқа жолданған құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
8-бағанда 7-бағаннан тергеушінің өндірісінде болған, аяқталған құқық бұзушылықтар саны бөлініп көрсетіледі.
9-бағанда 7-бағаннан анықтау органдарының өндірісінде болған, аяқталған құқық бұзушылықтар саны бөлініп көрсетіледі.
10-бағанда 7-бағаннан хаттамалық нысанда аяқталған құқық бұзушылықтар саны бөлініп көрсетіледі.
11-бағанда кінәсін мойындау туралы мәміле нысанында процестік келісімді жасасқаннан кейін аяқталған құқық бұзушылықтар саны туралы мәліметтер көрсетіледі.

В графе 12 указываются правонарушения, уголовные дела о которых впервые прекращены согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК (без снятия с учета).
В графе 13 указывается количество правонарушений, дела о которых прекращены согласно пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК (со снятием правонарушения с учета).
В графе 14 отражается общее количество правонарушений, по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде.
В графе 18 из графы 14 выделяется количество правонарушений, по уголовным делам о которых сроки досудебного расследования впервые в текущем отчетном периоде прерваны на основании пункта 4) части 7 статьи 45 УПК РК (в случае временного психического расстройства или иного тяжелого заболевания обвиняемого).
В графах 15, 16, 17, 19, 20, 21 из графы 14 указывается число правонарушений, по уголовным делам о которых впервые в текущем отчетном периоде прерваны сроки досудебного расследования, как нераскрытые (по пунктам 1), 2), 5), 6), 7) части 7 статьи 45 УПК РК).
В графе 22 указывается количество правонарушений, по делам о которых истек установленный УПК срок предварительного следствия или дознания, а информация о его продлении в ЕРДР не введена.
В графе 23 учитывается количество правонарушений, уголовные дела о которых переданы по подследственности со снятием с учета.
В графе 24 выделяется количество правонарушений, совершенных в отчетном периоде в общественных местах.
В графе 25 из графы 24 указывается количество правонарушений, совершенных в отчетном периоде на улицах, площадях, в парках, скверах.
В графе 26 отражается количество правонарушений, совершенных в семейно-бытовой сфере.
Глава 4. Сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях по оконченным делам, совершенных несовершеннолетними, ранее совершавшими правонарушения, группой лиц, в состоянии алкогольного опьянения и лицах их совершивших (раздел 2 к отчету)
7. Раздел 2 отчета содержит сведения о зарегистрированных правонарушениях по оконченным делам, совершенных несовершеннолетними, ранее совершившими правонарушения, группой лиц, в состоянии алкогольного, наркотического опьянения и лицах, их совершивших.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
В графе 1 учитываются правонарушения, уголовные дела о которых впервые окончены в отчетном периоде (направлены в суд или прекращены).
В графе 2 из графы 1 выделяется количество уголовных правонарушений, зарегистрированные в текущем году.
В графе 3 отражаются правонарушения, совершенные несовершеннолетними или при их участии.

12-бағанда қылмыстық істері алғаш рет ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтарына және 36-бабына сәйкес тоқтатылған (есептен алынбай) құқық бұзушылықтар көрсетіледі.
13-бағанда істері ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтарына сәйкес тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
14-бағанда есепті мерзімде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі бұзылған құқық бұзушылықтардың жалпы саны бейнеленеді.
18-бағанда 14-бағаннан қылмыстық істері бойынша ағымдағы есепті мерзімде ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлімінің 4-тармағы негізінде алғаш рет сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі бұзылған құқық бұзушылықтар саны бөлініп көрсетіледі (айыпталушы психикасының уақытша бұзылуы немесе өзге ауыр науқастану жағдайында).
15, 16, 18, 19, 20, 21-бағандарда 14-бағаннан қылмыстық істері бойынша ағымдағы есепті мерзімде алғаш рет ашылмағандар ретінде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі бұзылған құқық бұзушылықтар саны бөлініп көрсетіледі (ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7)-тармақтары бойынша).
22-бағанда істері бойынша ҚР ҚПК белгіленген алдын ала тергеу немесе анықтау мерзімі өтіп кеткен, ал оны ұзарту туралы ақпарат СДТБТ-не енгізілмеген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
23-бағанда қылмыстық істері есептен алынумен тергеулігі бойынша берілген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
24-бағанда есепті мерзімде қоғамдық орындарда жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
25-бағанда 24-бағаннан есепті мерзімде көшелерде, алаңдарда, саябақтарда, гүлзарларда жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
26-бағанда отбасылық-тұрмыстық салада жасалған құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
4-тарау. Ертеректе құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар, адамдар тобы, алкогольдік мас күйінде жасаған, аяқталған істер бойынша тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы және оларды жасаған адамдар туралы мәліметтер (есепке 2-тарау)
7. Есептің 2-тарауы ертеректе құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар, адамдар тобы, алкогольдік, есірткілік маскүйінде жасаған, аяқталған істер бойынша тіркелген құқық бұзушылықтар және оларды жасаған адамдар туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда қылмыстық істері есептік кезеңде алғаш рет аяқталған (сотқа жолданған немесе тоқтатылған) құқық бұзушылықтар ескеріледі.
1-бағаннан 2-бағанда ағымдағы жылы тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны бөлінеді.
3-бағанда кәмелетке толмағандар немесе олардың қатысуымен жасалған құқық бұзушылықтар көрсетіледі.

В графе 4 из графы 3 выделяется количество уголовных правонарушений, зарегистрированные в текущем году.
В графе 5 отражаются правонарушения, совершенные лицами, ранее совершавшими правонарушения.
В графе 6 из графы 5 выделяется количество уголовных правонарушений, зарегистрированные в текущем году.
В графе 7 из графы 5 отражаются правонарушения, в том числе имеющие не снятую и непогашенную судимость.
В графе 8 отражаются правонарушения, совершенные в состоянии алкогольного опьянения.
В графе 9 из графы 8 выделяется количество уголовных правонарушений, зарегистрированные в текущем году.
В графе 10 отражаются правонарушения, совершенные в состоянии наркотического опьянения.
В графе 11 из графы 10 выделяется количество уголовных правонарушений, зарегистрированные в текущем году.
В графе 12 отражаются правонарушения, совершенные группой лиц.
В графе 13 из графы 12 выделяется количество уголовных правонарушений, зарегистрированные в текущем году.
В графе 14 из графы 12 отражаются сведения о правонарушениях, совершенных группой лиц с участием несовершеннолетних.
В графе 15 - (из графы 12) отражаются сведения, совершенных преступной группой; в графе 16 - (из графы 12) совершенных преступным сообществом; в графе 17 - (из графы 12) совершенных преступной организацией.
Глава 5. Сведения о потерпевших (по правонарушениям) (статья 71 УПК РК) (раздел 3 к отчету)
8. Раздел 3 отчета содержит сведения о потерпевших, учет которых ведется по уголовным правонарушениям (статья 71 УПК РК).
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
В графе 1 отражается общее количество правонарушений, совершенных по квалифицирующим признакам потерпевших, из них с разбивкой по графам с 2 по 24, в отношении женщин (графа 2), несовершеннолетних (графа 3), учащихся (графа 4). Из графы 4 в графах 5-7 выделяются учащиеся школ, (гимназий, лицеев), колледжей, вузов.
В графах с 8 по 10 отражаются сведения о количестве инвалидов, пенсионеров и осужденных, в отношении которых совершено уголовное правонарушение.
В графах с 11 по 14 указывается гражданство потерпевших.
Возрастной состав лиц отражается в графах с 15 по 24 по возрастной категории.
В графе 25 отражаются сведения в отношении юридических лиц.
В графе 26 отражаются сведения, повлекшие смерть потерпевшего.
Глава 6. Сведения об установленной сумме материального ущерба и его возмещаемости по оконченным уголовным делам (раздел 4 к отчету)

4-бағаннан 3-бағанда ағымдағы жылы тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны бөлінеді.
5-бағанда ертеректе құқық бұзушылыққа барған адамдар жасаған құқық бұзушылықтар бейнеленеді.
5-бағаннан 6-бағанда ағымдағы жылы тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны бөлінеді.
5-бағаннан 7-бағанда құқық бұзушылықтар, соның ішінде алынбаған және өтелмеген соттылығы барлары көрсетіледі.
8-бағанда алкогольдік мас күйінде жасалған құқық бұзушылықтар бейнеленеді.
8-бағаннан 9-бағанда ағымдағы жылы тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны бөлінеді.
10-бағанда есірткілік мас күйінде жасалған құқық бұзушылықтар бейнеленеді.
10-бағаннан 11-бағанда ағымдағы жылы тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны бөлінеді.
12-бағанда - адамдар тобымен жасалған құқық бұзушылықтар бейнеленеді.
12-бағаннан 13-бағанда ағымдағы жылы тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны бөлінеді.
12-бағаннан 14-бағанда - адамдар тобымен кәмелетке толмағандардың қатысуымен жасалған құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
15-бағанда - қылмыстық топпен жасалғандары (12-бағаннан); 16-бағанда - қылмыстық қоғамдастықпен жасалғандары (12-бағаннан), 17-бағанда - қылмыстық ұйыммен жасалғандары (12-бағаннан) бейнеленеді.
5-тарау. Жәбірленушілер туралы мәліметтер (құқық бұзушылықтар бойынша) (ҚР ҚПК 71-бабы) (есепке 3-тарау)
8. Есептің 3-тарауы есепке алу қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша жүргізілетін жәбірленушілер туралы мәліметтерден тұрады (ҚР ҚПК 71-бабы).
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда жәбірленушілердің саралау белгілері бойынша жасалған құқық бұзушылықтардың жалпы саны 2-ден 24-ке дейінгі бағандар бойынша әйелдерге (2-баған), кәмелетке толмағандарға (3-баған), оқушыларға (4-баған) қатысты бөлініп бейнеленеді. 4-бағаннан 5-7-бағандарда мектептердің (гимназиялардың, лицейлердің), колледждердің, жоғары оқу орындарының оқушылары ерекшеленеді.
8-ден 10-ға дейінгі бағандарда оларға қатысты қылмыстық құқық бұзушылық жасалған мүгедектердің, зейнеткерлердің және сотталғандардың саны туралы мәліметтер бейнеленеді.
11-ден 14-ке дейінгі бағандарда жәбірленушілердің азаматтығы көрсетіледі.
Адамдардың жас құрамы 15-тен 24-ке дейінгі бағандарда жас санаты бойынша бейнеленеді.
25-бағанда заңды тұлғаларға қатысты мәліметтер бейнеленеді.
26-бағанда жәбірленушінің қаза болуына әкелген мәліметтер бейнеленеді.
6-тарау. Аяқталған қылмыстық істер бойынша белгіленген материалдық залал сомасы және оның өтелуі туралы мәліметтер (есепке 4-тарау)

9. Раздел 4 отчета содержит сведения об установленной сумме материального ущерба, причиненного в результате правонарушений и о его возмещении (по оконченным уголовным делам, в том числе направленным в суд).
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
В графе 1 указывается размер установленной суммы, причиненного ущерба правонарушениями, уголовные дела о которых расследованы в отчетном периоде. Из них в графах 2, 3, 4 выделяются размеры установленного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
В графе 5 указывается размер установленной суммы ущерба по делам, направленным в суд. Из них в графах 6, 7, 8 выделяются размеры установленного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
В графах 9-12 указываются сведения, аналогичные графам 5-8, только по делам, прекращенным согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК.
В графе 13 указывается размер возмещенной суммы в ходе досудебного расследования. Из них в графах 14, 15, 16 выделяются размеры возмещенного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
В графе 17 указывается размер возмещенного ущерба по делам, направленным в суд. Из них в графах 18, 19, 20 выделяются размеры возмещенного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
В графах 21-24 указываются сведения, аналогичные графам 17-20, только по делам, прекращенным по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК.
В графе 25 указывается размер наложенного ареста и изъятого имущества на сумму. Из них в графах 26, 27, 28 выделяются размеры наложенного ареста и изъятого имущества государству, юридическим и физическим лицам.
В графах 29-32 указываются сведения, аналогичные графам 25-28, только по делам, направленным в суд.
В графах 33-36 указываются сведения, аналогичные графам 25-28, только по делам, прекращенным по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК.
Размер денежных средств указывается в тысячах тенге.
Глава 7. Сведения о всех зарегистрированных правонарушениях, совершенных лицами, отбывающими уголовное наказание, в том числе за территорией учреждения (раздел 5 к отчету)
10. Раздел 5 отчета содержит сведения о количестве правонарушений, совершенных лицами, отбывающими уголовное наказание, находящихся в учреждениях предварительной изоляции подозреваемых, следственно-арестованных. В данном разделе отражаются все правонарушения, совершенные не только на территории учреждений уголовно-исполнительной системы, но и региона. Правонарушения, совершенные лицами, не отбывающими уголовное наказание и не являющимися подозреваемыми, следственно-арестованными, в этом разделе не отражаются.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
В графах данные отражаются аналогично одноименным графам раздела1.

9. Есептің 4-тарауы қылмыстық құқық бұзушылық нәтижесінде келтірілген белгіленген материалдық залал сомасы туралы және оны өтеу туралы (аяқталған, соның ішінде сотқа жолданған қылмыстық істер бойынша) мәліметтерден тұрады.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда қылмыстық істері есептік кезеңде тергеп-тексерілген құқық бұзушылықтардан келген залалдың белгіленген сомасының көлемі көрсетіледі. Олардың ішінен 2, 3, 4-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға келген залалдың белгіленген көлемі бөлініп көрсетіледі.
5-бағанда сотқа жолданған істер бойынша белгіленген залал сомасы көрсетіледі. Олардың ішінен 6, 7, 8-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға келген залалдың белгіленген көлемі бөлініп көрсетіледі.
9-12-бағандарда 5-8-бағандарға баламалы, тек ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтарына және 36-бабына сәйкес тоқтатылған істер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
13-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексеру барысында өтелген залал сомасының көлемі көрсетіледі. Олардың ішінен 14, 15, 16-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға келген залалдың белгіленген көлемі бөлініп көрсетіледі.
17-бағанда сотқа жолданған істер бойынша өтелген көлем көрсетіледі. Олардың ішінен 18, 19, 20-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға өтелген залал көлемі бөлініп көрсетіледі.
21-24-бағандарда 17-20-бағандарға баламалы, тек ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған істер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
25-бағанда тыйым салынған және алынған мүлік сомасының көлемі көрсетіледі. Олардың ішінен 26, 27, 28-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға тыйым салынған және өтеліп алынған мүлік көлемі бөлініп көрсетіледі.
29-32-бағандарда 25-28-бағандарға баламалы, тек сотқа жолданған істер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
33-36-бағандарда 25-28-бағандарға баламалы, тек ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған істер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Ақша қаражатының көлемі мың теңгемен көрсетіледі.
7-тарау. Қылмыстық жазасын, соның ішінде мекеме аумағынан тыс өтеп жүрген адамдар жасаған барлық тіркелген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер (есепке 5-тарау)
10. Есептің 5-тарауы қылмыстық жазасын өтеп жүрген, күдіктілерді, тергеудегілерді-тұтқындалғандарды алдын ала оқшаулау мекемелеріндегі адамдар жасаған құқық бұзушылықтар саны туралы мәліметтерден тұрады. Осы тарауда қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің аумағында ғана емес, сондай-ақ өңірде жасалған барлық құқық бұзушылықтар бейнеленеді. Қылмыстық жазасын өтемейтін және күдікті, тергеудегі-тұтқындалған болып табылмайтын адамдар жасаған құқық бұзушылықтар бұл тарауда бейнеленбейді.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Бағандарда деректер 1-тараудың осындай атаудағы бағандарға баламалы бейнеленеді.

В графах 3-12 отражаются правонарушения, совершенные соответственно: в учреждении минимальной безопасности, учреждении средней безопасности, учреждении максимальной безопасности, учреждении чрезвычайной безопасности, учреждении полной безопасности, учреждении средней безопасности для содержания несовершеннолетних, учреждении смешанной безопасности, службы пробации, изоляторе временного содержания и других.
Глава 8. Сведения о лицах, совершивших правонарушения (раздел 6 к отчету)
11. Раздел 6 отчета содержит сведения о лицах, совершивших правонарушения, в том числе привлеченных к уголовной ответственности, освобожденных от уголовной ответственности, лицах женского пола, а также о гражданстве, возрастном составе лиц, совершивших правонарушения.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
В графе 1 отражается общее количество выявленных лиц.
В графе 2 из графы 1 указывается количество лиц, уголовные дела о которых направлены в суд.
В графе 3 из графы 1 выделяется количество лиц, уголовные дела о которых, прекращены согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК.
В графе 4 из графы 1 выделяется количество лиц, по уголовным делам о которых принято решение в порядке статьи 518 УПК РК.
В графе 5 указывается количество лиц, совершивших правонарушения, являющихся гражданами Республики Казахстан.
В графе 6 указывается количество лиц, совершивших правонарушения, являющихся гражданами стран Содружества Независимых Государств.
В графе 7 указывается количество лиц, совершивших правонарушения, являющихся иностранными гражданами дальнего зарубежья.
В графе 8 отражаются сведения о количестве женщин, совершивших правонарушения.
В графе 9 содержатся сведения о количестве несовершеннолетних, совершивших правонарушения.
В графах 10, 11 и 12 отражаются сведения о несовершеннолетних по возрастным категориям: 12-13 лет, 14-15 лет и 16-17 лет, соответственно.
В графах с 13 по 18 указывается возрастной состав лиц, совершивших правонарушения.
Глава 9. Сведения о роде занятий лиц, совершивших правонарушения (раздел 7 к отчету)
12. Раздел 7 отчета содержит сведения о роде занятий лица на момент совершения правонарушения.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Графа 1 содержит сведения о лицах, являющихся на момент совершения правонарушения рабочими.
В графе 2 содержатся сведения о лицах, на момент совершения правонарушения выполняющих государственные функции.
В графе 3 указывается количество частных предпринимателей, совершивших правонарушения.

3-12-бағандарда сәйкесінше: минималды қауіпсіздік мекемелерінде, орташа қауіпсіздік мекемелерінде, максималды қауіпсіздік мекемелерінде, төтенше қауіпсіздік мекемелерінде, толық қауіпсіздік мекемелерінде, кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған орташа қауіпсіздік мекемелерінде, аралас қауіпсіздік мекемелерінде, пробация қызметінде, уақытша ұстау изоляторында және басқаларда жасалған құқық бұзушылықтар көрсетіледі.
8-тарау. Құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтер (есепке 6-тарау)
11. Есептің 6-тарауы құқық бұзушылық жасаған, соның ішінде қылмыстық жауаптылыққа тартылған, қылмыстық жауаптылықтан босатылған адамдар, әйел жынысты адамдар туралы, сондай-ақ құқық бұзушылық жасаған адамдардың азаматтығы, жас құрамы туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда анықталған адамдардың жалпы саны бейнеленеді.
2-бағанда 1-бағаннан қылмыстық істері сотқа жолданған адамдар саны көрсетіледі.
3-бағанда 1-бағаннан қылмыстық істері ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтарына және 36-бабына сәйкес тоқтатылған адамдар саны бөлініп көрсетіледі.
4-бағанда 1-бағаннан ҚР ҚПК 518-бабы тәртібінде қылмыстық істері бойынша шешім қабылданған адамдар саны бөлініп көрсетіледі.
5-бағанда Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын, құқық бұзушылық жасаған адамдар саны көрсетіледі.
6-бағанда Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерінің азаматтары болып табылатын, құқық бұзушылық жасаған адамдар саны көрсетіледі.
7-бағанда алыс шетелдің азаматтары болып табылатын, құқық бұзушылық жасаған адамдар саны көрсетіледі.
8-бағанда құқық бұзушылық жасаған әйелдер саны көрсетіледі.
9-баған құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар саны туралы мәліметтерден тұрады.
10, 11 және 12-бағандарда жас санаттары бойынша кәмелетке толмағандар туралы мәліметтер бейнеленеді: сәйкесінше 12-13 жас, 14-15 жас және 16-17 жас.
13-тен 18-ге дейінгі бағандарда құқық бұзушылық жасаған адамдардың жас құрамы көрсетіледі.
9-тарау. Қылмыстық құқық бұзушылық жасаған адамдар жұмысының түрі туралы мәліметтер (есепке 7-тарау)
12. Есептің 7-тарауы адамның құқық бұзушылық жасау сәтіндегі жұмысының түрі туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-баған құқық бұзушылық жасаған сәтіне жұмысшы болып табылатын адамдар туралы мәліметтерден тұрады.
2-баған құқық бұзушылық жасаған сәтіне мемлекеттік функцияларды орындайтын адамдар туралы мәліметтерден тұрады.
3-бағанда құқық бұзушылық жасаған жеке кәсіпкерлер саны көрсетіледі.

Графа 4 содержит сведения о количестве учащихся лиц на момент совершения правонарушения. В том числе из графы 4: в графе 5 отражаются сведения об учащихся школ, гимназий, лицеев; в графе 6 указываются учащиеся профессиональных технических училищ и колледжей; в графе 7 - учащиеся высших учебных заведений.
Графа 8 содержит сведения о лицах, являющихся на момент совершения правонарушения безработными.
Графы 9 и 10 показывают уровень образования лиц, совершивших правонарушения.
Графы 11-15 учитывают сведения о лицах, являющихся на момент совершения правонарушения военнослужащими.
Графа 16 содержит сведения об иных лицах, совершивших правонарушения.
Глава 10. Сведения о сотрудниках правоохранительных органов, судьях и иных работниках органов власти и управления, совершивших правонарушения (раздел 8 к отчету)
13. Раздел 8 отчета содержит сведения о количестве сотрудников правоохранительных органов, судей, военнослужащих и иных работников органов власти и управления, совершивших правонарушения.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Графа 1 содержит сведения о сотрудниках органов внутренних дел, совершивших правонарушения.
Графа 2 содержит сведения о сотрудниках органов уголовно-исполнительной системы, совершивших правонарушения.
Графа 3 содержит сведения о сотрудниках органов чрезвычайных ситуации, совершивших правонарушения.
Графа 4 содержит сведения о сотрудниках органов комитета национальной безопасности, совершивших правонарушения.
Графа 5 содержит сведения о сотрудниках органов прокуратуры, совершивших правонарушения.
Графа 6 содержит сведения о сотрудниках службы экономических расследований, совершивших правонарушения.
Графа 7 содержит сведения о сотрудниках антикоррупционной службы, совершивших правонарушения.
Графа 8 содержит сведения о судьях, совершивших правонарушения.
Графа 9 содержит сведения о депутатах, совершивших правонарушения.
Графа 10 содержит сведения об акимах, совершивших правонарушения.
В графе 11 учитываются правонарушения, совершенные судебными исполнителями.
В графе 12 отражаются сведения о военнослужащих. Из них в графах 13-16 указываются сотрудники Национальной гвардии Министерства внутренних дел РК, Военно-следственного управления Министерства внутренних дел РК, Пограничной службы Комитета национальной безопасности РК.
Глава 11. Сведения о лицах, совершивших правонарушения в группе и в состоянии опьянения, а также ранее совершавших правонарушения (раздел 9 к отчету)

4-баған құқық бұзушылық жасаған сәтінде оқитын адамдар саны туралы мәліметтерден тұрады. Соның ішінде 4-бағаннан: 5-бағанда мектептердің, гимназиялардың, лицейлердің оқушылары туралы мәліметтер бейнеленеді; 6-бағанда кәсіби техникалық училищелердің және колледждердің оқушылары көрсетіледі; 7-бағанда жоғары оқу орындарының оқушылары көрсетіледі.
8-баған құқық бұзушылық жасау сәтіне жұмыссыз болып табылатын адамдар туралы мәліметтен тұрады.
9 және 10-бағандар құқық бұзушылық жасаған адамдардың білім деңгейін көрсетеді.
11-15-бағандар құқық бұзушылық жасау сәтіне әскери қызметшілер болып табылатын адамдар туралы мәліметтерді ескереді.
16-баған құқық бұзушылық жасаған өзге адамдар туралы мәліметтерден тұрады.
10-тарау. Құқық бұзушылық жасаған құқық қорғау органдарының қызметкерлері, судьялар және билік пен басқару органдарының өзге қызметкерлері туралы мәліметтер (есепке 8-тарау)
13. Есептің 8-тарауы құқық бұзушылық жасаған құқық қорғау органдарының қызметкерлері, судьялар, әскери қызметшілер және билік пен басқару органдарының өзге қызметкерлері туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-баған құқық бұзушылық жасаған ішкі істер органдарының қызметкерлері туралы мәліметтерден тұрады.
2-баған құқық бұзушылық жасаған қылмыстық-атқару жүйесі органдарының қызметкерлері туралы мәліметтерден тұрады.
3-баған құқық бұзушылық жасаған төтенше жағдайлар органдарының қызметкерлері туралы мәліметтерден тұрады
4-баған құқық бұзушылық жасаған ұлттық қауіпсіздік комитеті органдарының қызметкерлері туралы мәліметтерден тұрады.
5-баған құқық бұзушылық жасаған прокуратура органдарының қызметкерлері туралы мәліметтерден тұрады.
6-баған құқық бұзушылық жасаған экономикалық тергеп-тексеру органдарының қызметкерлері туралы мәліметтерден тұрады.
7-баған құқық бұзушылық жасаған сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлері туралы мәліметтерден тұрады.
8-баған құқық бұзушылық жасаған судьялар туралы мәліметтерден тұрады.
9-баған құқық бұзушылық жасаған депутаттар туралы мәліметтерден тұрады.
10-баған құқық бұзушылық жасаған әкімдер туралы мәліметтерден тұрады.
11-бағанда сот орындаушылары жасаған құқық бұзушылықтар ескеріледі.
12-бағанда әскери қызметшілер туралы мәліметтер бейнеленеді. Олардың ішінен 13-16-бағандарда ҚР Ішкі істер министрлігі Ұлттық гвардиясының, ҚР Ішкі істер министрлігі Әскери-тергеу басқармасының, ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің қызметкерлері көрсетіледі.
11-тарау. Құқық бұзушылықтарды топта және мас күйінде, сондай-ақ ертеректе құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтер (есепке 9-тарау)

14. Раздел 9 отчета содержит сведения о лицах, совершивших правонарушения в группе, а также в состоянии алкогольного и иного опьянения и ранее совершавших правонарушения.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
В графе 1 отражается всего количество лиц, совершивших правонарушения в группе. Из них в графе 2 выделяется количество несовершеннолетних, совершивших правонарушения в группе; в графе 3 отражаются лица, совершившие правонарушения в группе с участием несовершеннолетних.
Графа 4 содержит сведения о количестве лиц, совершивших правонарушения в составе организованной группы или преступного сообщества.
В графе 5 отражается количество лиц, совершивших правонарушения в состоянии алкогольного опьянения, из них в графе 6 выделяется количество несовершеннолетних, совершивших правонарушения в состоянии алкогольного опьянения; в графе 7 отражается количество лиц, совершивших правонарушения в состоянии наркотического опьянения или вызванного употреблением одурманивающих веществ, в том числе в графе 8 учитывается количество несовершеннолетних, совершивших правонарушения в состоянии наркотического опьянения или вызванного употреблением одурманивающих веществ.
В графе 9 отражаются сведения обо всех лицах, ранее совершивших правонарушения.
В графе 10 отражаются сведения, в том числе имеющие не снятую и непогашенную судимость о лицах, ранее совершивших правонарушения.
В графе 11 выделяется количество лиц, ранее совершивших правонарушения, будучи несовершеннолетними.
Графа 12 содержит сведения "Лица, в чьих действиях признан рецидив либо опасный рецидив преступлений".
В графе 13 указываются лица, ранее совершившие правонарушения в группе.
В графе 14 отражаются лица, ранее содержавшиеся в исправительных учреждениях, из них: в графе 15 - лица, совершившие правонарушения в течении 1-го года после освобождения от уголовного наказания; в графе 16 - лица, совершившие правонарушения в период не отбытой части после условно-досрочного освобождения.
В графе 17 (из графы 10) указываются лица, ранее совершившие правонарушения и осужденные к мерам наказания, не связанным с лишением свободы.
В графе 18 (из графы 10) указываются лица, ранее совершившие правонарушения и состоящие под административным надзором.
В графе 19 (из графы 10) указываются лица, ранее совершившие правонарушения и формально подпадающие под административный надзор.
Глава 12. Сведения о несовершеннолетних, совершивших правонарушения (раздел 10 к отчету)
15. Раздел 10 отчета содержит сведения о несовершеннолетних, совершивших правонарушения.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Графа 1 отражает количество несовершеннолетних, привлеченных к уголовной ответственности.
В графе 2 выделяется количество лиц женского пола, совершивших правонарушения.
Графа 3 содержит сведения об учащихся несовершеннолетнего возраста различных учебных заведений, совершивших правонарушения.
В графе 4 отражается количество не учащихся и не работающих несовершеннолетнего возраста, совершивших правонарушения.
В графе 5 выделяется количество несовершеннолетних, совершивших правонарушения в группе.
В графе 6 выделяются несовершеннолетние, совершившие правонарушения в группе с участием взрослых.
Графа 7 содержит сведения о несовершеннолетних, состоящих на учете в подразделениях по делам несовершеннолетних.
В графе 8 содержатся сведения о несовершеннолетних, ранее совершивших правонарушения.
Графа 9 содержит сведения о несовершеннолетних, ранее совершивших правонарушения и условно осужденных.

14. Есептің 9-тарауы құқық бұзушылықты топта, сондай-ақ алкогольдік және өзге мас күйінде және ертеректе құқық бұзушылық жасаған адамдар туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда топта құқық бұзушылық жасаған адамдар саны бейнеленеді. Олардың ішінен 2-бағанда топта құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар саны ерекшеленеді; 3-бағанда кәмелетке толмағандардың қатысуымен топта құқық бұзушылықтар жасаған адамдар бейнеленеді.
4-баған ұйымдасқан топ немесе қылмыстық қоғамдастық құрамында құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтерден тұрады.
5-бағанда алкогольдік мас күйінде құқық бұзушылық жасаған адамдар саны бейнеленеді, олардың ішінен 6-бағанда алкогольдік мас күйінде құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар саны бөлініп көрсетіледі; 7-бағанда есірткілік немесе есеңгіретін заттар қолданудан туындаған мас күйінде құқық бұзушылықтар жасаған адамдар саны бейнеленеді, соның ішінде 8-бағанда есірткілік немесе есеңгіретін заттар қолданудан туындаған мас күйінде құқық бұзушылықтар жасаған кәмелетке толмағандар саны ескеріледі.
9-бағанда ертеректе құқық бұзушылық жасаған барлық адамдар туралы мәліметтер бейнеленеді.
10-бағанда соның ішінде бұрын құқық бұзушылық жасаған, алынбаған және өтелмеген соттылығы бар адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
11-бағанда ертеректе кәмелетке толмаған жасында құқық бұзушылық жасаған адамдар саны бөлініп көрсетіледі.
12-баған "Әрекеттерінде қайталама немесе қауіпті қайталама қылмыс танылған адамдар" мәліметтерінен тұрады.
13-бағанда ертеректе топта құқық бұзушылықтар жасаған адамдар көрсетіледі.
14-бағанда ертеректе түзету мекемелерінде ұсталған адамдар бейнеленеді, олардың ішінен: 15-бағанда қылмыстық жазадан босатылғаннан кейін 1 жыл өткеннен кейін құқық бұзушылық жасаған адамдар; 16-бағанда шартты-мерзімінен бұрын босатудан кейін өтелмеген бөлігі мерзімінде құқық бұзушылық жасаған адамдар көрсетіледі.
17-бағанда (10-бағаннан) ертеректе құқық бұзушылық жасаған және бас бостандығынан айырумен байланысты емес жазалау шарасына сотталған адамдар көрсетіледі.
18-бағанда (10-бағаннан) ертеректе құқық бұзушылық жасаған және әкімшілік қадағалаудағы адамдар көрсетіледі.
19-бағанда (10-бағаннан) ертеректе құқық бұзушылық жасаған және ресми түрде әкімшілік қадағалауға түсетін адамдар көрсетіледі
12-тарау. Құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар туралы мәліметтер (есепке 10-тарау)
15. Есептің 10-тарауы құқық бұзушылықтар жасаған кәмелетке толмағандар туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-баған қылмыстық жауаптылыққа тартылған кәмелетке толмағандар санын бейнелейді.
2-бағанда құқық бұзушылық жасаған әйел жынысты адамдар саны көрсетіледі.
3-баған құқық бұзушылық жасаған, әр түрлі оқу мекемелерінде оқитын кәмелетке толмағандар туралы мәліметтерден тұрады.
4-бағанда құқық бұзушылық жасаған, оқымайтын және жұмыс істемейтін кәмелетке толмағандар саны бейнеленеді.
5-бағанда топта құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар саны бөлініп көрсетіледі.
6-бағанда ересектердің қатысуымен топта құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар саны бөлініп көрсетіледі.
7-баған кәмелетке толмағандар ісі жөніндегі бөлімшелерде есепте тұратын кәмелетке толмағандар туралы мәліметтерден тұрады.
8-баған ертеректе құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар туралы мәліметтерден тұрады.
9-баған ертеректе құқық бұзушылық жасаған және шартты түрде сотталған кәмелетке толмағандар туралы мәліметтерден тұрады.

Глава 13. Сведения о зарегистрированных правонарушениях с применением оружия и технических средств (приложение 1 к отчету)
16. Данное приложение содержит сведения из числа зарегистрированных в отчетном периоде правонарушений, совершенных с применением оружия и технических средств.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
В графе 1 указывается количество зарегистрированных правонарушений в отчетном периоде, совершенных с применением оружия, взрывчатых веществ, технических средств и компьютерной техники.
В графе 2 указывается количество зарегистрированных правонарушений, совершенных в отчетном периоде с применением оружия.
В графе 3 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением огнестрельного оружия.
В графе 4 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением нарезного огнестрельного оружия.
В графе 5 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением огнестрельного гладкоствольного оружия.
В графе 6 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением огнестрельного бесствольного оружия.
В графе 7 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением огнестрельного газового оружия, с возможностью стрельбы патронами травматического действия.
В графе 8 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением огнестрельного кустарного оружия.
В графе 9 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением газового оружия.
В графе 10 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением пневматического оружия.
В графе 11 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением метательного оружия.
В графе 12 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением электрического оружия.
В графе 13 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением холодного оружия.
В графах 14 - 16 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением оружия с разбивкой по видам: гражданское, служебное, боевое ручное стрелковое.
В графе 17 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением зарегистрированного оружия.
В графе 18 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением незарегистрированного оружия.
В графе 19 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением оружия иностранными гражданами.
В графе 20 отражается количество правонарушений, совершенных с применением оружия лицами без гражданства.
В графе 21 из числа зарегистрированных в отчетном периоде учитывается количество правонарушений, совершенных с применением оружия в семейно-бытовой сфере.

13-тарау. Қаруды және техникалық құралдарды қолданумен жасалған тіркелген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер (есепке 1-қосымша)
16. Осы қосымша қару және техникалық құралдар қолданып жасалған, есептік кезеңде тіркелген құқық бұзушылықтар санынан мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда қару, жарылғыш заттар, техникалық құралдар және компьютерлік техниканы қолданып жасалған, есептік кезеңде тіркелген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
2-бағанда есептік кезеңде қару қолданумен жасалған, тіркелген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
3-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан оқ ататын қаруды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
4-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан ойық ұңғылы атыс қаруын қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
5-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар қатарынан ұңғылы атыс қаруын қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
6-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар қатарынан ұңғысыз атыс қаруын қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
7-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар қатарынан жарақаттау әрекетіндегі патронмен ату мүмкіндігі бар газды атыс қаруын қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
8-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар қатарынан майдагерлік атыс қаруын қолданумен жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
9-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар қатарынан газды қаруды қолданумен жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
10-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар қатарынан пневматикалық қаруды қолданумен жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
11-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар қатарынан лақтырынды қаруды қолданумен жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
12-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар қатарынан электрлі қаруды қолданумен жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
13-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар қатарынан суық қаруды қолданумен жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
14-16-бағандарда есептік кезеңде аяқталғандар қатарынан қару қолданумен жасалған құқық бұзушылықтар түрлері бойынша бөлініп көрсетіледі: азаматтық, әскери, жауынгерлік қол атқыш.
18-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар қатарынан тіркелмеген қаруды қолданумен жасалған құқық бұзушылықтар көрсетіледі.
19-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан шетелдік азаматтардың қаруды қолданып жасаған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
20-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан азаматтығы жоқ адамдардың қаруды қолданып жасаған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
21-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан отбасылық-тұрмыстық салада қаруды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны ерекшеленеді.

В графе 22 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением оружия в общественных местах, в том числе в графе 23 указывается количество правонарушений, совершенных с применением оружия на улицах, площадях, в парках, скверах
В графе 24 отражается количество правонарушений, совершенных с применением технических средств.
В графе 25 указывается количество правонарушений, совершенных с применением технических средств в общественных местах, в том числе в графе 26 отражается количество правонарушений, совершенных с применением технических средств на улицах, площадях, в парках, скверах.
В графе 27 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением взрывчатых веществ.
В графе 28 из числа зарегистрированных в отчетном периоде отражается количество правонарушений, совершенных с применением взрывчатых веществ в общественных местах, в том числе в графе 29 отражается количество правонарушений, совершенных с применением взрывчатых веществ на улицах, площадях, в парках, скверах.
В графе 30 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением компьютерной техники.
Глава 14. Сведения о силах и средствах, способствующих раскрытию правонарушений (приложение 2 к отчету)
17. Данное приложение содержит сведения об участии служб правоохранительных органов в раскрытии правонарушений, использовании средств, способствующих раскрытию правонарушений (из числа расследованных в отчетном периоде уголовных дел) и является внутриведомственным показателем органа уголовного преследования.
В графах отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
В строках 1-88 указывается количество участий по оконченным расследованием уголовным делам в установлении преступника и обстоятельств преступления, по которым использовались силы и средства, указанные в графе "А" приложения (с разбивкой по сотрудникам соответствующих служб).
В графах приложения указываются: в графе "А" - основные силы и средства, способствовавшие раскрытию отдельных видов правонарушений; в графе 1 - общее количество участий основных сил и средств; в графе 2 - участие в раскрытии убийства (статья 99 УК РК); в графе 3 - участие в раскрытии умышленного причинения вреда здоровью (статьи 106, 107 УК РК); в графе 4 (из графы 3), в том числе тяжкого (статья 106 УК РК); в графе 5 - участие в раскрытии изнасилования (статья 120 УК РК); в графе 6 - участие в раскрытии разбоя (статья 192 УК РК); в графе 7 - участие в раскрытии грабежей (статья 191 УК РК); в графе 8 - участие в раскрытии краж (статья 188 УК РК); в графе 9 - участие в раскрытии неправомерного завладения автомобилем или иным транспортным средством без цели хищения (статья 200 УК РК); в графе 10 - участие в раскрытии правонарушений, связанных с незаконным оборотом наркотических средств (статьи 296 - 303 УК РК); в графе 11 - участие в раскрытии взяточничества (статьи 366 - 368 УК РК); в графе 12 - участие в раскрытии правонарушений, связанных с присвоением или растратой вверенного чужого имущества (статья 189 УК РК); в графе 13 - участие в раскрытии мошенничества (статья 190 УК РК); в графах 14-29 отражаются отдельные виды правонарушений в сфере экономической деятельности в соответствии с УК РК; в графе 30 - участие в раскрытии правонарушений по неправомерному доступу к информации, в информационную систему или информационно-коммуникативную сеть (статьи 205 УК РК).

22-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан қоғамдық орындарда қаруды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі, соның ішінде 23-бағанда көшелерде, алаңдарда, саябақтарда, гүлзарларда қару қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
24-бағанда техникалық құралдарды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
25-бағанда қоғамдық орындарда техникалық құралдарды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі, соның ішінде 26-бағанда көшелерде, алаңдарда, саябақтарда, гүлзарларда техникалық құралдарды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
27-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан жарылғыш заттарды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны ерекшеленеді.
28-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан қоғамдық орындарда жарылғыш заттарды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі, соның ішінде 29-бағанда көшелерде, алаңдарда, саябақтарда, гүлзарларда жарылғыш заттарды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
30-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан компьютерлік техниканы қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны ерекшеленеді.
14-тарау. Құқық бұзушылықты ашуға жәрдемдесетін күштер және құралдар туралы мәліметтер (есепке 2-қосымша)
17. Осы қосымша құқық қорғау органдары қызметтерінің құқық бұзушылықты ашуға қатысуы, құқық бұзушылықты ашуға жәрдемдесетін құралдардың пайдаланылуы (есептік кезеңде тергеп-тексерілген қылмыстық істер қатарынан) туралы мәліметтерден тұрады және қылмыстық қудалау органының ішкі ведомстволық көрсеткіші болып табылады.
Бағандарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-88-жолдарда қылмыскерді анықтауда тергеп-тексерумен аяқталған қылмыстық істер бойынша қатысулардың және қосымшаның "А" бағанында көрсетілген күштер және құралдар пайдаланылған қылмыс жағдайларының саны көрсетіледі (тиісті қызметтердің қызметкерлері бойынша бөлумен).
Қосымша бағандарында көрсетіледі: "А" бағанында – құқық бұзушылықтардың жеке түрлерін ашуға жәрдемдескен негізгі күштер және құралдар; 1-бағанда – негізгі күштер мен құралдардың қатысуының жалпы саны; 2-бағанда – кісі өлтіруді ашуға қатысу (ҚР ҚК 99-бабы); 3-бағанда – денсаулыққа қасақана зиян келтіруді ашуға қатысу (ҚР ҚК 106, 107-баптары); 4-бағанда (3-бағаннан) соның ішінде ауыр (ҚР ҚК 106-бабы); 5-бағанда – зорлауды ашуға қатысу (ҚР ҚК 120-бабы); 6-бағанда – қарақшылықты ашуға қатысу (ҚР ҚК 192-бабы); 7-бағанда – тонауды ашуға қатысу (ҚР ҚК 188-бабы); 8-бағанда – ұрлауды ашуға қатысу (ҚР ҚК 188-бабы); 9-бағанда – автомобильдi немесе өзге де көлiк құралын жымқыру мақсатынсыз құқыққа сыйымсыз иеленіп алуды ашуға қатысу (ҚР ҚК 200-бабы); 10-бағанда – есірткі құралдарының заңсыз айналымымен байланысты құқық бұзушылықтарды ашуға қатысу (ҚР ҚК 296-303-баптары); 11-бағанда – парақорлықты ашуға қатысу (ҚР ҚК 366-368-баптары); 12-бағанда – Сенiп тапсырылған бөтен мүлiктi иемденiп алу немесе талан-таражға салуға байланысты құқық бұзушылықтарды ашуға қатысу (ҚР ҚК 189-бабы); 13-бағанда – алаяқтықты ашуға қатысу (ҚР ҚК 190-бабы); 14-29-бағандарда ҚР ҚК сәйкес экономикалық қызмет саласындағы құқық бұзушылықтардың жекелеген түрлері бейнеленеді; 30-бағанда – ақпаратқа, ақпараттық жүйеге немесе ақпараттық-коммуникативтік желіге заңсыз қолжетімділік бойынша құқық бұзушылықтарды ашуға қатысу (ҚР ҚК 205-бабы).

Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 26.09.2017 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 15. Сведения о раскрытых правонарушениях из числа нераскрытых в прошлые годы (приложение 3 к отчету)
18. Данное приложение содержит сведения о раскрытых правонарушениях из числа нераскрытых в прошлые годы.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
В графе 1 отражается количество правонарушений, дела о которых окончены в отчетном периоде из числа нераскрытых в прошлые годы.
В графе 2 из графы 1 отражается количество правонарушений, дела о которых направлены в суд в отчетном периоде из числа нераскрытых в прошлые годы.
В графе 3 из графы 1 отражается количество правонарушений, дела о которых прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК в отчетном периоде из числа нераскрытых в прошлые годы.
Глава 16. Сведения о совершенных суицидах (приложение 4 к отчету)
19. Данное приложение отчета содержит сведения о количестве лиц, совершивших суицид и (или) его попытку, по которым зарегистрированы в ЕРДР заявления, сообщения об уголовных правонарушениях.
В строках отражаются сведения о количестве лиц, совершивших суицид и (или) его попытку с разграничением по гражданству, половому, возрастному признакам, в том числе с выделением несовершеннолетних, по составу и материально-социальному обеспечению семьи и военнослужащих.
Показатели граф должны соответствовать реквизитам форм ЕРДР-1 и ЕРДР-2.
Графы 1 - 6 содержат сведения о лицах, совершивших суицид и (или) его попытку в трезвом состоянии, в состоянии алкогольного, наркотического, токсикоманического опьянения, иного болезненного состояния психики.
Графа 1 должна быть равна сумме граф 2, 3, 4, 5 и 6.
В графах 7-24 перечислены факторы, предшествовавшие суицидальному поведению. Графа 7 должна быть равна сумме граф 8-24.
В графах 25-40 указаны способы совершения суицида и (или) его попытки. Графа 25 должна быть равна сумме граф 26-34, 40. При этом графа 34 должна быть равна сумме граф 35-39.
Графы 41-49 отражают сведения о месте совершения суицида и (или) его попытку. Графа 41 должна быть равна сумме граф 42-49.
Глава 17. Сведения о зарегистрированных уголовных проступках (приложение 5 к отчету)
20. Данное приложение отчета содержит сведения о зарегистрированных уголовных проступках.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных уголовных проступках в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения формируются аналогично разделу 1.

Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 26.09.2017 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
15-тарау. Бұрынғы жылдары ашылмағандар қатарынан ашылған құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер (есепке 3-қосымша)
18. Осы қосымша бұрынғы жылдары ашылмағандар қатарынан ашылған құқық бұзушылықтар туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда бұрынғы жылдары ашылмағандар қатарынан істері есептік кезеңде аяқталған құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
2-бағанда 1-бағаннан бұрынғы жылдары ашылмағандар қатарынан істері есептік кезеңде сотқа жолданған құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
3-бағанда 1-бағаннан бұрынғы жылдары ашылмағандар қатарынан істері ҚР ҚПК 36-бабы және 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
16-тарау. Жасалған суицидтер туралы мәліметтер (есепке 4-қосымша)
19. Есептің бұл қосымшасы СДТБТ-нде қылмыстық құқық бұузышылықтар туралы арыздар, хабарламалар тіркелген, суицид және (немесе) оған талпыныс жасаған адамдардың саны туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда суицид және (немесе) оған талпыныс жасаған адамдардың саны туралы мәліметтер азаматтығы, жыныстық, жастық белгілері бойынша, соның ішінде кәмелетке толмағандарды ерекшелеумен, отбасының және әскери қызметшінің құрамы және материалдық-әлеуметтік қамтамасыз етілуі бойынша ажыратылып көрсетіледі.
Бағандардың көрсеткіштері СДТБТ-1 және СДТБТ-2 нысандарының деректемелеріне сәйкес келуі тиіс.
1-6-бағандар суицид және (немесе) оған талпынысты сау күйінде, алкогольдік, есірткілік, токсикомандық мас күйінде, психиканың өзге ауру күйінде жасаған адамдар туралы мәліметтерден тұрады.
1-баған 2, 3, 4, 5 және 6-бағандардың сомасына тең болуы тиіс.
7-24-бағандарда суицидтік мінез-құлыққа әкелген факторлар тізбеленуі тиіс. 7-баған 8-24-бағандардың сомасына тең болуы тиіс.
25-40-бағандарда суицид және (немесе) оған талпыныс жасау тәсілдері көрсетіледі. 25-баған 26-34, 40-бағандардың сомасына тең болуы тиіс. Бұл ретте, 34-баған 35-39-бағандардың сомасына тең болуы тиіс.
41-49-бағандар суицид және (немесе) оған талпыныс жасау орны туралы мәліметтерді бейнелейді. 41-баған 42-49-бағандардың сомасына тең болуы тиіс.
17-тарау. Тіркелген қылмыстық теріс қылықтар туралы мәліметтер (есепке 5-қосымша)
20. Есептің осы қосымшасы тіркелген қылмыстық теріс қылықтар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптары мен тарауларына сәйкес тіркелген қылмыстық теріс қылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Қосымшаның көрсеткіштері 1-бөлімге ұқсас қалыптастырылады.

Глава 18. Сведения о зарегистрированных преступлениях (приложение 6 к отчету)
21. Данное приложение отчета содержит сведения о зарегистрированных преступлениях.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных преступлениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения формируются аналогично разделу 1.
Глава 19. Сведения о зарегистрированных особо тяжких преступлениях (приложение 7 к отчету)
22. Данное приложение отчета содержит сведения о зарегистрированных особо тяжких преступлениях.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных особо тяжких преступлениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения формируются аналогично разделу 1.
Глава 20. Сведения о зарегистрированных тяжких преступлениях (приложение 8 к отчету)
23. Данное приложение отчета содержит сведения о зарегистрированных тяжких преступлениях.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных тяжких преступлениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения формируются аналогично разделу 1.
Глава 21. Сведения о зарегистрированных преступлениях небольшой тяжести (приложение 9 к отчету)
24. Данное приложение отчета содержит сведения о зарегистрированных преступлениях небольшой тяжести.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных преступлениях небольшой тяжести в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения формируются аналогично разделу 1.
Глава 22. Сведения о зарегистрированных преступлениях средней тяжести (приложение 10 к отчету)
25. Данное приложение отчета содержит сведения о зарегистрированных преступлениях средней тяжести.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных преступлениях средней тяжести в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения формируются аналогично разделу 1.

18-тарау. Тіркелген қылмыстар туралы мәліметтер (есепке 6-қосымша)
21. Есептің осы қосымшасы тіркелген қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптары мен тарауларына сәйкес тіркелген қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Қосымшаның көрсеткіштері 1-бөлімге ұқсас қалыптастырылады.
19-тарау. Тіркелген аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтер (есепке 7-қосымша)
22. Есептің осы қосымшасы тіркелген аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптары мен тарауларына сәйкес тіркелген аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Қосымшаның көрсеткіштері 1-бөлімге ұқсас қалыптастырылады.
20-тарау. Тіркелген ауыр қылмыстар туралы мәліметтер (есепке 8-қосымша)
23. Есептің осы қосымшасы тіркелген ауыр қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптары мен тарауларына сәйкес тіркелген ауыр қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Қосымшаның көрсеткіштері 1-бөлімге ұқсас қалыптастырылады.
21-тарау. Тіркелген онша ауыр емес қылмыстар туралы мәліметтер (есепке 9-қосымша)
24. Есептің осы қосымшасы тіркелген онша ауыр емес қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптары мен тарауларына сәйкес тіркелген онша ауыр емес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Қосымшаның көрсеткіштері 1-бөлімге ұқсас қалыптастырылады.
22-тарау. Тіркелген ауырлығы орташа қылмыстар туралы мәліметтер (есепке 10-қосымша)
25. Есептің осы қосымшасы тіркелген ауырлығы орташа қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптары мен тарауларына сәйкес тіркелген ауырлығы орташа қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Қосымшаның көрсеткіштері 1-бөлімге ұқсас қалыптастырылады.