О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1002 "Об утверждении Единых межотраслевых нормативов численности работников, обеспечивающих техническое обслуживание и функционирование государственных органов"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 1 сентября 2016 года № 776. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2016 года № 14314
В соответствии с подпунктом 40) статьи 16 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1002 "Об утверждении Единых межотраслевых нормативов численности работников, обеспечивающих техническое обслуживание и функционирование государственных органов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12670, опубликован в газете "Юридическая газета" от 15 января 2016 года № 5 (2957) следующее изменение:
Единые межотраслевые нормативы численности работников, обеспечивающих техническое обслуживание и функционирование государственных органов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту труда и социального партнерства Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, информационно-правовую систему "Әділет" и в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.

"Мемлекеттік органдарға техникалық қызмет көрсетуді және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыскерлер санының бірыңғай салааралық нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1002 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 1 қыркүйектегі № 776 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 7 қазанда № 14314 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 16-бабының 40) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік органдарға техникалық қызмет көрсетуді және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыскерлер санының бірыңғай салааралық нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1002 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12670 болып тіркелген, 2016 жылғы 15 қаңтарда "Заң газетінде" № 5 (2783) жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдарға техникалық қызмет көрсетуді және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыскерлер санының бірыңғай нормативтері осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение к
приказу Министра
здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 1 сентября 2016 года № 776
Утверждены
приказом Министра
здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1002
Единые межотраслевые нормативы численности работников, обеспечивающих
техническое обслуживание и функционирование государственных органов Глава 1. Нормативы численности руководителей
Таблица 1. Нормативы численности руководителей
по функции "Организация и обеспечение хозяйственной деятельности"
п/п
Наименование должности
Нормативы численности работников
1.
Заведующий хозяйством
1 единица
при наличии комплекса зданий и относящихся к ним строений и территорий, при количестве работающих в учреждении в год свыше 100 человек
2.
Заведующий складом
1 единица
при наличии производственных помещений с площадью свыше 150 м2, а также при количестве работающих в учреждении в год свыше 100 человек
Таблица 2. Нормативы численности руководителей по функции
"Организация библиотечной работы"
Наименование должности
Нормативы численности работников
Заведующий библиотекой
1 единица
при наличии оборудованной библиотеки и книжного фонда в год, содержащего не менее 3000 экземпляров в учреждении
Таблица 3. Нормативы численности руководителей по функции
"Организация работы архивов"
Наименование должности
Нормативы численности работников
Заведующий архивом
1 единица при наличии архивного фонда,
состоящего свыше 40 000 дел
Таблица 4. Нормативы численности руководителей по функции
"Организация работы музея"
Наименование должности
Нормативы численности работников
Заведующий музеем
1 единица на музей
Таблица 5. Нормативы численности руководителей
по функции "Организация работы общественной приемной"
Наименование должности
Нормативы численности работников
Заведующий приемной
1 единица на общественную приемную

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 776 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1002 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік органдарға техникалық қызмет көрсетуді және олардың жұмыс істеуін
қамтамасыз ететін жұмыскерлер санының бірыңғай салааралық нормативтері
1-тарау. Басшылар санының нормативтері
1-кесте. "Шаруашылық қызметті ұйымдастыру және қамтамасыз ету"
функциясы жөніндегі басшылар санының нормативтері
Р/с
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1.
Шаруашылық меңгерушісі
1 бірлік
ғимараттар кешені және оларға қатысты құрылыстар мен аумақтар болған кезде, мекемеде жұмыс істейтіндердің саны жылына 100 адамнан артық болған кезде
2.
Қойма меңгерушісі
1 бірлік
ауданы 150 м2-ден жоғары өндірістік орынжайлар болған кезде, сондай-ақ мекемеде жұмыс істейтіндердің саны жылына 100 адамнан артық болған кезде
2-кесте. "Кітапханалық жұмысты ұйымдастыру"
функциясы жөніндегі басшылар санының нормативтері
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
Кітапхана меңгерушісі
1 бірлік мекемеде жабдықталған кітапхана мен кемінде 3000 данадан тұратын кітап қоры болған кезде
3-кесте. "Мұрағат жұмысын ұйымдастыру"
функциясы жөніндегі басшылар санының нормативтері
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
Мұрағат меңгерушісі
40 000-нан астам істен тұратын мұрағат қоры болған кезде 1 бірлік
4-кесте. "Мұражай жұмысын ұйымдастыру"
функциясы жөніндегі басшылар санының нормативтері
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
Мұражай меңгерушісі
Мұражайға 1 бірлік
5-кесте. "Қоғамдық қабылдау бөлімі жұмысын ұйымдастыру"
функциясы жөніндегі басшылар санының нормативтері
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
Қабылдау бөлімінің меңгерушісі
Қабылдау бөліміне 1 бірлік

20 единиц на 2252 обслуживаемой компьютерной техники (программ)
Таблица 5. Нормативы численности работников по функции
"Обеспечение копировально-множительной работы"
п/п
Наименование должности
Нормативы численности работников
1
Оператор копировально-множительных машин
1 единица на 68633 ксерокопий (лист формата А4) за год
2
2 единицы на 137266 ксерокопий (лист формата А4) за год
3
3 единицы на 205899 ксерокопий (лист формата А4) за год
4

2252 қызмет көрсетілетін компьютерлік техникаға (бағдарламаға) 20 бірлік
5-кесте. "Көшіру-көбейту жұмысын қамтамасыз ету" функциясы жөніндегі жұмыскерлер
санының нормативтері
Р/с
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1
Көшіру-көбейту машиналары операторы
Жыл ішіндегі 68633 көшірмеге (А4 форматты парақ) 1 бірлік
2
Жыл ішіндегі 137266 көшірмеге (А4 форматты парақ) 2 бірлік
3
Жыл ішіндегі 205899 көшірмеге (А4 форматты парақ) 3 бірлік
4

1,57 человек при 8 часовом графике работы
2.
2,35 человек при 12 часовом графике работы
3.
3,14 человек при 16 часовом графике работы
4
4,7 человек при 24 часовом круглосуточном графике работы
Таблица 8. Нормативы численности работников по функции
"Обеспечение доставки документов (почты)"
Наименование должности
Нормативы численности работников
Курьер
1 единица на канцелярию
Таблица 9. Нормативы численности работников по функции
"Организационно-техническое обеспечение административно-распорядительной
деятельности руководителя"
Наименование должности
Нормативы численности работников
Секретарь руководителя
(1-й руководитель, его заместители, руководитель аппарата, руководитель структурного подразделения (департамент, самостоятельное управление)
1 единица на руководителя
(1 единица в приемную)
Таблица 10. Нормативы численности работников по функции
"Организация библиотечного обслуживания"
п/п
Наименование должности
Нормативы численности работников
1.
Библиотекарь
1 единица при числе читателей до 1500 и 26 тысяч книговыдач в год
2.
Дополнительно 1 единица на каждые 750 читателей и 13 тысяч книговыдач в год
3.
Дополнительно 0,5 единиц на каждые последующие 400 читателей и 8 тысяч книговыдач в год
Таблица 11. Нормативы численности работников по функции
"Обеспечение редактирования полного письменного перевода документов"
п/п
Наименование должности
Нормативы численности работников
1.
Редактор по переводу
1 единица
Таблица 12. Нормативы численности работников по функции
"Обеспечение хозяйственной деятельности"
п/п
Наименование должности
Нормативы численности работников
1.
Кладовщик
1 единица при наличии производственных помещений с площадью 150 м2, при количестве работающих в учреждении в год до 100 человек
2.
Комендант
1 единица на одно отдельно стоящее здание при количестве работающих в учреждении в год до 100 человек при наличии учебно-лабораторного или административного или социально-бытового комплекса зданий, а также относящихся к ним строений и окружающей территории
Таблица 13. Нормативы численности персонала по функции
"Организация работы пропускного режима"
п/п
Наименование должности
Нормативы численности работников
определяется расчетом, исходя из утвержденного режима их работы, при этом принимается численность:
1.
Инспектор
(пропускного режима,
бюро пропусков),
сторож (вахтер)
1,57 единиц при 8 часовом графике работы
2.
2,35 единица при 12 часовом графике работы
3.
3,14 единица при 16 часовом графике работы
4
4,7 единица при 24 часовом круглосуточном графике работы
Таблица14. Нормативы численности работников по функции
"Обслуживание механических оборудований"
Наименование должности
Нормативы численности работников
Механик
(по обслуживанию оборудования звуковой, трансляционной, дизельной техники)

8 сағаттық жұмыс кестесі кезінде 1,57 адам
2.
12 сағаттық жұмыс кестесі кезінде 2,35 адам
3.
16 сағаттық жұмыс кестесі кезінде 3,14 адам
4
24 сағаттық тәулік бойғы жұмыс кестесі кезінде 4,7 адам
8-кесте. "Құжаттардың (поштаның) жеткізілуін қамтамасыз ету"
функциясы жөніндегі жұмыскерлер санының нормативі
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
Курьер
Кеңсеге 1 бірлік
9-кесте. "Басшының әкімшілік-өкімдік қызметін ұйымдастырушылық-техникалық
қамтамасыз ету" функциясы жөніндегі жұмыскерлер
санының нормативтері
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
Басшының хатшысы
(бірінші басшы, оның орынбасарлары, аппарат басшысы, құрылымдық бөлімше басшысы) (департамент, дербес басқарма)
Басшыға
1 бірлік (қабылдау бөліміне 1 бірлік)
10-кесте "Кітапханалық қызмет көрсетуді ұйымдастыру"
функциясы жөніндегі жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1.
Кітапханашы
Жылына оқырмандар саны 1500-ге дейін және 26 мың кітап беру болған кезде 1 бірлік
2.
Жылына әрбір 750 оқырманға және 13 мың кітап беруге қосымша 1 бірлік
3.
Жылына әрбір келесі 400 оқырманға және 8 мың кітап беруге қосымша 0,5 бірлік
11-кесте. "Құжаттардың толық жазбаша аудармасын редакциялауды қамтамасыз ету"
функциясы жөніндегі жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1.
Аударма жөніндегі редактор
1 бірлік
12-кесте. "Шаруашылық қызметті қамтамасыз ету"
функциясы жөніндегі жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1.
Қоймашы
Ауданы 150 м2 өндірістік орынжайлар болған кезде, мекемеде жұмыс істейтіндердің саны жылына 100 адамға дейін болған кезде 1 бірлік
2.
Комендант
Оқу-зертханалық немесе әкімшілік немесе әлеуметтік-тұрмыстық ғимараттар кешені, сондай-ақ оларға қатысты құрылыстар мен қоршаған аумағы болған кезде – мекемеде жұмыс істейтіндердің саны жылына 100 адамға дейін болған кезде жеке тұрған ғимаратқа 1 бірлік
13-кесте. "Өткізу режимі жұмысын ұйымдастыру"
функциясы жөніндегі жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері олардың бекітілген жұмыс режиміне байланысты есептеу арқылы айқындалады, бұл ретте мынадай адам саны қабылданады:
1.
Инспектор (өткізу режимінің, рұқсатнама бюросының),
қарауыл (вахтер)
8 сағаттық жұмыс кестесі кезінде 1,57 адам
2.
12 сағаттық жұмыс кестесі кезінде 2,35 адам
3.
16 сағаттық жұмыс кестесі кезінде 3,14 адам
4.
24 сағаттық тәулік бойғы жұмыс кестесі кезінде 4,7 адам
14-кесте. "Механикалық жабдықтарға қызмет көрсету"
функциясы жөніндегі жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1.
Механик
(дыбыс, трансляциялық, дизельдік техника жабдығына
қызмет көрсету жөніндегі)

1 единица на 20 единиц действующего оборудования по направлению деятельности
Таблица 15. Нормативы численности работников по функции
"Организация работы службы безопасности"
п/п
Наименование должности
Нормативы численности работников
определяется расчетом, исходя из утвержденного режима их работы, при этом принимается численность:
1.
Оператор службы безопасности
1,57 единиц при 8 часовом графике работы
2.
2,35 единиц при 12 часовом графике работы
3.

Қызмет бағыты бойынша 20 іске қосулы жабдыққа 1 бірлік
15-кесте. "Қауіпсіздік қызметінің жұмысын ұйымдастыру"
функциясы жөніндегі жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері олардың бекітілген жұмыс режиміне байланысты есептеу арқылы айқындалады, бұл ретте мынадай адам саны қабылданады:
1.
Қауіпсіздік қызметінің операторы
8 сағаттық жұмыс кестесі кезінде 1,57 адам
2.
12 сағаттық жұмыс кестесі кезінде 2,35 адам
3.

3,14 единиц при 16 часовом графике работы
4
4,7 единица при 24 часовом круглосуточном графике работы
Таблица 16. Нормативы численности работников по функции
"Обслуживание систем связи"
п/п
Наименование внештатной единицы работника выполняющего работу по трудовому договору
Нормативы численности работников
1.
Электромонтер линейных сооружений телефонной связи и радиофикации
0,254 единиц на обслуживание аппаратуры радио- и радиорелейной связи
2.

16 сағаттық жұмыс кестесі кезінде 3,14 адам
4.
24 сағаттық тәулік бойғы жұмыс кестесі кезінде 4,7 адам
16-кесте. "Байланыс жүйелеріне қызмет көрсету"
функциясы жөніндегі жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Лауазым атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1.
Телефон байланысы және радиофикация желілік құрылыстарының электр монтері
Радио- және радиорелелі байланыс аппаратурасына қызмет көрсетуге 0,254 бірлік
2.

1 единица на 1 пост в смену
Таблица 19. Нормативы численности работников,
занятых обслуживанием и ремонтом инженерного оборудования зданий
п/п
Наименование внештатной единицы работника выполняющего работу по трудовому договору
Нормативы численности работников
1.
Слесарь - сантехник
0,2 единиц на 1000 м? общей площади здания
2.
Электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
0,37 единиц на 1000 м? общей площади здания
3.
Слесарь по контрольно-измерительным приборам и автоматике

Ауысымда 1 бекетке 1 адам
19-кесте. Ғимараттардың инженерлік жабдығына қызмет көрсетумен
және оны жөндеумен айналысатын жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Жұмысты еңбек шарты бойынша орындайтын жұмыскердің штаттан тыс бірлігінің атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1.
Слесарь-сантехник
Ғимараттың жалпы ауданының 1000 м? 0,2 бірлік
2.
Электр жабдығын жөндеу және оған қызмет көрсету жөніндегі электр монтері
Ғимараттың жалпы ауданының 1000 м? 0,37 бірлік
3.
Бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматика жөніндегі слесарь (бұдан әрі- БӨАА)

0,18 единиц на 1000 м? общей площади здания
4.
Электрогазосварщик
0,01 единиц на 1000 м? общей площади здания
5.
Слесарь - ремонтник
0,01 единиц на 1000 м? общей площади здания
Таблица 20. Нормативы численности работников по функции
"Обслуживание электрического оборудования"
п/п
Наименование внештатной единицы работника выполняющего работу по трудовому договору
Нормативы численности работников
1.
Слесарь по ремонту и обслуживанию систем вентиляции и кондиционирования
0,007 единиц на обслуживание электровентиляторов производительностью 900 – 3500 кубических метров в час (далее – куб. м/ч)
2.

Ғимараттың жалпы ауданының 1000 м? 0,18 бірлік
4.
Электр газбен пісіруші
Ғимараттың жалпы ауданының 1000 м? 0,01 бірлік
5.
Слесарь-жөндеуші
Ғимараттың жалпы ауданының 1000 м? 0,01 бірлік
20-кесте. "Электр жабдығына қызмет көрсету"
функциясы жөніндегі жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Жұмысты еңбек шарты бойынша орындайтын жұмыскердің штаттан тыс бірлігінің атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1.
Желдету және ауаны баптау жүйелерін жөндеу және оларға қызмет көрсету жөніндегі слесарь
Өнімділігі сағатына 900 – 3500 текше метр (бұдан әрі - текше м/с) электр желдеткіштеріне қызмет көрсетуге
0,007 бірлік
2.

0,013 единиц на обслуживание электровентиляторов производительностью 6000 - 9000 куб. м/ч
3.
0,025 единиц на обслуживание электровентиляторов производительностью 9001 – 11000 куб. м/ч
4.
0,032 единиц на обслуживание электровентиляторов производительностью 14000 – 16000 куб. м/ч
5.
0,001 единиц на обслуживание вентиляторов осевых производительностью 3800 - 8000 куб. м/ч
6.
0,002 единиц на обслуживание вентиляторов осевых производительностью 9000 – 14000 куб. м/ч
7.
0,003 единиц на обслуживание вентиляторов осевых производительностью 14001 – 21000 куб. м/ч
8.
0,004 единиц на обслуживание вентиляторов осевых производительностью 21001 – 30000 куб. м/ч
9.
0,005 единиц на обслуживание вентиляторов осевых производительностью 30001-41000 куб. м/ч
10.
0,006 единиц на обслуживание вентиляторов осевых производительностью 41001-65000 куб. м/ч
11.
0,008 единиц на обслуживание воздушно-отопительных агрегатов с производительностью по воздуху 3400 куб. м/ч
12.
0,009 единиц на обслуживание воздушно-отопительных агрегатов с производительностью по воздуху 3900 - 7000 куб. м/ч
13.
0,012 единиц на обслуживание воздушно-отопительных агрегатов с производительностью по воздуху 8400 - 13900 куб. м/ч
14.
0,015 единиц на обслуживание воздушно-отопительных агрегатов с производительностью по воздуху 14000 - 25000 куб. м/ч
15.
0,030 единиц на обслуживание кондиционеров автономных производительностью
по воздуху 3000 куб. м/ч
16.
0,042 единиц на обслуживание кондиционеров автономных производительностью
по воздуху 5000 куб. м/ч
17.
0,062 единиц на обслуживание кондиционеров автономных производительностью
по воздуху 7500 куб. м/ч
18.
0,078 единиц на обслуживание кондиционеров автономных производительностью
по воздуху 10000 куб. м/ч
19.
0,095 единиц на обслуживание кондиционеров автономных производительностью
по воздуху 15000 куб. м/ч
20.
0,145 единиц на обслуживание кондиционеров центральных производительностью по воздуху 20 тысяч куб. м/ч
21.
0,162 единиц на обслуживание кондиционеров центральных производительностью по воздуху 40 тысяч куб. м/ч
22.
0,180 единиц на обслуживание кондиционеров центральных производительностью по воздуху 63 тысяч куб. м/ч
23.
0,200 единиц на обслуживание кондиционеров центральных производительностью по воздуху 80 тысяч куб. м/ч
24.
0,235 единиц на обслуживание кондиционеров центральных производительностью по воздуху 125 тысяч куб. м/ч
25.
0,001 единиц на обслуживание калориферов, на 10 квадратных метров поверхности нагрева
26.
0,012 единиц на обслуживание однопанельных фильтров масляных самоочищающихся
27.
0,022 единиц на обслуживание двухпанельных фильтров масляных самоочищающихся
28.

Өнімділігі 6000 - 9000 текше м/с электр желдеткіштеріне қызмет көрсетуге 0,013 бірлік
3.
Өнімділігі 9001 – 11000 текше м/с электр желдеткіштеріне қызмет көрсетуге 0,025 бірлік
4.
Өнімділігі 4000 – 16000 текше м/с электр желдеткіштеріне қызмет көрсетуге 0,032 бірлік
5.
Өнімділігі 3800 – 8000 текше м/с осьтік желдеткіштерге қызмет көрсетуге 0,001 бірлік
6.
Өнімділігі 9000 – 14000 текше м/с осьтік желдеткіштерге қызмет көрсетуге 0,002 бірлік
7.
Өнімділігі 14001 – 21000 текше м/с осьтік желдеткіштерге қызмет көрсетуге 0,003 бірлік
8.
Өнімділігі 21001 – 30000 текше м/с осьтік желдеткіштерге қызмет көрсетуге 0,004 бірлік
9.
Өнімділігі 30001 – 41000 текше м/с осьтік желдеткіштерге қызмет көрсетуге 0,005 бірлік
10.
Өнімділігі 41001-65000 текше м/с осьтік желдеткіштерге қызмет көрсетуге 0,006 бірлік
11.
Ауа бойынша өнімділігі 3400 текше м/с ауа-жылыту агрегаттарына қызмет көрсетуге 0,008 бірлік
12.
Ауа бойынша өнімділігі 3900 - 7000 текше м/с ауа-жылыту агрегаттарына қызмет көрсетуге 0,009 бірлік
13.
Ауа бойынша өнімділігі 8400 - 13900 текше м/с ауа-жылыту агрегаттарына қызмет көрсетуге 0,012 бірлік
14.
Ауа бойынша өнімділігі 14000 - 25000 текше м/с ауа-жылыту агрегаттарына қызмет көрсетуге 0,015 бірлік
15.
Ауа бойынша өнімділігі 3000 текше м/с автономды ауабаптағыштарға қызмет көрсетуге 0,030 бірлік
16.
Ауа бойынша өнімділігі 5000 текше м/с автономды ауабаптағыштарға қызмет көрсетуге 0,042 бірлік
17.
Ауа бойынша өнімділігі 7500 текше м/с автономды ауабаптағыштарға қызмет көрсетуге 0,062 бірлік
18.
Ауа бойынша өнімділігі 10000 текше м/с автономды ауабаптағыштарға қызмет көрсетуге 0,078 бірлік
19.
Ауа бойынша өнімділігі 15000 текше м/с автономды ауабаптағыштарға қызмет көрсетуге 0,095 бірлік
20.
Ауа бойынша өнімділігі 20 мың текше м/с орталық ауабаптағыштарға қызмет көрсетуге 0,145 бірлік
21.
Ауа бойынша өнімділігі 40 мың текше м/с орталық ауабаптағыштарға қызмет көрсетуге 0,162 бірлік
22.
Ауа бойынша өнімділігі 63 мың текше м/с орталық ауабаптағыштарға қызмет көрсетуге 0,180 бірлік
23.
Ауа бойынша өнімділігі 80 мың текше м/с орталық ауабаптағыштарға қызмет көрсетуге 0,200 бірлік
24.
Ауа бойынша өнімділігі 125 мың текше м/с орталық ауабаптағыштарға қызмет көрсетуге 0,235 бірлік
25.
Калориферлерге қызмет көрсетуге, қыздырылған беттің 10 шаршы метріне 0,001 бірлік
26.
Өздігінен тазаратын бір панельді май сүзгілеріне қызмет көрсетуге 0,012 бірлік
27.
Өздігінен тазаратын екі панельді май сүзгілеріне қызмет көрсетуге 0,022 бірлік
28.

0,032 единиц на обслуживание трехпанельных фильтров масляных самоочищающихся
29.
0,002 единиц на обслуживание фильтров масляных с заполнением сеткой, кольцами, металлической стружкой (на одну кассету) с подачей воздуха
1500 – 2000 куб. м/ч
30.
0,003 единиц на обслуживание фильтров матерчатых, бумажных (на одну кассету) с подачей
1500 - 2000куб. м/ч
31.
0,001 единиц на обслуживание воздуховодов круглого сечения с фасонными частями на 10 м длины воздуховода диаметром 150 миллиметров (далее –мм)
32.
0,002 единиц на обслуживание воздуховодов круглого сечения с фасонными частями на 10 м длины воздуховода диаметром 300 м
33.
0,003 единиц на обслуживание воздуховодов круглого сечения с фасонными частями на 10 м длины воздуховода диаметром 500 мм
34.
0,004 единиц на обслуживание воздуховодов круглого сечения с фасонными частями на 10 м длины воздуховода диаметром 750 мм
35.
0,006 единиц на обслуживание воздуховодов круглого сечения с фасонными частями на 10 м длины воздуховода диаметром 1000 мм
36.
0,007 единиц на обслуживание воздуховодов круглого сечения с фасонными частями на 10 м длины воздуховода диаметром 1250 мм
37.
0,008 единиц на обслуживание воздуховодов круглого сечения с фасонными частями на 10 м длины воздуховода диаметром 1500 мм
Таблица 21. Нормативы численности работников по функции
"Обслуживание котельных"
п/п
Наименование внештатной единицы работника выполняющего работу по трудовому договору
Нормативы численности работников
1.
Оператор
котельной
1 единица на обслуживание 1 котла при суммарной производительности котлов 10 гикокаллорий в час (далее - Гкал/ч)
2.
1,2 единицы на обслуживание 1 котла при суммарной производительности котлов 25 Гкал/ч
3.
1,3 единицы на обслуживание 1 котла при суммарной производительности котлов 60 Гкал/ч
4.
1,5 единицы на обслуживание 1 котла при суммарной производительности котлов 100 Гкал/ч
6.
1,2 единицы на обслуживание 2 котлов при суммарной производительности котлов 5 Гкал/ч
7.
1,5 единиц на обслуживание 2 котлов при суммарной производительности котлов 10 Гкал/ч
8.
1,6 единиц на обслуживание 2 котлов при суммарной производительности котлов 25 Гкал/ч
9.
2 единицы на обслуживание 2 котлов при суммарной производительности котлов 60 Гкал/ч
10.
2,2 единицы на обслуживание 2 котлов при суммарной производительности котлов 100 Гкал/ч
12.
2,25 единиц на обслуживание 2 котлов при суммарной производительности котлов 150 Гкал/ч
13.

Өздігінен тазаратын үш панельді май сүзгілеріне қызмет көрсетуге 0,032 бірлік
29.
Ауаны беруі 1500 – 2000 текше м/с, тормен, сақиналармен, металды ұнтақпен толтырумен май сүзгілеріне (бір кассетаға) қызмет көрсетуге 0,002 бірлік
30.
Ауаны беруі 1500 – 2000 текше м/с мата, қағаз сүзгілеріне (бір кассетаға) қызмет көрсетуге 0,003 бірлік
31.
Диаметрі 150 миллиметр (бұдан әрі - мм) ауа арнасы ұзындығының 10 м-іне фасонды бөліктері бар дөңгелек қималы ауа арналарына қызмет көрсетуге 0,001 бірлік
32.
Диаметрі 300 мм ауа арнасы ұзындығының 10 м-іне фасонды бөліктері бар дөңгелек қималы ауа арналарына қызмет көрсетуге 0,002 бірлік
33.
Диаметрі 500 мм ауа арнасы ұзындығының 10 м-іне фасонды бөліктері бар дөңгелек қималы ауа арналарына қызмет көрсетуге 0,003 бірлік
34.
Диаметрі 750 мм ауа арнасы ұзындығының 10 м-іне фасонды бөліктері бар дөңгелек қималы ауа арналарына қызмет көрсетуге 0,004 бірлік
35.
Диаметрі 1000 мм ауа арнасы ұзындығының 10 м-іне фасонды бөліктері бар дөңгелек қималы ауа арналарына қызмет көрсетуге 0,006 бірлік
36.
Диаметрі 1250 мм ауа арнасы ұзындығының 10 м-іне фасонды бөліктері бар дөңгелек қималы ауа арналарына қызмет көрсетуге 0,007 бірлік
37.
Диаметрі 1500 мм ауа арнасы ұзындығының 10 м-іне фасонды бөліктері бар дөңгелек қималы ауа арналарына қызмет көрсетуге 0,008 бірлік
21-кесте. "Қазандықтарға қызмет көрсету"
функциясы жөніндегі жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Жұмысты еңбек шарты бойынша орындайтын жұмыскердің штаттан тыс бірлігінің атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1.
Қазандық операторы
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі сағатына 10 гикокалорий (бұдан әрі – Гкал/с) болған кезде 1 қазандыққа қызмет көрсетуге 1 бірлік
2.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 25 Гкал/с болған кезде 1 қазандыққа қызмет көрсетуге 1,2 бірлік
3.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 60 Гкал/с болған кезде 1 қазандыққа қызмет көрсетуге 1,3 бірлік
4.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 100 Гкал/с болған кезде 1 қазандыққа қызмет көрсетуге 1,5 бірлік
6.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 5 Гкал/с болған кезде 2 қазандыққа қызмет көрсетуге 1,2 бірлік
7.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 10 Гкал/с болған кезде 2 қазандыққа қызмет көрсетуге 1,5 бірлік
8.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 25 Гкал/с болған кезде 2 қазандыққа қызмет көрсетуге 1,6 бірлік
9.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 60 Гкал/с болған кезде 2 қазандыққа қызмет көрсетуге 2 бірлік
10.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 100 Гкал/с болған кезде 2 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,2 бірлік
12.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 150 Гкал/с болған кезде 2 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,25 бірлік
13.

2,25 единиц на обслуживание 6 котлов при суммарной производительности котлов 60 Гкал/ч
40.
2,3 единиц на обслуживание 6 котлов при суммарной производительности котлов 100 Гкал/ч
41.
2,6 единиц на обслуживание 6 котлов при суммарной производительности котлов 150 Гкал/ч
42.
2,7 единиц на обслуживание 6 котлов при суммарной производительности котлов 200 Гкал/ч
43.
2,8 единиц на обслуживание 6 котлов при суммарной производительности котлов 300 Гкал/ч
44.
3 единицы на обслуживание 6 котлов при суммарной производительности котлов 500 Гкал/ч
45.
3,1 единицы на обслуживание 6 котлов при суммарной производительности котлов 700 Гкал/ч
46.
2 единицы на обслуживание 7 котлов при суммарной производительности котлов 25 Гкал/ч
47.
2,25 единиц на обслуживание 7 котлов при суммарной производительности котлов 60 Гкал/ч
48.
2,4 единиц на обслуживание 7 котлов при суммарной производительности котлов 100 Гкал/ч
49.
2,7 единиц на обслуживание 7 котлов при суммарной производительности котлов 150 Гкал/ч
50.
2,8 единиц на обслуживание 7 котлов при суммарной производительности котлов 200 Гкал/ч
51.
2,9 единиц на обслуживание 7 котлов при суммарной производительности котлов 300 Гкал/ч
52.
3,1 единиц на обслуживание 7 котлов при суммарной производительности котлов 500 Гкал/ч
53.
3,2 единицы на обслуживание 7 котлов при суммарной производительности котлов 700 Гкал/ч
54.
2 единицы на обслуживание 8-9 котлов при суммарной производительности котлов 5 Гкал/ч
55.
2,25 единиц на обслуживание 8-9 котлов при суммарной производительности котлов 25 Гкал/ч
56.
2,4 единицы на обслуживание 8-9 котлов при суммарной производительности котлов 60 Гкал/ч
57.
2,5 единицы на обслуживание 8-9 котлов при суммарной производительности котлов 100 Гкал/ч
58.
2,8 единиц на обслуживание 8-9 котлов при суммарной производительности котлов 150 Гкал/ч
59.
2,9 единиц на обслуживание 8-9 котлов при суммарной производительности котлов 200 Гкал/ч
60.
3 единицы на обслуживание 8-9 котлов при суммарной производительности котлов 300 Гкал/ч
61.
3,1 единиц на обслуживание 8-9 котлов при суммарной производительности котлов 500 Гкал/ч
62.
3,2 единиц на обслуживание 8-9 котлов при суммарной производительности котлов 700 Гкал/ч
63.
2 единицы на обслуживание 10-11 котлов при суммарной производительности котлов 5 Гкал/ч
64.

Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 60 Гкал/с болған кезде 6 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,25 бірлік
40.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 100 Гкал/с болған кезде 6 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,3 бірлік
41.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 150 Гкал/с болған кезде 6 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,6 бірлік
42.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 200 Гкал/с болған кезде 6 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,7 бірлік
43.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 300 Гкал/с болған кезде 6 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,8 бірлік
44.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 500 Гкал/с болған кезде 6 қазандыққа қызмет көрсетуге 3 бірлік
45.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 700 Гкал/с болған кезде 6 қазандыққа қызмет көрсетуге 3,1 бірлік
46.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 5 Гкал/с болған кезде 7 қазандыққа қызмет көрсетуге 2 бірлік
47.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 60 Гкал/с болған кезде 7 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,25 бірлік
48.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 100 Гкал/с болған кезде 7 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,4 бірлік
49.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 150 Гкал/с болған кезде 7 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,7 бірлік
50.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 200 Гкал/с болған кезде 7 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,8 бірлік
51.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 300 Гкал/с болған кезде 7 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,9 бірлік
52.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 500 Гкал/с болған кезде 7 қазандыққа қызмет көрсетуге 3,1 бірлік
53.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 700 Гкал/с болған кезде 7 қазандыққа қызмет көрсетуге 3,2 бірлік
54.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 5 Гкал/с болған кезде 8-9 қазандықтарға қызмет көрсетуге 2 бірлік
55.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 25 Гкал/с болған кезде 8-9 қазандықтарға қызмет көрсетуге 2,25 бірлік
56.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 60 Гкал/с болған кезде 8-9 қазандықтарға қызмет көрсетуге 2,4 бірлік
57.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 100 Гкал/с болған кезде 8-9 қазандықтарға қызмет көрсетуге 2,5 бірлік
58.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 150 Гкал/с болған кезде 8-9 қазандықтарға қызмет көрсетуге 2,8 бірлік
59.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 200 Гкал/с болған кезде 8-9 қазандықтарға қызмет көрсетуге 2,9 бірлік
60.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 300 Гкал/с болған кезде 8-9 қазандықтарға қызмет көрсетуге 3 бірлік
61.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 500 Гкал/с болған кезде 8-9 қазандықтарға қызмет көрсетуге 3,1 бірлік
62.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 700 Гкал/с болған кезде 8-9 қазандықтарға қызмет көрсетуге 3,2 бірлік
63.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 5 Гкал/с болған кезде 10-11 қазандықтарға қызмет көрсетуге 2 бірлік
64.

2,25 единиц на обслуживание 10-11 котлов при суммарной производительности котлов 10 Гкал/ч
65.
2,3 единиц на обслуживание 10-11 котлов при суммарной производительности котлов 25 Гкал/ч
66.
2,5 единиц на обслуживание 10-11 котлов при суммарной производительности котлов 60 Гкал/ч
67.
2,6 единиц на обслуживание 10-11 котлов при суммарной производительности котлов 100 Гкал/ч
68.
2,9 единиц на обслуживание 10-11 котлов при суммарной производительности котлов 150 Гкал/ч
69.
3 единицы на обслуживание 10-11 котлов при суммарной производительности котлов 300 Гкал/ч
70.
3,2 единиц на обслуживание 10-11 котлов при суммарной производительности котлов 500 Гкал/ч
71.
3,3 единиц на обслуживание 10-11 котлов при суммарной производительности котлов 700 Гкал/ч
72.
2,3 единиц на обслуживание 12 котлов при суммарной производительности котлов 10 Гкал/ч
73.
2,5 единиц на обслуживание 12 котлов при суммарной производительности котлов 25 Гкал/ч
74.
2,6 единиц на обслуживание 12 котлов при суммарной производительности котлов 60 Гкал/ч
75.
2,7 единиц на обслуживание 12 котлов при суммарной производительности котлов 100 Гкал/ч
76.
3 единицы на обслуживание 12 котлов при суммарной производительности котлов 300 Гкал/ч
77.
3,2 единиц на обслуживание 12 котлов при суммарной производительности котлов 500 Гкал/ч
78.
3,3 единицы на обслуживание 12 котлов при суммарной производительности котлов 700 Гкал/ч
Примечание: 1) В котельных, оснащенных дистанционными пультами управления, численность операторов котельных устанавливается на основе нормативов с применением коэффициента 0,4;
2) При установлении численности операторов котельных, оборудованных паровыми котлами, применяется коэффициент 1,15;
3) При невозможности одновременного обслуживания котлов, установленных в обособленных помещениях котельной, норматив численности рабочих устанавливается по каждому участку;
4) В случае неполной загрузки котельной, в связи с несоответствием присоединенной нагрузки, при расчете численности принимается фактическое количество и суммарная производительность фактически работающих котлов.
Таблица 22. Нормативы численности работников по функции
"Обслуживание водогрейных и паровых котлов"
п/п
Наименование внештатной единицы работника выполняющего работу по трудовому договору
Нормативы численности работников
1.
Машинист (кочегар)
котельной
1,1 единицы на обслуживание 1 водогрейного котла в котельной при средней номинальной производительности 10 Гкал/ч
2.

Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 10 Гкал/с болған кезде 10-11 қазандықтарға қызмет көрсетуге 2,25 бірлік
65.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 25 Гкал/с болған кезде 10-11 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,3 бірлік
66.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 60 Гкал/с болған кезде 10-11 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,5 бірлік
67.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 100 Гкал/с болған кезде 10-11 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,6 бірлік
68.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 150 Гкал/с болған кезде 10-11 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,9 бірлік
69.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 300 Гкал/с болған кезде 10-11 қазандыққа қызмет көрсетуге 3 бірлік
70.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 500 Гкал/с болған кезде 10-11 қазандыққа қызмет көрсетуге 3,2 бірлік
71.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 700 Гкал/с болған кезде 10-11 қазандыққа қызмет көрсетуге 3,3 бірлік
72.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 10 Гкал/с болған кезде 12 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,3 бірлік
73.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 25 Гкал/с болған кезде 12 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,5 бірлік
74.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 60 Гкал/с болған кезде 12 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,6 бірлік
75.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 100 Гкал/с болған кезде 12 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,7 бірлік
76.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 300 Гкал/с болған кезде 12 қазандыққа қызмет көрсетуге 3 бірлік
77.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 500 Гкал/с болған кезде 12 қазандыққа қызмет көрсетуге 3,2 бірлік
78.
Қазандықтардың жиынтық өнімділігі 700 Гкал/с болған кезде 12 қазандыққа қызмет көрсетуге 3,3 бірлік
Ескертпе: 1) Қашықтықтан басқару пульттерімен жарақтандырылған қазандықтарда қазандық операторларының саны 0,4 коэффициентін қолдана отырып, нормативтердің негізінде белгіленеді;
2) Бу қазандықтарымен жабдықталған қазандық операторларының санын белгілеген кезде 1,15 коэффициенті қолданылады;
3) Қазандықтың оқшауланған орынжайларында орнатылған қазандықтарға бір мезгілде қызмет көрсету мүмкін болмаған кезде жұмысшылар санының нормативі әрбір учаске бойынша белгіленеді;
4) Қосымша берілген жүктемеге сәйкес келмеуге байланысты қазандықтың жүктемесі толық болмаған жағдайда санын есептеу кезінде іс жүзінде жұмыс істеп тұрған қазандықтардың нақты саны мен жиынтық өнімділігі есепке алынады.
22-кесте. "Су жылытатын және бу қазандықтарына қызмет көрсету"
функциясы жөніндегі жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Жұмысты еңбек шарты бойынша орындайтын жұмыскердің штаттан тыс бірлігінің атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1.
Қазандық машинисі
(от жағушы)
Орташа номиналды өнімділігі 10 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 1 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 1,1 бірлік
2.

1,3 единицы на обслуживание 2 водогрейных котлов в котельной при средней номинальной производительности 10 Гкал/ч
3.
1,5 единиц на обслуживание 3 водогрейных котлов в котельной при средней номинальной производительности 10 Гкал/ч
4.
1,8 единицы на обслуживание 4 водогрейных котлов в котельной при средней номинальной производительности 10 Гкал/ч
5.
2,2 единицы на обслуживание 5 водогрейных котлов в котельной при средней номинальной производительности 10 Гкал/ч
6.
1,3 единицы на обслуживание 1 водогрейного котла в котельной при средней номинальной производительности 20 Гкал/ч
7.
1,5 единицы на обслуживание 2 водогрейных котлов в котельной при средней номинальной производительности 20 Гкал/ч
8.
1,8 единиц на обслуживание 3 водогрейных котлов в котельной при средней номинальной производительности 20 Гкал/ч
9.
2,2 единицы на обслуживание 4 водогрейных котлов в котельной при средней номинальной производительности 20 Гкал/ч
10.
2,4 единицы на обслуживание 5 водогрейных котлов в котельной при средней номинальной производительности 20 Гкал/ч
11.
1,4 единицы на обслуживание 1 водогрейного котла в котельной при средней номинальной производительности 50 Гкал/ч
12.
1,8 единицы на обслуживание 2 водогрейных котлов в котельной при средней номинальной производительности 50 Гкал/ч
13.
2,2 единиц на обслуживание 3 водогрейных котлов в котельной при средней номинальной производительности 50 Гкал/ч
14.
2,5 единицы на обслуживание 4 водогрейных котлов в котельной при средней номинальной производительности 50 Гкал/ч
15.
2,9 единицы на обслуживание 5 водогрейных котлов в котельной при средней номинальной производительности 50 Гкал/ч
16.
1,2 единицы на обслуживание 1 парового котла в котельной при средней номинальной производительности 10 тонн в час (далее - т/ч)
17.
1,4 единицы на обслуживание 2 паровых котлов в котельной при средней номинальной производительности 10 т/ч
18.
1,7 единиц на обслуживание 3 паровых котлов в котельной при средней номинальной производительности 10 т/ч
19.
2 единицы на обслуживание 4 паровых котлов в котельной при средней номинальной производительности 10 т/ч
20.
2,4 единицы на обслуживание 5 паровых котлов в котельной при средней номинальной производительности 10 т/ч
21.
1,6 единицы на обслуживание 1 парового котла в котельной при средней номинальной производительности 50 тонн в час (далее - т/ч)
22.
2 единицы на обслуживание 2 паровых котлов в котельной при средней номинальной производительности 50 т/ч
23.
2,4 единиц на обслуживание 3 паровых котлов в котельной при средней номинальной производительности 50 т/ч
24.
2,8 единицы на обслуживание 4 паровых котлов в котельной при средней номинальной производительности 50 т/ч
25.
3,2 единицы на обслуживание 5 паровых котлов в котельной при средней номинальной производительности 50 т/ч
Таблица 23. Нормативы численности работников по функции "Обслуживание котельных, работающих на твердом топливе"
п/п
Наименование внештатной единицы работника выполняющего работу по трудовому договору
Нормативы численности работников
1.
Машинист (кочегар)
котельной
1,0 единица на обслуживание 1 котла в котельной при среднем расходе угля 0,5 тонн (далее – т) за отопительный период на 1 котел в смену
2.
1,0 единица на обслуживание 2 котлов в котельной при среднем расходе угля 0,5 т за отопительный период на 1 котел в смену
3.

Орташа номиналды өнімділігі 10 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 2 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 1,3 бірлік
3.
Орташа номиналды өнімділігі 10 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 3 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 1,5 бірлік
4.
Орташа номиналды өнімділігі 10 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 4 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 1,8 бірлік
5.
Орташа номиналды өнімділігі 10 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 5 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 2,2 бірлік
6.
Орташа номиналды өнімділігі 20 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 1 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 1,3 бірлік
7.
Орташа номиналды өнімділігі 20 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 2 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 1,5 бірлік
8.
Орташа номиналды өнімділігі 20 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 3 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 1,8 бірлік
9.
Орташа номиналды өнімділігі 20 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 4 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 2,2 бірлік
10.
Орташа номиналды өнімділігі 20 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 5 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 2,4 бірлік
11.
Орташа номиналды өнімділігі 50 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 1 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 1,4 бірлік
12.
Орташа номиналды өнімділігі 50 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 2 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 1,8 бірлік
13.
Орташа номиналды өнімділігі 50 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 3 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 2,2 бірлік
14.
Орташа номиналды өнімділігі 50 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 4 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 2,5 бірлік
15.
Орташа номиналды өнімділігі 50 Гкал/с болған кезде қазандықтағы 5 су жылытатын қазандыққа қызмет көрсетуге 2,9 бірлік
16.
Орташа номиналды өнімділігі 10,0 тонна/сағат (бұдан әрі - т/с) болған кезде қазандықтағы 1 бу қазандығына қызмет көрсетуге 1,2 бірлік
17.
Орташа номиналды өнімділігі 10,0 т/с болған кезде қазандықтағы 2 бу қазандығына қызмет көрсетуге
1,4 бірлік
18.
Орташа номиналды өнімділігі 10,0 т/с болған кезде қазандықтағы 3 бу қазандығына қызмет көрсетуге
1,7 бірлік
19.
Орташа номиналды өнімділігі 10,0 т/с болған кезде қазандықтағы 4 бу қазандығына қызмет көрсетуге
2 бірлік
20.
Орташа номиналды өнімділігі 10,0 т/с болған кезде қазандықтағы 5 бу қазандығына қызмет көрсетуге
2,4 бірлік
21.
Орташа номиналды өнімділігі 50,0 т/с болған кезде қазандықтағы 1 бу қазандығына қызмет көрсетуге
1,6 бірлік
22.
Орташа номиналды өнімділігі 50,0 т/с болған кезде қазандықтағы 2 бу қазандығына қызмет көрсетуге
2 бірлік
23.
Орташа номиналды өнімділігі 50,0 т/с болған кезде қазандықтағы 3 бу қазандығына қызмет көрсетуге
2,4 бірлік
24.
Орташа номиналды өнімділігі 50,0 т/с болған кезде қазандықтағы 4 бу қазандығына қызмет көрсетуге
2,8 бірлік
25.
Орташа номиналды өнімділігі 50,0 т/с болған кезде қазандықтағы 5 бу қазандығына қызмет көрсетуге
3,2 бірлік
23-кесте. "Қатты отынмен жұмыс істейтін қазандықтарға қызмет көрсету"
функциясы жөніндегі жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Жұмысты еңбек шарты бойынша орындайтын жұмыскердің штаттан тыс бірлігінің атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1.
Қазандық машинисі
(от жағушы)
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 0,5 тонна (бұдан әрі – т) болған кезде қазандықтағы
1 қазандыққа қызмет көрсетуге 1 бірлік
2.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 0,5 т болған кезде қазандықтағы 2 қазандыққа қызмет көрсетуге 1 бірлік
3.

1,2 единиц на обслуживание 3 котлов в котельной при среднем расходе угля 0,5 т за отопительный период на 1 котел в смену
4.
1,5 единиц на обслуживание 4 котлов в котельной при среднем расходе угля 0,5 т за отопительный период на 1 котел в смену
5.
1,2 единиц на обслуживание 1 котла в котельной при среднем расходе угля 1 т за отопительный период
на 1 котел в смену
6.
1,8 единиц на обслуживание 2 котлов в котельной при среднем расходе угля 1 т за отопительный период
на 1 котел в смену
7.
2 единиц на обслуживание 3 котлов в котельной при среднем расходе угля 1 т за отопительный период
на 1 котел в смену
8.
2,2 единиц на обслуживание 4 котлов в котельной при среднем расходе угля 1 т за отопительный период
на 1 котел в смену
9.
1,4 единиц на обслуживание 1 котла в котельной при среднем расходе угля 2 т за отопительный период
на 1 котел в смену
10.
2,3 единиц на обслуживание 2 котлов в котельной при среднем расходе угля 2 тонн за отопительный период на 1 котел в смену
11.
2,6 единиц на обслуживание 3 котлов в котельной при среднем расходе угля 2 т за отопительный период
на 1 котел в смену
12.
3,0 единиц на обслуживание 4 котлов в котельной при среднем расходе угля 2 т за отопительный период
на 1 котел в смену
13.
1,6 единиц на обслуживание 1 котла в котельной при среднем расходе угля 3 т за отопительный период
на 1 котел в смену
14.

Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 0,5 т болған кезде қазандықтағы 3 қазандыққа қызмет көрсетуге 1,2 бірлік
4.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 0,5 т болған кезде қазандықтағы 4 қазандыққа қызмет көрсетуге 1,5 бірлік
5.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 1 т болған кезде қазандықтағы 1 қазандыққа қызмет көрсетуге 1,2 бірлік
6.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 1 т болған кезде қазандықтағы 2 қазандыққа қызмет көрсетуге 1,8 бірлік
7.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 1 т болған кезде қазандықтағы 3 қазандыққа қызмет көрсетуге 2 бірлік
8.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 1 т болған кезде қазандықтағы 4 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,2 бірлік
9.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 2 т болған кезде қазандықтағы 1 қазандыққа қызмет көрсетуге 1,4 бірлік
10.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 2 т болған кезде қазандықтағы 2 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,3 бірлік
11.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 2 т болған кезде қазандықтағы 3 қазандыққа қызмет көрсетуге 2,6 бірлік
12.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 2 т болған кезде қазандықтағы 4 қазандыққа қызмет көрсетуге 3,0 бірлік
13.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 3 т болған кезде қазандықтағы 1 қазандыққа қызмет көрсетуге 1,6 бірлік
14.

3,2 единиц на обслуживание 2 котлов в котельной при среднем расходе угля 4 тонн за отопительный период на 1 котел в смену
19.
4 единицы на обслуживание 3 котлов в котельной при среднем расходе угля 4 т за отопительный период
на 1 котел в смену
20.
5 человек на обслуживание 4 котлов в котельной при среднем расходе угля 4 т за отопительный период
на 1 котел в смену
Таблица 24. Нормативы численности работников,
занятых ремонтом конструктивных элементов зданий
п/п
Наименование внештатной единицы работника выполняющего работу по трудовому договору
Нормативы численности работников
1.
Кровельщик по металлическим кровлям
0,06 единиц на обслуживание 1000 квадратных м
(далее - м2) кровли из кровельной стали
2.
Кровельщик по рулонным кровлям и по кровлям из штучных материалов
0,07 единиц на обслуживание 1000 м2 кровли
из рубероида толя и других рулонных
0,05 единиц на обслуживание 1000 м2 кровли из
шифера асбоцемента, черепицы и прочих материалов
3.
Маляр
0,01 единиц на обслуживание 1000 м2 общей
площади здания
4.
Плотник
0,02 единиц на обслуживание 1000 м2 общей
площади здания
5.
Стекольщик
0,01 единиц на обслуживание 1000 м2 общей
площади здания
6.
Штукатур
0,01 единиц на обслуживание 1000 м2 общей
площади здания
7.
Столяр
0,08 единиц на обслуживание 100 единиц мебели
8.
Подсобный рабочий
0,03 единиц на обслуживание 1000 м2 общей площади чердаков, подвалов, технических этажей
Таблица 25. Нормативы численности водителей
Наименование внештатной единицы работника выполняющего работу по трудовому договору
Нормативы численности работников
Водитель автомобиля
1 единица
на каждую единицу технически исправного автомобиля, состоящего на балансе учреждения
Таблица 26. Нормативы численности работников
по функции "Обслуживание лифтов"
Наименование внештатной единицы работника выполняющего работу по трудовому договору
Нормативы численности работников
Лифтер
1 единица в смену на 1 лифт
при сопровождении кабины лифта;
1 единица в смену на 1 пост
при самостоятельном пользовании лифтами
Таблица 27. Нормативы численности работников
по функции "Благоустройство территории"
Наименование внештатной единицы работника выполняющего работу по трудовому договору
Нормативы численности работников
Дворник
1 единица
Садовник
1 единица на 30 000 квадратных метров
(по потребности)
Таблица 28. Нормативы численности работников
по функции "Уборка служебных помещений"
Наименование внештатной единицы работника выполняющего работу по трудовому договору
Нормативы численности работников
Уборщик служебных помещений

Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 4 т болған кезде қазандықтағы 2 қазандыққа қызмет көрсетуге 3,2 бірлік
19.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 4 т болған кезде қазандықтағы 3 қазандыққа қызмет көрсетуге 4 бірлік
20.
Жылыту кезеңінде ауысымда 1 қазандыққа жұмсалатын көмірдің орташа шығысы 4 т болған кезде қазандықтағы 4 қазандыққа қызмет көрсетуге 5 бірлік
24-кесте. Ғимараттардың конструктивтік элементтерін жөндеумен айналысатын
жұмыскерлер санының нормативтері
Р/с
Жұмысты еңбек шарты бойынша орындайтын жұмыскердің штаттан тыс бірлігінің атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
1.
Металды шатырды шатырлаушы
Шатырлы болаттан жасалған 1000 шаршы метр
(бұдан әрі - м2) шатырға қызмет көрсетуге 0,06 бірлік
2.
Орама шатырды және даналы материалдардан жасалған шатырды шатырлаушы
Қарақағаз рубероидынан және басқа да орамадан жасалған 1000 м2 шатырға қызмет көрсетуге 0,07 бірлік
Асбоцемент шиферінен, жабын мен басқа да материалдан жасалған 1000 м2 шатырға қызмет көрсетуге 0,05 бірлік
3.
Сырлаушы
Ғимараттың жалпы ауданының 1000 м2 қызмет көрсетуге 0,05 бірлік
4.
Ағаш шебері
Ғимараттың жалпы ауданының 1000 м2 қызмет көрсетуге 0,02 бірлік
5.
Әйнекші
Ғимараттың жалпы ауданының 1000 м2 қызмет көрсетуге 0,01 бірлік
6.
Сылақшы
Ғимараттың жалпы ауданының 1000 м2 қызмет көрсетуге 0,01 бірлік
7.
Ағаш ұстасы
100 жиһаз бірлігіне қызмет көтсетуге 0,08 бірлік
8.
Көмекші жұмысшы
Шатырлар, жертөлелер, техникалық қабаттардың жалпы ауданының 1000 м2 қызмет көрсетуге 0,03 бірлік
25-кесте. Жүргізушілер санының нормативтері
Жұмысты еңбек шарты бойынша орындайтын жұмыскердің штаттан тыс бірлігінің атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
Автомобиль жүргізушісі
Мекеме балансында тұрған әрбір техникалық жарамды автомобильге 1 бірлік
26-кесте. "Лифтілерге қызмет көрсету" функциясы жөніндегі
жұмыскерлер санының нормативтері
Жұмысты еңбек шарты бойынша орындайтын жұмыскердің штаттан тыс бірлігінің атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
Лифтші
Лифті кабинасын сүйемелдеген кезде ауысымда
1 лифтіге 1 бірлік;
лифтілерді өз бетінше пайдаланған кезде ауысымда 1 бекетке 1 бірлік
27-кесте. "Аумақты абаттандыру" функциясы жөніндегі
жұмыскерлер санының нормативтері
Жұмысты еңбек шарты бойынша орындайтын жұмыскердің штаттан тыс бірлігінің атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
Аула сыпырушы
1 бірлік
Бағбан
30 000 шаршы метрге 1 бірлік (қажеттілік бойынша)
28-кесте. "Қызметтік орынжайларды тазалау" функциясы
жөніндегі жұмыскерлер санының нормативтері
Жұмысты еңбек шарты бойынша орындайтын жұмыскердің штаттан тыс бірлігінің атауы
Жұмыскерлер санының нормативтері
Қызметтік орынжайларды тазалаушы

1 единица на 250 квадратных метров
убираемой площади
Полотер
1 единица

Тазаланатын ауданның 250 шаршы метріне 1 бірлік
Еденші
1 бірлік