О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/148 "Об утверждении Правил рыболовства"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 октября 2016 года № 421. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 ноября 2016 года № 14407.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/148 "Об утверждении Правил рыболовства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10606, опубликованный 16 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах рыболовства, утвержденных указанным приказом:
часть первую пункта 8 изложить в следующей редакции:
"8. Промысловая мера рыбных ресурсов и других водных животных устанавливается согласно приложению 1 к настоящим Правилам рыболовства. Прилов видов рыбных ресурсов и других водных животных, не указанных в разрешениях, и (или) рыб менее установленной промысловой меры осуществляется в объеме, не превышающем восемь процентов от улова в объячеивающих орудиях лова и пять процентов – в отцеживающих орудиях лова.";
дополнить пунктом 9-1 следующей редакции:
"9-1. Форма бирки на орудие лова указана в приложении 2 к настоящим Правилам.";
правый верхний угол приложения к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам рыболовства";
дополнить приложением 2 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 августа 2010 года № 521 "Об утверждении формы бирки на орудие лова для промыслового рыболовства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 6480, опубликованный 12 ноября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 306-309 (26367-26370)).
3. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в печатном и электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Балық аулау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/148 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 6 қазандағы № 421 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 10 қарашада № 14407 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Балық аулау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/148 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10606 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Балық аулау қағидаларында:
8-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Балық ресурстары мен басқа да су жануарларының кәсіпшілік мөлшері осы Балық аулау қағидаларының 1-қосымшасына сәйкес белгіленеді. Ұяшықталатын аулау құралдарында ауланған балықтың сегіз пайыздан және сүзгіш аулау құралдарында бес пайыздан аспайтын көлемде, рұқсатта көрсетілмеген және (немесе) белгіленген кәсіпшілік өлшемнен кем балық түрлері мен басқа да су жануарларының кездейсоқ аулануына жол беріледі.";
мынадай редакциядағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Аулау құралына жапсырманың нысаны осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген.";
көрсетілген Қағидаларға қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Балық аулау қағидаларына
1-қосымша";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. "Кәсіпшілік балық аулау үшін аулау құралына жапсырма нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 19 тамыздағы № 521 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6480 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2010 жылғы 30 қарашадағы № 506-512 (26355) санында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің бір данасын Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
Приложение
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 октября 2016 года № 421
Приложение 2
к Правилам рыболовства
Форма
Бирка на орудие лова для рыболовства
Область _____________________________________________________________
Пользователь
животным миром ______________________________________________________
(название организации)
Рыбохозяйственный водоем и (или) участок ____________________________
Наименование орудия лова ____________________ ( ___________________ )
параметры
Бирка изготавливается из нержавеющего металла, пластика или
иного водостойкого материала.

3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі орынбасарының –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 6 қазандағы
№ 421 бұйрығына
қосымша
Балық аулау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Балық аулау үшiн аулау құралына жапсырма
Облыс _________________________________________________________
Жануарлар дүниесін
пайдаланушы ___________________________________________________
(ұйымның атауы)
Балық шаруашылығы су айдыны
және (немесе) учаскесі ________________________________________
Аулау құралының атауы ___________________ ( __________________)
параметрлері
Жапсырма тот баспайтын металл, пластик немесе өзге де су өткiзбейтiн материалдардан жасалынады.