О внесении изменений и дополнений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 "Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 августа 2016 года № 598. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 ноября 2016 года № 14415
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 "Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7204, опубликованный 12 октября 2011 года в газете "Юридическая газета" № 148 (2138) следующие изменения и дополнения:
в Правилах допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов, утвержденных настоящим приказом:
подпункты 1) и 2) пункта 3-1 изложить в следующей редакции:
"1) удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов – разрешительный документ на бумажном носителе или в форме электронного документа, дающий право автомобильным перевозчикам Республики Казахстан осуществлять международные автомобильные перевозки грузов (далее - Допуск);
2) карточки допуска на автотранспортное средство – разрешительный документ на бумажном носителе или в форме электронного документа, разрешающий использование автотранспортного средства в международных автомобильных перевозках грузов (далее – карточки допуска).";
часть первую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4. Допуск и карточка допуска выдаются территориальными органами Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – территориальные органы) по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для получения Допуска и (или) карточки допуска на автотранспортное средство отечественные перевозчики предоставляют следующие документы:
1) заявление на получение Удостоверение допуска и (или) карточки допуска по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) копии договоров аренды автотранспортных средств (при наличии);
3) копии свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа;
4) документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за выдачу Допуска или его дубликата.
Отечественный перевозчик обеспечивает полноту и достоверность сведений в заявлении и предоставляемых документах (государственный регистрационный знак, тип, марка, модель транспортного средства, и дата его выпуска).";

"Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 9 тамыздағы № 598 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 11 қарашада № 14415 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 "Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7204 болып тіркелген, 2011 жылғы 12 қазандағы № 148 (1964) "Заң газеті" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітлген Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларына:
3-1 тармағының 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігі – қағаз немесе электронды құжат нысанындағы Қазақстан Республикасының автомобильдік тасымалдаушыларына құқық беретін халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беретін құжат (бұдан әрі - Рұқсат);
2) автокөлік құралына рұқсат карточкасы – қағаз немесе электронды құжат нысанындағы автокөлік құралын халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруда пайдалануға рұқсат беретін құжат (бұдан әрі – рұқсат карточкасы);
4-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Рұқсат және рұқсат карточкасы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгi Көлік комитетiнiң аумақтық органдарымен (бұдан әрі - аумақтық органдар) осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша беріледі.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Автокөлік құралына Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшін отандық тасымалдаушылар мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Рұқсат беру куәлігі және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшін өтiнiш;
2) автокөлік құралдарын жалға алу шарттарының көшiрмесiн (болған кезде);
3) тахографты кезеңдік тексеру (инспекцияның) туралы куәліктің көшірмесін;
4) Рұқсат немесе оның телнұсқасы берілгені және мемлекеттік бажды төлегенің растайтын құжатты беру.
Отандық тасымалдаушы өтініштің және ұсынылған құжаттарының дұрыстығы мен толықтығын қамтамасыз етеді (мемлекеттік тіркеу белгісі,түрі, маркасы, көлік құралының моделі және шыққан күні).";

дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Срок рассмотрения территориальными органами заявления на получение Допуска и (или) карточки допуска составляет 2 (два) рабочих дня.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Заявление на получение Допуска и (или) карточки допуска рассматривается территориальными органами по месту регистрации индивидуального предпринимателя и юридического лица.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Территориальные органы отказывают в выдаче Допуска и (или) карточки допуска по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, предоставляемых отечественным перевозчиком и (или) данных (сведений) содержащих в них;
2) несоответствия отечественного перевозчика и (или) предоставленных материалов, данных и сведений требованиям, предусмотренными настоящими Правилами;
3) в отношении перевозчика имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности по транспортировке (перевозке) грузов.
В случае отказа в выдаче Допуска и (или) карточки допуска отечественному перевозчику направляется мотивированный ответ в письменном виде.
Срок направления мотивированного ответа отечественному перевозчику составляет 2 (два) рабочих дня со дня подачи заявления";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Заявление на получение нового Допуска и (или) карточки допуска в случаях, предусмотренных пунктом 14 настоящих Правил, рассматривается территориальным органом 2 (два) рабочих дня со дня подачи заявления.":
пункт 18 исключить;
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Допуск и (или) карточки допуска не подлежат передачи другим отечественным перевозчикам.
Наличие на автотранспортное средство более одной действующей карточки допуска не допускается.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Бланки Допуска и карточки допуска на бумажном носителе являются бланками строгой отчетности, имеют не менее трех степеней защищенности, учетную серию, номер и изготавливаются типографским способом.";
дополнить пунктом 24 следующего содержания:
"24. Учет Допуска и (или) карточки допуска осуществляется в информационной аналитической системе транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок.";
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Аумақтық органдарымен рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасын алу туралы өтінішін қарау мерзімі 2 (екі) жұмыс күні.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасын алу туралы өтініші заңды тұлға мен жеке кәсіпкердің аумақтық органдарымен тіркеу орны бойынша қарастырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Аумақтық органдар рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасын беруден мынадай:
1) отандық тасымалдаушылармен ұсынылған құжаттар немесе қамтылған деректер (мәліметтер) жалған болған жағдайда;
2) осы Қағидаларда көзделген талаптарына сәйкес келмейтін отандық тасымалдаушы және (немесе) ұсынылған материалдар, деректер және мәліметтер.
3) жүктерді (тасымалдау) қызметіне тыйым салу туралы тасымалдаушыға қатысты заңды күшіне енген соттың шешімі (үкім) болғаны негіздерде бас тартады.
Отандық тасымалдаушыға рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасы берілмеген жағдайда жазбаша түрде дәлелді жауабы ұсынылады.
Отандық тасымалдаушыға дәлелді жауапты жолдау мерзімі өтінішті берген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Осы Қағидалардың 14-тармағында көзделген жағдайларда жаңа Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасын алуға арналған өтiнiштi аумақтық орган өтiнiш берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс қарайды.":
18-тармағы алынып тасталсын;
20- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасы басқа отандық тасымалдаушыларға берілуге жатпайды.
Автокөлік құралына қолданыстағы бір рұқсат карточкасынан артық болуы рұқсат етілмейді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Қағаз нысанындағы рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасы қатаң есептегі бланкі болып табылады, типографиялық әдіспен дайындалған нөмірі, есептік сериясы, кемінде үш қорғау дәрежесі болады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Аумақтық органдар берілген Рұқсат және рұқсат карточкасын есепке алуды жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы 24-тармақпен толықтырылсын:
"24. Рұқсат және рұқсат карточкасы есепке алудың тасымалдау қауіпсіздігі серпінінің мониторингі және көлік деректері ақпараттық-аналитикалық жүйесінде жүзеге асырылады.";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 3-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 4-қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көліктік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;

2) направление копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно–правовую систему "Әділет", а также в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Б. Камалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ Д. Абаев
14 сентября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ К. Бишимбаев
6 октября 2016 года
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 9 августа 2016 года № 598
Приложение 3
к Правилам допуска
автомобильных перевозчиков
к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов
форма
___________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление
на получение Удостоверения допуска и (или) карточки допуска
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) индивидуального предпринимателя
или наименование юридического лица)
На бумажном носителе ___ (поставить знак X в случае, если необходимо получить
Удостоверение допуска и (или) карточки допуска на бумажном носителе).
На электронном носителе ____ (поставить знак X в случае, если необходимо получить Удостоверение допуска и (или) карточки допуска на электронном носителе).
Прошу выдать Удостоверение допуска и (или) карточки допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов на следующие автотранспортные средства:
Марка Автотранспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Примечание
ИИН/БИН
_______________________________________________________________________
Справка о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или
юридического лица ______________________________
(№ и когда выдано)
Адрес _________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
__________________ __________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати:
(при наличии)
"____" ___________ 20___ года
Заявление принято к рассмотрению "____" __________ 20___ года
_______________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) ответственного лица
государственного органа)
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 9 августа 2016 года № 598
Приложение 4
к Правилам допуска
автомобильных перевозчиков
к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов
форма
___________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление
на получение нового Удостоверения допуска и (или) карточки допуска
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) индивидуального предпринимателя или
наименование юридического лица)
На бумажном носителе ___ (поставить знак X в случае, если
необходимо получить Удостоверение допуска и (или) карточки допуска на бумажном носителе).
На электронном носителе ____ (поставить знак X в случае, если
необходимо получить Удостоверение допуска и (или) карточки допуска на электронном носителе).
Прошу выдать новое Удостоверение допуска и (или) карточки допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов на следующие автотранспортные средства в связи с:

2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Б. Камалиев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
____________________ Д. Абаев
2016 жылғы 14 қыркүйек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 6 қазан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 9 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
1-қосымшасы
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыларға рұқсат беру
қағидаларына
3-қосымша
нысан
___________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын алуға өтініш
____________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) немесе заңды тұлғаның атауы)
Қағаз жеткізгіште _________(егер Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасы қағаз жеткізгіште алған жағдайда, Х белгісін қою керек).
Электронды жеткізгіште _________(егер Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасы қағаз жеткізгіште алған жағдайда, Х белгісін қою керек).
Мынадай автокөлік құралдарына:
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Ескертпе
ЖСН/БСН
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама____________________________________________________________
(№ және қашан берілген)
Мекенжайы ____________________________________________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, № үй, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________ _________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
Мөрдің орны:
20___ жылғы "____" __________
20___ жылғы "____" __________ өтініш қарауға қабылданды
____________________________________________________________________
(Мемлекеттік органның жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), қолы)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 9 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
2-қосымшасы
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыларға рұқсат беру
қағидаларына
4-қосымша
нысан
___________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Жаңа Рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын алуға өтініш
____________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) немесе заңды тұлғаның атауы)
Қағаз жеткізгіште _________(егер Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасы қағаз жеткізгіште алған жағдайда, Х белгісін қою керек).
Электронды жеткізгіште _________(егер Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасы қағаз жеткізгіште алған жағдайда, Х белгісін қою керек).
Мынадай автокөлік құралдарына:

1) изменением фамилии, имени, отчества, наименования, местонахождения индивидуального предпринимателя;
2) изменением наименования, местонахождения и реорганизацией юридического лица;
3) утерей, повреждением (порчей) Допуска и (или) карточки допуска.
4) заменой государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства;
5) приобретением или арендой автотранспортного средства.
(нужное подчеркнуть)
Марка Автотранспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Примечание
ИИН/БИН ________________________________________________________________________
Справка о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или
юридического лица ______________________________
(№ и когда выдано)
Адрес
_______________________________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы:
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
______________________________                  ________________________________
(подпись)                                    (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати:
(при наличии)
"____" ___________ 20___ года
Заявление принято к рассмотрению "____" __________ 20___ года
__________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) ответственного лица государственного органа)

1) дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты, атауы, орналасқан жері өзгеруіне;
2) заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері өзгеруіне және қайта ұйымдастырылуына;
3) Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасы жоғалуы, бүлініп қалуына (зақымдалуына);
4) автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірінің белгісін ауыстыруға;
5) автокөлік құралын сатып алынған немесе жалға алынған (қажетінің астын сыз) байланысты жаңа Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беруді өтінемін.
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Ескертпе
ЖСН/БСН
____________________________________________________________________
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама____________________________________________________________
(№ және қашан берілген)
Мекенжайы
____________________________________________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, № үй, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________ _________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
Мөрдің орны:
20___ жылғы "____" __________
20___ жылғы "____" __________ өтініш қарауға қабылданды
____________________________________________________________________
(Мемлекеттік органның жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), қолы)