Об утверждении Правил размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 20 октября 2016 года № 214. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 28 ноября 2016 года № 14463. Утратил силу приказом Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 5 мая 2021 года № 153.
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и общественного развития РК от 05.05.2021 № 153 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2017.
В соответствии с пунктом 5 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "О доступе к информации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов.
2. Департаменту информатизации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан (Жахметова Ж.З.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
5) представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ К. Бишимбаев

Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 20 қазандағы № 214 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 28 қарашада № 14463 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 5 мамырдағы № 153 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 05.05.2021 № 153 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2017 бастап қолданысқа енгізілді
"Ақпаратқа қол жеткізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Ақпараттандыру департаменті (Ж.З. Жахметова):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен кейін оның көшірмелерін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап оның көшірмелерін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Қ. Бишімбаев

25 октября 2016 года
Утверждены
приказом Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 20 октября 2016 года № 214
Правила размещения информации на интернет-портале оценки
эффективности деятельности государственных органов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения информации об оценке деятельности государственных органов, о достижении целевых индикаторов стратегических планов и программ развития территорий (далее — Правила) определяют порядок размещения государственными органами на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов информации об оценке эффективности деятельности государственных органов, о достижении целевых индикаторов стратегических планов и программ развития территорий.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и сокращения:
1) интернет-портал оценки эффективности деятельности государственных органов - компонент веб-портала "электронного правительства", обеспечивающий размещение информации об оценке эффективности деятельности государственных органов, отчетов о достижении целевых индикаторов стратегических планов и программ развития территорий, а также публичное обсуждение деятельности государственных органов (далее - Портал);
2) центральный уполномоченный орган по государственному планированию - центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области стратегического и экономического планирования, выработки и формирования бюджетной политики, а также по формированию и реализации государственной политики в сфере регионального развития;
3) местный уполномоченный орган по государственному планированию - исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, осуществляющий функции в сфере стратегического, экономического и бюджетного планирования в соответствующей административно-территориальной единице;
4) пользователь информации - физическое или юридическое лицо запрашивающее и (или) использующее информацию;
5) автоматизированное рабочее место Портала - предоставляемое оператором приложение, предназначенное для управления настройками и контентом, который размещается на Портале (далее - автоматизированное рабочее место);
6) информация с ограниченным доступом — информация, отнесенная к государственным секретам, личной, семейной, врачебной, банковской, коммерческой и иным охраняемым законом тайнам, а также служебная информация с пометкой "Для служебного пользования";
7) веб-портал "электронного правительства" - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;

2016 жылғы 25 қазан
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2016 жылғы 20 қазандағы
№ 214 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау, стратегиялық жоспарлардың және аумақтарды дамыту бағдарламаларының нысаналы индикаторларына қол жеткізу туралы ақпаратты орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) мемлекеттік органдардың мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында мемлекеттік органдардың қызметін бағалау, стратегиялық жоспарлардың және аумақтарды дамыту бағдарламаларының нысаналы индикаторларына қол жеткізу туралы ақпаратты орналастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталы – мемлекеттік органдардың қызметін бағалау туралы ақпаратты, стратегиялық жоспарлардың және аумақтарды дамыту бағдарламаларының мақсатты индикаторларына қол жеткізу туралы есептерді орналастыруды, сондай-ақ мемлекеттік органдар қызметін жария талқылауды қамтамасыз ететін "электрондық үкімет" веб-порталының құрамдасы (бұдан әрі – Портал);
2) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган – стратегиялық және экономикалық жоспарлау саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді, бюджеттік саясатты әзірлеу мен қалыптастыруды, сондай-ақ өңірлік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруды және іске асыруды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
3) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган – жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте стратегиялық, экономикалық және бюджеттік жоспарлау саласындағы функцияларды жүзеге асыратын атқарушы орган;
4) ақпарат пайдаланушы – ақпаратты сұрататын және (немесе) пайдаланатын жеке немесе заңды тұлға;
5) Порталдың автоматтандырылған жұмыс орны – Порталда орналастырылатын баптаулар мен контентті басқаруға арналған оператор ұсынатын қосымша (бұдан әрі – автоматтандырылған жұмыс орны);
6) қол жеткізу шектелген ақпарат – мемлекеттік құпияларға, жеке басының, отбасылық, дәрігерлік, банктік, коммерциялық және заңмен қорғалатын өзге де құпияларға жатқызылған ақпарат, сондай-ақ "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар қызметтік ақпарат;
7) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;

8) оператор информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" - юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, на которое возложено обеспечение функционирования закрепленной за ним информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее - оператор).
Глава 2. Порядок размещения информации на интернет-портале
оценки эффективности деятельности государственных органов,
отчетов о достижении целевых индикаторов стратегических планов
и программ развития территорий
3. По итогам оценки уполномоченный орган по государственному планированию обеспечивает опубликование результатов оценки эффективности деятельности государственных органов на Портале с учетом обеспечения режима секретности, служебной и иной охраняемой законом тайны в соответствии с пунктом 53 Системы ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954.
4. Государственные органы размещают на Портале отчеты о реализации стратегических планов в части информации о достижении целевых индикаторов стратегических планов в срок до 20 февраля, следующего за отчетным годом.
5. Местные уполномоченные органы по государственному планированию области, города республиканского значения, столицы размещают на Портале отчеты о реализации программы развития области, города республиканского значения, столицы в части информации о достижении целевых индикаторов программы развития области, города республиканского значения, столицы в срок до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
6. Местные уполномоченные органы по государственному планированию района (города областного значения) размещают на Портале отчеты о реализации программы развития района (города областного значения) в части информации о достижении целевых индикаторов программы развития района (города областного значения) в срок до 1 февраля года, следующего за отчетным годом.
7. Отчеты о достижении целевых индикаторов стратегических планов и программы развития территорий размещаются на Портале государственными органами в части, не содержащей информацию с ограниченным доступом.
8. Государственные органы самостоятельно определяют структурные подразделения и сотрудников, осуществляющих размещение отчетов на Портале и работу с автоматизированным рабочим местом.

8) "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторы (бұдан әрі – оператор) – өзіне бекітіп берілген "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету жүктелген, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлға.
2-тарау. Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпаратты, стратегиялық жоспарлардың және аумақтарды дамыту бағдарламаларының нысаналы индикаторларына қол жеткізу туралы есептерді орналастыру тәртібі
3. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органды бағалау қортындылары бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығымен бекітілген Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесінің 53 тармағына сәйкес жасырын, қызметтік және заңмен қорғалатын құпия режимді қамтамасыз етуді ескере отырып Порталда мемлекеттік органдардың тиімділігін бағалаудың жарияланған нәтижелерін қамтамасыз етеді.
4. Мемлекеттік органдар Порталда есептік жылдан кейінгі жылдың 20 ақпанына дейінгі мерзімде стратегиялық жоспарлардың нысаналы индикаторларына қол жеткізу туралы ақпарат бөлігінде стратегиялық жоспарларды іске асыру туралы есептерді орналастырады.
5. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары Порталда есептік жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейінгі мерзімде облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы дамыту бағдарламаларының нысаналы индикаторларына қол жеткізу туралы ақпарат бөлігінде стратегиялық жоспарларды іске асыру туралы есептерді орналастырады.
6. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары Порталда есептік жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ауданды (облыстық маңызы бар қаланың) даму бағдарламаларының нысаналы индикаторларына қол жеткізу туралы ақпарат бөлігінде стратегиялық жоспарларды іске асыру туралы есептерді орналастырады.
7. Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін блоктар бойынша бағалау туралы ақпарат, стратегиялық жоспарлардың мақсатты индикаторларына қол жеткізу туралы есептер, аумақтарды дамыту бағдарламаларының мақсатты индикаторларына қол жеткізу туралы есептер Порталда қолжетімділігі шектеулі ақпаратты құрамайтын бөлігінде орналастырылады.
8. Мемлекеттік органдар есептерді Порталда орналастыруды және автоматтандырылған жұмыс орнымен жұмысты жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшелер мен қызметкерлерін өздігінен айқындайды.

9. Оператор проводит обучение уполномоченных сотрудников государственных органов по использованию автоматизированного рабочего места для размещения на Портале необходимой информации.

9. Оператор мемлекеттік органдардың уәкілетті қызметкерлерін қажетті ақпаратты Порталда орналастыру үшін автоматтандырылған жұмыс орнын пайдалану бойынша оқыту жүргізеді.